ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΚΡΙΣΝΑΜΟΥΡΤΙ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 15:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε ηλιε,φιλτατε εον(τεκτων γραφεται με ω,αλλα δε θυμαμαι να δηλωσα πουθενα τιποτα,μηπως αποφασιζεις,διαταζεις,εκτελεις??)ας σταματησει εδω(ακρη δε βγαινει)..ασ επικεντρωθουμε στο τοπικ της ατμα(ψυχη,εστια ειρηνης),ας ειμαστε γαληνιοι για να απλωσουμε την αγαπη..κιας πει κανενας κατι για τον τζιντι,για τον οποιο ειμαι σιγουρος οτι οταν βροντηξε ολα του τα υλικα αγαθα(και ειχε και παρα πολλα)και αρχισε να διδασκει,ειχε μεσα του κι εμενα,κι εσας,κι ολα τα οντα(ως αλλος ιησους)
φιλε εον,το αν ειμαι η οχι εσωτεριστης,δεν ενδιαφερει κανεναν!!!εδω ειμαστε για να μαθουμε και να μεταδωσουμε οτι εχουμε μεσα μας(αν εχουμε)φιλακια

ΤΟ ΦΩΣ,Η ΑΓΑΠΗ & Η ΔΥΝΑΜΗ
ΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 15:16:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πώς οι επιστήμονες κατάφεραν να χωρίσουν τον άυλο μας ΝΟΥ σε επίπεδα μόνο εσύ το ξέρεις ...εκτός βέβαια αν λέγοντας νού εννοείς το υλικό του μέρος ...τον εγκέφαλο ο οποίος όντως κινείται, όχι σε επίπεδα ,αλλά σε ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ .
Οι ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΙ απο την άλλη που τους εμπιστεύομαι πιο πολύ απο τους επιστήμονες δεν χώρισαν τον νού ούτε αυτοί αλλά μίλησαν για ΥΛΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ και ΧΡΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ(που επιτυγχάνεται με το άνοιγμα των ανώτερων τσάκρας) .

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 15:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσο ειμαστε στο β,ναι κυριαρχει ο φυσικος εγκεφαλος..οσο κατεβαινουμε σε ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ,η συνειδηση απλωνει και ο εγκεφαλος σιωπα...
ισως ο συνδυασμος οσων και οι δυο ειπαμε,να προσεγγιζει την αληθεια καλυτερα
ευχαριστω

ΤΟ ΦΩΣ,Η ΑΓΑΠΗ & Η ΔΥΝΑΜΗ
ΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 15:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ο Κρισναμούρτι μόνο αρλούμπες δεν έλεγε...

quote:
Αν εννοείς το τοπικ για τους Τέκτονες και εκεί άλλος άρχισε αλλά είναι δικός σου...και δεν σε έπαιρνε ....

Αν εννοείς εμένα, με την τοποθέτηση μια εικόνας, που προσωπικά σε σένα δεν είπα τίποτα…. Προσπαθησα να σταματησω ενα διαπλυκτισμο...τιποτα αλλο!

Μα τότε πως εξηγείς αυτό που μόλις έγραψες?

quote:
α και αν ξέρεις ΣΟΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ…

Εκεί δεν ισχύει???? ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΟΦΟΣ....Μα κινουμαι το ΙΔΙΟ!!!


Πάντως θέλω να σου πω κάτι για τον Κ…και ίσως πιάσεις το πάντα φιλικό μου πνεύμα!

Έχουν γυρίσει μια ταινία, “Young indiana jones chronicles…”

Ακόμα και όταν ήταν μικρό παιδάκι…. δεν διαχώριζε ανθρώπους, θρησκείες και Δασκάλους…

Καταλαβαίνεις πιστεύω…. Γατί αναρωτιέμαι που το διάβασες?

Τέλος, σου δίνω απόλυτο δίκαιο για το μαντρί!!!!! Μήπως όμως περιφράζεις και εσύ…..με τον ένα διδάσκαλο…?

Αλήθεια, Ποιοι φτιάχνουν τα μαντριά??? Άμα δεν έλεγε αρλούμπες…. γιατί να είμαι στο δικό του? Του ΒΟΥΔΑ???

ΕοΝ..!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 15:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για να ανοιξουν τα ανωτερα τσακρας,πρεπει πρωτα να βιωθουν και υστερα να εναρμονιστουν τα κατωτερα..αν γινει διαφορετικα,αλι στον καημενο που θα του συμβει...γιατι νομιζω οτι λεμε τα ιδια πραματα με αλλες λεξεις??

ΤΟ ΦΩΣ,Η ΑΓΑΠΗ & Η ΔΥΝΑΜΗ
ΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 15:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
*Δεν θελω να υπακουω σε κανεναν,οποιοσδηποτε κι αν ειναι,οσο αισθανομαι οτι δεν εχει δικιο.Δεν θελω να κρυβομαι πισω απο το παραπετασμα που σκεπαζει την αληθεια.Δεν θελω να εχω πιστεις στις οποιες δεν μπορω να ανταποκρινομαι και στις οποιες δεν μπορω να δωσω την ψυχη μου και την καρδια μου και ολη μου την υπαρξη.
*Τοτε μονον μπορειτε να βρειτε την αληθεια,μπορειτε να την απορροφησετε και να γινετε μερος της,οταν μαθετε να ειστε απροσωποι,με την εννοια οτι χανετε τον εαυτο σας,τις μικρες προσωπικες σας αποψεις,και ταυτιζετε τον εαυτο σας με την Αιωνια Αληθεια.
*Να ακολουθειτε το Αιωνιο,που ειναι διαρκες και αμεταβλητο,οχι τα ρευστα και προσκαιρα.
*Καθενας που αγωνιζεται,που ζει μια ευγενικη ζωη,που ειναι πραγματικα και εμφυτα ωραιος στην σκεψη και το συναισθημα,μπορει να ειναι-και ειναι-ενωμενος με ολα.ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ,ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΕΝΟΤΗΤΟΣ.Αυτη ειναι η μονη τροφη που μπορειτε να δωσετε στον πεινασμενο,η μονη λυση στα προβληματα της ζωης.
*Πρεπει να αποκτησετε φτερα,νεα φτερα καθε μερα,για να πεταξετε σε εκεινο το υψος.Αυτο σημαινει οτι πρεπει ναμεταβαλλεστε καθε μερα,πρεπει να απορριπτετε ολα οσα σας δεσμευουν,σας περιοριζουνοσα δεν σας δινουν απολυτη ελευθερια,οσα σας δενουν στις πλανες της ζωης.
Μονον με αυτον τον τροπο θα αναπτυχθητε,θα αποκτησετε νεες ικανοτητες ,νεες αγαλλιασεις.Και μονον με νεα ,θα σηκωθειτε σε εκεινα τα υψη.
ΠΡΕΠΕΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΝΑ ΑΓΑΠΑΤΕ.
ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΖΕΙ,ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΚΙΝΕΙΤΑΙ Η ΔΕΝ ΚΙΝΕΙΤΑΙ,ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΩΘΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ,ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΕΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΑΤΟΙΚΗΣΟΥΝ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ,ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ.
Αποσπασματα απο το βιβλιο του Κ.'Το Βασιλειο της Ευδαιμονιας'1926.
ΑΦΙΕΡΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΤΟΝ SERPENTPAN,KAI ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΥΒΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 15:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
με φωναξες,φιλε πλατωνα??????

ΤΟ ΦΩΣ,Η ΑΓΑΠΗ & Η ΔΥΝΑΜΗ
ΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 15:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε Πλάτωνα ξεκόλα δεν εννοούσα εσένα ...για τον Ράμογλου λέω που τα πήρε με αυτά που έγραψε ο wolfaced ...ντάξει τώρα ?
Πήγαινε διάβασε το θέμα και θα το δείς.
Εσύ φταίς... γιατι χρησιμοποίησες φωτογραφία της γυναίκας μου...

helios βρες και κάτι καινούργιο...αυτό το εβραιοχριστιανοί έχει παλιώσει ...


"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 15:57:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νομιζα πως ειχα αγγιξει τις θρησκειες,αλλα...φιλε ηλιε,ποιοι ειναι αυτοι οι εβραιοκατι???θαθελα να μου εξηγησεις,εβραιους ξερω,οπως και χριστιανους,ο συνδυασμος τους ομως?????

ΤΟ ΦΩΣ,Η ΑΓΑΠΗ & Η ΔΥΝΑΜΗ
ΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 16:01:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενταξει ΕΟΝ,αφου δεν σου αρεσει το εβραιοχριστιανοι,θα τους αποκαλω ΕΟΝΙΚΟΙ.
Σου αρεσει?
Διαβασε και αυτα που σου εγραψα.
Και αντι να γραφεις τις αρλουμπες και τα Γιαχωβαδικα,αφου ακουσες και κατι για τον Κ.,γραψε λογια του οχι λογια σου.
Αν μας αγαπας...λιγο...εστω και ΕΟΝΙΚΑ-εβραιοχριστιανικα.

Edited by - Helios on 01/04/2003 16:10:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 16:08:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Βουδδα,οι εβραιοχριστιανοι ειναι μια μεγαλη ιστορια.
Σκοπευω να ανοιξω μια συζητηση γι 'αυτο το θεμα στο μελλον.
Ειναι ολη η οργανωμενη Χριστιανικη εκκλησια απο την αρχη της μεχρι σημερα,με ολη της την 'πολιτισμικη προσφορα',τους πιστους της και τα οργανα-πρακτορες της,τις πολιτικες και εξουσιαστικες της δυναμεις,που εφεραν την καταστροφη του αρχαιου κοσμου,την συκοφαντηση της Αρχαιας Σοφιας και ολων των μη εβραιοχριστιανικων πιστεων.
Συμφωνα με αυτους κιεσυ οπως και εγω,ειμαστε αιρετικοι,κι αν ειχε την δυναμη που ειχε στον Μεσαιωνα,τωρα θαμασταν σταχτες...
απο τους ΕΟΝΙΚΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 16:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα με φωτισει κανενας,ως προς το ποιοι ειναι αυτοι οι εονικοεβραιοχριστανοι?????

ΤΟ ΦΩΣ,Η ΑΓΑΠΗ & Η ΔΥΝΑΜΗ
ΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 16:21:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
thnx,νομιζω καταλαβα..ηταν ομως μονο οι εξουσιαστικοπολιτικοχριστιανοι σκοταδιστες????καποιοι αλλοι κατεστρεψαν τη γνωση,τον πλανητη,πριν απ τους αυτους τελως παντων...
ρωταω,μηπως ειναι στη φυση του ακατεργαστου ανθρωπου να διαφθειρεται απ την εξουσια??μηπως θαπρεπε να μεινουμε στο μυθο του μεγαλου υιου,να παρουμε τη διδασκαλια του,να τη βιωσουμε,ξεχνωντας το σκοταδι,το αιμα στο οποιο βουλιαξαν τη Γη??

ΤΟ ΦΩΣ,Η ΑΓΑΠΗ & Η ΔΥΝΑΜΗ
ΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 16:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Βουδδα,αφου νομιζω-αν καταλαβαινω καλα-οτι απο το motto σου,αναδυεται Μπαιηλυ και Arcein-πες μου αν κανω λαθος-τοτε μαλλον θα συμφωνησεις οτι η εβραιοχριστιανομουσουλμανικη δονηση ηταν-παρα τα λιγα της καλα-καταστρεπτικη για την Δυση και Εγγυς Ανατολη.
Οι Βουδδισατβικοι Αβαταρα-που ενας τους ηταν ο Χριστος,ο Ορφεας,ο Απολλων καιο Διονυσος,αλλος τους ο Βουδδας,αλλος ο Κρισναμουρτι,ο Μπαχαολλα,αλλα και ολα τα Θεια Πλασματα που θα προσπαθησουν να κανουν το Ζωο Ανθρωπο,και μετα θεο,ηταν ολοι Αδελφοι,περα απο την ανοησια και ημιμαθεια των δηλωμενων οπαδων τους.
Ιστορικα,οι εβραιοχριστιανοι ειναι οι φοβερωτεροι ολων.
Τοση διψα για αιμα,δεν αναφαινεται σε καμμια θρησκεια,Ανατολης και Δυσης.
Αυτο νομιζω.


Edited by - Helios on 01/04/2003 16:38:31

Edited by - Helios on 01/04/2003 16:41:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 16:39:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι σημαινει το 'μελος 1ης βαθμιδας'?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 16:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι,καλα το ειδες!!συμφωνω σε μεγαλο βαθμο...θυμαμαι ομως και το μη απολυτο!!επειδη νοιωθω οτι η παγκοσμια πηγη της γνωσης,αφορα σε ολους,κρατω τη διδασκαλια του ιησου(αυτην πισω απ τις λεξεις,φυσικα!!)
και μαθαινω απ τις σταυροφοριες,το σκοταδισμο,το μεσαιωνα,ωστε να φροντισω,οσο περναει απ τη δικη μου διανοια,να μη ξανασυμβει!!
επισης αποφευγω να τοποθετηθω σε ταμπελα,η να τοποθετησω σε ταμπελα,που σημαινει οτι θα παρω επιλεκτικα,οτι δονειται στη δονηση μου!!!!(οτι μπορω να κατανοησω)
κατανοησα(λαθος?σωστα?)οτι μετα τον τρισμεγιστο(περιπου 2000-3000 χρονια μετα)και αφου η αληθεια του χαθηκε απ τον κατακλυσμο του δευκαλιωνα(αν θυμαμαι καλα)ηρθε ο κρισνα κα ξαναρχισε απ την αρχη η μεταδοση της αληθειας..διδαξε ΚΥΡΙΑ την επιτελεση του καθηκοντος,μεσω και του γιογκα(και των 9 μονοπατιων του)..το χατιρι που μας εγινε,τελειωσε με το σινταρτα,ΑΦΟΥ ΟΜΩΣ O ΚΟΣΜΟΣ ΔΙΔΑΧΤΗΚΕ ΤΗΝ ΑΤΡΑΠΟ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ,ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΑΥΤΟΘΥΣΙΑΣ...Αν αυτο,το βαλω στον κουβα της ασχημιας των φτηνων χριστιανομπλαμπλαμπλα,θα χασω το βιωμα της διδασκαλιας!!!αυτο ειπε και ο τζιντι,κατανοηση περαν της σκεψης,κατανοηση μεσω της καθαρης αισθησης,της αγαπης..ενωσε με υπεροχο τροπο τον μπονισμο,ινδουισμο,βουδισμο,χριστιανισμο σε μια υπεροχη αληθεια,την αποφυγη της παγιδας των θρησκειων...

ΤΟ ΦΩΣ,Η ΑΓΑΠΗ & Η ΔΥΝΑΜΗ
ΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 17:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
*Εκανα διαρκως εναν αγωνα για να βρω την αληθεια,γιατι δεν με ικανοποιουσε η αυθεντικη διαβεβαιωση ενος αλλου,η' η επιβολη της γνωμης ενος αλλου, η' το να παρασυρομαι απο καποιον αλλον.Ηθελα να ανακαλυψω ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ,και επρεπε να υποφερω πολλους πονους για να βρω οτι ζητουσα.
*Ειχα παντοτε την συνηθεια να ακουω και να προσεχω τον καθενα.Επιθυμουσα να διδαχθω απο τον κηπουρο ,απο τον παρια,απο τον αποκληρο,απο τον πλησιον μου,απο τον φιλο μου,απο καθε τι που θα μπορουσε να με διδαξει,ωστε να γινω ενα και το αυτο με τον Αγαπημενον.Οταν ακουσα ολους και ολα και μαζεψα την αληθεια απο παντου,εγινα ικανος να αναπτυξω τελεια τον εαυτο μου.
*Ειμαι οπως το λουλουδι ,που μυρωνει τον πρωινο αερα.Δεν ενδιαφερεται για το ποιος περνα.Δινει το αρωμα του σε ολους,και οσοι ειναι ευτυχεις οπως και δυστυχισμενοι,θα αναπνευσουν αυτο το μυρο.Αλλα εκεινοι που ειναι ευχαριστημενοι,που δεν σκοτιζονται,θα διαβουν χωρις να μυρισουν,χωρις να προσεξουν.Μηπως θα τους υποχρεωσετε να σταματησουν για να αναπνευσουν το αρωμα?Σας ας απασχολει για το πως θα τους πεισετε.Αλλα ποια ειναι η αναγκη για να τους πεισετε?Θα πεισετε μονον εκεινους που αναζητουν πραγματικα.
*Μενετε ευχαριστημενοι με την μικρη σας γνωση,με τις μικρες σας αυθεντιες.Ζητατε απο αυτες τις αυθεντιες ,να μιλησουν,να σας λυτρωσουν απο τις αμφιβολιες σας.
*Υποθεστε οτι καποιο προσωπο θα ηταν σε θεση να σας πει οτι ειμαι ο Παγκοσμιος Εκπαιδευτης.
Αυτο σε τι θα σας ωφελουσε?
Σε τι θα μετεβαλλε την αληθεια?
Με ποιον τροπο θα ερχοταν η Γνωση στον νου σας και η Κατανοηση στην καρδια σας?
Αν εξαρτιεστε απο αυθεντιες,θα χτιζετε τα θεμελια σας πανω στην αμμο,και το κυμα του πονου θα ερθει και θα τα παρασυρει.
Αλλα αν χτιζετε τα θεμελια σας επανω σε πετρα,στην πετρα της προσωπικης σας εμπειριας,της δικης σας Γνωσης,της δικιας σας λυπης και των δικων σας πονων,τοτε, αν χτισετε το δικο σας σπιτι ετσι,τοτε θα μπορεσετε να πεισετε και αλλους.
*ΕΞΑΡΤΑΣΘΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΕΝΩ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΑΣ.
ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΚΑΡΔΙΑ,ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑ,ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΞΙΑ.
Απο το βιβλιο 'Ποιος φερει την Αληθεια' 1927.
Αφιερωνεται με αγαπη και εκτιμηση στον serpentpan.

Edited by - Helios on 01/04/2003 17:10:40

Edited by - Helios on 01/04/2003 17:13:27

Edited by - Helios on 01/04/2003 17:25:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 17:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bασικα συμφωνουμε φιλε Βουδδα.
Το ιδιο προσπαθω κι εγω.
Ομως εχω μερικες ασχημες προσωπικες εμπειριες απο παλια και προσφατα,απο εβραιοχριστιανους,ατομα της εκκλησιας,κι ετσι η πειρα μου ειναι λιγο απολυτη γι'αυτους.
Προσπαθησε ΚΑΙ να κανεις πραξη την ανοχη,με ατομα του τοπου αυτου,οπως ΕΟΝ,ΚΕΛΣΟΣ,ΦΩΤΙΟΣ,κ.α.
Απο δω θα το φερουν ,απο κει θα το φερουν,να ο Χριστος ανωτερος και τελειωτερος ολων,και υποβιβασμος ολων των αλλων.
Αν αυτο δεν ειναι εγωισμος και φανατισμος,τι ειναι?
Τι κι αν στο ονομα του Χριστου χυθηκαν ποταμοι αιματος, πραγμα που δεν συνεβη με κανεναν αλλον Αβαταρα,απο οτι λεει τουλαχιστον η ιστορια.
Διαβαζω ΚΑΙ την Καινη Διαθηκη,μου αρεσει ομως μερος της.
Περισσοτερο μου αρεσουν η ΜΠΑΓΚΑΒΑΝΤ ΓΚΙΤΑ,οι ΣΟΥΤΡΕΣ ΤΟΥ ΒΟΥΔΔΑ και τα ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ.
Αυτα με εκφραζουν περισσοτερο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 18:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καθησα και μελετησα ΚΑΙ το κορανι,παρολο πουναι οι νεοι φονιαδες της Γης,παρολο πουναι ρηχη και ημιανουσια(!!!)η διδαχη τους..και εκει,ειδα ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ..ισως φιλε,ηλιε,θαπρεπε να μαθουμε τα παντα,μονο ετσι οι γνωσεις θα γινουν γνωση(καταπληκτικο το κομματι που μετεφερες)
τα ονοματα που ανεφερες με πειραξαν,παρολο πουχεις δικιο για την ανοχη,πρεπει να γινεται και πραξη...αλλα...αυτοι οι ανθρωποι σε μενα δωσαν δονηση,φως,καποιοι λιγοτερο,καποιο πιοτερο..

ΤΟ ΦΩΣ,Η ΑΓΑΠΗ & Η ΔΥΝΑΜΗ
ΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 18:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κι οσο γι αυτο που λες,ισως δεν ειναι θεμα χριστιανων η οχι,ισως ειναι μονο θεμα πιστης και φανατισμου(η πιστη τελματωνει την ερευνα),πραγμα που το βλεπουμε σημερα και στο ισλαμ..
εντελει,για το insight,καμμια γνωμη,καμμια εμπειρια???


ΤΟ ΦΩΣ,Η ΑΓΑΠΗ & Η ΔΥΝΑΜΗ
ΑΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 08:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε helios ποιος σου είπε οτι ανήκουμε σε κάποια εκκλησία ?Τι μας πέρασες ?

Με ρώτησες ποτέ ποιο βιβλίο μου αρέσει περισσότερο ? Με ρώτησες τι μελετάω ?Αν με ρώταγες θα σου έλεγα "Φύλλα απο τον κήπο του Μορία " η "Το βιβλίο του Μυρδάδ" και μετά η καινή διαθήκη και μετά τα άπαντα του Πλάτωνα και του Επίκουρου και μετά Γιογκανάντα και Μπαγκαβάτ και πολλά πολλά άλλα .
Αλλά μπήκες ποτέ στον κόπο να ρωτήσεις ?
Εσύ μόλις άκουσες την λέξη Χριστός άρχισες το ποίημα σου..."εβραιοχριστιανοί" και τρίχες.
Μήπως εσύ είσαι ο extra κολημένος ?
Με ρώτησες για τον Βούδα , για τον Βαβαζί , για τον Μορία,για τον Πυθαγόρα,για τον Λαο Τσε ?
Το κακό με εσένα και το συνάφι σου είναι οτι πρίν αρχίσετε την συζήτηση έχετε βγάλει και το πόρισμα ...γιαυτό και κανείς δε σας παίρνει στα σοβαρά...ενώ έχετε να δώσετε πράγματα.Δε μπορείς να μιλάς για πνεύμα το 2003 και να μην παραδέχεσαι τον Χριστό... Ο Γιογκανάντα και ο Κρισναμούρτι μ$##$κες ήταν ή εσείς είστε πιο έξυπνοι ?
Το οτι θεωρώ τον Χριστό τον μεγαλύτερο Δάσκαλο αυτό δεν πρέπει να αφορά εσένα αλλά εμένα γιατι είναι ο Δάσκαλος που αγάπησα και που επέλεξα να έχω και ουτε κανείς εδω πέρα σου είπε οτι οι υπόλοιποι δάσκαλοι είναι τρίχες και ούτε κανείς σου είπε οτι πρέπει να πιστέψεις στον Χριστό...
Μόνοι σας βγάζετε συμπεράσματα...

Και για να σε τσιγκλήσω λίγο...ποιός άλλος Δάσκαλος είπε "ΔΙ' ΕΜΟΥ ΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ" ?

Λοιπόν κόφτε τις αρκουδιές και θα τα πάμε μια χαρά...και για τον Κρισναμούρτι θα πούμε και για την Μπλαβάτσκυ και για τον Πυθαγόρα για όποιον θές...αρκεί να κοπεί το ποίημα οτι εσείς είστε οι έξυπνοι και μείς οι χαζοί εβραιοχριστιανοί που καταστρέψαμε τον κόσμο....
εγώ προσωπικά φίλε μου δεν μπορώ να μαλώσω τα σκυλιά μου και με έχουν καβαλήσει... τον κόσμο θα καταστρέψω ?
Βρήκες και σύ άτομα ....

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 09:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΙ' ΕΜΟΥ ΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ" ?

ΕοΝ, τα Ευαγγελία μιας και έχουν περάσει από τόσα χέρια, εξέτασε τα κάπως έτσι..

Και αν δεν το είπε?

Γιατί?

Απλούστατα! Όταν θεραπεύει κάποιον και του λέει,

Όχι εγώ!!! Μα η πίστης σου σε γιάτρεψε….

γιατί να βάλει σε πρώτο πλάνο (τον εαυτό του)... για τον Πατέρα?

Αν κάπου αλλού λέει, ο έχων καθαρή καρδιά Θεό οψετε… στο ΔΙ ΕΜΟΥ ΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ…θα έβαζα ένα μεγάλο ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ!!!! ? (στο ΑΝ το είπε..)

Κοιτά το και έτσι. Οι εκκλησίες δίχως μερικα ΔΟΓΜΑΤΑ, πως θα κρατιόντουσαν?

Σκέψου…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 09:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για εμένα Πλάτωνα ο Λόγος είναι άπειρος και δεν θέλω να τον περιορίσω με τη σκέψη μου. Η σκέψη μας ξέρεις περιλαμβάνει τα δεδομένα της παρούσας στιγμής.
Κάποτε καθόμουν και σκεφτόμουν ώρες πάνω σε εδάφια και στίχους βιβλίων. Τώρα πιά προτιμώ να λαμβάνω την δόνηση...
"Δι Εμού εις τον Πατέρα" απο την μία και "Οσα κάνω γώ μπορείτε να κάνετε και σείς και Περισσοτερα"απο την άλλη ....
Τι μπορεί να πεί κανείς ? Ενας που θα σκεφτεί θα πεί οτι ο Χριστός αντιφάσκει...αλλά εμένα η δόνηση που σου είπα πιο πάνω μου λέει : ΑΠΕΙΡΟΤΗΤΑ !!! Είναι η απειρότητα του Λόγου που καταδικνύει τις θέσεις της ΑΡΕΤΗΣ. Απο την μία "άκου και εμπιστεύσου τον Λόγο άνθρωπε γιατι ακόμα είσαι παιδί" και απο την άλλη "Εμπιστεύσου και τον εαυτό σου γιατι είσαι ΘΕΟΣ!"


"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 12:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΛΟΓΟΣ… μπορεί και είναι Άπειρος…. με δεν είναι αντιφατικός… Η Σκέψη και τα δεδομένα της κάθε στιγμής….. είναι αντιφατικά.

Έμαθα να βρίσκω τις αντιφάσεις εύκολα… σε κάθε κείμενο και λόγο. Σίγουρα αυτό δεν με κάνει σοφό…. απλά έχω γνώση του ΦΑΥΛΟΥ!

Ο Λόγος που είναι καθαρή ενέργεια….έχει άλλη δύναμη από αυτόν του επιφανειακού μυαλού, μιας και αυτός, ίσως να είναι ωραία ντυμένος, μα είναι ανούσιος! Ο Λόγος, δουλεύει σε βάθος μέσα…. τόσο στα συνειδητά όσο και στο ασυνείδητα μέρη…

Κυρίως ελευθερώνει….δεν σκλαβώνει…Αυτή είναι η Δράση του Λόγου, που γνώρισα στο Φωτισμένο…

Δεν σε θέλει σκλάβο, ούτε ακόλουθο, μα ΕΛΕΥΘΕΡΟ!


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 02/04/2003 12:35:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

n/a
deleted


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 20:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους n/a  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΕΤΙΖΩ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙΡΟ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ. ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΗΛΘΕ ΑΠΟ ΤΟΝ "ΚΥΡΙΟ" ΠΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΟ NICK HELIOS. ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΑΝΕΧΕΣΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΑΦΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΑ "ΕΚΑΝΑΝ" ΠΑΝΤΟΥ ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ "ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ". ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΑΣ ΤΟ ΦΑΝΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ. ΕΓΩ ΔΗΛΩΝΩ ΟΤΙ ΣΚΟΤΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΔΗΛΩΝΩ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΩΝ ΜΟΥΤΡΩΝ. ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ "ΣΥΖΗΤΑΩ" ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΔΙΟΦΥΙΕΣ.....
ΗΛΙΕ ΜΗ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΜΠΟΣΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΣΩΣΕΙ ΟΥΤΕ Η ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ ΟΥΤΕ Ο "ΚΟΛΗΤΟΣ" ΣΟΥ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 21:21:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά αρχάς καλώς ήρθες φιλε Σταυραετέ!

Πριν βγάλεις συμπεράσματα για τον Πλάτωνα, καλά θα έκανες να διαβάσεις τα μηνύματα του.

Ένας που μπαίνει με τόσο επιθετικό μήνυμα εξ αρχής, σε κάποιον που έχει 400 και μηνύματα ουσίας, και ΜΗ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΥ…κάθε άλλο παρά καλοπροαίρετος είναι!…

Όπως έγραψα και στον ΗΛΙΟ, είμαστε εδώ για να τα βρούμε… και όχι για να τσακωθούμε!

Αν έχεις ιδέες, και θέλεις να τις αντιπαραθέσεις… χωρίς βρισιές, κάντο, και θα σου απαντήσω ευχαρίστως…Μπορείς να ζητήσεις να μην συμμετέχω, (και αυτό το δέχομαι)…...μα όχι άστοχους χαρακτηρισμούς…

Να θυμάσαι πως…. τα σκυλιά, γαβγίζουν οποίον δεν γνωρίζουν,ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ, ενώ οι άνθρωποι συζητούν μεταξύ τους…

Κοίτα στα Περί Αγάπης, το τι συζητήσαμε με τον Φίλο Φώτιο…

Ευχαριστώ εκ των πρότερων, για την κατανόηση σου…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 22:03:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον,πραγματικα οι εβραιοχριστιανικες δονησεις,πειραζουν τον εγκεφαλο.Ειναι κι αλλα που τον πειραζουν,αλλα οι παραπανω δονησεις ειναι ανεκτιμητες.
Μπηκα και γραφω καταρχην για να διαμαρτυρηθω για λογοκρισιες που εγιναν στο site,οπως νομιζω οτι εγιναν σε βαρος αξιολογων μελων οπως ο ουροβορος,αλλα και η Εκατη,και ο dix,και τα λευκα πουλια απο την Κυπρο,γιατι πιστευω ΟΤΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ.
Μετα να γραψω για τις εβραιοχριστιανικες παρειτσες που διαρκως μεγαλωνουν οπως βλεπω,με κορακια,καρακαξες,γυπαετους,σταυραετους και καθε λογης ορνια.
Που επιτιθενται οργανωμενα οπως πιστευω,σε κυρια οχι εβραιοχριστιανους,και τους σπρωχνουν στην παραιτηση.
Στη συνεχεια,επειδη και εγω ασχολουμαι με τα εσωτερικα,να γραψω κι εγω κατι για αυτα,μη φιλοδοξωντας βεβαια να φτασω στα υψη των ορνεων που τρεφονται με πιλαφι.
Ειμαι αρκετα ταπεινος,ετσι ωστε να κανω ερωτησεις...οπου δεν παιρνω απαντησεις,μην τα ξαναγραφω.
Πλατωνα,φαινεται οτι το να κανεις φιλους σαν και μενα,ειναι επικυνδυνο για το image σου,στο εβραιοχριστιανικο mainstream του esoterica.
Γι'αυτο, κανε γρηγορα δηλωση μετανοιας,και αποταξε τον σατανα.
Οσον αφορα κατι γυποειδη,ας ηρεμησουν,ΟΚ?
Κι αν εχουν μαγκια,ας την δειξουν γραφοντας κατι ωφελιμο για το θεμα,κι οχι τα γνωστα σκουπιδια.
Τελικα φιλε Βουδδα,τι εχεις να πεις για το εβραιοχριστιανικο φως,μερος του σου προσδιορισα,το αλλο το βλεπεις live.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 22:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ήλιε σωστή η παρατήρηση σου!

Δεν σε αποκάλεσα ΦΙΛΟ!!!

Συγνώμη Φίλε μου, δεν είμαι προκαταλυμενος μαζί σου.. όπως και με κανένα…

Δυστυχώς... οι περισσότεροι από εμάς, κινιόμαστε στους χονδροτοιχους της ίδιας μας της σκέψεως...

Εκει ο Πονος...Εκει και οι διαφορες αντιδρασεις μας!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2003, 23:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπαρχει περιπτωση να μην κινηθουμε στις τροχιες των σκεψεων και των συνηθειων μας?
Δυσκολο!
Το προβλημα για μενα ,ειναι να μην παιρνει τις δικες του γραμμες και τροχιες σαν τις μονες,καταστρεφοντες σαν 'αιρετικες',τις γραμμες των αλλων.
Και καποτε ισως,αν ο καθαρος αερας του Αιγαιου,ανοιξει τα πνευμονια μας,και αναπνευσουμε τον καθαρο αερα,δουμε οτι ολες οι τροχιες ειναι ισοτιμες,και πορευονται πανω ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΗ.
Αλλα ο εγωισμος μας,μας εκανε να διαλεξουμε τον πρωτο και καλυτερο,τον πιο τελειο δασκαλο και διδασκαλια,να ειμαστε τα φωτα και το πατημενο αλας της γης και να διδασκουμε αντι να συζηταμε και να διδασκομαστε,να σκοτωνουμε γυναικοπαιδα για την δοξα καποιου Χριστου της Texaco,BP και δεν συμμαζευεται.ΟΚ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 09:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλά....

Το να κάνεις την κοτούλα δε σε τιμά ειδικά όταν έχεις το ψευδώνυμο Helios. Πιο πάνω σου έγραψα μερικά πράγματα και σύ τα έκανες γαργάρα.

Το οτι εσύ ανήκεις σε κάποια απο αυτές τις οργανώσεις ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΛΕΞΕΙ ΤΗΝ .... ΜΕ ΤΗ ΒΟΥΡΤΣΑ( Ονόματα δε λέμε γιατι μας βάζουν χέρι....) ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ (αλήθεια ντρέπεσαι να μας πείς ?).
Το οτι σε έχουν βάλει εδω μέσα να πείς το ΠΟΙΗΜΑ είναι πάλι σίγουρο και καταφανέστατο.
Το τι σχέση έχει ο Χριστός με τους Εβραίους που ποτέ δεν τον παραδέχτηκαν ...ακόμα δεν μας είπες....
Το τι σχέση έχουμε εμείς με τους Εβραίους ούτε αυτό μας είπες.
Το οτι αποκαλείς χρήστες παραφράζοντας τα ψευδώνυμα σε θυληκά ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΤΑΞΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕς πάλι δεν σε ευχαριστεί ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΓΕΣΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ σερπατίνα ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΕ ΑΛΛΑ ΕΙΔΕ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΠΕΤΩΝΤΑΣ.

Αλήθεια εσύ υπερασπίζεσαι την πλήρη ελευθερία ποιανού ? Σε φίμωσε κανένας εδω πέρα ? Αυτά που είπε η ΕΚΑΤΗ υπάρχουν τουλάχιστον σε άλλες δέκα σελίδες στο forum γραμμένα απο άλλους χρήστες.
ΤΗΝ ΕΚΑΤΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΦΙΜΩΣΑΝ παλιο γκεμπελάκο ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ !!!
Τι θές να δείξεις ?. Αποκαλείς έναν απο τους συντονιστές Πιλάφα και άλλα τέτοια αστεία του νηπιαγωγίου ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΑΝΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΗΛΙΘΙΟ ΣΤΥΛΑΚΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ.
ΔΩΣΕ ΘΑΡΡΟΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΙΑΤΗ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΛΕΩ ΕΓΩ......
Μας έχεις πρήξει τα συκώτια οτι κάνουμε οργανωμένη προπαγάνδα... Δεν σου έχει ξανατύχει ποτέ στη ζωή σου να διαφωνούν με τα λεγομενα σου ?

Τέλος πάντων...σημεία των καιρών...
το κάθε τσουτσέκι δηλώνει ενασχόληση με τα πνευματικά , το κάθε τσουτσέκι έχει άποψη για τον Χριστό,την αρχαία Ελλάδα, τον Γιόγκα , τον Κρισναμούρτι .... και δεν διαφωνώ να έχεις αποψη ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΣΠΑΣΤΟΥΜΕ?
Ακόμα δεν μου έχεις πει τι είπα και σε πείραξε τόσο , ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ (ΕΝΩ ΣΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ) Που πήγα να επιβάλω εγώ την αποψή μου .

ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΗΜΕΝΟΣ ? ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΔΑΕΙΣ ?
ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΠΕΣΩ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΞΕΡΟΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΜΕΤΡΗΘΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΕΣ ....ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΑΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ .... ΑΥΤΟ ΔΕ ΘΕΣ ? ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΔΗΞΗ ΓΝΩΣΕΩΝ ΔΕ ΘΕΣ ? ΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙΣ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΥΣ ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο SERPATINAS ΔΕ ΘΕΣ ? ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΛΕΤΕ "Ο ΤΑΔΕ ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΙΠΕ...".
ΜΙΑ ΚΟΥΦΙΑ ΓΝΩΣΗ ΕΙΣΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟΙ ΚΑΙ ΡΗΧΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΛΗ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ...

και πρόσεχε βλήμα πως μιλάς για τον Χριστό ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΛΙΝΑΤΣΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΕ ΥΠΟΤΗΜΙΤΙΚΑ "ΓΙΕΣΟΥΑ" δεν έχει μιλήσε προσβλητικά για ΑΛΛΟΥΝΟΥ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ . ΑΠΟ ΚΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ....
ΠΑΛΙΟΛΙΝΑΤΣΕΣ...


"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1411133
Maintained by Digital Alchemy