ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ (Η ΑΡΧΗ)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 21:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan

dim.car, εσύ που τα ξέρεις όλα, εσύ που θα μας γλυτώσεις από τη λαίλαπα του Χριστιανισμού, όσον αφορά τις καταπληκτικά επαληθευμένες προφητείες του Αγ. Κοσμά του Αιτωλού γιατί μουγγάθηκες? Τι θέλεις, να τις ξαναρίξω?

Αν είμαστε όλοι παραμυθιασμένοι όπως νομίζεις, τότε πως γίνεται ένας Αγιος μας και προφήτης να επαληθεύεται με τέτοιο καταπληκτικό τρόπο, και τόσες πολλές φορές?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 21:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΥΓΙΩΣ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΥΣ
----------------------------------------------------------------

Επειδή το μωρό το ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟ , το Νο 22, θα φωνάξει την
μανούλα του να με διώξει από το forum, προσέξετε ΕΣΕΙΣ οι εναπομείναντες.
ΜΗΝ πείτε κουβέντα στο μωρό που θα το πληγώσει, διότι το ανήμπορο θα ΞΑΝΑ φωνάξει την μανούλα του να σας ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΚΙ εσάς. Θέλει
ΝΑ ΜΕΊΝΕΙ ΜΌΝΟ ΤΟΥ , χωρίς ΑΝΤΙΛΟΓΟ και ΧΩΡΙΣ ΚΡΙΣΗ , για να γράφει ανενόχλητο τις όποιες ΜΠΟΥΡΔΕΣ του περί πολέμων , καταστροφών , βασιλιάδων Ιωάννηδων , μαρμαρωμένων βασιλιάδων και αγγέλων που θα σταματήσουν τον πόλεμο ,ΤΟΥ Ιεροεξεταστή 22.
Έτσι ... ΠΡΟΣΟΧΗ στο εύθραυστο μικρούλικο 22. Ακόμη η μανούλα του να
του βράσει το γαλατάκι του... Το μπιμπερό του είναι έτοιμο. Αλίμονο σας,ΦΙΛΟΙ ΓΝΩΣΤΙΚΟΙ και μορφωμένοι από τον θυμό του Ιεροεξεταστή 22
και την μανούλα του. Όταν ΕΓΩ θα φύγω , να ξέρετε , ότι ο λόγος είναι διότι ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΝΤΡΑ στο μικρούλικο 22 . ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ το λεχριτάκι, δικαιούται να ΒΡΙΖΕΙ. Ο "ΑΝΤΡΑΚΛΑΣ" ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΥΣΤΑΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΤΟΥ.Εσείς οι άλλοι ΟΧΙ.
Τελικά μάλλον το forum είναι ένα ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΤΙΚΟ όργανο, της σύγχρονης Χριστιανικής Ιεράς Εξέτασης. Η φωτιές είναι αναμμένες. Τις άναψε Ο ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ , Ιεροεξεταστής 22. ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΟΝ. Να σας ζήσει ο λεχρίτης σας...


Edited by - ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ on 02/12/2005 21:58:50

-------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
-------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 22:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Φίλε LiakoFan.
Να σε ρωτήσω εγώ που πιστεύω στις προφητείες
των Αγίων μας και φυσικά του Αγ. Κοσμά του
Αιτωλού. Πώς προφήτεψε με τόση καταπληκτική ακρίβεια
αλλά ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ποτέ του, ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ??
Μπας ρε φίλε , όποιο μικρό μωρό , κάτω από το φουστάνι της
μάνας του , μας αραδιάζει ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ πολέμων και
ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ , ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ από τον Αγ. Κοσμά???
Διότι ο Αγ. Κοσμάς ο Αιτωλός , ΔΕΝ ανέφερε ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ,
ενώ ο ΑΓΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ Νο 22, μας ΠΡΟΦΗΤΕΨΕ
για ΠΟΛΕΜΟ στις 29 Νοεμβρίου 2005. ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΡΟΧΘΕΣ
δηλαδή. Τα σχόλια σου σε παρακαλώ... Επειδή θα δυσκολευτείς,
απάντησε τουλάχιστον το πρώτο σκέλος : ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ.


Edited by - ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ on 02/12/2005 22:29:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 22:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
Νικηταρά, μη κολλάς κι εσύ στις ημερομηνίες, εδώ έχουμε πολύ σημαντικότερα πράγματα που μας καίνε όπως το περιεχόμενο αυτών που έρχονται.

Και ίσως δεν τις διάβασες καλά τις προφητείες του Αγ. Κοσμά. Χρονολογίες έδωσε αρκετές, πάντα με έμμεσο τρόπο.

Οπως με έμμεσο τρόπο έδωσαν χρονολογίες και όσοι Αγιοι έκαναν κάποιο χρονικό προσδιορισμό.

Επίσης για καταστροφές μίλησε ΚΑΙ ο Αγ. Κοσμάς. Βλέπε:

http://www.antibaro.gr/religion/kosmas.htm

Το νόημα είναι να έχουμε τα μάτια ανοιχτά για τα σημάδια. Αυτό ήθελαν οι προφήτες από μας. Οχι να καθόμαστε και να βγάζουμε ημερομηνίες.

Και σημάδια υπάρχουν πολλά.

Λοιπόν, dim-car και λοιποί, αντέχετε σε μια απροκατάληπτη ανάγνωση των προφητειών του Πατροκοσμά που έχουν επαληθευθεί, ή ΜΟΥΓΓΑ και πάλι ΜΟΥΓΓΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 22:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
quote:

Και ίσως δεν τις διάβασες καλά τις προφητείες του Αγ. Κοσμά. Χρονολογίες έδωσε αρκετές, πάντα με έμμεσο τρόπο.

Επίσης για καταστροφές μίλησε ΚΑΙ ο Αγ. Κοσμάς.


Κι αν θέλεις συγκεκριμένα τρανταχτά και βαρβάτα παραδείγματα, θα στα κάνω post.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 23:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Θα διαβάσω το site που έγραψες φίλε και θα τοποθετηθώ.
Αν έχω απορίες θα σε ρωτήσω. Σ’ ευχαριστώ πάντως.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 23:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Νικίτα,απορώ με το Χριστιανικό σου ύφος που μόνο Χριστιανικό δεν είναι φυσικά.Κατ'αρχήν η Αμαλία δεν είναι μαμά μου,είναι διαχειρίστρια του φόρουμ και σηκώνει τσεκούρι σε όποιον βρίζει.
Το πραγματικό σου όνομα είναι Νικήτας ή Νικίτα;Για να ξέρω αν έχω να κάνω με μια κυρία όποτε πρέπει να φερθώ με πολύ ευγένεια ή με κάποιον παλικαρά οπότε να του τα πώ ένα χεράκι μήπως και καταλάβει.
Μη φοβάσαι,δε θα σε βρίσω αν αυτός είναι ο φόβος σου.Απλά θα σου δώσω μερικά μαθήματα καλής συμπεριφοράς που θα έπρεπε να σου έχει δώσει η μαμά σου από τότε που ήσουνα σπόρος!

Με ενδιαφέρον βλέπω ότι συνεχίζεις να με αποκαλείς προφήτη(!) και να με συγκρίνεις με τον άγιο Κοσμά! Να σου θυμίσω όμως ότι ούτε προφήτης είμαι ούτε με λένε Κοσμά.Απλά ασχολήθηκα και εγώ με την μελέτη των προφητειών,ενώ εσύ μπήκες στο σάιτ να πουλήσεις πνεύμα πως τα ξέρεις όλα και μη του μιλάτε του τρελού!

-------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
-------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 23:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Αγαπητέ φίλε LiakoFan . Διάβσα το site.
Εξήγησε μου εν συντομία, ΑΝ γνωρίζεις τα κάτωθι :

Η Αυλώνα

Η Δρόπολις

'Aσπρη Θάλασσα

Μπουκορμέ

"Θαρθή όταν έρθουν δυό καλοκαίρια καί δυό πασχαλιές μαζί" ( *1 )

"Η αιτία τού γενικού πολέμου θά είναι από τή Δαλματία". ( *2 )

κασσιδιάρη". ( *3 )

τά Δελειατά

"Θάνε όγδοος αιώνας πού θά γίνουν αυτά". ( *4 )

Το (1) , τι σημαίνει ΔΥΟ καλοκαίρια μαζί με ΔΥΟ πασχαλιές ??
Πώς εξηγείται αυτό ? Τα μελλοντικά ημερολόγια δείχνουν κάτι ??

Το (2) Η Δαλματία , νομίζω είναι η Σερβία ??

Το (3) Τι σημαίνει κασιδιάρης ??

Το (4) Να υποθέσω ότι πρόκειται για τον 28ο αιώνα ?? Διότι ο 18ος , έχει παρέλθει.

Στα υπόλοιπα , πού είναι αυτές οι πόλεις , ή περιοχές ??

Ευχαριστώ φίλε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 23:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
quote:

Θα διαβάσω το site που έγραψες

Δεν το έγραψα εγώ.

Δώσε μεγαλύτερη σημασία σε επαληθευμένες προφητείες. Και μη ξεχνάς: οι προφήτες θα ήθελαν απο μας να έχουμε τα μάτια ανοιχτά για τα σημάδια. Οχι να καθόμαστε και να βγάζουμε ημερομηνίες ή χρονολογίες.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 00:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Ιεροεξεταστή «Χριστιανέ» Νο 22. να σε βράσω κι ΕΣΕΝΑ
και τις «ΜΕΛΈΤΕΣ ΣΟΥ». Παλικαρά της φακής. Κάτω από
το φουστάνι της «μαμμάς» σου της Αμαλίας , που επικαλείσαι για
να σπείρεις τον φόβο. ΠΑΛΙΚΑΡΑ πίσω από τα πλήκτρα.
Γνώρισα ΠΟΛΛΟΥΣ ΘΡΑΣΥΔΕΙΛΟΥΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ.

Στο ξαναλέω. Άμα είναι να με διαγράψει
η Αμαλία , ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ σου επιτρέπω ρε Τουρκαλβανέ λεχρίτη .,
να με αποκαλείς ΨΕΥΤΗ – ΠΑΡΑΜΥΘΑ – ΦΙΛΟΒΑΣΙΛΙΚΟ,
χαλάλι η διαγραφή μου. Να σε αφήσει ΜΟΝΟ ΣΟΥ η Αμαλία , να βρίζεις
όποιον έχει ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΜΕ ΣΕΝΑ ΑΠΟΨΗ. Δημοκράτες της πορδής .
Όσα γράφει ΕΔΩ τα έχω κάνει copy στο
PC μου , απόδειξη της ΜΕΓΑΛΗΣ «ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣΥΝΗΣ»
που διακατέχει ΕΣΑΣ , τους σύγχρονους ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΕΣ . «Ουαί
σε σας ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΡΙΣΑΙΟΙ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ».
Επειδή έγινες ΡΕΖΙΛΙ ρε μ****α , σου έφταιξα ΕΓΩ ??? Ουστ ρε λεχρίτη.
Κατσαρίδα με πανάκια .

-------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
-------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 00:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
[quote]


Δεν το έγραψα εγώ.

Δώσε μεγαλύτερη σημασία σε επαληθευμένες προφητείες. Και μη ξεχνάς: οι προφήτες θα ήθελαν απο μας να έχουμε τα μάτια ανοιχτά για τα σημάδια. Οχι να καθόμαστε και να βγάζουμε ημερομηνίες ή χρονολογίες.

Ο.Κ. LiakoFan . Ευχαριστώ φίλε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 00:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
Ολες τις ερωτήσεις σου σχεδόν τις έχουν απαντήσει άλλοι σε προηγούμενες σελίδες. Θα βρεις τα στοιχεία που θέλεις στο google ψάχνοντας κάθε λέξη που σε ενδιαφέρει ως εξής:

Πχ. για Αυλώνα, πληκτρολογείς:

site:esoterica.gr Αυλώνα OR Αυλωνα OR αυλώνας OR αυλωνας

Τίποτα παραπάνω από αυτά που έχουν γραφτεί εδώ για τον Κοσμά, δεν ξέρω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 00:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
quote:

Ολες τις ερωτήσεις σου σχεδόν τις έχουν απαντήσει άλλοι σε προηγούμενες σελίδες. Θα βρεις τα στοιχεία που θέλεις στο google ψάχνοντας κάθε λέξη που σε ενδιαφέρει ως εξής:

Πχ. για Αυλώνα, πληκτρολογείς:

site:esoterica.gr Αυλώνα OR Αυλωνα OR αυλώνας OR αυλωνας

Τίποτα παραπάνω από αυτά που έχουν γραφτεί εδώ για τον Κοσμά, δεν ξέρω.


Ευχαριστώ πολύ δικέ μου. Θα το κάνω. Διάβασα ξανά ολόκληρο το βιβλίο , του Αγ. Κοσμά , αλλά οι περιοχές μου είναι άγνωστες.
Να είσαι καλά φίλε. Όμως ο 8ος αιώνας ... με προβληματίζει πολύ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 00:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Πάλι με βρίζεις αγαπητέ εν Χριστώ αδελφέ Νικηταρά;
Και γω που νόμιζα ότι ο Χριστός είπε να μη βρίζουμε όταν προσπαθούμε να συζητήσουμε,αλλά εσύ που να καταλάβεις από ηθική.Όλο τη μάνα μου την Αμαλία μου βρίζεις,λεχρίτη με ανεβάζεις,πορδή με κατεβάζεις,επιχειρήματα δεν έχεις,ευγένεια δεν έχεις,σεβασμό στο συνομιλητή σου δεν έχεις,ξερόλας το παίζεις και απειλείς μέχρι και την Αμαλία!
Να σε χαίρετε η μανούλα σου τέτοιο γιόκα που μεγάλωσε,γεμάτο από χριστιανικές αρετές!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 00:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Ιεροεξεταστή ΔΗΘΕΝ Χριστιανέ Νο 22. Ακόμη ΔΕΝ σου
έβρισα την μάνα σου . Εσύ μιλάς για την δική μου , που
είναι πεθαμένη από το 1990. Έτσι σ’ έμαθαν οι παπάδες
σου να κάνεις ?? Μήπως εκτός από την Αμαλία , θα ζητήσεις
και από τον Χριστόδουλο τον αφορισμό μου ??? Αλλά είπαμε.
Το DNA σου , είναι που φταίει και ΚΑΝΕΝΑΣ άλλος.
Ψευτοχριστιανέ ιεροεξεταστή. Τουλάχιστον ΕΓΩ είμαι ο ΜΟΝΟΣ
που στην αρχή σε ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΚΑ. ΕΣΥ μου έδωσες το
ευχαριστώ. ΔΕΝ περίμενα άλλη συμπεριφορά από ΔΗΘΕΝ Χριστιανό.
Στην ψευτιά και στην υπουλότητα πρέπει να έχεις MASTER.
Όμως σε ζηλεύω. Πάεις ολόισια παράδεισο . Το είπε ο Κύριος :
«Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι , ότι αυτοί κληρονομήσουσι της
Βασιλείας των ουρανών». Πτωχέ ανθρωπάκο ...

-------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
-------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mikelantzelo
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 01:50:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mikelantzelo
kai omos o "polemos" exi arxisei edw kai kati meres.. oxi gia 6 milia alla gia kati metra..
http://www.ikypros.com/cgibin/hweb?-A=17547&-V=news&w=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
centric
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 02:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους centric
Λοιπον 22 κοψε λιγο λασπη γιατι δεν σε παιρνει. Πρωτος εσυ ειχες γραψει
quote:
Αν διαπιστώσω ειρωνείες και ύβρεις,όπως πράξατε στο παρελθόν,θα αποχωρήσω από τη συζήτηση καταγγέλοντας το διάλογο μαζί σας.

Ο ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ σου μιλησε με πολυ κοσμιο τροπο και μαλιστα ειχε την ευγενεια και την ωριμοτητα να προσπαθησει να ηρεμισει τα πνευματα που ειχαν οξυνθει πολυ εναντιον σου

quote:
Φίλε Ψηλέ καλησπέρα. Έχεις δίκαιο ότι αρκετά σύραμε στον φίλο 22 ,
λες και είναι ΘΕΟΣ και ΕΠΡΕΠΕ να είναι αλάνθαστος.

Και συ πως του φερθηκες?

quote:
Φιλαράκο,καλό το παραμύθι σου,αλλά δεν χρειαζόταν να μας πείς όλο αυτό το ψέμα για να μας πείσεις ότι είσαι βασιλικός! Και μόνο που μας ορκίστηκες καμιά δεκαριά φορές ότι λές αλήθεια φτάνει για να μας πείσεις περί του αντιθέτου,διότι προφανώς ούτε και εσύ πιστεύεις αυτά που λές


-Με ειρωνειες και προσβολες. "Φιλαρακο !?!!" Ετσι απευθυνεσαι σε εναν κυριο 47 χρονων οικογενειαρχη που τοσα εχει περασει στη ζωη του και στην ηλικια που εσυ επαιζες με την παιχνιδομηχανη σου αυτος ηταν με το οπλο στα χαρακωματα σε εναν απελπιδο και ανισο αγωνα για την πατριδα του? Μιλας και για ευγενεια... Η μηπως ειναι που σου απευθυνοταν τοσο ομορφα και σε σενα αλλα και στον Κυριακοπουλο που παρα τα ΤΟΣΑ επιχειρηματα που του εφερε για απατη στο Τραχωνι αυτος συνεχιζε να λεει τα ιδια και τα ιδια

quote:
Αγαπητέ μου φίλε 22. Τουλάχιστον ο Κυριακόπουλος απάντησε ΟΠΩΣ
ο ίδιος ξέρει στις απαντήσεις μου και αυτό το σέβομαι
Φαινεται οτι τοσο δεν σου καλοαρεσε οτι δεν πιστεψε στην ορθοτητα των ημερομηνιων ωστε να του φερθεις με τετοια αναιδεια και ΑΓΝΟΜΩΣΥΝΗ.


Μας εγραψε καποια πολυ ενδιαφεροντα πραματα προς συζητηση'ουτε ποτε δηλωσε οπαδος του γερου με το βιβλιο>>(φαινεται και απο δωγια οσους δεν το καταλαβαν)

quote:
Αγαπητέ Ορφέα . Σωστές οι παρατηρήσεις σου.
Δεν στο κρύβω ότι έχω κι εγώ παρόμοιες αλλά
και άλλες αμφιβολίες. Για παράδειγμα.: Ο.Κ. ,
ας δεχτούμε ότι μέχρι σήμερα ο γέρος βγήκε
σωστός στις προβλέψεις του . Τι γίνεται όμως ,
αν «αύριο» ο Βασιλιάς αποδημήσει εις Κύριον ??
Όλα πάνε περίπατο . Έτσι ??? Και μιλάμε , κατά
τα λεγόμενα , ή μάλλον γραφόμενα : Για τον
ΕΚΠΤΩΤΟ Βασιλιά των Ελλήνων. Άρα ....??

ουτε οτι ειναι φιλοβασιλικος (σ.σ.τρομερο συμπερασμα μιλαμε).

Του λες να μιλησει με επιχειρηματα και απορω! Αν ειναι καποιος που μιλαει με επιχειρηματα αυτος ειναι ο Νικηταρας. Τοσο προς τον Κυριακοπουλο αλλα και προς εσενα.(κοιτα σελιδα 6, το 10 post του Νικηταρα). Αλλα τι αλλα επιχειρηματα χρειαζονται. Ειπες για 21 Νοεμβριου και δεν εγινε τιποτα. Μετα παλι ειπες 22-29 και παλι δεν σου βγηκε. ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ αντι απλα να βγεις και να πεις κατι οπως" ρε παιδια σορρυ, ετσι νομιζα αλλα εκανα λαθος τελικα ανθρωπος ειμαι", εσυ εκει, να επιμενεις να χτυπιεσαι με αντιπαραθεσεις και προσβολες, και το μεταθεσες μεχρι το τελος του χρονου. ....ΘΛΥΒΕΡΟ...
Εχουμε μια γνωμη και την υποστηριζουμε μεχρι αποδειξεως του αντιθετου μεχρι ενος σημειου δηλαδη, αλλιως κατανται ξεροκεφαλοι και ισχυρογνωμονες. (Ασε που δεν το θεωρω καθολου σωστο αυτο με τις ημερομηνιες αλλα ΤΕΣΠΑ)Το πε και αντζι καλυτερα >>

quote:
Οσο αναφορα το πρωτο σκελος:
Εγω πιστευω οτι ο γαιδαρος πεταει και
πιστευω ακραδαντα στη γνωμη μου και
εχω το θαρρος να την υποστηριζω!!!

Κριμας που ωθησατε ενα τετοιο ατομο οπως ο Νικηταρας,που σπανιζουν στο esoterica,να χασει την υπομονη του και να σας μιλαει με αυτον τον τροπο. Ηθελες τα και παθες τα ομως... Το μονο που θα μπορουσα να πω για τον Νικηταρα ειναι οτι δεν καταφεραι να δειξει πολυ μα ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αυτοσυγκρατηση μπροστα στις προσβολες σας. Νικηταρα προσωπικα σε ευχαριστω πολυ για τα οσα εχεις γραψει ως τωρα, τα οποια τα βρηκα πολυ ενδιαφεροντα, λογικα συγκροτημενα και απο ατομο συζητησημο.Οπως καταλαβαινεις δεν ειναι παντα ετσι τα πραγματα (και) εδω... Πραγματικα δεν αξιζει να χαλας τα νευρα σου.. Διαβασε και αυτο http://dontkissthefrog.blogspot.com/2005/09/kernel-space-thoughts.html

Και κατι ακομη πολυ αληθινο απο κει
"Αυτοί που προωθούν κάτι "ανατρεπτικό", προσπαθούν να τους πιστέψεις. Αν απορρίψεις το "ανατρεπτικό", σε κατηγορούν ότι δεν είσαι αρκετά open minded, ότι τα παίρνεις από τους Χ Κακούς, ότι νομίζεις πως τα ξέρεις όλα και άλλα τέτοια ευχάριστα.

Αυτοί που προωθούν κάτι ανατρεπτικό, προσπαθούν να σε πείσουν. Αν απορρίψεις το ανατρεπτικό, θα προσπαθήσουν να σε πείσουν με περισσότερα στοιχεία ή να σου δείξουν γιατί η άποψή σου είναι λάθος.

Με λίγα λόγια το "ανατρεπτικό" απαιτεί να γίνεις περισσότερο εύπιστος για την αποδοχή του, ενώ το ανατρεπτικό απαιτεί να γίνεις περισσότερο έξυπνος."

Να 'στε ολοι καλα

Edited by - centric on 03/12/2005 02:15:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arela
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 03:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arela
Καταθέτει κάποιος κάτι. Κάποιοι το θεωρούν αβάσιμο, δεν το δέχονται. Δεκτό. 'Ενα δεν κατανοώ εγώ σ'αυτό το στυλάκι "διαλόγου" που αναπτύσσεται εδώ. ΓΙΑΤΙ Η ΧΛΕΥΗ και η απαξία? Γιατί δεν μπορούμε πολιτισμένα κι όμορφα να καταθέσουμε τον αντίλογό μας ή τη διαφωνία μας, χωρίς εμπαιγμό? Κάποιοι από σας αντιδράτε με τόση ένταση, που θα'λεγε κανείς ότι αντιστέκεστε σθεναρά σε κάποιο είδος καταναγκαστικής πειθούς. Δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Κι ο 22 δεν προσπάθησε να επιβάλλει τη γνώμη του, απλά την κατέθεσε, ως προφητεία που είδε κι έλαβε σοβαρά υπ'όψιν του.

Θα επαναλάβω την φιλική μου παρότρυνση προς όλους. Μπείτε στη λογική του εποικοδομητικού διαλόγου, κι όχι του ισοπεδωτικού αντιλόγου. Προάγετε τη συνθεση κι όχι την αποσύνθεση. Σεβαστείτε κι αυτό που δεν δέχεστε.

Ευχαριστώ.

_______________________
Δεν πιστεύω σε τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 05:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Ο δικος σου αντιλογος και η προσφορα στο θεμα,
θα συνεχιστει στο στυλ της υπερασπισης του
θεματοθετη;
Μαλλον σου αρεσει κι εσενα,
καλη μου υπερηφανη ξανθια, να
συμμετεχεις σε θεματα που απλως
προυποθετουν αδρεναλινη!!
Αν λαβω υποψη την πρωτη απαντηση προς
το προσωπο μου.
Οπως επισης και το οτι ενω ειχα διορθωσει
την απαντηση μου μεσα σε λιγα λεπτα (edited),
εσυ κουοταρες την αρχικη μου και την εθεσες
μετα απο ωρες....
Τοσο πολυ κανεις για συγγραψεις ενα κειμενο;


Edited by - angi on 03/12/2005 05:28:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 10:05:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Αγαπητέ μου ΦΙΛΕ Centric . Με ξάφνιασες ειλικρινά.
ΔΕΝ περίμενα να με υποστηρίξει κάποιος , ή ΕΣΤΩ να
υποστηρίξει την ΑΛΗΘΕΙΑ. Αυτήν που ευαγγελίζονται
οι «καλοί» «Χριστιανοί»¨, αλλά προτιμούν το ψέμα και
την υπουλότητα. Σε υπέρ ευχαριστώ, διότι ίσως έτσι
καταλάβει ο 22 , ότι έκανε ΛΑΘΟΣ. ΔΕΝ έπρεπε καθ΄ην
στιγμή ΕΓΩ τον ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΚΑ, να αρχίσει τους
χαρακτηρισμούς κατά του ατόμου μου. Ευχαριστίες από
«καλούς» «Χριστιανούς»,. ΔΕΝ περίμενα , διότι αυτοί
ένα πράγμα ξέρουν . ΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΙ
ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Άλλωστε γι αυτό τρέχουν να σώσουν
ΔΗΘΕΝ, ΤΗΝ ΨΥΧΉ ΤΟΥΣ. Από συμφέρον ....
Αν καταλάβαινε ο μικρός 22 , το λάθος του και έλεγε:
«Εντάξει ρε Νικηταρά έκανα λάθος. Απολογούμαι. Ήταν
στιγμή αδυναμίας» , ΕΓΩ καλέ μου ΦΙΛΕ Centric , θα
«πήγαινα πίσω» και θα έσβηνα όσα κακά είχα πει για
τον 22 , έστω ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ.
Όταν έκανα εγγραφή στο forum , κάπου έλεγε , να γράψω
ένα γνωμικό που να με χαρακτηρίζει. Έγραψα το : «Φοβού
την εκδίκηση των υπό σου ευεργετηθέντων». ΔΕΝ ξέρω
πώς να το κάνω να εμφανίζεται στο τέλος του κάθε μου post.
Όμως καλέ μου ΦΙΛΕ, από την πρώτη κιόλας εβδομάδα
ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΕ σοφό, ρητό. Ο κόσμος αντί να γίνεται καλός
, όσο πάει χειροτερεύει. Η αχαριστία βλέπεις ....
Να είσαι καλά ΦΙΛΕ μου Centric και να ξέρεις ότι απέκτησες
ένα ΦΙΛΟ. Έχω κι άλλα να πω , αλλά αργότερα ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 10:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
quote:

Καταθέτει κάποιος κάτι. Κάποιοι το θεωρούν αβάσιμο, δεν το δέχονται. Δεκτό. 'Ενα δεν κατανοώ εγώ σ'αυτό το στυλάκι "διαλόγου" που αναπτύσσεται εδώ. ΓΙΑΤΙ Η ΧΛΕΥΗ και η απαξία? Κι ο 22 δεν προσπάθησε να επιβάλλει τη γνώμη του, απλά την κατέθεσε, ως προφητεία που είδε κι έλαβε σοβαρά υπ'όψιν του.

Θα επαναλάβω την φιλική μου παρότρυνση προς όλους. Μπείτε στη λογική του εποικοδομητικού διαλόγου, κι όχι του ισοπεδωτικού αντιλόγου. Προάγετε τη συνθεση κι όχι την αποσύνθεση. Σεβαστείτε κι αυτό που δεν δέχεστε.

Ευχαριστώ.

_______________________
Δεν πιστεύω σε τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη



Αγαπητέ Arela. Θα ήταν καλύτερα να λες ΑΛΗΘΕΙΕΣ
και ΟΧΙ ότι ΠΙΘΑΝΟΝ να σε συμφέρει. ΔΕΝ είμαι ΕΓΩ
που ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΚΑ τον 22 λέγοντας : « Είναι
ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΣ και στο κάτω – κάτω, ΔΕΝ είναι ΘΕΟΣ
για να είναι αλάνθαστος» ???? Βλέπεις ΕΣΥ ΧΛΕΥΗ ,η
βρισιά στα παραπάνω ?? Αυτός (22) , σε ανταπόδοση ,
μετά που ΕΓΩ έγραψα ότι έχω ακούσει από καμιά 20ριά
άτομα , άρχισε τις βρισιές εναντίον μου λέγοντας με :
ΨΕΥΤΗ – ΠΑΡΑΜΥΘΑ – ΦΙΛΟΒΑΣΙΛΙΚΟ. Αυτός
είναι ο ΑΛΤΡΟΥΙΣΜΟΣ και η «καλοσύνη» και η «Χριστιανική
αγάπη» του φίλου 22. ΔΕΝ περίμενα να με ευχαριστήσει . Αυτό
για τους «καλούς Χριστιανούς» , είναι «ψιλή μουσική». Αλλά
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να ΜΗΝ βρίζει κάποιον που ΔΕΝ έκανε ΤΙΠΟΤΑ.
Αν είσαι σε θέση να καταλάβεις , κατάλαβε. Η ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ στο
FORTE της ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 11:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Aγαπητέ Νικηταρά(συνεχίζω να σε αποκαλώ αγαπητό),θεωρείς ότι ο χαρακτηριςμός "πλανεμένος" αποτελεί φιλοφρόνηση; Το λέω γιατί συνέχεια διατυμπανίζεις ότι σε βρίζω χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει ούτε ένα υβριστικό χαρακτηρισμό,ενώ εσύ από την άλλη μεριά με έχεις πεί λεχρίτη,πλανεμένο,πορδή κ.λ.π. -Ωραία λοιπόν,αφού αυτές οι λέξεις δεν είναι κατ'εσένα βρισιές αλλά φιλοφρονήσεις στις επιστρέφω για να δω πώς θα αντιδράσεις:Εισαι ΛΕΧΡΙΤΗΣ ρε,είσαι μια ΠΟΡΔΉ μιλάμε,αλλά τι να κάθομαι να μιλάω με έναν ΠΛΑΝΕΜΕΝΟ;

Σ'αρέσει τώρα φίλε Νικηταρά; Εγώ απλώς χρησιμοποίησα αυτες τις λέξεις που ΕΣΥ χρησιμοποίησες για να με χαρακτηρίσεις,και δεν το έκανα για να σε βρίσω αλλά για να σε βάλω από τη δική μου μεριά και να καταλάβεις επιτέλους ότι αυτός ο τρόπος αντιμετώπισης του συνομιλητή σου δεν χαρακτηρίζεται ούτε στο ελάχιστο από ευγένεια....

όσο για τη μαμά σου,ζητάω συγνώμη διότι δεν ήξερα ότι έχει αποδημήσει.

Ελπίζω πάντως από εδώ και πέρα να κατάλαβες το λάθος σου και να αρχίσεις επιτέλους να συζητάς! Δεν θέλω να μου ζητήσεις συγνώμη,γιατί έτσι και αλλιώς σε συγχωρώ σαν καλός Χριστιανός που είμαι....

-------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
-------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 13:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Ρε νεαρέ 22 , ΑΝ πράγματι θέλεις να είσαι ΑΚΡΙΒΟΔΙΚΑΙΟΣ,
πες μας ΠΟΙΟΣ έβρισε ΠΡΩΤΟΣ και γιατί . Η λέξη ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΣ
είναι βρισιά ρε ??? Σύμφωνα με το λεξικό , πλάνεμα , σημαίνει
ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ , ή αποπλάνηση.
ΕΓΩ είπα ΑΠΛΩΣ ότι ΕΣΥ παραπλανήθηκες από αυτά (ΤΑ ΠΟΛΛΑ),
που διάβασες . Είναι βρισιά να πεις σε κάποιον ότι έχει ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΘΕΙ ??
Αν ΔΕΝ γνώριζες την σημασία του : «ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΣ» σε συγχωρώ. Όφειλες
όμως να ζητήσεις να σου το εξηγήσω. Ενώ το ΨΕΥΤΗΣ – ΠΑΡΑΜΥΘΑΣ –
ΦΙΛΟΒΑΣΙΛΙΚΟΣ , ξέρεις ΠΟΛΥ καλά τι σημαίνουν . Έτσι ???
Ότι σου έσυρα (και λίγα σου είναι ακόμη), ήταν ΜΕΤΑ που ΕΣΥ με έβρισες.
ΑΝ ΔΕΝ το καταλαβαίνεις , τότε το πρόβλημα είναι ΔΙΚΟ σου .
Αυτό που ενοχλεί είναι η ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ ΣΟΥ. Μόνο ΕΓΩ μέχρι εκείνη την
στιγμή σε ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑ , και ΕΣΥ με ΕΒΡΙΣΕΣ. Αν και αυτό , ΔΕΝ το
αντιλαμβάνεσαι, σου συνιστώ να δεις ένα καλό ψυχίατρο.
ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ. Αν όμως το καταλαβαίνεις
και ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ να κάνεις την πάπια , ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΦΘΗΝΟΣ
ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ και ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΟΣ. Ένα δειλό ανθρωπάκι που ΔΕΝ έχει
την δύναμη να παραδεχθεί τα λάθη του και επειδή ΔΕΝ είναι ΑΝΤΡΑΣ με
την σημασία της λέξης, γι αυτό ΔΕΝ μπορεί να ζητήσει συγνώμη.
Και κάτι τελευταίο. Για να ξέρεις ... ΑΝ ΔΕΝ με βρίσουν ΔΕΝ βρίζω. Γιατί ΔΕΝ έβρισα ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ άλλον από τους πολλούς του forum ?? Γιατί ΕΣΕΝΑ ?? Εσένα που ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΚΑ κιόλας ??? Διότι ΕΣΥ σαν ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
με ΕΒΡΙΣΕΣ ΠΡΩΤΟΣ. Άμα καταλάβεις το λάθος σου , ζήτα συγνώμη
κι αυτό ΘΑ σε εξυψώσει. Μόνο οι σωστοί ΑΝΤΡΕΣ ζητάνε συγνώμη.
Τα μωρά προσπαθούν να υποστηρίξουν ότι πετάει ο γάιδαρος , μόνο και μόνο για να δικαιολογήσουν κάποια μα******η στάση τους. Όσο αφορά την μάνα μου , δέχομαι την συγνώμη σου και αποσύρω κι εγώ ότι είπα για την δική σου.


ΦΟΒΟΥ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΥΠΟ ΣΟΥ ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΝΤΩΝ

Edited by - ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ on 03/12/2005 14:35:01

-------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
-------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 14:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
ΠΡΟΣ : Centric.

Καλέ μου φίλε , σε ευχαριστώ ΠΟΛΥ για το site που
μου πρότεινες . Το διάβασα. Τα σχόλια μου.?? Επαληθεύθηκε
το ρητό που λέει ότι «γηράσκω αεί διδασκόμενος». Έπρεπε να
γίνω 47 χρονών για να καταλάβω πώς : Όποιος θέλει να μάθει ,
μαθαίνει. Όποιος έχει έμμονες ιδέες στο κεφάλι του, να του
κάνεις μεταμόσχευση εγκεφάλου , ΠΑΛΙ το ίδιο θα είναι . Και
ακόμα , πώς είναι ΜΑΤΑΙΟ να προσπαθούμε να πείσουμε κάποιον
για τις μα ****ες του, διότι στο τέλος καταντάμε εμείς μ****ες.
Όσο αφορά τα σχόλια σου : «Αυτοί που προωθούν κάτι ανατρεπτικό, προσπαθούν να σε πείσουν. Αν απορρίψεις το ανατρεπτικό, θα προσπαθήσουν να σε πείσουν με περισσότερα στοιχεία ή να σου δείξουν γιατί η άποψή σου είναι λάθος».
Μόνο ΣΟΦΑ λόγια μπορώ να τα χαρακτηρίσω καλέ μου φίλε.Σήμερα έμαθα ΠΟΛΛΑ . Και πάλι σε ευχαριστώ και μακάρι ο Θεός να σε έχει καλά, εσένα και την οικογένεια σου φίλε.


ΦΟΒΟΥ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΥΠΟ ΣΟΥ ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΝΤΩΝ

Edited by - ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ on 03/12/2005 14:36:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 15:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Λοιπόν,έχουμε και λέμε,με έχεις πεί μέχρι τώρα: λεχρίτη,πορδή,αλβανό,αφρικάνο,ανθρωπάκι,πλανεμένο,μωρό(αυτό μου άρεσε!),απατεώνα,κουτοπόνηρο,αχάριστο,δειλό,φτηνό,της μάνας μου της Αμαλίας(αν και τη μάνα μου τη λένε Πολυτίμη) ,και ότι θέλω ψυχίατρο!Τόσο κακό μαζεμένο πάνω μου βρε παιδί μου; ΠΩ-ΠΩ καλύτερα να παώ να αυτοκτονήσω
Κατα τα άλλα δε βρίζεις,σέβεσαι το συνομιλητή σου,και γκρινιάζεις ότι σε έβρισα επειδή σε είπα βασιλικό! Αν δεν ξέρεις λοιπόν τι είναι ο βασιλικός,άνοιξε το λεξικό του Μπαμπινιώτη,και δές.Λέει ότι βασιλικός είναι αυτός που υποστηρίζει τη βασιλεία,δλδ τίποτα το επιλήψιμο.Επίσης λέει ότι είναι και ένα λουλούδι!Αν νόμισες ότι εννοούσα πως είσαι λουλούδι,έκανες λάθος,εννοούσα ότι υποστηρίζεις το τέως.Άρα δε σε έβρισα...
Έχεις γέλιο πάντως,ανυπομονώ να μπώ στο εσοτέρικα για να περάσω μερικά ευχάριστα λεπτά διαβάζοντας τις απαντήσεις σου.
Πάντως επιμένω,δεν θέλω να μου ζητήσεις συγνώμη για όλες αυτές τις βρισιές που μου αράδιασες,σαν καλός χριστιανός που είμαι σε συγχωρώ
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!

-------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
-------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 15:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ
ΠΡΟΣ : «Καλό Χριστιανό» ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗ 22, που ΜΟΝΟ
να χλευάζει , ξέρει.
Όσα σου είπα ρε ΛΕΧΡΙΤΗ , είναι μετά από την ΔΙΚΗ ΣΟΥ
ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ, Μαλακισμένε , και τις ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ βρισιές.
Ένας καλός ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ θα σε κάνει καλά. Αν και το θεωρώ
ΤΡΟΜΕΡΑ δύσκολο , διότι ακόμη η ιατρική ΔΕΝ κάνει
μεταμόσχευση ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ. Όταν θα είναι σε θέση να το
κάνει , άμα ΔΕΝ βρεις δότη , ΠΑΡΕ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΓΑΙΔΑΡΟΥ.
ΘΑ λειτουργεί ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ. Ρε μπας
και είσαι διασταύρωση «ανθρώπου» με ΜΟΥΛΑΡΙ ????
Όταν τα αυτονόητα ο αρρωστημένος εγκέφαλος σου (αν έχεις),
ΔΕΝ τα χωρεί , πώς μας κάνει και τον ΠΡΟΦΗΤΗ ΤΗΣ ΠΟΡΔΗΣ
ρε μαλακισμένο σκατό ???


ΦΟΒΟΥ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΥΠΟ ΣΟΥ ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΝΤΩΝ

-------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
-------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 16:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7
Φιλε Νικηταρά ηρέμισε και αστο να παει στο καλο!

Μην ασχολεισαι άλλο με τον 22 και χαλιέσαι. Μέχρι τώρα δεν επαληθεύτηκαν τα όσα είπε με το νέο ημερολόγιο, δεν θα επαληθευτεί ούτε με το παλιο και ελπίζω να σταματήσει εκεί.

θέλω να πω επίσης ότι οι προφητείες ίσως να γράφτηκαν από μερικούς χαρισματικούς ή διορατικούς ανθρώπους για να συνετιζόμαστε και να μην οδηγηθούμε σε αυτά που αναφέρουν οι προφητείες. Ίσως να ήταν κάποιο πιθανό μέλον που δεν πραγματοποιήθηκε.

Κανείς δεν ξέρει το μέλον.

_____________________
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'ονομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 17:05:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
xαιρομαι που ένας καλός Χριστιανός σαν τον Νικιταρά με βρίζει όπως βρίζουν στο γήπεδο!Έτσι αποδεικνύει ότι μόνο χριστιανός δεν είναι
Τώρα λοιπόν που αποκαλύφθηκες αγαπητέ εν Χριστω(?) αδελφέ,νομίζω ότι δεν μπορεί κανείς πλέον να σε πάρει στα σοβαρά και να ανοίξει διάλογο μαζί σου!
ααα....να μην ξεχάσω να συμπληρώσω στα κοσμιτικά επίθετα που χρησιμοποιείς για μένα και τις λέξεις:μαλακισμένο,μουλάρι,σκατό, και ότι χρειάζομαι μεταμόσχευση εγκεφάλου(αυτό το τελευταίο θα το έχω υπόψην μου,μόλις βρω εγκέφαλο γαιδάρου σαν καλό μουλάρι που είμαι θα πάω να τον αλλάξω!).
Μήπως έχεις εκεί στο χωριό σου κανένα γάιδαρο για να τον έχω υπόψιν μου όταν είναι να τα τινάξει;

-------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
-------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 17:12:39  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΙΚΗΤΑΡΑ σε παρακαλώ συγκρατήσου.
22 θεωρώ τελείως απαράδεκτη την στάση σου για 2 λόγους:
1. Ο ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ σε περνά 25 χρόνια. Θα μπορούσε να είναι και πατέρας σου. Αν η ανατροφή σου, σου υποδεικνείει ότι πρέπει να μιλάς έτσι σε πολύ μεγαλύτερους από εσένα, μάλλον πρέπει να πούμε 2 λογάκια στους γονείς σου.
2. Η στάση σου είναι απίστευτα ειρωνική και ούτε η δική σου συνάδει με τα ιδανικά του Χριστιανισμού. Τον ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ τον άνθρωπο και μετά του ζητάς και τα ρέστα;;; Μα καλά πού τα είδες αυτά να γίνονται. Βγάλε το δοκάρι από το μάτι σου αγόρι μου και μετά κοίτα να βγάλεις την ακίδα απο το μάτι του ΝΙΚΗΤΑΡΑ.

Σταματήστε την κόντρα εδώ σας παρακαλώ, απευθήνομαι κυρίως στον ΝΙΚΗΤΑΡΑ καθαρά για λόγους ωριμότητας και ανωτερότητας (που προφανώς ο 22 δεν ξέρει τί σημαίνουν).
22 ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ μην με αναγκάζεις, με την συμπεριφορά σου, να γράφω τέτοια post δεν το απολαμβάνω καθόλου.

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 17:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Καλέ μου περονόσπορε,δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό το μένος εναντίον μου! Εγώ είμαι αυτός που βρίζω; Όχι βέβαια! Αν κάποιος σε βρίζει υπάρχουν δύο τρόποι να τον αντιμετωπίσεις:ή τον βρίζεις και εσύ,πράγμα που δεν συνάδει με το χαρακτήρα μου,ή τον αφήνω να με βρίζει και του μιλάω με ύφος που στερείται σοβαρότητας(μη νομίζει και ότι τον πήρα στα σοβαρά δλδ!)μέχρι να καταλάβει ότι αυτή η συμπεριφορά είναι λάθος,πολύ περισσότερο όταν διατυμπανίζει ότι είναι ένας καλός χριστιανός!
Θα συνεχίσω λοιπόν να τον αντιμετωπίζω με ανάλαφρη διάθεση αφού έτσι και αλλιώς δεν μπορώ να συζητήσω μαζί του σοβαρά,μέχρι τη στιγμή που θα σοβαρευτεί και θα φερθεί όπως πρέπει να φαίρεται ένας άνθρωπος της ηλικίας του.
Όσο για την ηλικία μου,θα σου πω μόνο ότι αν ήμουνα 22 χρονών όπως νομίζεις,θα τον έβριζα και εγώ,αλλά ευτυχώς έχω σοβαρυετεί και δεν θέλω να πέσω στο επίπεδό του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy