ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO Η ΑΛΗΘΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2010, 20:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Δήμο.
Σε οτι αφορά τις κλιματικές αλλαγές.
Είναι ενα θέμα που χρήζει συζήτησης.
Αν ανοίξουμε τέτοια συζήτηση εδώ την κάτσαμε την βάρκα.
Εγώ αυτό που θέλω να πώ είναι οτι η γή είναι ενας ζωντανός οργανισμός και οχι απλά ύλη. Τίποτα αλλο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2010, 20:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΠΟΛΕΜΑΡΧΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ

Πήγε να κλείσει τις πύλες λέει.
Πήγε ή δεν πήγε?
Έχουμε ιστορία ή οχι?
Ο Αγιος Ανδρέας τα λέει αυτά υπόψιν.
Για ποιές πύλες μιλά ο πρωτόκλητος μαθητής του Ιησού που οι περισσότεροι δεν τον γνωρίζουμε.
Γιατί ο Αλέξανδρος αφάνισε τη Θήβα?
Ηταν Ελληνες οι Κάδμιοι ή ήταν κατάσκοποι.
Αλήθεια ή ψέμματα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2010, 20:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]Επίσης, τόσο ανθρωπόμορφοι είναι η εξωγήινοι ώστε να έχουν μπουκάλες (του αερίου που αναπνέουν) στην πλάτη;

Συγνώμη ρε φίλε.
Εσένα δηλαδή αυτό σου προξένησε την εντύπωση.
Δηλαδή ρε φίλε δεν σου προξένησε την εντύπωση οτι αυτοί με τις μπουκάλες εχουν ηλικία 9.000 χρόνια.
Δηλαδή δεν βλέπεις τίποτα το παράξενο.
Αυτό βρήκες να σχολιάσεις?
Δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους σκεπτικό είναι αυτό να θές μονίμως να είσαι αντιδραστικός. Δεν κερδίζεις τίποτα και αν νομίζεις οτι αυτό θα σε κάνει ξεχωριστό στη συζήτηση κάνεις λάθος, απεναντίας.
Αυτός είναι ο λόγος που δεν θέλω να έρχομαι σε αντιπαράθεση μαζί σου.


Για να απαντήσω στο ερώτημα σου ομως, εγώ προσωπικά δεν αναφέρθηκα σε εξωγήινους αλλά σε κάποιους που είχαν την τεχνολογία εκείνη την εποχή να είχαν φιάλες οξυγόνου καθώς και οχήματα.
Εκτός αν το θεωρείς δεδομένο και δεν σου προξενεί εντύπωση οτι εκείνη την εποχή έκαναν ψαροντούφεκο με μπουκάλες.
Ελα Θεέ μου..
Δηλαδή αν δεν ήταν ανθρωπόμορφοι και ήταν ερπετοειδείς εκεί θα συμφωνούσες οτι είναι εξωγήινοι. Δεν νομίζω και εκεί θα αντιδρούσες και θα έλεγες έτσι τα φανταζόντουσαν.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2010, 21:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι πουλημένη γνώση, μέσω ανίερων συμμαχιών, φίλε μου allzzaro..... Οι συμφωνιες του,δε με ανθρώπους για ..αντάλλαγμα, είναι πολύ χειρότερες απο ότι μπορείς να φανταστείς...
Ζούν ανάμεσα μας, κυριολεκτικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2010, 22:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Δήμο.
Σε οτι αφορά τις κλιματικές αλλαγές.
Είναι ενα θέμα που χρήζει συζήτησης.
Αν ανοίξουμε τέτοια συζήτηση εδώ την κάτσαμε την βάρκα.
Εγώ αυτό που θέλω να πώ είναι οτι η γή είναι ενας ζωντανός οργανισμός και οχι απλά ύλη. Τίποτα αλλο.

Αποδωσέ το φίλε Φώτη σε μια έπαρσή μου και σε μια διάθεσή μου να επικοινωνήσω αυτό που είδα και με εξέπληξε και τίποτα περισσότερο.....και έχεις απόλυτα δίκιο σε αυτό που είπες για την γή...

Για μένα όλος ο κόσμος είσαι σύ φίλε μου και ο κάθε φίλος μου και μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ..


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2010, 22:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είναι πουλημένη γνώση, μέσω ανίερων συμμαχιών, φίλε μου allzzaro..... Οι συμφωνιες του,δε με ανθρώπους για ..αντάλλαγμα, είναι πολύ χειρότερες απο ότι μπορείς να φανταστείς...
Ζούν ανάμεσα μας, κυριολεκτικά...

Βαγγέλη....μπάς και είσαι ένας απο αυτούς ρε σύ???

Αρχίζω να φοβάμαι...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2010, 22:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην ανησυχείς φίλε μου Δήμο...Ορκισμενος εχθρός τους είμαι....
Οι υπόλοιποι, με ενδιαφέρει πόσο τους γνωρίζουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2010, 22:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για μένα όλος ο κόσμος είσαι σύ φίλε μου και ο κάθε φίλος μου και μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ..

Aπολύτως Δήμο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2010, 22:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι πουλημένη γνώση, μέσω ανίερων συμμαχιών, φίλε μου allzzaro..... Οι συμφωνιες του,δε με ανθρώπους για ..αντάλλαγμα, είναι πολύ χειρότερες απο ότι μπορείς να φανταστείς...
Ζούν ανάμεσα μας, κυριολεκτικά...

Ποιοί Βαγγέλη ζούν αναμεσά μας.
Είναι άνθρωποι?
Γεννήθηκαν όπως όλοι μας?
Απέκτησαν αυτή τους την ιδιαιτερότητα αργότερα?
Το γνωρίζουν αυτό?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2010, 23:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και βέβαια το γνωρίζουν, αγαπητέ μου Φώτη...Είναι υπο συνθήκες
επι γης, όχι κατά λάθος...Ειναι κρυμένοι ανάμεσα μας, όπως απο παλιά...Και τώρα, όπως και τότε, με πουλημένους, άπλειστους για εξουσία ανθρώπους...
Κάποτε χάσανε και τώρα, επιστρέφουν για τον τελευταίο πολεμο, με την τεχνολογία, ή αλχημία, όπλο τους...
Θέλουν να μπορούν να περπατήσουν, κανονικά επι γης....Γι αυτό και όσα γίνονται με το περιβάλλον...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2010, 23:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μην ανησυχείς φίλε μου Δήμο...Ορκισμενος εχθρός τους είμαι....
Οι υπόλοιποι, με ενδιαφέρει πόσο τους γνωρίζουν...

Προσωπικά Βαγγέλη "αγρόν αγοράζω"...μαύρα μεσάνυχτα φίλε μου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 00:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι μόνο κυκλοφορούν ανάμεσα μας, αλλά είναι και περίεργα και τους αρέσει να μας παρακολουθούν από τα παράθυρα μας…

CNN Larry King Live/ Space Alien Caught On Tape Reanactment of the real video pt2

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 00:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel

quote:
Ένα πολιτισμός με ικανότητα διαστημικών και ενδεχομένως διαγαλαξιακών ταξιδιών που δεν μπορεί να προσγειωθεί αν δεν του έχουν ζωγραφίσει διάδρομο προσγείωσης; Δε μου φαίνεται σωστό

Ορθώς δεν σου φαίνεται σωστό αυτό φίλτατε IndustrialAngel.

Είναι όμως κάτι που, αναμφίβολα, υφίσταται.
Έτσι δεν είναι;

Θα ήθελα να διαβάσω λοιπόν, την εξήγηση που δίνεις εσύ (η επιστήμη) για την ύπαρξη αυτών των... διαδρόμων ή ό,τι άλλο είναι κατά τη γνώμη σου, σε συνάρτηση με την ηλικία τους.

Θεωρώ πιο ολοκληρωμένη μια άποψη που εκτός από την απόρριψη κάποιου γεγονότος ή ευρήματος περιεχει και την αιτιολογία (όσο παράλογη κι αν είναι) αυτής της απόριψης.

Ακριβώς όπως κάνεις εδώ:

quote:
Χρησιμοποιούσαν δε τις βραχογραφίες για να διδάξουν πράγματα στα παιδιά τους.

... που ισχυρίζεσαι, ότι τους βράχους τους είχαν οι τότε άνθρωποι ως... μαυροπίνακες;;;

Γιατί δεν ζωγράφιζαν στην άμμο, όπου θα είχαν και τη δυνατότητα πολλαπλών εικόνων, χωρίς να διανύουν χιλιόμετρα, αφού θα μπορούσαν να σβήνουν και να ξαναζωγραφίζουν;;;

Εγώ πάλι, έχω την εντύπωση ότι η βραχογραφία κρύβει την επιθυμία του καλλιτέχνη για αντοχή του έργου του, στον χρόνο.
Ότι εντυπωσιάστηκε τόσο, που θα ήθελε να διαιωνιστεί αυτό που είδε και ζωγράφισε...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 01:40:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=LcF_I_OT480

Δείτε λίγο από τη "μαγεία", την πραγματική μαγεία ενός προγράμματος που μπορεί να τρέξει σε ένα οικιακό προσωπικό υπολογιστή. Πρόγραμμα που μπορεί να αγοράσει ο καθένας... Ήξερες ότι υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα γείτονα;


Επίσης το βίντεο με το ούφο στην Κίνα, έχει το εξής ιδιόμορφο χαρακτηριστικό... Το ούφο μένει συνεχώς στο πάνω μέρος, βολικό αν κάνεις εφέ(το background είναι μονοχρωματικό) αδιάφορο αν είναι πραγματικό


Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί να έγινε ορατό...Αν υποθέσουμε ότι είναι αληθές γιατί έγινε για λίγο ορατό; Αν θέλεις να περάσεις απαρατήρητος παραμένεις αόρατος συνέχεια δε αναιρείς για λίγο το μανδύα σου...


Δώσε βάση στο ότι η κάμερα τρέμει στην αρχή και μετά μένει πολύ πιο σταθερή...


Αν μπορείς κατέβασε το βίντεο και δες σε slow motion 0.12χ στο VLC ας πούμε


http://www.youtube.com/watch?v=8x4P24IUDqY&feature=player_embedded

παρόμοιας τεχνικής βίντεο που επίσης κυκλοφορεί στο νετ


Δώσε μεγάλη προσοχή σε αυτή η εικόνα από το βίντεο της Nanjing τα λέει ΟΛΑ. Το ιπτάμενο αντικείμενο ΔΕΝ επηρρεάζεται από το focus της κάμερα σε αντίθεση με τα κάγκελα...; Πώς γίνεται αυτό; Γίνεται επειδή έχουμε 2 βίντεο το ένα φυτεμένο στο άλλο...

http://img216.imageshack.us/i/chinacompvb0.jpg/


Αν το δεις αναλυτικά σε πολύ αργή κίνηση θα δεις ότι έχω δίκιο, αντιστοιχίζοντας τους χρόνους


Επίσης πρόσεξε κάτι άλλο...Από ολόκληρο το φιλμ το μόνο πράγμα το οποίο εμφανίζει τετραγωνάκια (πιξελίζει όπως λέμε)είναι το διαστημόπλοιο...


Τέλος δες και κάτι άλλο. Βάλε σημάδι τη θέση του διαστημοπλοίου τη στιγμή της εξαφάνισης. Ενώ η κάμερα κουνιέται ελαφρά και το κτίριο αλλάζει θέση το διαστημόπλοιο μένει στο ίδιο σημείο

Για όλους αυτούς τους λόγους δε θεωρώ αληθές το βίντεο... Κατέβασε το από το youtube και δες το σε πολύ αργή κίνηση με το vlc για να καταλάβεις τι εννοώ

Γιάπετ,

είμαι διαβασμένο άτομο αλλά δεν είμαι και η επιστήμη η ίδια, μην περιμένεις από ότι λέω να βγάλεις συμπέρασμα για το τι λέει η επιστήμη. Είναι τεράστιο βάρος για έναν άνθρωπο και μόνο... Επίσης ποτέ να μη με εμπιστεύεσαι και να διασταυρώνεις αυτά που λέω και τις πηγές που επικαλούμε. Να ψάχνεις ΜΟΝΟΣ σου ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΑ. Αν δεν απαντάω εγώ δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει επιστημονική απάντηση. Όταν έρχεσαι αντιμέτωπος με κάποια πληροφορία που είτε συμφωνεί είτε διαφωνεί με αυτά που πιστεύεις ΠΑΝΤΑ να τη διασταυρώνεις και να την αμφισβητείς. Μην εμπιστεύεσαι κανένα...


ΠΑΝΤΩΣ από ότι έχω διαβάσει, οι διάδρομοι της Νάζκα ήταν κάτι σαν ημερολόγιο, δηλαδή η γωνία του ήλιου σε σχέση με του διαδρόμους έδειχνε τη μέρα του χρόνου, επίσης πρέπει να περιείχαν πληροφορίες για αστερισμούς που έβλεπαν...


Το πολύ πολύ οι ντόπιοι να είχαν καταφέρει να φτιάξουμν με απλά υλικά κάποιο αερόστατο... Και δεν είναι και κάτι δύσκολο να γίνει


Αν σε ενδιαφέρει ψάξε για τη Maria Reiche, Γερμανίδα μαθηματικό και αρχαιολόγο, που μετανάστευσε στο Περού και αφιέρωσε τη ζωή της στην προστασία των γραμμών της Νάζκα


Όσο για τις βραχογραφίες...Προφανώς και μπορεί να το έκαναν στην αίμο αλλά ίσως να ήθελαν να τους δώσουν πιο μόνιμο χαρακτήρα... Αποδεδειγμένα πολλές ζωγραφιές χρησιμοποιούνται για να δείξουν πράγματα της καθημερινής ζωής ή της μυθολογίας. Βλέπε και αρχαιοελληνικά αγγεία

Edited by - IndustrialAngel on 30/06/2010 01:41:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 02:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ IndustrialAngel, απ' αυτό το μήνυμά σου κρατάω τις συμβουλές σου περί ενημέρωσης.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 09:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ θα συμπληρώσω, τον Βιομηχανικούλη, γιατι, τα νέα ολογραμματικά προγράμματα, κάνουν, κυριολεκτικά θαύματα....Εμφανίζουν, ότι θέλεις κι όπου θέλεις....
Να θυμίσω εδώ, αυτό που αποκαλύφθηκε για τον πολεμο στο ΙΡΑΚ...Ότι δλδ, πολλά απο όσα είδαμε, ήταν ...γυρισμένα στο χόλυγουντ και με ηθοποιούς κομπάρσους....
Τι να εμπιστευτείς,απο αυτούς;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 13:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μονοσήμαντες ερμηνείες είπες industrialangel.
Moυ αρέσει που το μνημονεύεις κιόλας.
Πού την είδες την μονοσήμαντη ερμηνεία εσύ οταν ερμηνεύεις κάτι οπως ακριβώς θέλεις εσύ.
Δεν εξετάζεις ούτε πότε τραβήχτηκε το βίντεο, ούτε αν ήταν απο αναλογική κάμερα,ούτε αν είναι απο δύο κάμερες αναλογικές, ούτε ποιοί το τράβηξαν, ούτε απο την γνώμη των ειδικών γιατί εσύ ειδικός ΔΕΝ είσαι για να κρίνεις.
Δεν έχεις πείρα στη θέαση τέτοιων φαινομένων παρόλα αυτά κρίνεις οπως ακριβώς θέλεις εσύ, απλά και μόνο για να αντιδράσεις.
Τις ίδιες ακριβώς ερμηνείες δίνεις και για ενα σαγόνι, για μία κάτω γνάθο και βγάζεις το συμπέρασμα απο μία γνάθο δίνοντας σχήμα απο μία γνάθο στο υπόλοιπο σώμα.
Δικαίωμα σου φίλε μου δεν λέω αλλά ολα αυτά που λές πέφτουν στο κενό.
Ακόμα και εάν είχες προσωπική εμπειρία με ενα τέτοιο φαινόμενο ΠΑΛΙ θα αντιδρούσες απλά γιατί έτσι έχεις μάθει.

Edited by - allzzaro on 30/06/2010 13:17:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 13:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιαπετ
Και όταν λες "εσωγήινοι" εννοείς κατοίκους του εσωτερικού της γης, κάτι που εγώ δεν ασπάζομαι.


Εσω... τι; Μήπως μιλάμε για κάτι σαν κι αυτό;
http://www.imdb.com/title/tt0435625/

(πρώτης κατηγορίας ταινία τρόμου, ικανή να στείλει έναν κλειστοφοβικό στα... επείγοντα )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 16:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γείτονα
quote:
Δεν εξετάζεις ούτε πότε τραβήχτηκε το βίντεο, ούτε αν ήταν απο αναλογική κάμερα,ούτε αν είναι απο δύο κάμερες αναλογικές, ούτε ποιοί το τράβηξαν, ούτε απο την γνώμη των ειδικών γιατί εσύ ειδικός ΔΕΝ είσαι για να κρίνεις.


Έχεις βρει γνώμη ειδικού εσύ; Για πες μας ποιου; Του ειδικού που λέγεται ευσεβής πόθος; Πάντως πληροφοριακά σκηνοθετώ ερασιτεχνικά και το premiere και το after effects (ειδικά το πρώτο) ξέρω να τα δουλεύω...


Για ψάξε και δώσε μας στοιχεία για το βίντεο... Να δούμε τι θα βρεις...


Πραγματικά πιστεύεις ότι αν ένα τέτοιο βίντεο ήταν αληθινό θα είχαν μείνει όλα ίδια; Η' θα το είχαν εξαφανίσει από παντού ή θα είχε γίνει χαμός...Και δεν είναι ότι δεν είναι δημοσιευμένο...Στην Αμερική έχει παίξει και στην τηλεόραση, στο Sci-fi channel...

Εσύ έκανες αυτό που σου είπα εγώ; Το έβαλες σε αργή κίνηση; Κοίταξες το τρέμουλο τη στιγμή της εξαφάνισης, που ενώ το κτίριο κουνιέται το διαστημόπλοιο μένει ακίνητο; Το πιξέλισμα;


quote:
Τις ίδιες ακριβώς ερμηνείες δίνεις και για ενα σαγόνι, για μία κάτω γνάθο και βγάζεις το συμπέρασμα απο μία γνάθο δίνοντας σχήμα απο μία γνάθο στο υπόλοιπο σώμα.


Αυτό δεν έχει γίνει ποτέ... Είναι ψευδής φήμη δημιουργιστών οι οποίοι στήνουν ψεύδη για στηρίξουν θεωρίες... Υπάρχουν εκατοντάδες οστά από ολόκληρα σώματα πολλών διάφορων όντων... Αν ασπάζεσαι τέτοια ψεύδη είναι λογικό να μη συμφωνείς μαζί μου...Το ότι έβαλα μια εικόνα σαγονιού δε σημαίνει ότι υπάρχουν μόνο σαγόνια...

quote:
Πού την είδες την μονοσήμαντη ερμηνεία εσύ οταν ερμηνεύεις κάτι οπως ακριβώς θέλεις εσύ.


Δεν ερμηνεύω τίποτα... Δεν έχω φτάσει εκεί. Απορρίπτω την πληροφορία ως ψευδή. Πριν ερμηνεύσεις εξετάζεις κάτι ως προς την αλήθεια του.


Πρέπει να καταλάβεις ότι εγώ ΔΕΝ απορρίπτω την ιδέα της ύπαρξης άλλων νοήμονων όντων ή ζωής γενικά σε άλλους πλανήτες ή γαλαξίες. Ίσα ίσα που το θεωρώ πιθανότερο. Εγώ έδωσα πληροφορίες για τα βακτήρια στον Άρη, ξέχασες; Απλώς η ιδέα των ιπτάμενων δίσκων και των κάργα ανθρωπόμορφων εξωγήινων με την μπουκάλα στην πλάτη είναι απορριπτέα...


Τέτοια σχεδιαστική σύμπτωση; Μπουκάλα στην πλάτη; Γιατί όχι 2, από μία σε κάθε μπούτι; Γιατί όχι μπροστά στο στήθος; Είναι τόσο ίδιοι με εμάς οι εξωγήινοι που έχουν ακριβώς στην πλάτη την ικανότητα να σηκώνουν φορτία; Και οι μηχανικοί μας συμπτωματικά σκέπτονται με τον ίδιο τρόπο;Γιατί να χρειάζονται μπουκάλα; Έχουν αναπτύξει διαστημική τεχνολογία 1000 χρόνια μπροστά από εμάς αλλά η τεχνολογία συμπίεσης τους είναι της πλάκας στη δεκαετία του 50; Η' γιατί να μην κάνουν κάτι πιο προχωρημένο...Να παράγουν ότι αέριο θέλουν με χημικές αντιδράσεις με την ατμόσφαιρα που έχουμε εδώ... Έλα ρε δεν μπορει να το πιστεύεις στα σοβαρά...


Αν θες, μπες εδώ να δεις πάνω από όσα βίντεο με ούφο θες...

http://www.disclose.tv/


θα δεις να ευχαριστηθείςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 17:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για ψάξε και δώσε μας στοιχεία για το βίντεο... Να δούμε τι θα βρεις...

Γιατί?
Για να πείσω εσένα?

quote:
Τέτοια σχεδιαστική σύμπτωση; Μπουκάλα στην πλάτη; Γιατί όχι 2, από μία σε κάθε μπούτι; Γιατί όχι μπροστά στο στήθος; Είναι τόσο ίδιοι με εμάς οι εξωγήινοι που έχουν ακριβώς στην πλάτη την ικανότητα να σηκώνουν φορτία; Και οι μηχανικοί μας συμπτωματικά σκέπτονται με τον ίδιο τρόπο;Γιατί να χρειάζονται μπουκάλα;

Πλάκα έχεις.. ας σου απαντήσει κανένα αλλος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 17:36:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί?
Για να πείσω εσένα?


Για να δεις ότι δεν υπάρχουν και να ξε-πειστείς εσύ

quote:
Πλάκα έχεις.. ας σου απαντήσει κανένα αλλος

Εγώ θέλω να δω τι απάντηση δίνεις εσύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 17:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαζέψτε το το ανάπηρο ρε παιδιά!!!!!!
Τα κάνει μπάχαλο όλα,σιγά σιγά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 18:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel

quote:
Πρέπει να καταλάβεις ότι εγώ ΔΕΝ απορρίπτω την ιδέα της ύπαρξης άλλων νοήμονων όντων ή ζωής γενικά σε άλλους πλανήτες ή γαλαξίες. Ίσα ίσα που το θεωρώ πιθανότερο.

Δηλαδή, ίσως να μην είναι ακατοίκητα όλα αυτά τα αχανή σύμπαντα;;
Ενδέχεται να μην είναι ο μόνος κατοικημένος, από ευφυή όντα, πλανήτης η Γη;
Πιθανολογείς ότι όλος αυτός ο "χώρος" μπορεί και να μην είναι άχρηστος;;;

quote:
Εγώ έδωσα πληροφορίες για τα βακτήρια στον Άρη, ξέχασες; Απλώς η ιδέα των ιπτάμενων δίσκων και των κάργα ανθρωπόμορφων εξωγήινων με την μπουκάλα στην πλάτη είναι απορριπτέα...

Μια απορία, μικρέ.

Αφού δέχεσαι, ως πιθανότητα, την ύπαρξη άλλων όντων με… δυνατότητες, ποιος ο λόγος που τις οριοθετείς αυτές;
Γιατί απορρίπτεις κάτι και δέχεσαι κάτι άλλο, έχοντας, στην καλλίτερη περίπτωση, τα ίδια στοιχεία;;

Εννοώ ότι δεν έχεις δει εξωγήινο είτε με μπουκάλες είτε χωρίς, τι σε κάνει να απορρίπτεις τις μπουκάλες;

Αν δεν υπήρχαν μπουκάλες στις βραχογραφίες, θα θεωρούσες πιθανότερη την αλήθεια των απεικονίσεων;;

quote:
Τέτοια σχεδιαστική σύμπτωση;

Κι αν οι τεχνολογίες έχουν κοινό… πρόγονο, που λέει κι η επιστήμη;
Αν έχουν κοινή προέλευση και εφαρμόστηκαν με μερικές χιλιάδες χρόνια καθυστέρηση και γι’ αυτό μοιάζουν;;

Το αποκλείεις;;

quote:
Μπουκάλα στην πλάτη;

Μπορεί να τους στένευε στη μέση.

quote:
Γιατί όχι 2, από μία σε κάθε μπούτι;

Καλή πρόταση, αλλά μπορεί να είχαν στενά καθίσματα στα σκάφη τους.

quote:
Γιατί όχι μπροστά στο στήθος;

Δεν θα έβλεπαν το μπαλάκι στο γκόλφ κι αν το έβαζαν εκεί που το έβλεπαν δεν θα… το έφταναν, βρε!!

quote:
Είναι τόσο ίδιοι με εμάς οι εξωγήινοι που έχουν ακριβώς στην πλάτη την ικανότητα να σηκώνουν φορτία;

Αφού διαθέτεις πλάτη, σηκώνεις και φορτία εκεί.
Κανόνας.

quote:
Και οι μηχανικοί μας συμπτωματικά σκέπτονται με τον ίδιο τρόπο;

Αμφισβητείς τις συμπτώσεις;;

quote:
Γιατί να χρειάζονται μπουκάλα; Έχουν αναπτύξει διαστημική τεχνολογία 1000 χρόνια μπροστά από εμάς αλλά η τεχνολογία συμπίεσης τους είναι της πλάκας στη δεκαετία του 50;

Δεν παρουσιάζουν όλες οι αρχαίες παραστάσεις… μπουκάλες. Υπάρχουν όντα και χωρίς τέτοιες.
Μάλλον οι συγκεκριμένοι ήταν λιγότερο από 1000 χρόνια μπροστά. Θα υπάρχουν και τέτοιοι, φαίνεται…

quote:
Η' γιατί να μην κάνουν κάτι πιο προχωρημένο...Να παράγουν ότι αέριο θέλουν με χημικές αντιδράσεις με την ατμόσφαιρα που έχουμε εδώ...

Σωστό. Μόλις σκέφτηκα κάτι πιο προχωρημένο.
Γιατί να μην έπαιρναν τη γη στο σπίτι τους και να μας εξέταζαν με την ησυχία τους. Ούτε μπουκάλες ούτε ταξείδια ούτε ταλαιπωρία ούτε τίποτε…

quote:
Έλα ρε δεν μπορει να το πιστεύεις στα σοβαρά...

Κι όμως, υπάρχουν και τέτοιοι…


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 19:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή, ίσως να μην είναι ακατοίκητα όλα αυτά τα αχανή σύμπαντα;;
Ενδέχεται να μην είναι ο μόνος κατοικημένος, από ευφυή όντα, πλανήτης η Γη;
Πιθανολογείς ότι όλος αυτός ο "χώρος" μπορεί και να μην είναι άχρηστος;;;

Ακριβώς, αυτό είναι ένα από τα επιχειρήματα που με κάνουν να δέχομαι το ενδεχόμενο αυτό. Στο ορατό σε εμάς κομμάτι του σύμπαντος υπάρχουν 170 δις γαλαξίες και καθένας έχει από 200 δις άστρα ως και 100 τρις άστρα. Σκέψου τώρα αν έχει το κάθε άστρο πλανήτες γύρω γύρω τι γίνεται... Μιλάμε για ΤΕΡΑΣΤΙΟ νούμερο. Το άλλο επιχείρημα είναι ότι η χημεία του άνθρακα είναι παγκόσμια. Χημικές αντιδράσεις μπορούν να συμβούν παντού στο σύμπαν...


quote:
Αφού δέχεσαι, ως πιθανότητα, την ύπαρξη άλλων όντων με… δυνατότητες, ποιος ο λόγος που τις οριοθετείς αυτές;
Γιατί απορρίπτεις κάτι και δέχεσαι κάτι άλλο, έχοντας, στην καλλίτερη περίπτωση, τα ίδια στοιχεία;;

Δεν έχω τα ίδια στοιχεία. Σου μίλησα για χημεία και για αστρονομία. Οι επιστήμες δίνουν νούμερα που με κάνουν να αποδέχομαι την πιθανότητα ζωής αλλού...

quote:
Εννοώ ότι δεν έχεις δει εξωγήινο είτε με μπουκάλες είτε χωρίς, τι σε κάνει να απορρίπτεις τις μπουκάλες;

Αν δεν υπήρχαν μπουκάλες στις βραχογραφίες, θα θεωρούσες πιθανότερη την αλήθεια των απεικονίσεων;;


Γιατί είναι συμβατικού επιπέδου ανθρώπινη τεχνολογία... Δεν μπορεί να έχει τόσο απλές διατάξεις ένας διαστημικός εξελιγμένος πολιτισμός. Και αν έχει δεν παίζει να έχουν σκεφτεί τις ίδιες πατέντες με εμάς...

quote:
Κι αν οι τεχνολογίες έχουν κοινό… πρόγονο, που λέει κι η επιστήμη;
Αν έχουν κοινή προέλευση και εφαρμόστηκαν με μερικές χιλιάδες χρόνια καθυστέρηση και γι’ αυτό μοιάζουν;;

Δηλαδή ας πούμε το τηλέφωνο δεν το ανακάλυψε ο Μπελ αλλά το βρήκε σε συντρίμμια διαστημοπλοίου; Εγώ ξέρω ότι έχουμε επιστήμη και τεχνολογία όχι ότι ψάχνουμε στα συντρίμμια να βρούμε συσκευούλες που μας βολεύουν


quote:
Αφού διαθέτεις πλάτη, σηκώνεις και φορτία εκεί.
Κανόνας.

Μα δεν καταλαβαίνεις αυτό που λέω... Όντα που εξελίχθηκαν σε άλλο πλανήτη, με άλλες συνθήκες θα έχουν ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετική μορφολογία (και βιοχημεία). Εσύ σκέφτεσαι μια πλάτη με σπονδυλική στήλη μέσα και μύες να τη στηρίζουν. Κάτι τέτοιο δεν είναι απαραίτητο. Είναι προφανής ανθρωπομορφισμός. Αν οι εξωγήινοι είναι ας πούμε σαν τα χταπόδια θα μπορούσαν μόνο στα πλοκάμια να σηκώσουν βάρος. Είναι σίγουρο ότι ακόμα και αν έχουμε κάποιες κοινές ανάγκες δε θα τις ικανοποιούμε με τον ίδιο τρόπο


quote:
Σωστό. Μόλις σκέφτηκα κάτι πιο προχωρημένο.
Γιατί να μην έπαιρναν τη γη στο σπίτι τους και να μας εξέταζαν με την ησυχία τους. Ούτε μπουκάλες ούτε ταξείδια ούτε ταλαιπωρία ούτε τίποτε…


Ξέρεις πώς παράγουν οξυγόνο τα υποβρύχια; Με ηλεκτρόλυση... Διασπούν το νερό (θυμίζω Η20) σε υδρογόνο και οξυγόνο...Οι χημικές αντιδράσεις για να παράξεις τις ουσίες που χρειάζεσαι είναι πολύ πιο προχωρημένες διαδικασίες από τη μπουκάλα. Για να μην πάω σε ατομικά ζητήματα με μεταστοιχείωση κτλ που ενδέχεται να κατέχουν... Είναι απλά πολύ συμβατικό... Ήδη σου δείχνω ότι ο άθρωπος μπορεί και καλύτερα από μπουκάλες και αυτοί που είναι 1000 χρόνια μπροστά δεν έχουν σκεφτεί τίποτα καλύτερο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 20:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελάτε ρε φιλαράκια, ηρεμήστε…

Είναι απαραίτητο στην παρέα μας να υπάρχουν και κάποιες φωνές (IndustrialAngel) που έχουν την τάση του "σκεπτικιστή", την τάση του να ερευνούν και να δέχονται μόνο οτιδήποτε δεν αφήνει περιθώρια για αμφισβήτηση (αποδείξεις).
Και με αυτό θα συμφωνήσω με τον IndustrialAngel.

Δεν λέω το να απορρίψουμε την άποψη για εξωγήινη ζωή και τεχνολογία, αλλά το να καταλάβουμε πως όταν εξετάζουμε τέτοια «υποθετικά στοιχεία» είναι σαν να περπατάμε (αιωρούμαστε) πάνω στον αέρα σε ένα πολύ λεπτό σκοινί όπου πολλές φόρες η φαντασία μας οργιάζει αχαλίνωτα, άλλωστε και αυτό έχει την γοητεία του…

Από την άλλη δεν μπορώ να δεχτώ πως σε περίπτωση που η επιστημονική κοινότητα γνώριζε κάτι πραγματικά για όλα αυτά δεν θα το ανακοίνωνε, δεν μας έχει συνηθίσει σε κάτι τέτοιο, ακόμα και αν έρχονταν τα πάνω κάτω με αυτήν την ανακοίνωση…

Άποψη μου βέβαια όλα αυτά…

Τέλος πάντων, δείτε αυτά τα δυο βίντεο που έχουν ενδιαφέρων…

NASA's Alien Anomalies caught on film - A compilation of stunning UFO footage from NASA's archives part 1

Aliens in the NASA Archives - More Stunning NASA UFO Anomalies Captured On Film part 2

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 20:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για να δεις ότι δεν υπάρχουν και να ξε-πειστείς εσύ

Λίγο δύσκολο γείτονα.
Ξέρεις υπάρχουν κάποιοι που έχουν ερευνήσει πάρα πολύ καλά το θέμα.
Σαρωτές, κάμερες υπερύθρων, πεδιόμετρα και οτι μπορείς να φανταστείς.
Σε κάποιες περιοχές της Ελλάδας οι εμφανίσεις ΑΤΙΑ είναι συνηθισμένο φαινόμενο. Κάποιες φορές πήγα μαζί τους.
Τι να ξε-πειστώ λοιπόν.

quote:
Εγώ θέλω να δω τι απάντηση δίνεις εσύ

Τι να απαντήσω ρε γείτονα.

Ρωτάς και λές...
``Τέτοια σχεδιαστική σύμπτωση; Μπουκάλα στην πλάτη; Γιατί όχι 2, από μία σε κάθε μπούτι; Γιατί όχι μπροστά στο στήθος; Είναι τόσο ίδιοι με εμάς οι εξωγήινοι που έχουν ακριβώς στην πλάτη την ικανότητα να σηκώνουν φορτία; Και οι μηχανικοί μας συμπτωματικά σκέπτονται με τον ίδιο τρόπο;Γιατί να χρειάζονται μπουκάλα;``

Πού θα ήθελες ρε γείτονα να την έχουν την μπουκάλα.
Στο κώλο
Ελα Θεέ μου.. έλεος ρε φίλε..
Είναι ίδιοι με εμάς ρε γείτονα καθ` εικόναν και καθ` ομοίωσιν.
Γιατί χρειάζονται μπουκάλα?
Στο είπα ρε γείτονα για να έχουν μπουκάλες κάτι συμβαίνει ή έχουν έρθει απο το διάστημα και έχουν πρόβλημα με τον ατμοσφαιρικό αέρα ή ο αέρας της περιοχής ήταν μολυσμένος. Πολυ σκέψη θέλει.
Τι παιδαριώδη ερωτήματα είναι αυτά ρε φίλε .. έλεος..
Σε παρακαλώ μην μου κάνεις τέτοιες ερωτήσεις να βάζεις το μυαλό σου να δουλεύει..

Edited by - allzzaro on 30/06/2010 20:36:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 20:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel

quote:
Γιατί είναι συμβατικού επιπέδου ανθρώπινη τεχνολογία... Δεν μπορεί να έχει τόσο απλές διατάξεις ένας διαστημικός εξελιγμένος πολιτισμός. Και αν έχει δεν παίζει να έχουν σκεφτεί τις ίδιες πατέντες με εμάς...

Τι θα πει "συμβατικού επιπεδου ανθρώπινη ταχνολογία";

Λες "δεν μπορεί" "δεν παίζει" "θα ήταν έτσι" "θα ήταν αλλιώς" και, ενώ υποθέτεις, βασίζεις, σ' αυτές τις υποθέσεις, συμπεράσματα. Προσωπικά δεν μπορώ να το κάνω, οι υποθέσεις με οδηγούν σε εικασίες.
Προφανώς κι εμείς είμαστε διαφορετικοί, αλλά ανήκουμε στο ίδιο είδος και επομένως, έχουμε κάποια πνευματικά κοινά. Κι αυτοί λοιπόν, σαν άνθρωποι, όπως σωστά λέει ο allzzaro ότι είναι, μπορούν κάλλιστα να έχουν σκεφτεί το ίδιο μ' εμάς και απλά να το έχουν εξελίξει περισσότερο.

Τι λες;;;

quote:
Δηλαδή ας πούμε το τηλέφωνο δεν το ανακάλυψε ο Μπελ αλλά το βρήκε σε συντρίμμια διαστημοπλοίου;

Αυτό που λες. με κάνει να σε ρωτήσω κάτι:

Τι συνέβη μέσα στο κεφάλι του Μπελ και έκανε αυτήν την ανακάλυψη;

Τι διεργασίες οδηγούν έναν εγκέφαλο στο να "σκεφτεί" κάτι εντελώς καινούριο. Κάτι απ' το μηδέν, δηλαδή...

Εσύ πρέπει να γνωρίζεις.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 20:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
elo
quote:
Είναι απαραίτητο στην παρέα μας να υπάρχουν και κάποιες φωνές (IndustrialAngel) που έχουν την τάση του "σκεπτικιστή", την τάση του να ερευνούν και να δέχονται μόνο οτιδήποτε δεν αφήνει περιθώρια για αμφισβήτηση (αποδείξεις).
Και με αυτό θα συμφωνήσω με τον IndustrialAngel.

Aυτό δεν είναι σκεπτικισμός elo μου
Ενας σκεπτικιστής δεν απορρίπτει τίποτα αλλά δεν δέχεται και τίποτα.
Εδώ ο industrialangel δέχεται οτι θέλει, οτι συνάδει σύμφωνα με το δόγμα που ασπάζεται. Δεν λειτουργεί έτσι ο σκεπτικιστής.
Έτσι σκέπτεσαι και εσύ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 20:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει μια ωραία τηλεοπτική σειρά που λέγετε "taken" και είναι του steven spielberg.

Μου έκανε εντύπωση επειδή τα γεγονότα που δείχνει,είναι αυτά που έχουν καταγραφτεί απο το 1947 μέχρι σήμερα (2002),στην αρχή ακούγεται αυτό το πασίγνωστο πια όνομα kenneth arnold,αυτού που πρώτος είδε ενα ufo.

Απλά την προτείνω.

Υπάρχουν άνθρωποι σήμερα που πιστέυουν οτι δέν υπάρχουν εξωγήινοι και άλλοι που πιστέυουν ο,τι και αν τους πείς για τους εξωγήινους.Περιττό να πώ οτι και οι δύο στάσεις είναι λάθος.

Είναι αδύνατον να δεί κάποιος την μεγάλη εικόνα όταν είναι προκατηλημένος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 20:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Από την άλλη δεν μπορώ να δεχτώ πως σε περίπτωση που η επιστημονική κοινότητα γνώριζε κάτι πραγματικά για όλα αυτά δεν θα το ανακοίνωνε, δεν μας έχει συνηθίσει σε κάτι τέτοιο, ακόμα και αν έρχονταν τα πάνω κάτω με αυτήν την ανακοίνωση…

Το λές αυτό επειδή είσαι ο ίδιος επιστήμονας.Δέν πιστεύεις δηλαδή οτι υπάρχουν συνάδελφοι που θα έκαναν κάτι τέτοιο.Εμένα πάντως αυτό μου φένεται αφελές.Θέλει πολύ ψάξιμο το πράγμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy