ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 02:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
16 σελίδες,19000 αναγνώσεις όμως τελικά τα κατάφερα:

Ιδού ο πραγματικός αποσυμβολισμός

quote:
A ν κώδικα ρωτήσεις στην ψυχή σου,
N α έχεις τα αυτιά σου καθαρά,

Εδώ αναφέρεται στους στοιχειώδεις κανόνες υγιεινής, που είναι απαραίτητοι για να ακολουθήσεις το δύσκολο μονοπάτι

quote:
O σα σου πεί να τα ερμηνεύσεις,
I σως με γράμματα παλιά.

Αναφέρεται στις σύγχρονες μελέτες περι γραμμικής Β.
Η γνώση θέλει υπομονή και επιμονή

quote:
Ξ έχνα τις σκέψεις που σε πνίγουν,
E ίναι αλυσίδες του μυαλού,

Εδώ αναφέρεται στην χρήση παραισθησιογόνων.
Μ'ένα χαπάκι ταξιδεύεις όπου θες

quote:
T α αλλαγμένα όνειρα θα σε οδηγήσουν,
A ν νιώθεις άνοιγμα στο νού.

Αν κάτι άλλο δεν πετύχει, μπορείς πάντα να καταφύγεις στην σύγχρονη, δοκιμασμένη μέθοδο της λοβοτομής

quote:
Μ υστικά μιλούν στα αυτια του Αρχιτέκτονα,

Κι εδώ κάνει νύξη για το πολύ μεγάλο πρόβλημα των αυθαίρέτων

quote:
A υτοί που θέλουν αιώνια να κρατήσεις,
T ην απέραντη ομορφιά του χρόνου σου,

Τα Βριλ θα είναι το μόνο όπλο που θα έχεις μαζί σου.
Θα πρέπει όμως να μάθεις μόνος σου πως να τα χρησιμοποιήσεις

quote:
I σως να θέλουν όσα πάλεψες να αποκτήσεις,
A έναη απατηλή πλανεύτρα Αστάρτη.

Αυτό εξηγείται βάσει της Πυθαγόρειας Αρίθμησης
232+...%+μπλαμπλα=@

quote:
Σε λίμνες του χάους φωλιάζεις πυκνές,
O σα βάζεις παιχνίδια με φώς και σκιές.

Το ελληνικό θέατρο σκιών(καραγκίοζης) περιέχει πολλά στοιχεία που θα σε βοηθήσουν στο ταξίδι σου

quote:
Y στερα απο τόσα χρονια σου ανήκει να αμειφθείς.

Στην Ελλάδα του 2005 βρισκόμαστε, αν θες αυθαίρετο πρέπει να σκάσεις γερή μίζα

Άντε Κυρά Των Κλείδωνε
Κλείδωνε, κλείδωνε


Edited by - DAGON on 20/08/2005 03:02:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 03:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χμμμμ!
Να και μία άλλη εξήγηση του περιβόητου γρίφου!
Μου άρεσε όμως!
Όπου να 'ναι, θα σκάσει μύτη η Αμαλία, σα να την ακούω να κραδαίνει κάτι κλειδάκια...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sara11
Νέο Μέλος


44 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 04:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sara11
Είμαι καινούργιο μέλος και διάβασα όλο αυτό το θέμα και ομολογώ ότι διασκέδασα πολύ.
Θα μου επιτρέψετε να σχολιάσω κι εγώ κάποιους από τους γρίφους.
1. Κατά τη γνώμη μου η Livia αποκλείεται να είναι ένα μικρό αθώο κοριτσάκι που αποφάσισε να διασκεδάσει κοροϊδεύοντας τους πάντες. Δεν μπορώ να ξέρω αν όντως αυτή η τεχνική με τους καθρέφτες υπάρχει κι αν έχει αποτέλεσμα ή όχι, αλλά αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι η ίδια κατέχει την τέχνη της χειραγώγησης τέλεια, και εδώ θέλω να της πω ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ Livia.
Αυτή η τέχνη δεν μαθαίνεται δίχως δάσκαλο έτσι θα μου επιτρέψετε να πω ένα ακόμη ΜΠΡΑΒΟ στον δάσκαλο ή τους δασκάλους της που τόσο σωστά την δίδαξαν.
Τι έκανε λοιπόν η μικρή Λύδια? Αυτό που έκανε τους πάντες να τσιμπήσουν το δόλωμα ήταν ο μαγικός δάσκαλος, ίδιος ο Δον Χουαν, που επιτελεί μαγικά κατορθώματα.
Ποιός από εμάς δεν έχει ονειρευτεί κάτι τέτοιο, εγώ πάντως σίγουρα, ο δάσκαλος χτυπά την πόρτα σου και σου προσφέρει την γνώση του.
Αν έγραφε αυτή την ιστορία σκέτη είναι σίγουρο ότι λίγοι θα την πίστευαν, αλλά όχι την αναφέρει σαν δευτερεύουσα, σαν το φόντο που μπροστά του στέκεται η μαγική συνταγή. Θυμηθείτε αυτό ηρθε να μοιραστεί μαζί μας.
Και μετά το ταλέντο της χειραγώγησης εκδιπλώνεται. Είναι ασαφής, δίνει γρίφους, περιπαίζει όσους την αμφισβητούν, και γιατί όχι η επιλογή της από τον μάγο δάσκαλο της δίνει το δικαίωμα.
Είναι η άξια διάδοχος που ήρθε να μοιραστεί μαζί με όσους αξίζουν τα μυστικά της. Χρειάζεται επιμονή και υπομονή γράφει σε κάποιο σημείο. Αυτό που δεν θα αποκαλύψει όμως ποτέ είναι ότι χρειάζεται υπομονή για να την ανέχονται και επιμονή στο να της γλύφουν τις μπότες παρακαλώντας την να μοιραστεί μαζί τους τα μυστικά της.
Αυτά είναι τα πράγματα που πραγματικά επιθυμεί, που χρειάζεται και μάλλον χρειάστηκε και απομέρους της πολύ επιμονή και υπομονή απέναντι στους δασκάλους της για να γίνει το φωτισμένο ον που είναι.
ΜΠΡΑΒΟ Livia είσαι μια άξια μαθήτρια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 11:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Α! έτσι πες το μας, δεν το είχαμε καταλάβει.

Εάν είναι έτσι έχω να προτείνω 2 βιβλία
Ο ΜΑΓΟΣ του John Fowles
Η ΙΕΡΕΙΑ ΤΗς ΘΑΛΑΣΣΑΣ της Dion FortuneΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 13:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εγώ πάλι θα πρότεινα να κλειδωθεί το παρόν θέμα για να ξεχαστεί και να προχωρήσουμε σε άλλα...
Το θέμα ξεκίνησε, ίσως κούρασε, ξέφυγε σε μεγάλο βαθμό κι έκανε τον κύκλο του, χωρίς να μπορεί να προσφέρει κάτι άλλο.
Οπότε...?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 19:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus
Καλησπέρα σε όλους
Αγαπητη φίλη Livia θέλω κι εγω να σου πώ μπράβο είσαι σίγουρα ενα άτομο που ξέρεις να τραβάς την προσοχη και την περιέργεια των άλλων χωρίς ομως αυτό να σημαίνει πως αυτό που έκανες ήτανε σωστό.
Εχεις πράγματικά ενα υπέροχο ταλέντο και θα μπορούσες να γίνεις μια καλή συγραφέας.
Αν η φίλη σαρα11 είχε δίκιο τότε συνέχισε αυτο που κάνεις και μην ξεχνάς πως έχεις μια ευκαιρία που δεν την έχουν πολή αν πάλι όχι τοτε ξεκίνα το βιβλίο σύντομα

Φίλε Dagon θα ήθελα σε παρακαλώ να μου εξηγίσεις πως κατάφερες και μετέφρασες τα σύμβολα ομολογώ πως τρελαίνομαι για συμβολισμούς και γρίφους αλλα όσο κι αν έσπαγα το κεφάλι μου δεν εβγαινε τιποτα μόνο τις πρώτες δύο μπόρεσα να βρώ.
Σε παρακαλώ πολύ θα ήθελα να μου μάθει αν μπορείς αν δεν θες να το δημοσοιοποιήσης στο φορουμ στείλε μου σε παρακαλώ ενα mail.
Ευχαριστώ εκ των προτέρον ελπίζω σύντομα να λάβω μηνυμά σου.
ευχαριστώ

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντοσ και οδηγός του μέλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 20:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6951

Μετά φίλε μου Dying Incubus λες να μην είμαστε καχύποπτοι πάντα!
Με το συγκεκριμένο μέλος δεν νομίζω να είχαμε καμία προϊστορία έτσι ώστε να εξηγείται αυτή η αναίτια στάση του.
Κι επειδή έχω ένα καλό, θυμάμαι πρόσωπα και καταστάσεις, το "νέο" μέλος salvalive έχει κάνει δύο ποστ στην 2η σελίδα.
Όλα του τα ποστ είναι σε αυτό εδώ το θέμα.

quote:
Φίλε Dagon θα ήθελα σε παρακαλώ να μου εξηγίσεις πως κατάφερες και μετέφρασες τα σύμβολα ομολογώ πως τρελαίνομαι για συμβολισμούς και γρίφους αλλα όσο κι αν έσπαγα το κεφάλι μου δεν εβγαινε τιποτα μόνο τις πρώτες δύο μπόρεσα να βρώ.
Σε παρακαλώ πολύ θα ήθελα να μου μάθει αν μπορείς αν δεν θες να το δημοσοιοποιήσης στο φορουμ στείλε μου σε παρακαλώ ενα mail.

Δεν είναι δα και κανα μυστικό φίλε μου.
Ευχαρίστως να σου πω.

Αρχική σκέψη:κάθε σύμβολο είναι ένα γράμμα της αλφαβήτου.
Με λίγη τύχη και με δοκιμές, για την ακρίβεια σκέφτηκα ότι θα πρέπει μέσα σε αυτά τα ακαταλαβίστηκα να εμπεριέχεται και η λέξη "κωδικός".
Βρήκα λοιπόν το σημείο που υπήρχαν 7 σύμβολα (τα 7 γράμματα της λέξης δηλαδή) και βρήκα αυτόματα ποια σύμβολα είναι τα γράμματα κ,ω,δ,ι,κ,ο,ς
Στην συνέχεια αντικατέστησα αυτά τα σύμβολα με τα αντίστοιχα γράμματα και σε άλλα σημεία του κειμένου. Με λίγες δοκιμές βρήκα και κάποια άρθρα. Στην συνέχεια σκέφτηκα ότι ίσως να υπάρχει και η λέξη"καθρέπτες" και όντως υπήρχε. Έπραξα αναλόγως.
Πάνω κάτω αυτά είναι. Θέλει και λίγο τύχη

quote:
Εχεις πράγματικά ενα υπέροχο ταλέντο και θα μπορούσες να γίνεις μια καλή συγραφέας.

Μα δεν είναι η συγγραφική της ικανότητα που τράβηξε την προσοχή. Τέτοιες ιστορίες νομίζω ότι μπορούν να γραφούν από τον οποιοδήποτε.
Αυτά που αναφέρει η sara11

quote:
Αν έγραφε αυτή την ιστορία σκέτη είναι σίγουρο ότι λίγοι θα την πίστευαν, αλλά όχι την αναφέρει σαν δευτερεύουσα, σαν το φόντο που μπροστά του στέκεται η μαγική συνταγή. Θυμηθείτε αυτό ηρθε να μοιραστεί μαζί μας.
Και μετά το ταλέντο της χειραγώγησης εκδιπλώνεται. Είναι ασαφής, δίνει γρίφους, περιπαίζει όσους την αμφισβητούν

είναι πολύ σωστά.


quote:
Εγώ πάλι θα πρότεινα να κλειδωθεί το παρόν θέμα για να ξεχαστεί και να προχωρήσουμε σε άλλα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 21:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus
Ευχαριστώ πολύ
Αλλα με τους αριθμούς πως εγινε τους έβαζα κατω με χαρτί και μολύβι και δεν μου έβγαινε μετα σκέφτηκα μήπως είναι κάποιος αναγραματισμός αλλα τα σύμφωνα ήταν περισσότερα απο όσα τα φωνήεντα και δεν έβγαινε κανένα αποτέλεσμα
Μπορείς να μου πείς πως το έκανες
και πάλι ευχαριστώ

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντοσ και οδηγός του μέλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 21:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Μάλλον θα πρέπει να αρχήσω να σας χρεώνω με την ώρα

Πλάκα κάνω, ευχαρίστως να σου πω.

Είναι απλό.

Κανονικά θα ήταν α=1, β=2, γ=3, δ=4 κλπ

Καλά μέχρι εδώ?
Λοιπόν ιχύει το ίδιο, με αφετηρία το α=1, αλλά μετά πας αντίστροφα

Δηλαδή
α=1, ω=2, ψ=3, χ=4 κλπ

Ελπίζω να σε βοήθησα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 21:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Μετά φίλε μου Dying Incubus λες να μην είμαστε καχύποπτοι πάντα!
Με το συγκεκριμένο μέλος δεν νομίζω να είχαμε καμία προϊστορία έτσι ώστε να εξηγείται αυτή η αναίτια στάση του.
Κι επειδή έχω ένα καλό, θυμάμαι πρόσωπα και καταστάσεις, το "νέο" μέλος salvalive έχει κάνει δύο ποστ στην 2η σελίδα.
Όλα του τα ποστ είναι σε αυτό εδώ το θέμα.


Φίλτατε DAGON!
Ομολογώ πως είναι όντως περίεργη αυτή η συμπεριφορά της salvalive αλλά ας μην κολαζόμαστε άδικα.
Επειδή έχω παρατηρήσει πως είσαι ένα λογικό άτομο με μυαλό και σωστή σκέψη, καλύτερα να μην αναλώνεσαι σε συζητήσεις με άτομα που σε προσβάλλουν.
Αυτό βοηθάει στο να μην δίνεται συνέχεια στην όλη αντιπαράθεση και να λήγει εκεί το θέμα.
Όσο για τον τρόπο που αποκωδικοποίησες το γρίφο της livia, θα έπρεπε να μας χρεώνεις με την ώρα!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 21:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus
Ευχαριστω παρα πολυ
Τωρα κατάλαβα αρκετα


Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντοσ και οδηγός του μέλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 11:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
Για το μόνο που λυπάμαι φίλε DAGON είναι ότι αθελά μου, έκανα να φανείς σε κάποιους, σαν το άτομο που έγινε η αιτία να μην αποκαλυφθούν τα μυστήρια της ΣΙΟΝ. Αν και δεν είμαι σίγουρος ότι είναι "κάποιοι".

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 14:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Ας μην ξεχνάμε φίλε stemix ότι στις προηγούμενες σελίδες πήραμε και μία ωραία αποκάλυψη.
Όλοι αυτοί που περίμεναν email της, ακόμα περιμένουν.
Οπότε αν υπάρχουν "κάποιοι" που το νομίζουν αυτό, ε τότε...

ΥΓ1.Τελικά πήρες φορητό, ή μόλις επέστρεψες?
ΥΓ2.Τα ξαναλέμε στο παρτ2Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

salvalive
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 18:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους salvalive
ΑΓΑΠΗΤΗ DAGON
ΜΠΡΑΒΟ!!!!ΚΡΑΤΑΣ ΕΠΙΠΕΔΟ!!!ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΕΚΕΙ ΧΑΜΗΛΑ,ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΗΔΗΞΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 18:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
Μόλις επέστρεψα και από ότι βλέπω έχεις κατακτήσεις, αν και μπερδεύτηκα λίγο με τα φύλα.
Άντε και στο II θα βάλουμε μέσα sex κα βία για καλύτερες επιδόσεις.

Edited by - stemix on 22/08/2005 18:58:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 19:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Γιατί μπερδεύτηκες?

H salvalive είναι ερωτευμένη μαζί μου και πάνω στην ζάλη του έρωτα αντί για "ε" στο αγαπητέ έβαλε "η".

Εντάξει salvavile ξέρω ότι πραγματικά συγκινήθηκες από τον αποσυμβολισμό που έκανα παραπάνω αλλά δεν είναι ανάγκη και να κόψεις τις φλέβες σου για πάρτη μου ρε παιδί μου.

Ποιές λίγο ξύδι, βοηθάει.
A, κάνε και κανα ταξιδάκι με τον καθρεύτη και είσαι οκ

quote:
Άντε και στο II θα βάλουμε μέσα sex κα βία για καλύτερες επιδόσεις.

Οπωσδήποτε!


Εχμ..Αμάλια,..εκείνο το λουκέτο..που λέγαμε..

Edited by - DAGON on 22/08/2005 19:32:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

salvalive
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 20:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους salvalive
quote:

Μιας και παίζουμε που παίζουμε πιστεύω ότι θα πρέπει μας κατατοπίσεις λίγο. Σε ένα τόπικ με 3000 αναγνώσεις εως τώρα τουλάχιστον αυτοί που μπαίνουν στην διαδικασία να ακολουθήσουν το μονοπάτι σου(όποιο κι αν είναι αυτό) θα πρέπει να φτάσουν κάπου.

Το πρώτο μέρος, αυτό με τους αριθμούς, είναι εύκολο να βρεθεί, αρκεί να μην κινηθείς με τον συμβατικό τρόπο. Το δεύτερο όμως που κολλάει? Θα χρησιμοποιήσουμε κάτι από το πρώτο ή το πρώτο το έβαλλες έτσι για να δοκιμάσεις τα νεύρα μας?

Ελπίζω να απαντήσεις εγκαίρως. Αλλιώς καλύτερα θα ήταν να κλειδωθεί αυτό το θέμα μιας και δεν βλέπω να καταλήγει κάπου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
salvalive
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 20:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους salvalive
Γιατι αληθεια απο την αρχη ηθελες να κλειδωθει αυτο το θεμα?
καπου στις πρωτες σελιδες γραφεις amalia=skouby=livia
γιατι εισαι τοσο υποψιασμενος παντα? εγω ξερω οτι ο κλεφτης βλεπει παντου κλεφτες και ο ψευτης,ψευτες.
Εμφανιστηκαν πολλοι ως νεα μελη που εγραψαν μονο για να βρισουν την livia και να υπερασπιστουν εσενα,σου εκανε μαθηματα ο ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ?

Μαθε οτι εγω δεν κρυβομαι πισω απο τον υπολογιστη μου και δεν φοβαμαι να συναντηθω με καποιον απο το φορουμ....
Δεν υπηρχε λογος να ζηταω απαντησεις μεσω του υπολογιστη εφοσον απο την αρχη μου δοθηκε η δυνατοτητα να γνωρισω την συγγραφεα.Οπως ειχε πει μονο ενας ειχε τα κοτσια να παει.

Η livia ειναι στην Κρητη και σε χαιρετα.

Μια καλοπροαιρετη συμβουλη μην κανεις σαν παιδακι που θυμωνει επειδη δεν του εδωσαν το γλυφιτζουρι του οταν το ζητησε.Επισης καλο θα ηταν να ακους και να σεβεσαι τους συνομιλητες σου και να μην βγαζεις βιαστικα συμπερασματα.

φιλικα ο salvaliveΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

salvalive
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 20:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους salvalive
Αν οπως υποψιαζομαι θελεις εσυ ή καποιοι απο τους αλλους σου λογαριασμους να κλεισει αυτο το θεμα για να ανοιξετε το Νο 2 με περισσοτερο σεξ και βια, μπορεις να μου στειλεις mail στο salvalive@in.gr να σου πω τα κολπα για να κανεις περισσοτερες σελιδες.....


και μια φιλικη συμβουλη Νο 2:το μαυρο σου παει,αυτο το χθεσινο μπλουζακι σε χλωμιαζε!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 21:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON

quote:
Το ελληνικό θέατρο σκιών(καραγκίοζης) περιέχει πολλά στοιχεία που θα σε βοηθήσουν στο ταξίδι σου



quote:
Η livia ειναι στην Κρητη και σε χαιρετα.

Κι αυτοί που κοροϊδεψε και περιμένουν ακόμα email της, την χαιρετούν.
Δεν είμαι σίγουρος όμως μήπως κάνουν κάτι άλλο, γιατί έχουν μεν τα δάκτυλα της παλάμης τους ανοιχτά, αλλά είναι πολύ προτεταμένα για να είναι χαιρετισμός.

quote:
καπου στις πρωτες σελιδες γραφεις amalia=skouby=livia
γιατι εισαι τοσο υποψιασμενος παντα

Είναι εύκολο να διαστρεβλώνεις τα λόγια και το ύφος των άλλων.

quote:
να σου πω τα κολπα για να κανεις περισσοτερες σελιδες

Ε, ναι. Εσύ κάτι θα ξέρεις...
Πάντως 17 σελίδες ανουσιότητας πρέπει να είσαι για δέσιμο για να τις θες. Ή να έχεις έλειψη αυτοεκτίμησης και να θες επιβεβαίωση ακόμα και μέσα από την κακή κριτική.

Για τα άλλα φούμαρα που λες περι διπλών λογαριασμών προτείνω να το ψάξουν και οι συντονιστές όποτε θέλουν.
Τα πυροτεχνήματα είναι για την ανάσταση


Edited by - DAGON on 22/08/2005 21:42:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 22:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Έλεος, ρε παιδιά!
Κι εδώ τσακωμοί???
salvalive, τι κόλλημα έχεις φάει ξαφνικά με τον DAGON αφού είσαι νέο μέλος και δεν έχετε μιλήσει ξανά?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 11:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia
ελα μου ντε?

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 11:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Περίεργα πράγματα, έ.....?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σπαρτιάτης
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 14:33:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σπαρτιάτης
salvalive έγραψε.....

quote:

Επισης καλο θα ηταν να ακους και να σεβεσαι τους συνομιλητες σου και να μην βγαζεις βιαστικα συμπερασματα.

φιλικα ο salvalive


"Bιαστικά" ??? Ετσι είναι τα "βιαστικά συμπεράσματα" ????? Τόσους μήνες περιμένουμε.....(τρόπος του λέγειν τώρα πια...)Τι πρέπει να κάνουμε δηλαδή ?Υπομονή κανα δυο χρόνια??
Καλά ρε, Μεξικάνοι είστε και κυλά τόσο αργά ο χρόνος για σας ??

Edited by - Σπαρτιάτης on 23/08/2005 14:37:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 16:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss
quote:
Στις 20 Αυγούστου,
θα απενεργοποιηθεί και το θέμα "Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες"
οπότε πιστεύω πως μέχρι τότε, υπάρχει περιθώριο να δωθεί μία ειρηνική, φιλική και καλοπροαίρετη έκβαση στο όλο ζήτημα.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!


Και αφού πλέον δόθηκε μία ειρηνική, φιλική και καλοπροαίρετη έκβαση στο όλο ζήτημα, και αφού δεν είμαστε Μεξικάνοι και το... τελεσίγραφο έληξε, σήμερα 23 Αυγούστου, γιατί είναι ακόμη ανοιχτό?...


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 17:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia

ουπς!
Τι έγινε ρε παιδιά!
Μόλις βγήκα από τον καθρέφτη.
Τι;
Φτου!
Στις 23 με έβγαλε;
Και τον είχα προγραμματίσει για τις 20!!!

Που το έχω βάλει,
που το έχω βάλει;

Α, ναι!
Νάτο!

Σχεδόν - λοιπόν - όπως είχε αναφερθεί σε προηγούμενο μήνυμά μου,
η ώρα έφθασε, και πέρασε.
Το θέμα αυτό απενεργοποιείται.

Επίσης, ο λογαριασμός του μέλους "ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ", έχει επανενεργοποιηθεί ήδη από εχθές.


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy