ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΞΑΝΑ ! ! ! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 11:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τη Δευτέρα που πέρασε,το απογευμα,ανεβηκα στη σπηλιά μαζι με ενα φιλο και μια φιλη,για να κανουμε βολτιτσα εκει τριγυρω μια και η θέα της Αθηνας καθως νυχτωνει ειναι εκπληκτική!Αρκετα φωτεινα ακόμα και καθως περπαταγαμε,βλεπουμε ενα καταμαυρο πουλι,μεσαιου μεγεθους να αιωρειται με ανοιχτα φτερα και ΑΠΟΛΥΤΑ ακινητο περιπου 10 μετρα απο πανω μας και μπροστα απο την εισοδο της σπηλιας.Επειτα εκτελει ελευθερη και κατακορυφη πτωση κατα πανω μας αλλα στα μισα ξανανεβαινει και επανερχεται στην αρχικη του θεση και παλι ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΚΙΝΗΤΟ!!!Δεν φυσαγε καθολου για να πεις οτι απλα χρησιμοποιουσε το ρευμα του αερα αλλα ακομα και αν φυσαγε ηταν τοσο απολυτα ακινητο σε σημειο που νομιζαμε οτι ειναι κολημενο νοητα στον ουρανο!Αν απλα αιωρουταν με τη χρηση του ανεμου θα επρεπε να εχει ελαφρια αποκληση απο τη θεση του και να κουναει ελαχιστα τα φτερα του για να διατηρησει την ισορροπια εναντια στον ανεμο.Ε,αυτο ηταν απιστευτα ακινητο,με διαπλατα ανοιγμενα φτερα,στο ιδιο σημειο για τουλαχιστον 30 δευτερολεπτα με αποτελεσμα να το κοιταμε απο πανω μας και να μην πιστευουμε αυτο που βλεπουμε!!!Τι να πω,αλλο και τουτο..Τωρα τι πουλι ηταν δεν ξερω,με μια πρωτη σκεψη εμοιαζε με κορακι αλλα δυστυχως δεν γνωριζω απο πτηνα.Ειχε καποιος παρομοια εμπειρια?

Εμφανισα και καποιες φωτο παλι απο τη σπηλια και σε δυο απο αυτες εμφανιζεται καθαρα ενα ακαθοριστο λευκο συννεφο,ομως διαβασα σε καποιο site οτι αυτο το συννεφο ειναι απλα υδρατμοι και σταγονιδια.Θα προσπαθησω να τις βαλω συντομα εδω για να τις συζητησουμε!

oneiric σε ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 11:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε sonap, διάβασα την τελευταία εμπειρία σου.

Αν μπορείς διευκρίνισέ μου, τελικά αυτό το πουλί τι έγινε? Πέταξε μακριά σας μετά ή μπήκε σε κάποια εσοχή της σπηλιάς??

Αναμένω τις φωτο με ανυπομονησία!

Υ.Γ. Δεν χρειάζεται να μ’ ευχαριστείς! Απλά την γνώμη μου έγραψα!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 11:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pinhead την Κυριακή των εκλογών

...εγω θα ανεβω με παρεα στη σπηλια και πιστευω μετα το μεσημερι και κατα το απογευμα να ειμαστε εκει.Υπαρχουν πολλα πραγματα που θελω να δω ακομα και δεν αναφερομαι μονο για το χωρο της σπηλιας αλλα και στο βουνο γενικοτερα.Οσοι θελουν ας ερθουν και που ξερετε μπορει να συναντηθουμε αν ειμαστε τυχεροι!Πηγα στο Γερμανικο νεκροταφειο,ασχετο αυτο,αλλα ηταν κλειστο υπαρχουν ωρες που ανοιγει???

Εχετε σταθει ποτε πάνω απο τη σπηλιά?Αναφερομαι στο αν ακολουθησει κανεις το δρομο δεξια οπως την κοιταμε και με λιγο σκαρφαλωμα φτασει απο πανω...Επισης τα λατομεια λιγο πιο κατω απο το αρχαιο μονοπατι ειναι πολυ τρομαχτικα και θα ηθελα πολυ να τα επισκευτω,γιατι δεν το εκανα στις αρχες οταν χανομουνα στα δρομακια του βουνου!Πολυ αγριο και θλιβερο μερος!

Γιατι δεν γινεται αναδασωση στο βουνο τοσα χρονια?Εχω παρατηρησει βεβαια οτι ορισμενες πλαγιες αρχιζουν να πρασινιζουν αλλα δεν ξερω αν ειναι η αναγεννηση του δασους η αναδασωση του κρατους!
Εκει που σταματαει η γνωση μου αναγκαζομαι να ρωτησω,με πιο τροπο θα μπορουσαμε να βοηθησουμε στην αποκατασταση του περιβαλλοντος του βουνου και στην απομακρυνση των απαισιων και εγκαταλελειμενων κατασκευασματων απο μπετο?Εμεις οι πολιτες δεν εχουμε πια δυναμη αρκετη για να επιρεασει τους πολιτικους και τους υπευθυνους?Τι ρωταω τωρα..

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 12:14:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα που ρωτησες φιλη oneiric ξεχασα να το αναφερω!
Το πουλι αυτο πεταξε και εφυγε λες και επανηλθε στους φυσικους νομους της βαρυτητας αφου πρωτα εκανε μια καθετη πτωση και δυο ακινητοποιησεις στον αερα.Ακομα και η καθετη πτωση ηταν υπο πληρη ακινησια.Φοβερο???Τελικα εφυγε δεν μπηκε στη σπηλια!

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 13:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όσους αναγνώστες αλλα και συμμετέχοντες εχουν απομείνει!

Θέλω καταρχήν να ευχαριστήσω τον Admin που έβαλε υδατογράφημα με το ψευδόνυμό μου στις φωτογραφίες μου!Ξαφνιάστικα ευχάριστα μόλις το είδα!

Δεν ξέρω αν πρεπει να θεωρησω τον εαυτό μου τυχερό ή ατυχο τις τελευταίες δυο εβδομάδες.Αναφέρομαι στην τελευταία μου επίσκεψη στη σπηλιά βεβαια η οποία ηταν αρκετά διαφορετική απο τις αλλες φορες.

Την επισκευτικα πριν 2 Κυριακες μαζι με 3 μελη παρεα.Αρκετα καλός ο καιρος αλλα στην περιοχη, ψυχη...

Ενα περιεργο αισθημα μας διακατειχε,αισθημα κακο.Ειμασταν αναμφιβολα ανεπιθυμητοι αλλα και ...μονοι!'

Μπήκαμε παντως μεσα οπως παντα και μειναμε για λιγα λεπτα γιατι ολοι νιωθαμε πως δεν μας σηκωνει και πολυ το κλιμα.Ποτε ξανα δεν ενιωσα ετσι εκει και τωρα αρχισα να καταλαβαινω καποιες αλλες μαρτυριες που απλα ειχα ακουσει.

Βγαίνοντας απο το χωρο της σπηλιάς και ενω ειμαστε στην εισοδο,ρωταω την παρεα μου"να ερθουμε ξανα αφου δουμε και τα τουνελ?" και ακουμε ολοι μια πεμπτη φωνη να λεει "να ερθετε" πολυ καθαρα!Δεν υπηρχε ανθρωπος ουτε μεσα στα εκκλησακια,ουτε τριγυρω..

Φευγουμε τρομαγμενοι αλλα αφηνοντας ασχολιαστο το περιστατικο και παμε να δουμε τα τουνελ...επειδη ομως ηρθαν και καποιοι αλλοι επισκεπτες προς τη σπηλια και φευγοντας εμεις τους ειδαμε να μπαινουν,αποφασιασμε να ξαναγυρισουμε μετα τα τουνελ αφου θα ειχαμε και "παρεα"

Γυρισαμε αλλα δεν εγινε τιποτα,μαλιστα ηρθε κι αλλος κοσμος και φτασαμε να ειμαστε 10 ατομα εκει μεσα.Το προβλημα δεν ηταν αυτο ομως...

Την ιδια νυχτα ο ενας φιλος μας χτυπησε στη γωνια του καλοριφερ στο σπιτι του με πολυ περιεργο τροπο γιατι δεν σκονταψε αλλα επεσε!Ετρεχε στο νοσοκομειο με ποταμι το αιμα,με αξονικες και εξετασεις και μεχρι σημερα φοραει κολαρο.

Η αλλη κοπελα την ιδια νυχτα επαθε κολικο νεφρου με τοσο εντονο πονο που διπλωθηκε στη μεση του δρομου,εντελως ξαφνικα.Σημειωνω οτι υποφερει απο αυτη την παθηση και ποναει λιγο παντα αλλα εχει συγκεκριμενες περιοδους που το παθαινει και ΜΟΝΟ αν φαει καποια απαγορευμενα για αυτην φαγητα.Την ημερα εκεινη δεν ειχε φαει..

Η δευτερη κοπελα και εγω νιωθαμε μια ανεξηγητη θερμοτητα εγω το ποδι μου και αυτη στο χερι της ΟΛΗ ΤΗ ΝΥΧΤΑ!!!Λες και τα ειχαμε πανω απο φλογα!!!Τι να πω,πολλα γεγονοτα μαζι για να ειναι συμπτωση...

Την περασμενη κυριακη,πηγαν καποιοι γνωστοι μου και ενιωθαν κι αυτοι ανεπιθυμιτοι γι αυτο σας συμβουλευω: ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ!ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!

Μαλον επαληθευτικε αυτο που ειχα καταλαβει πως αντιδραει σε συγκεκριμενους ανθρωπους και σε συγκεκριμενες περιοδους

Εχτες το βραδυ εμαθα απο εναν παππου 80 χρονων(παππους ενος φιλου) που δουλευε στα νταμαρια στην Πεντελη παλια πως κανεις δεν πλησιαζε τη σπηλια γιατι οταν εφτανες στην εισοδο(τοτε λεει δεν ειχε το χωμα που εχει τωρα και τον κατηφορικο δρομο αλλα ηταν αποτομα και κατευθειαν προς τις στοες) σε τραβαγε μεσα και σε ρουφαγαν οι στοες της.Μαλιστα μολις του ανεφερα τη σπηλια ταραχτηκε και αυτος και η συζηγος του και εκαναν σαν τρομαγμενοι.Φυσικα μας ειπαν να μην ξαναπαμε εκει!

Φιλικά sonap

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 14:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε sonap,

Ενδιαφέρουσα η εμπειρία σου! Ειδικά αυτή η φωνή που ακούσατε... νομίζω ότι αν ήμουν και ‘γω εκεί θα μου πάγωνε το αίμα!

Εκτός αυτού, του τρομακτικού πραγματικά περιστατικού, πολύ ενδιαφέρον έχουν και όλα αυτά που συνέβησαν μετά σε σένα και στους φίλους σου! Το να έχετε όλοι σας συμπτώματα αδιαθεσίας ξεπερνάει νομίζω τα όρια της σύμπτωσης!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 15:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το όρος αυτό, νοιώθει της προθέσεις και διαβάζει της σκέψης.
Όσοι δεν το έχουν κατανοήσει αυτό, καλό θα είναι να το κατανοήσουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 15:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι που έγραψα κάποτε στο θέμα της Πεντέλης του Νταβέλη666………..


01) Όταν η Γη αναπαύετε, δεν πρέπει να την ενοχλείς.

02) Εάν επιθυμείς μια εισχώρηση - επίσκεψη, πρέπει να χτυπήσεις ελαφρά την πόρτα.

03) Δεν πρέπει να μιλάς δυνατά, εάν γίνετε καθόλου, γιατί δεν θα ακούσεις τι θέλει να σου πει. Εάν! θέλει να σου πει.

04) Η περιέργεια σκοτώνει. Το ενδιαφέρον και ο σεβασμός, ανταμείβετε.

05) Το ξένο σώμα σε έναν οργανισμό είτε αποβάλετε, είτε αφομοιώνετε δημιουργώντας προβλήματα στον οργανισμό. Φροντίστε να μην γίνετε ξένο σώμα.

06) Εάν αγαπάτε την Γη μα δεν μπορείτε να εφαρμόσετε τα παραπάνω, τότε καλύτερα να ξεχάσετε οποιαδήποτε επιχείρηση εισχώρησης η παρατήρησης, Θα την πληγώσετε και δεν θα πάρετε τίποτα περισσότερο από ερωτηματικά.

07) Μην προσδοκάς να δεις και να ακούσεις τίποτε.

08) Απολαύστε ότι η Γη! σας προσφέρει. Εξωτερικό και Εσωτερικό. Να μάθετε να λέτε ευχαριστώ σε αυτήν και στους κατοίκους της.

09) Μην επιχειρήσετε ποτέ σας βιασμό της. Θα σας εκδικηθεί.

10) Γνωρίζετε τι σημαίνει Μύηση;

(Για να μην παρεξηγηθώ, τα παραπάνω ισχύουν εννοείται και για μένα.)

Με ενδιαφέρον και εκτίμηση.

Φιλικά Εχέμβροτος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2004, 13:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω μαζι σου Εχέμβροτε..

Εξαρταται απο τις προθεσεις του καθενα μεν αλλα υπαρχουν και περιοδοι που απο μονη της δειχνει καποια δραστηριοτητα.Αυτο αποδεικνυεται απο το γεγονος πως το ιδιο ατομο μπορει να την επισκευτει πολλες φορες αλλα μονο μια να ειναι μοιραια!

Ξερει κανεις ποτε εγινε η τελευταια εξαφανιση εκει?

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 09:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους!

Οπως είχα υποσχεθεί,καταφερα να προσθεσω επιτελους καποιες φωτο απο τη σπηλια που ηθελα πολυ καιρο τωρα!

Στην παρακατω φωτογραφια κατα τη γνωμη μου φαινεται μια γυναικα που εχει γυρει προς τα πισω και διακρινονται πολυ καθαρα και τα μαλια!Η συγκεκριμενη εχει τραβηχτει περσυ τον Σεπτεμβρη,μεσα στη σπηλια,στο βαθος,σχεδον βραδακι δηλαδη με καθολου φως και φανηκε αυτο.Το αστειο ειναι οτι τοσο καιρο δεν ειχα ασχοληθει με αυτη τη φωτογραφια γιατι νομιζα οτι ειναι παιχνιδια του φωτος.Ειχα ξεχασει ομως οτι φως ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ και βγαζαμε φωτογραφιες παντου μηπως και εμφανιστει τιποτα!

Αυτο το τρομαχτικο προσωπο εμφανιζεται επισης κατω απο τις ιδιες συνθηκες,σκοτεινα χωρις να εχει τραβηχτει κατι συγκεκριμενο αλλα τυχαια πλανα στο σκοταδι!!!

Η παρακατω εικονα ειναι απο το εκκλησακι ακριβως στην εισοδο της σπηλιας.Διακρινουμε ενα προσωπο χαραγμενο στον τοιχο,ακριβως πανω απο την πορτα της εκκλησιας.Εμαθα οτι το συγκεκριμενο υπαρχει εκει πολλα χρονια και το εχουν δει και παλιοτεροι.Σιγουρα δεν ειναι κατι το εξωπραγματικο μαλλον ο ανθρωπος και παλι το εχει φτιαξει αλλα δεν καταλαβαινω τη σημασια του.

θΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΕΣ!

Καθε σχολιο ειναι ευπροσδεκτο,θα χαρω πολυ να σταθουμε πανω σε αυτα τα γεγονοτα


"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 10:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η εξωτερικη εμφανιση της σπηλιας με τις εργασιες στα εκκλησακια τα οποια πλεον εχουν παραθυρα με τζαμια ισως και πορτα πια...και την μπετονιερα η οποια εχει υποστει βανδαλισμους και ειναι καταστραβωμενη.Αξιζουν συγχαρητηρια αυτοι που το εκαναν!Σε λιγο θα βρουμε καμια σιδερια και πορτα με λουκετο που θα κλεινει την εισοδο του σπηλαιου και συντομα κιοσκι με hot-dog και ποπ-κορν διπλα στα απαραιτητα εισητηρια!

Ελατε κι εσεις στην περιφημη σπηλια του Νταβελη και ζηστε την εμπειρια μονο με 10 ευρω το ατομο.Ειδικες τιμες για γκρουπ!!!

Να τι θα απολαυσετε αν εμπιστευτειτε το Ntavelis Tours πανοραμικη θεα της Αθηνας!!! Πιειτε καφε και δροσερα αναψυκτικα στο Cafe Fantasio!!! Πατηστε κι εσεις το αρχαιο μονοπατι και παρτε πετρα αναμνηστικη μονο με 5 ευρω!!!

Διαλύστε με μανια το σταυρο,ειδικα αν ειστε Δωδεκαθειστής,θα ξαναφτιαχτει μετα απο λιγο!Εξαλου υπαρχει εκει χρονια!!!

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

biglarry
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 16:38:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους biglarry  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΚΑΝΑ ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ESOTERICA ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΩΡΕΣ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΣ ΣΕ 3-4 FORUM ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΝΑΛΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ (ΕΩΣ ΣΠΑΝΙΕΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ) ΣΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.
ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΑΔΙΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ;
ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΣΕ "ΑΙΜΑΤΟΧΥΣΙΕΣ"!!
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΗ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ SONAP ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΠΕΝΤΕΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΡΥΨΩ ΚΑΤΙ. . . ΕΙΜΑΙ Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ, 32 ΕΤΩΝ, ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ, ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΤΕΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΚΑΙ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ...

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: ΑΣ ΜΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΣ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ "ΙΣΩΣ ΜΟΝΟ" ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 17:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

παρένθεση.. ( )

Καλέ μου Sonap, το σύμβολο του σταυρού προϋπάρχει του χριστιανισμού – ιουδαϊσμού..
Όχι μόνο στην πατρώα Ελληνική λατρεία, αλλά και σχεδόν σε όλες παγκοσμίως.

(δεν έχουν λόγο να τον καταστρέψουν οι ''δωδεκαθεϊστές'', αλλά ούτε και την διάθεση να βεβηλώσουν οτιδήποτε πιστεύει κάποιος άλλος)


(αλλά, ας μείνει εδώ η παρένθεση, είναι εκτός θέματος)


Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 23/03/2004 17:19:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

biglarry
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 17:24:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους biglarry  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΤΟΣΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΕΝ ΜΕ ΧΩΡΑΩ Ο ΤΟΠΟΣ (ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ) ΚΑΙ ΣΕ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΟΝΙΜΑ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΛΠΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ!!!

ΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ...

"Ότι αξίζει, πονάει (λερώνει) και είναι δύσκολο"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 11:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερουδιαααα!!!

Εχω καταντησει να μιλαω μονος μου,χαχα πλακα εχει!Δεν θα σταματησω αν δε φτασω τις 40 σελιδες γκρρρρ !!!!!!!!!!! πλακα κανω! Τι να κανω ο ερημος που με εχουν μποικοταρει?Να αρχισω να πλαθω ιστοριες?Δεν γινεται,δεν ειναι του χαρακτηρα μου να λεω ψεματα.Μα να μην σας αρεσουν τα ντοκουμεντα και να γουσταρετε μονο λογια τι κακο και αυτο.Σοβαρη αναζητηση κανετε!Anyway...anyway λεω!

Κατι ακουσα για oufo στην κορυφη της Πεντελης?Εγω ενα oufo ξερω μονο που κανει βολτες εκει πανω μερα νυχτα ενω υπαρχουν τοσα θεματα να ασχοληθει και τοσοι ανθρωποι που χρειαζονται βοηθεια στην πολη!Ξανα anyway...

Θελετε να αναλυσουμε μηπως την αρχαια ιστορια της χωρας μας?Τη νεοτερη ιστορια ισως?Χμμ να ψαξουμε κανενα αξιολογο βιβλιο να αντιγραψουμε?Καλη ιδεα αντε μπας και κοροιδεψω κι εγω μερικα παιδακια και ασχοληθουν με το θεμα μου!!!

Αισθανομαι λιγο περιεργα εδω μεσα,αρχιζω να νιωθω την απομονωση και την τιμωρια των πραξεων μου,χτυπιστε με κι αλλο!!!Συγχαρητηρια!Ξαναματα anyway..

Γινομαι κακουλης???ΟΟΟχι μωρε...καλουλης ειμαι...

ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ thanx για την παρατηρηση.Μια και μου δινεις την ευκαιρια ,θα σου αναφερω πως ειμαι στην αναζητηση του τι πιστευω τελικα, αλλα οι Δωδεκαθειστες που το παιζουν υπερανω και κρινουν ,και κοροιδευουν ,και κατηγορουν.Και με ακομα μεγαλυτερη ανεση θα μπορουσαν να βεβηλωσουν.Σε παραπεμπω στο θεμα "Ορος Πεντελικον" το κλειδωμενο βεβαια που με προσεκτικη αναγνωση θα καταλαβεις τι εννοω! :-)

Δεν περιμενω απαντηση απο κανεναν απλα εγω θα πω αυτα που θελω να πω!Και παντα με χαμογελο!Φιλια σε ολους

ps:biglarry να εισαι καλα που εστω μονο εσυ ανταποκριθηκες στην προταση μου!Χαρηκα πολυ γι αυτο!

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 13:06:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διαλύστε με μανια το σταυρο,ειδικα αν ειστε Δωδεκαθειστής,θα ξαναφτιαχτει μετα απο λιγο!Εξαλου υπαρχει εκει χρονια!!!

Φίλε Πάνο,

Σε παρακαλώ μου το εξηγείς λιγάκι αυτό? Πράγματι υπάρχει αυτή η μορφή σταυρού με τις πέτρες εκεί χρόνια?

Ευχαριστώ


~ Ειρήνη ~
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coach
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 13:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coach  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kat'arxas kalhsperizw ta melh sto forum ws neo melos!sonap sxetika
me th dysforia pou eniwses esy kai tous ponous pou eixe h filh sou
prepei na sou pw oti mesa sth sphlia yparxoun ypshla pososta radienergeias gia ayto kai polloi exoun zalades.parakolou8w me
idiaitero endiaferon tis apopseis sas,perimenw na dw kai alles photo!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 13:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου oneiric πολυ χαιρομαι που βλεπω την παρουσια σου εδω!Απ'οσο ξερω απο μαρτυριες παλαιοτερων κατοικων αλλα και φιλων δικων μου που πηγαιναν πριν 10 χρονια+ στη σπηλια απο το συγκεκριμενο μονοπατι,ο σταυρος αυτος ειναι εκει συνεχως!!!!!Αν δεις τη διαβρωση του εδαφους τριγυρω απο τα νερα,ειναι τεραστια.Αλλα το σημειο εκεινο με το σταυρο απειραχτο!Δεν ειναι αξιοπεριεργο?Και για να σε κατατοπισω σχετικα,αυτο βρισκεται αρκετα χαμηλα απο τη σπηλια αν ακολουθησεις το αρχαιο μονοπατι αλλα δεν θυμαμαι ακριβως να σε καθοδηγησω τωρα γιατι καπου οι δρομοι κανουν διχαλα...χμμμ

coach γεια σου!Πραγματι μας επιρεασε ολους αλλα οχι μεσα στη σπηλια αλλα ωρες μετα!Εκει απλα νιωθαμε αβολα... εχω κι αλλες φωτο αλλα οχι σε ηλεκτρονικη μορφη ακομα

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coach
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 13:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coach  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sou kai se esena sonap!pragmatika h pentelh kai genikotera h ellada 8a elega einai gemath apo perierga merh.sxetika me ton anhforiko dromo ths pentelhs exeis kapoia apopsh?exw paei arketes fores exw dokimasei na dw an einai of8almapath(exw riksei nero)kai
diapistwsa pws einai ontws anhforikos.ayto pou mou kinei thn periergia einai pws sto shmeio ekeino yparxei kai mia amerikanikh vash.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 14:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ ναι?Δεν ηξερα για Αμερικανικη βαση σε εκεινο το σημειο..Πηγα εκει προσφατα για να πειραματιστω και διαπιστωσα οτι πραγματι ο δρομος φαινεται ανηφορικος και το αμαξι κινειται μονο του για μερικα μετρα αντιθετα!Δεν μπορω να τεκμηριωσω επιστημονικα αυτα που γραφω παντως παρα μονο εμπειρικα.Ελπιζω επισης να μιλαμε για το ιδιο σημειο,δηλαδη για τη θεση Καραουλι και πριν την πηγη απο Αθηνα???

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coach
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 14:46:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coach  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nai gia to idio shmeio sou lew sonap.to kalo einai oti menw konta sthn pentelh(xalandri}kai thn episkeftomai thn perioxh syxna.xairetw pros to paron 8a ksanampw to vradaki...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 15:45:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνο, η παρουσία μου εδώ είναι διαρκής. Απλά αρκετές φορές μόνο διαβάζω και δεν γράφω γιατί δεν έχω γνώσεις πάνω στο θέμα, εκτός του ότι μ’ ενδιαφέρει.

Ευχαριστώ για τις λεπτομέρειες και ναι, είναι πράγματι πολύ περίεργο να υπάρχει αυτός ο σταυρός εκεί πάντα!!! Εσένα, που τον είδες, ποια είναι η άποψή σου? Ότι κάποιος, ας πούμε, πάει εκεί και τον φτιάχνει ώστε να υπάρχει πάντα....?

~ Ειρήνη ~
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 16:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτα πιστευω πως καποιος οι καποιοι φροντιζουν να διατηρουν το σταυρο αυτο.Το γιατι δεν το ξερω,ισως ειναι σημαδι για αναγνωριση του δρομου η ενα σημειο με ενεργεια.Αν ηταν απλα ο Χριστιανικος σταυρος δεν θα τον εβαζαν μεσα στη μεση και σε μερος που πατιεται αλλα σε τοιχο η εστω βραχο,ετσι δεν ειναι?Κατι πρεπει να σημαινει πιος ξερει τι και ποσο σημαντικο ειναι αυτο για να τον διατηρουν σε αυτη την κατασταση συνεχως!Δεν εψαξα τριγυρω για να πω την αληθεια μηπως βρω κατι ,καμια μυστικη εισοδο πχ αλλα θελω να ψαξω συντομα!

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 12:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετω τα μελη αυτου του φορουμ!

Θελω να σας πω κατι που συνηδειτοποιησα οτι συμβαινει χτες το βραδυ!

Για λογους διευκολυνσης τον τελευταιο μηνα μενω στο σπιτι ενος φιλου με τον οποιο ειχαμε επισκεφθει τη σπηλια πολλες φορες.Ειναι επισης το παιδι που χτυπησε το κεφαλι του μετα την τελευταια μας βολτα εκει.

Διαπιστωσαμε λοιπον πως την τελευταια εβδομαδα,ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ τα οποια μας ειναι αναγκαι σε συγκεκριμενες στιγμες και τα βρισκουμε μετα απο λιγο σε αλλα σημεια χωρις να τα εχει πειραξει κανεις απο εμας.Μιλαμε να χανονται σε βαθμο"παιρνω ενα cd και το ακουμπαω στο τραπεζι,γυριζω σε 1 δευτερολεπτο και δεν ειναι εκει!!!!!!!!! και αφου το ψαχνω στο τελος το βρισκω σε αλλο δωματιο!Χασαμε με αυτο τον τροπο και τα βρηκαμε αλλου 4 αντικειμενα!Κανεις αλλος δεν υπαρχει στο σπιτι εκτος απο εμας και δεν κανουμε πλακα ο ενας στον αλλο γιατι οποτε συνεβει αυτο κανεις απο τους δυο δεν ειχε κουνηθει!Απιστευτο.Ξερω βεβαια οτι κατι παιζει μαζι μας και σαφως αυτο το κατι μαλλον κουβαληθικε απο τη σπηλια αλλα δεν ειναι ευπροσδεκτο στο σπιτι..πως να το διωξουμε αραγε???Ειναι τρομαχτικο μεν αλλα εκνευριστικο δε!Δεν ξερω αν σας εχει τυχει ποτε,εμενα πρωτη φορα και δεν υπαρχει καμια λογικη εξηγηση

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 04:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...και διαπιστωσα οτι πραγματι ο δρομος φαινεται ανηφορικος και το αμαξι κινειται μονο του για μερικα μετρα αντιθετα!


φιλε μου, το φαινομενο δεν εχει σταθερη ενταση

την πρωτη φορα που δοκιμασα με ενα φορτηγακι ford, επιταχυνθηκε τοσο πολυ το αυτοκινητο που ανεβηκε 5-6 μετρα τουλαχιστον στην ανηφορα στο τελος της ευθειας - εκανε ολη την διαδρομη (ποσο ναναι, καμμια εκατοστη μετρα?) επιταχυνοντας σταθερα

για επιβεβαιωση τις επομενες ημερες, οπου ευρισκα κατηφορα με μικρη κλιση εσβυνα τη μηχανη και δοκιμαζα την επιταχυνση - σε διαβεβαιω πως σε διαπιστωμενες κατηφορες δεν κουνιοταν καθολου γιατι ειναι βαρυ οχημα

σε αλλες δοκιμες μου στην Πεντελη, αλλοτε τσουλουσε για λιγα μετρα, κι αλλοτε σχεδον καθολου - παντα ξεκινωντας απο το ιδιο σημειο κοντα στην πηγη


υποψιαζομαι πως τις ημερες που τα αυτοκινητα επιταχυνουν πολυ, βρισκονται σε εξαρση και ολα τα αλλα φαινομενα που συμβαινουν στην σπηλια ή οπου αλλου στο βουνο

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 04:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αναφέρομαι στην τελευταία μου επίσκεψη στη σπηλιά βεβαια η οποία ηταν αρκετά διαφορετική απο τις αλλες φορες.


Ενα περιεργο αισθημα μας διακατειχε,αισθημα κακο.Ειμασταν αναμφιβολα ανεπιθυμητοι αλλα και ...μονοι!'

Μπήκαμε παντως μεσα οπως παντα και μειναμε για λιγα λεπτα γιατι ολοι νιωθαμε πως δεν μας σηκωνει και πολυ το κλιμα.Ποτε ξανα δεν ενιωσα ετσι εκει και τωρα αρχισα να καταλαβαινω καποιες αλλες μαρτυριες που απλα ειχα ακουσει.


Τι να πω,πολλα γεγονοτα μαζι για να ειναι συμπτωση...

Την περασμενη κυριακη,πηγαν καποιοι γνωστοι μου και ενιωθαν κι αυτοι ανεπιθυμιτοι γι αυτο σας συμβουλευω: ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ!ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!

Μαλον επαληθευτικε αυτο που ειχα καταλαβει πως αντιδραει σε συγκεκριμενους ανθρωπους και σε συγκεκριμενες περιοδους


τα φαινομενα δεν ειναι σταθερα οπως διαπιστωσες και ο ιδιος

αν και χρονια τωρα παω στον Μαραθωνα που εχουν εξοχικο οι γονεις μου διασχιζοντας την Πεντελη, ποτε δεν μου ειχε συμβει τιποτα, με εξαιρεση τον περιφημο δρομο


μεχρι που καποια μερα βιωσα μια εμπειρια που με αφησε αφωνο και με παρα πολλα ερωτηματικα


εχω καταληξει πως κατι ηθελε να με απομακρυνει απο την περιοχη και για να το πετυχει επηρεασε την αντιληψη μου, οπως και της συντροφου μου


ριξε μια ματια εδω και θα καταλαβεις τι εννοω

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3522


νασαι καλα, και ευχαριστω για τις φωτογραφιες που μοιραζεσαι μαζι μας

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 10:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι φιλοι καλημέρα!

jonniebegood σε ευχαριστω!Συμφωνω...Να σου πω επισης πως εχω διαβασει απο την πρωτη στιγμη το τοπικ στο οποιο με παραπεμπεις και εμεινα αφωνος με τα γραφομενα σου!

Θελω να τονισω προς οσους διαβαζουν τα διαφορα τοπικ εδω μεσα σχετικα με τη σπηλια...μην ακουτε τους γνωστους "περιεργους" που ξημερο-βραδυαζονται εκει πανω,οτι δεν υπαρχει κανενας κινδυνος και ο τοπος δεν ειναι σατανικος.Ο τοπος μπορει να μην ειναι σατανικος αλλα δεν παυει να ειναι εξαιρετικα επικινδυνος φυσικα και μεταφυσικα.Δεν ειναι τυχαιες τοσες μαρτυριες τοσων χρονων και τοσες εξαφανισεις!Αφηστε αυτους που ειναι υπερανω των κοινων ανθρωπων να βγαζουν το ψωνιο τους εκει και να σας μεταφερουν αμασητη τροφη,ειναι προτιμοτερο απο το να διαπιστωσετε μονοι σας την αληθεια.

Εχω μια απορια...καποιοι δεν πιστευουν στο Θεο ουτε και στον Εξω απο εδω,αλλα εχουν για ψηφιακη υπογραφη προτασεις που χρησιμοποιουν αυτες τις λεξεις...μας δουλευουν?

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 09:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα σε όσους αναγνώστες αλλα και συμμετέχοντες εχουν απομείνει!

Θέλω καταρχήν να ευχαριστήσω τον Admin που έβαλε υδατογράφημα με το ψευδόνυμό μου στις φωτογραφίες μου!Ξαφνιάστικα ευχάριστα μόλις το είδα!

Δεν ξέρω αν πρεπει να θεωρησω τον εαυτό μου τυχερό ή ατυχο τις τελευταίες δυο εβδομάδες.Αναφέρομαι στην τελευταία μου επίσκεψη στη σπηλιά βεβαια η οποία ηταν αρκετά διαφορετική απο τις αλλες φορες.

Την επισκευτικα πριν 2 Κυριακες μαζι με 3 μελη παρεα.Αρκετα καλός ο καιρος αλλα στην περιοχη, ψυχη...

Ενα περιεργο αισθημα μας διακατειχε,αισθημα κακο.Ειμασταν αναμφιβολα ανεπιθυμητοι αλλα και ...μονοι!'

Μπήκαμε παντως μεσα οπως παντα και μειναμε για λιγα λεπτα γιατι ολοι νιωθαμε πως δεν μας σηκωνει και πολυ το κλιμα.Ποτε ξανα δεν ενιωσα ετσι εκει και τωρα αρχισα να καταλαβαινω καποιες αλλες μαρτυριες που απλα ειχα ακουσει.

Βγαίνοντας απο το χωρο της σπηλιάς και ενω ειμαστε στην εισοδο,ρωταω την παρεα μου"να ερθουμε ξανα αφου δουμε και τα τουνελ?" και ακουμε ολοι μια πεμπτη φωνη να λεει "να ερθετε" πολυ καθαρα!Δεν υπηρχε ανθρωπος ουτε μεσα στα εκκλησακια,ουτε τριγυρω..

Φευγουμε τρομαγμενοι αλλα αφηνοντας ασχολιαστο το περιστατικο και παμε να δουμε τα τουνελ...επειδη ομως ηρθαν και καποιοι αλλοι επισκεπτες προς τη σπηλια και φευγοντας εμεις τους ειδαμε να μπαινουν,αποφασιασμε να ξαναγυρισουμε μετα τα τουνελ αφου θα ειχαμε και "παρεα"

Γυρισαμε αλλα δεν εγινε τιποτα,μαλιστα ηρθε κι αλλος κοσμος και φτασαμε να ειμαστε 10 ατομα εκει μεσα.Το προβλημα δεν ηταν αυτο ομως...

Την ιδια νυχτα ο ενας φιλος μας χτυπησε στη γωνια του καλοριφερ στο σπιτι του με πολυ περιεργο τροπο γιατι δεν σκονταψε αλλα επεσε!Ετρεχε στο νοσοκομειο με ποταμι το αιμα,με αξονικες και εξετασεις και μεχρι σημερα φοραει κολαρο.

Η αλλη κοπελα την ιδια νυχτα επαθε κολικο νεφρου με τοσο εντονο πονο που διπλωθηκε στη μεση του δρομου,εντελως ξαφνικα.Σημειωνω οτι υποφερει απο αυτη την παθηση και ποναει λιγο παντα αλλα εχει συγκεκριμενες περιοδους που το παθαινει και ΜΟΝΟ αν φαει καποια απαγορευμενα για αυτην φαγητα.Την ημερα εκεινη δεν ειχε φαει..

Η δευτερη κοπελα και εγω νιωθαμε μια ανεξηγητη θερμοτητα εγω το ποδι μου και αυτη στο χερι της ΟΛΗ ΤΗ ΝΥΧΤΑ!!!Λες και τα ειχαμε πανω απο φλογα!!!Τι να πω,πολλα γεγονοτα μαζι για να ειναι συμπτωση...

Την περασμενη κυριακη,πηγαν καποιοι γνωστοι μου και ενιωθαν κι αυτοι ανεπιθυμιτοι γι αυτο σας συμβουλευω: ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ!ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!

Μαλον επαληθευτικε αυτο που ειχα καταλαβει πως αντιδραει σε συγκεκριμενους ανθρωπους και σε συγκεκριμενες περιοδους

Εχτες το βραδυ εμαθα απο εναν παππου 80 χρονων(παππους ενος φιλου) που δουλευε στα νταμαρια στην Πεντελη παλια πως κανεις δεν πλησιαζε τη σπηλια γιατι οταν εφτανες στην εισοδο(τοτε λεει δεν ειχε το χωμα που εχει τωρα και τον κατηφορικο δρομο αλλα ηταν αποτομα και κατευθειαν προς τις στοες) σε τραβαγε μεσα και σε ρουφαγαν οι στοες της.Μαλιστα μολις του ανεφερα τη σπηλια ταραχτηκε και αυτος και η συζηγος του και εκαναν σαν τρομαγμενοι.Φυσικα μας ειπαν να μην ξαναπαμε εκει!

Φιλικά sonap

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."


Τώρα που το σκέφτομαι, στο κλασσικό βιβλίο του ΜΠΑΛΑΝΟΥ για την Σπηλιά υπάρχει μια έμμεση αναφορά για κάποιον που βίωσε έντονα αρνητικά συναισθήματα ύστερα από ένα παράξενο περιστατικό που συνέβη κατά την διανυκτέρευση του έξω από αυτήν αφήνοντας να εννοηθεί ότι ήταν τόσο σοβαρό ώστε είχε συνέπειες για την περαιτέρω ζωή του! (περισσότερες λεπτομέρειες δεν παραθέτονται στο βιβλίο)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 12:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Πάνο,

Είναι όντως περίεργο φαινόμενο.

Ανεξάρτητα πάντως, αυτό είναι κάτι που κατά διαστήματα (δεν έχω ακόμα καταγράψει την συχνότητα) συμβαίνει και σε ‘μένα χωρίς να έχω επισκεφτεί ποτέ την σπηλιά. Και είναι απίστευτα εκνευριστικό. Σε κάποιες περιπτώσεις μάλιστα νομίζεις ότι «απλά» θα σου στρίψει!

~ Ειρήνη ~
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 15:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη oneiric...

Ουτε κι εγω εχω καταγραψει τη συχνοτητα γιατι δεν εχω ασχοληθει με αυτο το θεμα μια και μου συμβαινει για πρωτη φορα.Ομως δεν καταλαβαινω τι εννοεις,σου συμβαινουν περιεργα γεγονοτα ασχετα με τη σπηλια ή επειδη ασχολείσαι με τη σπηλια?Οπως και να εχει και στις δυο περιπτωσεις,ολα τα κακα συμβαινουν μαζι.Το λεει και η παροιμια...Δεν εχεις παει ποτε στη σπηλια?

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy