ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Προσωπικότητα: Ταυτόχρονη Επιρροή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2004, 14:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στεφανουκο,

σε ευχαριστω πολυ.

δεν ξερεις ποσο μεσα επεσες.

φιλια

------------------------

Edited by - astral-project on 12/06/2004 14:57:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2004, 16:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη astral-project.

Έγραψα αυτά που θεώρησα πιο βασικά.

Μην τα πάρεις όλα τοις μετρητοίς, απλώς δες ποια ταιριάζουν περισσότερο με το χαρακτήρα σου και κατά πόσον ισχύουν τα αισθηματικά - επαγγελματικά - υγεία.

Αυτή η μέθοδος, όπως έχω ήδη αναφέρει, αποτελεί ένα μέρος της συνολικής μελέτης και είναι κάπως αυστηρή και σκληρή με τα χαρακτηριστικά και το νόημα των επιρροών στους ανθρώπους.

Την εμπιστεύομαι, όμως.

Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 12/06/2004 16:59:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2004, 18:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
Ευτυχώς καθυστέρησα κάπως και τον είδα τον Ήλιο στον Σκορπιό

quote:
Ευτυχώς με σώζει ο Ωροσκόπος στον Ζυγό και μου δίνει και κάποιον αέρα, αρμονίας αλλιώς με Σκορπιό και Παρθένο μάλλον θα ήμουν μόνο ένας...στεγνός μαχητής της λεπτομέρειας.

This is interesting…
χμ.. Κατά πόσο “μοιάζουν” .. δύο άτομα που έχουν τα ίδια Φώτα και ωροσκόπο..






Ίδια Φώτα και Ωροσκόπο !!!

Όντως ενδιαφέρον...


ΤΗΟΤΗ
όχι ο Τρισμέγιστος-Θεός... αλλά
ο (παρ' ολίγο) δίδυμος σου αδελφός



nice..!!

Θυμάμαι κάτι που είχε γράψει (η πει ..δεν θυμάμαι) για τους Σελήνη στην Παρθένο.. η Ντάκου
...και η ευσυνειδησία είναι κάποτε απόρροια της ανασφάλειας…

Γιώργος
everything in your life is a resource...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2004, 20:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σελήνη στην Παρθένο...

Yeah! Tell me about it...


No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2004, 23:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή φίλη astral-project.

Έγραψα αυτά που θεώρησα πιο βασικά.

Μην τα πάρεις όλα τοις μετρητοίς, απλώς δες ποια ταιριάζουν περισσότερο με το χαρακτήρα σου και κατά πόσον ισχύουν τα αισθηματικά - επαγγελματικά - υγεία.

Αυτή η μέθοδος, όπως έχω ήδη αναφέρει, αποτελεί ένα μέρος της συνολικής μελέτης και είναι κάπως αυστηρή και σκληρή με τα χαρακτηριστικά και το νόημα των επιρροών στους ανθρώπους.

Την εμπιστεύομαι, όμως.
Edited by - Στέφανος on 12/06/2004 16:59:51



μια μεθοδος που ''χαιδευει'' τα αυτια μας ειναι ουτοπικη.

καλυτερα να γνωριζουμε τα ελαττωματα μας, μπας και κανουμε καμια προσπαθεια για βελτιωση.

μου επιβεβαιωσες αυτα που ηδη εχω βρει με το αστρολογκ και σε ευχαριστω για αυτο.

εγω παντως δηλωνω, σχεδον αγγελουδι

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2004, 22:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.

Να σας συγχαρώ για το χιούμορ και το εσωτερικό σας στριπτίζ (κυρίως τον thoth για την πρωτιά και που πίστευα για..γηραιότερο!).

Καθώς βλέπω ότι γνωρίζετε,μια πολύ,πολύ σημαντική ερώτηση.
Εστω ότι κάποιος γεννήθηκε λίγες ημέρες πριν την αλλαγή της ώρας για το χειμερινό ηλιοστάσιο.Ποιά ώρα πρέπει να εκληφθεί ως σωστή,η πρώτη ή η δεύτερη εφόσον έχει αλλάξει?

Ευχαριστώ όποιον μου απαντήσει!
Καληνυχτούδια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2004, 22:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να σας συγχαρώ για το χιούμορ και το εσωτερικό σας στριπτίζ (κυρίως τον thoth για την πρωτιά και που πίστευα για..γηραιότερο!).

Στριπτιζ !!!

Γηραιότερος ;;;

Κατάλαβα !!! Με περίμενες...

και βγήκα...

Δεν πειράζει κι ο πρώτος Ερμής είναι κι ο δεύτερος Ερμής είναι...

Πολύ καλό για να είναι αληθινό...

Καλά τόσο γέρος φαίνομαι στα γραπτά μου, ΤΑΟ;

Αποφάσισα συνεπώς να βάζω ως υπογραφή την παρακάτω εικόνα

Πώς το είπες αυτό Γιώργο;

quote:
Θυμάμαι κάτι που είχε γράψει (η πει ..δεν θυμάμαι) για τους Σελήνη στην Παρθένο.. η Ντάκου
...και η ευσυνειδησία είναι κάποτε απόρροια της ανασφάλειας…

Εγώ μάλλον έχω το αντίστροφο. Η ανασφάλεια μου είναι κάποτε απόρροια της ευσυνειδησίας μου.


ΤΗΟΤΗ... o...
...αφήστε τους να... αναρωτιούνται

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2004, 23:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουπς!Είναι που μας κατακλύζεις με λόγια σοφίας!!!
Αλήθεια ,εσένα χρησιμοποίησε ως μοντέλο ο Πραξιτέλης?Γιατί δε στο κρύβω,αυτός είναι ο αγαπημένος μου Ερμής!

(Τα μπάλωσα λιγάκι?)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 00:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ουπς!Είναι που μας κατακλύζεις με λόγια σοφίας!!!
Αλήθεια ,εσένα χρησιμοποίησε ως μοντέλο ο Πραξιτέλης?Γιατί δε στο κρύβω,αυτός είναι ο αγαπημένος μου Ερμής!

(Τα μπάλωσα λιγάκι?)



Σοφία και χιούμορ για εμένα, ευτυχώς ή δυστυχώς είναι αλληλένδετα. Όσο για την ηλικία, θα σε βοηθήσω να το... μπαλώσεις καλύτερα . Εάν τόσο νέος (που λέει ο... λόγος) μου αρέσει να σας κατακλύζω με τέτοια λόγια σοφίας, φαντάσου πόσο θα σας κατακλύζω όσο μεγαλώνω.

Κατάκλυση μέχρι... κατάκλισης

Όσο για το μοντέλο... εεε... χμμμ... πριν 2500 χρόνια έτσι με πέτυχε ο Πραξιτέλης. Αλλά τα χρόνια περνούν ακόμη και για τους θεούς...

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 08:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατάκλυση μέχρι... κατάκλισης


Κάτι που μόνο ένας σοφός γνωρίζει πώς να το καταφέρει!

Μην ανησυχείς ωστόσο,δεν είσαι ο μόνος.Οταν η εντύπωση είναι..γραπτή,πιθανώς πολλοί αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα-κι εμένα κάποια στιγμή μου προσέθεσαν μερικές δεκαετίες.
Αλλωστε ,πτοείται ένας Θεός?

(Τώρα πρέπει σίγουρα να τα μπάλωσα καλά!)

Χαιρετώ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 10:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.

Συνεχίζουμε...

Ερμής στον Τοξότη

Άτομο, που μιλάει πολύ και ωραία,
αλλά ανεύθυνα και
αλλάζει εύκολα ιδέες.

Σήμερα λέει το άλφα και αύριο το βήτα.

Είναι αυθόρμητο, δηλαδή λέει περισσότερα από όσα πρέπει και σκέφτεται πιο ανεύθυνα από όσο πρέπει.


Φίλοι, με τον Ερμή στον Τοξότη, έχετε ικανότητα στο λόγο, αλλά η μεταβλητότητα των θέσεών σας είναι παραδειγματική.

(Συνεχίζεται με Ερμή στον Αιγόκερω)

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 13:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερμής στον Αιγόκερω

Άτομο, που έχει στόχους. Ενδιαφέρεται για το μέλλον.
Στόχος του είναι η πραγματοποίηση των σχεδίων του.
Από μικρή ηλικία στοχεύει στην επαγγελματική επιτυχία.
Το ενδιαφέρει, πάνω απ' όλα, το επάγγελμά του,

όπου ανεβαίνει θεαματικά (επαγγελματικά).

Πολλοί τον λένε ψυχρό υπολογιστή (συμφεροντολόγο και υλιστή).

Είναι αυστηρός.

Είναι και υποκριτής
και δεν παραδέχεται τις αδυναμίες του.

Άτομο, που κρατά απόσταση από τους άλλους.
Είναι λίγο απομονωμένο και απρόσιτο άτομο.

Τα παιδιά έχουν κλίση σε μαθηματικές επιστήμες (μαθηματικός, φυσικός, αρχιτέκτονας, λογιστής κ.α)
Και εάν δεν ακολουθήσουν μαθηματικές επιστήμες, θα σκέφτονται μαθηματικά και τετράγωνα και θα υπολογίζουν τη λεπτομέρεια, στο οποιοδήποτε επάγγελμα ακολουθήσουν.

Το παιδί, στην αρχή στο σχολείο, δε θα μπορεί να διαβάσει και να αποδώσει, αλλά με τα χρόνια θα βελτιωθεί.
Η πρόοδος θα φανεί σταδιακά και βαθμηδόν στο μέλλον.


Φίλοι, με τον Ερμή στον Αιγόκερω, σκέφτεστε αναλυτικά και λεπτομερειακά, γι' αυτό σας ευνοούν παραπλήσια επαγγέλματα.

Συνεχίζεται με Ερμή στον Υδροχόο.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 13:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να υποθέσω αγαπητέ Στέφανε,σχετικά με την ερώτηση μου,σκούρα τα πράγματα για τον ωροσκόπο αυτό..

Χαιρετώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 14:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εστω ότι κάποιος γεννήθηκε λίγες ημέρες πριν την αλλαγή της ώρας για το χειμερινό ηλιοστάσιο.Ποιά ώρα πρέπει να εκληφθεί ως σωστή,η πρώτη ή η δεύτερη εφόσον έχει αλλάξει?

Αγαπητή ΤΑΟ, αν και μάλλον έχεις θέσει λάθος το ερώτημα και δεν είμαι σίγουρη ότι έχω εννοήσει ακριβώς τί ρωτάς, τολμώ να πω ότι θα πρέπει να υπολογίζεις την ώρα, η οποία ίσχυε τη μέρα που γεννήθηκες. Δεν έχει σημασία τί έγινε μετά και ειδικά όταν μιλάμε για 3 μέρες διαφορά.


No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 14:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zadok,αναφέρομαι στις φθινοπωρινές αυτές ημέρες που προηγούνται της όμορφης Κυριακής που αλλάζουμε όλοι την ώρα μας και πηγαίνουμε πίσω.Λυπάμαι αν σε μπέρδεψα, μα νομίζω ότι η απάντηση σου ήταν στο πνεύμα της ερώτησης,σε ευχαριστώ πολύ!

Χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 19:51:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου ΤΑΟ,

τώρα κατάλαβα. Μιλάς για την αλλαγή θερινής - χειμερινής ώρας, η οποία στην επίσημη διεθνή ορολογία ονομάζεται Daylight Saving Time.

Αυτή η αλλαγή είναι σχεδόν άσχετη με το χειμερινό ηλιοστάσιο. Φαινόμενο το οποίο πραγματοποιείται γύρω στις 21 Δεκεμβρίου. Γι' αυτό μπερδεύτηκα.

Η απάντηση ισχύει.


No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2004, 22:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε τετοια περιπτωση, πιστευω παιρνεις και απο τους δυο ωροσκοπους....

οποτε ψαξε να δεις σε ποια περιπτωση εχεις τα περισσοτερα κοινα.

εγω δεν γνωριζα την ακριβη ωρα γεννησης μου παρα μονο στο περιπου.

εκατσα λοιπον και εψαξα, πενταλεπτο πενταλεπτο, τα παρελθοντα σε ολες τις περιπτωσεις απο τις 23:30 εως τις 12:30.

καποια στιγμη, ειδα οτι η 00:20 συνεπιπτε με τα πιο δραματικα γεγονοτα της ζωης μου.

θελει χρονο και κοπο.

φιλια

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 09:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

στην επίσημη διεθνή ορολογία ονομάζεται Daylight Saving Time.



Τώρα πρέπει να που δε γνώριζα κάτι τόσο γνωστό και διεθνές..μα θα σταθώ στο ΥΨΟΣ μου!!Είχα όμως την εντύπωση -λανθασμένη ως φαίνεται-οτι η αλλαγή αυτή είχε και κάποια σχέση με το χειμερινό ηλιοστάσιο..
Πάντως,σε ευχαριστώ πολύ!Τα σέβη μου

Astral-Project,πράγματι έτσι το υπολόγιζα τόσον καιρό.Δύσκολο και όχι αρκετά ικανοποιητικό.Να'σαι καλά,ευχαριστώ για την απάντηση σου!

Edited by - ΤΑΟ on 15/06/2004 09:02:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 11:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τώρα πρέπει να που δε γνώριζα κάτι τόσο γνωστό και διεθνές..


Όχι, καλή μου, δεν χρειάζεται να !

Πάντως, κατά την προσωπική μου άποψη, ο ωροσκόπος σου δεν μπορεί να είναι αμφισβητούμενος.

Αν δε σου "κάθεται" καλά η όποια πρόβλεψη σε σχέση μ' αυτόν, το πιο πιθανό είναι ότι υπάρχει κάποια άλλη λεπτομέρεια στο προσωπικό σου ωροσκόπιο, στην οποία δεν έχεις δώσει την πρέπουσα σημασία αλλά είναι καθοριστική. Οπότε ψάξτο αλλού...

No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2004, 12:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάντως, κατά την προσωπική μου άποψη, ο ωροσκόπος σου δεν μπορεί να είναι αμφισβητούμενος.


Τη λεπτομέρεια αυτή θα ήθελα να ξεκαθαρίσω Zadok,τα υπόλοιπα τα γνωρίζω αρκετά καλά.Η αλήθεια άλλωστε είναι πως δεν έχει κι μεγάλη σημασία,καθώς πιστεύω ότι όλα αυτά είναι κάπως πλασματικά.Η παράμετρος της καθημερινής εμπειρίας της ζωής και της αλληλεπίδρασης του εαυτού μας και του περιβάλλοντος στο οποίο κινούμαστε..παίζει ίσως ,το μεγαλύτερο ρόλο .

Να'σαι καλά κι όλοι οι υπόλοιποι φίλοι.
Χαιρετώ υπό τους γλυκούς ήχους του Χατζιδάκη!

Edited by - ΤΑΟ on 15/06/2004 12:26:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 10:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.

Mετά την ορθή τοποθέτηση της αγαπητής Zadok, στο ερώτημα της αγαπητής ΤΑΟ, συνεχίζουμε.

Ερμής στον Υδροχόο

Άτομο που έχει μυαλό.

Είναι πολύ προοδευτικό.

Με ρητορική ικανότητα, πείθει.

Με καλή μνήμη, θυμάται.

Διαισθητικό άτομο.

Αν ασχοληθεί με computer, τεχνολογία, θα τα καταφέρει.


Φίλοι, με τον Ερμή στον Υδροχόο, είσαστε προοδευτικά άτομα, που συνδυάζετε και τη ρητορική ικανότητα. Εκμεταλλευθείτε το!

Συνεχίζεται με Ερμή στους Ιχθείς.

Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 10:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.

Mετά την ορθή τοποθέτηση της αγαπητής Zadok, στο ερώτημα της αγαπητής ΤΑΟ, συνεχίζουμε.

Ερμής στον Υδροχόο

Άτομο που έχει μυαλό.

Είναι πολύ προοδευτικό.

Με ρητορική ικανότητα, πείθει.

Με καλή μνήμη, θυμάται.

Διαισθητικό άτομο.

Αν ασχοληθεί με computer, τεχνολογία, θα τα καταφέρει.


Φίλοι, με τον Ερμή στον Υδροχόο, είσαστε προοδευτικά άτομα, που συνδυάζετε και τη ρητορική ικανότητα. Εκμεταλλευθείτε το!

Συνεχίζεται με Ερμή στους Ιχθείς.

Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zouzouna
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 14:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzouna  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zouzouna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
arxika kalispera se olous.
agapite stefane, an sou edina imerominia kai sou zitousa merikes plirofories tha sou itan kopos?
genika asxoloumai poly me to thema. exo anakalypsei kai ena katapliktiko site to opoio spania peftei ekso. kseno fysika

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 00:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α μάλιστα. Το πιάσμαν το υπο-νουμενο. Βάλτε και κανα 090 παιδια να βγάλετε κάνα ΓΙούρο. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 11:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά την εποικοδομητική συνεισφορά του Labolas Glasya και σε αυτό το θέμα...

Αγαπητή zouzouna, ευχαρίστως να έγραφα κάποια στοιχεία, με βάση την ημερομηνία και ώρα γέννησής σου.
Θα προτιμούσα, αν θέλεις κι εσύ φυσικά, να την έγραφες στο topic, ώστε να απαντήσω εδώ. Έτσι, θα μπορούμε όλοι να δούμε αν κάποια πράγματα ισχύουν ή όχι.

Επίσης, εφόσον κι εσύ ασχολείσαι αρκετά με το θέμα, θα ήθελα, με τη σειρά μου, να γράψεις μία ανάλυση και για μένα. Τα στοιχεία μου βρίσκονται στο topic.

Καλό θα ήταν να χρησιμοποιούσες ελληνικούς χαρακτήρες. Θα μας διευκόλυνες όλους.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zouzouna
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 14:37:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzouna  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zouzouna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sygnomi pou den grafo me ellinikous xaraktires, alla yparxei kapoio provlima kai eno to gyrizo sta ellinika, mou vgazei symvola. opote gia tin ora tha grafo etsi, ektos ki an kapoios exei tin apantisi.
loipon ta stoixeia mou einai 20/11/1979 17.30 thessaloniki
perimeno!!!! tha koitakso kai to diko sou kai tha sou po

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 13:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή zouzouna, πιστεύω πως μέσα στο ΠΣΚ, θα έχουμε νεότερα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zouzouna
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 15:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zouzouna  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zouzouna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agapite stefane prota prota na sou efxitho xronia polla kai oti epithymeis na sou to dosei to sympan, mesa apo tin kardia mou.
epeidi se liges oritses fevgo gia halkidiki, tha exoume neotera tin deftera gia ta astra sou!!! kalo s/k se olous!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 23:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ' ευχαριστώ zouzouna μου.
Κι εσύ να είσαι πάντα καλά κι ευτυχισμένη.

Καλές είναι οι φιλοφρονήσεις, τώρα που υπάρχει καιρός, γιατί όταν αρχίσουν να γράφονται οι αναλύσεις... βλέπω να με κηνυγάτε με ό,τι βρείτε εύκαιρο.

Εν πάσει περιπτώσει, προς το παρόν είμαι σώος και συνεχίζω.


Zouzouna
20/11/1979, 17:30

Θέσεις Πλανητών

Ήλιος: 27 του Σκορπιού.
Σελήνη: 8 του Τοξότη.
Ερμής: 26 του Σκορπιού.
Αφροδίτη: 20 του Τοξότη.
Άρης: 0 της Παρθένου.
Δίας: 8 της Παρθένου.
Κρόνος: 25 της Παρθένου.
Ουρανός: 21 του Σκορπιού.
Ποσειδώνας: 19 του Τοξότη.
Πλούτωνας: 20 του Ζυγού.

Όψεις Πλανητών

Ήλιος τετράγωνο με Άρη.
Ήλιος εξηντάρι με Κρόνο.
Ήλιος σύνοδο με Ουρανό.
Σελήνη τετράγωνο με Δία.
Ερμής τεράγωνο με Άρη.
Ερμής εξηντάρι με Κρόνο.
Ερμής σύνοδο με Ουρανό.
Αφροδίτη τετράγωνο με Κρόνο.
Αφροδίτη σύνοδο με Ποσειδώνα.
Αφροδίτη εξηντάρι με Πλούτωνα.
Κρόνος εξηντάρι με Ουρανό.
Κρόνος τετράγωνο με Ποσειδώνα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2004, 01:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zouzouna
20/11/1979, 17:30

Η ζωή σου είναι γεμάτη εκπλήξεις. Δε θα πλήξεις ποτέ. Όλα τα γεγονότα θα έρχονται ξαφνικά.
Οι λύσεις των προβλημάτων έρχονται με ξαφνικές εκλάμψεις.


Το μοιραίο άτομο της ζωής σου (σύντροφος) είναι
ή άτομο του εξωτερικού
ή πολυταξιδεμένο
ή ξαναπαντρεμένο.


Πρόσεξε, όμως, μην προσκολληθείς, γιατί θα πληγωθείς, καθώς είσαι και κτητική και ζηλόφθων στο σύντροφο.


Εκκεντρική,


Διεισδύεις στον ψυχικό κόσμο του άλλου και αναμοχλεύεις αλήθειες, που ο άλλος διερωτάται πώς τις έμαθες.


Είσαι καχύποπτη, ζηλιάρα, με απότομη και σαρκαστική γλώσσα.


Στη ζωή σου, τα θέλεις όλα τέλεια και κάνεις σκιαγράφηση της λεπτομέρειας, είτε στην εργασία σου είτε στο άτομο που σ' ενδιαφέρει (τί είπε, πώς το είπε, τί κοίταξε κ.λ.π.).


Συγχωρείς τα λάθη των άλλων, γιατί έχεις καλή ψυχή, μένει όμως κάτι μέσα σου σα σκιά, σαν απωθημένο.


Έχεις μια τάση να μιλάς πολύ.


Με καταπιεσμένη παιδικότητα, δεν ωρίμασες όπως έπρεπε και προήλθε μια πόρωση στο χαρακτήρα σου.


Προβλήματα στις σχέσεις με αδέλφια και συγγενείς, κάποτε.


Είσαι άτομο δίκαιο, τηρείς τις υποσχέσεις σου.


Έχεις σπάνιο μαγνητισμό.


Πολύ δυναμική, με προσωπικότητα, που επιβάλλεται στους άλλους.


Ιδιοφυέστατη, με τετράγωνο μυαλό, με πολλά ταλέντα και μεγάλη διαίσθηση.


Η επαγγελματική επιτυχία έρχεται με το πέρασμα του χρόνου, ιδιαιτέρως αν ασχοληθείς με επάγγελμα σχετικό με προηγμένη τεχνολογία ή τετράγωνο επάγγελμα (μαθηματικός, λογιστής, αρχιτέκτονας κ.α.).


Με νεύρα, πολύ επιθετική, αρπάζεσαι εύκολα. Συζητάς με διαφωνίες και λογομαχίες.


Κάποτε ξεσπάς σε γκρίνιες, ιδιοτροπίες, απαισιοδοξία, μελαγχολία, αρρωστοφοβία, καθώς τα ψυχολογικά επιδεινώνονται με την πάροδο του χρόνου.


Ανεξάρτητη, με εγωισμό, πείσμα και μεγάλη ισχυρογνωμοσύνη.


Με μια δυσκολία στη σεξουαλική σου έκφραση, προσοχή σε
Εντερικά προβλήματα και
κατάχρηση φαρμάκων, κάποτε.


Πόνοι στο υπογάστριο δείχνουν ψυχολογικά.


Με πόδια παγωμένα, που δείχνουν προδιάθεση κακού κυκλοφοριακού.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy