ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ (Η ΑΡΧΗ)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 15:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
πίσω απ'την ασφάλεια της ανωνυμίας που παρέχουν οι υγροί κρύσταλλοι του καθένα,

Λέμε τώρα :)

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 18:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Αγαπητέ μου φίλε Eomer. Σε ευχαριστώ δικέ μου
για τα καλά σου λόγια. Ότι κάναμε ο καθένας μας,
το κάναμε από αγάπη για τον τόπο μας. Δεν λέω
Πατρίδα , διότι κάποιοι εδώ στην Κύπρο, άμα πεις
την λέξη Πατρίδα , σε χαρακτηρίζουν Εθνικιστή
και κοροϊδευτικά «σουπερπατριώτη». Όπως είπα
και ΞΑΝΑ την ΔΙΚΗ μου ΓΝΩΜΗ, πόλεμος ΔΕΝ
γίνεται, τουλάχιστον στα χρόνια που έχετε κυβέρνηση
του κ. Καραμανλή. Δεν είμαι Σοσιαλιστής , ούτε
Κουμουνιστής , ούτε ακροδεξιός. Κάποτε ήμουν
δεξιός. Όταν είδα ότι οι δεξιοί και κάποιοι άλλοι
«μικροί», ήθελαν να δώσουν την Κύπρο στην Τουρκία
δια του σχεδίου Αννάν, τότε μετάνιωσα την ώρα που
«έπινα νερό» στο όνομα τους. Τώρα ενδιαφέρομαι
ΜΟΝΟ για το καλό της Κύπρου μου και της Ελλάδας
μας. Τώρα , πού βασίζω το ότι πόλεμος ΔΕΝ γίνεται,
στο διάστημα που ανέφερα , το έχω πει σε προηγούμενα
σχόλια μου. Πρώτα να βλέπει κανείς και να ΜΕΤΡΑ , τις
προϋποθέσεις, (ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ) , και έπειτα να λαμβάνει
υπ’ όψη του τις διάφορες γραφές. Όταν θα γράψω εκείνα
τα οποία σας έχω πει , θα καταλάβετε όλοι. Το μόνο ΑΡΝΗΤΙΚΟ
σημείο είναι ότι ημερομηνίες ΔΕΝ υπάρχουν. Υπάρχουν κάποια
σημεία (ιστορικά), ή έστω ΣΗΜΑΔΙΑ ,που καταλήγει κάποιος
σε ασφαλή συμπεράσματα. Μόνο ΘΕΤΙΚΟ είναι πώς ότι έχει πει
ο γέρος, διαβάζοντας το βιβλίο του, μέχρι σήμερα, ΕΧΟΥΝ γίνει.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arela
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 19:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arela
ANTZI

quote:
Ακουσε με αγαπητη-τε μου,

Απο τον Ιουλιο που παρακολουθω, το Εσωτερικα,
ο 22 θελει σωνει και καλα να φερει το πραγμα
εκει που θελει...
Ε!!! δεν του καθεται ο πολεμος και συνεχεια
τον μετατοπιζει....
Τη μανια κι αυτη...
Ζητω συγνωμη απο τον Dying,
οντως παραφερθηκα.
Η αιτια του ξεσπασματος μου, δεν ηταν
το παρων τοπικ, αλλα καποια αλλα που
συμβαινουν στο Εσωτερικα και πραγματικα
με απογοητευσαν.
Οσο για τη λεξη ΣΕΒΑΣΜΟΣ, θα επρεπε να
σκεφτεις ποιος πραγματικα σεβεται τον
αλλον και φερεται υπευθυνα μεταδιδοντας
ασφαλης πληροφοριες, συμφωνα με τον ιδιο,
που ομως ποτε δεν επαληθευονται.
Ακομη και η δικη σου απαντηση
δεν διακατεχεται απο σεβασμο.
Αν θελεις, μπορω να σου γραψω και το
πληρες ονοματεπωνυμο μου.
Δεν το κρυβω.
Φαινεται και στη διευθυνση του e-mail μου,
αγαπητη-ε μου!!!
Ευχαριστω...
Καλη σου μερα...


AγαπητΗ μου 'Αντζι (θα υποθέσω καλοπροαίρετα ότι είσαι γένους θηλυκού μια και το νικ σου αυτό υποδηλώνει)

1/ Κατ'αρχάς να σου διευκρινίσω αφού δεν το...διέκρινες ούτε από τη θηλυκού γένους κατάληξη του νικ, ούτε κι απ'το ίδιο το signature μου, ότι τω όντι είμαι γένους θηλυκού.

2/Μπορεί εγώ να μην είμαι απ'τον Ιούλιο εδώ, σαφώς πιο φρέσκια είμαι, αλλά παρακολουθώ κάμποσα τόπικς, μέσα σ'αυτά και το παρόν. Το ότι σιωπούσα δε σήμαινε πως συμφωνούσα σ'όλα όσα έβλεπα. Σήμαινε πως είτε για προσωπικούς μου λόγους ήθελα να παραμείνω απλή παρατηρήτρια, είτε δεν είχα ισχυρό αντεπιχείρημα να προτάξω για να τεκμηριώσω κάποια διαφωνία μου. Σε καμία περίπτωση πάντως δε θα ποστάριζα κατάθεση απαξιωτική, εκνευρισμένη, και με έλλειψη σεβασμού στο συνομιλητή μου. Για μένα ο διάλογος δεν τα εμπεριέχει αυτά. Προτιμώ να συμβάλλω σ'ένα θέμα όταν έχω κάτι θετικό να συνεισφέρω. Αλλά αυτά είναι η δική μου οπτική. Συγνώμη που έκρινα εξ ιδίων τα αλλότρια, λοιπόν. Προφανώς η δική σου προσέγγιση απέχει παρασάγγας της δικής μου.

3/ Λες ότι το ποστ που απευθύνω σε σένα, δεν διακατέχεται από σεβασμό. ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕ το αυτό παρακαλώ, παραθέτοντας συγκεκριμένη λέξη, φράση, αράδα ή παράγραφό μου, που να σου κατέδειξε κάτι τέτοιο. Πραγματικά μ'ενόχλησε η στάση σου και ίσως να απάντησα με παρόμοια επιθετικότητα, με έλλειψη σεβασμού όμως, όχι.

4/ Η αιτία του ξεσπάσματός σου μπορεί να είναι δίκαιη. Με τέτοιου είδους ξέσπασμα ωστόσο, το όποιο δίκιο σου το χάνεις, τουλάχιστον στα μάτια τα δικά μου.

5/Ούτε εγώ έχω λόγους να κρύψω ονοματεπώνυμο ή άλλα στοιχεία μου, αλλά δεν έχω λόγους και να τα διατυμπανίσω από 'δω. Τι θες να πεις? 'Οτι δεν κρύβεσαι πίσω απ'την ανωνυμία σου? 'Ισως στη θεωρία ναι. Στην πράξη, πίσω από μια οθόνη υγρών κρυστάλλων κρύβεσαι. Αν πάλι η αντιμετώπισή σου είναι ίδια και στην πραγματική ζωή σου, θα σε παρότρυνα να μάθεις να συγκρατείς τον παρορμητισμό σου και να αναζητάς άλλους τρόπους έκφρασης για να καταδεικνύεις το δίκιο σου, όχι να το χάνεις.

Φιλικά
Βίκυ


_______________________
Δεν πιστεύω σε τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 17:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Θα παει πολυ μακρυα η "βαλιτσα"? Γιατι αναλώνεσται σε ενα θεμα που δεν εχει και τοσο σημασια (Αν θα καταστραφουμε σημερα ή αυριο ή μεθαυριο). Γιατι να μαλωνετε μεταξυ σας...Και κουραστικο ειναι για τους αλλους που τα διαβαζουν, και νοημα δεν βγαινει και εσεις "χαλιεστε" αντι να κανετε (τουλαχιστο) μια πολιτισμενη συζητηση... Οι γνωμες του καθενος ειναι για τον εαυτο του και ΠΟΤΕ δεν πρεπει να την ςπιβαλλουμε στους αλλους με το ζορι...

...and the Predators will prevail...

urbis et orbisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eomer
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 17:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eomer
Καλησπέρα σας

29 - 11 - 2005

Ώρα 17:55

Σαν να εξαντλείται ο χρόνος που σύμφωνα με την άποψή του είχε ορίσει ο 22. Πάντως ο καιρός εξακολουθεί να είναι ιδιαίτερα καλός. Σήμερα η μέρα ήταν ηλιόλουστη και ζεστή, σαν Μάιος.

22, μετά από την παρέλευση και της σημερινής μέρας, η τελευταία παράταση που απομένει σύμφωνα με τα λεγόμενα σου είναι 26-29 Νοεμβρίου με το παλιό ημερολόγιο, δηλαδή +13 μέρες καθυστέρηση μεταξύ νέου και παλιού = 9-12 Δεκεμβρίου. Μετά από την παρέλευση και αυτής της ημερομηνίας και εφ'όσον ούτε κρίση, ούτε πόλεμος, ούτε θερμό επεισόδιο έχει γίνει, μάλλον έχεις λαθέψει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 22:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Mη βιάζεστε,θα καταλάβετε τι εννοούσα σε λίγες μέρες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 23:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Καλησπέρα, δεν έχω διαβάσει τα μηνύματα αλλά θεωρώ ότι συνεχίζεται η ίδια θεματολογία. Ψάχνοντας για κάποια ιστορικά στοιχεία για τα Ορλωφικά έπεσα πάνω σε ένα ενδιαφέρον κείμενο. Ανάμεσα στα άλλα είδα και αυτό

"
Η άφιξη των πρώτων ρωσικών πλοίων, στις 17/28 Φεβρουαρίου 1770, προκάλεσε αναστάτωση στους Μανιάτες που έσπευσαν στο Οίτυλο μαζί με τους ιερείς τους για να υποδεχθούν τους Ρώσους. Σύμφωνα με προφητείες ευρύτατα διαδεδομένες από τα μέσα του 18ου αιώνα, οι Ρώσοι, οι Μόσχοβοι όπως τους έλεγαν, ήταν το περίφημο «ξανθό γένος», το θεϊκά σταλμένο να άρει την οθωμανική κατάκτηση και να (ανα)συστήσει χριστιανικό βασίλειο στο πρότυπο του Βυζαντίου.

Έτσι, η έλευση των Ρώσων στη Μάνη φάνταζε ως ενεργοποίηση του «σχεδίου» της Θείας Πρόνοιας, ως απαρχή της εκπλήρωσης χιλιαστικών προσδοκιών που καλλιεργούνταν από τα χρόνια της κατάκτησης της Πόλης από τους Οθωμανούς. Τέτοιες προφητείες, που την εποχή εκείνη αφορούσαν το «ξανθό γένος» και θεματοποιήθηκαν ως «προφητείες του Αγαθάγγελου», τις διέδιδαν ιδίως κληρικοί και μοναχοί, που συχνά ήταν απόστολοι της ρωσικής πολιτικής.
"

http://www.mani.org.gr/istor/pro_orlof/prin_orlofika.htm


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 23:17:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
quote:

Mη βιάζεστε,θα καταλάβετε τι εννοούσα σε λίγες μέρες.

Γιατί δεν μας λές από τώρα τι εννοούσες, φίλε 22 ??

Για πόλεμο , ΔΕΝ μιλούσες ??

Αλλά άμα γίνει πόλεμος Ελλάδας - Τουρκίας στα επόμενα 2 ΧΡΟΝΙΑ,
ΕΓΩ να δηλώσω ΔΗΜΟΣΙΑ και από ραδιοφώνου , ότι είμαι ο
μεγαλύτερος βλάκας και παράλογος. 2 χρόνια. Οχι μέχρι τις 10 - 12
Δεκεμβρίου.

Edited by - ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ on 29/11/2005 23:19:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 23:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
Κράτα και μια πισινή, Νικηταρά. 2 χρόνια είναι πολύ μακρυά για να κάνουμε προβλέψεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 00:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
quote:

Κράτα και μια πισινή, Νικηταρά. 2 χρόνια είναι πολύ μακρυά για να κάνουμε προβλέψεις.


Φίλε LiakoFan. Κανονικά έπρεπε να πω : Έως ότου οι κυβερνήσεις
στην Ελλάδα ,είναι του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ., πόλεμος ΔΕΝ γίνεται.
Η Αμερική, ΔΕΝ θα αφήσει ΚΑΜΙΑ φιλοαμερικανική ΕΛΛΗΝΙΚΗ
κυβέρνηση , να μπει σε πόλεμο με την Τουρκία. Ούτε τα 12 μίλια ,
ούτε η υφαλοκρηπίδα, ούτε τα πετρέλαια της Θάσου, ΔΕΝ θα οδηγήσουν
σε πόλεμο. Εξήγησα και παλιότερα κάτι σχετικό. Και ... κάτι για μαθαίνουν οι νεαροί. Εσείς ΟΛΟΙ δηλαδή. Ένα κράτος , για να αποφασίσει να κάνει πόλεμο εναντίον άλλου κράτους , «ΖΥΓΙΖΕΙ» 100 φορές τις πιθανότητες επιτυχίας.
Αν οι 99 είναι υπέρ της επιτυχίας και 1 εναντίον, ΔΕΝ αποφασίζει πόλεμο.
Οι Τούρκοι ΔΕΝ είναι παλαβοί. Οι Ελληνικές κυβερνήσεις ΤΗΡΟΥΝ και θα
ΤΗΡΟΥΝ, φιλική , οσφυοκαμπτική πολιτική που την ονομάζουν «ρεαλιστική πολιτική» , έναντι της ΦΙΛΗΣ γείτονος Τουρκίας. Χρησιμοποιώ εκφράσεις Γ. Παπανδρέου και Κ. Καραμανλή. (νεότεροι και οι δύο).

Με τις κουμπαριές και τα ζεϊμπέκικα , ΠΟΛΕΜΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Γι αυτό
ΜΗΝ φοβάστε. Οι όποιες προφητείες, για να επαληθευτούν , ΘΑ πρέπει να ΜΗΝ
αποφασίζει για το μέλλον της Ελλάδας , η Ν.Δ , ή το ΠΑΣΟΚ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 00:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Και ... για να δικαιολογήσω τις απόψεις μου , λέω
και το εξής.: Την ώρα που ο Γιωργάκης Παπανδρέου
χόρευε ζεϊμπέκικα με τον ομόλογο του Ισμαήλ
Τζέμ, τα Τουρκικά F – 16 , αλώνιζαν το Αιγαίο ,
λες και ήταν αμπελοχώραφο τους. Την επομένη του
γάμου της κόρης του Τούρκου πρωθυπουργού Ρετζέπ Ταγίπ
ΕΡΤΟΓΑΝ , με πρωτοκούμπαρο τον Κωστάκη Καραμανλή ,
τα Τουρκικά F-16 έκαναν 32 παραβιάσεις του Ε.Ε.Χ. στο
Αιγαίο. Μιλώντας στην Κύπρο με ένα Ελλαδίτη αξιωματικό,
σχετικά με τα ανωτέρω , μου απαντά : Χαχαχα , έλα μωρέ.
Και οι δύο (εννοεί Τούρκοι και Έλληνες πιλότοι), ασκήσεις
κάνουνε και πειράζουν ο ένας τον άλλον. Και το δικό μου σχόλιο.
Με τα χαχαχα και χουχουχου , μια ζωή οι Τούρκοι ΘΑ γα...ε το
Αιγαίο , για να δηλώνουν ΠΑΝΤΟΤΕ την αμφισβήτηση τους για
ορισμένα νησιά του Αιγαίου.. Προς το παρόν ελέγχει η Αμερική
τα πράματα, διότι ακόμα έχει ανάγκη την Ελλάδα για να προωθήσει
την αγαπημένη της Τουρκία στην Ε.Ε. Άμα ΔΕΝ θα έχει ανάγκη
πλέον ,ΕΚΕΙ να φοβάστε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 02:20:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Mη βιάζεστε,θα καταλάβετε τι εννοούσα σε λίγες μέρες.

ΒΓΗΚΕ Ο ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ!!!!
Ποτε θα καταλαβετε οτι την πολιτικη την καθοριζουν οι
ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ;

Ρε κακο πραγμα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eomer
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 04:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eomer
quote:
Mη βιάζεστε,θα καταλάβετε τι εννοούσα σε λίγες μέρες.

Φίλτατε 22, λυπάμαι αλλά αυτό ήταν άκυρο επιχείρημα εκ μέρους σου. Να παραδεχτείς ότι λάθεψες ή έστω να προβάλεις μία σοβαρή δικαιολογία, το δέχομαι αλλά να κάνεις τέτοια δήλωση ΔΕΝ το δέχομαι. Τι εννοείς δηλαδή "μη βιάζεστε, θα καταλάβετε" ; Αυτό μου θυμίζει συζητήσεις με δήθεν ειδήμονες σε κάτι υπερφυσικό που όταν τους στριμώξεις, απαντούν "δεν μπορείς να καταλάβεις ακόμα, θα καταλάβεις όταν έρθει η ώρα".

Για όνομα του Θεού, ΠΕΣ μας τι γνωρίζεις ή τουλάχιστον τι υποθέτεις και σταμάτα τις υπεκφυγές. Σε προσκαλώ ακόμα μία φορά να μου στείλεις e-mail αν δε 8έλεις να μιλήσεις δημόσια, το οποίο μπορείς να βρεις από το προφίλ μου. Περιμένω.

Μυτιλήνη, ξημερώματα 30ης Νοεμβρίου 2005, ώρα 4:50
Το ασυνήθιστο για την εποχή κύμα καλοκαιρίας συντηρείται απαράλλαχτο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 12:25:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Δε λάθεψα Εομερ,λίγες ώρες ακόμα υπομονή,έστω λίγα εικοσιτετράωρα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 12:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Στη προφητεία του Λέοντος Σοφού λέει <<και μετα ταύτα ποιήσεται φονεύτρια εν μέσω της Πόλεως εν ελαιφόρω πακτολώ εν ημέρα Παρασκευή....>>,μας λέει δλδ ότι τη χρονιά αυτή θα έχουμε μεγάλη συγκομιδή λαδιού,όμως η αστρολογική χρονιά 2005-06 είναι η χρονιά που ο Δίας βρίσκεται στο Σκορπιό,και όπως μας λέει ο Ορφέας στα κείμενά του <<όταν ο Δίας περνά από το Σκορπιό,το έτος στο οποίο αυτός θα είναι κυρίαρχος,παράγεται στάρι και λάδι....>>,μας λέει δλδ ότι φέτος θα έχουμε μεγάλη παραγωγή λαδιού. Σύμπτωση;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Παρμενίδης
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 12:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Παρμενίδης
Και εγω πιστευω σε προφητειες, ομως απο οσο γνωριζω στον μεγαλο πολεμο που θα γινει δεν θα αναμειχθει η Ελλας. Παντως εγω περιμενω πολυ σοβαρα πραγματα το 2007- 2008.

Ομως θελω να ρωτησω κατι. Εσεις ολοι που πιστευετε στις προφητειες, ειστε ετοιμοι να αντιμετωπισετε τις πολυ δυσκολες μερες που θα ερθουν προσεχως με την "εποχη του αντιχριστου" και να αντιδρασετε ή μονο λογια να περναει η ωρα;;;


ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Edited by - Παρμενίδης on 30/11/2005 12:59:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 16:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Ρε φίλε 22. Τις προάλλες, μας έλεγες για το τέλος Νοεμβρίου.
Εγώ και ο Eomer και άλλοι , δώσαμε χατιρικώς παράταση ,
μέχρι 10-12 Δεκεμβρίου με το παλιό ημερολόγιο.
Τώρα ΕΣΥ, μας παραπέμπεις σε λάδια και ξίδια και !!!!!
ΜΕΧΡΙ το 2006 !!!!!!!!!! ....... Δες τι γράφεις . : «μας λέει δλδ
ότι τη χρονιά αυτή θα έχουμε μεγάλη συγκομιδή λαδιού,όμως
η αστρολογική χρονιά 2005-06 είναι η χρονιά που ο Δίας βρίσκεται
στο Σκορπιό,και όπως μας λέει ο Ορφέας στα κείμενά του <<όταν
ο Δίας περνά από το Σκορπιό,το έτος στο οποίο αυτός θα είναι κυρίαρχος,παράγεται στάρι και λάδι». Άρα ... φίλε, ΚΑΛΥΦΘΗΚΕΣ
ΠΛΗΡΩΣ. Αύριο θα μας πεις : « Γιατί βιάζεστε ?? Εγώ είπα μέχρι
το 2006». Έτσι ρε φίλε ???? Γιατί ΔΕΝ μας το έλεγες από την
αρχή, ότι η «πρόβλεψη» πάει μέχρι το 2006 , να ΜΗΝ περιμένουμε
ΑΔΙΚΑ ??? Περιμένω απάντηση σου αγαπητέ 22.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 16:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
OΥΦ ΠΙΑ...22 μας επρηξες τα σηκωτια...Τοσο πολυ λαχταρας να γινει πολεμος??? Προκαλεσε τον εσυ τοτε...μπορεις και πολυ ευκολα, δεν εχεις παρα να πας στην Τουρκια και να καψεις 30 σημαιες τους, να καταστρεψεις τα μισα σπιτια του Ατατουρκ (υποψην οτι ειναι ολα καπου στα 3000) στο ονομα της Ελλαδας. ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ κ.22!!!! Ο πολεμος που "γινεται" αυτη τη στιγμη ειναι εναντιον σου. Οποτε σταματα τις φανφαρολογιες και τις μεγαλοστομιες...ΔΕΝ ΣΕ ΒΑΣΤΑΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΒΑΛΚΑΝΙΩΝ. Εισαι Ανιστοριστος και βασιζεσαι σε "μελλοντολογιες" και προφητειες απο ψευδοπροφητες...

...and the Predators will prevail...

urbis et orbisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 17:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Ρε φίλε 22. Τις προάλλες, μας έλεγες για το τέλος Νοεμβρίου.
Εγώ και ο Eomer και άλλοι , δώσαμε χατιρικώς παράταση ,
μέχρι 10-12 Δεκεμβρίου με το παλιό ημερολόγιο.
Τώρα ΕΣΥ, μας παραπέμπεις σε λάδια και ξίδια και !!!!!
ΜΕΧΡΙ το 2006 !!!!!!!!!! .......



ελεος ρε 22, πιαστηκε ο κλς μου πανω στο ασπρο αλογο να περιμενω να ηγηθω του πολεμου!


για κατουρημα επιτρεπεται να παω?


Βασιλευς Ιωαννης ο Κάλος ο Πρωτος (εφιππος επι ενα μηνα και αναμενοντας...)

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 17:52:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
[quote]


ελεος ρε 22, πιαστηκε ο κλς μου πανω στο ασπρο αλογο να περιμενω να ηγηθω του πολεμου!


για κατουρημα επιτρεπεται να παω?


Βασιλευς Ιωαννης ο Κάλος ο Πρωτος (εφιππος επι ενα μηνα και αναμενοντας...)


Φίλε Jonnie ……. ξεκαβάλλησε , γιε μου
και θα πιαστεί η μέση σου πάνω στην σέλλα.
Λυπήσου και το καημένο το άλογο.... Είπαμε
Βασιλιάς ... μεν ..., αλλά γίνε και λίγο φιλόζωος....
Έχεις χροοοονια μπροστά σου ακόμη, για να
ηγηθείς του πολέμου .... ΧΑΧΑΧΑΧΑ

.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 18:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
johnieBeGood, στις προφητείες του Αγ. Κοσμά του Αιτωλού ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΜΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ γιατί κάνεις τα στραβά ματάκια?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 19:09:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Στη προφητεία του Λέοντος Σοφού λέει <<και μετα ταύτα ποιήσεται φονεύτρια εν μέσω της Πόλεως εν ελαιφόρω πακτολώ εν ημέρα Παρασκευή....>>,μας λέει δλδ ότι τη χρονιά αυτή θα έχουμε μεγάλη συγκομιδή λαδιού,όμως η αστρολογική χρονιά 2005-06 είναι η χρονιά που ο Δίας βρίσκεται στο Σκορπιό,και όπως μας λέει ο Ορφέας στα κείμενά του <<όταν ο Δίας περνά από το Σκορπιό,το έτος στο οποίο αυτός θα είναι κυρίαρχος,παράγεται στάρι και λάδι....>>,μας λέει δλδ ότι φέτος θα έχουμε μεγάλη παραγωγή λαδιού. Σύμπτωση;
Πήγα σε μάγισσες σε χαρτορίχτρες....
Έλεορ δηλαδή... Κάθεσαι και πιστεύεις τον Ορφέα ενώ μιλάμε για προφητείες αγίων.
Κοινώς μπερδέψαμε τις βούρτσες με τις π***σες!!!!

Και κάτι άλλο και να ίσχυε αυτό που λές, ο Δίας κάνει περίπου 2 χρόνια να διασχίσει κάθε ζώδιο. Άρα μέχρι του χρόνου καλά πάμε...
Καλά έλεγα εγώ τι 2 βδομάδες τί δυο χρονάκια....

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 21:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
[quote]
johnieBeGood, στις προφητείες του Αγ. Κοσμά του Αιτωλού ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΜΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ γιατί κάνεις τα στραβά ματάκια?


Φίλε LiakoFan. Αν μου επιτρέπεις , μπορώ να απαντήσω εγώ την ερώτηση σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 22:39:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
Ρίχτο Νικηταρά. Ο Νικηταράς ο Τουρκοφάγος είσαι? :)

Ελπίζω να έχεις σκεφτεί την κάθε προφητεία χωριστά. Οχι "έλα μωρέ, όλα παραμύθια είναι" και τέλος.

Btw, να σε μετράω για ορθόδοξο ή όχι? Αν θέλεις απαντάς.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 23:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7
quote:
...και όπως μας λέει ο Ορφέας στα κείμενά του <<όταν ο Δίας περνά από το Σκορπιό,το έτος στο οποίο αυτός θα είναι κυρίαρχος,παράγεται στάρι και λάδι....>>

Δεν έχω πεί κάτι τέτοιο ουδέποτε στα κείμενά μου!!!

quote:
Έλεορ δηλαδή... Κάθεσαι και πιστεύεις τον Ορφέα ενώ μιλάμε για προφητείες αγίων

Έχω και πιστούς!!! Χμμμμμ...

_____________________
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'ονομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 23:16:47  Εμφάνιση Προφίλ
Και λάθος να έκανε ο 22 στην ερμηνεία που δίνει στις προφητείες, γιατί καίγεστε τόσο πολύ βρε παιδιά;;

Ευτυχώς που υπάρχει ο 22 και του τα ρίχνουμε;;

Διαβάζω τα τελευταία μηνύματά σας και το μόνο που κάνετε είναι να καταπιάνεστε με τον 22.

Πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο, για τον καθένα μας, όποιος θέλει και όσο μπορεί φυσικά, να ασχοληθούμε με το θέμα προσπαθώντας να του δώσουμε την αξία που του πρέπει και να σταματήσουμε με το εμπαιγμό και την περιφρόνηση όσων λέγονται από ορισμένους εδώ μέσα.

Δεν είναι καλό να στήνουμε κάποιον στη γωνιά, για κάτι που είπε, προσπαθώντας να του την πούμε και να δείξουμε ότι εμείς έχουμε δίκαιο που τον κράζουμε!
Ας δώσουμε χρόνο στο χρόνο και θα δείξει!

**Φίλε Νικηταρά, περιμένω με ανυπομονησία να μας πεις περισσότερα ....

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 23:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
[quote]
Ρίχτο Νικηταρά. Ο Νικηταράς ο Τουρκοφάγος είσαι? :)

Ελπίζω να έχεις σκεφτεί την κάθε προφητεία χωριστά. Οχι "έλα μωρέ, όλα παραμύθια είναι" και τέλος.

Btw, να σε μετράω για ορθόδοξο ή όχι? Αν θέλεις απαντάς.


Αγαπητέ μου LiakoFan. Κατ΄αρχάς είμαι Ορθόδοξος ΝΑΙ.
Χωρίς να λέω ότι οι Καθολικοί Θα πάνε κόλαση , επειδή είναι
Καθολικοί. Όμως αυτό είναι άλλο θέμα. Η γνώμη μου τώρα για
την ερώτηση σου. : Ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός, είναι (θεωρείται),
σύγχρονος (μ.χ.) προφήτης. Όπως και ο Γέροντας
Παίσιος . (η γνώμη μου) . Δεν μπορεί ΚΑΝΕΝΑΣ να αμφισβητήσει την
Αγιότητα , ή τις ΠΡΟΦΗΤΙΚΕΣ ικανότητες του Αγ. Κοσμά. Υπάρχει μία
διαφορά όμως. Ο Αγ. Κοσμάς ΔΕΝ μίλησε ΠΟΤΕ για ημερομηνίες. Είπε αυτά
που είπε (Εξαμίλια – Κόκκινη Μηλιά κ.λ.π.) , αλλά ΔΕΝ έδωσε ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΕΣ.
Κάποτε διάβασα ένα βιβλίο που έλεγε ότι το «πεπρωμένο», μπορούμε να του αλλάξουμε την κατεύθυνση , την ροή του. Έχω λόγους να ΠΙΣΤΕΥΩ ότι ο φίλος 22, είναι ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΣ από ημερομηνίες και υπολογισμούς
προφητειών. Απόδειξη ?? Είναι 30 Νοεμβρίου, ώρα 11:40 μ.μ. και ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ έχει γίνει , από αυτά που ισχυρίζετο ο φίλος 22. Έδωσα λεπτομέρειες , όσο αφορά τις ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ , που είπα παλαιότερα. ΝΑΙ πιστεύω ότι τα λεγόμενα του Αγ. Κοσμά ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ . Το ερώτημα είναι ,πότε ?? Όσο υπάρχει στο προσκήνιο και κινεί τα νήματα η Αμερική, πόλεμος ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Αυτό θα πρέπει να σας γίνει κατανοητό. Όταν θα γράψω , πράγματα ΑΓΝΩΣΤΑ σε σας, ΘΑ καταλάβετε πολλά . Φαντάσου για παράδειγμα , «αύριο» να συναντήσεις στον δρόμο κάποιο γέρο και να σου πει ότι π.χ. η Αμερική , ή η Τουρκία σε 10 χρόνια
ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ . Εσύ να τον βγάλεις ψεύτη , ή τρελό , αλλά σε 10 χρόνια
ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΘΕΙ. Η ακόμη να σου πει ότι στις επόμενες εκλογές , ΔΕΝ θα κερδίσει το φαβορί , που είναι η Ν.Δ. ή το ΠΑΣΟΚ , αλλά κάποιο άλλο κόμμα και σε 1 μήνα να ΕΠΑΛΗΘΕΥΘΕΙ. Τι θα πεις τότε ?? Η ακόμη να ζεις , στο έτος 1963 και αυτός να σου πει : Η Πόλις ΘΑ δοθεί στον έκπτωτο Βασιλέα των Ελλήνων , καθ΄ ην στιγμή , είναι ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΗ η κυβέρνηση του Βασιλιά.. Το έτος 1963 να προβλέπει ότι ο Βασιλιάς ΘΑ πέσει, (έγινε το 1967) και άρα θα θεωρείται ΕΚΠΤΩΤΟΣ. Τα υπόλοιπα θα σας τα πω αργότερα φίλε. Καλά να είσαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 00:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Φίλε Ψηλέ καλησπέρα. Έχεις δίκαιο ότι αρκετά σύραμε στον φίλο 22 ,
λες και είναι ΘΕΟΣ και ΕΠΡΕΠΕ να είναι αλάνθαστος. Πλανεμένος
είναι και τίποτα περισσότερο. Επειδή η ώρα πήγε 12 μεσάνυχτα και
αύριο θα πάω δουλειά, τώρα πάω για ύπνο και αύριο θα σας γράψω πράγματα που άκουσα ο ΙΔΙΟΣ και τα διασταύρωσα με καμιά 20 αριά άλλα άτομα που γνωρίζουν καταστάσεις και είναι ΟΛΑ ΑΛΗΘΙΝΑ. Δεν πρέπει νομίζω να περιμένω να περάσει το χρονικό περιθώριο που έδωσα κι εγώ και άλλοι φίλοι, στον φίλο 22 ,για επαλήθευση των λεγομένων του , μια ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ, για επαλήθευση των όσων είπε. Μέχρι αύριο καλό βράδυ σε όλους σας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 00:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:



ελεος ρε 22, πιαστηκε ο κλς μου πανω στο ασπρο αλογο να περιμενω να ηγηθω του πολεμου!


για κατουρημα επιτρεπεται να παω?


Βασιλευς Ιωαννης ο Κάλος ο Πρωτος (εφιππος επι ενα μηνα και αναμενοντας...)

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.gr
[/quote]



Αχ, ρε Τζονυ,
σε λατρευω!!

Τελικα την ελευση του 2006,
θα μας την χαλασει το αγχος
για την εκπληρωση των προφητειων
του Αγιου 22!!!

Την εποχη του Κοσμα του Αιτωλου,
η ψυχολογια, η παραψυχολογια, η
μεταφυσικη και λοιπα συναφη,
δεν ηταν στα...φορτε τους και
και κοινωνικα αποδεκτα.
Στην εποχη μας ειναι.
Γιατι δεν πας σ΄εναν ειδικο για
να συζητησετε για τις ενορατικες
σου ικανοτητες;

Ευχαριστω Τζονυ,
γιατι μετα απο μια πολυ δυσκολη μερα,
με εκανες να γελασω τοσο πολυ!
Να εισαι καλα!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 00:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Xαίρομαι που κάποιοι έχουν το θράσος να με κοροιδεύουν,γιατί έτσι δείχνουν ποιοί πραγματικά είναι. Εγώ είχα το θάρρος να εκφράσω τη γνώμη μου παρόλη την ειρωνεία που ήξερα ότι θα αντιμετωπίσω,ενώ καποιοι άλλοι κρύφτηκαν πίσω από το μανδύα του μασκαρά,προφασιζόμενοι ότι είναι τάχα μου βασιλιάδες και πρίγκηπες,μη αντέχοντας προφανώς τη σοβαρότητα του θέματος.
Προσπάθησαν να γελοιοποιήσουν ένα θέμα που έφτασε να έχει τόσες αναγνώσεις καθημερινά,όσες είχε όλο το υπόλοιπο εσοτέρικα μαζί!
Φυσικά το μόνο που κατάφεραν αυτά τα ανώριμα στοιχεία, ήταν να μας οδηγήσουν να ανοίξουμε ένα άλλο φόρουμ με τον ίδιο αριθμό αναγνωστών που είχαμε και εδώ από την πρώτη κιόλας μέρα,όπου εκεί δεν μπορούν να ειρωνευτούν,αλλά μόνο να συζητήσουν με σοβαρότητα και επιχειρήματα,κάτι που φυσικά απέφυγαν καθότι δεν γνωρίζουν από σεβασμό.

Το αν λοιπόν εκτίθεμαι εγώ που απλώς είπα την άποψή μου ή εσείς που δεν τολμήσατε να πείτε ούτε μισή σοβαρή κουβέντα,αλλά αντ'αυτού ειρωνευτήκατε,το αφήνω στη κρίση των αναγνωστών.
Πάντως να ξέρετε ότι κάθε υστερόβουλη προσπάθεια σας για διάλογο θα με βρεί αρνητικό, καθότι δεν μπορώ να συζητήσω με τους ανθρώπους που συστηματικά τις προηγούμενες εβδομάδες με ειρωνεύτηκαν!
Είμαι όμως πρόθυμος να ανοίξω διάλογο με οποιονδήποτε άλλο θέλει ένα σοβαρό διάλογο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy