ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KAMIKAZI
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 19:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KAMIKAZI
Καλα ολα αυτα αλλα τελικα τι γινεται θα μαθουμε;;;;;;;;αναρωτιεμαι αν υπαρχει απαντηση στο τελος η απλα ειναι ενα ψυχολογικο τεστ...μμμ...

KAMIKAZIΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 19:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
10,9,11,8,10,1,18,19,8,21 13,1 4,9,19,8,17,14,11,10,11,17,19,8,21,17,8 μόνο τα 6,16,1,9,4,11,13,7,1 3,19,5,17,1...Έτσι 8,11,6 15,21,17,10,21,18 14,11,13,11 7,11 ? .

24,9,21,8 ποια 23,9,1,14,14,1,7,1 1,10,11,14,21,13,11,6,13 και 22,17,1,15,15,21,12,21 7,11 8,2,8,7,11.

10,9,21,10,21,1 13,1 10,9,11,8,21,12,21,17,8 16,1,7,17...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 19:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Υπομονή ΚΑΜΙΚΑΖΙ...

Βρισκόμαστε σε κρίσιμο σημείο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 23:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror
10,9,11,8,10,1,18,19,8,21 13,1 4,9,19,8,17,14,11,10,11,17,19,8,21,17,8 μόνο τα 6,16,1,9,4,11,13,7,1 3,19,5,17,1...Έτσι 8,11,6 15,21,17,10,21,18 14,11,13,11 7,11 ? .

24,9,21,8 ποια 23,9,1,14,14,1,7,1 1,10,11,14,21,13,11,6,13 και 22,17,1,15,15,21,12,21 7,11 8,2,8,7,11.

10,9,21,10,21,1 13,1 10,9,11,8,21,12,21,17,8 16,1,7,17...

σωστο αλλα και παλι δυσκολο φιλε...

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 00:07:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow
εγώ παρακολούθησα από τη πρώτη μέρα αυτά που έγραφε η τελικά τώρα πλέον αισθάνομαι πολύ χαζή και πολύ ανόητη γιατί δε μπορώ να καταλάβω αυτά που γράφονται όποτε σας εύχομαι καλό Πάσχα και σας αφήνω να τα βρείτε μόνοι σας!!


Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 01:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Μετά την τελευταία απάντηση της δημιουργού του τόπικ νομίζω ότι είναι πασιφανείς οι σκοποί της σχετικά με την συνέχεια του θέματος αλλά και γενικότερα η ίδια η ύπαρξη του. Όπως και η αξιοπιστία της.

Έχουν περάσει 4 σελίδες και ακόμα δεν έχει υπάρξει συνέχεια στην ιστορία.

Δημιουργεί έναν κωδικό με αριθμούς ο οποίος δεν έχει χρήση, απλά για δοκιμή!
Μετά δημιουργεί έναν άλλο και όταν το βρίσκουμε κι αυτό βάζει ένα αίνιγμα και λέει ότι περιέχει τόπο συνάντησης.
Άλλα αντ'άλλων δηλαδή. Δουλεία να χουμε..

Διστυχώς τα προγνωστικά για άλλη μία φορά φαίνεται ότι επαληθεύονται.

Το θέμα έχει τίτλο "Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες", και όχι "τεστ ανεκτικότητας", "παιχνίδια με λέξεις και αριθμούς", "σπαζοκεφαλιές" κλπ.


ΑΜΑΛΙΑ αν δε έχεις χαθεί σε κάποιο παράλληλο χωροχρόνο ήρθε η ώρα να επέμβεις(νομίζω ότι και η πλειοψηφία αυτών που διαβάζουν και γράφουν εδώ οτι συμφωνεί).


Αν όχι λουκέτο τουλάχιστον μετονόμασέ το σε "Ψάχνω προσήλυτους", "Κάνε κλικ μαλάκα" κα

Επειδή δεν αντιμετωπίζω αυτούς που γράφουν εδώ ως μαλάκες ανακοινώνω:
Δίνω 24 ώρες σε όποιον έχει αντιρήσεις να τις δημοσιεύσει ΕΔΩ. Σε mail δεν θα απαντήσω. Μετά από αυτό το χρονικό διάστημα θα δημοσιεύσω την λύση του κωδικού(ούτως ή άλλως αχρείαστος είναι).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

b0ukitsa
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 01:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους b0ukitsa
Αυτό που έχω να πω είναι ότι το πράγμα γίνεται γελίο, θέμα για πιτσιρίκια δημοτικού που μαθαίνουν κορακίστικα, έστω ότι μπήκαμε σε όλο τον μπελά της αποκωδικοποίησης, και βρήκαμε το σημείο συνάντησης, δηλαδή εγώ που δεν μένω Ελλάδα τι πρέπει να κάνω? να μυρίζω τα νύχια μου και να αναρωτιέμαι... "αν άραγε είχα πάει στην συνάντηση θα είχα μάθει?".

Ο Αινστάιν και ο Πυθαγόρας και όλοι οι σπουδαίοι άνθρωποι που "ανακάλυψαν" κάτι το μοιράστηκαν με τον κόσμο απλοχερα, στο αν θα ασχολειθούμε με αυτά είναι προσωπική επιλογή του καθενος. Η ανακαλυψή σου είναι τόσο πιο "σπουδαία" από αυτές αυτών των σπουδαίων ανθρώπων? ή πρόκειται για κάποιο κρατικό μυστικό και πρέπει να περάσουμε του Χρηστού τα πάθη για να ακούσουμε μια ιστορία....

Εαν θυμάσαι καλά το πείραμα με τους καθρέφτες υπήρχε στην εποχή μου σε βιβλίο σχολικό και ασχολήθηκε με τα πολλαπλά είδωλα, όταν τύχει να βρεθώ σπίτι θα ανατρέξω στις κούτες να στο βρω και να στο σκανάρω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

b0ukitsa
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 01:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους b0ukitsa
Dagon θα επιθυμούσα να δημοσιεύσεις την λύση την δικιά σου, βαριέμαι να μπαίνω στις διαδικασίες να στελνω μαιλς και να χαίρομαι σαν τετράχρονο που πήρε μπράβο στην ορθογραφία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 02:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1
Υπομονη και θα αμειφθουμε κατα το αινιγμα. Βασικα το ωραιο και αληθες στο γριφο ειναι πως φυσικα και θα ανταμειφθει οποιος ασχοληθει μαζι του, με αυτο που του αξιζει ;)
Συμφωνα με τη δημιουργο του θεματος με τη γνωση.
Που οπως καταλαβαινετε, την εχει απο τα σπαργανα του thread ορισει ως τοσο σπουδαια, που μονον οσοι μπορουν να περασουν απο καποιες σπαζοκεφαλιστικες για την ωρα δοκιμασιες θα περασουν στο επομενο σταδιο της γνωριμιας με την αρχηγο-δασκαλα και τις γνωσεις της. Μυηθειτε γιατι χανομαστε, ενα πραγμα!
Tα αριστουργηματα προσφερονται γενναιοδωρα και λιττα. Δεν χρειαζονται φιοριτουρες, γιατι η ομορφια τους δεν προκαλλει των θαυμασμο επιλεκτικα. Μαλλον ειναι ομορφια που σε χτυπαει αποτομα, ευχαριστα και μορφωτικα. Και η παραδοχη/χαρακτηρισμος αριστουργημα δεν δινεται απο το δημιουργο, αλλα απο το κοινο του/χρηστες του. “The reader is the new writer.”
Για μενα, απο την εισαγωγη το θεμα κατατασσεται σε κατι προβληματικο και οχι σε που προκαλλει προβληματισμο με καποιο απωτερο κρυφο δωρακι. Φωναζει πως ειναι τρομερο, φοβερο, σημαντικο, κρυβει αληθειες, ταξιδι στο χρονο, θαυμαστες γνωσεις.
Και μετα το τυρακι, ελατε τωρα, δεν δινονται ετσι απλα αυτα τα πραγματα, δεν κανει,δεν ειστε ετοιμοι ακομα. Για το καλο σας “do what Simon says”, στην προκειμενη what livia says, και θα αναμειφθειτε. Γεμισαμε απο guru και δασκαλους. Δεν εχουμε καταλαβει τιποτα για τον κοσμο μας, και η livia θα μας δοκιμασει για να μας δειξει τον “αναποδο” κοσμο που θα φερει τα πανω-κατω στα μεχρι τωρα δεδομενα μας. Μονο οσοι ειστε ετοιμοι και μπορειτε να σπαζετε κωδικακια.-ευφανταστοι και δημιουργικοι hackers ενωθειτε! Ειστε το επιλεκτο σωμα!- Με ολο το σεβασμο, αλλα βρε livia, μαθε πρωτα να σκαναρεις και μετα κανε τον κοσμο ανω-κατω. :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 09:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
boukitsa, η αλήθεια είναι οτι ο Πυθαγόρας δεν έδωσε τίποτα απλόχερα στον κόσμο... η σχολή του ήταν αυστηρώς μυστική, και για να μπείς μέσα μέχρι απο τέστ περπατήματος πέρναγες, γιατί κατά τον Πυθαγόρα απο τον τρόπο που περπατάς μπορεί να ανακαλύψεις τα 'ελαττώματά' σου (θα συμφωνήσω)... Ακόμα και σήμερα δεν είμαστε 100% σίγουροι για το τί ακριβώς διδάσκονταν στην σχολή του, παρα μόνο απο όσα έχουμε μάθει παραπλεύρως απο μαθητές ή φίλους φίλων απο φίλους των φίλων κάποιων φίλων των μαθητών του!!!!! :)))
Απο αυτή την άποψη συμφωνώ κι εγώ οτι κάτι δεν πάει καλά, αλλά για τους εξής λόγους:
1. Προσωπικά δεν πιστεύω οτι πρέπει να δίνεται η οποιαδήποτε γνώση στον οποιονδήποτε. Ο ίδιος ο γνώστης είναι υπεύθυνος για το αν θα δώσει και πού την εκάστοτε γνώση, και το μόνο που μπορεί να ελπίζει αυτός που θα την λάβει είναι οτι δεν πρόκειται για κανέναν κοκορόμυαλο που θέλει να κάνει φιγούρα...γιατί η φωτιά στα χέρια του άπειρου ή του παιδιού ή του χαζού είναι επικίνδυνη, κι όχι μόνο για τον άπειρο, το παιδί ή τον χαζό, όπως καταλαβαίνετε! Επομένως, αν όντως η livia κατέχει αυτή την γνώση, έχει υποπέσει σε μέγα σφάλμα, για τον παρακάτω δεύτερο λόγο:
2. η ετοιμότητα ενός ανθρώπου να λάβει συγκεκριμένη γνώση δεν καθορίζεται απο την ικανότητά του να λύνει γρίφους και αινίγματα, αλλά απο άλλα πιο σημαντικά πράγματα. Συνήθως η συνταγή του 'έτοιμου' για γνώση είναι άδειος και αγνός διανοητικά (ό,τι καταλάβετε μ'αυτό...δεν έχει σημασία να εξηγηθεί επι της παρούσης), και απλός και γεμάτος σεβασμό και αγάπη συναισθηματικά... Η ικανότητα επίλυσης σπαζοκεφαλιών δεν αποτελεί σημαντήρα για κανένα απο τα δύο προηγούμενα, οπότε, η livia, ακόμα κι αν καλοπροαίρετα ξεκίνησε, υπέπεσε σε δεύτερο μέγα σφάλμα, γιατί θα μπορούσε κάλλιστα να δώσει αυτή την γνώση στον πλέον επικίνδυνο, και ουχί στον πλέον ικανό!!! Που σημαίνει (με βεβαιότητα για μένα πιά) οτι ένα απο τα εξής δύο συμβαίνει:
α) ή η livia δεν κατέχει την γνώση, γιατί απο τα ελάχιστα που γνωρίζω ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙΣ (στο λεγόμενο παρελθόν -ή παρελθόντα- τουλάχιστον, γιατί στο μέλλον μόνο σε πιθανότητες πάς), κι όταν το κάνεις ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ γιατί ακόμα και αρνητικός να είσαι καταλαβαίνεις οτι ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ (!!!). Σε αυτή την περίπτωση μας δουλεύεις ψιλό γαζί καλή μου, ή
β) η livia κατέχει κάποια γνώση υποκειμενική, με την έννοια οτι ή κάποιος παίζει με το μυαλό της και την ΕΠΕΙΣΕ οτι ταξιδεύει στον χρόνο, ή κανείς δεν την έπεισε για τίποτα και απο μόνη της ΝΟΜΙΖΕΙ οτι ταξίδεψε στον χρόνο... σε αυτή την περίπτωση, και νομίζω θα συμφωνήσουν όλοι, ευχαρίστως να βοηθήσουμε με ψυχολογική ή άλλη υποστήριξη, και δεν το λέω ειρωνικά livia... τα παιχνίδια του μυαλού είναι τα πιο επικίνδυνα. Αν πράγματι νιώθεις οτι ο κόσμος είναι ανάποδα, τότε πιθανά να είναι, γιατί ο κόσμος έτσι κι αλλιώς είναι υποκειμενικός. Ο αντικειμενικός κόσμος είναι αλλού, αλλά κόσμος ευθύς και ανάποδος δεν υπάρχει καλή μου, γιατί όπως θα έπρεπε να μάθεις απο το ταξίδι σου ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ!!!!!
Ο,τι χρειαστείς να ξέρεις οτι θα σε ακούσω με πολλή προσοχή και αγάπη, και προσπάθησε να 'ακούσεις' αυτό το μήνυμα όπως ακριβώς το έγραψα, δηλαδή χωρίς καμμία διάθεση ειρωνίας ή 'μαλώματος'... Ελπίζω όλα να πάνε καλά για σένα, και να 'ισιώσει' ο κόσμος σου...
Καλό Πάσχα, κατα τ'άλλα, και καλή Ανάσταση εσωτερική..
Την αγάπη μου
Παγώνα
ΥΓ Παρόλα αυτά, ήδη σου έστειλα ως επεξήγηση του αινίγματός σου τους βασικούς παράγοντες για την εσωτερική σου ανάσταση. Ισως τελικά να στέλνει το μυαλό σου SOS και να μήν το έχεις καταλάβει... Σκέψου το, συνδιαλέξου με το μυαλό σου, κι όλοι εδώ είμαστε. Τα μέλη του esoterica στην πλειοψηφία τους έχουν τρομερή υπομονή και διάθεση να βοηθήσουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 09:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror
16,15,19,8,7,21 7,11, 7,11,10,17,16 !!!

Και οπιοςια θελει να μαθει για τον κοδικα ας μου γραψει. Γιατι κριμα να ασχολουνται πλεον τοσα ατομα με ασχετους!! Και εγω κατα τυχει τον βρικα, δεν σιμενει οτι ειμαι πιο εξυπνος...

Και οσο για τους καθτεφτες, μονο ι μαυρη μαγεια ασχοληται με αυτους διοτι ειναι το κιριο εργαλειο τους. Γιαυτο μακρια!


..Learn to listen and you will learn to learn...

Edited by - Conqueror on 28/04/2005 09:32:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 10:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia
Livia καλα όλα ώς εδώ.. αλλά πές ότι βρήκα την λύση στο αίνιγμα...
πιστεύεις οτι θα έρθω εκεί που λές?

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 10:47:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror
Μαλλον ειναι θιμα της μαυρης μαγειας το κοτιτσακι μας, και ψαχνει καπιο αλλο να γλιτωσει η ιδια..


http://www.unexplainable.net/artman/publish/article_700.shtml

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 11:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Γιατί καλή μου Cassiopeia πιστεύεις οτι θα σε αφήσει κανείς να μπείς??? Κι αν αφήσουν εσένα, πιστεύεις οτι θα σου πούν πού θα βρείς την livia (βλ. **** **** κατά το προφίλ της;)

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΜΕΛΟΥΣ livia
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

agstamy
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 12:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους agstamy
Gia sas paidia,

eimai neo melos kai diavasa auto to post apo tin arxi.

Den mporo na katalavo to skeptiko tis livias sxetika me tin oli istoria.

Ta forums einai dimosia ... otan apofasizeis na peis kati tha prepi na to peis !!! Ti noima exei na valeis kodikes kai anigmata ? Ase poy exei eksafanistei kiolas !!!

Mporei kapoios pou exei vrei ton kodika na mas ton dimosieusei oste na doyme ti exei grapsei i livia ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 12:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Εχει γράψει αυτο που λέει απο την αρχή και χωρίς τον κώδικα! Δίνει κι έναν κωδικό για...δεν ξέρω τί... Ο κώδικας είναι τυχαίος, με κάποιους υποσυνείδητους συνειρμούς... Προσπάθησε λίγο και μόνος/η έτσι για την χαρά του παιχνιδιού :)))
Αυτά, και Καλό Πάσχα σε όλους/ες, ειδικά σε σένα LiviaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 12:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
Δεν αναζητώ οπαδούς.
Φίλους θέλω.

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 12:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
αχ υφάντρες συνομωσιών περίεργες μυτούλες μου,
που θέλετε ότι σας έταξαν εδώ και τώρα σάμπως να είναι κάτι που σας ανήκει.......

Ατρόμητοι αναζητητές του τρίτου σας ματιού πρέπει πρώτα να μάθετε να μην φοβάστε των άλλων τα δύο μάτια!!

μα τι φοβάστε?? μήπως έχω κέρατα???

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 12:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Για να μην υπάρχουν μπερδέματα είπα ότι θα δημοσιεύσω τον κωδικό για να λήξει και το θέμα. Και ότι θα το κάνω μετά από ένα χρονικό διάστημα για να έχει χρόνο η συγγραφέας του τόπικ να απαντήσει. Και για να απαντήσετε κι εσείς και να μην λέτε ο κακός Dagon έδωσε τον κωδικό=κατέστρεψε το θέμα και δεν θα μάθουμε τι έγινε τελικά. Αν πιστεύει κάποιος άλλος ότι θέλει να το κάνει ας το κάνει.

Livia το ότι δεν απάντησες μέχρι τώρα λέει κάτι. Ωστόσο θα περιμένω. Ούτως η άλλως σε αυτό το τόπικ δεν έκανα και τίποτα άλλο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 13:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
ώπα!
ΕΔΏ ΕΊΜΑΣΤΕ!

"Δεν αναζητώ οπαδούς.
Φίλους θέλω."

να βρεις άλλο τρόπο να αποκτήσεις. Η φιλία είναι λέξη ιερή και βασίζεται στην ειλικρίνια


"που θέλετε ότι σας έταξαν εδώ και τώρα σάμπως να είναι κάτι που σας ανήκει......."

Δεν θεωρούμε τίποτα. μόνο ότι εσύ ήδη έχεις πει.
Λέγε:δίνω τώρα τον κωδικό ή προτιμάς να συνεχιστεί η παρωδία?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

agstamy
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 13:05:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους agstamy
Pagona

Nai to skeftika na asxolitho ... epeksa ligo me to elliniko alfavito , meta me tin eliniki arithmisi ... alla asinartiseis ebgaza !!!

Livia

Apo oti exo diavasei edo den vlepo na se fovate kanenas, kai an itheles filous tha mporouses na kanoniseis mia sinantisi xoris anigmata kai kolpa eite apo edo eite apo meli pou sou kinisan to endiaferon meso mail.

Dragon

To eixa diavasei gia tin prothesmia sou ... mou fenete oti ligei se liges ores ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 13:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Λοιπόν?

ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ:

ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

agstamy
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 13:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους agstamy
Προφανώς προτιμά την παρωδία !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 13:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
quote:
που θέλετε ότι σας έταξαν εδώ και τώρα σάμπως να είναι κάτι που σας ανήκει.......

ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΧΝΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ??
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΑΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΡΘΟΔΟΞΑ??

quote:
Ατρόμητοι αναζητητές του τρίτου σας ματιού πρέπει πρώτα να μάθετε να μην φοβάστε των άλλων τα δύο μάτια!!



ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ ΣΑΝ ΣΧΗΜΑ ΛΟΓΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΥΤΕ ΜΑΤΙΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΦΡΥΔΙΑ ΚΑΝΕΝΟΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΑΠΕΙΛΕΣ ΠΟΛΥΣΗΚΩΝΩ..

ΟΡΙΣΤΕ ΠΑΛΙ ΚΑΚΙΑ ΦΑΝΗΚΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ..

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 13:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Κακό δικό της. Αργά το απόγευμα αν δεν δω απαντήσεις απο σας που να ζητάν να μην διακοπεί το θέμα(εδώ γελάνε) ή από την livia που να δίνει έναν αξιοπρεπή λόγο γιατί θα πρέπει να συνεχίσουμε να ασχολούμαστε με την πάρτη της θα δώσω και την ρημάδα την λύση για αυτούς που έσπασαν το κεφάλι τους άδικα.

Αν πάλι είναι επιθυμία κάποιων να συνεχιστεί αυτό λυπάμαι αλλά δεν θα πάρω. Ήδη ξεπέρασα κατά πολύ τα όριά μου.

Άντε καλή μας μέρα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

agstamy
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 13:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους agstamy
Το post θα μπορούσε να λέγεται :

ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ LIVIA

Εγώ θα παρακολουθώ για λίγη ώρα ακόμα.

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 14:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere
Συμφορουμίτες, συμφορουμίτισες,

επιτρέψτε μου μερικά αιρετικά…

αν δεν μας ενδιαφέρει ένα θέμα, απλώς δεν ασχολιόμαστε μαζί του. Υπάρχουν τόσα και τόσα θέματα στο forum που επίσης, υποθέτω, δεν μας ενδιαφέρουν και με τα οποία δεν ασχολούμαστε. Γιατί το κάνουμε τόσο θέμα με αυτό εδώ; Εκφράζουμε αν θέλουμε την δυσφορία μας, την απαρέσκειά μας και αποχωρούμε. Ως εδώ κατανοητό.

Από κει και πέρα όμως ομολογώ δεν καταλαβαίνω γιατί να κλειδωθεί το θέμα. Αν δεν ενδιαφέρει κανένα, ας μην το διαβάζει κανένας. (Καλύτερα, να μείνω εγώ με τη livia να μου πει το …μυστικό .)

Για να το ξαναδούμε λίγο από την αρχή:

Περίπτωση ένα: H livia μας δουλεύει ψιλό γαζί. Ε και λοιπόν; Καλά κάνει. Ευκαιρία να μάθουμε λίγα πράγματα για το πώς δουλεύει ο κακώς εννοούμενος εγωισμός μας. Πού είναι το πρόβλημα;

Περίπτωση δύο: Η livia είναι λίγο (έως πολύ) μπερδεμένη (για να μην πω μπλεγμένη) και χρειάζεται βοήθεια. Σε αυτή την περίπτωση όποιος καταλαβαίνει και μπορεί βοηθά. Το κλείδωμα όμως του θέματός της θα είχε τότε και μόνο νόημα αν θεωρήσουμε ότι έτσι θα βοηθιόταν στο μπλέξιμό της. Παίρνει κάποιος την ευθύνη γι αυτό;

Περίπτωση τρία: Η livia ενεργεί καλοπροαίρετα, ξέρει που θέλει να καταλήξει και όσο και αν δεν συμφωνούμε με τον τρόπο της (και με πολλά άλλα της ίσως) δεν υφίσταται πραγματικός λόγος για τη διακοπή του. Τι θα εξυπηρετούσε αλήθεια το κλείδωμα του topic, εκτός από την ικανοποίηση του όποιου πληγωμένου μας εγωισμού;

Περίπτωση τέσσερα: Η livia ενεργεί κακόβουλα, ξέρει πολύ καλά που θέλει να καταλήξει και αυτή η κατάληξη εμπεριέχει κινδύνους για όποιους την ακολουθήσουν. Αν υπάρχουν ενδείξεις ότι πρόκειται περί αυτού τότε αυτός θεωρώ, ότι είναι ένας καλός λόγος (ο μοναδικός ίσως) όχι μόνο για το κλείδωμα του topic αλλά και για ό,τι άλλο προβλέπεται σε τέτοιες περιπτώσεις.

Με λίγα λόγια αν είναι να κλειδωθεί το topic ας κλειδωθεί για τους σωστούς λόγους (αν υφίστανται) και όχι επειδή μας έκανε να αισθανθούμε κάπως, πρόσβαλε τη νοημοσύνη μας, την αισθητική μας, έπαιξε με την υπομονή μας ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Γιατί σε αυτή την περίπτωση, μήπως θα έπρεπε να αρχίζουμε να κλειδώνουμε και όποιο άλλο topic θεωρούμε ότι εντάσσεται στις πιο πάνω κατηγορίες;

Αυτά…

Υ.Γ. όχι, livia, εγώ δεν θα έρθω..

Προσοχή στην Προσοχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 16:16:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
μα τι φοβάστε?? μήπως έχω κέρατα???


... τι ερώτηση... μήπως σ' έχουμε απέναντί μας?


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 17:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Όπως και να χει η κατάσταση έχει ξεκαθαρίσει. Και επειδή λοιπόν το σίγουρο είναι ότι ο κωδικός που μας έδωσε δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί αλλά ούτε και να υπάρξει συνέχεια της ιστορίας(και αν υπάρξει θα είναι επιτιδευμένη-ήδη αν πρόσεξες έχει πέσει σε πολλές αντιφάσεις που δεν μπαίνει στον κόπο να εξηγήσει-) δημοσιεύω τον κωδικό.

Όπως είπα άφησα ένα εύλογο χρονικό διάστημα για να πάρω απάντηση από εσάς αλλά κυρίως από την livia και τα αποτελέσματα τα βλέπεις στην οθόνη σου.

Προσωπικά δεν θα πέσω στο λάθος που πέφτεις εσύ να δώσω εκδοχές κλπ γιατί ένα πράγμα έμαθα από αυτή την ιστορία: Ότι είναι πασιφανές δεν χωρά αμφισβήτησης.

Τώρα αν το θέμα τελικά πρέπει να κλειδωθεί θα το κρίνουν άλλοι, όχι εγώ

"Τι θα εξυπηρετούσε αλήθεια το κλείδωμα του topic, εκτός από την ικανοποίηση του όποιου πληγωμένου μας εγωισμού;"

Δεν είναι θέμα εκδίκησης. Απλά δεν βλέπω λόγο να συνεχίζει κάτι ανούσιο. Αλλα όπως είπα αυτό θα το κρίνουν άλλοι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 17:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Aν Ampere πιστεύεις την περίπτωση 3 τότε ίσως και να είσαι ο μόνος.
Αυτά είναι τα σημεία και τέρατα που είδαμε(που δεν είδαμε):

<+ Αν
^%<-)#^ σταθείς
<+<()^< ανάμεσα
^) σε
*$. δύο
!<-&)/%)^ καθρέπτες
!<# και
%@&@^)#^ τηρήσεις
!</.#< κάποια
^%.#')#< στοιχεία
/.$ που
-< θα
^.$ σου
*:^: δώσω
)#+<# είναι
),#!%. εφικτό
)+< ένα
%<=#*# ταξίδι
^%. στο
'&.+. χρόνο
. O
!:*#!.^ Kωδικός
)#+<# είναι
^%<?:+< σταλώνα


Πόοοοοοοοοοοοοποοοοοοοοοοοοοοοο! Τρομεροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!


Αν υπάρχει λοιπόν έστω κι ένας(πολύ αμφιβάλλω) και πιστεύει ότι χάλασα την ιστορία και θέλει να συνεχιστεί, να είναι σίγουρος ότι η αγαπητή μας Αστάρτη θα δημιουργήσει κι άλλους γρίφους. Δεν θα κολλήσει σ αυτό.
Αποχωρώ με την συνείδηση μου ήσυχη

Καλό Πάσχα σε όλους
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy