ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
revil
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 01:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους revil
Παιδιά εγώ τώρα γράφτηκα στο forum.Και διάβασα μονοκοπανιά και τις 11 σελίδες.Πιστεύω πως είναι φανερό για όλους το τι παίζετε εδω.Δεν έχω να πώ τίποτα καινούριο συμφωνώ σε όλα με τον DAGON.Κατά τη γνώμη μου όλα τα λεφτά είναι η φράση "Δεν αναζητώ οπαδούς.Φίλους θέλω."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Proteus
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 19:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Proteus  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Proteus
NAI
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bloodnik
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 02:04:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bloodnik
NAI>:)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scar_face
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
183 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 12:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scar_face
Μα τελικά τι δόλωμα έχει η απόχη μέσα?
Livia δεν κατεβαίνεις στις εκλογές, μπας και δολυμε καμμιά άσπρη μέρα?
Δεν μπορεί, όλο και κάτι θα γνωρίζεις για να κάνεις την ζωή μας καλύτερη από την μια μέρα στην άλλη.
Καλά μην βαράτε, το Κασπεράκι μου λείπει τώρα, οπότε μιλάει ο κακός μου εαυτός.




The love is like a ball. Ul c
.|.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bloodnik
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 00:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bloodnik
exo olo ton xrono na dw.
kai allo toso na pistepsw.


Y.G. => NA ER8W POU A8HNA? DEN TO NOMIZW..... EXW MAGAZI,SPITI, KTIMA, KAI LIGO XRONO GIA SEFARISMA STO NET-CAFE :(

PLIZzzzzzzzzzz KANE MOU PM KAI STILE MOU FOTO KAI PES MOU OTI ITAN NA MOU PEIS STO RANTEBOU (AN SOU EINAI DINATON)
AN OXI 8A TO EKLABW OS MIA KALOSTIMENEI ISTORIOULA.... (KAI POU PROSPA8EI H FILH MAS NA DIMIOURGISEI 1 FOBO SE 1 MEGALOUPOLH.)

8ES' NA SAS DOSW TO DIKOMOU RANTEBOU ??? ELATE STO KAIMAKTSALAN (BORAS) KAI STIN PERIOXH TOU MAYROU DASOUS 8A ER8W NA SAS BRW TO BRADI 12.00 WRA PITE MOU TIN MERA POU 8A ER8ETE GIA NA ER8W KAI GW..... (ROTISTE KAI MA8ETE APO TOUS NTOPIOUS GIA TIN ISTORIA TOU ANTARTI) KAI TA LEME....... (DEN KRIBW TIPOTA-> DEN EINAI KAKO.... NA KSERIS OTI TO ANTISKINO SOU EINAI STIMENO EKEI POU PE8ANAN XILIADES) DEN EXEIS NA PA8EIS TIPOTA.... MONO NA 3EFANTOSOUN OI FOBOI SAS POU KRIBONTE STO NOU SAS.... KATI POU EXW ZISEI.
KAI ME EXEI KANEI NA PISTEBW PRAMATA POU DEN PISTEBOUN ALOI.
OSO GIA FOBO.... OPIOS EXEI ZISEI TO SKINIKO TOU ANTARTI.... DEN EXEI NA FOBI8EI TIPOTA ALLO.MALISTA 8A 8ELEI NA NIOSI AYTO TO RIGOS KSANA KAI KSANA.

MAKARI NA MPOROUSA NA ERXOMOUN..... STIN A8HNA. GIA NA ANAKALIPSO KATI PIO KALO.ALLA DISTIXOS.( PLIZ STILE MOU 1 EMALL)
EUXARISTW.
KALI SINEXEIA STOUS ALLOUS.( GIA MENA TO 8EMA AYTO TELIONH EDO PERIMENONTAS STO EMAIL MOU KAPIA STIXIA.)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 19:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Παρακαλώ γράφετε ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ GREEKLISH ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΝΑΓΝΩΣΤΑ ΑΠ'ΌΛΟΥΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 12:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
dagon...........

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofi-k
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2005, 19:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofi-k
Εγω παντως διαβασα το τοπικ 12 σελιδες μονοκοπανια και αρχικα τσανιστηκα, εξαντληθηκε η υπομονη μου, μετα προβληματιστηκα με τους γριφους, μετα γελασα με τις "οτι να 'ναι" απαντησεις της αγαπητης livias...

4 ερωτησεις εχω να κανω στις οποιες δεν περιμενω βεβαια απαντηση:

---Ποια ειναι ακριβως η σχεση της ιστοριας με τον ζωγραφο, με αυτο που μας λες(δηλαδη με το πειραμα με τους καθρεπτες);;;
---Γιατι ξεκινησες μια ιστορια που δεν μας εδωσε κατι ουσιαστικα να καταλαβουμε;;;
---Γιατι δεν απαντας σε ολα τα ποστ αλλα μονο επειλεκτικα;Βοηθαει αυτο στην διατηρηση του να ελεγχεις και να κατευθηνεις την συζητηση εκει που θες εσυ;;;
---Συμφωνα με το τελευταιο σου ποστ που ειχε μια ταση ειρωνιας (οπως και τα περισσοτερα βεβαια)ο DAGON εχει αγνοια απεναντι σε ποιο ρισκο;;;Στο κατω κατω ολοι αγνοια εχουμε μιας και δεν λες κατι ξεκαθαρο...Πολυ μυστηριο και προετοιμασια και προυποθεσεις...Το μονο ρισκο που βγαινει απο το τοπικ παντως ειναι το να κατσεις να το διαβασεις κατι που το εκανα και δεν το συστηνω,ειναι χασιμο χρονου...

Εν τελει συμφωνω σε ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ τα ποστ του DAGON...


Endless climb
I am blind
why can`t i leave?
color blind
speaking a phrase
instantly grown
i am blind
waiting in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2005, 10:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos
Μία επιστημονική προσέγγιση.
Time Dilation
http://patsy.hunter.cuny.edu/CORE/CORE4/LectureNotes/relativity/relativity4.htm
Εδώ βρίσκεις το Master Eye ή το Slave eye
http://www.exo.net/~pauld/summer_institute/summer_day1perception/master_eye.html


'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'

Edited by - alexilexos on 03/07/2005 10:57:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2005, 10:28:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos
Μία κινηματογραφική ταινία:
Time Between Two Mirrors (2001)
Directed by: Alaric S. Rocha
Written by: Alaric S. Rocha
Cast: Liz Bailey
Description: Inspired by the novel, "Einstien's Dreams" by Alan Lightman.
Production Company: Blue Bassoon Pictures
Music by: Alaric S. Rocha

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2005, 10:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos
Λίγο από Harry Potter
http://www.mugglenet.com/editorials/thetwowaymirror/ttwm17.shtml

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2005, 10:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos
Και άλλοι ερευνούν το θέμα:
http://www.kitada.com/

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sentna
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2005, 03:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sentna
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΡΓΕΙ Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΤΕΛΙΚΑ 8Α ΓΙΝΕΙ...ΑΝ ΓΙΝΕΙ....ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΗ ΦΑΣΑΡΙΑ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ(ΠΕΙΡΑΜΑ,ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ)ΘΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟΜΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΣΑΝΙΖΑ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ..ΤΕΣΠΑ.....ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΗ...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ LIVIA ΠΕΡΙΜΕΝΩ....


<<ΝΑΙ>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 11:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
quote:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΡΓΕΙ Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΤΕΛΙΚΑ 8Α ΓΙΝΕΙ...ΑΝ ΓΙΝΕΙ....ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΗ ΦΑΣΑΡΙΑ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ(ΠΕΙΡΑΜΑ,ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ)ΘΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟΜΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΣΑΝΙΖΑ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ..ΤΕΣΠΑ.....ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΗ...



καλή μου,
αν μοιράζεις αβασάνιστα την γνώση τότε σίγουρα θα κάνεις περισσότερο κακό παρά καλό σε ανθρώπους που θα μάθουν ολα να τα βρίσκουν έτοιμα
χωρίς προσπάθεια και ρίσκο.....
αν εσύ ξενέρωσες όπως λές δεν καταλαβαίνω γιατί θέλεις να συμετάσχεις στο πείραμα? αφού ξενέρωτο θα είναι και αυτό..........

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 11:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
quote:

Εγω παντως διαβασα το τοπικ 12 σελιδες μονοκοπανια και αρχικα τσανιστηκα, εξαντληθηκε η υπομονη μου, μετα προβληματιστηκα με τους γριφους, μετα γελασα με τις "οτι να 'ναι" απαντησεις της αγαπητης livias...

4 ερωτησεις εχω να κανω στις οποιες δεν περιμενω βεβαια απαντηση:


sentna
αφού οι απαντήσεις μου είναι <<ότι να΄ναι>>
γιατί θέτεις ερωτήσεις δεν κατάλαβα...........


οστόσο δεν περιμένεις απάντηση.......
αλλά μάλον ρωτάς έτσι για να γραφούν στα πρακτικά οκ.


Είναι δύσκολο το μονοπάτι

Edited by - livia on 05/07/2005 11:11:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 11:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
Το αν κατάλαβε κάποιος κάτι απο την ιστορία ή όχι άπτεται στην προσωπική του αντιληπτική ικανότητα και όχι σε ΄μένα...
ξαναδιάβασέ την και ίσως πάρεις μια ιδέα.......


Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PurePoison
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 16:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PurePoison
Τοσο καιρο που διαβαζω το τοπικ ειναι η πρωτη φορα που μπαινω στον πειρασμο να γραφτω στο σαιτ για να πω κι εγω την αποψη μου( κι ας μην την ζητησε κανεις-θεωρω πως δεν θα ενοχλησω ιδιαιτερα-μπορειτε να προσπερασετε το μηνυμα αλλωστε )
Το συγκεκριμενο τοπικ ηταν αρκετα διασκεδαστικο αφου καλως η κακως μας κρατησε σε αγωνια μηπως και η λιβια αποκαλυψει το μυστικο και ηρεμησουμε ολοι επιτελους...αλλα μεταξυ μας πιο πολυ ηθελα να δω που θα παει η κοντρα του Dagon και της Λιβια αφου, σορρυ που θα το ομολογησω ειναι απολαυστικη (δεν σας την λεω )...Ας παμε λιγο και στον γριφο ομως...Μας ζητας Λιβια να σε συναντησουμε, να μας ξεκαθαρισεις τα πραγματα, εγω πιστευω πως εισαι απλα ενα ακυνδινο κοριτσακι που θελει να αφησει το σημαδι του εδω...αλλα μπορει να κανω και λαθος...Πιστευεις πως θα ρισκαραν πολλοι να σε συναντησουν ενω ξερουν ηδη ΟΛΑ αυτα για σενα? Και λεγοντας "ΟΛΑ" δεν θελω να το παρεξηγησεις αλλα μιλαω για οσα μας εχει πει εσυ προς το παρον και για οσα εχουν γραφτει και αφορουν ονοματα και αλλαγες ταυτοτητας... Ελπιζω να μην γινομαι κακια αλλα ολο αυτο ειναι ενα παιδικο παιχνιδακι που δεν θα τελιωσει ποτε, αλλα και να τελιωσει δεν θα εχει πια σημασια αφου ο καθενας χρησιμοποιησε το τοπικ για να βγαλει το "αχτι" του, αφου καταφερε να φτασει πολλους στα ορια τους...
Παρολα αυτα ειτε ειναι αληθινη ιστορια ειτε ψευτικη θα μου αρεσε να ακουσω και μια συνεχεια...δεν ξερεις ποτε τι μπορει να ζησει κανεις ή ποσα μπορει να φανταστει ο ανθρωπινος εγκεφαλος...

Αυτα για τωρα..μιας και εκανα την αρχη μαλλον θα σας ερχομαι πιο συχνα κι ας μην τα παω και τοσο καλα μ ολο αυτο το σκηνικο.

Φιλικα & με σεβασμο

Νικολ.

Ποιος ειναι ο επομενος που θελει να μ εχει...γραμμενη στην λιστα των εχθρων του να με βλεπει...?!

Edited by - PurePoison on 05/07/2005 16:39:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofi-k
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 17:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofi-k
quote:

αφού οι απαντήσεις μου είναι <<ότι να΄ναι>>
γιατί θέτεις ερωτήσεις δεν κατάλαβα...........


οστόσο δεν περιμένεις απάντηση.......
αλλά μάλον ρωτάς έτσι για να γραφούν στα πρακτικά οκ.


Edited by - livia on 05/07/2005 11:11:47


Δεν περιμενα κατι αλλο...Οχι οτι εισαι υποχρεωμενη να μου απαντησεις βεβαια...Αλιμονο...Απλα ελεγα μηπως...

Οσο για την ιστορια σου την διαβασα ξανα αλλα δεν καταλαβαινω ποιο το νοημα της και κυριως η σχεση της με το πειραμα με τους καθρεπτες...Μαλλον φταινε οι ασαφιες της ιστοριας ή ισως τελικα να ειμαι απλως ηλιθια...

Endless climb
I am blind
why can`t i leave?
color blind
speaking a phrase
instantly grown
i am blind
waiting in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sentna
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 23:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sentna
quote:

[quote]
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΡΓΕΙ Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΤΕΛΙΚΑ 8Α ΓΙΝΕΙ...ΑΝ ΓΙΝΕΙ....ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΗ ΦΑΣΑΡΙΑ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ(ΠΕΙΡΑΜΑ,ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ)ΘΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟΜΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΣΑΝΙΖΑ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ..ΤΕΣΠΑ.....ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΗ...



καλή μου,
αν μοιράζεις αβασάνιστα την γνώση τότε σίγουρα θα κάνεις περισσότερο κακό παρά καλό σε ανθρώπους που θα μάθουν ολα να τα βρίσκουν έτοιμα
χωρίς προσπάθεια και ρίσκο.....
αν εσύ ξενέρωσες όπως λές δεν καταλαβαίνω γιατί θέλεις να συμετάσχεις στο πείραμα? αφού ξενέρωτο θα είναι και αυτό..........

Είναι δύσκολο το μονοπάτι

ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΕΡΩΤΟ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΛΟΙ¨"ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ"ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΣ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ!!!ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ QUOTE ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΘΕΣΑ ΕΓΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.....ΟΥΤΕ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ...ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΧΕΣΑΙ ΤΗΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕ ΤΙΜΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ερυκίνη
Νέο Μέλος

French Polynesia
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 02:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ερυκίνη
Επιτέλους δεν νομίζετε ότι ήρθε η ώρα να φωνάξει κάποιος «Ο Αυτοκράτορας είναι γυμνός» και να τελειώσει εδώ το θέμα με τους ανόητους γρίφους που η σκοπιμότητα τους είναι εμφανή? Από ένα σημείο και έπειτα το μόνο ενδιαφέρον πράγμα στο θέμα είναι οι απόψεις του Dagon. Όλα αυτά που ακούγονται είναι μια συνεχής κουραστική επανάληψη που κάνει μπαμ ότι δεν πρόκειται να καταλήξει πουθενά . Ο τρόπος της Λυβίας θυμίζει το ζωγράφο, που ενώ ο πίνακας του δεν έχει τίποτα παραπάνω από 10 μουτζούρες, προσπαθεί να τον πλασάρει σαν έργο τέχνης με βαθύτατο νόημα, που όποιος δεν το καταλαβαίνει δεν είναι σε θέση να καταλάβει υψηλά νοήματα! Παλιό το κόλπο κουκλά…Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silver eagle
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 03:42:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silver eagle
Νά'μαι κι εγώ, νέο μέλος όπως πολλοί άλλοι και διάβασα μονοκοπανιά όλες τις σελίδες, δεν λέω πως δεν βλέπω μαύρες κουκίδες να περνούν μπροστά στα μάτια μου-αλλίμονο μετά από τόσο διάβασμα!-απολαυστικοί οι καυγάδες σας δε λέω, ωραία πέρασα τόση ώρα που τα διάβαζα!
Όχι, δεν έχω την τρομερή περιέργεια να κάνω το πείραμα της Λίβιας,όσο κι αν φαίνεται παράξενο, τους γρίφους τους εκτιμώ και θα τους λύσω για προσωπική ευχαρίστηση-καθώς είναι από τις αγαπημένες μου ασχολίες-προσωπικά με απωθεί το γεγονός πως τόσοι πολλοί από δω ασχολείστε τόσο παθιασμένα με το όλο θέμα-και ήθελα απλώς να θίξω το εξής...γιατί ακριβώς ήταν αυτό που με ενόχλησε...και είναι ο μόνος λόγος που γράφω στο θέμα...
και να υπενθυμίσω στη Λίβια κυρίως το εξής:έχει πολλάκις από αρχαιοτάτων χρόνων χρησιμοποιηθεί η μέθοδος της επιλεκτικής προσφοράς της γνώσης,συχνότατα για λόγους εξουσίας και χειραγώγησης,πολιτικής και ούτω καθ'εξής-κι αν δεν γνωρίζεις,διάβασε κάτι,τόσα υπάρχουν....και μην είσαι τόσο προκλητική όσο στο τελευταίο ποστ που έγραψες:
"καλή μου,
αν μοιράζεις αβασάνιστα την γνώση τότε σίγουρα θα κάνεις περισσότερο κακό παρά καλό σε ανθρώπους που θα μάθουν ολα να τα βρίσκουν έτοιμα
χωρίς προσπάθεια και ρίσκο..."

να θυμίσω απλώς πως έχουν γίνει στο παρελθόν πολλά εγκλήματα εις βάρος της ανθρωπότητας με ακριβώς αυτή τη λογική...
τα ελιτίστικα κόλπα που θέτεις εδώ είναι θεατρινίστικα καθώς ο καθένας από μας παίρνει,φαντάζομαι, σαφώς και συνειδητά τα ρίσκα που απαιτούνται στη ζωή του...
...και να θυμίσω πως ακριβώς στο μοίρασμα της γνώσης φαίνεται ο καθείς μας τι καπνό φουμάρει...και το αντίθετο φυσικά!


αλήθεια...έχω μια απορία Λίβια...πόσων ετών είσαι;


Πάντα φιλικά,έστω και ξημερώματα...

silver eagleΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 20:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1
Καλησπέρα σε όλους,

Μια απορία μόνο γιατί τόσο μίσος κατά της Livias;

Η Livia άνοιξε το συγκεκριμένο θέμα και έχω την εντύπωση ότι μπορεί να το συντονίσει όπως θέλει.

Αν για κάποιους ο τρόπος δεν είναι ικανοποιητικός ή ακόμα θεωρούν ότι όσα λεει είναι ψεύτικα γιατί απλά δεν αφήνουν το θέμα ήσυχο;

Με αυτόν τον τρόπο θα μπορούν να συζητούν με την Livia τα άτομα που τους ενδιαφέρει το θέμα.

Αν όλοι θεωρήσουν το θέμα αστείο το πολύ πολύ να ξεχαστεί αν όχι θα κινήσει πολύ πιο γρήγορα από αυτούς που πραγματικά ενδιαφέρονται. Στο κάτω κάτω αν είναι μαϊμού το θέμα θα φανεί πολύ σύντομα από αυτούς που θα το επιχειρήσουν αν όχι όλοι θα είναι ευτυχισμένοι.

Συγνώμη για την παρέμβαση


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Apaixtos_gr
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 14:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Apaixtos_gr
ego to ekana auto me ton kathrefti alla tipota se poion kathrefti prepei na koitakso ston aristero i ston deksi meta ti prepei na paratiriso sto 9 eidolo peste mou na doso prosohi
Oti agapas afhse to na fygei. An gyrisei se sena einai diko sou an oxi den htan pote...[uhoh4bb][/C:Documents and SettingsAdministratorΕπιφάνεια εργασίας]

Edited by - Apaixtos_gr on 17/07/2005 14:11:32

Edited by - Apaixtos_gr on 17/07/2005 14:13:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Apaixtos_gr
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 14:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Apaixtos_gr
mpla mpla [uhoh4bb][/http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/Apaixtos_gr/37790/455233]

Oti agapas afhse to na fygei. An gyrisei se sena einai diko sou an oxi den htan pote...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pierre_de_Fermat
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 09:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pierre_de_Fermat
ΑΓΑΠΗΤΗ lIVIA ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΣΟΥ ΛΕΩ <ΝΑΙ>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
arostos
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 01:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους arostos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος arostos
livia 3ereis giati niw8eis kalitera twra? mexri na mou apanthseis 3ereis giati 8a niw8w egw kalutera?

Ta parapanw erwthmata einai poli pio apla apo ta 8emata pou pragmateuesai, toulaxiston e3hgountai mesa sta plaisia kapoias logikhs, gi'auto prepei na dokimaseis na ta apanthseis

oso gia auta pou mas e3istorises eutuxws egw den diabasa monokopania tis 12 selides... den mporei kaneis na bgalei kati xrhsimo apo autes mono na perasei thn wra tou ,euxarista, epeidh epibebaiwnontai oi uposuneidhtes pepoi8hseis tou gia "exotices" katastaseis. Etsi na xarei opws enas ximpatzis xairetai epeidh blepei enan allo ximpatzi na peftei apo ena dentro (nai oi ximpatzides mporoun kai xairontai)


proswpika brhka olo to post toulaxiston mia ta3h mege8ous katwterhs efuias apo to ghino meso oro

1. logic: why-because
2. H swsth erwthsh einai h mish apanthsh
3. There you go, you can analyze things now!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 02:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
καλησπερα σε ολους...

ξεχωριστο hello στη livia για το σπαστικοτερο θεμα σε ολα τα forums παγκοσμιως...

quote:
Αλλά δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να ξεχωρίζεις τους ανθρώπους??
Όσοι δεν ανήκουν στην επιστημονική κοινότητα είναι κουτοί,ηλίθιοι και επιρεπείς ενώ οι επιστήμονες είναι άξιοι,έξυπνοι,<<δύσκολοι>> ????

εγω δεν καταλαβα γιατι εσυ πρεπει να ξεχωριζεις τους ανθρωπους(???)
οσοι δεν εχουν λυσει στη ζωη τους γριφο η απλα δεν καταφεραν να βγαλουν ακρη σαν εμενα,ασχετα αν προσπαθουσαν με τις ωρες,παει να πει οτι ειναι ηλιθιοι,αναξιοι,επιρεπεις,ανευθυνοι, να μαθουν και να κανουν το πειραμα σου???για δωσε εναν χαρακτηρισμο και σε μας.

αυτα..
περιμενω μια απαντηση
και διαολε,μην προσπαθησεις να αποφυγεις την ερωτηση αναφεροντας τα λεγομενα μου

δηλαδη ΟΧΙ "..αφου ειναι τοσο σπαστικο το θεμα μου γιατι ασχολεισαι...μπλα..μπλα..μπουρ..μπουρ..νια..νια..νια..φιδια..φιδια"

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cosmictsak
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 21:19:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cosmictsak
Mετά από πάρα μα πάρα πολύ καιρό είπα και εγώ να γράψω δυό λογάκια. Αφορμή το καταπληκτικό τόπικ της livia.
Διάβασα με μιας και τις 12 σελίδες και ήδη αισθάνομαι ένα μούδιασμα και ένα τσούξιμο στα μάτια (λέτε να έπιασε το πείραμα?).
Το ότι γράφω σε αυτό το τόπικ δεν σημαίνει ότι πιστέυω τι λέει η livia ούτε ότι περιμένω καμμίά απάντηση σε κανένα πείραμα.
Ο λόγος που γράφω σε αυτό το τόπικ (και που πιστεύω ότι οι περισσότεροι για αυτό ασχολούνται και όχι για τίποτα άλλο), είναι για να εκφράσω την απορία μου και την κριτική μου σε όσα λέει η εν λόγω κοπέλα.
Μα είναι δυνατόν? Όλο ασάφιες και δήθεν μυστικά και πειράματα.
Και σε όποια ερώτηση της γίνεται δεν απαντά. Δεν έχει χρόνο και έχει κάνει 850 ποστ αλλά παρόλα αυτά δεν έχει χρόνο.


Γιατί δεν μας λές τι βιβλία της πρότεινε ο man να δούμε και εμείς τι παίζει?
Ποιό μονοπάτι μωρέ είναι δύσκολο? Το μονοπάτι της λογικής, της γνώσης, της σοβαρότητας και της οριμότητας το έχεις διαβεί? Εκεί να δεις δυσκολίες!
Μας πετάς 5-10 ασάφιες και μπαρούφες και το παίζεις σοφή.
Έχεις κάνει την όλη φάση χειρότερη και από την Λάμψη του Φόσκωλου, 12 σελίδες και η ιστορία σου έχει πιάσει πάτο.
Έχεις πατήσει πάνω στην περιέργια ορισμένων και κάνεις παιχνίδι. Και όποιον πάρει ο χάρος.

Το μόνο που έχεις προσφέρει σε αυτό το τόπικ είναι το απόλυτο ξενέρωμα, απίστευτα νεύρα (για όσους έκαναν το λάθος και διάβασαν μονομιάς όλο τα μηνύματα), και χαμένο χρόνο (λέτε με ένα ταξιδάκι στον χρόνο...?).
Τι να σου πώ? Δεν ντρέπεσαι λιγάκι κοπέλα μου? Έσένα περιμέναμε να μας δώσεις το φώς σου?
Έχεις το θράσσος και συνεχίζεις όταν σε κάθε σου μήνυμα αυτό που προσφέρεις είναι μία από τα ίδια?
Πες μας απ' την αρχή που ανήκεις και σε τι πιστεύεις να πέσουν οι μάσκες!
Λες και δεν σε έχουμε καταλάβει τι καπνό φουμάρεις (αλήθεια φουμάρεις?).

Και τέλος όχι πως θέλω να πείσω κανέναν ούτε να τον οδηγήσω προς εκεί αλλά όποιος είναι απεγνωσμένος και θέλει σώνει και καλά να κάνει περίεργα ταξίδια και πειραματισμούς υπάρχουν και άλλα πράγματα να δοκιμάσει. Και στο κάτω κάτω είναι πιό ασφαλή αν ξέρει τι κάνει.

Ε τι άλλο να πω ρε παιδιά? Ε μα, μας ζάλισε!!!!!! Ε μα πιά!!!
Σχωράτε με!!!

Είχα να νιώσω τόσα νεύρα από το Ρετιρέ του Δαλιανίδη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 00:55:01  Εμφάνιση Προφίλ
ΡΕ ΣΕΙΣ! ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΕΙΣΤΕ ?????

ΤΣ,ΤΣ, ΤΣ!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia (ψευδής ταυτότητα)
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 04:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia (ψευδής ταυτότητα)
καλοι μου,
βρισκομαι στη δυσαρεστη θεση να ζητησω συγνωμη απο τους ανθρωπους του φορουμ που εξαπατησα..
το πειραμα υπαρχει και δεν ειναι αλλο απο ενα στοιχημα με καποιον για το ποσες σελιδες μπορει να καταλαβει ενα τετοιο θεμα..
το στοιχημα εληξε και πρεπει να πω οτι περασα πολυ καλα ολο αυτο το διαστημα που μιλησαμε..
ελπιζω να μην μου κρατησετε κακια,ιδιως οι ευκολοπιστοι



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy