ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΞΑΝΑ ! ! ! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 09:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα πάντως δεν μου κανει τόσο εντύπωση το οτι υπαρχουν μαγνητικά πεδία.Αλλωστε η ύπαρξη της Γης μασ όπως την ξερουμε ωφείλεται σε μεγάλο ποσοστό σε αυτά.Αυτό που με εξιτάρει είναι το συναισθημα που νιώθεις στη σπηλιά και στον περιβάλοντα χώρο και φυσικά ότι περίεργο και εξώκοσμο μπορεί να εμφανιστεί.Ένας φίλος είχε παει παλιότερα με ενα φιλο του και τουσ εμφανιστικαν δυο αστυνομικοι της παλιας εποχης οι οποιοι προσπαθουσαν να τουσ πεισουν να μπουν στη σπηλια.Δημιουργησαν μια ψευδαίσθηση και το ενα παιδι εβλεπε το αλλο να του λεει να μπουν ενω στην ουσια και οι δυο ελεγαν οχι.τελικα δεν μπηκαν και οι αστυνομικοι γυρισαν στο αμαξι και χαθηκαν προς τη σπηλια σε ανυπαρκτο δρομο!!!!Είναι γεγονος,δεν ειναι ιστορια.Επίσης γεγονός είναι πως το ίδιο άτομο σε μια άλλη επισκεψη με τη μητερα και το θειο του και καθως πλησιαζαν στο σπηλια,ξαφνικα χαθηκε απο μπροστα τους με αποτελεσμα οι δυο να τον φωναζουν και να τον ψαχνουν.αποτελεσμα?τον βρηκαν ακριβως μπροστα τους να τους λεει εδω ειμαι μη φωναζετε!!!Απλά δεν τον εβλεπαν!Μήπως τελικά είναι θέμα ανθρώπου το πως συμπεριφέρεται η σπηλιά και ότι κρύβεται εκει μέσα?

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 13:16:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια ακόμα επίσκεψη στην Μοναδική αυτή σπηλιά που δεν εμοιαζε με καμια!Μια μεγάλη αχτίδα του ήλιου,φώτιζε το κέντρο της σπηλιάς και έκανε το χώρο ζεστό και προσιτό.Μπόρεσα να δώ τόσα πράγματα που σε αλλες επισκεψεις δεν μπορεσα να διακρίνω.Ομως θέλω να δηλωσω την αγανακτησή μου για την καταντια οχι μονο αυτου του χωρου αλλα και ολου του βουνου της Πεντέλης.Γιατί δεν έμεινα μόνο στη σπηλιά,εκανα και μια μεγαλη βόλτα και απογοητευτικα απο το ποσο η ανθρωπινη παρεμβαση εχει πληγωσει ανεπανορθωτα αυτο τον χωρο.Παλια και κατεστραμενα δωματιακια,μπετό παρατημενο,μπάζα παντου,κομματια μαρμαρο και πετρες μισοφαγωμενες,σιδερα,σχοινια,μποτες σκουπιδια,ΕΛΕΟΣ..ΕΛΕΟΣ δεν μπορει να ειμαστε τοσο χαλια λαος.Δεν μπορώ να πιστεψω πως καταστρεφουμε τον ίδιο μας τον τόπο.Βαλανε παραθυρα στο εκκλησακι ...για να μην μπαζει!Μήπως σκεφτονται να κλεισουν τελειος το μερος και να κοβουν εισιτηριο?Τι να πω.Στεναχωρεθικα παρα πολυ ειδικα βλέποντας παλιες φωτο για το πως ηταν και πως εγινε.
Παρ'ολα αυτα εβγαλα κατι υπεροχες φωτογραφιες τις οποιες θα προσθεσω εδω μολις εμφανιστουν!
Φιλικά...

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Athinaios
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 04:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Athinaios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλες και φίλοι!Ενδιφέρον το θέμα για την σπηλιά εχω δει πολλές φώτο και εχω να παώ 3 χρόνια στην σπηλιά.Το παράξενο είναι και ξεκινάει απ το σπίτι φάτσα στην σπηλιά το ανάκτορο της Ροδοδανθης.όλος ο τόπος περιέχει μαγνητικά πεδία και γίνονται και διάφορα φαινόμενα.Έχετε πάει στην ανηφόρα που είναι κατηφόρα ?Οφθαλμαπάτη λένε οτι είναι ...να δούμε τι αλλο θα πούνε...Η σπηλιά βεβηλώθηκε άδικα και μυστηριωδώς την δεκαετία του 1960.Το θέμα αν κάποιος έχει ασχοληθεί είχε συζητηθεί και στην βουλή τοτε με τον τότε υπουργο εσωτερικών να δηλώνει αγνοια...και να φανταστείτε οτι είχε ερωτηθεί γιατί και ποιοι απαγορεύαν την ανοδο στην σπηλιά και ποιοι ήταν αυτοί που εκαναν εργα...Τα έργα γίνανε το τσιμέντο μπήκε και όλα αυτα τα φορτηγά που εργάστηκαν οπως και τα συνεργεία εξαφανίστηκαν σε ένα βράδυ...Και ο τότε υπουργος εσωτερικών μετα απο μια βδομάδα απντησε στην βουλή οτι δεν γινεται κι ουτε εγινε κανενα εργο στην σπηλια....Αυτα κυριοι τα εχει γραπσει η ιστορία υπάρχουν σε εφημερίδες της τότε εποχής αλλά σκοπιμα με μικρά γράμματα,τα φορτηγά που εκτελούσαν έργα γράφανε ΝΑΣΑ και πολλοί που βοήθησαν στις εργασίες απ αυτα που συμβαίνανε περνανε ψυχοφαρμακα,ήταν αμερικάνοι και μετακινήθηκαν στην βάση της Νεας Μακρης που είναι σε νοητή Ευθεία απ την σπηλιά και δεν επιλέχθηκε τυχαία το μέρος.Δεν θέλω να αποδείξω κάτι αυτά είναι καταγεγραμμένα και οσο για όσους δυσπιστούν για τις φωτογραφίες καλο θα είναι να σκεφτουν και να προβληματιστούν γιατι όλα αυτα που έγιναν και ποιος ο σκοπός....Αν πράγματι υπάρχει πεδίο και ενέργεια είναι πολύ χρήσιμο και κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι ιδιότητες υπαρχουν εκεί..Ακόμα υπαρχει καπου και μια λίστα αγνοουμένων πριν το 1960 είναι περιπου 35 ατομα...αλλά και κατάλογος φαινομένων....Θέλω να πω και κάτι σε όσους λένε οτι βγάλανε φωτογραφίες αλλά ήταν κανονικές και όχι περίεργες και δεν πιστεύουν...
Θέλω να τους πώ οτι ο μαγνητισμός και τα φαινόμενα παρουσιάζονται ανάλογα με τις φάσεις της σελήνης...έτσι έχουμε και παλλίροιες κι αλλα φαινόμενα..Το Σάββατο το βράδυ η σελήνη θα είναι μισή θα είναι σε συζυγίες στις 21.30 καλό θα είναι να ρίξετε μια ματιά όποιοι θέλετε...Εγώ θα πάω με παρέα 3 αμάξια όχι για να δούμε κάτι αλλά για βόλτα πραγματικά είναι μαγεία εκεί ηρεμείς.Όσοι μπορούνε το Σάββατο ας ανέβουν δεν θα χάσουν και κάτι,αρκεί να μην έχουνε δουλειά....Βλέπετε είναι και του Αγίου Βαλεντίνου.....Το Σάββατο που πέρασε κατά τισ 23.30 πήγαμε βόλτα βάλαμε μουσικούλα απέξω κάτσαμε μια ώρα και δεν έγινε κατι...αλλά άλλες φορές ςχούν συμβεί διάφορα...και με φωτογραφιες...Εχω πολλα να πω όποιος θέλει ας απαντήσει...

<../..>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 12:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικα και θέλουμε να μας πεις και να μας δείξεις Athinaios αυτό ζητάμε όλοι.Γι αυτό έβγαλα κι εγω τις φωτο μου δημοσια για να κανουμε κουβεντα και σχολια.Ανυπομονουμε να δουμε τα ντοκουμέντα σου και να τα συζητησουμε!!!Εχω κι εγω να εμφανισω καποιες φωτο ακομα και ποιος ξερει τι μπορει να δω!Παντως αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως η σπηλια συμπεριφερεται περιεργα κατα περιοδους και οχι συνεχεια.Ειδικα όταν υπάρχει κόσμος!Το Σάββατο που πηγα ήταν κι ενας ορειβάτης που σκαρφάλωνε,ξένος οχι Ελληνας,αναρωτιέμαι αν ήξερε που σκαρφαλώνει!!!Ανέβηκα και πανω απο τη σπηλιά...περιεργο να τη νιωθεις κατω απο τα ποδια σου!Τι θα εχουν δει αυτα τα δεντρα...

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

selected
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 11:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους selected  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Scout
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 12:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Scout  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια χαρα, παρακολουθούσα αρκετο καιρο το όμορφο και ενδιαφέρων αυτο forum, και τελικά αποφάσισα να γράψω και γω κάτι.
Είμαστε μία μεγάλη παρέα με αυτοκίνητα 4Χ4 και η συνήθης βόλτα μάς ειναι η Πεντέλη
Τελευταία φορά βρεθήκαμε στην σπηλιά ενα κρύο Σάββατο (υπάρχουν και φωτό).Απόψε το βράδυ Παρασκεύη 20/02/2004 θα είμαστε 20 περίπου ατομα στα παραπήγματα κοντα στη σπηλία για ενα νυχτερινό "τσιμπουσάκι"...εδώ πρέπει να σας πω οτι ειναι πολλες οι φορές που κάνουμε βραδυνές εξορμήσεις με τα τζιπάκια μας ασχέτως κρύου & χιονίου....
Εδώ λοιπόν θέλω να ρωτήσω εσας που έχετε ασχοληθεί με το θέμα, γνωρίζετε τι είναι τα οαραπήγματα αυτα μπροστα σε ενα πλάτανο ? Δίπλα στην σπηλιά , και εχουν και τζάκι μέσα??
Ευχαριστω ...

Η πραγματικότητα σε παει απο ενα σημείο Α στο Β....η φαντασία σε πάει ΠΑΝΤΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 14:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε scout καλως ηρθες!
Δεν υπαρχει κατι διπλα στη σπηλια με τζακι,μηπως εννοεις τους Αγιους Ασωματους που εχει ενα δωματιακι παραδιπλα?Εκει έχει κατι σαν τζακι..

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Scout
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 14:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Scout  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι...μάλλον αυτο, και βέβαια ολα τα παραπάνω πάντα με σεβασμο στο περιβάλον


Η πραγματικότητα σε παει απο ενα σημείο Α στο Β....η φαντασία σε πάει ΠΑΝΤΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

selected
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 11:44:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους selected  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΥΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ,ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΟΤΙ ΣΥΝΕΥΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ,ΕΙΔΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΜΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ΛΑΜΨΗ ΣΑΝ ΜΠΑΛΑ ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟ ΕΡΧΟΤΑΝ ΓΥΡΩ-ΓΥΡΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΧΑΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΒΡΑΧΟΥΣ,ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΟ ΧΙΟΝΙ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΠΑΤΗΜΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΧΑΝΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ,ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΣΥΝΕΦΙΑΣ!ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ 10 ΕΤΩΝ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ!ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 15:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους!
Ηθελα να ρωτησω το εξης...πως μπορω να ερευνησω καθε φωτογραφια που εχω απο τη σπηλια,σε βαθος ετσι ωστε να ανακαλυψω αν υπαρχουν στοιχεια που με την πρωτη ματια δεν φαινονται.Καπου διαβασα για το προγραμμα Photoshop,ισχυει κατι τετοιο?

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 16:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το photoshop η to ACDsee ειναι αρκετα καλα
το 1ο ειναι λιγο μεγαλο προγραμμα, το 2ο μικρο και μπορεις να το κατεβασεις, καπου 5MB

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karboyno2004
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 13:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karboyno2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΣΟΝΑΠ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΜΙΛΟΥΝ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΠΗΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΙΜΟΝΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΠΟΥ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟΣΟ ΚΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΜΟΙΟΥΣ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΤΩΡΑ ΒΙΑΣΤΗΚΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 13:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΟ ΤΟΡΙC ΓΙΑ ΤΟ ΟΡΟΣ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΕΔΕΚΤΟ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΑΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΑΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΧΤΑ.ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΚΡΗ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ.ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.ΟΙ ΚΛΙΚΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ INTERNET.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΜΑΤΑ ΟΛΩΝ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 15:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγχαρητήρια για την ωραία σας εκπομπή!
Πολύ ενδιαφέρουσες πράγματι οι φωτογραφίες (είναι εντυπωσιακό τι μπορεί να κάνει κανείς με τα νέα προγραμματάκια που κυκλοφορούν...)

Επίσης είναι εντυπωσιακό πόσο χαμηλά πέφτουν κάποιοι όταν νοιώθουν παραγκωνισμένοι... Μετά την δημιουργία λοιπόν των κωδικών sonap και 1 Ευρώ με 2 μέρες διαφορά τώρα έχουμε και την δημιουργία των κωδικών ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ και karboyno2004 με μια μόλις μέρα διαφορά (τι σύμπτωση πάλι και αυτή...) για να στηρίξουν το κακόμοιρο αυτό τόπικ.

ΠΝΟΗ! λοιπόν όπως λέει και μια ψυχή από δω και μια και χρειάζεται το τόπικ αυτό ας του δώσουμε λιγάκι πνοή μια που φαίνεται ότι πνέει τα λίσθια...
Τα παρακάτω τα είπε ο sonap στην πετυχημένη του προσπάθεια να μαγαρίσει το τόπικ του Πεντελικού όρους:

quote:
Συμφωνω απολυτα με selected-1 Ευρω-Ntonald Ntac
Εμπρος λοιπον αδερφια μου 1 EYRO , SELECTED ΚΑΙ ΝΤΟΝΑΛΤ

όπως και αυτά:
quote:

ααα δεν σου ειπε κανεις οτι οι γυναικες εκεινης της εποχης που δοξαζεις, δεν ειχαν δικαιωματα?Οτι ηταν στην ουσια δουλαρες?Οτι δεν ανοιγαν το στοματακι τους οπως μερικες απελευθερωμενες του κωλου σαν κι εσενα?Κλειστο λοιπον και πλυνε κανενα πιατο γιατι απο την πολυ μελετη,αμφιβαλω αν ξερεις να το κανεις και αυτο. Επισης δεν εχουμε τιποτα εναντιον των γυναικων αντιθετως μας ειναι απαραιτητες ακομα κι αν ειναι η ιδια μας η μανα.Ειναι κακο και αυτο???Πλυντηρια υπαρχουν πολλα και ευκολιες και ανεσεις...αυτα ομως δεν σας εκανα ψιλοτεμπελες?Λεω τωρα...Ποσες ξερουν να μαγειρευουν και οχι να παραγγελνουν?
Παντως οχι αυτες που ειναι ψαγμενες γιατι ειπαμε...αν θελατε πραγματικα την κοινωνια της αρχαιας Ελλαδας,η θεση σας θα ηταν...ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΟΛΟΤΑΧΩΣ
Σχετικα με τις γυναικες...Ωραιες ειναι οι γυναικες και τις γουσταρουμε πολυ αλλα γιατι να μην τους μιλαμε οπως μας μιλουν?Το στομα της γυναικας πια εχει καταντησει οπως και κατι αλλο της.Τοσο βρωμικο.Οπως και η ζωη τους.(βεβαια υπαρχουν και εξερεσεις). Καλη μου Avallon μην ταραζεσαι!Τι να τις κανουμε τις γυναικες οταν ειναι σαν τα μουτρα σου?Αν μας ηξερες απο κοντα τα πιο πιθανο ειναι να *****,γυναικα του σημερα.

Kαι επειδή κάποια "σημαντικά" στοιχεία γύρω από το θέμα αυτό έχει παραθέσει το μέλος selected στο τόπικ του Πεντελικού όρους τα μεταφέρω εδώ γιατί μπορεί να χρησιμεύσουν μια και το θέμα είναι παρόμοιο και μπορούν εξίσου να "βοηθήσουν" και τούτο το τόπικ:

quote:
ΤΕΛΙΚΑ Ο ΝΤΑΒΕΛΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ....ΣΤΟ ΜΟΥΣΑΚΑ ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΖΑΝΑ Η ΑΠΟ ΚΑΤΩ??????????ΟΡΕΚΤΙΚΑ-ΜΕΖΕΔΑΚΙΑ

ΜΩΡΑΪΤΙΚΟ
ΡΕΜΠΕΤΙΚΗ ΤΗΓΑΝΙΑ
ΤΗΓΑΝΙΑ ΣΜΥΡΝΕΙΚΗ
ΣΕΦΤΑΛΙΕΣ
ΜΠΕΚΡΗ ΜΕΖΕΣ
ΚΟΤΟΜΠΕΙΚΟΝ
ΚΡΕΑΤΑ ΣΕΦ
ΤΣΟΠΑΝΗΣ
ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ
ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ ΜΕ ΠΙΠΕΡΙΕΣ
ΠΗΛΙΟΡΙΤΙΚΟΣ ΜΕΖΕΣ
ΣΠΟΥΤΝΙΚ
ΛΟΥΚΑΝΙΚΟ ΧΩΡΙΑΤΙΚΟ
ΨΗΤΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ
ΠΙΠΕΡΙΕΣ ΠΕΣΤΟ ΚΙ ΕΓΙΝΕ menu
ΠΙΠΕΡΙΕΣ ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ
ΜΕΛΙΝΤΖΑΝΕΣ ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ
ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΤΗΓΑΝΙΤΑ
ΚΟΛΟΚΥΘΟΚΕΦΤΕΔΕΣ
ΝΤΟΜΑΤΟΚΕΦΤΕΔΕΣ
ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΣΧΑΡΑΣ
ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΑΛΑ ΚΡΕΜ
ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΣΑΓΑΝΑΚΙ
ΧΑΝΟΥΜ ΜΠΟΥΡΕΚ
ΠΑΤΑΤΕΣ ΨΗΤΕΣ
ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ
ΜΕΛΙΝΤΖΑΝΕΣ ΣΑΓΑΝΑΚΙ
ΖΑΜΠΟΝΟΣΑΓΑΝΑΚΙ
ΦΕΤΑ ΣΧΑΡΑΣ
ΤΥΡΟΜΠΟΥΚΙΕΣ
ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙΑ-ΜΥΖΗΘΡΟΠΙΤΑΚΙΑ
ΣΑΓΑΝΑΚΙ ΤΥΡΙ
ΡΟΛΛΟ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ
ΤΗΓΑΝΟΨΩΜΟ
ΧΤΑΠΟΔΙ ΣΤΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ
ΚΑΒΟΥΡΟΚΕΦΤΕΔΕΣ
ΓΑΥΡΟΣ ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ
ΤΥΡΟΚΑΥΤΕΡΗ
ΤΖΑΤΖΙΚΙ
ΠΑΤΑΤΕΣ ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ
ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΟΡΕΚΤΙΚΩΝ (κατ' άτομο)
ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΠΑΡΜΕΖΑΝΑ
ΜΕΤΣΟΒΙΤΙΚΟ ΚΟΤΣΙ σε φούρνο με ξύλα
ΠΙΤΤΑ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ σε φούρνο με ξύλα
ΣΙΦΝΕΙΚΗ ΠΙΤΤΑ σε φούρνο με ξύλα
ΚΡΕΜΜΥΔΟΦΩΛΙΕΣ σε φούρνο με ξύλα
???????ΚΥΡΙΑ ΠΙΑΤΑ

ΜΠΙΦΤΕΚΙ ΣΧΑΡΑΣ
ΜΠΙΦΤΕΚΙ ΜΕ ΤΥΡΙ
ΜΠΙΦΤΕΚΙ ΑΛΑ ΚΡΕΜ
ΜΠΙΦΤΕΚΙ ΠΕΣΤΟ & ΕΓΙΝΕ
ΜΠΙΦΤΕΚΙ ΠΙΚΑΝΤΙΚΟ
ΜΠΙΦΤΕΚΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ
ΚΟΨΙΔΙΑ ΣΤΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ
ΜΠΡΙΖΟΛΑ ΧΟΙΡΙΝΗ
ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΧΟΙΡΙΝΟ
ΧΟΙΡΙΝΗ ΚΑΠΝΙΣΤΗ
ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ menu
ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ
ΚΟΤΟΜΠΙΦΤΕΚΙ
ΦΙΛΕΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ
ΦΙΛΕΤΟ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑΣ
ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΣΩΣ ΜΑΔΕΡΑ
ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΑΛΑ ΚΡΕΜ
ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΣΑΝΓΚΑΗΣ
ΨΑΡΟΝΕΦΡΙ ΣΧΑΡΑΣ
ΨΑΡΟΝΕΦΡΙ ΠΙΠΕΡΑΤΟ
ΨΑΡΟΝΕΦΡΙ ΑΛΑ ΚΡΕΜ
ΤΣΟΠΑΝΗΣ
ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΟΣ ΦΙΛΕΤΟ
ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΚΡΕΑΤΩΝ (κατ'άτομο)
ΜΠΡΙΖΟΛΑ ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΑ
ΜΠΡΙΖΟΛΑ ΜΕΞΙΚΑΝΙΚΗ
ΦΙΛΕΤΟ ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΟ
ΜΠΡΙΖΟΛΑ ΒΛΑΧΟΥ
ΚΕΜΠΑΠ
ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΡΝ.ΓΑΛΑΚΤΟΣ (κιλό)

ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ

ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΦΟΥΡΝΟΥ
ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ
ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΑ
ΡΙΓΚΑΤΟΝΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΤΥΡΙΑ
ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΜΕ ΝΤΑΒΕΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΥΤΟ!!!!!!!!



Kαι αν δεν πειστήκατε ακόμη για το ποιόν και το ήθος του μέλους sonap και της παρεϊτσας του σας παραθέτω το παρακάτω μήνυμα του 1Ευρώ:
quote:
Σάς χαιρετώ κιεγω αδερφια μου αλητες πουλια
τρις εξ= δωδεκαθεο και σεξ Σας χαιρετώ τρίς-έξ-ουαλ αδέρφια μου,
Ρόζταρ: προσοχή στον Πάνα και στα Παπανώτα σου.
Μαμά άβαλον - ποιος έχασε την τσίπα του για να την βρεις εσυ? άντε χτένισε τα πευκα.
φιλούμπες ο νταβελις και ο ροζταρ ειναι σκετοι *****

καθώς και το παρακάτω μήνυμα του Ντόναλντ Ντάκ:
quote:
Βρε Avallon, ακόμα αφρίζεις; Εγώ πάντως βρίσκω ότι το nickname 'Afrozo' σου ταιριάζει καλύτερα.
Μα δεν έχει καταφέρει 'η σύγχρονη τεχνολογία' να σε απαλλάξει ακόμα από τη μπόχα; Ψάξε λίγο, σίγουρα κάτι θα υπάρχει και για την περίπτωση σου. Εσύ που έχεις ανακαλύψει και τις γαργάρες Betadine...


Aυτά είπαν αγαπητοί φίλοι αυτοί που ο sonap αποκαλεί αδέλφια και που συμφωνεί μαζί τους…

Ζητώ συγνώμη από τους φίλους που συμμετέχουν στο τόπικ αυτό αλλά νομίζω ότι οφείλω να ενημερώσω τα νεότερα μέλη προς αποφυγή λανθασμένων και για να καταλάβουν κάποιοι αν αξίζει να παίρνουν στα σοβαρά τα γραφόμενα του μέλους soap αφού από αυτά κρινόμαστε εδώ μέσα και εκείνος και η παρέα του έχουν μόνο τέτοιας ποιότητας δείγματα να προσφέρουν στο φόρουμ.

Λυπάμαι τέλος που τα τρια αυτά μέλη κατάφεραν να κλείσουν με τις βλακείες που εγραφαν επι τούτου αυτό το αξιόλογο τόπικ του Πεντελικού όρους μετά από 39 σελίδες παραγωγικού διαλόγου...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 16:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eμένα μου κάνει εντύπωση πάντως....
Πως σε αυτό το θέμα είναι όλοι ευγενικοί//
ούτε που υποψιάζεσαι πως μπορούν να συμπεριφερθούν
μόλις μπουν σε άλλο topic..
τι να πω... κρίμα....


Va(l)nta ......
με τα καινούργια ρούχα του αυτοκράτορα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 19:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aν τις έχει ήδη ανεβάσει στο pathfinder, γιατί δεν μπορείς να τις βάλεις; Kάνεις κλικ πάνω στη φωτό (ή "σέρνεις" τη φωτό στο χώρο της διεύθυνσης) κάνεις copy τη διεύθυνση κ τη βάζεις στο μήνυμά σου σαν φωτό.
Tο δοκίμασες αυτό κ δεν μπορείς; Ή δεν ξέρεις πως να βάλεις φωτό γενικά;
Aν πάντως δεν τα καταφέρνεις/στείλτε μου με mail να τις περάσω εγώ.

Edited by - Valnta on 26/02/2004 19:24:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 19:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Valnta ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΕΜΑΙΛ.
ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΑΛΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 19:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[center]Eμένα μου κάνει εντύπωση πάντως....
Πως σε αυτό το θέμα είναι όλοι ευγενικοί//
ούτε που υποψιάζεσαι πως μπορούν να συμπεριφερθούν
μόλις μπουν σε άλλο topic..
τι να πω... κρίμα....

Mέσα στο μυαλό μου ήσουν πάλι καλή μου?
Αναρωτιέμαι γιατί εμείς δεν είδαμε αυτό το ευγενικό προσωπείο.
Αν το είχε δείξει μπορεί όλα να ήταν διαφορετικά...

Α! και κάτι άλλο...Δεν πρόκειται να ξαναενοχλήσω γιατί απλά δεν είναι ο σκοπός μου μια ακόμη αντιπαράθεση...οπότε βαράτε με όσο θέλετε μόλις γυρίσω την πλάτη μου αγαπητοί χριστιανοί...

Υ.Γ. Αν πω τώρα ότι μπορεί να αρχίσουν να εμφανίζονται από το πουθενά μέλη που έχουν δημιουργηθεί χθες-σήμερα και αρχίσουν να μου επιτίθενται θα είναι too much?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 20:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR, σε παρακαλώ, λυπήσου μας!!

Πόσοι νομίζεις πως είμαστε;; Σου λέω πως είμαστε μία χούφτα άνθρωποι και λίγο παραπάνω αυτοί που ασχολούμαστε με αυτόν τον χώρο, με όλον τον χώρο και με όλες τις δράσεις που τον αφορούν... και δεν είναι μόνον αυτές που βλέπεις, είναι πολύ περισσότερες. Ο χώρος είναι μεγάλος και οι άνθρωποι που περιμένουν από αυτόν πολλοί!

Δεν πληρωνόμαστε από κάποιον, ότι κάνουμε το κάνουμε αφιλοκερδώς και σε βάρος του προσωπικού μας και του επαγγελματικού μας χρόνου! Μερικές φορές σε μεγάλο βάρος...

Όσον αφορά τα links όταν μπορέσω να ασχοληθώ με τις φωτό θα σου τα στείλω. Αφού στο είπα ξανά! Υπομονή...

Ψάχνω αυτές τις ημέρες να βρω έναν δόκιμο και λειτουργικό τρόπο να μπορούν τα Μέλη να ανεβάζουν μόνοι τους στο site τις φωτογραφίες που θέλουν, αλλά με περιορισμούς γιατί τελικά οι εικόνες μεταφράζονται σε χρήμα, το οποίο σου είπα και πιο πάνω ότι δεν έχουμε... Δεν νομίζω πως για την ώρα μπορούμε να ασχοληθούμε τόσο εύκολα με φιλοξενία αρχείων από τα Μέλη μας στον Server. Θα πρέπει να "κόψουμε" χρόνο από άλλα πράγματα, πιο σημαντικά, και αυτό δεν θα το θέλαμε. Όπως είπα: Υπομονή (εάν δεις μεγάλη καθυστέρηση, στείλε μου e-mail, μην το τοποθέτείς σε Συζητήσεις γιατί μπορεί και να μας ξεφύγει).

Avallon, αυτά που λες στο τέλος του μηνύματός σου δίνουν μία "υπόσχεση" αυτοεκπληρούμενης προφητείας(είναι ψυχολογικός όρος, ίσως σου εξηγήσω άλλη στιγμή...). Είναι σχεδόν σίγουρο πάντως ότι εάν καταθέτεις τέτοιες σκέψεις στις Συζητήσεις θα γίνουν κιόλας πραγματικότητα αυτά που φοβάσαι! Ή μήπως δεν τα φοβάσαι τόσο;

Εγώ ελπίζω πάντως η φράση σου: "οπότε βαράτε με όσο θέλετε μόλις γυρίσω την πλάτη μου αγαπητοί χριστιανοί..." να είναι "τρόπος του λέγειν" και να μην αναφέρεται στους Χριστιανούς στην πίστη, αλλά στους "Χριστιανούς"(φαρισαϊσμός...) ή να εμπίπτει στα πλαίσια φράσεων όπως: "έλα τώρα βρε χριστιανέ μου!"

Δεν αστειεύομαι, παρότι... αστειεύομαι! Θα πρέπει να είμαστε όλοι προσεκτικοί!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

click
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 21:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους click  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ή μήπως δεν τα φοβάσαι τόσο;

γιατι να φοβαται κ. Admin αφου δεν προκειται να παθει τιποτα οτι και να πει;


Μια χαζη απορια:
Με διαγραμμενο τον Σοναπ δεν ειναι παραταιρο να υπαρχουν ακομα οι φωτο που ειναι ιδιοκτησια του??

Αλλα ξεχασα- θα τον ξαναγραψετε αφου πρωτα κανει μια κολοτουμπα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

click
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 21:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους click  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επισης, πως αφηνετε τα κοριτσακια να επιτιθενται σε αποντες/διαγραμμενους που δε μπορουν να μιλησουν?

κ. Admin βασικος κανονας του δικαιου (ακομα και του ιδιορρυθμου δικου σας) ειναι να υπαρχει υπερασπιση!

θα μου πειτε κοριτσακια οι μεν, αντρακλες οι δε.

αλλα εγω δεν ειδα να φαινεται πουθενα πως και οι 4 ηταν αντρες!!!!!!

μηπως την πατησατε καπου βρε παιδια με τις τσιριδες που πατησανε τα κοριτσακια?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 12:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπως καταλαβατε,ειμαι ο sonap και δημιουργησα ενα νεο λογαριασμο γιατι δεν μπορει κανεις να μου απαγορεψει να εχω δικαιωμα στο λογο.Δεν θα ασχοληθω με κανεναν και καμια απο οσους εχω αντιπαραθεση τις τελευταιες μερες,θελω μονο να ευχαριστησω εκεινους που αναγνωρισαν το δικιο μου,εξεφρασαν τη διαμαρτυρια τους και εναντιωθικαν στη σαπιλα που και αυτο το site εχει!Εχω ζητησει την επαναφορα του κωδικου μου και ελπιζω αν ειναι καθολου δικαιοι οι διαχειριστες να το κανουν.Σε αντιθετη περιπτωση εχετε υποχρεωση να αποσυρετε τις φωτογραφιες μου απο το θεμα "Σπηλια του Νταβελη ξανα".Επισης εχω ζητησει απο τον admin να δικαιωσει επιτελους τα ονοματα selected-sonap-1 euro-Donald Dack καθως και να απογοληθει γιατι υποτιμησε και συνεχιζει να υποτιμαει τη νοημοσυνη των υπολοιπων μελων.Πρεπει να κανει σαφες οτι δεν υπαρχουν διπλα ψευδονυμα.Το οτι δεν γνωριζω κανεναν απο εδω μεσα αυτο ειναι θεμα του καθενα αν το πιστευει.Για μια ακομα φορα οι γυναικες νικουν στο ονομα της "φυσης"τους και καταφερνουν να πλανεψουν ακομα και τον admin.Λυπαμαι αλλα αυτο το site δεν ειναι ουτε σοβαρο ουτε δικαιο και αυτο ειναι εμφανεστατο!Θα σκεφτω πολυ αν συνεχισω να γραφω και μενει να δωσω μια απαντηση μονο σε καποια που συμπερανε κατι για τις φωτο μου.Οι δυο που εχω τωρα στο θεμα και η τριτη που απεσυρα ειναι 100% αληθινες και δεν εχουν υποστει καμια επεξεργασια.Βεβαια δεν περιμενω η συγκεκριμενη να το αποδεχτει αυτο αλλα δεν πειραζει.

ΑΙΣΧΟΣ ΤΟ ΨΕΜΑ ΚΑΙ Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΣΑΣ!

ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ Η ΑΔΙΚΙΑ!

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ!

ΝΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΕ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ!

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ADMIN!

Edited by - -sonap- on 27/02/2004 13:05:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 13:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Sonap ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΕΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ.

ΘΑ ΚΑΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ.....

ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΣΤΑ ΑΡΘΡΑ ΜΕ ΤΟ ΝΙΚ ΝΑΜΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΕΣ.
ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΩΝΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚ ΝΑΜΕ ΣΟΥ.

Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ (ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ) ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΜΙΑΛΟ.
ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΣΟΥ.
ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karboyno2004
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 16:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karboyno2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

Hρθε λοιπόν η στιγμή να πούμε δυο λόγια για την ξακουστή πολυσυζητημένη και πολυερευνημενη σπηλιά του ΝΤΑΒΕΛΗ στην ΠΕΝΤΕΛΗ, γιατί ως γνωστό ο περίφημος ΝΤΑΒΕΛΗΣ διέθετε λημέρια σπηλιές και στον ΥΜΗΤΤΟ και στην ΠΑΡΝΗΘΑ. Ευτυχώς είχα την τύχη και την υπομονή να βρω τα αλλά δυο σπηλαία μετά από αρκετό περπάτημα, ειδικά του ΥΜΗΤΤΟΥ που ήταν κρυμμένο μέσα σε ένα θάμνο η είσοδος του.Τωρα έχει μείνει να δούμε και την σπηλιά Νταβέλη στον ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ μήπως βγάλουμε κάποιο συμπερασμα.Η σπηλιά που έχει συνδεθεί με τόσα και τόσα παράξενα με τα περίφημα έργα που έγιναν στο εσωτερικό της σπηλιάς αλλά και στον γύρω χώρο τα εκκλησάκια που στέκουν αιώνες εκεί και βέβαια οι περιβόητες στοές που οι φήμες ήθελαν να φτάνουν μέχρι και στον ΠΕΙΡΑΙΑ αλλά κάποιοι μίλησαν ακόμα και για πιο μακριά ακομη.Τι να πω εύχομαι να είναι αλήθεια όλα αυτά και κάποια στιγμή να βρούμε έστω ένα μέρος από όλα αυτά που λεγονται.Προς το παρόν το μόνο στοιχείο που έχω είναι αναφορές για την σπηλιά από παλιά βιβλία για τα πηγάδια που είχε στο βάθος και έχω δει κάποιες πολύ περίεργες φωτογραφίες με περίεργα σχήματα που εμφανίζονται μέσα στην σπηλιά . Σε μένα δυστυχώς δεν έχει βγει κάποια περίεργη Φώτο μέχρι στιγμης.Εχω όμως να αναφέρω ένα περίεργο συμβάν που είχα μέσα στην σπηλιά . Ένα πρωί καθημερινή γύρω στις 11 η ώρα είχα ανέβει στο σπήλαιο με ένα πεδιόμετρο μέτρησης έντασης πεδίου για συχνότητες από 47 MHZ έως 860 MHZκαι 950 έως 2150 MHZ με οθόνη. Είναι ένα όργανο για όσους δεν γνωρίζουν που χρησιμοποιείτε για την μέτρηση ηλεκτρομαγνητικών πεδίων για εγκατάσταση κεραιών τηλεόρασης και δορυφορικών δίσκων. Έξω από την σπηλιά η λήψη όλων των τηλεοπτικών καναλιών ήταν κανονική χωρίς πρόβλημα μέσα στην σπηλιά και λίγο πριν το τέλος στο βάθος στο πεδιόμετρο εμφανιζόταν μια συνεχής παρεμβολή παλμική σε όλο το φάσμα των συχνοτήτων και στην οθόνη έβλεπα οριζόντιες μπάρες και τίποτα άλλο. Αυτό σημαίνει ότι υπήρχε ισχυρότατη πηγή παρεμβολών στο όργανο άγνωστο από που. Πίστεψα ότι ίσως να λάμβανα παράσιτα από τα ραντάρ της κορυφής αλλά όταν βγήκα έξω η παρεμβολή αντί να δυναμώσει λιγόστεψε , άλλωστε όπως μου είπαν αργότερα τα ραντάρ δεν είναι σε λειτουργεια..Κατα τα άλλα στις έρευνες που κάναμε μέσα στην σπηλιά δεν βρήκαμε τίποτα άλλο εκτός από την γνωστή λιμνούλα που υπάρχει στο αριστερό μέρος κατεβαίνοντας. Επίσης ο μικρός θάλαμος που υπάρχει στο τέλος της σπηλιάς δεν οδηγεί πουθενά αλλά από κάποιες σχισμές που έχουν απομείνει αν πετάξει κανείς πέτρες ακούγονται να πέφτουν σε ένα βάθος περίπου 6, 7 μετρων.Δυστυχως η σπηλιά πλέον έχει δεχθεί τόσες παρεμβάσεις που μάλλον είναι απίθανο να υπάρχει κάποιο άνοιγμα για μέσα τώρα. Τα πηγάδια που υπήρχαν στο τέλος του σπηλαίου πριν τα έργα είναι κατεστραμμένα . Πάντως είμαι σίγουρος ότι το μεγάλο μυστικό της ΠΕΝΤΕΛΗΣ δεν βρίσκετε σε αυτό το μέρος αλλά κάπου αλλού καλά κρυμμένο και μας περιμένει.

AΠΟ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ...

Το site από το οποίο προέρχεται το παραπάνω κείμενο είναι το "ΑΔΗΛΟΣ ΕΛΛΑΣ". Συγκεκριμένη σελίδα: ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - Admin -
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karboyno2004
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 16:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karboyno2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποια μέρα ένα φίλος μου είπε ότι έχει βρει κοντά στην σπηλιά του ΝΤΑΒΕΛΗ ένα πολύ όμορφο και παράξενο χαραγμένο σύμβολο πάνω σε ένα βράχο. Όταν το είδα έμεινα έκπληκτος με την λεπτομέρεια και την τέχνη που ήταν σκαλισμένο( είναι αυτό της πρώτης φωτογραφίας). Δεν γνώριζε ποιος και ποτέ το είχε κάνει και δεν ήξερε και κανένας άλλος από όσους είχα ρωτήσει. Ξαναπήγα στο μέρος αυτό και άρχισα να ψάχνω και αλλά τέτοια σύμβολα και βρήκα αυτά που βλέπεται. Ειδικά το τελευταίο είναι καταπληκτικό με πολλή λεπτομέρεια και είναι και σχετικά μεγάλο σε μέγεθος περίπου 50εκ.χ 50εκ.Υπαρχουν και αλλά σύμβολα στην περιοχή απλά πρέπει να πηγαίνεις συνεχώς και να ψάχνεις με υπομονή. Δυστυχώς δεν μπορώ να ερμηνεύσω η να εξηγήσω τι είναι αυτά τα σύμβολα. Πάντως για κάποια από αυτά θα χρειάστηκε πολύ δουλειά και χρόνος για να γίνουν και βέβαια αυτοί η αυτός που τα έφτιαξε έχει γνώσεις πάνω στο αντικείμενο δεν πρόκειται για δουλειά αρχαριου.Ισως να οριοθετούν κατι!

Το site από το οποίο προέρχεται το παραπάνω κείμενο είναι το "ΑΔΗΛΟΣ ΕΛΛΑΣ". Συγκεκριμένη σελίδα: ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - Admin -
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karboyno2004
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 16:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karboyno2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ ΥΜΗΤΤΟΥ

Η σπηλιά ΝΤΑΒΕΛΗ στον ΥΜΗΤΤΟ βρίσκετε στο ύψωμα ΝΤΑΒΕΛΗ όπως σημειώνετε στον χάρτη του ΓΥΣ.Ειναι κοντά στο διάσελο ΣΤΑΥΡΟΣ του ΥΜΗΤΤΟΥ που ενώνει το ύψωμα ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ με το ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙ .Το ύψωμα ΝΤΑΒΕΛΗ συνδέει τον βόρειο με τον νότιο ΥΜΗΤΤΟ. Η σπηλιά πολύ καλά κρυμμένη μέσα στους θάμνους λέγετε ότι ήταν ένα από τα λημέρια του λήσταρχου και φήμες την ήθελαν να έχει έξοδο στο ΧΑΛΑΝΔΡΙ πράγμα που δυστυχώς δεν επαληθεύθηκε. Πρόκειται για ένα σπηλαιοβαραθρο όχι πολύ μεγάλο ημικατηφορικο που δεν έχει ιδιαίτερο σταλαγμιτικό διάκοσμο αλλά μας επιφύλασσε μια άλλου είδους έκπληξη. Συγκεκριμένα στο τέλος του σπηλαίου προσέξαμε ότι υπήρχε ένα μικρό άνοιγμα και από κάτω του ανοιγόταν ένας μικρός θαλαμος.Αναγκαστηκαμε να διανοίξουμε την τρύπα για να μας χωρέσει και με πολύ δυσκολία τελικά περάσαμε. Μέσα εκεί λοιπόν βρήκαμε απολιθωμένο το κρανίο ενός ζώου και συγκεκριμένα την άνω γνάθο με όλο το υπόλοιπο κρανίο η κάτω γνάθος έλειπε. Το κρανίο ήταν ένα με τον βράχο και δεν κάναμε καμία προσπάθεια να το αποκολλήσουμε για να μην καταστραφεί απλά το φωτογραφήσαμε. Σε επίδειξη της φωτογραφίας σε άνθρωπο που έχει σχέση με την παλαιοντολογία μου είπε σαφώς ότι πρόκειται για κρανίο ζώου χιλιάδων ετών παλαιό δεν μπόρεσε όμως από την φωτογραφία να μου πει τι είδους ζώο μπορεί να ήταν. Έτσι ενώ τελικά δεν βρήκαμε την στοά για το ΧΑΛΑΝΔΡΙ ήμασταν ικανοποιημένοι για το άλλο εύρημα μας.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ.

Το site από το οποίο προέρχεται το παραπάνω κείμενο είναι το "ΑΔΗΛΟΣ ΕΛΛΑΣ". Συγκεκριμένη σελίδα: ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ ΥΜΜΗΤΟΣ - Admin -Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karboyno2004
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 16:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karboyno2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ ΠΑΡΝΗΘΑΣ

Στην ΠΑΡΝΗΘΑ και στο ύψωμα ΝΤΑΒΕΛΗ βρίσκεται ακόμα ένα από τα λημέρια του περίφημου λησταρχου.Μια πολύ όμορφη σπηλιά όχι τόσο από άποψη διακόσμου αλλά από ενέργεια! Ευτυχώς οι επισκέπτες είναι σπάνιοι και έτσι με έκπληξη διαπίστωσα ότι η σπηλιά δεν είχε το παραμικρό σκουπιδακι εκτός από ένα μπουκάλι γυάλινο με νερό κρυμμένο σε μια εσοχή. Το άνοιγμα ήταν καλυμμένο με κλαδιά κουμαριάς που ωστόσο δεν στάθηκαν ικανά να το καλύψουν τελείως και έτσι η είσοδος βρέθηκε ευκολα.Με το που μπήκα μέσα κοιτάζοντας την είσοδο ένοιωσα να χάνετε κάθε επαφή με τον έξω κόσμο. Μου φάνηκε πολύ περίεργο ίσως να έφταιγε και η είσοδος της σπηλιάς που καλυπτόταν από τις κουμαριές και αυτό τις προσέδιδε κάτι το απόκοσμο σε συνδυασμό με το λίγο φως που εισχωρούσε μεσα.Καθησα αρκετή ώρα μιας και ήμουν μόνος και απόλαυσα την ηρεμία του σπηλαίου μέχρι που ήρθε η ώρα για να φύγω μιας και το σούρουπο βιαζόταν να πάρει την θέση του.


Το site από το οποίο προέρχεται το παραπάνω κείμενο είναι το "ΑΔΗΛΟΣ ΕΛΛΑΣ". Συγκεκριμένη σελίδα: ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ ΠΑΡΝΗΘΑΣ - Admin -Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 20:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
karboyno2004 πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτα. Είναι όλες αυτές προσωπικές σου εμπειρίες?
quote:
Avallon, αυτά που λες στο τέλος του μηνύματός σου δίνουν μία "υπόσχεση" αυτοεκπληρούμενης προφητείας(είναι ψυχολογικός όρος, ίσως σου εξηγήσω άλλη στιγμή...). Είναι σχεδόν σίγουρο πάντως ότι εάν καταθέτεις τέτοιες σκέψεις στις Συζητήσεις θα γίνουν κιόλας πραγματικότητα αυτά που φοβάσαι

Σίγουρη η προφητεία μου για μια ακόμη φορά αγαπητέ admin...
[click : ημερομηνία εγγραφής 26/2/03 (ο νοών νοείτω)]

Sonap τι φωνασκείς?
Αφού μπορείς και συνεχίζεις να μιλάς, και να εκφέρεις άποψη μέσα από το ίδιο ψευδώνυμο (-sonap-)
Hρέμησε λίγο και απόλαυσε το τόπικ...όσο κρατήσει


"Τάδε έφη η προφήτισσα Avallon"

Edited by - Avallon on 27/02/2004 21:07:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 01:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδια τι θα γινει τωρα ποσο θα τραβηξει αυτο το παραμυθι

ολοι εχουν συγγρουστει καποτε με αλλους αλλα δεκα σελιδες αντιπαραθεση νομιζω πως παρατραβηξε

αμα γουσταρετε ανοιχτε ενα topic ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ και χωστε τα εκει μεσα ο ενας στον αλλο ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΤΙΠΟΤΑ
ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΑΣ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΩ ΕΓΩ

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3460

Εγω δεν ειμαι εναντια στην αντιπαραθεση αλλα υπαρχει και καποιο οριο
ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ

Φιλη AVALLON Η επιθεση που σου εγινε ηταν 1000 % αδικαιολογητη αλλα και συ ησουν αρκετα προκλητικη και τωρα κανεις αυτο ακριβως που κατηγορουσες τους αλλους στο topic toy NTABELH666 (οτι το κανουν επιτηδες για να κλεισει)


ΚΑΙ ΣΥ ΡΕ ΦΙΛΕ SONAP κοψε λιγο ρε μαγκα αμα δε γουσταρεις τον ΝΤΑΒΕΛΗ66, φτιαξε το δικο σου topic (οπως κι εκανες)πες τα δικα σου και ασε τους αλλους στο αλλο topic να γραφουν οτι θελουν , αλλα ρε φιλε δεν την λενε τοσο χοντρα χωρις να βλεπεις τον αλλο στη φατσα δεν ειναι μαγκια αυτο (ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ)



ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ. (ΠΛΑΤΩΝ)
dimsotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 01:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τωρα οσο αναφορα τις φωτογραφιες για τους υπολοιπους φιλους που μπορει να ενδιαφερονται.

http://www.geocities.com/dimsot/photo_test.html

Ασχολήθηκα και γω λίγο με την δεύτερη φωτογραφία και θα ήθελα να σας πω την άποψη μου, πιο συγκεκριμένα ασχολήθηκα με το κομμάτι της φωτογραφίας που εμφανίζεται η φιγούρα με το μπαστούνι

Δείτε στην σελίδα που παραθέτω τις φωτογραφίες 1 2 3
Στην 1 είναι η φιγούρα στην αρχική της μορφή
Στην 2,3 έχει υποστεί αλλαγές σε φωτισμό, χρωματισμό κτλ.

Αυτό που μπορείτε να παρατηρήσετε εύκολα είναι πως ξεχωρίζει το μπαστούνι της φιγούρας σαν να φλεγεται.


Τώρα όσο για την γνησιότητα της φωτογραφίας, μπορεί κάποιος να δει αν μια φωτογραφία έχει υποστεί επεξεργασία βλέποντας τη σε μεγέθυνση. Αν έχετε ποτέ πειράξει μια φωτογραφία και μετά την δείτε σε μεγέθυνση θα παρατηρήσετε ότι τα Pixel στο κομμάτι που έχει υποστεί την επέμβαση παρουσιάζουν χρωματική ασυνέχεια σε σχέση με μη πειραγμένα κομμάτια της φωτογραφίας. Πχ.

Στην φωτογραφία 4 δείτε την προσπάθεια μου να προσθέσω ένα ufo στον ουρανό , ενώ στο κανονικό μέγεθος δεν μπορείς εύκολα να αντιληφθείς την απάτη στην μεγέθυνση φαινεται με λίγη προσπάθεια ότι τα pixel γύρο από το ufo έχουν πειραχθεί

Το ίδιο και στο άλλο παράδειγμα, (φωτο 5,6) που προσπάθησα με κλονισμό (όλα τα σχεδιαστικά προγράμματα το κάνουν) να σβήσω το φυτό αντιγράφοντας κομμάτια του τοίχου ώστε να το σβήσω, αν το δείτε λίγο πιο προσεκτικά φαίνεται η επέμβαση

Επιστρέφοντας τώρα στην φωτογραφία μας δεν φαίνεται να έχει πειραχτεί σύμφωνα πάντα με τα παραπάνω επίπεδα επέμβασης και με τις γνώσεις που ένας μέσος χρήστης μπορεί να έχει, τώρα αν την έχει πάρει κάποιος ειδικός και την έχει φτιάξει δεν μπορώ να το γνωρίζω.

Η γνώμη μου είναι (χωρίς να είμαι ειδικός παιδία μην παρεξηγηθώ ) ότι η φωτογραφία δεν είναι πειραγμένη και ότι η φιγούρα όντως εμφανίζεται , άλλα αυτό δεν πάει να πει πως είναι φάντασμα η εξωγήινος η οτιδήποτε άλλο, μπορεί πολύ απλά να είναι από τα παιχνιδίσματα του ματιού που καθημερινά μας συμβαίνουν.

Από την άλλη μεριά όμως μπορεί και να …………………..

Φιλικά Dimsot



ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ. (ΠΛΑΤΩΝ)
dimsotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1835938
Maintained by Digital Alchemy