ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΞΑΝΑ ! ! ! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 23:47:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΕΣΥΡΑ ΛΟΓΩ ΚΑΚΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ.ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΕΚΔΟΧΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ.ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ Η ΦΩΤΟ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΒΓΑΛΜΕΝΗ ΑΠΟ ΚΑΜΕΡΑ ΚΙΝΗΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ,ΩΡΑ 18.00 ΗΜΕΡΑ ΚΥΡΙΑΚΗ.ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΤΗΣ ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΙΤΑ ΑΛΟΙΩΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΗΜΕΙΟ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ

"Η ΦΩΤΟ ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ"

ΠΡΟΣΟΧΗ...Η ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΠΟ ΣΠΡΕΥ.ΔΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΠΟΣΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΔΙΑΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΥΝΝΕΦΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΤΕΡΜΑ ΔΕΞΙΑ Γ Ε Μ Α Τ Ο ΠΡΟΣΩΠΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΣΤΙΒΑΓΜΕΝΑ ΤΟ ΕΝΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"

Edited by - Sonap on 19/02/2004 15:39:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 07:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Sonap θα σε παρακαλούσα να μην αποσύρεις ξανά τις φωτογραφίες σου. Είναι πολύ ενδιαφέρουσες και υπάρχουν αρκετοί που ενδιαφέρονται για τέτοιου είδους φωτογραφίες.

Φιλικά!

LogicalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Omni
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 12:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Omni  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως μπορώ να ανεβάσω μια φωτογραφία ? Μπορεί ο Admin να μου δώσει κάποιες οδηγίες και ένα url ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 13:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΟΙΠΟΝ- ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ...-

ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΜΟΡΦΕΣ/ΣΚΙΕΣ ΓΑΛΑΚΤΩΔΕΙΣ.
-ΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΜΕ ΤΟΝ "ΚΟ ΓΑΛΑΝΟ"-
ΘΑ (ΑΝΑ-)ΡΩΤΗΣΩ ΜΗΠΩΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ (ΜΗΤΡΑ)
ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΚΟΥΒΑΕΙ Ο "ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ"...;;;;
(ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΑΦΑΝΟ ΜΕΛΑΝΙ ΠΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΡΑΤΟ...)


...ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΧΝΑΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ "ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΔΑΣΩΝ"...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Omni
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 14:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Omni  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γνωρίζει κάποιος να μου πεί πως μπορώ να κάνω upload μια φωτογραφία ? Μήπως ο Admin μπορεί να μου δώσει κάποιο url ? Ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 15:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε omni για κοίτα το παρακάτω:

Πώς να εισάγω εικόνα?

ή το FAQ πάνω δεξιά στην οθόνη σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Omni
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 15:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Omni  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε omega σε ευχαριστώ πολύ. Έλεγα μήπως γινόταν με απευθείας upload.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 20:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα με ενδιέφερε πολύ αν κάποιος γνωρίζει τι στοιχεία υπάρχουν για τον θησαυρό του νταβέλη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ETERNAL WINTER
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 22:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ETERNAL WINTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CM, YΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑΣ ΘΡΥΛΟΣ, ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ, ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΥ ΘΑΜΜΕΝΟΣ Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΤΡΙΣΕΝΔΟΞΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ.
ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΙ ΦΗΜΕΣ ΟΡΓΙΑΖΑΝ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΙΕΡΑ ΤΟΥ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΓ.ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΤΑ ΙΕΡΑ ΣΚΑΜΜΕΝΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΗΛΠΙΖΑΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΘΗΣΑΥΡΟ. ΟΙ ΦΗΜΕΣ ΤΟ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΞΑΝ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΝΑΪΔΡΙΑ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΧΡΗΣΙΜΕΥΕ ΩΣ...ΜΟΧΛΟΣ(!) Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΣΕ, ΤΟΤΕ ΑΝΟΙΓΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΑΚΤΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΒΓΑΖΕ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΧΩΡΟ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ.
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ, ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ, ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΥΠΗΡΞΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΠΗΛΙΑ, ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΕΥΣΕ ΩΣ ΛΗΜΕΡΙ ΤΟΥ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΛΗΘΩΡΑΣ ΚΟΣΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΕΚΕΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ. ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΓΝΩΣΤΟ ΣΤΗΝ ΤΟΤΕ ΑΘΗΝΑ.
ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΘΗΡΙΩΔΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΧΑΖΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟ ΤΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΗΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 22:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file ETERNAL WINTER se efxaristo gia tin apantisi. Tha me endieferan leptomereis apo olous sas gia to thema, episeis epidi sillego teteies istories gia thisavrous an anoiga ena sxetiko topic sto forum tha ypirxe arage antapokrisi?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 00:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΦΕΝΕΤΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ΑΥΤΗ Η ΑΣΠΡΗ ΣΦΑΙΡΑ ΠΟΥ ΤΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΡΟΥΖΑ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΟΛΟΚΑΘΑΡΑ.ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΗ SCAN-ΑΡΩ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ...ΣΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ 10 ΕΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ ΜΕ ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΥΛΛΩΜΑ.ΣΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΦΩΤΟ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΕΥΚΟ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΚΙΝΗΣΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ.ΙΣΩΣ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΓΙΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗ

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mandragoras
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 16:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mandragoras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω επισκεφτεί αρκετές φορές την σπηλιά του Νταβέλη παλαιότερα, και ποτέ δεν είδα κάτι παράξενο. Εκτός από κάποια πράγματα τα οποία ήταν φανερό πως είχαν γίνει από ανθρώπινο χέρι. Αυτά ήταν στο περίπου, κάποιες πράξεις βεβήλωσης της εκκλησίας που υπάρχει εκεί, κάποιες ζωγραφιές ή γκράφιτι στα βράχια, όπως επίσης και μία κρεμασμένη κούκλα (!) στα βράχια που βρίσκονται αρίστερα από την είσοδο της σπηλιάς, σε σημείο χωρίς προσβάση, παρά μόνο από κάποιον με ικανότητες αναρίχησης (για την ιστορία, στο σημείο αυτό προπονούνται άτομα που ασχολούνται με την αναρίχηση).
Εδώ θα πρέπει να πω, πως ιστορίες με φαντάσματα, πνεύματα, παράξενα γεγονότα κλπ με γοητεύανε ιδιαίτερα από τότε που ήμουν παιδί μέχρι και σήμερα. Απλώς σήμερα νομίζω πως διαθέτω ένα (κάπως) ποιό κριτικό μυαλό (λέμε τώρα), το οποίο δεν με αφήνει να παρασυρθώ από τη γοητεία τέτοιου είδους ιστοριών, πιστεύωντας πως ό,τι ακούω ή βλέπω, το οποίο με την πρώτη ματιά (ή και με τη δεύτερη) μοιάζει ανεξήγητο, είναι κάτι "παραφυσικό". Φυσικά όμως δεν είμαι από αυτούς που πιστέυουν ότι δεν υπάρχεί "κάτι" εκεί έξω (ή εδώ μέσα).
Σχετικά με τις φωτογραφίες που απέστειλε ο φίλος Sonap, νομίζω ότι αυτά τα "πρόσωπα" που κάποιοι βλέπουν στις φωτογραφίες αυτές, θα τα βλέπανε σε οποιαδήποτε φωτογραφία από τη σπηλία του Νταβέλη (και όχι μόνο), οι οποία θα έδινε το δικαίωμα (να το πω έτσι) στην φαντασία του καθενός να λάβει μέρος στην παρατήρηση. Είναι το ίδιο "παιχνίδι" που όλοι μας έχουμε κάνει παρατηρώντας τα σύνεφα (κάτι που νομίζω ότι αναφέρθηκέ και από κάποιον άλλο στο φόρουμ αυτό)... η εικόνα συμπηρώνεται από τη φαντασία μας και έτσι βλέπουμε διάφορα.

Φιλικά,
Μανδραγόρας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 00:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σχετικά με τις φωτογραφίες που απέστειλε ο φίλος Sonap, νομίζω ότι αυτά τα "πρόσωπα" που κάποιοι βλέπουν στις φωτογραφίες αυτές, θα τα βλέπανε σε οποιαδήποτε φωτογραφία από τη σπηλία του Νταβέλη (και όχι μόνο), οι οποία θα έδινε το δικαίωμα (να το πω έτσι) στην φαντασία του καθενός να λάβει μέρος στην παρατήρηση. Είναι το ίδιο "παιχνίδι" που όλοι μας έχουμε κάνει παρατηρώντας τα σύνεφα (κάτι που νομίζω ότι αναφέρθηκέ και από κάποιον άλλο στο φόρουμ αυτό)... η εικόνα συμπηρώνεται από τη φαντασία μας και έτσι βλέπουμε διάφορα.

ΦΙΛΕ Mandragora ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ,ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΤΩΝ ΣΥΝΝΕΦΩΝ.ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ Η ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΑ.ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΕΣΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ.ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ.ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ,ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΣΟΥ ΕΧΩ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?Η ΑΛΛΗ Η ΔΙΝΗ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙΑ.ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΑΞΙΟΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.ΑΝΤΙΔΡΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΘΑΝΑΤΗΣΑ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ


"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 09:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hello guyz

meta apo poli kairo xanabeno sto forum
pano sto thema pou anixate gia tis sigekrimenes fotoz...
tha simfoniso apolita me ton Mandragora, stis fotografies den yparxoun anthropakia oso gia to ble "sinefo" pou fenete poli apla einai bogia kai sprei, to opoio briskete sxedon stin mesi tis katiforas mesa stin spilia, ligo pio pano apo tin gnosti tripa me tin limnoula. pano se auto ton toixo yparxoun skalismenes kapies protaseis kai kapies hmerominies pou an thimamai kala mas parapempoun sxedo 1 aiona piso. pano apo autes tis epigrafes exoun bapsei kapioi me ta sprei kai ola auta pou fenontai tis fotoz :)
AN kapio blepei anthropakia kai epeidi exo psaxei paaaara poli gia na do diafora mesa stin spilia.... as anoixei tis fotozz se kapio programa zografikis kai poli apla na kiklosei ta simeia pou fenontai ta antrhopakia i otidipote allo blepei!!!

na sas po tin alithia emena prosopika megaliteri entiposi mou prokalei i proti foto...

AA kati akoma... giati exo tin entiposi pos tis fotografies einai miror? xeretai to mirror effect diladi i aristeri plaura einai kanonika dexia kai i dexia aristera.. auto isxiei gia tis dio protes foto... xmmm exoun perastei apo scanner mipos?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mandragoras
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 12:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mandragoras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΕΣΥΡΑ ΛΟΓΩ ΚΑΚΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ.ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ.
ΔΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΠΟΣΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΔΙΑΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΥΝΝΕΦΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΤΕΡΜΑ ΔΕΞΙΑ Γ Ε Μ Α Τ Ο ΠΡΟΣΩΠΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΣΤΙΒΑΓΜΕΝΑ ΤΟ ΕΝΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ
ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙΑ.ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΑΞΙΟΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!

Φίλε Sonap, θα ήθελα να συνεχιστεί για λίγο αυτή η συζήτηση, γιατί νομίζω ότι είναι πολύ σημαντική.
Καταρχήν θέλω να σου υπενθυμίσω (με κάθε φιλική διαθέση), πως εσύ ο ίδιος είπες οτι βλέπεις προσωπάκια.

[quote]
>ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.ΑΝΤΙΔΡΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΘΑΝΑΤΗΣΑ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ

Εδώ σαν να υπονοείς ότι τις στιγμές αυτές ένιωσες κάτι που σε κάνει να είσαι σίγουρος πως τα "φαινόμενα" που αποθανάτησες είναι αυθεντικά.
Νομίζω πως δεν έχεις αναφέρει κάτι σχετικό. Ομολογώ πως είχα την εντύπωση πως απλώς τράβηξες κάποιες φωτό, και όταν στην συνέχεια τις παρατήρησες, διαπίστωσες την ύπαρξη προσώπων και λοιπών φαινομένων.

Η αλήθεια πάντως είναι πως οι πρώτες φωτογραφίες που "ανέβασες" δείχνουν πιο εντυπωσιακές και ...απόκοσμες (όπως είπε και ο PiNhEaD_).
Ειδικά η δεύτερη, όπου διακρίνει κανείς αυτή την ομίχλη (ας πούμε) να βγαίνει από την είσοδο της σπηλιάς.
Πάντως, όποιος έχει επισκεφθεί την Σπηλιά, θα έχει παρατηρήσει την μεγάλη διαφορά θερμοκρασίας που υπάρχει εντός και εκτός της σπηλιάς (είναι σαν να μπαίνεις σε ψυγείο) ένα καθ' όλα φυσικό φαινόμενο. Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πως η εν' λόγω διαφορά θερμοκρασίας, ευνοεί τις όποιες θολούρες, ομίχλες κλπ μπορεί να εμφανιστούν κατα τη λήψη φωτογραφιών στην τοποθέσία.
Τώρα αυτά, ο καθένας τα ερμηνέυει όπως θέλει... κάποιος σαν εμένα θα πεί αυτά τα ... πεζα που είπα περί διαφοράς θερμοκρασίας, φαντασίας κλπ (πιστέψτε με, δεν μου αρέσει καθόλου όταν καταρίπτονται μύθοι, μιάς και όπως προείπα, γοητεύομαι από τέτοιου είδους θέματα.

Κάποιοι άλλοι πάλι:
>ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: Φιλε Sonap αποθηκευσα την φωτογραφια σου την μεγενθυνα >και την εψαξα κομματι,κομματι υπαρχει κανενας αλλος που να ειδε το >προσωπο στην φωτογραφια ή μονο εγω τα βλεπω,επανω δεξια της ειναι >ενα προσωπο, αρχαια μορφη μπορω να πω!
>Logical:Βλέπω ένα πρόσωπο όντως σαν να είναι μια μάσκα με λεπτό λαιμό ή σαν είναι στερεωμένη σε ένα ραβδί. Αυτό λες φίλε Προμηθέα ή εγώ βλέπω κάτι άλλο;
>Εmerson:Αναλυοντας την φωτογραφια φαινονται καθαρα δυο προσωπα, ειδικα το μεσαιο κυκλακι, που δειχνει ενα τσαντισμενο προσωπο,πραγματικα εντυπωσιακο.
>ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Φιλε Logical δεν ξερω αν λεμε το ιδιο προσωπο αυτο που βλεπω ειναι ενα προσωπο και απο πισω του φαινετε μια οριζοντια γραμμη σαν να εχει ανοιχτα τα χερια!
>Logical: Ναι κάπως έτσι φαίνεται. Μάλλον το ίδιο λέμε ,το είδα διαφορετικά. Είναι όπως το δει κανείς. Πάντως πολύ παράξενη φωτογραφία. Περιμένω με αγωνία την τρίτη φωτογραφία φίλε Sonap.
>ntemis: ΠΟΛΥ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ SONAP!ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟ???ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ.ΠΩΣ ΕΞΗΓΕΙΣ ΤΟ ΣΥΝΝΕΦΟ,ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ?

OK OK.... δεν συνεχίζω, γιατί νομίζω πως ήδη σας κούρασα.Αυτό που θέλω να δείξω με όλα αυτά τα quotes των καθ΄όλα σεβαστών esoteriστών νομίζω πως είναι φανερό.
Πάντως φίλε Sonap, θα είχε ενδιαφέρον να μας πεις εάν είδες ή ένιωσες κάτι εκείνη την ώρα. Ισως αυτό δώσει μία άλλη τροπή στα πράγματα, γιατί ειλικρινά, δεν νομίζω πως οι φωτογραφίες σου δείχνουν κάτι το αξιοπερίεργο. Αλλά και να είδες live κάτι το παράξενο, η φωτογραφική μηχανή ενός κινητού τηλεφώνου, ή μία απλή Kodak, είναι μάλλον ακατάλληλη για τέτοιου είδους δραστηριότητες. (νομίζω πως ο εξοπλισμός που χρησιμοποιείται για την φωτογράφιση πνευμάτων, φαντασμάτων, εξοπλασμάτων κ.λ.π. είναι κάπως πιο προηγμένος).

Αυτά τα ολίγα... ελπίζω να μην σας κούρασα και να μην στεναχώρησα κανέναν. Αλλωστε για την συζήτηση είμαστε εδώ.

φιλικά,
Μανδραγόρας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 02:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ!ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΠΗΚΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΕΝΙΩΣΑ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟ.ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ(ΤΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΚΑΙ Η ΔΙΝΗ)ΕΙΝΑΙ 10 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ.
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ SCANER ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΕ ΜΕ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ MIROR ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???ΜΗΠΩΣ ΑΛΛΟΙΩΘΗΚΕ Η ΦΩΤΟ?ΚΑΘΡΕΥΤΗΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΔΩΛΟ???ΠΑΝΤΩΣ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΟΤΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ(MIROR)!!!
ΕΧΩ ΤΟΝΙΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΚΕΙΝΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΙΓΡΑΦΕΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ.
ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΡΟΣΩΠΑ ΜΕ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ?ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΦΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΜΑΡΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥΣ?ΜΙΑ ΜΕΓΕΝΘΥΣΗ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΟΛΛΑ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΣΥΝΝΕΦΟ(ΟΜΙΧΛΗ)...ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΦΕΝΟΤΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ.Η ΦΩΤΟ ΤΡΑΒΗΧΤΙΚΕ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΛΗΠΤΗ.

quote:
oso gia to ble "sinefo" pou fenete poli apla einai bogia kai sprei, to opoio briskete sxedon stin mesi tis katiforas mesa stin spilia, ligo pio pano apo tin gnosti tripa me tin limnoula. pano se auto ton toixo yparxoun skalismenes kapies protaseis kai kapies hmerominies pou an thimamai kala mas parapempoun sxedo 1 aiona piso. pano apo autes tis epigrafes exoun bapsei kapioi me ta sprei kai ola auta pou fenontai tis fotoz :)

ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ???ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ?ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΩΑΨΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΣΗΜΕΙΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΓΚΡΙ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ.ΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ ΣΠΡΕΙ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑΣ ΕΚΤΑΣΗΣ.
ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ "ΚΑΤΙ" ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΑΠΕΙΝΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ(ΚΟΝΤΑΚ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΟΥ)?
ΞΑΝΑΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΝΙΩΘΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ Η 4 ΜΕΛΗΣ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ.ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ...ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙΝΗΤΟ...ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΘΑΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΤΟΙΧΩΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΡΕΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ...ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ!!! :)

ΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ PiNhEaD & Mandragoras ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ :)

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 09:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hello!

basika to sigekrimeno simeio pou dixnei i photo einai akribos etsi kai stin pragmatikotita... exo paei apeires fores, exo prospathisei na diabaso tis epigrafes (autes pou einai skalismenes kato apo ta sprei kai tis bogies).

akomi mia paratirisi einai i exis... stin photo me to paidi an paratiriseis kala yparxei mia "tholoura", malon epeidi kinithike i kamera tin ora tis lipsis...
ego sou leo na kaneis to allo ama einai steile mas kai tin deuteri photo auti pou trabixate kai les oti einai mia xara...

apla pisteuo oti den prepei na bgazoume grigota kai authereta simperasmata.

a! kai kati akoma.. i proti phot einai arketa "periergi" me tin proti matia.. tha mporouse kaneis na pei oti ekei ypirxe kalpio "pedio" pou gia kapio logo apotipothike stin photo.. OMOS to idio apotelesma tha exeis ama exei katalathos gratsounistei i foto.. diladi ama skeuteis diaforetika mporeis aneta na peis oti auto einai gratsounies...

auta....
perimeno apantisi!

(panta) FILIKA kostas ;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Omni
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 11:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Omni  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άλλα τα μάτια του λαγού ...
Λοιπόν αγαπητοί φίλοι, έχω την εντύπωση οτι ο καθένας μας βλέπει και άλλα πράγματα σε αυτές τις φωτογραφίες. Συνειρμικά μου ήρθε στο νού το βίντεο από τη σπηλιά που όπως είχε πει ο φίλος Avatargr, όποτε το δείς, βλέπεις και άλλα πράγματα.
Επεξεργαστηκα και γώ τις φωτογραφίες που δεν είναι καλής ποιότητας λόγω jpg, και σας παραθέτω αυτά που βλέπω.
1) Με κόκκινο χρώμα είναι η "μάσκα" που πολλοί είδαν στην φωτογραφία, πεσμένη σε οριζόντια θέση, που όμως η βάση της φαίνεται να είναι στον αέρα.
2) Με πράσινο χρώμα είναι ένα σύμβολο που βλέπω, μοιάζει σαν σταυρός εγγεγραμμένος σε κύκλο που μάλλον είναι αποτέλεσμα βεβήλωσης, αν και οι βεβηλώσεις πολύ σπάνια εμφανίζονται στο έδαφος. Συνήθως είναι δεξιά, αριστερά, πάνω, στις πλευρές του εκάστοτε χώρου.
3) Με κίτρινο χρώμα είναι το πιο περίεργο που βλέπω και απορώ γιατί δεν το έχει προσέξει κανείς άλλος. Είναι μια φασματική φιγούρα, μοιάζει με κουκούλα σαν αυτή που φορούν ληστές-διαρρήκτες, αλλά μοιάζει επίσης με ερπετική κάπως μοχθηρή μορφή. Με απλή μεγένθυση της εικόνας θα δείτε οτι το περίγραμμα είναι σαφές, καθώς και το δεξιό μάτι και το στόμα.
Επίσης το εσωτερικό μέρος της σπηλιάς φαινεται σαν τούνελ, χωρίς να εμφανίζεται η ανομοιομορφία των βράχων. Δείχνει να έχει λειανθεί ή σαν να υπάρχει κάποιου είδους δίνη. Μπορεί όμως και όλα αυτά να είναι παιχνίδια της φύσης και του φωτός πάνω στο φίλμ.

Επίσης αγαπητοί φίλοι, επειδή όλοι βλέπετε τις εικόνες μέσω υπολογιστή, θα πρέπει να έχετ υπόψη σας αφένος οτι η ανάλυση είναι χαμηλή και αφετέρου οτι το color profile διαφέρει από οθόνη σε οθόνη και έτσι κάποιες διαφορές στα χρώματα πιθανόν να μην είναι ορατες από την οθόνη σας. Οι αναλύσεις των φωτογραφιών απαιτούν άλλες μεθόδους και συσκευές και οπωσδήποτε την ύπαρξη αρνητικού, χωρίς να υπαινίσομαι απολύτως τίποτα για τον φίλο sonap που ευγενικά μας τις παράθεσε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 23:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Omni ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΣΜΑΤΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΙΚΕ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΩΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ SCANAΡΩ ΞΑΝΑ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΛΥΣΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙ.ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΙΩΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΟΥΤΕ Ο ΛΗΠΤΗΣ ΟΥΤΕ "ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ" ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 100 ΠΟΥ ΒΓΑΛΑΜΕ ΜΕ ΚΙΝΗΤΟ,ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ...ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΚΟΜΑ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ SCANAΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ.ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ ΣΦΑΙΡΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ.ΑΑΑΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ..ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΚΕΦΤΙΚΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΟΓΙΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΠΟΤΕ ΩΦΕΙΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΕΒΑΣΤΩ.ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ,ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΝΔΟΤΟΣ

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 17:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sxetika me tin "SFAIRA"
anebase tin kai meta tha sou anebaso kai ego fotozzz POLEEESSSS apo ena xenodoxeio pou eixame paei, se merikes photoz yparxoun POLEEEESSSS emfanestates "sfaires" kai se alles pou einai trabigmenes apo diaforetiki gonia den fenontai...
kai i mixani itan psifiaki!!!

oso gia ton toixo tha psaxo na do ama exo photoz tou kai tha tis anebaso na deite oti OLLESSS einai ETSI giati akribos auto yparxei ekei....

oso gia tin foto omni...
xmmmm
sigoura yparxei kati pano stin photo...
alla mporei na einai kai mia apli daktilia....
sorry an eimai poli "kolimenos" kai kourastikos, alla prepei na pernoume ola ta pithana endexomena

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 22:26:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΣΥ PiNhEaD ΠΑΡΑΕΙΣΑΙ ΚΟΛΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ???

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 22:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
isa-isa den eimai kolimenos alla prospatho na do kathe pithani lisi...

oso gia to kano edo mesa
poli apla oti oloi sas problimatizomai, skeutomai, krino, antaloso apopseis...

kai prospatho na problimatiso kai esas!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 00:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε _PiNhEaD_ ξαφνικά σε συμπάθησα!Είσαι ωραίο τυπάκι τελικά.Εχεις το ελεύθερο από μένα να αμφισβητείς όσο θές οτι γράφω από εδώ και πέρα στο site,ok?Δεν κάνω πλάκα!Αντε,καλή κονταρομαχία!!!

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 13:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΛΕΩΝ ΠΩΣ ΟΙ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΔΕΟΝΤΩΣ.

ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΗ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΟΘΕΤΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΚΕΙ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΔΙΕΡΕΥΝΙΣΗ ΤΩΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΩΝ.

ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΑ.
ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ...

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΣΤΟ ESOTERICA.gr ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΤΟ **ΝΙΚ ΝΑΜΕ** ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΦΙΛΟΥ ΠΟΥ ΤΡΑΒΙΞΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ).

ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ (ΟΣΟ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ) ΕΙΚΟΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ.

ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΔEΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 17:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

thanks Sonap!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χαρης
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 03:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χαρης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολη την παρεα του esoterica.gr
Εγω αν κ κολλημενοσ με κατι τετοιου ειδουσ θεματα ψαχνομαι συχνα με 4 ακομα φιλουσ μου σε πεντελη,υμηττο,παρνηθα κ κ κ ....Οπως εκανα κ σημερα (20/11/2003) πηγα για 5 φορα στον γνωστη σε ολουσ σπηλια της Πεντελη.Το μονο περιεργο που μασ φανηκε ειναι οτι εξω κ μεσα στην σπηλια η φωτογραφικη δεν ελεγε με τιποτα να ανοιξει,ενω 30 μετρα πιο εξω απο την σπηλια ολο δουλευαν ρολοι.Κ μαλλον λογω του γνωστου μαγνητικου πεδιου.Να πληροφορισω (αν κ εγω δεν το ηξερα) οτι η τρυπα στο τελος της σπηλιας του Νταβελη ειναι πλεον κ αυτη μπαζομενη κ χωρις καμια προσβαση στην γνωστη λιμνη.Ακομα κ εδω, τα καταφερε το ανθρωπινο χερι!
Επισης κατι αλλο που μου φανηκε περιεργο, ηταν ενασ παππους, με ενα ασπρο πολυ παλιο τζιπ να κοβει φολτες με το αμαξι μπροστα απο την σπηλια.Τον παππου αυτον, το εχουμε ξαναπετυχει ακομα μια φορα στην σπηλια!!!
Τιποτα αλλο,δεν εχω παρατηρησει εκει...ουτε πνευματα, ουτε φωνες, ουτε χερια σε τοιχους...χωρις να με κανουν ολα αυτα δυσπιστο ομως.
Θα ηθελα να παρακαλεσω αν καποιος απο δω, ξερει καποιο πραγματικα αξιολογο μερος για εξερευνηση κ γενικα για περιεργα κ οχι μονο φαινομενα....!!!
Αυτα (κ ολιγον κουραστικα) απο μενα...
Αν κ εχω ακουσει ΤΟΣΑ για αυτην την σπηλια... εχω δει ΤΟΣΑ λιγα, κ σχεδον μηδαμινα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 17:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολυ σωστα αυτα που ειπες Χαρη, αν και το συμβαν με την φωτογραφικη μηχανη θα πρεπει να ηταν συμπτωση!!
οσο για καποιους "παραξενους" ανθρωπους που κοβουν βολτες στην σπηλια, πολυ απλα (επειδη εχω μιλισει ακρετες φορες με τετοια ατομα) ειναι καποιοι, οι οποιοι πιγενουν στην σπηλια γιατι πιστευουν οτι το μερος τους "ανανεωνει ψυχικα".
τορα οσο για μαγνητικα πεδια και συσκευες που δεν δουλευουν, αυτα δεν ισχυουν!
εχω κατεβει σε οτι τρυπα υπαρχει μεσα στην σπηλια (υπαρχουν περιπου 7)
και δεν συμβαινει τιποτα οσον αφορα τα παραπανω!
ισως καμια φορα να τελειωσουν γρηγοροτερα οι μπαταριες, αλλα αυτο συμβενει λογω της αυξημενης υγρασιας που υπαρχει στην σπηλια

αυτα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χαρης
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 03:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χαρης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα ξανα απο μενα...
Φιλε PiNhEaD_ δεν ξερω τι ακριβως επεξε εκει πανω.Το συμβαν με την φωτογραφικη το απεδωσα εκει (στο μαγνητικο πεδιο) λογω του οτι εχω δυο χρονια αυτην την φωτογραφικη κ ποτε δεν ξαναειδα κατι τετοιο...Βασικα κολλησα σε κατι που ειπεσ για 7 τρυπεσ... Απλα ηθελα να σου πω για ποιεσ 7 ??? εχω μια ξερω μονο, αυτη που οδηγει την λιμνη αλλα κ αυτην την μπαζωασανε τωρα...
Μηπως ξερεισ καμια αλλη σπηλια, η στοα που να ειναι μεγαλη κ φυσικα οχι κλειστη ??? Οσο για τον μαγκα με του παλιο τζιπ...τι να πω ???
Απλα ελεγα να το αναφερω αν κ ποτε δεν πιστεψα οτι ειναι καποιο φαντασμα η κατι αλλο εξωφυσικο...
Παντως αν δεν δεισ...δεν πιστευεισ...συνηθως...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 16:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι υπαρχουν γιρω στις 7 τρυπες μεσα στην σπηλια, ολες σχεδον απο καπιο σημειο και μετα ειναι μπαζομενες η δεν οδηγουν πουθενα.
οσο για την τρυπα με την λιμνουλα εισαι σιγουρος οτι την εχουν μπαζωσει????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 19:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλός ηρθες πάλι Pinhead, σιγά σιγά βλέπω επιστρέφεται εσείς οι παλιοί !!! ευχάριστω αυτό ...

Σχετικά με τις φωτογραφίες τώρα ...

Δεν με πείθουν ούτε μία στο εκατομμύριο …εχω ασχοληθεί με την επεξεργασία εικόνας …και ξέρω ότι είναι εφικτά πολλά πράγματα …χρησιμοποιώντας ένα photoshop….

Ασχετα από αυτά όμως, μπορεί να μην ισχύει τίποτα από αυτά και να είναι ολες οι φωτογραφίες φυσικές ….όμως και πάλι …

Ο εγκέφαλος εχει την ικανότητα όταν βλέπει μια ατελή εικόνα να την συμπληρώνει με την φαντασία του …..οπότε πιστεύω ότι κάτι τετοιο ισχύει και στην δική μας περίπτωση……τι πιο εύκολο από το να βάζεις την φαντασία να δουλέψει……

Πιστεύω ότι πολύ από μας όταν ήμασταν πιτσιρίκια …..αρεσκόμασταν στο να κοιτάμε τον ουρανό και δημιουργούμε εικόνες με τα περαστικά σύννεφα …..κάπως ετσι και με τους σχηματισμούς στα βράχια !!!!!

.


"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy