ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Σπαρτιάτης
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 22:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σπαρτιάτης
quote:

Στις 20 Αυγούστου,
θα απενεργοποιηθεί και το θέμα "Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες"
οπότε πιστεύω πως μέχρι τότε, υπάρχει περιθώριο να δωθεί μία ειρηνική, φιλική και καλοπροαίρετη έκβαση στο όλο ζήτημα.



E, ναι.Αφου είναι ετσι τα πράγματα και επίκειται λουκετάκι, είμαι σίγουρος πως η livia θα φιλοτιμηθεί να μας λύσει οοοολες τις απορίες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 03:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:

Γιάννης πίνει ... Γιάννης κερνάει Ηλέκτρα;

Μπαίνεις με νέο username μετά από τη διαγραφή σου ως Λυδία,
για να υπερασπιστείς τον εαυτό σου;
Γιατί δεν έχεις τότε το θάρρος να πεις ότι είσαι η Λυδία;

Εφόσον σου είχε δωθεί και η δυνατότητα να συνεχίσεις να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας,



Είδες, DAGON, που έχω ένστικτο...?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 04:38:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Είδα, είδα.
Το πρώτο της μήνυμα την έκαψε.
Και ως Λυδία, όμως ένα ποστ είχε μόνο. Δεν είχε προϊστορία εδώ, παραταύτα είχε το δικαίωμα να πει την γνώμη της, ο τρόπος της όμως ενόχλησε. Οκ, παρακάτω...

Το ωραίο και ποιοτικό αυτό θέμα κλείνει σε 2 εβδομάδες.
Ειρηνική, φιλική και καλοπροαίρετη έκβαση όμως δεν νομίζω να δούμε.
Τόσες σελίδες δεν έγινε αυτό, τώρα θα γίνει?
Ας μην ξεχνάμε ότι εκρεμούν και κάποια πράγματα και όπως φαίνεται θα μείνουν να εκρεμούν.



for a fistful of
dollars.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 07:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μακάρι να δοθεί μία ειρηνική λύση και να έχουμε μία ωραία έκβαση.
Το θέμα είναι όμως πως όσο η livia δεν δίνει ξεκάθαρες απαντήσεις κι όσο διάφοροι επιτήδειοι χρησιμοποιούν το ψευδώνυμο της ή κατά μυστήριο τρόπο μπαίνουν διάφοροι καινούριοι και την προσβάλλουν, λύση δεν θα δοθεί...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 15:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
ΚΑΛΑ.. ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΕΙΣΤΕ?

ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.. ΤΙ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ?

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ Η LIVIA ΟΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΤΗΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΣΟΦΟΥ ΜΕΝΤΟΡΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΚΑΙ ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΕ ΤΗΝ LIVIA ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ.

ΕΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΟΣΟ ΕΔΕΙΧΝΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΓΙΝΕΙ MASTER ΣΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 15:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
Υ.Γ.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ (ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΨΙΛΟΛΕΕΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΚΤΡΑΠΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣ) ΜΑΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ "ΜΕΓΑΛΗ" ΑΛΗΘΕΙΑ-ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΘΩ ΙΣΤΕΡΙΑ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 16:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ


Πουθενά.
Τουλάχιστον για την ιστορία του πράγματος, θα μπορούσαν αυτοί που είπαν το ΝΑΙ, να εμφανιστούν και να μας πουν αν πήραν κάποια γνώση.
Και δεν λέω για κάτι νέα μέλη, αμφιβόλου προελέυσεως και αξιοπιστίας, αλλά για μέλη όπως το μέλος casiopeia για παράδειγμα, που έχει έναν συγκεκριμένο αριθμό ποστ στο ενεργητικό του.
Όχι ότι περιμένω να ακούσω κάτι διαφορετικό βέβαια, μία από τα ίδια θα είναι, γρίφοι, τρεις λαλούν και δυο χορεύουν και αποτέλεσμα/ουσία καμία.
Απλά για τα καταστατικά


for a fistful of
dollars.............

Edited by - DAGON on 04/08/2005 16:05:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 20:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
Η απενεργοποίηση του ΕΥΛΟΓΗΤΟΥ μου κίνησε την περιέργια να διαβάσω το topic. Και η ΑΨΟΓΗ στάση του DAGON σε όλο αυτό το διάστημα για να γράψω. Σωστός φίλε DAGON και χαρά στην υπομονή σου.
Ο ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ όντως έκανε μαλ..α, αλλά δεν νομίζω πως σας κορόϊδεψε πιο πολύ από το άτομο που υποδύονταν.
Τώρα το τι στο καλό περιμένατε τόσο καιρό να μάθετε, θα ήταν ένα topic που θα καταλάμβανε από μόνο του περισσότερες σελίδες από το παρών. Το προτείνω στην συγγραφέα ανεπιφύλακτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 22:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
Τώρα το τι στο καλό περιμένατε τόσο καιρό να μάθετε, θα ήταν ένα topic που θα καταλάμβανε από μόνο του περισσότερες σελίδες από το παρών. Το προτείνω στην συγγραφέα ανεπιφύλακτα.

Έγραψες!
Λες να περιμένουμε το part2?
"Μυστικό πείραμα δε ριτέρν"?


for a fistful of
dollars.............

Edited by - DAGON on 04/08/2005 22:21:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2005, 23:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Επειδή διάβασα κι εγώ το θέμα πιο προσεκτικά το πρωί από την αρχή του, δε νομίζω πως θα λάβει κανένας από όσους συμμετείχαν ξεκάθαρη απάντηση.
Όσο για τη στάση του DAGON, συμφωνώ με τον/την stemix.
Κύριος!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 14:58:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia
ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ..
ΤΟ ΟΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΜΕ 13 ΣΕΛΙΔΕΣ (ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ)
ΟΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ..
ΟΠΟΥ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΣΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΆΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ...
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ!
χΑΙρΕ lIVIA!
Κ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ ΕΜΑΙΛ.. ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ..
ΠΑΡΤΑΚΙΑΣ Η ΛΙΒΙΑ!
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΈΧΩ ΠΑΤΗΣΕΙ ΗΔΗ ΤΟ NICKNAME MOY ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ
ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ
ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ...
ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
ΠΟΥ ΠΕΤΑΓΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΝΑ ΠΟΥΜΕ
ΑΝΤΕ
Κ
ΑΝΤΕ
ΣΤΗΝ ΛΙΒΙΑ...
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΘΑ ΜΑΘΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ...
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΑΠΛΩΣΑ ..
ΓΙΑ ΤΟ ... COME IN U R WELCOME ...
STHN ELLADA ZOYME!
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΛΙΒΙΑ !
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΑΤΡΙΧ!
ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΠΩ..
NA SAI KALA
ΑΑΑ... ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ
ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΕΣ...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
'
'
'
'
'
'
'
'
'
'
'
'
'
'
'
'

'
'

'
'
'
'
'

'
'
'
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ...

ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ!

ΦΕΡΘΗΚΕΣ ΛΙΓΟ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑΡΙΚΑ!! ΒΡΕ ...


Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διόνυσος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 16:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διόνυσος
<<ναι>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Διόνυσος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 16:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διόνυσος
22,1,24,1,8,1,10,9,17,13,7,9,21,17,8,14,21,9,21,8,7,11,18,21,14,1,16,1,17,
14,11,6,5,1,17,13,21,7,1,17,21,12,6,10,13,11,16,1,17,18,21,15,2,13,22,11,16,17,14,1,8,2... Livi@

Edited by - Διόνυσος on 05/08/2005 16:19:48

Edited by - Διόνυσος on 05/08/2005 16:20:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 19:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
quote:
με τον/την stemix.

τον... τον

Σε κάποια σελίδα ρώτησε στα πόσα μηνύματα ανεβαίνει κάποιος βαθμίδα. Αν ξαναδείτε την μορφή των μυνημάτων της, θα καταλάβεται τον λόγο ύπαρξης του θέματος...

cassiopeia, μπορώ να μάθω τι είναι αυτό το τόσο σημαντικό που νόμιζες ότι θα μάθεις (σε σημείο να "σκάσετε" πολλοί από σας);
Προσωπικά από τα μηνυματά της δεν έβγαλα καν νόημα για το τι θα μαθαίνατε.

quote:
Λες να περιμένουμε το part2?
"Μυστικό πείραμα δε ριτέρν"?

Όλα τα καλά blockbusters (καλά το έγραψα;), οφείλουν να έχουν συνέχεια.

Edited by - stemix on 05/08/2005 19:55:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 20:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μα, από ό,τι διάβασα, η livia έλεγε όσα έλεγε λές και θα έγραφε νουβέλα.
Πείτε με δύσπιστο αλλά δεν πίστεψα λέξη..
Οπότε, λογικό θα είναι να μην δίνει απαντήσεις.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 21:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
Κοίτα, δεν έχει σημασία αν γινόταν πιστευτά αυτά που έλεγε ή όχι. Θα ήθελα να ξέρω τι ήταν αυτό που τα υπόλοιπα μέλη περίμεναν να μάθουν, σε σημείο να απογοητευτούν τόσο.
Βέβαια, εγώ μόλις χθες διάβασα το θέμα και ίσως να μην μπορώ να μπω στην θέση τους, γιατί ήδη ήξερα το αποτέλεσμα (επισκέφτηκα πρώτα την τελευταία σελίδα), αλλά σε κανένα σημείο της διήγησής της δεν με έκανε να σκεφτώ ότι υπάρχει κάτι που πρέπει να το μάθω. Το μόνο που μου προκάλεσε ήταν λίγη περιέργεια, για το που το πάει. Και φυσικά, όπως όλοι έμεινα με αυτή, αλλά για κανένα λόγο δεν ξανασκέφτηκα ότι με ενδιαφέρει έστω και στο ελάχιστο να μάθω τι ήθελε να πει.
Απλά με πείραξε λίγο, που τόσα άτομα αναγκάστηκαν να την παρακαλάνε να μοιραστεί μαζί τους τις "γνώσεις" της, λες και κατείχε τα Ελευσίνια μυστήρια και η συγγραφέας αλλού αρμένιζε.
Τέλος πάντων. Καλό Σαββατοκύριακο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2005, 22:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε stemix, κι εγώ τώρα τελευταία το διάβασα το θέμα ολόκληρο και κατέληξα σε αυτή την άποψη.
Ούτε εμένα μου άρεσε ο τρόπος της livia.
Σχετικά με τα άτομα που την πίστεψαν κι εξαγριώθηκαν με την εξαφάνιση της και την συμπεριφορά της, τα κατανοώ γιατί ασχολήθηκαν με ένα θέμα 3 μήνες κα δε βγήκε τίποτα.
Τέλος πάντων!
Καλό σου Σαββατοκύριακο!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 21:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
Κ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ ΕΜΑΙΛ.. ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ..
ΠΑΡΤΑΚΙΑΣ Η ΛΙΒΙΑ!

quote:
Σε κάποια σελίδα ρώτησε στα πόσα μηνύματα ανεβαίνει κάποιος βαθμίδα. Αν ξαναδείτε την μορφή των μυνημάτων της, θα καταλάβεται τον λόγο ύπαρξης του θέματος...

quote:
Σχετικά με τα άτομα που την πίστεψαν κι εξαγριώθηκαν με την εξαφάνιση της και την συμπεριφορά της, τα κατανοώ γιατί ασχολήθηκαν με ένα θέμα 3 μήνες κα δε βγήκε τίποτα.

Συμφωνώ σε όλα.

Σχετικά με την απορία σου φίλε stemix,
θα σου απαντήσω πως το είδα εγώ.

Ομολογώ ότι ο πρόλογος(η ιστορία στην αρχή), μου κίνησε το ενδιαφέρον. Αν και ο τρόπος γραφής και η συχνότητα των απαντήσεων έκαναν μπαμ ότι η συγγραφέας τους δεν είχε κάτι σοβαρό να πει, απλά με ύφος μεγάλου μύστη και ατάκες που σκοτώνουν, ήθελε να προξενήσει το ενδιαφέρον.
Καχύποπτος λοιπόν από την 1η μέχρι την 3η σελίδα, και ξαφνικά σκάει και το κερασάκι:κωδικοί, γρίφοι κλπ.
Σκέφτομαι λοιπόν, έστω κι αν υποθέσουμε ότι έχει κάτι να πει, το οποίο βέβαια μόνο το υπονοεί στην ιστορία, θα το κάνει και δεν θα βάλει κωδικούς και ιστορίες κλπ
Είχα δει και κάποια παρεμφερή θέματα εδώ,(ένας στο ΠΑΡΑΞΕΝΟ έλεγε ότι ήταν βρυκόλακας!) και σκέφτομαι αυτό που λέω και ξαναλέω:Ως πότε ο καθένας θα λέει ό,τι του κατέβει και εμείς θα το περνάμε στο ντούκου? Χάθηκε η λογική και η κρίση τελοσπάντων?
Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως επρόκειτο για ντίβα, αφού μας κορόϊδευε που μας κορόϊδευε ήθελε να βγαίνει κι από πάνω. Τα πάντα για το image...
Αποφασίζω λοιπόν να παίξω το παιχνίδι και να λύσω και τον κωδικό.
Στην τελική τι θα έχανα? Λίγο χρόνο(πράγμα που συνήθως δεν σπαταλώ, εδώ ήταν η εξαίρεση, το γιατί το λέω παραπάνω).
Το κάνω.
Η συνέχεια είναι γνωστή.
Εδώ και καμια δεκαρια σελίδες και τι δεν είδαμε!
Αλήθεια Λίβια γιατί χάθηκες βρε ψυχή?

Δεν συμφωνώ ότι ήταν πολλοί αυτοί που περίμεναν να μάθουν κάτι.
Τουλάχιστον όχι μετά από την 4η-5η σελίδα των αποκαλύψεων.
(Εκεί έγιναν πασιφανείς οι προθέσεις της.)
Δες και τις απαντήσεις

Συμπέρασμα βγήκε?
Για μένα ναι.
Νομίζω ότι τώρα θα είμαστε περισσότερο καχύποπτοι με πράγματα ατεκμηρίωτα και καθαρά υποκειμενικά, αφού ο καθένας ό,τι θέλει λέει...

ΥΓ.Ήταν δύσκολο το μονοπάτι


for a fistful of
dollars.............

Edited by - DAGON on 06/08/2005 21:48:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 23:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ακριβώς, φίλε μου Dagon!

quote:
Νομίζω ότι τώρα θα είμαστε περισσότερο καχύποπτοι με πράγματα ατεκμηρίωτα και καθαρά υποκειμενικά, αφού ο καθένας ό,τι θέλει λέει...

Για μία ακόμα φορά θα συμφωνήσω με τον ορθολογικό τρόπο σκέψης που δείχνεις να σε χαρακτηρίζει.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεραιδα
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 01:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεραιδα
ΓΕΙΑ ΣΑΣ παιδια! ειμαι καινουρια στο φορουμ.διαβασα ολες τις σελιδες και βασικα θελω να ρωτησω κατι.αφου μερικοι ησασταν δυσπιστοι απ την αρχη σχεδον, γιατι συνεχιζατε να στελνετε ποστς? μπορει να με θεωρησετε χαζη μα εγω πιστευω σεκεινη...!

πες μου ποιον θαχεις να τα λες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 07:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Νεράιδα, δεν θα σε πεί κανένας χαζή.
Ο καθένας πιστεύει ό,τι θέλει κι είναι δικαίωμα του.

quote:
αφου μερικοι ησασταν δυσπιστοι απ την αρχη σχεδον, γιατι συνεχιζατε να στελνετε ποστς?

Σε αυτό συμφωνώ κι εγώ!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NICKOLAS
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 13:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NICKOLAS
h livia xreiazetai voitheia kai o monos pou mporouse na tin voithisei itan o eulogitos.. exei mpei se paraksenes piles kai exei kanei allokota taksidia i livia... einai pagideumenei kai den tha ksefugei pote.. einai katadikasmeni..


otan niwseis tin skia sou na feygei min guriseis pisw na koitakseisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 19:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
Είπα να μην ξαναγράψω, αλλά...

quote:
μπορει να με θεωρησετε χαζη μα εγω πιστευω σεκεινη...!

Νεραιδα, πρώτα από όλα καλώς ήρθες. Το ότι είσαι επιφυλακτικός με κάτι, δεν πάει να πει πως δεν θα συμμετάσχεις στην συζήτηση.
Μπορείς όμως να μας εξηγήσεις τι εννοείς; Τι σημαίνει δηλαδή ότι πιστεύεις σε εκείνη;
Πιστεύεις όπως οι μουσουλμάνοι στον Μωάμεθ; Πιστεύεις ότι θα έλεγε μία ιστορία, η οποία θα σου άνοιγε τα μάτια; Μήπως απλά πιστεύεις ότι ήταν μία ιστορία που πράγματι έζησε;
Αν είναι το τελευταίο, να και μια δική μου: "Μια φορά μπήκα σε ένα ταξί και πριν ακόμα πω που πάω, ο ταξιτζής μου είπε στο περίπου που μένω. Μου είπε πως δεν με είχε ξαναδεί, αλλά του συμβαίνει όταν μπαίνει πελάτης μέσα, να ξέρει που περίπου μένει. Τότε εγώ...".
Θα συνεχίσω σε επόμενο μήνυμα.
Και η ερώτηση μου είναι: Με πιστεύεις; Μήπως αν σου πω ότι ο ταξιτζής στην συνέχεια μου αποκάλυψε το μυστικό της αιώνιας νεότητας, το κάνει πιο ενδιαφέρον;
Δεν σου κάνω επίθεση, όσο φαίνεται στο μήνυμα

Edited by - stemix on 10/08/2005 19:32:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεραιδα
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 19:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεραιδα
καλε μου stemix, εννουσα πως την πιστευω!βεβαια, παντα αφηνεις καποιο ενδεχομενο οτι μπορει να μην λεει αληθεια.κι αυτο το ενδεχομενο υπαρχει μεσα μου γιατι η λιβια δεν ολοκληρωσε!αλλα η ζυγαρια μου γερνει απο την μερια που πιστευω πως λεει αληθεια.ισως σου φανω πολυ ευκολοπιστη.απλως δεν τελειωσε αφτο που αρχισε.δεν μας ειπε τελικα που ηθελε να καταληξει.αν ολοκληρωνε ισως ηταν πιο πειστικη.και επεισης μας κουρασε πολυ.δεν εκανα ουτε μια προσπαθεια να λυσω κανενα γρυφο.απλως συνεχιζα να διαβαζω για να δω αν θα κατεληγε σε καποιο πειραμα που μου εχουν πει κι εμενα με τουσ καθρεπτες.

πες μου ποιον θαχεις να τα λες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 21:05:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
Ας μην το κουράζουμε άλλο το θέμα. Ας αφήσουμε τον γυρολόγο ζωγράφο που δεν ξέρει να ζωγραφίζει ήσυχο με το μυστικό του.
Συγνώμη που ήμουν αρκετά απότομος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BABA
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 21:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BABA
ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΒΛΑΚΕΙΕΣ. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΤΕ.ΑΥΤΟΣ Ο ΣΠΑΓΓΟΣ ΕΛΕΟΣ.ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ; ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗ ΖΩΔΙΟ ΕΙΝΑΙ Η LIVIA. ΘΥΜΙΘΗΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΑΦΑΝΙΑΣ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΑΙΝΣΤΑΙΝ. ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ ΕΠΙΑΣΕ. ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ: ΟΤΙ ΤΟ SITE ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΝΩΣΗ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ, ΙΣΩΣ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΗ ΣΕ ΑΛΛΟ SITE ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ, ΤΗ ΝΑ ΠΩ... ΠΑΝΤΩΣ ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 22:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
καλε μου stemix, εννουσα πως την πιστευω!βεβαια, παντα αφηνεις καποιο ενδεχομενο οτι μπορει να μην λεει αληθεια.κι αυτο το ενδεχομενο υπαρχει μεσα μου γιατι η λιβια δεν ολοκληρωσε!

Δεν πιστεύω οτι θα ολοκλήρωνε ποτέ την ιστορία της, φίλη μου...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεραιδα
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 22:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεραιδα
STEMIX δεν ησουν αποτομος! εγω παντως διαβασα αυτα που μου εγραψες με ευχαριστηση! πρεπει να εισαι και πολυ χιουμορακι!! :) :)

πες μου ποιον θαχεις να τα λες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rhein
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 02:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rhein
Καλησπερα,
σημερα διαβασα το θεμα και ο μονος που εξηγηθηκε ηταν ο DAGON ηταν ο μονος που την καταλαβε τη δουλεια. ..

ΩΡΑΙΟΣ ΜΑΓΚΑ..

επειδη οι σελιδες ηταν πολλες μπορει να μην προσεξα καλα αλα δε νομιζο να βγηκε κανενα μελος να ειπε οτι την συναντησε κτλ????

Καλως σας βρηκαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 07:16:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Rhein, κι άλλα μέλη είχαν εκφράσει τις επιφυλάξεις τους και τις αμφιβολίες τους.
Ο DAGON ίσως το έκανε πιό έντονα.
Απ' όσο έχω καταλάβει, πρόκειται για έξυπνο άτομο.
Και δε θέλω να υποτιμήσω κανέναν άλλον!
Πρός αποφυγή παρερηξηγήσεων...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy