ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 18:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
συνταγή για
ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΠΕΙΡΑΜΑ(ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ...)

Υλικά:


1) Φτιάχνεις μία σαχλαμάρα η οποία δεν σε νοιάζει καν αν έχει αντιφάσεις και δεν είναι αληθοφανής (είπαμε όσο πιο ωμό το ψέμα, τόσο το καλύτερο).

2)Δημιουργείς ατμόσφαιρα μυστηρίου. Μονολογείς, φτιάχνεις κανα γρίφο, στέλνεις και κανα ποιηματάκι κοκ

3)Φτάνεις σε τέλμα και δεν έχεις άλλη μπαρούφα να πετάξεις αλλά δεν πειράζει

γιατί...

Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΠΕΤΥΧΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


κατάφερες να κάνεις κάποιους να ασχολούνται με σένα ακόμα και τώρα.

ΥΓ.ας γίνει μάθημα για να μην τσιμπάει ο κοσμάκης με ευφάνταστους τίτλους. Όπου ακούς πολλά κεράσια...

ΥΓ.χαίρομαι που υπάρχουν συντονιστές και ΔΕΝ κάνουν αυτό που κάνουν σε άλλα τόπικς
(ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ). Ας είναι καλά ο χωροχρόνος


Μy last message lere
cu

Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 18:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr
Simfono kai ep'afksano me ton filo dagona...EYGE!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 21:14:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ
quote:

Dagon καθόλου μυστικό δεν είναι εάν ανατρέξεις σε βιβλίο του δημοτικού νομίζω θα το δεις το θυμάμαι γιατί το είχα δοκιμάσει στο σπίτι σαν παιδί και εγώ


Όχι απλά "καθόλου μυστικό" αλλά ίσως ακόμα - ακόμα καθ΄ολα παιδικό είναι το μυστικό πείραμα, απ' ότι διαπιστώνω από τα πρόσφατα μηνύματα όπως τα παραπάνω, αλλά και από παλαιότερα, γιατί, ομολογώ πως παρακολουθούσα την εξέλιξη του θέματος αμέσως μετά τη δημιουργία του, πότε με περιέργεια και πότε με ατέλειωτη ανία. Φαίνεται ότι το τελευταίο συναίσθημα έχει κυριαρχήσει στους περισσότερους από εμάς από ένα σημείο και μετά, γι΄αυτό και έχει τελματώσει το άλλοτε "πιασάρικο" θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 20:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror
Ορε ακομα ανιχτο ειναι αυτο εδω;;;

@DAGON καλοοοοο

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2005, 19:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity
Aυτό φίλε μου είναι σχετικό. Θεωρητικά ναι είναι ανοικτό τα "πειραματικά " μας δεδομένα δυστυχώς δεν επαληθεύουν την θεωρία μας!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 17:28:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Μιάς και το πείραμα από ότι φαίνεται έχει τελειώσει δεν βλέπουμε μήπως και τι πήραμε από αυτό, εάν κάτι πήραμε.

Θα ήταν ενδιαφέρον για όσους προσπάθησαν να λύσουν το κωδικό είτε τον έλυσαν είτε όχι, να πουν πως ήταν η κατάστασή τους μετά, ήταν όπως και πριν ξεκινήσουν ή ένοιωσαν μία κούραση, μιά εξάντληση?

Από πλευράς ψυχολογίας μπορούμε να πούμε για τον έλεγχο των μαζών από πλευράς εσωτερισμού βγάζουμε κάποιο συμπέρασμα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 12:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror
quote:
από πλευράς εσωτερισμού βγάζουμε κάποιο συμπέρασμα?

Εγω παντος δεν εβγαλα..

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iisius
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 06:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iisius
καλα livia ασ'το κοριτσι μου, αφου "μυστικο" αναφερεται το πειραμα στον τιτλο, μυστικο θα μεινει...

εχει κι αλλου πορτοκαλιες ομως και υποσχομαι οτι θα το βρω και θα το στειλω σε οποιον ενδιαφερεται..

κακως σου εδωσαν τοσοι ανθρωποι προσοχη..

παω να κανω το πειραμα "exit" σε αυτην εδω τη σελιδα κι ελπιζω να μην ασχοληθειτε αλλο... η κοπελα εχει προβλημα αυτοπεποιθησης..

απορια: ελεγες οτι (μεταξυ αλλων) γραφεις στον λιγο ελευθερο χρονο που σου μενει στη δουλεια... αυτοι το ξερουν οτι δουλευεις εκει?

tomorrow is not what it used to beΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cryptomnesia
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 03:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryptomnesia
Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Κάθησα και διάβασα απο την αρχή για το θέμα περί καθρεπτών. Ομολογώ ότι κουράστηκα και διαπίστωσα πώς θα μπορούσε να έχει λύξει πολύ νωρίτερα και ο καθένας να είχε βγάλει τα ίδια συμπεράσμα με τώρα. Άλλωστε μια συζήτηση έχει νόημα όταν υπάρχει σταδιακή εξέλιξη και όχι οταν αναλωνόμαστε πάνω στο ίδιο μοτίβο.

Γενικά οι καθρέπτες συνδέονται με παραδόσεις, μυστήρια κτλ και ίσως αυτό να ήταν το κίνητρο για την Livia ( Εγω προσωπικά δεν πιστεύω αυτην την ιστορία) που άνοιξε αυτο το θέμα. Σε περίπτωση όμως που η κοπέλα λέει την αλήθεια (λέμε τώρα αν..) θα ήταν καλύτερο να κρατήσει αυτην την εμπειρία για τον εαυτό της η να την εκμυστηρευτεί σε δικά της έμπιστα άτομα αλλά ΚΥΡΙΩΣ σε ανθρώπους που γνωρίζουν κάτι παραπάνω (σε μέντιουν πχ.)

Το μόνο που γνωρίζω περί καθρεπτών είναι ότι βοηθάνε στα πρώτα στάδια για την ορατότητα της άυρας. Προσωπικά δεν έχω καταφέρει να το διαπιστωσω αλλά νομίζω πως ισχύει και ίσως κάποιοι απο εδώ να το έχουν καταφέρει.


Αυτά τα λίγα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 11:03:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere
Η ζωή είναι ένας καθρέφτης, και ό,τι βλέπουμε γύρω μας είναι μια αντανάκλαση του πως χειριζόμαστε και αναπτύσσουμε το ποιοι και το τι είμαστε μέσα μας.

Είναι αδύνατον να αλλάξεις αυτό που βλέπεις στον καθρέφτη χωρίς να αλλάξεις το πρόσωπο που κοιτά από μέσα.
Μπορείς να δοκιμάσεις να φύγεις μακριά του, αλλά θα συνεχίσεις να κουβαλάς τον ίδιο καθρέφτη της ζωής που πάντοτε θα αντανακλά προς εσένα το κομμάτι που δεν έχει αλλάξει πραγματικά: εσένα.

“Creating Your Reality” , Annie Varnes


Προσοχή στην Προσοχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 10:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 19:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere
Αγαπητή livia,
είχες γράψει για τον παράξενο φίλο σου:
quote:
ομολογώ πως τα βιβλία που πρότεινε ήταν φανταστικά
θα μπορούσες να αναφέρεις ποια βιβλία σου πρότεινε ή έστω κάποια από αυτά;

Επίσης, όταν έγραφες πως

quote:
Το πείραμα είναι εφικτό και τα αποτελέσματά του καταπληκτικά.
Θα μπορούσα να σας δώσω μια μικρή γεύση στέλνοντας e-mail σε αυτόν που ξεκλείδωσε τον κοδικό και το έστειλε και σε άλους νομίζοντας οτι έκανε κάτι έξυπνο!!!!!!!!(Θα το παραδεχτεί στο φόρουμ σε λίγες ημέρες)


εννοούσες ότι ήξερες πως σε λίγες (?) μέρες θα το παραδεχτεί ή απλά πιθανολογούσες πως αυτό θα συνέβαινε αν του έστελνες e-mail (δηλαδή e-mail επίπληξης ?) ?
Σε κάθε όμως περίπτωση, πώς αυτό θα μας έδινε «γεύση» της αποτελεσματικότητας του πειράματος;

--== * ==--

Αν στο προηγούμενο post σου ήθελες να φανεί η εικόνα της κοπέλας που καθρεφτίζεται θα έπρεπε ανάμεσα στα [img] να έγραφες
http://www.art-ist.ru/images/2/prg_sleep_mirror.jpg (αν και μου φαίνεται μεγαλούτσικη σε πλάτος και ίσως θα δυσχέραινε την ανάγνωση των κειμένων των posts).
Aν πάλι, ήθελες να φανεί σαν παραπομπή (link) στην ιστοσελίδα τότε δεν χρειαζόταν η διεύθυνσή της να μπει ανάμεσα σε [img]
Αν όμως, ήταν ένας ακόμη γρίφος, τότε …sorry που το μαρτύρησα


Προσοχή στην Προσοχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 20:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos

Το πείραμα απέτυχε. Next..

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Giatros
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 18:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Giatros
Agaphtoi moy filoi, poly pithano na mhn exete ksanadei symmetoxh moy se forum mexri twra, ki afto giati diavazw kai parakolouthw ti legetai, alla protimw na min epemvainw... To idio ithela na kanw skai stin periptwsi toy sygkekrimenoy topic... Dystyxws apo tin arxi fainotan [pragma poy i idiotita moy epetrepse na dw akoma eykolotera - xwris na thelw na aftoprovlithw, oute na to paiksw eksypnoteros ap'opoiondipote] oti eprokeito gia ena fiasko! To mono poy thelw na pw einai ena megalo bravo sta paidia poy kataferan ki elysan toys grifoys... Paidia, mporei na min kerdisate kati parapanw apo afto to sygkekrimeno topic, alla toylaxiston akonisate to myalo sas, stoixeio toy anthrwpoy poy oi perissoteroi simera afinoyme na skoyriazei...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 10:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia

ευχαριστώ ampere

Είναι δύσκολο το μονοπάτι

Edited by - livia on 26/05/2005 10:07:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 14:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Αγαπητή μου Livia,
διάβασα σήμερα πρώτη φορά το θέμα σου και ομολογώ πως μου κράτησε την αγωνία αφού έφτασα να διαβάσω σχεδόν όλες τις απαντήσεις.

Χώρια ότι έκατσα κι έσπαγα τον κωδικό, ενώ παρακάτω κάποιος τον δημοσίευσε, τέλος πάντων, τελικά δεν είδα να διηγήσε έστω μέχρι τέλους την ιστορία σου.-Εκτός του πειράματος αυτού καθ' αυτού.

Κάτι απο τον "Κώδικα Da Vinci" μου θύμισες, αν δεν είναι κι όλας επιρρεασμένα όσα γράφεις άμεσα από το βιβλίο αυτό...

Αλήθεια σε κάποιο σημείο της διήγησης λές ότι είδες το όνομα σου γραμμένο με παιδικά γράμματα "Livia" μα το nick σου είδες και όχι το πραγματικό όνομα?

Φιλικά Τοξότης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 15:49:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
quote:

Αλήθεια σε κάποιο σημείο της διήγησης λές ότι είδες το όνομα σου γραμμένο με παιδικά γράμματα "Livia" μα το nick σου είδες και όχι το πραγματικό όνομα?

Φιλικά Τοξότης


Το πραγματικό μου ονομα είναι Λίβια,
αν και η 3ada μου δημηούργησε ενα μικρό προβληματάκι στο γραφείο,γιατι δημοσιοποίησε το όναμα της συναδέλφου που μου δάνεισε το e-mail της.

Την συνέχεια της ιστορίας θα την μάθετε σε λίγο και θα πρέπει να ετοιμαστείτε για μια μεγάλη αναζήτηση.

Θα προτημούσα βέβαια την συνέχεια και το τέλος της ιστορίας να το αναλάβει το μέλος του forum που έλυσε τον τελευταίο γρίφο και με συνάντησε.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας μα περισσότερο για την υπομονή σας.

Είναι δύσκολο το μονοπάτι

Edited by - livia on 26/05/2005 15:51:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 20:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Με όσους δεν έλυσαν ας πούμε το γρίφο, και
πχ. λόγω απόστασης δεν μπορούν να σε συναντήσουν, τι γένετε?

Και μερικές ερώτηση ακόμη:
Είπες πως ο κόσμος τώρα είναι ανάποδα για 'σένα.
Να καταλάβω δηλαδή, πως ο σωστός χρόνος για 'σένα είναι στο παρελθόν?
Την εποχή που ζωγράφισες αυτά που σου έφερε ο "φίλος"?
Και ο φίλος-ζωγράφος τι σχέση έχει με το παρελθόν σου?
Είναι αυτός ο φίλος από το παρελθόν που του έδωσες τις ζωγραφιές ως άπόδειξη για την επίτευξη του "ταξιδιού"?
Και αν είναι έτσι "ξέμεινες" δηλαδή εδώ? Γιατί δεν επιστρέφεις?
Έχεις μνήμες από τις ενδοιάμεσες ηλικίες μετά το ταξίδι και πρίν έρθεις στο τώρα?

Ή δεν έχω καταλάβει σωστά?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 20:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos
quote:
θα πρέπει να ετοιμαστείτε για μια μεγάλη αναζήτηση

Να έχουμε μαζί μας και κεφτεδάκια?????

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 08:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
alexilexe,
προετοιμάσου όπως μπορείς,ετοίμασε και ταπεράκι...

Toxotis,
Μου φαίνετε οτι έχεις μπερδέψει τα πράγματα και μάλον φταίω εγώ γι αυτό.....
Το 1993 γνωρίζω εναν πλανόδιο ζωγράφο,που φαίνεται αυτός να με γνωρίζει απο παλιώτερα.Για να μου αποδείξει αυτήν την παλιώτερη γνωρημία μας,μου εμφανίζει εναν φάκελο με περιεχόμενο σελίδες απο δικές μου σημειώσεις για το πώς επιτυγχάνεται ενα ταξίδι σε αλλη διάσταση.
Μεγάλο μέρος των σημειώσεων ήταν γραμμένο σε κώδικα που είχα επιννοήσει όταν πήγαινα γυμνάσιο για να γράφω σκονάκια στο θρανίο μου.
Οι σημειώσεις περιγράφουν τα στάδια ενώς πειράματως τα στοιχεία και τον τρόπο που πρέπει να γίνει.
Ακόμα και αν υποθέσετε οτι όλα είναι φανταστικά και ίσως ακριβώς γι αυτό,μπορείτε να προσπαθήσετε να επαναλάβετε το πείραμα και να διαμορφώσετε την δική σας άποψη.


Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 09:34:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
ΣΤΟΙΧΕΙΟ 1

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΝΑΝ ΚΑΘΡΕΥΤΗ ΜΕ ΣΧΗΜΑ ΟΒΑΛ ΜΕ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ
0.75cm/0.35cm

Αυτόν τον καθρεύτη θα τον σπάσουμε γιατί θέλουμε λίγα κομμάτια του μόνο,οπότε μην ξοδεύτείτε.
(Ο τρόπος που θα σπάσουμε τον καθρεύτη είναι συγκεκριμένος γι αυτό μην αρχίσετε μόνοι σας).

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 09:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
quote:
Το πραγματικό μου ονομα είναι Λίβια,
αν και η 3ada μου δημηούργησε ενα μικρό προβληματάκι στο γραφείο,γιατι δημοσιοποίησε το όναμα της συναδέλφου που μου δάνεισε το e-mail της.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΨΑΞΑ ΟΛΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 14:06:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON

Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 16:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
Pagwna
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
62 Μηνύματα Απεστάλη: 28/04/2005, 11:27:55
--------------------------------------------------------------------------------
Γιατί καλή μου Cassiopeia πιστεύεις οτι θα σε αφήσει κανείς να μπείς??? Κι αν αφήσουν εσένα, πιστεύεις οτι θα σου πούν πού θα βρείς την livia (βλ. **** **** κατά το προφίλ της;)


Yποτίθεται ότι έτσι έλεγαν την συνάδελφό σου. Τότε γιατί ακόμα στο προφίλ σου υπάρχει το ίδιο επώνυμο αλλά άλλαξες το όνομα μόνο?


Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 17:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz
16,1,16,1,17,9,1

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 17:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror
4,1,4,1,4,1,4,1


..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

darkfearlady
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 20:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους darkfearlady
παιδιά...έκατσα τις τελευταίες μέρες κ διάβασα όοοοοολο αυτό εδώ το forum...απλά εχω παθει την πλάκα μου...!τι γίνεται εδώ μέσα!!!!!Έχουμε ξεφύγει τελείως???


Λιβία </#^%)$%. .?. <$%. /.$ )’)#^ ^!),%)# !!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 22:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Τελικά η δύναμη των 2 αντικρυστων καθρεπτών είναι αληθινή...Αλλάζει το προφίλ αυτών που τους χρησιμοποιούν!!


quote:
Αυτόν τον καθρεύτη θα τον σπάσουμε γιατί θέλουμε λίγα κομμάτια του μόνο,οπότε μην ξοδεύτείτε.

Aν τον σπάσουμε θα χουμε 7 χρόνια γκαντεμιά ή 7 χρόνια φαγούρα?
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!

Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 03:35:54  Εμφάνιση Προφίλ
Πριν λίγες μέρες είχα πάει στο Grande Balcon του ξενοδοχείου Lycabettus St.George Hotel, και επισκεπτόμενος τις τουαλέτες του, βρέθηκα προ μεγάλης εκπλήξεως καθώς όλοι οι τοίχοι (και οι 4!) ήταν επενδυμένοι με καθρέφτες!

Κι έτσι αυθόρμητα μου ήρθε το παρόν topic στο μυαλό... Και λέω, καλή ευκαιρία να κάνουμε ένα ταξίδι σε άλλη διάσταση...Κι αρχίζω να λέω και "σταλώνα" και "σταγώνα" κατά το φίλο DAGON και "σταγόνα" και να πιτσιλάω τους καθρέφτες με πραγματικές "σταγόνες" νερού και αμάν και ζαμάν! -και ω του θαύματος κοιτάζω σε μερικούς από τους "εαυτούς" μου [έβλεπα καμια διακοσαριά κλωνοποιημένους Πυθαγόρες από πολλές οπτικές γωνίες ανφας,προφίλ, ακόμα και το σβέρκο και την πλάτη μου είχα τη δυνατότητα να δω...με τόσους καθρέφτες!] και λέω καλά είμαι σοβαρός? Τι κάθομαι και κάνω εδώ πέρα? Κι έτσι βγήκα έξω όπως μπήκα, ούτε τον κόσμο ανάποδα βρήκα, ούτε το ΛΟΤΤΟ κέρδισα ούτε τη ρεσεψιονίστα έριξα, άρα Λίβια το πείραμά σου αποδείχτηκε ότι είναι ένα καλό παραμυθάκι, που γέμισε 9 σελίδες στο forum του esoterica... Τα θερμά μου συγχαρητήρια, και άντε με το καλό και Νόμπελ λογοτεχνίας στο μυθιστόρημα ή στα διηγήματα φαντασίας...Είσαι σε καλό δρόμο...

Το κλου είναι πάτνως ότι αξίζει να πάτε στις εν λόγω τουαλέτες και εν γένει φυσικά στο συγκεκριμένο μέρος για ποτό. Αξίζει τον κόπο Και το τσουχτερό price για μια βραδιά με θέα την Ακρόπολη και την Αθήνα φωταγωγημένη από τους πρόποδες του Λυκαβητού...

.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

darkfearlady
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 03:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους darkfearlady
pithagora.....
Αν όντως γίνεται αυτό που η Λιβία λεει, προφανώς θέλει συγκεκριμένο τρόπο τον οποίο ακόμη δε μας έχει πει....το μόνο που ξέρουμε είναι οτι χρειαζόμαστε οβάλ καθρέφτη κτλπ και πάλι ουτε αυτόν ξέρουμε πως ακριβώς θα χρησιμοποιήσουμε....περίμενε...τα υπόλοιπα ειναι προσεχώς... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy