ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO Η ΑΛΗΘΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 18:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η απόκρυφη γνώση.
Οι άγγελοι δίδαξαν τις κόρες των ανθρώπων ιατρική, βότανα, αρώματα.
Ο Προμηθέας δίδαξε γράμματα, τέχνες.
Ο Θώθ το ίδιο.
Δαίδαλος ο πρώτος διδάξας σύγχρονος του Ερεχθέα.
Εφευρέσεις του οπως η κοπή μετάλλων, αεροναυπηγική, μηχανική και τόσες άλλες.
Ο μύθος λέει οτι ο Δαίδαλος ευθύνεται για τη δημιουργία του Μινώταυρου κατασκευάζοντας μια ξύλινη γελάδα οπου ο ταύρος
Τι έχουμε εδώ, ο Δαίδαλος ήταν γνώστης γεννετικής.

Εκτος απο όλα αυτά όμως,δίδαξαν τα ναρκωτικά και την σεξουαλική διαστροφή και είναι οι υπαίτιοι της σημερινής ανθρώπινης κατάντιας.

Μήν ξεχνάς οτι οι Νεφελίμ είναι έκπτωτοι.

Η αληθινή ιστορία με τους καλούς και τους κακούς σε αυτό το σύμπαν, είναι πιό απίστευτη και απο τον πόλεμο των άστρων.Υπάρχουν εκατοντάδες
ράτσες όντων,άλλες μοιάζουν με εμάς και άλλες είναι γνωστές ώς "αλλόμορφες".
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 18:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Νεφελίμ δεν είναι οι έκπτωτοι.
Οι έκπτωτοι είναι οι Ελοχείμ.
Οι Νεφελίμ είναι οι απόγονοι των Ελοχείμ μην τα μπερδεύεις.

Λογικό είναι οτι γνώση υπήρχε να μεταλαμπαδευτεί.
Μαζί με τα καλά ήρθαν και τα κακά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 18:54:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η αληθινή ιστορία με τους καλούς και τους κακούς σε αυτό το σύμπαν, είναι πιό απίστευτη και απο τον πόλεμο των άστρων.Υπάρχουν εκατοντάδες
ράτσες όντων,άλλες μοιάζουν με εμάς και άλλες είναι γνωστές ώς "αλλόμορφες".


Ποια είναι η αληθινή ιστορία, strangerz2; Η λιακοπουλιάδα; Που είναι ξεπατικωμένη από ταινία του hollywood και επιτραπέζιο παιχνίδι; Και ποια τα στοιχεία;


quote:
Οι Νεφελίμ δεν είναι οι έκπτωτοι.
Οι έκπτωτοι είναι οι Ελοχείμ.
Οι Νεφελίμ είναι οι απόγονοι των Ελοχείμ μην τα μπερδεύεις.

Ναι, μπερδεύεται ο κόσμος... Μπερδεύει τα σόγια των Νεφελίμ ενώ είναι όλα διατυπωμένα με τόση σαφήνεια!...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι Νεφελίμ δεν είναι οι έκπτωτοι.
Οι έκπτωτοι είναι οι Ελοχείμ.
Οι Νεφελίμ είναι οι απόγονοι των Ελοχείμ μην τα μπερδεύεις.

Θα μου πέσουν τα μαλλιά με αυτά που λές.Τα λές ανάποδα και πίστεψέ με δέν φαντάζεσαι πόσο μεγάλο είναι όλο αυτό.Μην ακούς τον Λιακόπουλο.

Οι Ελοχίμ είναι έκτωτοι, είναι αυτοί που συνειδητά αποκόπηκαν απο την πηγή και δημιούργησαν τους Νεφελίμ Αννουνάκις,οι οποίοι με την σειρά τους δημιούργησαν τους ζέτας (τα γνωστά σε όλους ανθρωπάκια),οι ζέτας διασταύρωσαν το ανθρώπινο dna με το δικό τους και δημιούργησαν τους αυτοαποκαλούμενους illuminati,(οι οποίοι σήμερα είναι πίσω απο την κυβέρνηση και κινούν τα νήματα,η μυστική κυβέρνηση,όχι και τόσο μυστική πλέον).

Οι άγγελοι που δέν έχουν "πέσει" λέγονται Ελοχέι Μελχισεδέκ.Εκτός απο αυτούς υπάρχουν και πολλές άλλες ράτσες,όπως οι anuhazi οι οποίοι είναι οι πρώτοι που μπήκαν μέσα στο time matrix.

Απο πού είναι οι πηγές σου? Να προσέχεις τί σου λένε,γιατί υπάρχει πόλεμος και οι κακοί ντύνονται καλοί.

Οι "θεοί" του ολύμπου,ηταν αννουνάκις που εκμεταλευόντουσαν τους ανθρώπους κλέβοντας τους την ενέργεια ή με θυσίες προς αυτούς.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποια είναι η αληθινή ιστορία, strangerz2; Η λιακοπουλιάδα; Που είναι ξεπατικωμένη από ταινία του hollywood και επιτραπέζιο παιχνίδι; Και ποια τα στοιχεία;

Ο Λιακόπουλος είναι καραγκιόζης που εκμεταλλευεται τον κόσμο,και οι πέτρες το ξέρουν αυτό.Όσο για τα στοιχεία που μου ζητάς,μπορώ να σου δώσω όλες τις ιστοσελίδες και τα βίντεο που παρακολούθησα,ή να σου δώσω τα ονόματα κάποιων,αλλά με τίποτα δέν μπορώ να σε βάλω στην θέση μου,να σε κάνω δηλαδή να καταλάβεις,είμαστε πολύ διαφορετικοί και δέν είναι δυνατόν να δεχτείς κάτι χωρίς να έχει δημοσιευτεί απο την γενική επιστημονική κοινότητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα προσωπικά,φίλε IndustrialAngel,δέν με ενδιαφέρει να σου αποδείξω κάτι,αφενός γιατί δέν μπορώ έτσι όπως το θές(με απόλυτη υλιστικότητα) και αφετέρου γιατί δέν έχει νόημα για σένα,απο το ένα αυτί θα σου μπεί και απο το άλλο θα σου βγεί.Προφανώς θεωρείς και για μένα το ίδιο,όπως θές,δέν έχω πρόβλημα.Το πρόβλημα το έχω με τον Alzzaro,είναι ανοιχτόμυαλος και δέν θέλω να θεωρεί τους κακούς καλούς,γιατί είναι πολύ επικύνδυνο.

Edited by - strangerz2 on 03/07/2010 19:21:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel

quote:
Πάρε ένα ηλεκτρονικό μικροσκόπιο και βάλε του ένα δείγμα κυττάρων... Και μέτρα πόσες έλικες έχει...

Πού να βρω βρε ηλεκτρονικό μικροσκόπιο;
Δεν ξέρω και να το φτιάξω, που να πάρει....

Νόμιζα ότι γνώριζες, αλλά δεν πειράζει, θα ψάξω στο ιντερνετ...

quote:
Ξέρω που το πας και νομίζω ότι έχει να κάνει με κλώνους όχι με έλικες αλλά δε θα σου απαντήσω..

Δεν θα ήταν πιο λογικό να απαντήσεις, αν γνωρίζεις, απ' το να μαντεύεις και να νομίζεις τι θέλω να πω;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
allzzaro

Οι Νεφελίμ δεν είναι οι έκπτωτοι.
Οι έκπτωτοι είναι οι Ελοχείμ.
Οι Νεφελίμ είναι οι απόγονοι των Ελοχείμ μην τα μπερδεύεις.


quote:
strangerz2

Οι Ελοχίμ είναι έκτωτοι, είναι αυτοί που συνειδητά αποκόπηκαν απο την πηγή και δημιούργησαν τους Νεφελίμ


Κι εφώ τους ελοχείμ θεωρώ έκπτωτους και τους νεφελείμ απογόνους τους.

Πού υπάρχει διαφωνία;;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Allzzaro,δέν ξέρω άν το έχεις δεί το θέμα που έχει ανοίξει παλιά εδώ στο esoterica,αν όχι τότε οι πληροφορίες εδώ πέρα,είναι πάρα πολύ σημαντικές για εσένα.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7855


Δέν θυμάμαι σε ποιά σελίδα του θέματος,αλλά ο θεματοθέτης αναφέρεται και στην προστορία των αγγελικών φυλών. Γενικά όμως όλες οι πληροφορίες,που δίνει είναι ζωτικής σημασίας για ανοιχτόμυαλους ανθρώπους σαν εμάς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κι εφώ τους ελοχείμ θεωρώ έκπτωτους και τους νεφελείμ απογόνους τους.

Πού υπάρχει διαφωνία;;;;


Οι διαφορά υπάρχει στο οτι θεωρεί τους νεφελίμ καλούς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω μαζί σου, φίλε strangez2,σχετικά με το μπέρδεμα καλών κακών,που υπάρχει στην υπόθεση αυτή, όπως και για τους παλιούς θεούς και το ρόλο που παίξανε....
Δεν λέω ποιός ειναι τί,αλλά, θέλει πολύ ψάξιμο,για να δούμε τι
ρόλο παιζει ο καθένας, απο όσους συμμετέχουν, σε ότι λέμε, ΑΤΙΑ,παγκοσμιοποίηση,μόλυνση του περιβάλλοντος, εξωγήινοι,κλπ...
Κι αυτά για το χθες,το σήμερα και το αύριο, που συναντώνται σε ένα νέο χώρο, δίχως συνέχεια απο το παρελθόν,σαν έκτακτο,αλλά και επακόλουθο...Το κοντινό αύριο, βέβαια,είναι αυτο που πολυδιαφημίζεται ως επικείμενο,αφού,ολα πιέζουν για να ρθεί...
Ένα φοβερό,τρομακτικό και γεμάτο αμφιβολίες αύριο..Ειναι δυνατόν, να είναι έτσι;
Όχι...Τοτε γιατί το κάνουν;Τι πραγματικά επιδιώκουν, με την εικόνα που δείχνουν για τον κόσμο, για ολα;...
Αυτού του είδους τα ερωτήματα,πρέπει να μας απασχολήσουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
strangerz2
quote:
Θα μου πέσουν τα μαλλιά με αυτά που λές.Τα λές ανάποδα και πίστεψέ με δέν φαντάζεσαι πόσο μεγάλο είναι όλο αυτό.Μην ακούς τον Λιακόπουλο.


Ναι ρε γείτονα πρόσεχε... Θα το μάθουν οι νεφελίμ και θα θυμώσουν...


quote:
Το πρόβλημα το έχω με τον Alzzaro,είναι ανοιχτόμυαλος και δέν θέλω να θεωρεί τους κακούς καλούς,γιατί είναι πολύ επικύνδυνο.


Θέλω πολύ να δω έναν διάλογο με στοιχεία που να εξηγεί ο ένας στον άλλο γιατί οι Νεφελίμ είναι καλοί ή κακοί... Θα πάρω και ποπ-κορν


quote:
Όσο για τα στοιχεία που μου ζητάς,μπορώ να σου δώσω όλες τις ιστοσελίδες και τα βίντεο που παρακολούθησα,ή να σου δώσω τα ονόματα κάποιων,αλλά με τίποτα δέν μπορώ να σε βάλω στην θέση μου,να σε κάνω δηλαδή να καταλάβεις,είμαστε πολύ διαφορετικοί και δέν είναι δυνατόν να δεχτείς κάτι χωρίς να έχει δημοσιευτεί απο την γενική επιστημονική κοινότητα.


Ναι μωρέ τι είναι η επιστήμη... Μια ακόμα θρησκεία... Ξέρεις γιατί δεν έχουν δημοσιευτεί όλα αυτά; Γιατί ΔΕΝ έχουν στοιχεί να τα υποστηρίξουν. Δεν έχεις ιδέα από πόσα κύματα περνάει και με πόση αυστηρότητα εξετάζεται μια ιδέα για να γίνει δεκτή από την επιστημονική κοινότητα. Εμπιστεύομαι τα πορίσματα μόνο και μόνο από το γεγονός αυτό...


Ακόμα και ιδέες που ήταν σωστές( η κίνηση των τεκτονικών πλακών, η αναστρέφουσα συνδεσμολογία τελεστικού ενισχυτή και πολλά άλλα) ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΑΝ στην πρώτη εξέταση αλλά κατάφεραν να επικρατήσουν μέσω των στοιχείων που παρουσίασαν αυτοί που τις υποστήριζαν... Φαντάσου για τι επίπεδο αυστηρότητας μιλάμε...


Αν λοιπόν κάτι δεν αντέχει στην κριτική και δεν πείθει την επιστημονική κοινότητα, η δικιά μου η γνώμη είναι αδιάφορη...


quote:
Εμένα προσωπικά,φίλε IndustrialAngel,δέν με ενδιαφέρει να σου αποδείξω κάτι,αφενός γιατί δέν μπορώ έτσι όπως το θές(με απόλυτη υλιστικότητα) και αφετέρου γιατί δέν έχει νόημα για σένα,απο το ένα αυτί θα σου μπεί και απο το άλλο θα σου βγεί.

Ούτε εμένα με ενδιαφέρει να πείσω κανένα. Οι περισσότεροι εδώ πέρα λόγω ηλικίας έχουν τσιμεντωμένες αντιλήψεις που μόνο με κομπρεσέρ μπορείς να βγάλεις από το κεφάλι τους...Μας διαβάζουν όμως διάφοροι άνθρωποι και δε θέλω να καλλιεργείται το κλίμα του μυστηρίου και του σοφού μέλους με τις ιδιαίτερες αποδείξεις που δε μας δείχνει... Δείξε εσύ τα στοιχεία σου, να πω και εγώ τη γνώμη μου( που εσύ δε θα συμφωνείς) και ο καθένας να βγάλει τα συμπεράσματα του


γιάπετ

quote:
Πού να βρω βρε ηλεκτρονικό μικροσκόπιο;
Δεν ξέρω και να το φτιάξω, που να πάρει....

Νόμιζα ότι γνώριζες, αλλά δεν πειράζει, θα ψάξω στο ιντερνετ...


Και γιατί να εμπιστευτείς το ίντερνετ που το κοντρολάρουν οι νεφελίμ; Μέχρι να δεις εσύ ο ίδιος μέσα από ηλεκτρονικό μικροσκόπιο ΤΙΠΟΤΑ δεν ισχύει... Εκτός αν θες να εμπιστευτείς αυτό που γράφουν τα σοβαρά επιστημονικά βιβλία που τα έχουν γράψει άνθρωποι που έχουν δει μέσα από ηλεκτρονικό μικροσκόπιο...Αν το δηλώσεις τότε θα σου πω

quote:
Δεν θα ήταν πιο λογικό να απαντήσεις, αν γνωρίζεις, απ' το να μαντεύεις και να νομίζεις τι θέλω να πω;;

Ξέρεις ότι ξέρω την απάντηση... Το θέμα είναι αλλού...Γιατί να εμπιστευτείς εμένα ή τον οποιοδήποτε γράφει ένα μπουρδο-σύγγραμμα ενώ υπάρχει τρόμος να δεις με τα ίδια σου τα μάτια;

Edited by - IndustrialAngel on 03/07/2010 19:42:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ πάλι είμαι με τους σιθ έχω και φωτόσπαθο και σκοτώνω τους φλωροπαρθένους ιππότες τζεντάι

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel

quote:
Ξέρεις ότι ξέρω την απάντηση...

Μου έχεις μάθει να μην δέχομαι τίποτε χωρίς στοιχεία...
Επομένως, μέχρι να γράψεις την απάντηση, θεωρώ ότι ΔΕΝ την γνωρίζεις.

quote:
.Γιατί να εμπιστευτείς εμένα ή τον οποιοδήποτε γράφει ένα μπουρδο-σύγγραμμα

Δεν εμπιστεύομαι τον καθένα, ΕΣΕΝΑ εμπιστεύομαι, που έχεις δείξει να γνωρίζεις τα πάντα!!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιώργο,(σωστά?) αυτά που έγραψα τα έγραψα για τον allzzaro,αν εσύ και οι άλλοι με θεωρείτε τρελό,δικαίωμά σας.Αφήστε λοιπόν τον τρελό στην τρέλα του.

quote:
εγώ πάλι είμαι με τους σιθ έχω και φωτόσπαθο και σκοτώνω τους φλωροπαρθένους ιππότες τζεντάι

Θα έχεις λοιπόν και εσύ την μοίρα του darth sidious .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 19:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιώργο,(σωστά?) αυτά που έγραψα τα έγραψα για τον allzzaro,αν εσύ και οι άλλοι με θεωρείτε τρελό,δικαίωμά σας.Αφήστε λοιπόν τον τρελό στην τρέλα του.

αρκεί ο τρελός να μην μας ζαλίζει τον έρωτα με τις μπούρδες του

quote:
Θα έχεις λοιπόν και εσύ την μοίρα του darth sidious .

νομίζεις εμείς κινούμε τα νήματα και ο darth sidious ήταν κλώνος ο κανονικός είναι ακόμη ζωντανός

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 20:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αρκεί ο τρελός να μην μας ζαλίζει τον έρωτα με τις μπούρδες του

Νομίζω οτι καταλαβαίνεις,οτι άμα θέλει κάποιος διαβάζει και άμα θέλει όχι.Δέν σε υποχρέωσε κανείς να ανέχεσαι τον καθένα που σε κουράζει με αυτά που λέει,σωστά?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 20:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νομίζω οτι καταλαβαίνεις,οτι άμα θέλει κάποιος διαβάζει και άμα θέλει όχι.Δέν σε υποχρέωσε κανείς να ανέχεσαι τον καθένα που σε κουράζει με αυτά που λέει,σωστά?


λάθος δεν θα κλείσω τα μάτια και τα αυτιά μου γιατί ο κάθε βαρεμένος λέει μπούρδες από την στιγμή που εκθέτει σε δημόσιο χώρο τις μπουρδολογίες του τότε εγώ θα φέρω επιχειρήματα που θα ριξουν τα σαθρά μπουρδολογήματα του στον κάλαθο των αχρήστων

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 20:12:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι σωστός ρε Γιάννη, Γιώργο με λένε...


Αν ξέρεις ότι ξέρω τα πάντα τότε ένας απλός παραγωγικός συλλογισμός θα σε οδηγήσει στο συμπέρασμα ότι θα ξέρω και αυτό...


Στα σοβαρά, είναι πολύ σοβαρό το ζήτημα του ΠΟΙΟΝ εμπιστεύεσαι... Η΄ μάλλον ευρύτερα πώς χωρίζεις την ήρα από το στάρι στις πληροφορίες που σε κατακλύζουν...


Και στην προκειμένη περίπτωση δε νομίζω να διαφωνείς ότι μια αυτοψία είναι αδιαμφισβήτητα ο καλύτερος τρόπος για να αποκτήσεις πληροφορία...

Εμπιστεύεσαι ένα σοβαρό, εγκεκριμένο, επιστημονικό σύγγραμμα που λέει πόσες έλικες έχει το DNA;
Strangerz2, ο άθεος το ρίχνει στην καζούρα... Εν μέρει συμφωνώ μαζί του...Εν μέρει καλό είναι και να χαλαρώνουμε λίγο...


Γράψε ότι θες και άσε και τους υπόλοιπους να απαντήσουν αναλόγως...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 20:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία ρε άθεε... Φέρε εσύ τα επιχειρήματα... Εικάζω ότι θα με ξεκουράσεις λέγοντας πράγματα που θα έγραφα εγώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 20:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αθεε και Γιώργο,υπάρχουν όμως άνθρωποι σαν τον Allzzaro και αρκετούς άλλους που έχουν μια διαφορετική άποψη για όλα αυτά,δέν τα θεωρούν βλακείες.Για αυτούς τα γράφω.Μήν κάνετε σαν παιδιά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 20:20:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel

quote:
Αν ξέρεις ότι ξέρω τα πάντα τότε ένας απλός παραγωγικός συλλογισμός θα σε οδηγήσει στο συμπέρασμα ότι θα ξέρω και αυτό...

Σωστό αυτό, όμως δεν με ωφελεί καθόλου διότι μπορεί να είμαι σίγουρος ότι το ξέρεις, αλλά δεν το λες να το μάθω κι εγώ... επομένως, συνεχίζω να μην το ξέρω και μικρή σημασία, για τις γνώσεις μου, έχει το γεγονός ότι το ξέρεις εσύ...

Κατάλαβες;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 20:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωραία ρε άθεε... Φέρε εσύ τα επιχειρήματα... Εικάζω ότι θα με ξεκουράσεις λέγοντας πράγματα που θα έγραφα εγώ...

σε ποιο από όλα να απαντήσω;
στο ότι οι άγγελοι την μια στιγμή δεν έχουν φύλο και την άλλη γκαστρώνουν αβέρτα της γυναίκες;
στο ότι εξωγήινοι έρχονται στην γη και δεν τους επηρεάζει ούτε η σύσταση της ατμοσφαίρας ούτε τα βακτήρια που υπάρχουν στην γη ούτε τα δικά τους βακτηρία επηρεάζουν εμάς και όλα αυτά την στιγμή που εμείς για να πάμε από την αθήνα στην βομβάη πρέπει να κάνουμε 500 εμβόλια και να μην πίνουμε νερό από την βρύση για να μην κολλήσουμε τίποτα;

σε μια σελίδα μόνο του θέματος έχουμε 1 τρισεκατομμύριο μπουρδολογίες που αυτοαναιρούνται και μόνο κολλημένα άτομα τις δέχονται

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 03/07/2010 20:26:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 20:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε φίλε strangerz2, δε βρίσαμε κανέναν.


Εγώ απλώς εκφράζω τη διαφωνία μου και δίνω κάποια επιχειρήματα...Συστήνω να κάνεις το ίδιο... Και ο λόγος που γράφω εγώ είναι ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν ξέρουν τι να θεωρήσουν (βλακείες ή σοβαρά) και καλό είναι να έχουν δει και τις 2 απόψεις....


γιάπετ, υπάρχει και ο γούγλης... άμα σε έχει πιάσει τέτοια πρεμούρα

dna helix( έλικα)

dna strand(κλώνος)

για να ψάξεις...


το ηλεκτρονικό μικροσκόπιο νομίζω μπορείς να φανταστείς πώς είναι στα αγγλικά,ελληνικές λέξεις στην ουσία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 20:31:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σε ποιο από όλα να απαντήσω;
(1) στο ότι οι άγγελοι την μια στιγμή δεν έχουν φύλο και την άλλη γκαστρώνουν αβέρτα της γυναίκες;
(2) στο ότι εξωγήινοι έρχονται στην γη και δεν τους επηρεάζει ούτε η σύσταση της ατμοσφαίρας ούτε τα βακτήρια που υπάρχουν στην γη (3)ούτε τα δικά τους βακτηρία επηρεάζουν εμάς και όλα αυτά την στιγμή που εμείς για να πάμε από την αθήνα στην βομβάη πρέπει να κάνουμε 500 εμβόλια και να μην πίνουμε νερό από την βρύση για να μην κολλήσουμε τίποτα;


Εγώ βλέπω τρία ωραιότατα επιχειρήματα που αποδεικνύουν ότι αυτές οι "ιστορίες" δεν είναι ούτε συνεπείς με τον εαυτό τους... Δε βλέπω κάποιο λόγο να μην τα γράψεις... Συνέχισε έτσι... Άσε που δεν τα σκέφτηκα εγώ οπότε χαίρομαι που με συμπληρώνεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 20:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
strangerz2

quote:
Γιώργο,(σωστά?) αυτά που έγραψα τα έγραψα για τον allzzaro,αν εσύ και οι άλλοι με θεωρείτε τρελό,δικαίωμά σας.Αφήστε λοιπόν τον τρελό στην τρέλα του.

Εγώ γι' αυτές τις περιπτώσεις άνοιξα αυτό το θέμα.

Για να γράφουμε όποια τρέλλα θέλουμε και να μην μας ενοχλούν οι... λογικοί, με τις νηπιακές γνώσεις της επιστήμης...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 20:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel

quote:
γιάπετ, υπάρχει και ο γούγλης... άμα σε έχει πιάσει τέτοια πρεμούρα

Οκ. Κατάλαβα...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2010, 22:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Allzzaro,δέν ξέρω άν το έχεις δεί το θέμα που έχει ανοίξει παλιά εδώ στο esoterica,αν όχι τότε οι πληροφορίες εδώ πέρα,είναι πάρα πολύ σημαντικές για εσένα.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7855


Ευχαριστώ πολύ strangerz2 θα το κοιτάξω.

quote:
Αθεε και Γιώργο,υπάρχουν όμως άνθρωποι σαν τον Allzzaro και αρκετούς άλλους που έχουν μια διαφορετική άποψη για όλα αυτά,δέν τα θεωρούν βλακείες.Για αυτούς τα γράφω.Μήν κάνετε σαν παιδιά.

Γράφε οτι θέλεις φίλε μου.

Edited by - allzzaro on 03/07/2010 23:01:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 02:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
strangerz2

quote:
Οι διαφορά υπάρχει στο οτι θεωρεί τους νεφελίμ καλούς.

Φίλε μου strangerz2 αν η αναφορά σε ελοχείμ και νεφελείμ (προσωπικά δεν προτιμώ αυτά τα ονόματα), είναι συμβολική και παραπέμπει στον εποικισμό του πλανήτη μας και (ίσως) στην μετάλλαξη χθονίων οντοτήτων, τότε αυτά τα όντα είναι αγαθά και φορείς της δημιουργίας.

Αν όμως, που είναι και το πιθανότερο κατά τη γνώμη μου, συμβολίζουν την αποστασία απ' τη συμπαντική συνειδητότητα και η υποτιθέμενη αναπαραγωγή, με τον φυσικό τρόπο, μεταξύ αυτών και των χθονίων ή των ανθρώπων (εποίκων) που συμμετείχαν στη δημιουργία, κωδικοποιεί γενετικά πειράματα και δημιουργία αλλόκοτων όντων, που αναφέρονται στη "μυθολογία" των Ελλήνων και άλλων λαών, τότε είναι οι "κακοί".

Θεωρώ ότι, όποια γνώμη και να έχει κάποιος, δεν είναι επικίνδυνη, διότι ο καθένας μας, όταν θα έρθει η ώρα, θ γνωρίζει τα "στρατόπεδα" και σε ποιό είναι ταγμένος.......


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2010, 09:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ γι' αυτές τις περιπτώσεις άνοιξα αυτό το θέμα.

Για να γράφουμε όποια τρέλλα θέλουμε και να μην μας ενοχλούν οι... λογικοί, με τις νηπιακές γνώσεις της επιστήμης...


Ωραίο το θέμα σου,βάζεις απο την αρχή φρένο στην ανούσια κόντρα.

quote:
σε ποιο από όλα να απαντήσω;
στο ότι οι άγγελοι την μια στιγμή δεν έχουν φύλο και την άλλη γκαστρώνουν αβέρτα της γυναίκες;
στο ότι εξωγήινοι έρχονται στην γη και δεν τους επηρεάζει ούτε η σύσταση της ατμοσφαίρας ούτε τα βακτήρια που υπάρχουν στην γη ούτε τα δικά τους βακτηρία επηρεάζουν εμάς και όλα αυτά την στιγμή που εμείς για να πάμε από την αθήνα στην βομβάη πρέπει να κάνουμε 500 εμβόλια και να μην πίνουμε νερό από την βρύση για να μην κολλήσουμε τίποτα;

Δέν έχω σκοπό να συνεχίσουμε την κόντρα,αλλά μιας και αναφέρεις οτι οι άγγελοι δέν έχουν αναπαραγωγικά όργανα,πρέπει να σου απαντήσω οτι αυτά που έχεις ακούσει για όλα αυτά,είναι οι αληθινές μπουρδολογίες.Εχουν κατασκευάσει μια ψεύτικη εικόνα για όλα αυτά και δυστηχώς οι μάζα έχει πέσει στην παγίδα.

Μας έχουν κάνει να πιστεουμε οτι όλα αυτά είναι φαντασίες,επειδη τα στοιχεία που δίνουν,έτσι όπως τα δίνουν, κάνουν αυτομάτως το θέμα να γελιοποιείται,γκρί ανθρωπάκια σου λέει ο άλλος,χαχαχαχα.

Σκέψου λίγο,πόσο σοφό είναι να απορίπτεις κάτι αμέσως χωρίς κάν να το εξετάσεις,να το σκεφτείς.Οκ ξέρω,λείπουν τα στοιχεία που θα σου αποδείξουν στα σίγουρα αυτό που θέλεις,ομως και πάλι,ότι δέν φένεται δέν σημαίνει οτι δεν υπάρχει.Αν εσύ βρίσκεσαι σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο,πόσο εύκολο είναι να το βρείς? Αν δέν το βρείς,αυτό δέν θα σημαίνει οτι δέν υπάρχει.Απλά θέλω να σου πώ,να μήν είσαι τόσο απόλυτος.θυμήσου τον Σωκράτη,γιατί η πυθία έλεγε οτι αυτός είναι ο σοφότερος? Γιατί πολύ απλά σε αντίθεση με άλλους,δέν έλεγε οτι αυτός είχε γνώση για κάτι,αντιθέτως είχε συνειδητοποιήσει οτι ΔΕΝ ήξερε τίποτα στα σίγουρα.

Σκέψου λίγο,πόσο σίγουρος είσαι οτι όντως αυτά είναι μπουρδολογίες?Ακόμα και άν δέν έχουμε αυτούσιες αποδείξεις.Θα έβαζες το χέρι σου στην φωτιά για αυτά που υποστηρίζεις?

Αν είναι να ειρωνευτείς πάλι,καλύτερα να μήν απαντήσεις σε παρακαλώ.

quote:
Φίλε μου strangerz2 αν η αναφορά σε ελοχείμ και νεφελείμ (προσωπικά δεν προτιμώ αυτά τα ονόματα), είναι συμβολική και παραπέμπει στον εποικισμό του πλανήτη μας και (ίσως) στην μετάλλαξη χθονίων οντοτήτων, τότε αυτά τα όντα είναι αγαθά και φορείς της δημιουργίας.

Αν όμως, που είναι και το πιθανότερο κατά τη γνώμη μου, συμβολίζουν την αποστασία απ' τη συμπαντική συνειδητότητα και η υποτιθέμενη αναπαραγωγή, με τον φυσικό τρόπο, μεταξύ αυτών και των χθονίων ή των ανθρώπων (εποίκων) που συμμετείχαν στη δημιουργία, κωδικοποιεί γενετικά πειράματα και δημιουργία αλλόκοτων όντων, που αναφέρονται στη "μυθολογία" των Ελλήνων και άλλων λαών, τότε είναι οι "κακοί".

Θεωρώ ότι, όποια γνώμη και να έχει κάποιος, δεν είναι επικίνδυνη, διότι ο καθένας μας, όταν θα έρθει η ώρα, θ γνωρίζει τα "στρατόπεδα" και σε ποιό είναι ταγμένος.......


Αυτό το τελευταίο που λές,ελπίζω να ισχύει πραγματικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy