ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΜΑ(Ν)ΤΡΙΞ: ΠΟΡΝΟΙ ΜΕ ΒΟΥΛΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Aggelos91
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 17:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aggelos91  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θες να σου πω που το στηρίζω αυτό? Ότι θα περάσεις απο την μερική κρίση και όλα αυτά? Θα σου πω. Από μυριάδες μαρτυριες ανθρώπων που επέτρεψε ο θεός να πεθάνουν για λίγο για να δουν τι συμβαίνει και μετά επέστρεψαν και τα περιέγραψαν. Η πιο σύγχρονη μαρτυρία είναι ενός ρώσου. Μπείτε στην σελίδα erosothodoxias.googlepages.com στη κατηγορία εμπειρίες από την άλλη ζωή και δείτε το βίντεο. Το στηρίζω επίσης σε αγίους της εκκλησίας μας οι οποίοι τα έζησαν και έζησαν όπως θέλει ο Θεός και ο θεός τους υα αποκάλυψε.

Μήπως ότι θαρρούμε βασίλεμα γλυκοχάραμα αυγής είναι πέρα Κι αντι να'ρθει μια νύχτα αξημέρωτη ξημερώνει μια αβράδυαστη μέρα!
Μήπως είν' ηαλήθεια στο θάνατο κιη ζωή μήπως κρύβει την πλάνη
ότιλέμε πωςζει μήπως πέθανε κιείναι αθάνατο ότι έχει πεθάνει
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 19:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Aggelos91
Από μυριάδες μαρτυριες ανθρώπων που επέτρεψε ο θεός να πεθάνουν για λίγο για να δουν τι συμβαίνει και μετά επέστρεψαν και τα περιέγραψαν

Το στηρίζω επίσης σε αγίους της εκκλησίας μας οι οποίοι τα έζησαν και έζησαν όπως θέλει ο Θεός και ο θεός τους υα αποκάλυψε.


Τώρα άμα σου πω ότι αυτά είναι μυθοπλαστικές ανοησίες;

quote:
Aggelos91
Μπείτε στην σελίδα erosothodoxias.googlepages.com στη κατηγορία εμπειρίες από την άλλη ζωή και δείτε το βίντεο.

Αντί να ασχολείσαι με τα οράματα του κάθε ρασοφόρου που είναι αποτέλεσμα της στέρησης, της έλλειψης γυναίκας και του μαστουρώματος με το λιβάνι, θα σε συμβούλευα να ανοίξεις κανένα σοβαρό βιβλίο. Θα σε βοηθήσει ποικιλοτρόπως.

macedon

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΓΙΑΤΙ ΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΚΡΙΤΑ
ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΟΜΑΔΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ

6/6/2008
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aggelos91
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 20:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aggelos91  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα έπρεπε να ντρέπεσαι να λες τέτοια πράγματα. Ζητάω από τους διαχειριστές να ελέγχουν τα λεγόμενα των μελών. Είναι δυνατόν να προσβάλουν έτσι ανθρώπους? Πολλοί από αυτούς που έχουν ζήσει τέτοιες εμπειρίες είναι λαϊκοί απλοί που πολλές φορές δεν είχαν και ιδιαίτερη σχέση με την εκκλησία όπως αυτός που σας είπα στο βίντεο που πρότεινα.

Μήπως ότι θαρρούμε βασίλεμα γλυκοχάραμα αυγής είναι πέρα Κι αντι να'ρθει μια νύχτα αξημέρωτη ξημερώνει μια αβράδυαστη μέρα!
Μήπως είν' ηαλήθεια στο θάνατο κιη ζωή μήπως κρύβει την πλάνη
ότιλέμε πωςζει μήπως πέθανε κιείναι αθάνατο ότι έχει πεθάνει
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 20:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αντί να ασχολείσαι με τα οράματα του κάθε ρασοφόρου που είναι αποτέλεσμα της στέρησης, της έλλειψης γυναίκας και του μαστουρώματος με το λιβάνι, θα σε συμβούλευα να ανοίξεις κανένα σοβαρό βιβλίο. Θα σε βοηθήσει ποικιλοτρόπως.


makedon μιας που οι διαχειριστες προστατευουνε τους ομοιους τους κανοντας πλατες στο επιστρεφω.Εσυ εχεις στερηση και ελλειψη ενος αντρα και γραφεις στο φορουμ παιρνοντας ληγμενα.

Edited by - MIXAHL32 on 03/06/2008 20:24:32

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΟΛΩΝ ΠΟΥ ΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ
ΕΠΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

6/6/2008
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aggelos91
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 20:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aggelos91  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Μιχαήλ32 δεν νομίζω πως πρέπει να πέφτουμε στο επίπεδο κάποιον γιατί τότε γινόμαστε ίδιοι με αυτούς. Αν και έχεις δίκιο δεν είναι ανάγκη να προσβάλεις και εσύ. Δεν είναι και χριστιανικό. Φαντάζεσαι και οι άγιοι μας η ακόμα και ο Χριστός να το κάνανε αυτό? Δεν στο λέω για να σε κρίνω ούτε για να σε προσβάλω. Στο λέω με αγάπη. Γιατί οι Χριστιανοί είμαστε το φως και το αλάτι του κόσμου και πρέπει να ξεχωρίζουμε από τους άλλους.

Μήπως ότι θαρρούμε βασίλεμα γλυκοχάραμα αυγής είναι πέρα Κι αντι να'ρθει μια νύχτα αξημέρωτη ξημερώνει μια αβράδυαστη μέρα!
Μήπως είν' ηαλήθεια στο θάνατο κιη ζωή μήπως κρύβει την πλάνη
ότιλέμε πωςζει μήπως πέθανε κιείναι αθάνατο ότι έχει πεθάνει
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 20:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους

Μία απλή ερώτηση αγαπητέ Άγγελε (απαραίτητη υποσημείωση : δεν είμαι υπέρ του υβρίζειν τους συνforumίτες μου και δε θα βρείτε πουθενά υβριστικό μου post)
Γράφεις

quote:
Γιατί οι Χριστιανοί είμαστε το φως και το αλάτι του κόσμου και πρέπει να ξεχωρίζουμε από τους άλλους.

Μήπως κινδυνεύετε να χαρακτηριστείτε ρατσιστές, αν δημοσιοποιείτε τέτοιες τοποθετήσεις; ποια η διαφορά από τη λογική του Αρειανισμού ή από τη θεωρία περί "περιουσίου λαού"; πιστεύω ότι ήταν άστοχη η άποψή σου.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stelaras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 21:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κόψε το δήθεν ύφος άγγελε,πίσω από την οθόνη ο καθένας μπορεί να το παίξει ήρεμος και αψεγάδιαστος.
Δηλαδή εσύ δε βρίζεις ποτέ?
Αλλά ναι,είναι αμαρτία,λόγω των εβραικών εντολών....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aggelos91
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 21:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aggelos91  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι αμαρτία το να βρίζεις λόγω των Ιουδαικών εντολών αλλά επειδή το είπε ο Χριστός. Και όχι τώρα δεν βρίζω. Και δεν είπα ότι είμαι αψεγάδιαστος και εγώ ένας αμαρτωλός είμαι αλλά αυτό δεν με εμποδίζει το να λέω τό σωστό. Και όχι δεν θεωρώ ρατσιστικές τις απόψεις μου. Ο ίδιος ο Χριστός είπε ότι οι Χριστιανοί είναι το φως και το άλας της γης

Μήπως ότι θαρρούμε βασίλεμα γλυκοχάραμα αυγής είναι πέρα Κι αντι να'ρθει μια νύχτα αξημέρωτη ξημερώνει μια αβράδυαστη μέρα!
Μήπως είν' ηαλήθεια στο θάνατο κιη ζωή μήπως κρύβει την πλάνη
ότιλέμε πωςζει μήπως πέθανε κιείναι αθάνατο ότι έχει πεθάνει
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 23:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
macedon:
Α ρε ευρωπαίε γιατρέ. Η φλεγμονή της σκωληκοειδίτιδας (της σκωληκοειδούς απόφυσης) είναι η "νόσος". Η ίδια η σκωληκοειδής απόφυση είναι ένα εξάρτημα παντελώς άχρηστο, απομεινάρι της εξέλιξής μας.

Kαλά το έθεσα! Όλος ο κόσμος βγάζει την σκωληκοειδίτιδα? Όχι όλος ο κόσμος έχει φυματίωση? όχι και στις δύο περιπτώσεις έχουμε ασθενή!
Ο ασθενής για να υπάρξει πρέπει να νοσήσει!
Δε με πιάνεις macedon!........

Ο ψεύτης κι ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2008, 00:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους

Αγαπητέ Άγγελε μπορείς να μου παραθέσεις το σχετικό χωρίο για να ξέρω σε τι βάση συζητάω; μην κατηγορήσω άδικα πρόσωπα ή καταστάσεις, γιατί αν κάτι τέτοιο έχει ειπωθεί από κάποιον, θα με ενδιέφερε μία συγκριτική αναλογία με τις ιδεολογίες που προανέφερα (και όχι στο αποτέλεσμα των πράξεων των ιθυνόντων νοών τους, αλλά στο κααρά ιδεολογικό μέρος αυτών).

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2008, 00:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Aggelos91
Η επίσημη εκκλησία σε καμία περίπτωση δεν έχει επιβληθει φασιστικά αλλά το Ορθόδοξο δόγμα είναι επίσημη Θρησκεία εκατοντάδες χρόνια τώρα. Λες δεν υπηρέτησαν την πατρίδα. Ξέρεις γιατί? Γιατί το έργο τους είναι πολύ πιο σπουδαίο. Είναι να υπηρετήσουν τον ίδιο τον Θεό για να αξιωθούν κάποια στιγμή της αληθινής πατρίδας όλων μας της Ουράνιας Πατρίδας.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2008, 01:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris τα smiles ειναι η εμπεριστατομενη σου αποψη? Μα τοσο κουτος?

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ
ΠΟΥ ΒΑΛΛΕΤΑΙ ΕΠΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

6/6/2008
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2008, 08:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο ίδιος ο Χριστός είπε ότι οι Χριστιανοί είναι το φως και το άλας της γης

Μήπως ότι θαρρούμε βασίλεμα γλυκοχάραμα αυγής είναι πέρα Κι αντι να'ρθει μια νύχτα αξημέρωτη ξημερώνει μια αβράδυαστη μέρα!
Μήπως είν' ηαλήθεια στο θάνατο κιη ζωή μήπως κρύβει την πλάνη
ότιλέμε πωςζει μήπως πέθανε κιείναι αθάνατο ότι έχει πεθάνει


Αφού το είπε ο Χρστός , με ποιο δικαίωμα η Εκκλησία χαρακτηρίζει τους περισσότερους "πόρνους" ;
Και κάτι άλλο : άν οι χριστιανοί είναι το άλας και το φώς της γης , τα υπόλοιπα 4,5 δισ. περίπου των κατοίκων της τι είναι ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aggelos91
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2008, 13:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aggelos91  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Χριστός μίλησε για τους Χριστιανούς τους αληθινούς Χριστιανούς και όχι απλ΄αυτούς που είναι βαπτισμένοι. Αυτούς που αγωνίζονται. Ο άλλος κόσμος βρίσκεται στο σκοτάδι είτε το θέλει είτε όχι γιατί ο Χριστός είναι το Φώς.

Μήπως ότι θαρρούμε βασίλεμα γλυκοχάραμα αυγής είναι πέρα Κι αντι να'ρθει μια νύχτα αξημέρωτη ξημερώνει μια αβράδυαστη μέρα!
Μήπως είν' ηαλήθεια στο θάνατο κιη ζωή μήπως κρύβει την πλάνη
ότιλέμε πωςζει μήπως πέθανε κιείναι αθάνατο ότι έχει πεθάνει
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stelaras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2008, 14:09:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου ρε άγγελε πολύφωτο φεγγοβόλο διέλυσε μας από το σκοτάδι...

Χλυεάζω,αλλά είναι το μόνο που μπορώ να κάνω απέναντι σε τέτοιους τύπους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2008, 15:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Stelaras
Γεια σου ρε άγγελε πολύφωτο φεγγοβόλο διέλυσε μας από το σκοτάδι...

Χλυεάζω,αλλά είναι το μόνο που μπορώ να κάνω απέναντι σε τέτοιους τύπους.



Γιατί βρε Στέλιο πρέπει ντε και καλά κάτι να κάνεις;
Και αν δεν έκανες τίποτα, θα σε μάλωνε κανένας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2008, 00:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Aggelos91 θα διαφωνήσω μαζί σου! Ο Χριστός εάν όλος ο κόσμος ήταν εντάξει (ηθικός, δίκαιος, κ.λ.π.) δε θα είχε καν έρθει κοντά μας γιατί δε θα χρειαζόταν.
Στον κόσμο δε νομίζω ότι ήρθε μόνο για να μάθουμε το όνομά Του! στον κόσμο ήρθε για να δώσει την ευκαιρία στους κακούς ανθρώπους να συνετιστούν και απλά να εμψυχώσει τους καλούς!
Σε καμία περίπτωση δε νομίζω όταν έρθει η ώρα της κρίσης να αδικήσει το σεμνό καλό και ηθικό Μουσουλμάνο ή Βουδιστή!.....τότε δε θα ήταν Θεός!
Στους μαθητές Του είπε να πάνε σε όλα τα Έθνη να διδάξουν το Λόγο του και όλοι ξέρουμε τι έλεγε ο Λόγος του και ποιο ήταν το κέντρο του! αλίμονο εάν τον ενδιέφεραν μόνο οι Χριστιανοί! οι οποίοι φυσικά τότε ακόμη δεν υπήρχαν!

Ο ψεύτης κι ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2008, 01:24:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
MIXAHL32
Sesostris τα smiles ειναι η εμπεριστατομενη σου αποψη?Μα τοσο κουτος?

Οι κουτές απαντήσεις χρειάζονται αντίστοιχης κουταμάρας ανταπαντήσεις .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 00:07:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εσύ φίλε Sesostris, πρέπει να αποδείξεις ότι ξέρεις
από αυτά...
Ο Χριστός ήρθε στη γη να σώσει το απολλωλός, τώρα αν το απολλωλός
δεν θέλει να σωθεί, κάθερ σοβαρός βοσκός θα...το έσωζε
'ούτως ή άλλως...Πρόβατο είναι, το κατηγορείς γιατί είναι
πρόβατο;...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 00:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαν να βλέπω ξανά ένα έργο μου φαίνεται...

Πάμε πάλι λοιπόν...

Αφού ήρθε να μας σώσει, ο χριστός, γιατί δεν τα κατάφερε ρε παιδιά;;
Ή τα κατάφερε και τώρα εμείς έχουμε... σωθεί;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 06:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τις επεμβάσεις που έχουν γίνει σε μηνύματα του θέματος αυτού, δείτε το μήνυμά μου στο θέμα:

ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ -ΕΛΛΑΔΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 11:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
europaios2:
«Στον κόσμο δε νομίζω ότι ήρθε μόνο για να μάθουμε το όνομά Του! στον κόσμο ήρθε για να δώσει την ευκαιρία στους κακούς ανθρώπους να συνετιστούν και απλά να εμψυχώσει τους καλούς!»

Εκ του αποτελέσματος (ατελείωτο αίμα μεταξύ χριστιανών, χριστιανών και μουσουλμάνων, χριστιανών και εβραίων..), χίλιες φορές καλύτερα θα ήταν εάν δεν πάταγε καν το ποδαράκι του ο Ιησούς στον κόσμο!!

Διότι, ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ, ο κόσμος δεν είχε γνωρίσει καμία παρόμοια αξίωση και ουδείς έσφαζε τον άλλο για τον «αληθινό» θεό.

Αυτά ως προς την υποτιθέμενη ιστορία.

europaios2:
«Σε καμία περίπτωση δε νομίζω όταν έρθει η ώρα της κρίσης να αδικήσει το σεμνό καλό και ηθικό Μουσουλμάνο ή Βουδιστή!...»

Μωρέ μακάρι να ήταν έτσι!!

Ωστόσο, τα λόγια του Ιησού και οι σαφέστατες του ΑΠΕΙΛΕΣ κατα οιουδήποτε δεν πιστέψει ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ, δεν αφήνουνε περιθώρια παρανόησης: ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ Η ΟΙ ΒΟΥΔΙΣΤΕΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ!

Μήπως να θυμηθούμε τα σχετικά εδάφια της Κ.Δ.?

Άσε που εάν τάχα ήταν έτσι, τότε δεν θα είχε και κανέναν απολύτως λόγο ύπαρξης η εκκλησία και τα παχιά της λόγια....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 14:39:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Schwabe:
Ωστόσο, τα λόγια του Ιησού και οι σαφέστατες του ΑΠΕΙΛΕΣ κατα οιουδήποτε δεν πιστέψει ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ, δεν αφήνουνε περιθώρια παρανόησης: ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ Η ΟΙ ΒΟΥΔΙΣΤΕΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ!

Μήπως να θυμηθούμε τα σχετικά εδάφια της Κ.Δ.?



Nαι! ναι!.....βάλε βούτηρο στο ψωμί μου!

"Μηνύστε με, μηνύστε με σε δίκες ξεφτιλίστε με"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 15:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
europaios2:
«Nαι! ναι!.....βάλε βούτηρο στο ψωμί μου!»

Μωρέ εγώ.....όσο βουτηράκι θέλεις να σου βάλω, καθώς καλά να είναι το πλούσιο αρχείο μου, αλλά πες μας εσύ πρώτα ΠΟΥ επισημαίνει η Αγία Γραφή πως «Σε καμία περίπτωση δε νομίζω όταν έρθει η ώρα της κρίσης να αδικήσει το σεμνό καλό και ηθικό Μουσουλμάνο ή Βουδιστή!...», και......το βούτηρο του Schwabe θα σου στρώσει το τραπέζι!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 15:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί που επισημαίνει το αντίθετο?

"Μηνύστε με, μηνύστε με σε δίκες ξεφτιλίστε με"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 16:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
europaios2:
«Γιατί που επισημαίνει το αντίθετο?»

Τα πράγματα είναι απλά φίλτατε Ευρωπαίε:

Υιοθετεί η Ορθοδοξία ότι είτε Μουσουλμάνος, είτε Βουδιστής, είτε Ιεχωβάς, ότι και να επιλέξεις με άλλα λόγια, και υπό την προυπόθεση ότι θα ζήσεις ενάρετα, κατα την τελική κρίση θα έχεις την ίδια τύχη με έναν πιστό και ενάρετο χριστιανό?

ΝΑΙ ή ΟΧΙ?

Εάν ναι, σε παρακαλώ να μας διαφωτίσεις με σχετικά είτε θεολογικά κείμενα είτε ας πούμε ομιλίες ή δημοσιεύσεις της ορθόδοξης εκκλησίας.

Δεν νομίζω να ζητώ πολλά, έτσι δεν είναι?

Επίσης, και αφού τεκμηριώσεις την παραπάνω απλή ερώτηση, σε παρακαλώ να μας υποδείξεις τα σχετικά εδάφια της Αγίας Γραφής εκ των οποίων έχεις διαμορφώσει την άποψη που ισχυρίζεσαι, διότι δεν θα ήθελες να πιστέψει ο αναγώστης ότι απλά λες αυτό που έχεις εσύ φανταστεί, έτσι δεν είναι?

Απλά πράγματα φίλτατε, τα οποία εάν όντως είναι αλήθεια και επιβεβαιώνονται εκ της Αγίας Γραφής ή των όσων είπαν και δίδαξαν ας πούμε οι διάφοροι Πατέρες της χριστιανοσύνης, θα έχεις εντοπίσει κάτι με τεράστια αξία: ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΠΙΣΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝΕ ΣΕ ΘΕΟΥΣ!

Διότι, άλλος Θεός ο Βούδας, άλλος ο Αλλάχ, άλλος ο Ιησούς, άλλος ο Ιησούς....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

opsimos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 18:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους opsimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Χριστιανοπουλα δεν χρειαζετε στεναχωρια η μασα θα εχει συνεχεια και με λιγοτερους γαμους.
Δειτε την παρακατω φωτο ειναι απο την μπαζα μηνος του ναου Παναγιας Δεξιας επι της οδου Εγνατιας στη Θεσ/νικη,πολυ καλο "μαγαζι",απο τα καλυτερα της πολης,δεκαδες σακοι γεματοι με κερια καμενα κατα το 1/4,
περιπου 30με40 κιλα ο καθε σακος κανα δυο τονοι συνολο,περιμενουν το φορτηγο καποιας βιοτεχνια κεριων να τους παραλαβει.
opsimos

http://clubs.pathfinder.gr/meta_para/464093?album=239670&zoom=3

ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΤΕ ΤΑ

http://clubs.pathfinder.gr/meta_para
http://clubs.pathfinder.gr/anazitoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gtpower
Νέο Μέλος

Germany
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 19:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gtpower  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dromo tha pari i xristianosini kai sidoma malista.
europee den bori i ise valtos i exis pathi malakinsi egefalou.
mexri kai simera kserete poso voithai o xristianismos ton ellina; ta keria ola apo tin tourkia ta pernoun, auti ine!!! vre oust apo doΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 19:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σαν να βλέπω ξανά ένα έργο μου φαίνεται...

Πάμε πάλι λοιπόν...

Αφού ήρθε να μας σώσει, ο χριστός, γιατί δεν τα κατάφερε ρε παιδιά;;
Ή τα κατάφερε και τώρα εμείς έχουμε... σωθεί;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ


μα φιλε μου... δεν ηρθε για να σωσει "εμας" αλλα πρωτιστως τους Εβραιους-Ισραηλιτες, τα "αγαπημενα" παιδια Του (!!) που ομως αυτοι (εκτος απο πολυ λιγους) δεν Τον δεχτηκαν!

Εκτοτε απο τον θανατο του, δημιουργηθηκε η διαδοχη Του....

Αρα, δεν μπορουμε να πουμε εμεις οτι Πετυχε ή οχι το Εργο Του...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 22:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
trexagireve
Κι εσύ φίλε Sesostris, πρέπει να αποδείξεις ότι ξέρεις
από αυτά...
Ο Χριστός ήρθε στη γη να σώσει το απολλωλός, τώρα αν το απολλωλός
δεν θέλει να σωθεί, κάθερ σοβαρός βοσκός θα...το έσωζε
'ούτως ή άλλως...Πρόβατο είναι, το κατηγορείς γιατί είναι
πρόβατο;...

Εγώ φίλε trexagireve , δεν κατηγόρησα ποτέ τα πρόβατα για ότι έγινε .
Τα πρόβατα δεν έχουν ιδίαν βούληση αλλά κάνουν ότι τα προστάζει ο τσομπάνης .
Τους τσομπάνηδες και τους τσελιγκάδες (Ποιμένες και Ποιμενάρχες) που τα καθοδηγούσαν και τους Ρωμαίους αυτοκράτορες που επικύρωναν τις πράξεις των τελευταίων κατηγορούσα και θα κατηγορώ πάντοτε .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy