ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ (Η ΑΡΧΗ)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alexz
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 16:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexz
χαιρετω
χαιρομαι που ο φιλος 22 δινει το παρων,και ολοι οι φιλοι που ειχαν λαβει μερος στην ενοτητα που αφορουσε της προφητειες αγιων.
ευελπιστω να μην γινει παλι ρωμαικη αρενα το φορουμ.
φιλε 22 ριψοκινδυνο απο μερους σου ο προσδιορισμος ημερομηνιων,δηλωνεις παρων ομως,και προσωπικα αυτο σε τιμα εστω και αν κατα την γνωμη μου (αλλα & του αποτελεσματος) εσφαλες στην εκτιμηση σου,ξερω ομως οτι ανθρωποι ειμαστε,ουτε θεοι ουτε αγιοι για να μην κανουμε λαθη.
το γεγονος και μονο αυτο δεν αναιρει τα γραφομενα,υπηρχαν πριν απο εμας και θα υπαρχουν στο μελλον.
οι χρησμοι ανεκαθεν ηταν συνηφασμενοι με την πορεια του γενους μας,αν δεν υπηρχαν αυτοι επι παραδειγματι δεν θα εδιναν δυναμη στους προγονους μας να επαναστατησουν το 1821.
προηγηθηκαν στα 400 χρονια σκλαβιας 86 περιπου επαναστασεις στ ο διαστημα αυτο,αποτυχημενες ολες,οι προγονοι μας δεν το εβαλαν κατω,ξερανε οτι καποτε θα ερθει το πληρωμα του χρονου να τους δικαιωση,περναν τον ολων αλλων ηταν γραμμενο,ειχαν εναν επιπλεον λοιπον λογο να πιστευουν οτι θα πραγματοποιηθει.
ας μην βαλουμε στα γραφομενα δεν βλαπτουν κανεναν αν δεν θελει να τα πιστεψει,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 19:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Καλησπέρα και από εμένα.
Είχα διαβάσει σχόλια πολλά περί προφητειών και
καταστροφολογίας σε άλλο topic. Μου κίνησε την περιέργεια
για το πόσο εύκολα ορισμένοι άνθρωποι υιοθετούν ότι διαβάσουν,
ΕΣΤΩ κι αν αυτά προέρχονται από θρησκευτικά βιβλία.
Σαν Χριστιανός Ορθόδοξος , πιστεύω στον Θεό , αλλά ΟΧΙ απαραιτήτως
στο τι λέει η Αγία Γραφή, η οποία είναι γεμάτη με ανακρίβειες.
Άρα, ΑΝ θέλω πιστεύω και την Αποκάλυψη. Κάποιοι, (μεταξύ των
οποίων και κάποιος Κύπριος ) , είχαν γράψει για το Τραχώνι
(Λεμεσού - φαντάζομαι). Μάλιστα κατέληξαν σε αβίαστα συμπεράσματα κάποιοι άλλοι ότι ΣΗΜΕΡΑ 21-11-05, ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Ο Τρίτος Παγκόσμιος Πόλεμος.Ακόμη περιμένω την έναρξη του. Κάποιος είχε πει για κάποιον Γιαννάκη Ιωάννου ότι είναι λέει ο Βασιλιάς που λένε κάποια βιβλία και ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ. Θέλω ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ προς ΟΛΟΥΣ , να τονίσω τα εξής , θέτοντας την ΑΛΗΘΕΙΑ εκεί που της αξίζει.
Η υπόθεση Τραχώνι , ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΕ κατόπιν ΕΡΕΥΝΑΣ του Τμήματος Ανιχνεύσεων Εγκλημάτων του Αρχηγείου αστυνομίας Κύπρου , ΚΑΘΑΡΗ
ΑΠΑΤΗ. Κατόπιν ΠΑΡΑΔΟΧΗΣ του ιδιοκτήτη του υποστατικού στο οποίο , ΔΗΘΕΝ εμφανίζονταν σύμβολα κατά καιρούς, ότι Ο ΙΔΙΟΣ τα σχεδίαζε με ειδική μπογιά , την οποία χρησιμοποιείς π.χ. σήμερα και ότι σχεδιάζεις εμφανίζονται 15 – 20 μέρες ΑΡΓΟΤΕΡΑ , αποδείχτηκε η ΑΠΑΤΗ. Ο σκοπός της ενέργειας αυτής ήταν για να προσελκύσει κόσμο στο σπίτι του (άεργος τυγχάνων) και με το περίπτερο που
ΑΝΕΓΕΙΡΕ μέσα στην αυλή του σπιτιού του, ΘΑ τα οικονομούσε ΧΟΝΤΡΑ.
ΔΕΝ θυμάμαι καλά ,ΑΝ είναι το ίδιο και το αυτό πρόσωπο με τον Γιαννάκη Ιωάννου αλλά και στις ΔΥΟ περιπτώσεις πρόκειται για άτομο με ψυχολογικά προβλήματα, όπως είπαν ψυχολόγοι , τότε , αλλά και ο Μητροπολίτης Πάφου. Μάλιστα το περιστατικό , έγινε την περίοδο κατά την οποίαν , ΠΟΛΛΕΣ εικόνες σε εκκλησιές της Κύπρου σε ΔΙΑΦΟΡΕΣ περιοχές δάκρυζαν. Οι πιστοί έτρεχαν κατά ΧΙΛΙΑΔΕΣ να προσκυνήσουν και να αφήσουν τα τάματα τους και τον ΟΒΟΛΟ τους. Ερωτηθείς τότε από δημοσιογράφους ο Μητροπολίτης Πάφου, ποια η γνώμη του για το φαινόμενο, είπε χαμογελώντας : «Το μόνο που θα σας ΥΠΟΣΧΕΘΩ , είναι ότιστην περιφέρεια ΠΑΦΟΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΔΑΚΡΥΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ». Και ΔΕΝ έδωσε περαιτέρω εξηγήσεις για την τόση σιγουριά του. Και πράγματι μέχρι σήμερα ΔΕΝ δάκρυσε ΟΥΤΕ ΜΙΑ εικόνα στην περιφέρεια της ΠΑΦΟΥ.
Εδώ να σημειώσω, ότι οι Παφίτες είναι κατά γενική ομολογία από τους πλέον καλοκάγαθους , απλούς , και ΠΙΣΤΟΥΣ Χριστιανούς στην Κύπρο. Ότι έγραψα ,είναι η αλήθεια και ο λόγος που το έγραψα είναι για αποκατάσταση της ΑΛΗΘΕΙΑΣ και τίποτα άλλο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 22:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Nικηταρα,ότι λές για το Τραχώνι με βρίσκει σύμφωνω. Είναι μια καλοστημένη απάτη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 22:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
quote:

Nικηταρα,ότι λές για το Τραχώνι με βρίσκει σύμφωνω. Είναι μια καλοστημένη απάτη!

Ετσι είναι φίλε 22. Δυστυχώς υπάρχουν και άτομα που παίζουν
με την νοημοσύνη του κόσμου. Θυμάμαι τότε που έγινε η υπόθεση,
έπεσε πολύ γέλιο εδώ στην Κύπρο, φίλε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 23:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Εκανα search στο Google, για ΤΡΑΧΩΝΙ και κοίταξε τί βρήκα. Εδω τα
λέει όλα :

Μετά από ενδελεχή έρευνα του Προέδρου μας π. Μαξίμου Μοναχού Αγιορείτου δια τα “ΣΗΜΕΙΑ”

του Τραχωνίου και το τελικό του συμπέρασμα ότι όλα αυτά ήταν μια ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ, σύμφωνα

και με την ανακοίνωση της Αρχιεπισκοπής της Κύπρου,(όρα πιο κάτω στο Πειστήριο Α’) ο π.

Μαξιμος, κατήγγειλε και αποκάλυψε όλα τα ανωτέρω, τον Μάϊο και Ιούνιο του 1999 εις την

Τηλεοπτικήν του Εκπομπή “Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΚΟΣΜΑ” από την ΤΗΛΕΤΩΡΑ .

Στην συνέχεια στο Τεύχος “Απρίλιος-Ιούνιος 1999” του Περιοδικού μας "Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ

ΠΑΤΡΟΚΟΣΜΑ" δημοσιεύσαμε σχετικό άρθρο δια τα “ΣΗΜΕΙΑ” του Τραχωνίου γράφοντας με

μεγάλα και κεφαλαία γράμματα ότι είναι: “ΑΠΑΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΙΣ ΤΟ ΤΡΑΧΩΝΙ ΤΗΣ

ΚΥΠΡΟΥ” λέγοντας χαρακτηριστικά:


"...Τά σημάδια αυτά είναι δυστυχώς μια απάτη, μια μεγάλη και καλοστημένη απάτη από τον

ιδιοκτήτη της οικίας τον κ. Ιωάννου και άλλων ίσως συνεργατών του, που σκοπό είχε, απ’ ότι

φάνηκε, την σύνδεση και αναγωγή των "Σημείων" εις το πρόσωπόν του, ο οποίος ούτε λίγο ούτε

πολύ, άκουσον-άκουσον !!!, πιστεύει ότι είναι "ο... ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ο εκ Πενίας, ο οποίος

θα πάρει την Κωνσταντινούπολιν και θα οδηγήσει τον Λαόν του Θεού, στα χρόνια του Αντιχρίστου

εις την Γη της Επαγγελίας, τα όρη και τά βουνά, όπως τό πάλαι ο Προφήτης Μωϋσής τον

Ισραήλ".


ΘΕΕ και ΚΥΡΙΕ !!! Φύλαξόν μας από τέτοιου είδους Οίηση και "εκ δεξιών Πλάνες". Αυτά πλέον

ξεπερνούν και την πιο αρρωστημένη φαντασία, και τις πιο εωσφορικές και υπερήφανες επιθυμίες

και σκέψεις.
Μάλιστα έχει κυκλοφορήσει, ΔΥΣΤΥΧΩΣ και σχετικό βιβλιαράκι με "Ερμηνείες-Προφητείες" των

σημείων αυτών από την "ΦΩΝΗ ΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ", όπου μπορεί να διαβάσει κανείς αθεολόγητες

απόψεις και θέσεις, αυθαίρετες γνώμες, καθώς και πρωτοποριακές αμπελοφιλοσοφίες και

σοφιστείες "ευσεβών πόθων και επιθυμιών" του ανωτέρου συντάκτου.


Μία απάτη λοιπόν και τίποτα περισσότερο, όπως ανακοίνωσε και από την εκπομπή "Η Φωνή του

Πατροκοσμά" πρώτος ο π. Μάξιμος εις την Τηλετώρα.
Όσοι δε έχουν ίσως ακόμη κάποιους ενδοιασμούς και αμφιβολίες, ας περιμένουν μέχρι τις 9

Ιουλίου 1999 ή αν θέλουν και λίγο μετά, διά να διαπιστώσουν ότι τίποτε απ’ ότι έχουν πει και

έχουν γράψει, όλοι αυτοί οι κύριοι, δεν πρόκειται να συμβεί.
Περισσότερες όμως λεπτομέρειες για όλη αυτή τη Φοβερή και καλοστημένη Απάτη-Ιεροσυλία, θα

μπορέσετε να διαβάσετε εις το επόμενο τεύχος μας, όπου θα δίδονται όλα τα σχετικά στοιχεία

και όλες οι διευκρινίσεις επί του προκειμένου θέματος αφού θα αφιερώσουμε ολόκληρο άρθρο,

προς ενημέρωση, αλλά και καθησυχασμό των αγαπητών φίλων, αδελφών, μελών και αναγνωστών

μας".


Αυτά λοιπόν γράφαμε σε προηγούμενο τεύχος μας.

Ας δούμε λοιπόν, τώρα ορισμένα από τα πολλά στοιχεία και Ντοκουμέντα, που έχομεν εις τας

χείρας μας.


ΠΕΙΣΤΗΡΙΟ Α’


Ως γνωστόν η Ιερά Συνοδος της Εκκλησίας της Κύπρου εδιόρισε τριμελή επιτροπή αποτελούμενη

από τούς, π. Επιφάνιο Ρούσο, Πρόεδρο και μέλη τούς πρωτοπρεσβύτερους π. Ευάγγελο

Γιαλουρίδη και π. Σάββα Μιχαηλίδη.
Η Επιτροπή εξέτασε με σύνεση και προσοχή επί μακρόν το όλον θέμα και μετά από σχετική

έρευνα κατέληξε εις το συμπέρασμα της. Ότι, όλα αυτά τα κακότεχνα σχέδια, τα γράμματα και

οι ημερομηνίες στην πιο πάνω οικία είναι “ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΑΠΑΤΗΣ”: “Ως προς την πραγματικήν

αιτίαν και προέλευσιν των σχεδίων αυτών, αποφαινόμεθα κατηγορηματικώς, ότι είναι ΠΡΟΪΟΝΤΑ

ΑΠΑΤΗΣ, δι’ ανθρωπίνης χειρός” και μάλιστα “ασυνάρτητον συνονθύλευμα φαντασιών πασχούσης

και απατώσης προσωπικότητος”.

Η Επιτροπή στις 6/7/99 κατέθεσε το Πόρισμα της, εις την Ι. Σύνοδο, η οποία στην συνέχεια

εξέδωσε την κάτωθι ανακοίνωσιν.


ΙΕΡΑ ΣΥΝΟΔΟΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ


ΚΥΠΡΟΣ 7/7/99


ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ

Η Ιερά Συνοδος έχοντας υπόψη τις απόψεις μελών της που εκφράστηκαν από καιρό, καθώς και

την έκθεση της Επιτροπής, που ορίστηκε για εξέταση της εμφάνισης “σημείων”, σε οικία στο

Τραχώνι, αποδέχεται χωρίς καμμιά επιφύλαξη το πόρισμα της Επιτροπής ότι τα κακότεχνα

σχεδιάσματα, τα γράμματα και οι ημερομηνίες στην πιο πάνω οικία είναι “ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΑΠΑΤΗΣ”

και “ασυνάρτητον συνονθύλευμα φαντασιών πασχούσης και απατώσης προσωπικότητος”.

Η Ιερά Συνοδος καλεί το λαο να επιδείξει νηφαλιότητα, ακράδαντη πίστη στο Θεο και εμμονή στη

διδασκαλία του Ευαγγελίου και της Εκκλησίας, χωρίς να παρασύρεται από ανθρώπους που

πλανώνται και από άλλες αφελείς διαδόσεις, οράματα και προφητείες.

Η αστάθεια και η ακαταστασία των καιρών μας, η αβεβαιότητα για το μέλλον και η ανατροπή των

αξιών στη σύγχρονη κοινωνία είναι φυσικό να ωθούν πολλούς σε αναζήτηση νοήματος ζωής. Δεν

θα πρέπει όμως αυτοί να παγιδεύονται σε διδασκαλίες και πράξεις ανθρώπων, που δρουν για το

δικό τους προσωπικό συμφέρον, διδασκαλίες που είναι ξένες προς την ορθόδοξη πίστη μας.

Αντίθετα θα πρέπει περισσότερον να στρέφονται προς την Εκκλησία και την αυθεντική

διδασκαλία Της.

Αναφορικά με τις διάφορες “προφητείες” που διαδίδονται για συντέλεια του κόσμου, η

διδασκαλία του Χριστού είναι ξεκάθαρη. “Περί της ημέρας εκείνης και της ώρας ουδείς οίδεν...”

(Ματθ. ΚΔ’ , 36). Εξ ίσου σαφής ήταν και η σύστασή Του προς αυτούς τούς ίδιους τούς

Αποστόλους: “Ουχ υμών εστί γνώναι χρόνους η καιρούς ους ο Πατήρ έθετο εν ιδία εξουσία”

(Πράξ. Α’ ,6-7).

Η Ιερά Συνοδος καλεί τούς πιστούς να μην παρασύρονται από όσους, είτε εσκεμμένα είτε από

άγνοια η αφέλεια επιχειρούν να τούς παραπλανήσουν. Ας εντείνουμε όλοι τις προσπάθειές μας

για μια συνειδητή χριστιανική ζωη μέσα στην Εκκλησία και τα Μυστήριά της, κι ας μην ξεχνούμε

ότι: “ Θεμέλιον άλλον ουδείς δύναται θείναι παρά τον κείμενον, ος εστιν Ιησούς Χριστός”. (Α’ Κορ.

Γ’ 11)


(ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗ 8/9/99 ΕΙΣ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΥΠΟ ΤΗΣ

ΚΥΠΡΟΥ)

(Σ. Σ. Οι υπογραμίσεις είναι δικές μας)

-------------------------------------------------------------------

ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΑΚΟΜΗ ΟΠΤΑΣΙΖΟΝΤΑΙ ΒΑΣΙΛΕΕΣ ΙΩΑΝΝΙΔΕΣ !!!!

(ΤΟ τελευταίο είναι δικό μου) )))))

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 12:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΦΙΛΕ ΝΙΚΗΤΑΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ(ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ)ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΗΡΩΑ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ ΤΟΥ 1821,ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗ ΜΑΧΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΚΑΡΑΚΤΗΤΩΝ(ΤΟΥΡΚΩΝ )ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ,ΠΟΛΕΜΗΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΑ ΤΕΚΤΕΝΟΜΕΝΑ,ΕΣΥ ΠΗΓΕΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΙΑ ΤΟΥ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΄΄ΑΠΑΤΗ΄΄ΟΠΩΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΝΕΣ?ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΔΙΑΨΕΥΣΘΕΙΣ.ΑΝΕΛΥΣΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΔΙΟΤΙ ΕΤΣΙ ΒΟΛΕΥΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ΄΄ΠΟΙΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΕΓΙΝΕ ΔΕΚΤΟΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΗ ΠΑΤΡΙΔΑ΄΄ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ.ΨΑΞΕ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 17:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Αγαπητέ Kyriakopoule.

Δεν είναι σκοπός μου να πολιτικολογήσω και πολύ περισσότερο ,
να πω μεγάλα λόγια για τον εαυτό μου. Μια όμως και μου
ανέφερες για Τούρκους και για πόλεμο , παίρνοντας αφορμή
από το Νικηταράς, επέτρεψε μου να σου πω μια και ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ
φορά ότι : Ο λόγος που επέλεξα το nickname αυτό ΔΕΝ είναι τυχαία.
Είναι το παρατσούκλι που μου «κόλλησαν» οι φίλοι μου εδώ και
32 χρόνια. Ήμουν τότε 15 χρονών και πήγα εθελοντής στα χαρακώματα
της Πράσινης Γραμμής στην περιοχή της Λευκωσίας , παρά τις προτροπές της μητέρας μου και τα κλάματα της για να μείνω σπίτι . Ο μεγάλος μου αδελφός, πήγε σαν έφεδρος να πολεμήσει και επειδή δεν είχαμε πατέρα , ΔΕΝ ήθελε να χάσει και τους δυό γιούδες της, όπως έλεγε. Εγώ αν και μικρός το θεώρησα ΑΤΙΜΙΑ να μείνω σπίτι και να ΜΗΝ προσφέρω τίποτα στην Κύπρο μου. Το πόσους «έφαγα» με το BREN που πήρα από έναν σκοτωμένο 19χρονο στρατιώτη, εγώ ξέρω.
Στο χαράκωμα είχαμε ένα λοχία από το διπλανό χωριό που γνώριζε την οικογένεια μου και όταν τέλειωσε ο πόλεμος, το ανάφερε στους συγχωριανούς μου και οι φίλοι μου, μου «κόλλησαν» το παρατσούκλι «Τουρκοφάγος». Άλλοι ήταν οι «ήρωες» που έκαναν «πόλεμο» στο Τρόοδος, με σούβλες και ουίσκια.
Και ήξεραν ΜΟΝΟ να σκοτώνουν αριστερούς μέσα στους δρόμους.
Γι αυτό MHN μου ξαναπείς λέξη για το «Νικηταρά». Είμαι ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ. Για το Τραχώνι, σου έδωσαν την απάντηση τους, η Ιερά Αρχιεπισκοπή Κύπρου , ή Αστυνομία Κύπρου και ΟΣΟΙ ΘΕΟΛΟΓΟΙ και ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ, ασχολήθηκαν με το θέμα τότε.


Edited by - ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ on 22/11/2005 17:14:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 17:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΑΓΑΠΗΤΕ ΕΝ ΧΡΙΣΤΩ ΑΔΕΛΦΕ ΝΙΚΗΤΑΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΤΙΜΩ ΠΟΛΥ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ,ΘΑ ΣΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΜΕ ΑΓΑΠΗ.ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΝΘΕΙΣ ΝΑΙ Η ΟΧΙ?ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΥ ΤΟΥΣ.ΕΣΥ ΑΓΑΠΗΤΕ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΕΥΧΗ.ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ.ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΣ ΝΤΟΡΟΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ΄΄ΑΠΑΤΗ΄΄?ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΔΕΝ ΚΑΛΕΣΕ ΤΟΝ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟ ΄΄ΑΠΑΤΕΩΝΑ΄΄ΙΩΑΝΝΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕ ΓΙΑ 6 ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚ ΘΕΟΥ ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΔΩΣΕ ΠΙΣΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ?ΓΙΑΤΙ ΕΒΑΛΕ ΠΑΓΚΑΡΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ ΄΄ΑΠΑΤΗ΄΄?ΓΙΑΤΙ ΒΓΗΚΑΝ 15 ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΥΠΟ ΤΗ ΚΥΡΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ Η ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ(ΚΑΙ ΕΙΧΕ Η ΙΔΙΑ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ)?ΓΙΑΤΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ?ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΚΥΡΙΑΖΗ ΦΑΣΟΥΛΑ¨΄ΝΕΟΣ ΜΩΥΣΗΣ ΘΕΛΕΙ ΕΒΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ ΕΘΝΟΣ,ΘΑ ΚΑΚΟΛΟΓΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΛΟΓΟΥΣ,ΕΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙ Ο ΝΕΟΣ ΜΩΥΣΗΣ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΤΕΝΕΤΑΙ΄΄.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 17:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Οι Μεσιανισμοί καιοι σωτήρες είναι για τους εβραίους και όχι για τους Ελληνες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 19:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Αγαπητέ φίλε Kyriakopoyle.

Εφόσον ο ΙΔΙΟΣ ο Γιαννάκης ΔΙΑΨΕΥΣΤΗΚΕ από τα ΙΔΙΑ
τα λεγόμενα του, ΔΕΝ χρειάζεται να δω ΤΙΠΟΤΑ.
Είπε ότι τον Ιούνιο του 1999 ΘΑ γίνουν οι βλακείες που
ισχυρίζετο, ΠΛΗΝ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ έγινε. Το γιατί εμφανίζονταν
σημεία στους τοίχους ακόμη και 15 μέρες αφότου ΔΕΝ ήταν ο ΙΔΙΟΣ
στο σπίτι, το εξήγησα , ΟΜΩΣ ΔΕΝ το διάβασες. ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΠΟΓΙΑ,
ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ , όπου σχεδιάζαμε ΣΗΜΕΡΑ κάτι σε τοίχο και αυτό εμφανιζόταν σε 15 - 20 μέρες αναλόγως του πόση ποσότητα βάζαμε στην μπογιά, από το «υλικό έκπληξη» , όπως το χαρακτήρισε ο φίλος μου. Σημείωσε ότι ένας θείος του ήταν αγιογράφος.... Στην ερώτηση σου για παγκάρι και ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ, αυτά τα κυκλοφόρησε ο ΙΔΙΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΑΣ (!!!!!!!!!!!) για να σπιλώσει την ΙΔΙΑ την εκκλησία διότι κινδύνευε με φυλάκιση για εξαπάτηση . Για το ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ που άνοιξε ο Γιαννάκης στο σπίτι του και πουλούσε το νερό, 1 ΛΙΡΑ το λίτρο , ενώ τα άλλα περίπτερα το πουλούσαν τότε ¼ της ΛΙΡΑΣ γιατί ΔΕΝ λες τίποτα ??? Ήταν και καλοκαίρι τότε , ήταν και μακριά το Τραχώνι από κάποιο κοντινό περίπτερο , οι ΒΛΑΚΕΣ ΕΥΚΟΛΟΠΙΣΤΟΙ που έτρεχαν να δουν το «ΜΕΓΑ ΘΑΥΜΑ» πέθαιναν της δίψας και όσα ζητούσε ο ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ , του έδιδαν αφού ΔΕΝ είχαν και άλλη εκλογή. Τα αναψυκτικά και τους χυμούς που τα πουλούσε 2 ½ φορές την πραγματική τιμή τους ΔΕΝ ανέφερες ΤΙΠΟΤΑ. !!!!!!!! ΔΕΝ χρειάζεται ΝΑ ΔΩ ΤΙΠΟΤΑ . Ακόμη παρεμπιπτόντως ΠΕΡΙΜΕΝΩ να αρχίσει ο Τρίτος Παγκόσμιος Πόλεμος που ΘΑ ΑΡΧΙΖΕ ΣΤΙΣ 21 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2005. ΧΘΕΣ ΔΗΛΑΔΗ. Και αυτό φίλε Κυριακόπουλε ΘΑ πρέπει να το πιστέψω εφόσον πέρασε το dead line που διάβασα στο προηγούμενο topic…. ???????? ΑΣΕ ρε φίλε .... Ο τελευταίος ΠΡΟΦΗΤΗΣ κατ΄εμε ΗΤΑΝ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ. Και αυτός ακόμη ΔΕΝ είπε ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ.
Μόνο οι ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ δίδουν ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ και πάντα ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ.
Καλά να είσαι και θα επανέλθω φίλε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 10:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΕΠΕΙΔΗ ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΝΙΚΗΤΑΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΛΕΩ ΦΙΛΕ,ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΤΙΑ,(ΚΑΙ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΤΡΑΧΩΝΙ ΑΝΑΡΟΤΙΟΜΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΔΩ),ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΟΓΙΑ ΠΟΥ ΤΗ ΒΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15-20 ΗΜΕΡΕΣ,ΕΝΤΑΞΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ.ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.ΠΟΙΟ ΥΛΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15-20 ΗΜΕΡΕΣ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΚΡΑΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΙΧΟ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΥΛΙΚΟ?ΜΕ ΠΟΙΟ ΠΙΝΕΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΧΙΤΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΡΑΦΕΣ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ(ΕΡΩΤΗΘΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ).ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ.ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΤΑ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΔΡΑΧΜΗ(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΩΝ).ΦΙΛΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΨΕΜΑΤΑ.ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙ`ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΜΙΛΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 17:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Αγαπητέ φίλε Κυριακόπουλε.
Θα απαντήσω μία προς μία τις ερωτήσεις σου .
θα μπορούσα φυσικά να σου πω ότι : Εφόσον
οι εκκλησιαστικές αρχές της Κύπρου που
ΕΞΕΤΑΣΑΝ το «φαινόμενο» , αλλά και Η
ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΥΠΡΟΥ που διεξήγαγε
ΑΝΑΚΡΙΣΕΙΣ , κατέληξαν στο συμπέρασμα ,
ότι πρόκειται ΠΕΡΙ ΑΠΑΤΗΣ , ΔΕΝ σηκώνει
άλλη κουβέντα το θέμα, ΚΑΙ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ.
Λοιπόν στην πρώτη σου ερώτηση απαντώ. : Κρασί από
τον τοίχο ΠΡΩΤΗ φορά ακούω από ΕΣΕΝΑ. Όμως και έτσι
να ΄χουν τα πράγματα , να ξέρεις ότι ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ,
χρησιμοποιούν κόλπα που ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΕΙ Ο ΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΟΥ.
Τα «δάκρυᨻ ,ΠΩΣ βγαίνουν από τις εικόνες και ΓΙΑΤΙ όταν
ο Μητροπολίτης Πάφου ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ ότι στην Πάφο, ΔΕΝ θα
επιτρέψει να ΔΑΚΡΥΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ, ΔΕΝ δάκρυσε
ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ έστω και μία ????? Άμα ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΣΥ
φίλε μου την ερώτηση αυτή ΘΑ βρεις και τις απαντήσεις που
ΖΗΤΑΣ ΠΕΡΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑΣ του ΔΗΘΕΝ βασιλέα σωτήρα !!!!!
Στην ερώτηση για τον χιτώνα του Ιησού , απαντώ : Ψάξε βρες,
τι δουλειά έκαναν οι συνεργοί του Ιωάννη, οι οποίοι ΣΥΝΕΛΗΦΘΗΣΑΝ
ΚΑΙ ΑΝΑΚΡΙΘΗΚΑΝ από την αστυνομία και έπειτα τα ΞΑΝΑΛΕΜΕ.
Για τα αναψυκτικά σε ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΕΣΕΝΑ φίλε Κυριακόπουλε σαν
ΨΕΥΤΗ , ΕΙΤΕ ως ΠΛΑΝΗΜΕΝΟ. Ο λόγος ???? Πες μου ΕΣΥ , πώς
μπορεί ένας ΑΝΕΡΓΟΣ ΚΑΙ ΑΕΡΓΟΣ τον οποίον οι συγχωριανοί του τον χαρακτήριζαν «τύπο» , πτωχός πάμπτωχος , να κερνά ποτά 250 ΛΙΡΩΝ ???
Περίπου 500 ΕΥΡΩ δηλαδή ??? ΑΝΕΡΓΟΣ όπως ήταν ??? Μπας και του έδωσαν οι συνεργάτες του για να διαλύσουν εντυπώσεις ??? Άντε ρε φίλε και ΚΑΤΟΙΚΩ στην Κύπρο ΕΓΩ. Τρίτη ερώτηση : Γιατί εδώ και χρόνια ΔΕΝ ξανακούστηκε το όνομα του ?? Μπας και ξέρει ότι ΘΑ καταλήξει στην φυλακή , αν ξανακάνει τις απατεωνιές του ??? Τέταρτη ερώτηση : Γνωρίζεις τις απατεωνιές του ΜΕΓΑ ΒΑΣΙΛΕΑ σου , με τα ΔΗΘΕΝ «ΑΓΙΑ ΛΕΙΨΑΝΑ», στο χωριό Απεσιά της Λεμεσού , λίγο πριν την υπόθεση φιάσκο «Τραχώνι». ??? Εγώ καλέ μου φίλε Κυριακόπουλε απάντησα ΟΛΕΣ τις ερωτήσεις σου. Απάντησε κι εσύ τις 4 δικές μου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 18:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
Τα θαύματα τού Θεού συνήθως είναι απλά, γιατί δεν αποσκοπούν στον εντυπωσιασμό, και δεν γίνονται για να πείσουν τους απίστουςΤόσο τα θαύματα από τον Θεό, όσο και τα θαύματα από τα κτίσματα, χρησιμοποιούν φυσικά μέσα. Δεν είναι δυνατόν λοιπόν να τα διακρίνουμε παρατηρώντας το «μέσο» του θαύματοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 18:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Κυριακόπουλε . ΑΣΤΑ ΣΑΠΙΑ. ΕΓΩ έχω απαντήσει ΜΙΑ ΠΡΟΣ ΜΙΑ ΟΛΕΣ τις ερωτήσεις σου. ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣ ΜΙΑ Όλες τις δικές μου ΚΑΙ ΜΗΝ κωλώνεις, ΕΚΤΟΣ αν θέλεις να δηλώσεις ΑΔΥΝΑΜΙΑ. Αυτού του είδους οι
απαντήσεις ΑΟΡΙΣΤΕΣ ΑΟΡΙΣΤΟΥ , ΣΕ ΜΕΝΑ δεν περνούν φίλε. ΕΓΩ ΔΕΝ κώλωσα και ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 18:27:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΑΥΤΗ ΦΙΛΕ ΝΙΚΗΤΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΕΣ ΠΑΡΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ.ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΥΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ Η ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΕΙΔΗΜΩΝ.ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΕΙΣ.ΤΩΡΑ ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΟΥ.ΠΟΙΟΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΚΥΗΘΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΔΑΚΡΥΣΕΙ ΕΙΚΟΝΑ.ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΟΠΤΙΚΟ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΦΑΡΙΣΑΙΚΟ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ.ΚΑΙ ΣΥ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΠΕΝΤΑΡΙΑΣ ΝΑ ΤΟ ΄΄ΕΡΙΞΕΣ ΛΙΓΟ ΕΞΩ΄΄ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΕΡΑΣΕΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΝΤΕ 500-600 ΕΥΡΩ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΤΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΟΔΕΨΕΙ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΑΝ ΑΥΤΟ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΠΙ ΤΑΚΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΤΕ ΝΑΙ.ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΟΣ΄΄΄ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΕ΄΄.ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΤΡΕΛΛΕΣ ΜΑΣ ΑΣΧΕΤΟ ΑΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ΄΄ΤΣΙΓΑΡΑ΄΄.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΑΠΕΣΙΑ ΛΕΜΕΣΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΛΕΙΨΑΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΩΣ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΕΥΤΗΣ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΣΟΥ ΜΕ ΑΠΕΚΑΛΕΣΕΣ.ΕΓΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝ.ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΟΛΑ ΘΑΥΜΑΣΤΑ ΚΑΙ ΠΕΙΣΤΙΚΑ.ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΙΔΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ?ΑΝ ΘΕΣ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΑΠΕΣΙΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΗΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΑΓΑΠΗΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ.ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 18:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΒΙΑΖΕΣΕ ΑΓΑΠΗΤΕ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 22:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Kυριακόπουλε,πρέπει να το παραδεχτείς ότι ο Νικηταράς έχει δίκιο,είναι μια καλοστημένη απάτη και εσύ είσαι ένα θύμα της,ή απλώς έχεις συμφέρον να επιμένεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 23:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Αγαπητέ μου φίλε 22. Τουλάχιστον ο Κυριακόπουλος απάντησε ΟΠΩΣ
ο ίδιος ξέρει στις απαντήσεις μου και αυτό το σέβομαι. Είναι φανερό ότι ο φίλος Κυριακόπουλος είναι θύμα της απάτης αυτής , όπως ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ είπες κι ΕΣΥ. Και ΔΕΝ είναι ο μόνος. ΑΝ ΔΕΝ πήγαιναν ανθρώποι της σήμανσης του Αρχηγείου αστυνομίας να κάνουν ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ κι να στείλουν στο χημείο του κράτους δείγματα για αναλύσεις, ακόμη και ο ΘΕΟΣ θα επίθετο. Το παράξενο φίλε 22, είναι που ο φίλος Κυριακόπουλος , ΔΕΝ πείθετε ΟΥΤΕ από τα αποτελέσματα ΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ, ΟΥΤΕ από την εγκύκλιο της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κύπρου , ΟΥΤΕ και από άλλα συγγράμματα που έγραψαν ΙΕΡΩΜΕΝΟΙ , όπου αποκαλούν ΟΛΟΙ – ΟΛΟΙ , ΑΠΑΤΗ το θέμα Τραχωνίου.
Όμως ΘΑ βρω και ΑΛΛΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΠΙΣΗΜΕΣ, ότι ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙ ΑΠΑΤΗΣ. Όμως λογικά σκεπτόμενος ,κάποιος φίλοι μου, τίθεται ΑΛΛΟ ερώτημα.:Γιατί μετά την ΕΠΕΜΒΑΣΗ της αστυνομίας, τα «ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ» - ΤΕΡΑΤΑ θα έλεγα ΕΓΩ , σταμάτησαν ??? Μπας ρε παιδιά και ο ΘΕΟΣ φοβήθηκε την επέμβαση της αστυνομίας και ΔΕΝ έστειλε άλλα «ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ»???? Μια ερώτηση κάνω δηλαδή...... Όσο για την υπόθεση Απεσιά – Κυριακόπουλε , επειδή πήγανε ανθρώποι φυλακή, η Κυπριακή νομοθεσία ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ να σχολιάζεται ΔΗΜΟΣΙΑ απόφαση ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ. Το σύνταγμα το Κυπριακό ΔΕΝ είναι όπως το Ελλαδικό, όπου μπορεί π.χ. ο Χάρρυ Κλύν να σατιρίζει το Πρωθυπουργό της χώρας με τις λέξεις γ...λας , π...της, γ... ος, και
ΝΑ ΜΗΝ πάει φυλακή. «Φυλάω τα ρούχα μου να έχω τα μισά». Όμως νομιμοποιούμαι να κάνω copy – paste , από σχόλια , εφημερίδων , ή από ανακοινώσεις επίσημες. Ότι βρω, υπόσχομαι να τα γράψω. Ακόμη όμως ο Κυριακόπουλος ΔΕΝ διάβασε την εγκύκλιο της ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑ ΓΙΑ συνεργάτες του Γιαννάκη ..... Και ας του το έγραψα.
Γιατί φίλε Κυριακόπουλε ΔΕΝ παραδέχεσαι ΕΠΊΣΗΜΕΣ αρχές κράτους και εκκλησίας και πιστεύεις ΜΟΝΟ ότι είδες ? ? Και ο David Copperfield , «εξαφανίζει» αεροπλάνα και τρένα και τα επαναφέρει στην αρχική τους θέση. Μπας ρε Κυριακόπουλε είναι κι ΑΥΤΟΣ ΕΚΛΕΚΤΟΣ του Θεού και κάνει ΘΑΥΜΑΤΑ ???.
Κι αυτά τα είδες. Γιατί ΔΕΝ τα χαρακτηρίζεις ΘΑΥΜΑΤΑ ?? Για προβληματισμό στα γράφω όλα αυτά.
Και ένα τελευταίο σχόλιο. Είπα : Είτε είσαι ΨΕΥΤΗΣ είτε ΠΛΑΝΗΜΕΝΟΣ. Γιατί ρε φίλε με κατηγορείς ότι σε αποκάλεσα ΨΕΥΤΗ ??? Μπορεί τελικά να είσαι εκ των πραγμάτων ΠΛΑΝΗΜΕΝΟΣ . Το ΨΕΥΤΗΣ , το διάβασες ρε φίλε , το ΠΛΑΝΗΜΕΝΟΣ , ΔΕΝ το είδες ??


Edited by - ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ on 23/11/2005 23:58:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 00:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Αγαπητέ Κυριακόπουλε. Είπες σε προηγούμενο σου σχόλιο
ότι : «ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ.» Παρακάλεσα ένα φίλο μου Λεμεσιανό που έχει στο σπίτι του ένα από
τα ΠΑΜΠΟΛΛΑ φυλλάδια που κυκλοφόρησε ο Γιαννάκης και μου το έστειλε με e-mail , όπου γράφει ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ, ενώ ΕΣΥ λές ότι ο Γιαννάκης ΔΕΝ ναφέρεται σε ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ. Πάρε το αυτούσιο όπως μου το έστειλε, και σημείωσε ότι στα
χαρακτηριστικά γνωρίσματα που αναφέρεται , «ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΕΙ» τον εαυτό του.
Μέχρι και σταυρούς στα χέρια του ΧΑΡΑΞΕ για να συμβαδίζει με τα λεγόμενα του.
Το φυλλάδιο έχει ως εξής :


Η ερχομένη οξεία και δίστομος ρομφαία και
η Αναλαμπή της Ορθοδοξίας


Ενώ απομένουν μονάχα ελάχιστοι μήνες για να εισέλθουμε στην τρίτη μετά Χριστόν χιλιετία, βλέπουμε το ανθρώπινο γένος να οδεύει κυριολεκτικά από το κακό στο χειρότερο. Η προφητεία του Οσίου Νείλου του Μυροβλήτη επιβεβαιώνεται πλήρως : “Όταν πλησιάση ο καιρός της ελεύσεως του Αντιχρίστου θα σκοτισθή η διάνοια των ανθρώπων από τα πάθη της σαρκός και θα πληθυνθή σφόδρα η ασέβεια και η ανομία...Τοτε αιφνιδίως θέλει έλθει η δίστομος ρομφαία και θα θανατώσει τον πλάνον και τούς οπαδούς αυτού. ”

Δυστυχώς στις μέρες μας βλέπουμε ότι πολλοί βαπτισμένοι Χριστιανοί είναι απλώς κατ’ όνομα Χριστιανοί. Πολλοί είναι οι κλητοί αλλά λίγοι οι εκλεκτοί. Βλέπουμε τα δήθεν χριστιανικά και ισχυρά έθνη της Δυσης να βρίσκονται κυριολεκτικά εκτός του πνεύματος και της αλήθειας του Ευαγγελίου, αφού οι κυβερνήτες τους είναι άνθρωποι ασεβείς και αντίχριστοι, όργανα δουλικά του διαβόλου, σφαγείς των λαών... Η διαβολική εικόνα της σημερινής παγκόσμιας κοινωνίας είχε προφητευθεί και στην Παλαιά και στην Καινή Διαθήκη. Επίσης πολλοί Άγιοι Πατέρες της Ορθοδοξίας έχουν προφητεύσει για τα αναμενόμενα παγκόσμια γεγονότα των ημερών μας,...

Προ διετίας περίπου, γίναμε μάρτυρες μιας έξαρσης θαυμαστών φαινομένων. Πολλές εικόνες σε εκκλησίες και μοναστήρια δακρυρροούσαν και μυρόβλυζαν. Το μήνυμα ήταν σαφές. Αυτή η χαρμολύπη των Αγίων της Θριαμβεύουσας Εκκλησίας μας προειδοποιούσε για την επερχόμενη οξεία και δίστομο ρομφαία της δικαιοσύνης του Θεού. Ο δίκαιος Θεός θα πατάξει και θα συντρίψει τα ισχυρά έθνη, που αντιπροσωπεύουν την ανομία του διαβόλου και θα επιβάλει την Ορθοδοξία, δια του προφητευόμενου εκλεκτού και εκ πενίας ερχομένου Βασιλέα Ιωάννη, ο οποίος θα αποκαλυφθεί και θα αναδειχθεί με όλη του τη δόξα επί των ημερών μας.

Η εικονιζόμενη προφητεία στο χωριό Τραχώνι της επαρχίας Λεμεσού ήταν ο επίλογος των προφητικών και προειδοποιητικών μηνυμάτων του Θεού, που μας καλούν σε αφύπνηση, σε μετάνοια και προσευχή, ενώ παράλληλα στέλλουν και το ανεκλάλητης χαράς προφητικό μήνυμα της εθνικής και πνευματικής ανάστασης της Κυπρου μας και τη συντριβή της Τουρκίας. Η Εικονιζόμενη Προφητεία στο Τραχώνι, μιλά πεντακάθαρα για όλα αυτά. Καλύπτει τα γεγονότα της εικοσιπενταετίας 1999 - 2024, κατά την οποία θα δράσει ο Άγιος Βασιλέας Ιωάννης και θα επιβληθεί η Ορθοδοξία παγκοσμίως. Λιγο μετά την ανάδειξη του Αγίου Βασιλέα Ιωάννη θα εμφανιστεί και ο Αντίχριστος, ο οποίος θα δράσει για τριάμισυ χρόνια, αλλά θ’ αντιμετωπιστεί και θα συντριβεί. Η πορεία προς την Αναλαμπή θα διαρκέσει μέχρι το 2024, οπότε θ’ αρχίσει κι η Επίγειος Βασιλεία. Τοτε δεν θα υπάρχει, ούτε αδικών, ούτε αδικούμενος. Θα επικρατήσει η ειρήνη και η δικαιοσύνη του Θεού.

Ο προφητευόμενος Άγιος Βασιλέας Ιωάννης είναι Έλληνας Κυπριος και ζει στην Κυπρο επί των ημερών μας, χωρίς ακόμα να αποκαλυφθεί.

Παραθέτουμε πάρα κάτω τα χαρακτηριστικά γνωρίσματά του και τον τρόπο ανάδειξής του:

1) Ο Κύπριος στην καταγωγή Άγιος Γεώργιος ο Χοζεβίτης, εμφανίστηκε αρκετές φορές στον κ. Ιωάννη Ιωάννου, τον ιδιοκτήτη του σπιτιού με την Εικονιζόμενη Προφητεία στο Τραχώνι. Σε μία από αυτές του δώρισε ένα Ευαγγέλιο, το οποίο ανήκε στον π. Θεόφιλο, αδελφό του προπάππου του Αγίου Βασιλέα Ιωάννη.

2) Ο Άγιος Βασιλέας Ιωάννης είναι Έλληνας Κυπριος, ζει δε στις μέρες μας ανάμεσά μας. Γνωρίζει ότι είναι ο Άγιος Βασιλέας, αλλά δεν το αποκαλύπτει, μέχρι να τον αναδείξει ο Θεός.

3) Θα είναι μεταξύ 30-40 ετών, όταν θα τον αναδείξει ο Θεός με όλη του τη δόξα.

4) Θα τον αναδείξει ο Θεός μέρα Παρασκευή, στις 9.00 π.μ.

5) Θα φανεί πορφυρός σταυρός στον ουρανό. Από το κάτω μέρος της κάθετης δοκού του θα ανακλασθεί μία δέσμη φωτός, η οποία θα καταλήξει πάνω από τη φτωχή “καλύβη” του εκλεκτού και Άγιου Βασιλέα Ιωάννη.

6) Είναι ο καθήμενος επί ίππου λευκού, που αναφέρεται στην Αποκάλυψη του Ιωάννη (Κεφ. Στ, 2 και ΙΘ, 11-16).

7) Θα του χρίσει τα χέρια με λάδι και το κεφάλι με άκτιστο φως.

8) Είναι μετρίου αναστήματος και δεν είναι λίγο φαλακρός, όπως νομίζουν μερικοί.

9) Ένα από τα δάκτυλα των χεριών του θα φέρει σχήμα δρεπάνου.

10) Όταν θα τον αναδείξει ο Θεός, θα έχει το πιο σπάνιο ύφος του κόσμου. Θα είναι ο μοναδικός άνθρωπος, που έζησε ποτέ στη γη, με πολύ πολύ πράο και ταυτόχρονα πολύ αυστηρό βλέμμα. Αυτό το βλέμμα μόνο ο Ιησούς Χριστός το είχε.

11) Ο Παράκλητος (το Άγιο Πνεύμα) θα κατοικεί μέσα στον Άγιο Βασιλέα.

12) Θα έχει 18 χαρίσματα του Αγίου Πνεύματος, τα οποία θα χρησιμοποιεί επικαλούμενος πάντοτε την Αγία Τριάδα. Τιποτα δεν θα κάνει χωρίς την επίκληση της Αγίας Τριάδος.

13) Θα είναι πολύ πολύ υπομονετικός, αλλά και αυστηρός.

14) Θα έχει τη χάρη του Θεού να ελεεί αμέσως και να θεραπεύει αμέσως. Δεν θα τιμωρεί άμεσα. Η τιμωρία θα εκδηλώνεται σιγά σιγά.

15) Το νύχι του πρώτου δάκτυλου του δεξιού του ποδιού θα φέρει τύλωμα (εξόγκωμα).

16) Δεν είναι ρασοφόρος αλλά λαϊκός.

17) Τον έχουν διώξει οι άνθρωποι απ’ την οικία του και τον έχει ήδη σημαδέψει ο Θεός.

18) Στα χέρια του θα έχει σειρά από άρματα και πορφυρούς σταυρούς.

Γιαννάκης Μ. Ιωάννου

Λεμεσός Τραχώνι - Μαϊος του 1999

(Και ακολουθεί χειρόγραφος υπογραφή και μονογραφή του)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 00:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Και αυτό αγαπητέ Κυριακόπουλε ΙΣΩΣ σε βοηθήσει να καταλάβεις
ΤΗΝ ΑΠΑΤΗ και την δική σου ΠΛΑΝΗ. Το υπογράφει ΥΠΑΣΤΥΝΟΜΟΣ
και ΔΕΝ το σχολιάζω ΕΓΩ. Εκτός δηλαδή ΑΝ ΣΥΝΩΜΟΤΗΣΑΝ ΟΛΟΙ,
ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ – ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗ , ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ , να βγάλουν ψεύτη
τον καημένο τον ΓΙΑΝΝΑΚΗ , ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ συμφέρον.

2) Όσον αφορά τις φωτογραφίες κειμένων στούς τοίχους της οικίας η αμφισβητούμενη γραφή εξετάστηκε από τον Εμπειρογνώμονα γραφολόγο με σύγκριση δειγμάτων γραφής που αποδίδονται στούς Γιαννάκη Ιωάννου, Γεώργιο Πετούση, Πετρο Κομπο και Γεώργιο Καπάταη και σε έκθεση του αναφέρει : "....τα δείγματα που αποδίδονται στον Πετρο Κομπο παρουσιάζουν ορισμένες ομοιότητες που μου δημιουργούν την απλή υποψία ότι δυνατό να ανήκουν στο ίδιο πρόσωπο..."
Υπαστυνόμος
Α. ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ
Υπεύθυνος Συμπλέγματος Επισκοπής
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 10:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΕΣ.ΑΠΛΗ ΥΠΟΨΙΑ.ΔΙΧΩΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΓΡΑΦΟΛΟΓΟ,ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ.ΕΝΤΕΛΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΄΄ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ΄΄ΞΕΓΕΛΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΟΛΟΓΟΥΣ(ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ)?ΑΥΤΟΣ Ο ΄΄ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ΄΄ ΞΕΓΕΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 70 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΓΕΩΡΓΙΟ ΤΟ ΧΟΖΕΒΙΤΗ?ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ ΟΜΑΔΙΚΗ?ΑΥΤΟΣ Ο ΄΄ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ΄΄ΧΑΛΑΕΙ ΤΗ ΨΥΧΙΚΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΤΟΥ ΓΑΛΗΝΗ?ΑΥΤΟΣ Ο ΄΄ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ΄΄ΞΕΓΕΛΑ ΚΑΙ ΙΕΡΕΙΣ,ΟΠΟΥ ΠΡΙΝ ΜΠΟΥΝ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΡΑΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΓΙΑΣΜΟ?ΜΕ ΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ?ΛΕΦΤΑ?ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΦΙΛΕ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΔΡΑΧΜΗ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΠΟΙΟ ΤΟ ΟΦΕΛΟΣ.ΕΝΤΕΛΕΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΣΟΥ ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΑΠΕΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΄΄ΑΠΑΤΗ΄΄.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΑΓ.ΣΩΖΟΜΕΝΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΗΜΑΔΙΑ ΜΕ ΣΤΑΥΡΟΥΣ,ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 1999,ΤΟ Τ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ.ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΠΑΤΗ?ΚΑΙ ΕΚΕΙ Ο ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ?ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΠΙΣΗΣ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΗΜΑΔΙΑ ΜΕ ΣΤΑΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΣΠΙΤΙΑ ΑΝΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΑΧΩΝΙ.ΚΑΙ ΕΚΕΙ Ο ΄΄ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ΄΄ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 10:28:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Εγώ πάντως θυμάμαι κάποιον από την ασφάλεια της Ελλάδας στην εκπομπή του Χαρδαβέλα,που έλεγε ότι το είχαν ψάξει το θέμα και ήταν απάτη.Εξηγούσε τον τρόπο αλλά δεν τον θυμάμαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 10:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΓΝΩΣΤΑ ΦΙΛΕ ΝΙΚΗΤΑΡΑ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ Π.ΜΑΞΙΜΟ.ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ.ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΙΑ Η ΜΟΝΟ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ?ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΄΄ΑΠΑΤΕΩΝΑ΄΄ΓΙΑΝΝΑΚΗ Η ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ?ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΝ ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΤΗ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΕΥΘΕΩΣ?ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ.ΓΙΑΤΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΔΕΝ ΛΟΓΑΡΙΑΖΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΥΤΕ 1000 ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΑΓΑΠΗΤΕ.΄΄Ο ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΣ΄΄ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 10:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΠΕΙ 22.ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΧΕΙΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 10:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ Η ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑΝ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ Ο΄΄ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΄΄ΓΝΩΡΙΖΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ 15-20 ΗΜΕΡΩΝ,ΕΓΩ ΣΟΥ ΒΑΖΩ 2 ΜΗΝΩΝ.6 ΜΗΝΕΣ.ΚΟΛΛΑΕΙ?ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 10:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΤΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ ΝΙΚΗΤΑΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ?ΤΟ ΓΡΑΦΙΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ.ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΡΜΠΟΝ ΤΟΥ ΜΑΞΙΜΟΥ.ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΞΙΜΟ?ΤΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 11:22:52  Εμφάνιση Προφίλ
2 παρατηρήσεις προς τον Κυριακόπουλο.
1. Το ενδεχόμενο να κάνεις λάθος και ο Γιαννάκης να είναι απλά ένας φωτισμένος χριστιανός το λαμβάνεις υπόψιν σου;; (Εγώ πρεσβεύω ότι είναι απατεώνας αλλα αυτό είναι άσχετο).
2. Σε όλες τις εκδόσεις της αποκάλυψης που έχω δεί με σχόλια (από ορθόδοξους εννοείται) Ο καθήμενος επί Λευκού ίππου είναι ο Χριστός, εκτός αν ο Γιαννάκης ξέρει να πετάει βέβαια!!! Άρα γράφει αρλούμπες ο Γιαννάκης.

Υ.Γ. Γιατί τέτοιο πάθος να τον υπερασπιστείς;; Δεν μπορώ να καταλάβω...
Αν όντως είναι ο Ιωάννης τότε μάλλον δεν έχει την ανάγκη κανενός δεν νομίζεις...

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 11:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
PERONOSPORE ΔΕΚΤΗ Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ.ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΒΡΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΠΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ Η ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΘΕΛΕΙΣ,ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΄΄Ο ΚΑΘΗΜΕΝΟΣ ΕΠΙ ΛΕΥΚΟΥ ΙΠΠΟΥ΄΄ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ.ΕΣΤΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ?ΑΝ ΘΕΣ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ.ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΔΙΟΤΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΘΑ ΕΛΘΕΙ ΠΑΛΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΟΞΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΩΣ ΚΡΙΤΗΣ,ΚΑΙ ΜΟΝΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 13:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ

Μάλιστα κατέληξαν σε αβίαστα συμπεράσματα κάποιοι άλλοι ότι ΣΗΜΕΡΑ 21-11-05, ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Ο Τρίτος Παγκόσμιος Πόλεμος.Ακόμη περιμένω την έναρξη του.



o 22 μας εχει αλλη ημερομηνια για τοπικο πολεμο - (μεχρι τα τελη του Νοεμβρη δεν ειπαμε 22?
περιμενω με αγωνια!
κριμα που κλειδωσαν το παλιο τοπικ να τα λεγαμε εκει μετα τον πολεμο...)


quote:

Κάποιος είχε πει για κάποιον Γιαννάκη Ιωάννου ότι είναι λέει ο Βασιλιάς που λένε κάποια βιβλία και ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ.


παραμυθι αδελφε.

ο μονος βασιλεας ειμαι εγω, ο Βασιλευς Ιωαννης ο Κάλος ο Πρωτος!

δεν το γνωριζα, μεχρι που διαβασα το παλιο τοπικ με τις προφητειες.

το μονο κακο μου ειναι που βαριεμαι να ηγηθω του πολεμου χειμωνιατικα...

.

καλως ηρθες στο τοπικ και στο φορουμ!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 13:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ

Η Ιερά Συνοδος καλεί το λαο να επιδείξει νηφαλιότητα, ακράδαντη πίστη στο Θεο και εμμονή στη διδασκαλία του Ευαγγελίου και της Εκκλησίας, χωρίς να παρασύρεται από ανθρώπους που πλανώνται και από άλλες αφελείς διαδόσεις, οράματα και προφητείες.

Η αστάθεια και η ακαταστασία των καιρών μας, η αβεβαιότητα για το μέλλον και η ανατροπή των

αξιών στη σύγχρονη κοινωνία είναι φυσικό να ωθούν πολλούς σε αναζήτηση νοήματος ζωής.

Αντίθετα θα πρέπει περισσότερον να στρέφονται προς την Εκκλησία και την αυθεντική διδασκαλία Της.

Αναφορικά με τις διάφορες “προφητείες” που διαδίδονται για συντέλεια του κόσμου, η διδασκαλία του Χριστού είναι ξεκάθαρη. “Περί της ημέρας εκείνης και της ώρας ουδείς οίδεν...”

(Ματθ. ΚΔ’ , 36). Εξ ίσου σαφής ήταν και η σύστασή Του προς αυτούς τούς ίδιους τούς

Αποστόλους: “Ουχ υμών εστί γνώναι χρόνους η καιρούς ους ο Πατήρ έθετο εν ιδία εξουσία”

(Πράξ. Α’ ,6-7).

Η Ιερά Συνοδος καλεί τούς πιστούς να μην παρασύρονται από όσους, είτε εσκεμμένα είτε από άγνοια η αφέλεια επιχειρούν να τούς παραπλανήσουν.

Ας εντείνουμε όλοι τις προσπάθειές μας για μια συνειδητή χριστιανική ζωη μέσα στην Εκκλησία και τα Μυστήριά της, κι ας μην ξεχνούμε ότι: “ Θεμέλιον άλλον ουδείς δύναται θείναι παρά τον κείμενον, ος εστιν Ιησούς Χριστός”. (Α’ Κορ. Γ’ 11)


παληκαρια που γεμισατε 23 σελιδες με προφητολαγνειες το παλιο τοπικ, τι εχετε να πειτε?


πουσουν τοτε ορε Νικηταρα?

τα μπολντ δικα μου, αφιερωμενα σε καποιους...

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy