ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΞΑΝΑ ! ! ! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 10:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Dimsot σε ευχαριστω και για τις παρατηρησεις σου και για τη συμμετοχη σου με την αξιολογη δουλεια που παρουσιαζεις!
Πιστευω να ειναι αντιληπτο πως ειμαι ο sonap μετα την προσπαθεια φιμωσης μου με αναγκαστικα αλλαγμενο ψευδονυμο.Παραδεχομαι οτι παραφερθικα και εξεφρασα με λαθος τροπο τα πιστευω μου.Σε διαβεβαιωνω οτι δεν εχω κανενα προβλημα και ενδιασμο να πω οτι ειπα μπροστα στον οποιονδηποτε.Αλλα ξερεις τι πιστευω?Υπαρχει τοσος φανατισμος που δεν θα καταφερω τιποτα αλλο απο το να πεσουν ολοι μαζι και να με φανε.Πιστευω πως φτασαμε σε αυτο το σημειο ακριβως γιατι οι ιδιοι που κρινουν την ανωνυμια των αλλων την οποια εκμεταλευονται υποτιθεται,οι ιδιοι χρησιμοποιουν τη δικη τους ανωνυμια με αποτελεσμα να σε εξοργυζουν και να σε βγαζουν απο τα ρουχα σου.

Πρεπει να τονισω... οτι σκοπος μου δεν ηταν να κλεισω το site του Νταβελη αλλα να αντισταθω στην ψευτια που υπηρχε εκει.Αν προσεξει καποιος θα δει οτι το θεμα μου δεν ειναι καινουριο,το εχω απο περσυ και ποτε δεν τον ενοχλησα ουτε καν εγραψα στο δικο του.Οταν ομως ολοκληρωσα τις 34 τοτε σελιδες εβγαλα τα συμπερασματα μου και αρχισα να γραφω.Ετυχε να συμπεσει η αποψη μου με αλλα μελη,αυτο σημαινει οτι ειμαστε φιλοι και μπηκαμε εσκεμενα?Αν ηταν αυτος ο σκοπος μου,γιατι δεν το εκανα τοσο καιρο απο την αρχη της δημιουργιας του topic μου?

Στη "σπηλια του Νταβελη ξανα" αν παρατηρησει κανεις εχει γινει λιγος διαλογος γιατι πιο σημαντικο ειναι η ερευνα των φωτογραφιων.Εγω ο ιδιος δεν μπορω να μπαινω καθημερινα και να απαντω στις αποψεις των μελων ωστε να αυξηθουν οι σελιδες μου.Δεν ειναι αυτο που με ενδιαφερει.Παρακινηθικα να συμμετασχω γιατι για καιρο εψαχνα φωτο απο τη σπηλια και δεν εβρισκα.Θελησα λοιπον να ανοιξω ενα θεμα γεματο φωτογραφιες και πιστεψε με εχω πολλες(οχι απαραιτητα περιεργες).Επειτα φοβηθικα το θεμα του χωρου,μηπως προκαλεσω προβλημα στα κεντρικα και ετσι δεν το γεμισα.Να σκεφτεις εχω ακομα μια περιεργη φωτο να προσθεσω και δεν προλαβαινω 5 μηνες τωρα λογω υποχρεωσεων,οσο κι αν ακουγεται παραλογο.Ακομα και τωρα που γραφω,γραφω απο τη δουλεια.

Το θεμα ειναι οτι ολοι οι ανθρωποι παραφερονται και δειχνουν εναν εαυτο που στην ουσια δεν ειναι και αυτο το καταλαβαινω και για τους υπολοιπους ακομα και αυτους που διαφωνω.

Θελω να ζητησω συγγνωμη για τη συμπεριφορα μου και μονο,δηλωνω οτι δεν εχω κανενα σκοτεινο σκοπο,καμια σχεση με αλλα μελη,κανενα διπλο nick εκτος απο αυτο που αναγκαστικα να φτιαξω εναντια στην φασιστικη διαγραφη μου και φυσικα αναμενω την ενεργοποιηση του κανονικου μου κωδικου!

Αν θελει ο οποιοσδηποτε,μπορει να γραψει η να μη γραψει εδω μεσα.Μπορει να βρισει,να προκαλεσει προβλημα μεχρι στο τελος να κλεισει και αυτο το θεμα,εχει καθε δικαιωμα.Εγω θα συνεχισω οπως ακριβως ειχα ξεκινησει περσυ το καλοκαιρι και θα προσθεσω και φωτο και σχολια.Δεν παω στη σπηλια καθε μερα,δεν μου εχουν τυχει εκει περιεργα(εκτος της φωτο)δεν εχω δει τιποτα και δεν εχω κανει κανενα καλο γενικα στο βουνο.Αυτο που εχω κανει ομως ειναι να διαβαζω βιβλια,να ψαχνω για πραγματικες μαρτυριες που ευτυχως υπαρχουν πολλες και να επισκεπτομαι οποτε μπορω το χωρο της σπηλιας μηπως και ικανοποιησω καποια στιγμη το αισθημα του μεταφυσικου μεσα μου!

Κλεινοντας θα ηθελα να υπογραμμισω τα εξης:Ποτε δεν υπηρξα ρατσιστης και ποτε δεν εκρινα τους ανθρωπους για τα πιστευω τους.Ομως δεν εναρμονιζομαι με αυτους που προσπαθουν να επιβαλουν τη διαφορετικοτητα τους σαν ορθη και πραγματικη(12θειστες).Ισως θα ηταν καλο να αναφερω πως κανω μεγαλη προσπαθεια να αναδειξω τον Ελληνικο πολιτισμο,τη ζωη στην Ελλαδα νεα και αρχαια,να διαφημισω τη χωρα μας και να την προστατεψω απο καθε κακο σχολιο,απο καθε επιθεση και θεωρια.Και ειμαι περηφανος που το καταφερνω με ολους τους φιλους μου στο εξωτερικο με μεγαλυτερη μου επιτυχια να πεισω μια Αγγλιδα να ερθει μονιμα στην Αθηνα.Γιατι ειμαστε ωραιοι και θα ειμαστε παντα ξεχωριστοι!Λυπαμαι που δεν πιστευω στο 12θεο,πιστευω ομως στην τελεια Αθηνα οπως ηταν καποτε...

ΣΑΣ ΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ...
ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΕ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΘΕΜΑ..
ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΑΣ..
ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ!
ΜΕ ΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΑΓΑΠΑΤΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ!
ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΜΑΣΤΕ!ΤΙ ΛΕΤΕ?ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΓΩ?

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ!ΓΕΝΝΗΘΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ!ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ)ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΟΣ ΜΑΖΙ!

ΕΥΚΟΛΟ?ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΡΜΑ:ΑΝ ΠΡΟΤΙΘΕΣΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΨΕΥΔΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΚΑΝ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!


Edited by - -sonap- on 28/02/2004 13:18:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karboyno2004
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 15:19:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karboyno2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΝΥΜΦΑΙΟ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

ΙΕΡΟ ΤΟΥ ΠΑΝΟΣ

Για καιρό θεωρούσα όπως και πολλοί άλλοι ότι το νυμφαίο δεν υπάρχει πια. Μάλιστα σε κάποιες αναφορές σε βιβλία λέγονταν ότι είχε καταστραφεί εντελώς από την επέκταση των λατομείων. Κι όμως ακόμα σώζονται κάποια απομεινάρια από το σπουδαίο ιερό του θεού Πάνα στην Πεντέλη. Φτιαγμένο το 4ο αιώνα παρέμεινε άθικτο μέχρι το 1952 όπου και το ανακάλυψαν οι λατόμοι της εποχής εκείνης. Αφού μάζεψαν όλα τα αρχαιολογικά ευρήματα που είχε φυλαγμένα στα σωθικά του εντελώς άθικτα, τόσες χιλιάδες χρόνια το άφησαν βορά των λατομείων. Η οροφή του καταστράφηκε και μόνο μερικοί σταλαγμίτες στο έδαφος μαρτυρούν ότι εκεί υπήρχε κάποτε σπήλαιο. Μεγάλη εντύπωση κάνει στον επισκέπτη η μαρμάρινη κλίμακα που σώζετε ακόμα. Ο τόπος αυτός είναι ακόμα ιερός και αν κάποιος καθίσει λίγη ώρα μόνος του μέσα εκεί, νιώθει την ενέργεια που αναβλύζει ακόμα ύστερα από τόσες χιλιάδες χρόνια, όπως όταν κάποιοι πρόγονοί μας τελούσαν τις τελετές προς τον προστάτη των βουνών , της φύσης , των σπηλαίων , τον θεό ΠΑΝΑ.


Το site από το οποίο προέρχεται το παραπάνω κείμενο είναι το "ΑΔΗΛΟΣ ΕΛΛΑΣ". Συγκεκριμένη σελίδα: ΤΟ ΝΥΜΦΑΙΟ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΙΕΡΟ ΤΟΥ ΠΑΝΟΣ - Admin -Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 16:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
popo

bika meta apo toso kairo kai pali kai se auto to topic exei ginei xamos.

pigente se kanena gipedo na xedosete ante

hehehe

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 17:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia to epomeno s/k ektos apo to oti tha psifisete ti allo exete na kanete?

ti lete na brethoume na ta poume apo konta?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 17:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ KARVOYNO2004
ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΡΩΤΗΣΕΙ Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΗΦΘΕΙ Ο ADMIN.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 19:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sonap καλη η κινηση σου φιλε να ηρεμισεις λιγο τα πνευματα

PiNhEaD_ βρηκες και εσυ μερα, ολοι θα λειπουν στα μερη που ψηφιζουν λογικα, οπως και εγω, καλυτερα θα ηταν για το μεθεπομενο σαββατοκυριακο

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 22:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάλιστα σε κάποιες αναφορές σε βιβλία λέγονταν ότι είχε καταστραφεί εντελώς από την επέκταση των λατομείων.
Απ'οτι βλέπεις Πάνειος ο Κάρβουνο έχει αναφέρει ότι αυτά που έχει γράψει δεν είναι δικά του αλλά γράφονται σε άλλα βιβλία............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 22:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα σε κάποιες αναφορές σε βιβλία λέγονταν ότι είχε καταστραφεί εντελώς από την επέκταση των λατομείων.

Απ'οτι βλέπεις Πάνειος ο Κάρβουνο έχει αναφέρει ότι αυτά που έχει γράψει δεν είναι δικά του αλλά γράφονται σε άλλα βιβλία............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 13:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panagiota auta pou antigrafei o karbounos :) den einai apo biblia alla apo to palio topic pou eixe anoixei o agapitos ntabelis666, alla fantazomai oti to xereis auto...

tespa

pame parakato....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

click
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 17:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους click  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα αποσπασματα του καρβουνο ειναι απο εδω:
http://homepages.pathfinder.gr/paneios/davel1.htm
κ.λπ σελιδες του ιδιου site

http://homepages.pathfinder.gr/paneios/index1


Edited by - click on 29/02/2004 17:58:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

click
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 17:55:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους click  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξαναγραφω εδω αυτα που εβαλα σε ασχετο θεμα:

1- http://www.v-j-enterprises.com/ntavelis.html
μια μικρη περιληψη για την σπηλια

2- http://www.anagnosis.gr/Attica.htm
ενα ταξιδιωτικο που ξαναλεει τα γνωστα

3- http://www.anagnosis.gr/Davelis_Cave.htm
μια ενδιαφερουσα πλρηροφορια στο κατω μερος της σελιδας
Note to visitors:

quote:

In addition, the exotic and sinister reputation of the place attracts strange characters. Local people who visited in light snow in the winter a few years ago were surprised to find a large number of people sitting down inside the cavern. They were not welcoming, to put it mildly, nor were they informative as to who they were, or what they were doing there.

Οι ντοπιοι βρηκαν μεσα στην σπηλια εναν μεγαλο αριθμο αγνωστων που δεν τους καλοσορισαν και που δεν εμαθαν ουτε ποιοι ηταν, ουτε τι γυρευαν στην σπηλια.

Μηπως ξερει κανεις αλλες λεπτομερειες για το περιστατικο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 18:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ karboyno2004 ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΣΙΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΣΙΤΕ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΥ.

Ο ΦΙΛΟΣ πάνειος ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ......

quote:
ΠΡΟΣ KARVOYNO2004
ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΡΩΤΗΣΕΙ Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΗΦΘΕΙ Ο ADMIN.

ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΙΤΕ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 16:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομιζω οτι ο Καρβουνο2004 ειχε αγνη προθεση προσθετοντας τα κειμενα αυτα αλλα θα πρεπει να προσεχει απο που τα παιρνει και να τιμαει αναφεροντας το συγγραφεα με το ονομα του!Παντως σε ευχαριστω Καρβουνο2004 για τη βοηθεια σου!

Εμφανισα ενα φιλμ απ τη σπηλια και μου βγηκαν σχεδον ολες οι φωτο ασπρες!Καταστροφη γιατι ηταν απο τη μερα που μια αχτιδα του ηλιου ειχε φωτισει το εσωτερικο της σπηλιας και το τοπιο ηταν μαγευτικο...κριμα οι φωτογραφιες.Παντως το ιδιο φιλμ εμφανισε και μερικες κανονικες και πεντακαθαρες φωτογραφιες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 10:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και από μένα!Έρχομαι εδώ για να απαντήσω στην προτροπή του Πάνου.Λοιπόν,με λένε Παναγιώτα είμαι 19 χρονών και είμαι Ιδ.Υπάλληλος!Αυτά,τα ξαναλέμε!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 10:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panagiota den mas eipes pou meneis...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 10:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μένω Περιστέρι...........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 15:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εεεεε!Δεν ειναι κεντρο γνωριμιών εδω!Πλάκα κάνω...συνεχιστε!Εξαλλου πάσχουμε απο υπογονιμοτητα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 10:56:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε όλους!

Περασαν 8 μερες απο τη διαγραφη μου και 7 απο το πρωτο e-mail που εστειλα στον Admin για την επανοδο μου!Το αποτελεσμα?ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!

Υπο αυτους τους ορους,δε νομιζω οτι χρειαζεται να συνεχισω αλλο να υπαρχω σε αυτο τον χωρο,μια και ειναι εμφανης ο αποκλεισμος μου οχι μονο απο τον Admin αλλα και απο τα συνεννοημενα μελη.

Νταβελη,μη λες οτι δεν εισαι ευπροσδεκτος εδω,γιατι δεν εγραφες σε αυτο το τοπικ ουτε πριν τις τελευταιες εξελιξεις!

Υπολοιπα μελη αυτου του φορουμ:θα διαπιστωσετε και εσεις,οπως διαπιστωσα κι εγω δυστυχως αργα,πως ολες οι συζητησεις εδω μεσα ειναι πληρως κατευθυνομενες,προστατευομενες απο τα συμφεροντα του Admin και των φιλων του και αποκλειουν καθε αντιθετη αποψη.Οι νομοι της Δημοκρατιας δεν ισχυουν σε αυτο το site οσο κι αν τους επικαλειται η κλικα και δεν προκειται ποτε να γινει υγειης διαλογος γιατι το αποτελεσμα ειναι προκαθορισμενο!Μη σπαταλησετε το χρονο,τις γνωσεις και τις αποδειξεις σας εδω,δεν θα καταφερετε τιποτα.

Εγω ειμαι καποιος που εδειξε και τον καλο και τον κακο του εαυτο και δεν κρυβομαι πισω απο την ανωνυμια μου.Με αυτο τον τροπο εβγαλα τα συμπερασματα μου και για τους "σοβαρους" αυτου του site και διεκρινα την υποκρισια και την κοροιδια που υπαρχει.Θα μπορουσα να γλυφω τον Admin,θα μπορουσα να αντιγραφω κειμενα και να τα παρουσιαζω δικα μου,θα μπορουσα να δειξω διανοουμενος και κυριως θα μπορουσα να θεοποιηθω πολυ ανετα μαζευοντας 2-3 απο εσας για να καθαρισω το βουνο και να φυτεψω 10 δεντρα.Τοτε ομως θα το εκανα μονο για προβολη και για να πετυχω τους αποτερους σκοπους μου.

3 φωτογραφιες εβαλα απο την αρχη για να τις σχολιασουμε και εχω κι αλλες 2.Δεν θα προσθεσω ομως τιποτα αλλο και νομιζω οτι αν τους εχει μεινει εστω και λιγη αξιοπρεπεια θα πρεπει να αφαιρεσουν αυτες που μου ανοικουν και στις οποιες δεν εχω πια προσβαση.

Ελπιζω να προλαβετε να διαβασετε το μηνυμα μου αυτο πριν το διαγραψει ο Admin οπως συνηθιζει να κανει σε οτι δεν τον συμφερει(περιεργο που βρισκει χρονο μονο για αυτα)!

Σκεφτικα να κανω μηνυση,αλλα γιατι και που και πως και ποτε?Αλλωστε γιατι να αναλωνομαι σε ανουσια πραγματα?

Λεω να γραψω ενα βιβλιο...οταν το ετοιμασω,θα σας καλεσω να σκουπισουμε την εισοδο της σπηλιας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 11:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα φιλε μου -sonap-.
Δεν μπορω να καταλαβω την ολη συμπεριφορα σου.
απο υην στιγμη που επεστρεψες παλι γιατι δεν προσπαθεις και εσυ για την σωστη επιστροφη σου χωρις περαιτερω διαδικασιες.
Συνεχισε να συμμετεχεις ενεργα αλλα με τον σωστο τροπο των κανονισμων του esoterica και ψαχνεις συνεχως αφορμες για να ασχολουνται συνεχως μαζι σου.
Δεν ειμαι επιθετικη ουτε αρνητικη μαζι σου, ειμαι αρνητικη στην διαγραφη μελων αλλα οταν και μεις οι ιδιοι δεν σεβομαστε καποιους κανονισμους του χωρου που μας φιλοξενει συντονιστες δεν εχουν αλλες επιλογες.Αν και νομιζω οτι πρωτα μας προειδοποιουν πριν κανουν οτιδηποτε!!!

ΑΣ ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ SIMONA

*** ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΜΠΛΕ ΞΟΔΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karboyno2004
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 13:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karboyno2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΡΕ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ,ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΧΑΡΟΥΛΕΣ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΑΣ ΤΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΙΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΟΝΑΠ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΛΗΣΕΤΕ,ΠΟΙΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΡΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑ?ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΑΝΗΚΕΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ?ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΑΛΛΟ ΗΔΗ ,ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΠΟΥ ΗΔΗ ΥΠΗΡΧΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΙΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΛΕΙΝΟΥΝ??????ΑΙΣΧΟΣ ΡΕ!ΕΓΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΟΥΤΕ ΞΑΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΨΕΤΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

savel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


76 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 13:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους savel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalws i kakws karvouno o ntavelis katafere ki ekane ta pedia na ton
agapisoun,kerdise to sevasmo olwn me tin agapiti tou gia to vouno.
mporei na einai kai upervolikos kai eukola pareksigisimos polles fores
alla pote den prospathise tha thiksei i na prosvalei kapoion para mono
otan ton prokalesan,kai pou kata ti gnwmi mou kakws eprakse.
gi auto kai vlepeis tosa pedia na einai sto topic tou kai stwn allwnwn
treis ki o koukos.
mporeis omws nomizw ki esu na pas sto topic tou ntaveli kai na grapseis
tin apopsi sou kai nomizw kanenas den tha se perithoriopoiisei.
den nomizw oti ta topic einai diagwnismos.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 14:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε -sonap-

νομιζω οτι ειναι λαθος να θελεις να παραιτηθεις απο το φορουμ.
Πιστευω οτι ολοι εχουμε να προσφερουμε πολλα και πρεπει παση θυσια να ειναι εμφανεις ολες οι αποψεις σε ενα φορουμ δημοσιο και ανοικτο σε ολους.
Ασχετα αν συμφωνω η διαφωνω μαζι σου , πιστευω οτι οι διαφορετικες αποψεις οφειλουν να ειναι ορατες και να εκφραζονται με θαρρος.

Συνεχισε.....μεσα απο την αντιπαραθεση ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του....ειναι τοσο μονοτονο και επικινδυνο να συμφωνουμε ολοι με ολους..

Υ.Γ. Διαβασα με προσοχη το προηγουμενο κλειδωμενο θεμα και πραγματικα εκπλησσομαι δυσαρεστα που ο admin απενεργοποιησε το λογαριασμο σου...
Εκτος αν εχεις παρεμβει και σε καποιο αλλο τοπικ που δεν αντιληφθηκα.

...Την δημοκρατια την διεδικουμε , δεν περιμενουμε να μας χαριστει απο τους εχοντες την αρχη....

Φιλικα

golden ariadne

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 14:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Πάνο (sonap)

Μιλώντας για μένα και μόνο, μπορώ να σου πω πως δεν συμφωνώ με την απόφασή σου να φύγεις από το forum. Νομίζω ότι πρέπει να παραμείνεις και να «δουλέψουμε» προς τον μακρύ δρόμο των απαντήσεων.

Και πω ακόμα ότι είμαι πολύ υπερήφανη για σένα που βγήκες και είπες δημόσια συγνώμη για την συμπεριφορά σου, ανεξάρτητα αν είχες λάθος ή δίκιο!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 15:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
karboyno2004,

Όλα τα πράγματα έχουν τα όριά τους!!

Διάβασε προσεκτικά το μήνυμά μου(03/03/2004 : 15:12:08) στο Θέμα ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΓΙΑ...... ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ!!!!

Νομίζω πως είναι αρκετά διαφωτιστικό...

Όσον αφορά τα κείμενα τώρα που έχεις παραθέσει από το site "ΑΔΗΛΟΣ ΕΛΛΑΣ" του "ΠΑΝΕΙΟΥ" ζητάω προσωπικά συγνώμη από αυτόν αν και δεν ευθύνεται φυσικά το ESOTERICA. Θα αποκατασταθεί η κατάσταση πάντως... θα προσθέσουμε τα απαραίτητα links στα κείμενα αυτά.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karboyno2004
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 15:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karboyno2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ,ΑΡΚΕΤΟΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΝΕ ΝΟΜΙΖΩ?????????ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΜΕ 5 ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΠΑΝΕΞΥΠΝΕ!ΑΡΕ ΤΡΕΛΑΑ!ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΒΑΡΟΤΗΣ ΣΟΥ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avramis
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 16:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Avramis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι υπαρχει μεσα στην σπηλια?
εκκλησακι ειναι που διακρινεται στη δευτερη φοτο?
Που βρισκετε αυτη η σπηλια?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 17:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
karboyno2004, μπορείς να διαβάσεις και το πιο πρόσφατο μήνυμά μου στην ίδια Συζήτηση ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΓΙΑ...... ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ!!!

Προς -sonap-, χρωστάω σίγουρα μία απάντηση. Θα υπάρξει αργότερα...

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 15:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως είπα και εχτές, μία απάντηση για τον -sonap-:

Πιστεύω πως είσαι πολύ άδικος και με μένα αλλά και με το ESOTERICA το ίδιο...
Για παράδειγμα:

quote:
Ελπιζω να προλαβετε να διαβασετε το μηνυμα μου αυτο πριν το διαγραψει ο Admin οπως συνηθιζει να κανει σε οτι δεν τον συμφερει(περιεργο που βρισκει χρονο μονο για αυτα)!

quote:
Υπολοιπα μελη αυτου του φορουμ:θα διαπιστωσετε και εσεις,οπως διαπιστωσα κι εγω δυστυχως αργα,πως ολες οι συζητησεις εδω μεσα ειναι πληρως κατευθυνομενες,προστατευομενες απο τα συμφεροντα του Admin και των φιλων του και αποκλειουν καθε αντιθετη αποψη.

Δεν νομίζω πως έχω δείξει τέτοια "δείγματα γραφής"! Τα μοναδικά μηνύματα που διαγράφονται(και είναι πράγματι ελάχιστα καθόλη τη διάρκεια λειτουργίας των Forums) είναι αυτά που είναι καθ'ολοκληρία υβριστικά, προπαγανδιστικά, μισαλλόδοξα, κατάφορα παραβιάζοντα την ιδιωτικότητα των άλλων, κ.ο.κ. Σε άλλα μηνύματα όπου υπάρχει υβριστική φρασεολογία ή οτιδήποτε παραπέμπει στα παραπάνω ή σε άλλα ζητήματα που παραβιάζουν τους κανονισμούς λειτουργίας των Forums και τους ηθικούς κανόνες, διαγράφουμε τα "επίμαχα" σημεία ή τα διαγραμμίζουμε προσθέτοντας, το συνηθέστερο, υποσημειώσεις στο τέλος των μηνυμάτων.

Το παραπάνω, δηλαδή διαγραφή κάποιων λίγων ανάρμοστων λέξεων(τον λόγο για την οποία επεξήγησα σαφώς στο τελευταίο μήνυμά μου στη Συζήτηση Όρος Πεντελικόν) έγινε και σε ένα δικό σου μήνυμα στην εν λόγω συζήτηση. Επεμβάσεις έγιναν και σε μηνύματα άλλων Μελών σε μία μόνον σελίδα (38η) και όχι σε όλες όσες περιείχαν μηνύματα επιδεχόμενα επέμβασης. Τον λόγο τον εξήγησα και πάλι...

Εσύ έχεις διαπιστώσει κάποια διαγραφή μηνύματός σου; Δεν νομίζω... Γιατί λοιπόν αφήνεις τέτοιες εντυπώσεις; Και σε ερωτώ: γιατί δεν διέγραψα, εφόσον είναι έτσι όπως τα λες, τα μηνύματά σου εδώ(που με/μας κατηγορούν);

Σχετικά με τα e-mails που μου έστειλες, αναφέρεις το πρώτο e-mail, αλλά όχι τα υπόλοιπα(το 2ο κατέφθασε μόλις 5 ώρες μετά το πρώτο). Πώς θα ήθελες να απαντήσω σε μηνύματα ανυπόστατων κατηγοριών, απειλών, υποτιμητικότατων χαρακτηρισμών κ.λπ. Αναφέρω τα παραπάνω γιατί είναι, ούτως ή άλλως, εμφανή και στα μηνύματά σου εδώ(πλην του ότι στα e-mails ήταν αρκετά πιο έντονα...). Προσπάθησε να έλθεις στην θέση μου!

Είχα γράψει στην εν λόγω Συζήτηση:
"Αν θέλουν οι δύο άνθρωποι που αναφέρω τελευταία να μου αποστείλουν κάποιο e-mail που να εξηγούν ειλικρινά τους λόγους που συμπεριφέρθηκαν κατ'αυτόν τον τρόπο και κυρίως γιατί θα ήθελαν να συνεχίσουν να συμμετάσχουν στις Συζητήσεις μας, τότε θα επανεξετάσω την κατάσταση. Σε περίπτωση επανενεργοποίησης εκ νέου κάποιου ή και των 2 λογαριασμών, είναι σαφές από την πλευρά μας ότι δεν πρόκειται να φέρουμε σε δύσκολη θέση τον οποιονδήποτε. Ελπίζω να ακολουθηθεί η ίδια τακτική και από τους Συμμετέχοντες και κυρίως τους θιχθέντες εδώ."

Εσύ όμως -sonap- με έφερες σε πολύ δύσκολη θέση. Και μέσω των e-mails σου αλλά και των μηνυμάτων σου στα Forums...
Για e-mails που είναι τόσο δεικτικά, έχω επιλέξει να μην απαντάω, γιατί δεν πιστεύω πως υπάρχει λόγος να δίνεται οποιαδήποτε συνέχεια σε ανούσιες και μη δημιουργικές καταστάσεις αντιπαράθεσης. Από την πλευρά μου δεν υπήρχε τέτοια σκοπιμότητα εξάλλου από την αρχή. Έκανα αυτό που έπρεπε να κάνω για την προάσπιση της λειτουργίας των Forums και των Κανονισμών του.

Επίσης, καθώς είδαμε πως ξαναέκανες είσοδο, ουσιαστικά με το ίδιο Όνομα Μέλους, και ότι ο ίδιος κάνεις μία παραδοχή κάποιων σφαλμάτων συμπεριφοράς σου και ζήτησες Συγνώμη γι'αυτά, δεν θεώρησα ότι υπάρχει κάποιος λόγος να μην σου επιτραπεί να συνεχίσεις ανανεωμένα τη Συμμετοχή σου και την προσφορά σου στις Συζητήσεις μας. Λίγο με ενοχλούν προσωπικά οι οποιεσδήποτε αιχμές απέναντι στο πρόσωπό μου, φτάνει να μην γίνονται φορέας μίας τσουβαλοποίησης των πραγμάτων και να μετατίθενται σε ολόκληρο το Forum.

Η συζήτηση που έδωσε την αφορμή για αυτές τις δυσάρεστες καταστάσεις υπάρχει βέβαια ακόμη. Πολλοί την έχουν διαβάσει, ειδικότερα τις τελευταίες σελίδες και έχουν βγάλει τα συμπεράσματά τους. Κάποιοι συμφωνούν με αυτό που επιλέξαμε να κάνουμε, κάποιοι διαφωνούν... Αυτό είναι απόλυτα σεβαστό. Αλλά ας δώσουμε ένα τέλος, επιτέλους!

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι το καλύτερο, από πολλές απόψεις, να συνεχίσεις με τον παρόντα λογαριασμό -sonap-, εάν το επιθυμείς βέβαια. Από την πλευρά μας, όπως έχω ξαναπεί δεν υπάρχει καμία πρόθεση για οποιαδήποτε συνέχεια δυσάρεστων καταστάσεων και για να φέρουμε σε δύσκολη θέση τον οποιοδήποτε. Προτείνω ξανά, να γίνει προσπάθεια από όλους γι'αυτό. Ένα προσόν, και μία ικανότητα που πρέπει να αναπτύξει ένας Αναζητητής του Πνεύματος είναι να δίνει το δικαίωμα στον εαυτό του και στους άλλους να κάνουν λάθη και να μαθαίνουν από αυτά.

Για τις φωτογραφίες και την αίτηση αφαίρεσής τους, θα ξαναπώ αυτό που έχω πει και άλλες φορές, για τα μηνύματα των Συζητήσεων. Δεν είναι δυνατόν να αφαιρούνται ή να διαγράφονται στοιχεία από παλαιότερα μηνύματα και αυτό είναι άδικο για όσους ανθρώπους έχουν "επενδύσει" τον χρόνο τους για να τα διαβάσουν, να τοποθετηθούν πάνω σε αυτά, να κάνουν τη δική τους έρευνα. Για την παρούσα περίπτωση, πολλοί άνθρωποι το έχουν κάνει για τις συγκεκριμένες φωτογραφίες. Ο χώρος των Forums είναι δημόσιος χώρος και ο καθένας θα πρέπει να το έχει αυτό υπόψιν του πριν γράψει ή καταθέσει οτιδήποτε σε αυτόν. Οι φωτογραφίες φυσικά ανήκουν σε σένα, στα Forums υπάρχουν κάποια ψηφιακά αντίτυπά τους που ο ίδιος κατέθεσες εις γνώσιν του παραπάνω.
Αυτό που προτείνω να γίνει είναι να τοποθετήσουμε ένα υδατογράφημα στις εικόνες με το όνομα Sonap, έτσι ώστε να μην "καταστρέψουμε" την παρούσα Συζήτηση.

Τι λες για όλα αυτά;


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 17:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία αυτα που λες Admin και σιγουρα η ποιοτητα του λογου σου θα σε βγαλει παλι απο τη δυσκολη θεση να απολογηθεις,αλλα να ξερεις οτι στα ματια τα δικα μου δεν εισαι ουτε δικαιος,ουτε αμεροληπτος και θα επιμενω να το λεω αυτο αν τελικα πεισω τον εαυτο μου να συνεχισω εδω και φυσικα αν εσυ αναλαβεις επιτελους την ευθυνη σου.

Για εξηγησε μας,με πια κριτιρια "επιλεγεις"να μην απαντας σε ε-μαιλ?Γιατί αφηνεις στα μελη να υπονοηθει οτι σε εβρισα στα ε-μαιλ μου και ημουν τοσο απαραδεκτος ωστε να μην ειμαι αξιος λογου για σενα?


Πιστευω ακραδαντα στην ανιση αντιμετωπιση μου και στην ευνοικη μεταχειρηση αλλων μελων.Δεν εχεις καταλαβει εσυ και αλλα μελη,οτι δεν προσπαθω να αυξησω τις σελιδες μου αλλα απο την αρχη που ξεκινησα ηθελα να προσθετω μονο ντοκουμεντα.Ηολη κουβεντα ειχε γινει ηδη στο θεμα του Νταβελησ666 οποτε δεν περιμενα ποτε και δεν ηθελα να λεμε τα ιδια και τα ιδια!Εξάλου παραδεχτικα το λαθος μου και ζητησα συγγνωμη,πιος αλλος το εκανε αυτο?Σου εξηγησα οτι δεν μου αρεσει η θεοποιηση του Νταβελη και ο απιστευτος φανατισμοσ που καλλιεργει στα ατομα που τον ακολουθουν.Εσυ αυτο δεν μπορεις να το διακρινεις?Δεν μπορεις να βαλεις καποια ταξη?Γιατι μονο παριστανεις το δασκαλο με τη βιτσα σε εμενα?Λετε συνεχεια για τους κανονισμους...εκεινοι τους τηρουν τους κανονισμους?Γιατι δεν τοποθετεισαι απεναντι στις γυναικες Avallon-cat κλπ που μου επιτιθονται στον ιδιο βαθμο με εμενα προς αυτες?Γιατι αυτη η διακριση?Και στην τελικη γιατι να αφησεις τοσες μερες να περασουν για να μου απαντησεις.Μη μου πεις παλι για φορτο εργασιας.
Σαφως και πρεπει να βαλετε το ψευδονυμο μου στις φωτο μου και κανεις λαθος που λες οτι ειναι δημοσιος χωρος εδω.Αν δηλαδη δειχνω το σκυλακι μου σε 100 ατομα γιατι ειναι πανεμορφο,σημαινει οτι ανηκει σε ολους?

Επιθυμω την ενεργοποιηση του παλιου μου ψευδονυμου γιατι ειμαι συναισθηματικα δεμενος με αυτο και δεν επρεπε ποτε να διακοπει.Φυσικα και προσβαση στον παλιο μου κωδικο.
Δυστυχως για μια ακομα φορα επικρατει η δυναμη αυτων που κινουν τα νηματα και εμεις οι απλοι παρατηρητες και συμετεχοντες,μενουμε αδικημενοι.Δεν πειραζει.Αν εστω και ενας καταλαβαινει τη θεση μου,μου ειναι αρκετο.Λυπαμαι που δεν εχω χρονο να γραψω αλλο για την ωρα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 18:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω τοποθετηθεί, έχω ξανατοποθετηθεί, έχω επανα-ξανατοποθετηθεί!

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος λόγος να συνεχίσω επί του θέματος...

-sonap-, πραγματικά κάνε την επιλογή που εσύ θεωρείς σωστή και την οποία σου υποδεικνύει η συνείδησή σου.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy