ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ (Η ΑΡΧΗ)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 13:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

medtech

Οι Μεσιανισμοί καιοι σωτήρες είναι για τους εβραίους και όχι για τους Ελληνες.



.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 13:23:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

22

Kυριακόπουλε,πρέπει να το παραδεχτείς ότι ο Νικηταράς έχει δίκιο,είναι μια καλοστημένη απάτη και εσύ είσαι ένα θύμα της,ή απλώς έχεις συμφέρον να επιμένεις.



24 - 11 - 2005


περιμενω...


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 14:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
jonnie,εδώ θα είμαι στις 30 του μήνα,δε χάνομαι!Αν φυσικά δεν έχουμε κανένα πόλεμο μέχρι τότε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 20:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
ΠΡΟΣ : Κυριακόπουλο. Είπαμε αδελφέ.
ΑΣΤΑ σάπια. Όσες ερωτήσεις μου έκανες τις ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΟΛΕΣ.
ΤΕΣΣΕΡΙΣ ερωτήσεις σου έκανα και ΔΕΝ απάντησες ΟΥΤΕ ΜΙΑ.
Αυτό και μόνο δηλώνει την ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΟΥ. Άμα απαντήσεις ΟΛΕΣ τις ερωτήσεις μου θα απαντήσω κι ΕΓΩ τις δικές σου. Αυτού του είδους οι συζητήσεις που ήξερες , να ρωτάς συνεχώς ΕΣΥ , δηλαδή , ξέχνα τις ΜΑΖΙ ΜΟΥ.
ΕΔΩ όμως ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ θέλεις ΔΕΝ θέλεις ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ερώτηση μου.
Ποιό ΕΝΤΥΠΟ έχεις να μου κάνεις copy – paste ,που να αποδεικνύει
ότι το υποστατικό του ΜΕΓΑ ΒΑΣΙΛΕΑ ΤΩΝ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΩΝ, το είχε υπό τον ΑΠΟΛΥΤΟ έλεγχο της (6 μήνες μας είπες), η εκκλησία της Κύπρου , ή έστω η Μητρόπολη Λεμεσού. ???
Απάντησε και ΔΩΣΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ , διότι στο επόμενο μου σχόλιο ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ περί ΨΕΥΔΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΩΝ, ΔΗΜΟΣΙΑ ΜΑΛΙΣΤΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 21:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Φιλε ΝΙΚΗΤΑΡΑ,
αναμφισβητητα ειμαι μαζι σου. Αλλα καλυτερα θα ηταν να μην εξοργιζεσαι με καποιους οι οποιοι νομιζουν οτι τα ξερουν ολα (σ.σ Κυριακοπουλος). Προφανος ο συγκεκριμενος κυριος ειναι τοσο βαθια "Θρησκευομενος" που κατανταει ρατσιστης για αυτους που δεν ειναι τοσο πολυ θρησκευομενη.
Απεφθηνομαι σε σενα Κυριακοπουλε. Αν το "καθε παραξενο" καθετι "συμβολο" που εμφανιζεται (ξαφνικα) ειναι οπωσδηποτε ενα θεϊκο θαυμα...τοτε τι να πω...
Θα επρεπε οι εκκλησιες να ηταν συνεχεια γεματες, να ειχαμε θρησκευομεη κυβερνηση, να μην πιστευαμε στη τεχνολογια, να μην...να μην...(ειναι πολλα και δεν θα καθησω να αναλησω).
Ολοι μας εχουμε μια πιστη (βαθια μεσα μας ή φανατικη) ή και καποιοι που ειναι της αρεσκειας τους να μην πιστευουν (αλλωστε, αν δεν κανω λαθος ο Θεος υποστηριξε και υποστηριζει την ανεξιθρησκεια ή να πιστευουμε σε οτι θελουμε, συμφωνα με τις γραφες-ανδεν κανω λαθος).

...and the Predators will prevail...

urbis et orbisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 21:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Φίλοι μου 22 ΚΑΙ Jonnie . Αν υπάρχει κάποιος που ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ
να ονομάζει τον εαυτό του ΕΚΛΕΚΤΟ του Θεού και Σωτήρα Βασιλέα,
είναι ο φίλος Jonnie (ΙΩΑΝΝΗΣ - όνομα και πράμα). Γιατί ?? Διότι φαίνεται πώς είναι ΤΑΠΕΙΝΟΣ ο άνθρωπος . Διότι , όσοι ανά τους αιώνες αποδείχθηκαν είτε άγιοι, είτε Όσιοι , είτε εκλεκτοί του Θεού, είχαν ΟΛΟΙ τους ΕΝΑ κοινό χαρακτηριστικό. Την ΤΑΠΕΙΝΟΦΡΟΣΥΝΗ. Θεωρούσαν τους εαυτούς τους ΑΣΗΜΟΥΣ και ανίκανους να έχουν την όποιαν εύνοια του Θεού. Και ας ΑΠΕΔΕΧΘΗΣΑΝ Άγιοι και ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟΙ, πολλοί από αυτούς. Εν αντιθέσει τώρα με τον "ΜΕΓΑ ΒΑΣΙΛΕΑ ΣΩΤΗΡΑ" Ιωάννη που χαράκωσε τα χέρια του με σταυρούς και του έδωσαν ΛΕΦΤΑ οι φίλοι του να τυπώσει ΧΙΛΙΑΔΕΣ φυλλάδια για να ΔΙΑΛΑΛΗΣΕΙ την ΔΗΘΕΝ χάρη που ΔΗΘΕΝ έχει από τον Θεό.
Έτσι έκαναν και οι Άγιοι της Χριστιανοσύνης ??? Ορθόδοξης , ή καθολικής ???
Ένα παράδειγμα θα πω μόνο. Πάτερ Παίσιος. Ούτε να μαγνητοφωνήσουν την φωνή του ΔΕΝ ήθελε. Λίγες φωτο. έβγαλε και αυτές κατόπιν πιέσεων άλλων ιερέων.
Έκανε μικρά θαύματα στην ζωή του και ΠΑΝΤΑ έλεγε : «Ο Θεός τα έκανε και
βρήκα τον μπελά μου ΕΓΩ». «Εγώ είμαι ένας ΑΜΑΡΤΩΛΟΣ δούλος του Κυρίου».
Αυτός ΕΙΧΕ δημοσιότητα στα πέρατα της οικουμένης (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ, ΑΛΛΑ Η ΦΗΜΗ ΤΟΥ ) και όμως ΠΑΝΤΑ έλεγε ότι ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ έκανε ο ΙΔΙΟΣ αλλά ο Θεός τα έκανε. Συγκρίνετε τώρα τους δύο και θα βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα . Ο Κυριακόπουλος για να βγάλει τα δικά του, θα πρέπει πρώτα να αφαιρέσει τις ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ του.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2005, 21:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Φίλε PREDATOR , ΟΧΙ απλώς συμφωνώ μαζί σου αλλά και ΥΠΕΡΘΕΜΑΤΙΖΩ μάλιστα. Είναι προφανές ότι είναι ο Κυριακόπουλος βαθιά θρησκευόμενος, αλλά
τα άτομα αυτά «βαδίζουν στον δρόμο τους με ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ». Είναι κρίμα να
ΜΗΝ ξεχωρίζει τα σώβρακα από τις γραβάτες. (Τα ΑΛΗΘΙΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑ από τις
ΑΠΑΤΕΣ), την στιγμή μάλιστα που Εκκλησία , Αστυνομία, Επιστήμονες ,Αναλύσεις,
Έρευνες κ.λ.π. ΑΠΟΔΕΙΞΑΝ την ΑΠΑΤΗ. Μόνο ο φίλος Κυριακόπουλος, τα ΞΕΡΕΙ ΟΛΑ. Όλοι οι άλλοι είναι ΒΛΑΚΕΣ. Μάλλον κάποιοι έχουν κάποιο ΣΥΜΦΕΡΟΝ να παρουσιάζουν τις ΑΠΑΤΕΣ σαν ΘΑΥΜΑΤΑ. Και το άσχετο. Σε 2 1/2 ώρες έχουμε 25 Νοεμβρίου του 2005 και ακόμη περιμένω την έναρξη του Γ.Π.Π.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 00:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
Ένα παράδειγμα θα πω μόνο. Πάτερ Παίσιος. Ούτε να μαγνητοφωνήσουν την φωνή του ΔΕΝ ήθελε. Λίγες φωτο. έβγαλε και αυτές κατόπιν πιέσεων άλλων ιερέων.

Ο Πατήρ Παίσιος (απάντηση και για τον Johniebegood με τα bold του), πάντως, άσχετα από τα παραπάνω που έγραψες, είχε ένα βαρύ ιστορικό σχετικά με τις προφητείες.
Το παρακάτω, παραδόθηκε χειρόγραφο, από τον ίδιο τον γέροντα, ώστε να μην υπάρξουν άτομα που θα πουν "όχι, δεν τα έγραψε αυτός, άλλοι τα γράψανε".

http://www.antibaro.gr/religion/paisios_shmeia.htm

quote:
παληκαρια που γεμισατε 23 σελιδες με προφητολαγνειες το παλιο τοπικ, τι εχετε να πειτε?

Αναφέρεσαι στο Τραχώνι, το οποίο και δεν χρησιμοποιήσαμε επίσημα, ή γενικότερα;


----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 02:27:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

quote:
Ένα παράδειγμα θα πω μόνο. Πάτερ Παίσιος. Ούτε να μαγνητοφωνήσουν την φωνή του ΔΕΝ ήθελε. Λίγες φωτο. έβγαλε και αυτές κατόπιν πιέσεων άλλων ιερέων.

Ο Πατήρ Παίσιος (απάντηση και για τον Johniebegood με τα bold του), πάντως, άσχετα από τα παραπάνω που έγραψες, είχε ένα βαρύ ιστορικό σχετικά με τις προφητείες.



τα μπολντ δεν ταγραψα εγω, εγω απλα τακανα μπολντ!


και δεν νομιζεις οτι ειναι προσβολη να αναφερεστε σε καποιον σεβασμιο ανθρωπο που διαλεξε τον δρομο του ασκητισμου, για να προβαλετε τα εγω σας?


θαλεγα να τον αφησετε ησυχο...

quote:

quote:
παληκαρια που γεμισατε 23 σελιδες με προφητολαγνειες το παλιο τοπικ, τι εχετε να πειτε?

Αναφέρεσαι στο Τραχώνι, το οποίο και δεν χρησιμοποιήσαμε επίσημα, ή γενικότερα;


δεν ξερεις που αναφερομαι?

WWalker
Πλήρες Μέλος

Greece
1243 Μηνύματα Απεστάλη: 25/11/2005, 00:11:28
--------------------------------------------------------------------------------

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
jbg
θεωρεις οτι εξ αιτιας μου κλειδωθηκε το παλιο τοπικ με τις προφητειες και οχι απο τα μπινελικια που ριχνατε χριστιανοι ανθρωποι?
--------------------------------------------------------------------------------


Θεωρώ ότι αν δεν ξύπναγε ο Ιωάννης βασιλεύς μέσα σου και όλο το κακό συναπάντημα της καφρίλας, θα γλίτωνα μεγάλη φασαρία.


.

συ ειπας!

εγω επιμενω οτι εφταιγαν τα μπινελικια που ριχνατε...


χαιρετω σας, εν τη σκονη αδελφοι!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 02:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

22

jonnie,εδώ θα είμαι στις 30 του μήνα,δε χάνομαι!Αν φυσικά δεν έχουμε κανένα πόλεμο μέχρι τότε....


σκηνη απο το μελλον (κανω και γω προφητειες)


τρεχει ο 22 στον Βασιλεα Ιωαννη τον Κάλο τον Πρωτο και του λεει λαχανιασμενος...

"βασιλια μου, ερχονται οι Τουρκοι..."


"και ποσοι ειναι ορε 22 οι Τουρκοι?" ρωταει ο ενδοξοτατος - "μπα ναναι 100 να παρω το σπαθι μου!"

"πιο πολλοι πιο πολλοι" λεει ξεψυχισμενα ο 22.


"μπα ναναι πεντακοσιοι ορε, να παρω τη μπιστολα μου?" ξαναρωταει αγριεμενος ο υψηλοτατος.


"πιο πολλοι πιο πολλοι" λεει ο 22 που αρχισε να συνερχεται απο το τρεξιμο.


"ορε μπα ναναι χιλιοι να παρω το καρυοφιλι μου?" ρωταει αποφασιστικα ο ατρομητος βασιλευς!

"πιο πολλοι σου λεω αρχοντα μου" λεει ο 22, "μιλιουνια"

"ορε τοτε να παρω τον πουλο να την κανω στα γρηγορα!" απανταει τοτε ο σοφοτατος!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 09:46:40  Εμφάνιση Προφίλ
Ο πατέρας Παίσιος , του οποίου δεν είμαστε άξιοι ούτε τα πόδια να του πλύνουμε , δίδαξε και συνεχίζει να διδάσκει με την ζωή του. Η ανάμνηση αυτών που είχαν την τιμή να των γνωρίσουν παραμένει οδικός χάρτης για χριστιανούς και μη .

Το ότι έχει κοιμηθεί είναι μια καλή ευκαιρία να το παραλάβουμε και να τον πετάξουμε στο κρεβάτι του Προκρούστη ώστε κόβοντας και ράβοντας να τον φέρει ο κάθε ένας στα μέτρα του…εξυπηρετώντας τα εγώ του υλικά και πνευματικά.

Όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε όπως δεν το ξέχναγε ποτέ ούτε και ο ίδιος ό,τι δεν ήταν τίποτα παραπάνω από οποιοδήποτε άλλο άνθρωπο επί γης. Απλά ήταν κι αυτός άνθρωπος!
Το ότι κατάφερε με τον αγώνα του και την πίστη του να τον επισκεφτεί η Θεία Χάρης σε μεγαλύτερο βαθμό από άλλους ανθρώπους δεν σας προβληματίζει;

Αν ο δρόμος του χριστιανισμού μπορεί να αποδώσει τέτοιους καρπούς και άλλους μεγαλύτερους όπως στον πατέρα Παίσιο γιατί δεν ασχολούμαστε ο κάθε ένας στον αγώνα του και στον προσωπικό του καθαρισμό όπως ο πατέρας Παίσιος αλλά αναλώνουμε τον καιρό μας με το ποια προφητεία έχει σειρά και ποια δεν έχει;

Στο κάτω κάτω ο πατέρας Παίσιος ήταν μόνο αγάπη , ποιος τον άκουσε ποτέ να μιλάει για μίσος για φόνους και για εκδίκηση;
Οι ανθρώπινοι πόθοι και τα όνειρα για αλησμόνητες πατρίδες είναι μήπως και πόθοι του θεού ;

Έχει ο θεός σύνορα ; έχει πατρίδα ; έχει ανάγκη από κάτι τέτοιο ;
Έχει ανάγκες ο θεός ;

---------------------------
ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ.
---------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 10:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΙΚΗΤΑΡΑ 4 ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΕΔΩΣΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ.ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΩΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΝΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ.ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ(ΙΣΩΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ)ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΠΗΡΕ Η ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ.ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΚΑΙ ΧΑΡΤΟΣΗΜΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣ ΙΔΙΩΤΗ(ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ)ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΩΝ ΕΓΩ ΑΔΥΝΑΤΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ.ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.ΕΝΤΕΛΛΕΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΕΣΥ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ.Η ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΕΒΑΛΕ ΠΑΓΚΑΡΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΝ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ,ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΛΕΩ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΔΕΝ ΜΙΛΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 16:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΑΠΟ 7/8/1997-31/8/1998,ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΟΙΚΙΑΣ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΣ.ΓΙΑΤΙ ΝΙΚΗΤΑΡΑ,ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΗΡΕ Η ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΕΘΕΣΕ(ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΕΚΑΤΟΜ)ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΧΡΥΣΟΣΠΗΛΑΙΟΤΗΣΗΣ?ΠΟΙΟΙ ΕΚΑΨΑΝ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ ΤΟΥ Κ.ΙΩΑΝΝΟΥ?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΝ ΠΑΡΟΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΨΙΑ ΤΗΣ ΄΄ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ΄΄ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ?ΓΙΑΤΙ Ο ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ ΔΗΛΩΣΕ ΕΥΘΑΡΣΩΣ ΟΤΙ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚ ΘΕΟΥ?ΓΙΑΤΙ Ο ΜΑΚΑΡΙΣΤΟΣ ΠΛΕΟΝ Π.ΜΙΧΑΗΛ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΘΕΣΕΙ Η ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ Η ΟΙΚΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ,ΕΙΠΕ(ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΤΟΥ)ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ 15 ΝΕΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΒΓΗΚΑΝ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ 6 ΜΗΝΩΝ?ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ Ο ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΔΕΝ ΚΑΛΕΣΕ ΤΟ ΟΙΚΙΟΝ ΤΕΚΝΟ ΤΟΥ Κ.ΙΩΑΝΝΟΥ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ?ΓΙΑΤΙ?ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΗΣ,Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.ΕΓΩ ΛΕΓΩ ΑΛΗΘΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣ ΕΧΟΥΝ.ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ΄΄ΑΠΕΛΘΕΤΩ ΑΠΟ ΕΜΟΥ΄΄.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 16:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
και δεν νομιζεις οτι ειναι προσβολη να αναφερεστε σε καποιον σεβασμιο ανθρωπο που διαλεξε τον δρομο του ασκητισμου, για να προβαλετε τα εγω σας?


θαλεγα να τον αφησετε ησυχο...


Καλά, με δουλεύεις τώρα; Ο ίδιος τα έλεγε, εγώ σου φταίω μετά;

Μιας και μιλάς για σεβάσμιους ανθρώπους που διαλέξαν τους δρόμους του ασκητισμού, εγώ θα σου αναφέρω μαζί με τον Πατήρ Παίσιο και κανα-δυο ακόμη που παρέδωσαν προφητείες κάπου πάνω στην Ρωσία, και λένε ότι βρισκόμαστε στα έσχατα:

Αρχιμανδρίτης Λαυρέντιος της Λάυρας του Τσέρνικοφ
Στάρετς Σεραφείμ της Βύριτσα
Όσιος Σεραφείμ του Σαρώφ
Άγιος Ιωάννης της Κρονστάνδης
Γέροντας Αλέξιος ο ερημίτης της Ζόσιμα
Γέροντας Ανατόλιος ο Νεότερος της Όπτινα
Γέροντας Βαρνάβας της Σκήτης της Γεσθημανής
Αρχιμανδρίτης Αριστοκλής
Ο Γέροντας Νεκτάριος της Όπτινα
Ο Αρχιεπίσκοπος Θεοφάνης της Πολτάβα

Όλοι οι παραπάνω, ο καθένας -ένας προς έναν- λένε ότι διανύουμε τα έσχατα χρόνια, και κοσμοιστορικές αλλαγές θα συμβούν, και συγκεκριμένα τις κατονομάζουν μια προς μια.
Είσαι σίγουρος πως πρέπει να αφήσουμε τον Παίσιο "ήσυχο"; Λέω, γιατί να 'τανε ο μόνος που τα λέει, πάει κι έρχεται.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 16:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Φίλε Κυριακόπουλε. Κάποιοι συγγενείς του γαμπρού μου κατοικούν
ΣΤΟ ΤΡΑΧΩΝΙ, (κρίμα γιατί γνωρίζω πράγματα από πρώτο χέρι).
Ψες τηλεφώνησα σε ένα συγγενή μου και τον ρώτησα ΑΝ η εκκλησία
έθεσε υπό τον έλεγχο της το σπίτι του ΑΠΑΤΕΩΝΑ Βασιλέα των
ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΩΝ , ή ΑΝ έβαλε παγκάρι στο σπίτι . Η απάντηση του
ήταν : Απ΄ότι ξέρω και απ΄ότι θυμάμαι ΟΧΙ. Για να σου απαντήσω με
σιγουριά , θα ρωτήσω ένα κουμπάρο μου που είναι στην χωρητική επιτροπή για 15 χρόνια και θα σου πω. Με πήρε σήμερα τηλέφωνο και η απάντηση του ήταν :
Μου λέει ο κουμπάρος μου : «Ποιος λαλεί (λέει) τούτες τες πελλάρες (βλακείες)»?? Ούτε «κατοχή» του σπιτιού έγινε , ούτε παγκάρι μπήκε , διότι ΔΕΝ ήθελε κανένας ΕΠΙΣΗΜΟΣ να χαρακτηριστεί ΓΡΑΦΙΚΟΣ , ασχολούμενος με ΓΡΑΦΙΚΑ ΑΤΟΜΑ.
Μόνο και μόνο το όνομα του ΓΡΑΦΙΚΟΥ τύπου Γιαννάκη, ήταν αρκετό για να πει ΟΛΟ το χωριό: Έκανε την μαλακία του πάλι ο ΤΥΠΟΣ. Μακάρι να γλιτώσει την φυλακή , διότι είναι ΑΦΕΛΗΣ και χωρίς μυαλό. Αυτά και αν έχεις νού ΚΑΤΑΛΑΒΕ. Αλλά οι ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ που φοράς Κυριακόπουλε , ΑΜΦΙΒΑΛΩ αν σε αφήνουν να καταλάβεις....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 16:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Ρε φιλε κυριακοπουλος...ετσι που το παμε πρεπει να καταφυγουμε στις εκκλησιες, να εξομολογηθουμε για τις αμαρτιες μας και μετα να αρπαξουμε τα οπλα και να σφαξουμε τους απιστους????
ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ??? Να κανουμε αυτο που κατηγορουμε χιλιετιες απο τους μουσουλμανους και αραβες? Να γινουμε το "δεξι χερι" του Θεου οπως κανανε τα "αδερφια" μας οι Καθολικοι με τις σταυροφοριες? ΟΧΙ ΠΟΤΕ γιατι παρολο που δεν ειμαι τοοοοσο πωρωμενος με την εκκλησια (αυτη καθ'αυτη) αλλα Πιστευω ακραδαντα στον Θεο, ακολουθω την Αγαπη που εδιδαξε ο Υιος του Θεου και οχι να γινω το φονικο χερι, η Εκδικηση. Και επισης καποιος πιστευει μονο οταν παει στην Εκκλησια????
Ας γελασω. Και επισης αν ισχυε αυτο, τοτε η Παπαδες (θρησκευτικοι Πατερες μας) γιατι την εχουν "καλοβολεμενη την ζωη" τους??? (οχι ομως ολοι, για να μην υπερβαλλω, αλλα ενας μεγαλος αριθμος).

...and the Predators will prevail...

urbis et orbisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 16:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Φίλε Κυριακόπουλε. Μου αναφέρεις συνεχώς καταστάσεις
ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ , ενώ ΕΓΩ τα ζω εδώ και 47 χρόνια.
Μου αναφέρεις για τον Μητροπολίτη Λεμεσού Χρύσανθο.
Δέχομαι ότι σαν Ελλαδίτης , ΔΕΝ γνωρίζεις ότι ο σημερινός
Μητροπολίτης είναι ο Αγιορείτης Αθανάσιος. ΔΕΝ ξέρεις ότι
ο πρώην Λεμεσού , Χρύσανθος, πήγε δικαστήριο , και ΚΑΘΑΙΡΕΘΗΚΕ
από την Ιερά Σύνοδο , διότι βρέθηκε ένοχος διασπάθισης ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ
ΛΙΡΩΝ , ξένων επενδυτών , οι οποίοι σχετίζονταν με ξέπλυμα βρόμικου
χρήματος και με ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΙΟ ΟΠΛΩΝ ?? Μου αναφέρεις ΑΛΛΟΝ ΜΕΓΑΛΟΑΠΑΤΕΩΝΑ , για να στηρίξεις αστήρικτα γεγονότα ???
Τελικά ρε Κυριακόπουλε ΑΝ σου πει κάποιος ότι πετάει ο ΓΑΙΔΑΡΟΣ
γιατί ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕ Ο ΘΕΟΣ , ΕΣΥ θα τον πιστέψεις , φίλε.
Ο Θεός να σε λυπηθεί Κυριακόπουλε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 17:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
Α ναι, johnie, μιας και σου αρέσει το pipini.gr και ξέρεις και τον ιδιοκτήτη της ιστοσελίδας, κοίτα εκεί που λέει για "προφητείες".

quote:
Ρε φιλε κυριακοπουλος...ετσι που το παμε πρεπει να καταφυγουμε στις εκκλησιες, να εξομολογηθουμε για τις αμαρτιες μας και μετα να αρπαξουμε τα οπλα και να σφαξουμε τους απιστους????

Πως σου 'ρθε αυτό ρε Predator?

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 17:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
Ο ΘΕΟΣ(ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΘΕΤΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΙΚΗΤΑΡΑ)ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΠΗΘΕΙ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ,ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΛΕΜΕΣΣΟΥ ΤΟ κ.κ.ΧΡΥΣΑΝΘΟ.ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΤΩΡΙΝΟΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο κ.κ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ.ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ ΝΙΚΗΤΑΡΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΛΟΓΑ,ΕΓΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΔΕΝ ΕΧΩ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ κ.κ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ?ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΔΕ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΑΣΧΕΤΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΕΝΩ ΕΓΩ ΣΟΥ ΟΜΙΛΗΣΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΩΣ,ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΣΥ ΜΕ ΛΕΣ ΨΕΥΤΗ,ΚΑΙ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟ.ΨΕΥΤΗ ΓΙΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ?ΠΛΑΝΕΜΕΝΟ ΓΙΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΓΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΕΝΤΟΠΙΟΙ ΣΑΣ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ.ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΕΙ ΟΙ ΠΑΤΕΡΕΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΠΙΣΤΕΩΣ.ΕΙΔΕΣ ΝΙΚΗΤΑΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ Ο΄΄ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΣ΄΄ΚΑΙ ΨΕΥΤΗΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 18:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
ΠΡΟΣ : Κυριακόπουλο. ΣΟΥ ΚΑΝΩ copy – paste , ΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ.
Καλά ρε φίλε , με νόμισες για Αμερικανάκι και με δουλεύεις.
ΑΡΚΕΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΕΙΠΕΣ ρε φίλε. ΠΑΡΕ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΣΟΥ
και ΜΗΝ ξαναπείς ΨΕΜΑΤΑ.

«ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΝ ΠΑΡΟΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΨΙΑ ΤΗΣ ΄΄ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ΄΄ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ?ΓΙΑΤΙ Ο ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ ΔΗΛΩΣΕ ΕΥΘΑΡΣΩΣ»
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 18:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΩ ΟΠΩΣ ΑΛΗΘΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΩΣΤΕ ΜΕ ΤΟΣΟ ΜΕΝΟΣ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ,ΚΑΙ ΤΟΤΕ΄΄ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ ΤΗΣ ΟΡΓΗΣ ΑΥΤΟΥ΄΄.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 19:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Κυριακόπουλε , την απάντηση στο τελευταίο σου σχόλιο την
έχει δώσει ο ΙΔΙΟΣ ο Ιησούς . Είπε : «Μακάριοι οι πτωχοί
τω πνεύματι , ότι αυτοί κληρονομήσουσι, της βασιλείας των
ουρανών». ΕΓΩ πάω κόλαση ολόισια . ΙΣΩΣ ο «φίλος» σου
ο «ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΑΣ ΤΩΝ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΩΝ» , να πάει
ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 19:22:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΤΟ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙΣΙΑ ΣΤΗ ΚΟΛΑΣΗ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΡΟΝΙΜΟ.ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΓΑΠΗΤΕ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΠΑΣ ΟΛΟΙΣΙΑ ΚΟΛΑΣΗ?ΕΜΕΙΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ΄΄ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥ΄΄.ΒΑΠΤΙΣΘΗΚΑΜΕ,ΜΥΡΩΘΗΚΑΜΕ ΩΣ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΔΟΥΛΟΙ.ΑΥΤΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΩΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ,ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ.΄΄ΑΝΑΞΙΩΣ ΜΕΝ΄΄ΩΣ΄΄ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΧΥΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΣ ΔΕ΄΄.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 22:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
ΕΓΩ Κυριακόπουλε, το χύνω καθημερινά
και ΟΛΑ μου πάνε στραβά. Μέχρι και πόλεμο
κάνω, σε ΟΣΟΥΣ καπηλεύονται το Όνομα Του.
Σε ΟΣΟΥΣ ΔΙΑΛΑΛΟΥΝ, όπως ο ντελάλης την
πράματια του , ότι ΤΑΧΑ ΕΧΟΥΝ την Θεία
Χάρη Του , να είναι οι ΕΚΛΕΚΤΟΙ ΒΑΣΙΛΕΙΣ Του.


Edited by - ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ on 25/11/2005 23:35:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 10:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΠΑΝΤΩΣ ΝΙΚΗΤΑΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΝΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.ΓΙΑΤΙ?ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ΄΄ΔΙΑ ΧΕΙΡΟΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ΄΄ΕΤΡΕΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΣΤΗ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ?ΠΟΙΟ ΤΟ ΜΕΜΠΤΟ?ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΠΕΦΥΛΛΑΤΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ.Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ,ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ.ΕΜΕΙΣ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΛΕΜΕ΄΄ΑΜΗΝ,ΓΕΝΟΙΤΟ΄΄.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 10:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
Είπεν ο Αββάς Αντώνιος, ότι: Έρχεται καιρός ίνα οι άνθρωποι μανώσι και επ' αν ίδωσι τινά μην μαινόμενον, επαναστήσονται αυτώ λέγοντες, ότι: "συ μαίνη" δια το μη είναι όμοιον αυτοίς». Έρχεται καιρός που οι άνθρωποι θα χάσουν τα λογικά τους κι αν αντικρίσουν κάποιον λογικό, θα επαναστατήσουν εναντίον του λέγοντάς του ότι: "εσύ τρελάθηκες", γιατί δεν τους ομοιάζει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 13:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Κυριακόπουλε, ΠΟΛΛΕΣ ερωτήσεις μου, ΑΔΥΝΑΤΕΙΣ
να απαντήσεις . Απάντησε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αυτή : Λες :
«ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ΄΄ΔΙΑ ΧΕΙΡΟΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ΄΄ΕΤΡΕΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΣΤΗ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ?ΠΟΙΟ ΤΟ ΜΕΜΠΤΟ?» ΡΩΤΩ : Ποια η ανάγκη να
τυπώσει ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΥΛΛΑΔΙΑ και να τα κυκλοφορήσει στον κόσμο,
αποκαλώντας τον ΕΑΥΤΟ του Βασιλέα , εκλεκτό του Θεού και άλλες μαλακίες ???
Έτσι έκανε και ο Γέροντας Παίσιος ?? Έτσι έκανε και ο Γέροντας Πορφύριος ??
Έτσι έκαναν και οι ΑΓΙΟΙ της Χριστιανοσύνης ?? Ορθόδοξοι , ή Καθολικοί ???
ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΕΥΘΕΩΣ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 14:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ

Οι ανθρώπινοι πόθοι και τα όνειρα για αλησμόνητες πατρίδες είναι μήπως και πόθοι του θεού ;

Έχει ο θεός σύνορα ; έχει πατρίδα ; έχει ανάγκη από κάτι τέτοιο ;
Έχει ανάγκες ο θεός ;

---------------------------
ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ.
---------------------------------------


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 17:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Ρε φίλε Jonnie. Τυχερός ο Κύριος και Θεός μας με την παραπάνω λογική.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eomer
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 18:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eomer
Καλησπέρα.

22, αυτή τη στιγμή που γράφω το μήνυμα είναι έξι και μισή το απόγευμα, 27 Νοεμβρίου 2005. Σύμφωνα με τα συμπεράσματά σου, δεν υποτίθετο πως σήμερα θα ξεκινούσε κάποια κρίση ή θερμό επεισόδιο με την Τουρκία, διάρκειας 3 ημερών, που θα πυροδοτούσε την αντίδραση της Ρωσίας στις 29 Νοεμβρίου 2005 (552,5 έτη μετά την άλωση της Πόλης);


Δεν έχω απολύτως καμία διάθεση ειρωνείας προς το πρόσωπό σου αλλά ξέρεις, καθώς βρίσκομαι στη Μυτιλήνη, τα λεγόμενά σου με έχουν σε επιφυλακή τις τελευταίες μέρες.

Με όλο το σεβασμό, θα ήθελα να επικοινωνήσω μαζί σου μέσω e-mail και να μου πεις με ακρίβεια τι γράφει ο χρησμός που έχεις στα χέρια σου κα8ώς επίσης και την άποψή σου χωρίς αινίγματα. Παρακολουθώ αυτή τη συζήτηση από τον Αύγουστο και έχει αρχίσει να γίνεται κουραστικό. Ευχαριστώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy