ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Λίγους φίλους...να μιλήσουμε!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 13:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εμένα που μου το έκοψαν "μαχαίρι" τί να πώ;
Χοιρινό; Καθόλου...
Αρνί;Κατσίκι; Το ίδιο (καλά, δεν το έτρωγα και ποτέ για να μου λείψει)
Γλυκά; Εννοείτε καθόλου... τον διαβήτη μου μέσα μαμώ! (εδώ και ειδικά για τα παγωτά, έχω ΜΕΓΑΛΟ προβλημα... θέλω οποσδήποτε, πριν πεθάνω να φάω μία βάφλα με 2 μπάλες παγωτό, σιρόπι σοκολάτα και σαντυγύ... εναλλακτικά, συμβιβάζομαι και με ζεστή σοκολατόπιτα με παγωτό βανίλια!)
Ζυμαρικά; Μόνο ολικής άλεσης...
Ρύζι; Μόνο αναποφλοίωτο...
Σάλτσες; Κομμένες...
Ψωμί; Μόνο μαύρο,και αυτό πολύ λίγο (2 φέτες την ημέρα)
Τυροκομικά-Γαλακτωκομικά; Μόνο με χαμηλά λιπαρά (βάλε Φίνα που λέει και η διαφήμιση... μόνο που είναι σαν να τρως πλαστικό!)
Χυμοί; Απαγορεύονται...

Δε μαμιέται... θα μιμηθώ και εγώ τον Πλάτωνα... δεν χάνω και τίποτα


Ελα φίλε μου,είναι ευλογία αλλα δεν το πιάνεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 13:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εμένα που μου το έκοψαν "μαχαίρι" τί να πώ;
Χοιρινό; Καθόλου...
Αρνί;Κατσίκι; Το ίδιο (καλά, δεν το έτρωγα και ποτέ για να μου λείψει)
Γλυκά; Εννοείτε καθόλου... τον διαβήτη μου μέσα μαμώ! (εδώ και ειδικά για τα παγωτά, έχω ΜΕΓΑΛΟ προβλημα... θέλω οποσδήποτε, πριν πεθάνω να φάω μία βάφλα με 2 μπάλες παγωτό, σιρόπι σοκολάτα και σαντυγύ... εναλλακτικά, συμβιβάζομαι και με ζεστή σοκολατόπιτα με παγωτό βανίλια!)
Ζυμαρικά; Μόνο ολικής άλεσης...
Ρύζι; Μόνο αναποφλοίωτο...
Σάλτσες; Κομμένες...
Ψωμί; Μόνο μαύρο,και αυτό πολύ λίγο (2 φέτες την ημέρα)
Τυροκομικά-Γαλακτωκομικά; Μόνο με χαμηλά λιπαρά (βάλε Φίνα που λέει και η διαφήμιση... μόνο που είναι σαν να τρως πλαστικό!)
Χυμοί; Απαγορεύονται...

Δε μαμιέται... θα μιμηθώ και εγώ τον Πλάτωνα... δεν χάνω και τίποτα


Ελα φίλε μου,είναι ευλογία αλλα δεν το πιάνεις.



Ευλογία, είναι όταν το κάνεις από μόνος σου,επειδή το θέλεις...
Όταν το κάνεις από καταναγκασμό, λειτουργείς διαφορετικά...
Είναι η ψυχολογία της "αντίδρασης" που ξυπνάει μέσα σου...

Για παράδειγμα... ποτέ δεν ήμουν της σοκολάτας...
Ήμουν από τα παιδιά που ΔΕΝ έτρωγαν πολλή σοκολάτα, και αν έτρωγα προτιμούσα τη λευκή...
Τώρα έχω λυσσάξει να φάω σοκολάτα!!! Γιατί;;; Γιατί μου το απαγορεύουν!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 14:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χοιρινό; Καθόλου...
Αρνί;Κατσίκι; Το ίδιο
Γλυκά; Εννοείτε καθόλου...
Ζυμαρικά; Μόνο ολικής άλεσης...
Ρύζι; Μόνο αναποφλοίωτο...
Σάλτσες; Κομμένες...
Ψωμί; Μόνο μαύρο,και αυτό πολύ λίγο
Τυροκομικά-Γαλακτωκομικά; Μόνο με χαμηλά λιπαρά
Χυμοί; Απαγορεύονται...

ΗΡΩΑΣ είσαι ρε stan !!!
Εγω ακολουθω αλλη τακτική ,
και δεν εχω ουτε χοληστερίνες ουτε τριγλυκεριδια,
τίποτα απολύτως !

Απλα δεν κάνω εξετάσεις


Old for rock.. young for death
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 16:02:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλημέρα!

Είναι 4 το πρωι εδω, μα είναι η ώρα που συνήθως ξυπνω.

Αντί να συκωθω και να πάω στην κουζίνα για πρωινό, αφου δεν έχει, τετοιο, αφουγκραζουμε το χώρο.

Το μικρο σκυλάκι μιας ανεψιας που φιλοξενω για λίγες μέρες, είναι δίπλα μου και θέλει παιχνίδι. Το χαϊδεύω αναλαφρα, και αντΑποδιδει με ένα παρατεταμεο γλυψιμο. Και αυτο λυτοδιαιτο φένεται καθότι τα αφεντικά του, το έχουν μάθει να τρώει μόνο μπισκότακια. Μα αυτο έχει κοφτερα δόντια, και φοβερους Κυνοδοντες, δείγμα πως είναι προγραμματισμένο διαφορετικα, να τρώει διλ και να κόβει σάρκες. Πράγματι, αν το φυλεψεις με κανά κοψιδι, (κρυφά απο τα αφεντικά του), γίνεσαι ο θεός του!


Ωραίο ξύπνημα!
Σε καλημερίζει το σκυλάκι με διάθεση για παιχνίδι.

Τέτοια εποχή άνοιξη-καλοκαίρι-φθινόπωρο καθώς ο καιρός είναι ζεστός, όταν ξυπνώ και γώ στο διάστημα μεταξύ 4-5 με 6-7 το πρωί, για κάποια ώρα ακούω το κελάηδισμα πουλιών στα δέντρα απέναντι απ'το σπίτι.
Ακούγεται μια ήρεμη και χαλαρή μουσική φλυαρία, έχουν διάθεση για τιτιβοκουβέντα και παιχνίδι.
Μερικές φορές έρχονται στη βεράντα και μιλάνε για λίγα λεπτά.
Συνήθως τ'ακούω σιωπηλός, κάποιες φορές όμως που ανοίγω το πατζούρι να αφήσω λίγο σουσάμι να φάνε, φεύγουν. Κλείνω το πατζούρι, ξανάρχονται τιτιβίζοντας πιο δυνατά. Ανοίγω ξανά, ξαναφεύγουν και μετά ξανάρχονται.
Aρέσει σ'αυτά να κρύβονται και να παίζουν.
Καθώς η προσοχή μου για κάποια ώρα είναι σ'αυτά, γελάω και χαίρομαι που έχουν διάθεση και ζωντάνια για παιχνίδι, παρ'ότι μου τη σκάνε τα μπαγάσικα, μετά ξανάρχονται και συνεχίζουν τη μουσική φλυαρία τους γεμίζοντας το χώρο με ηχόχρωμα.

Το βραδάκι όποτε τυχαίνει να βρίσκω χρόνο, πηγαίνω περιπάτους και συναντώ διάφορους φίλους. Εκτός απ'τους ανθρώπους, συναντώ κι ορισμένους φίλους σκυλάκια και γάτες.
Είναι μια γάτα πραγματικά πολύ καλή φίλη.
Οπότε με βλέπει, όχι μόνο εμένα αλλά και κάθε άνθρωπο, έχει διάθεση για παιχνίδι. Έρχεται κοντά τρεχάτη, με κοιτά καλά καλά, αρχίζει να νιαουρίζει ναζιάρικα και τρίβεται στα πόδια. Μια μέρα καθώς τη χάϊδευα, της έλεγα θα σου φέρω κάτι να τσιμπήσεις. Εκεί κοντά ήταν και το αφεντικό της, μ'άκουσε και πιάσαμε κουβέντα. Μου είπε γι'αυτήν, ότι νοιώθει πολύ οικεία με τους ανθρώπους, χαίρεται να παίζει μαζί τους, και ότι δε χρειάζεται να της πάω φαγητό, είναι vegeterian. Γάτα vegeterian!
Δεν περίμενα ν'ακούσω κάτι τέτοιο, αλλά μάλλον το αφεντικό της την έμαθε έτσι.

quote:
Ένας άλλος παράγοντας, που παίζει σοβαρο ρολο, είναι και η ομάδα αίματος.

Αν είσαστε ομάδα Α, υπολογισμοι που έγιναν, έδειξαν πως παρουσιάσθηκε τον καιρο που ο άνθρωπος αρχησε να καλλιεργεί και να τρέφεται απο την Γη, τότε είναι πιο εύκολο σε σας να είσαστε vegetarian, απο ένα που η ομάδα του είναι Ο, που είναι και η πιο αρχαία, και ΚΑΤ εξοχήν η πλέον φίλοκρεατοφαγος.

η ΑΒ είναι η πλέον πρόσφατη! Παρουσιάσθηκε μολις πριν 300 χρόνια, (έτσι λένε) και είναι απροσδιοριστων προτυμησεων.

Όλα τα παραπάνω, δεν είναι κανόνες, υπάρχουν και εξέρεσεις


Φαντάσου, αν κι είμαι ομάδα αίματος Ο(+), ποτέ δεν ήμουν φίλος του κρέατος, πόσο μάλλον μερικά χρόνια τώρα. Μάλλον είμαι στις εξαιρέσεις;
quote:
Το πιο συνταρακτικο που ανακάλυψα πριν καιρο ηταν πως vegetarian ήταν και ο Χιτλερ
Ο Αδόλφος vegeterian;;!!
Αυτό δε το γνώριζα...παλαιότερα δεν θα περίμενα ν'ακούσω κάτι τέτοιο, αλλά και να μου το έλεγαν δεν θα το πίστευα.
Τώρα με κάποια πράγματα που έχω ζήσει και έχουν σχέση και με το γενικότερο ψυχολογικό θέμα των μηχανιστικών αντιδράσεων που πολύ καλώς κάνεις κι επιμένεις σ'αυτό Πλάτωνα, δεν μου κάνει πλέον τίποτα εντύπωση.
Και υπάρχουν ορισμένες συμπεριφορές από vegeterian, που έχουν σχέση με το φιλοσοφικό ερώτημα όπως λες μετά.
quote:
μάλιστα οι προτιμήσεις μου, ήταν όλο ίδιες με τις δικές του!

Ευτυχώς ταίριαζουμε μόνο σε αυτο, μα αναρωτιέμαι...

Αν κάποιος είχε τη δύναμη που είχε αυτός, (εκείνα τα χρόνια) θα ήταν αυτός που είναι στη φύση του, η κάποιος άλλος?

Λίαν φιλοσοφικο ερώτημα!



Μεγάλο κεφάλαιο και θέμα ανοίγει μ'αυτό το φιλοσοφικό ερώτημα!!

Edited by - YUGI-OH on 19/06/2012 16:08:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 16:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χοιρινό; Καθόλου...
Αρνί;Κατσίκι; Το ίδιο
Γλυκά; Εννοείτε καθόλου...
Ζυμαρικά; Μόνο ολικής άλεσης...
Ρύζι; Μόνο αναποφλοίωτο...
Σάλτσες; Κομμένες...
Ψωμί; Μόνο μαύρο,και αυτό πολύ λίγο
Τυροκομικά-Γαλακτωκομικά; Μόνο με χαμηλά λιπαρά
Χυμοί; Απαγορεύονται...

ΗΡΩΑΣ είσαι ρε stan !!!
Εγω ακολουθω αλλη τακτική ,
και δεν εχω ουτε χοληστερίνες ουτε τριγλυκεριδια,
τίποτα απολύτως !

Απλα δεν κάνω εξετάσεις


Old for rock.. young for death



Και εγώ δεν έκανα... και μία μέρα βρέθηκα στο δωμάτιο του νοσοκομείου...
Μέχρι εκείνη την ημέρα, και εγώ νόμιζα πως ήμουν άτρωτος... πως δεν είχα τίποτα...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 16:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
alex, έτσι είναι όπως τα λες.
Εκείνη η επίσκεψη στην εκεί αγορά είχε κι αυτή την παράμετρο που γράφεις, γι'αυτό έκανα λάϊτ περιγραφή.
Εκτός απ'αυτά που είπαμε, να σου πώ και κάτι ακόμη που ένοιωσα για πρώτη φορά τότε και ήταν κάπως συγκλονιστικό.
Παρ'ότι ένοιωθα βαριές δονήσεις του χώρου, βαριά μυρωδιά να με τυλίγει και τις αισθήσεις να βαράνε αλέρτ, ένα ακόμη παράξενο ήταν ότι πρώτη φορά ένοιωθα ένα κύμα βαθιάς κατανόησης για τους ανθρώπους που εργάζονται εκεί.
Πολύ παράξενη αντίθεση να συνυπάρχει μαζί, απ'τη μια να με γεμίζει η αίσθηση βαριάς ατμόσφαιρας του χώρου και απ'την άλλη να έρχεται ένα μεγάλο κύμα κατανόησης να βαθαίνει μέσα μου. Περιμένοντας τους δικούς μου και προσέχοντας για κάποια ώρα τους ανθρώπους εκεί να εργάζονται, ένοιωθα μια συνειδητοποίηση σαν αίσθηση κι όχι σαν απλή σκέψη μόνο, ότι οι άνθρωποι έχουμε βαθιά άγνοια για πολλά πράγματα και ότι, ότι και να λέμε δεν έχει σημασία παρά χρειάζεται κατανόηση και αγάπη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 16:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό είναι ανώτερο που λές YUGI,μπράβο σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 18:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι είδα αυτο και το προσπέρασα:

http://troktiko.eu/2012/06/apokefalise-thn-korh-tou-kai-epideiknue-to-kefali/

Παρακάτω είδα αυτο και το συσχέτισα:


http://troktiko.eu/2012/06/aklonhth-dipla-sta-mikra-ths-paroti-dechthhke-sfaira-apo-aerobolo/


Απίστευτα πράγματα.τελικά σκέπτομαι μήπως έχουν δίκιο οι τύποι που έφτιαξαν το μνημείο της Τζώρτζια,αλλά για εντελώς λάθος λόγους?
Μήπως πράγματι πρέπει να εφευρεθεί το ηλιθιόμετρο και οι ηλίθιοι να πάρουν τον...δρόμο τους?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 18:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
alex, έχεις γράψει και εσύ και ο Πλάτωνας κάποια πράγματα για τις σοκολάτες και τους καφέδες.

Να πώ κάποιες απ'τις δικές μου εμπειρίες.
Καταρχήν και εγώ δεν έχω καπνίσει ποτέ στη ζωή μου.
Οπότε δεν είχα λόγο να μιμηθώ το μοτίβο τσιγάρο και καφέ που πολλοί ακολουθούν.
Αλλά κάποια στιγμή είχα αρχίσει να πίνω καφέδες.
Όχι μετα μανίας αλλά έπινα ένα-δυό την ημέρα, σχεδόν κάθε μέρα με μικρές διακοπές.
Και μάλιστα εκτός από γαλλικό κι όλα τα φρεντοειδή, φραπέδες, κλασσικό φρέντο, αλλά και με τις σοκολάτες,τα ζαχαρογάλατα και τις καραμέλες μέσα, φρεντοτσίνο, φροζίτο, μοκατσίνο κάραμελ φρέντο, κάραμελ μακιάτο, κ.ο.κ
Κάποια στιγμή ήθελα να πάρω αποστάσεις απο τους καφέδες και τους καραμελοσοκολατοκαφέδες.
Αρχισα να ασχολούμαι με την υγιεινή διατροφή, να διαβάζω βιβλία, να ψάχνω για βιολογικά και είχα ελαττώσει αρκετά τη συνομοταξία της οικογένειας των σοκολατοκαφέδων.
Για κάνα ενάμιση χρόνο, δεν έπινα παρά πολύ αραιά και σπάνια.
Μετά όμως για ενάμιση μήνα του ξαναέδωσα και κατάλαβε, αναστενάξαν τα μοκατσίνα κάραμελ φρέντο!, και στο καπάκι ήρθαν οι άγνωστες μέχρι τότε αλλεργίες, που με τουμπανιάσματα στο πρόσωπο και τα σφίξιματα του λαιμού μ'έκαναν κάπως να τρομάξω αρκετά και στην αρχή τα είχα χάσει και δεν ήξερα τι έφταιγε.

Λοιπόν μετά όλες τις αλλαγές, είχα πιεί ελάχιστους καφέδες για δύο χρόνια.
Δεν με ένοιαζε σχεδόν καθόλου. Στο σπίτι δεν έπινα κανέναν.
Είχα πετάξει καφετέριες κι αναδευτήρια.
Βέβαια μερικές φορές περνώντας δίπλα απο κάνα έβερεστ ή γρηγόρη ή στάρμπακς, έπιανα μια κίνηση μέσα μου να θέλει να βγεί έξω και να με κάνει να μπώ μέσα στο μαγαζί και να πάρω κάνα φρέντο, κάνα φροζίτο, κάνα μοκατσίνιο κάραμελ, κ.ο.κ
Κάποιες πολύ λίγες φορές του έκανα τη χάρη[του εαυτού μου] δίνοντας ένα σκέτο φρέντο, όχι φραπέ και όχι σοκολατοκαφέ.

Είχα παράλληλα μπεί μόνος σε μια πορεία αναζήτησης διαβάζοντας για διατροφές, για φιλοσοφίες, διαλογισμούς, αστρικοειδείς δυναμοκαταστάσεις,[από παλαιά βέβαια μ'έτρωγε η περιέργεια].
Μέχρι εκεί όλα έβαιναν ωραία και καλά.
Κάποια στιγμή είπα να δώ μια ιστορία ενός ρεύματος διαλογισμού από λίγο πιο κοντά.
Ε, εκεί μετά απο κάποιους μήνες, άρχισα να μπλέκω τα μπούτια μου με τις συμπεριφορές ορισμένων πολύ λίγων μεμονωμένων ανθρώπων μυημένων μαθητών[όντως προχωρημένων στα εσωτερικά τούνελ πέρα απ'τα αστρικά, στα αιτιατά, υπεραιτιατά].
Αν δεν είχα ψαχτεί από πριν μόνος μου, θα έβαζα τέτοιες διαμορφώσεις στο νού μου, θα γίνονταν τα έξω μέσα και τα μέσα έξω, μπορεί να έχανα τη μπάλα εντελώς, νομίζοντας αυτοπαγιδευόμενος άλλα ντ'άλλων.
Απλά σ'ένα βαθμό δεν μπορούσα να καταλάβω πως αυτοί οι εκεί φίλοι οι υπερτουνελίστες μέσα σε μια μικρή παρέα που είχαμε αναπτύξει συμπεριφέρονταν σε μένα διαφορετικά και σ'έναν άλλο φίλο εντελώς μα εντελώς διαφορετικά.
Δεν ήταν θέμα ζήλιας, αλλά εμφανούς φαινόμενης μεροληψίας εν γνώσει τους σ'ένα βαθμό και εν αγνοία τους σ'έναν άλλο βαθμό.
Οι αντιφατικές καταστάσεις έβγαζαν μάτι.
Απο ένα σημείο και μετά παρατηρούσα αποκλειστικά ως σιωπηλός θεατής τις συμπεριφορές κι αυτά που λέγονταν προς εμένα και κυρίως αφουγκραζόμουν αυτά που δεν λέγονταν σε μένα.

Έτσι φίλε alex, πήρα αποστάσεις, είπα μέσα μου, δε πα να χει μπεί ο άλλος δε ξέρω και γώ που, και στο συμπαντικό και στο νιρβανικό επίπεδο κι όπου θέλει, δε μου καίγεται καρφάκι τσακιστό, κρατήστε για πάρτη σας τις διαμορφώσεις που μου σερβίρεται φανερές και κρυφές, και αφήστε με στην ησυχία μου.
Την έκανα με ελαφρά για κάποιο διάστημα.
Για ένα μήνα, έκανα παρέα με τα έσω φίδια.
Εκείνο το μήνα ότι ερχόταν ως βαθιά κατανόηση απλά προσέχοντας τα έσω φίδια, επαληθεύονταν σταδιακά και συγχρονιστικά μέχρι κεραίας(!) μέσα σ'όλο τον επόμενο χρόνο που ακολούθησε.
Πριν απ'αυτό το μήνα, έπινα συχνά μόνο φυσικές πορτοκαλάδες και γενικά φυσικούς χυμούς.
Εκείνο το μήνα, άφησα τον εαυτό μου να ταράξει τους φρεντοκαφέδες και τους μοκατσίνοκαραμελοκαφέδες.
Μετά το μήνα με πιάσανε τα γέλια, και τέρμα.. Αυτό ήταν.
Απο αλλεργίες δεν κουνήθηκε ούτε φύλλο.
Τώρα άντε να πίνω μόνο κάνα φρέντο αραιά και που, ένα-δυό το μήνα, ή ένα ανα δυό μήνες, όπως μου ρθει.
Μπορεί να περάσουν 4 ή 6 ή και 9 μήνες για παράδειγμα, και να μη πιω καθόλου καφέ.
Τώρα τον προηγούμενο μήνα ήπια δυό-τρείς.
Είχαν περάσει τρείς μήνες απ'τη προηγούμενη φορά.


Edited by - YUGI-OH on 19/06/2012 18:36:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 18:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως , το ζητούμενο δεν είναι οι ηλίθιοι να γίνουν έξυπνοι, αλλά οι έξυπνοι να γίνουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 18:56:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε YUGI OH,είναι φανερό οτι το ελέγχεις,ελέγχεις την επιθυμία σου για καφείνη στο αίμα.Σε εσένα δεν γίνεται το αντίστροφο.

quote:
Είχα παράλληλα μπεί μόνος σε μια πορεία αναζήτησης διαβάζοντας για διατροφές, για φιλοσοφίες, διαλογισμούς, αστρικοειδείς δυναμοκαταστάσεις,[από παλαιά βέβαια μ'έτρωγε η περιέργεια].
Μέχρι εκεί όλα έβαιναν ωραία και καλά.
Κάποια στιγμή είπα να δώ μια ιστορία ενός ρεύματος διαλογισμού από λίγο πιο κοντά.
Ε, εκεί μετά απο κάποιους μήνες, άρχισα να μπλέκω τα μπούτια μου με τις συμπεριφορές ορισμένων πολύ λίγων μεμονωμένων ανθρώπων μυημένων μαθητών[όντως προχωρημένων στα εσωτερικά τούνελ πέρα απ'τα αστρικά, στα αιτιατά, υπεραιτιατά].
Αν δεν είχα ψαχτεί από πριν μόνος μου, θα έβαζα τέτοιες διαμορφώσεις στο νού μου, θα γίνονταν τα έξω μέσα και τα μέσα έξω, μπορεί να έχανα τη μπάλα εντελώς, νομίζοντας αυτοπαγιδευόμενος άλλα ντ'άλλων.
Απλά σ'ένα βαθμό δεν μπορούσα να καταλάβω πως αυτοί οι εκεί φίλοι οι υπερτουνελίστες μέσα σε μια μικρή παρέα που είχαμε αναπτύξει συμπεριφέρονταν σε μένα διαφορετικά και σ'έναν άλλο φίλο εντελώς μα εντελώς διαφορετικά.
Δεν ήταν θέμα ζήλιας, αλλά εμφανούς φαινόμενης μεροληψίας εν γνώσει τους σ'ένα βαθμό και εν αγνοία τους σ'έναν άλλο βαθμό.
Οι αντιφατικές καταστάσεις έβγαζαν μάτι.
Απο ένα σημείο και μετά παρατηρούσα αποκλειστικά ως σιωπηλός θεατής τις συμπεριφορές κι αυτά που λέγονταν προς εμένα και κυρίως αφουγκραζόμουν αυτά που δεν λέγονταν σε μένα.

Έτσι φίλε alex, πήρα αποστάσεις, είπα μέσα μου, δε πα να χει μπεί ο άλλος δε ξέρω και γώ που, και στο συμπαντικό και στο νιρβανικό επίπεδο κι όπου θέλει, δε μου καίγεται καρφάκι τσακιστό, κρατήστε για πάρτη σας τις διαμορφώσεις που μου σερβίρεται φανερές και κρυφές, και αφήστε με στην ησυχία μου.
Την έκανα με ελαφρά για κάποιο διάστημα.


Μακρυά και αγαπημένοι,ο πνευματικός δρόμος είναι κατεύθυνση καθαρά προς τα έσω.Ειδικότερα όταν νιώθεις οτι σε διαμορφώνουν,τότε είναι που πρέπει να είσαι σε επιφυλακή.Αν και μπορεί να θέλουν απλά το καλό σου αλλα να μην το εκφράζουν σωστά.Σε κάθε περίπτωση,οταν νιώθεις οτι δεν...για κάτι,τότε άστο.

quote:
Για ένα μήνα, έκανα παρέα με τα έσω φίδια.
Εκείνο το μήνα ότι ερχόταν ως βαθιά κατανόηση απλά προσέχοντας τα έσω φίδια, επαληθεύονταν σταδιακά και συγχρονιστικά μέχρι κεραίας(!) μέσα σ'όλο τον επόμενο χρόνο που ακολούθησε.
Πριν απ'αυτό το μήνα, έπινα συχνά μόνο φυσικές πορτοκαλάδες και γενικά φυσικούς χυμούς.
Εκείνο το μήνα, άφησα τον εαυτό μου να ταράξει τους φρεντοκαφέδες και τους μοκατσίνοκαραμελοκαφέδες.
Μετά το μήνα με πιάσανε τα γέλια, και τέρμα.. Αυτό ήταν.
Απο αλλεργίες δεν κουνήθηκε ούτε φύλλο.
Τώρα άντε να πίνω μόνο κάνα φρέντο αραιά και που, ένα-δυό το μήνα, ή ένα ανα δυό μήνες, όπως μου ρθει.
Μπορεί να περάσουν 4 ή 6 ή και 9 μήνες για παράδειγμα, και να μη πιω καθόλου καφέ.
Τώρα τον προηγούμενο μήνα ήπια δυό-τρείς.
Είχαν περάσει τρείς μήνες απ'τη προηγούμενη φορά.

Μια χαρά είσαι εσύ,πίνεις ανα μήνες,εγώ όταν το κόβω πίνω ανα μέρες και eventually καταλήγω να πίνω κάθε μέρα απο έναν μέχρι δύο συνήθως,για να μήν αναφερθώ και στα energy drinks. Θα προσπαθήσω να προσέχω περισσότερο τα εσω φίδια που λές και εσύ.Θα έγραφα περισσότερο,αλλα με έχει γονατίσει ο πονόδοντος που νιώθω.Ενας "μάστορας" πρίν απο 4 χρόνια με έφτιαξε για τα καλά,μου έκανε σφράγισμα αφήνωντας κενό και έτσι πάω για απονεύρωση.Δεν κατηγορω κανέναν,αν και θα μπορούσα να του κάνω μύνηση,γιατί ξέρω οτι είναι το δικό μου κάρμα,σοκολάτες γλυκά κτλπ,καλά να πάθω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 21:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στανφρομ..

Δε μαμιέται... θα μιμηθώ και εγώ τον Πλάτωνα... δεν χάνω και τίποτα 
...........

Φιλαράκι έκλεισαν τρεις μέρες με νερο, και σήμερα έριξα πολυ ιδρώτα λόγο ζέστης και δουλειάς. Μα όλα βαίνουν καλώς. Όλα είναι μια ιδέα, δημιουργημενες σκεψεις μεσα μας, για το τι μπορουμε και τι δεν μπορουμε να κανουμε. Αν πραγματικα πιστεύεις, μπορείς τα πάντα, όσο για τη σοκολάτα, είναι σαν τις γυναίκες. Όταν δεν τις έχεις, τις θέλεις...


alex22 

ΠΛΑΤΩΝΑ σίγουρα δεν είναι τυχαίο οτι πολλά μεγάλα πνεύματα της ιστορίας είχαν λιτή διατροφή.
............
Το θέμα είναι να μην βάλεις μπρος τη σκέψη (και σκεφθεις), μου αρέσει, θα το κάνω...μά να πεις, το κάνω. 

Γιατι?

Γιατι το μου αρέσει και το δεν μου αρέσει, είναι στο ίδιο επίπεδο, του μπορω, δεν 
το μπορω. Αν πεις το ΚΑΝΩ, και τέλος, δεν είσαι πίασμενος στην επιθυμία(αρεσει δεν αρεσει) η στη αμφιβολία, (μπορω δεν μπορω) ππου είναι μέρος του εαυτου σου!

Αυτα και για τον αιθεροβαμωνα που του αρέσουν τα μπτιτζολακια!


Αλεχ
Να κάνω μια παρατήρηση που είμαι σίγουρος οτι όλοι μας έχουμε κάποια ιδέα περι αυτής.Το σώμα μας,και ειδικότερα τα κύτταρά μας,χρειάζονται ζωτική ενέργεια για να λειτουργήσουν,ηλεκτρομαγνητικό φορτίο δηλ.Αυτό το φορτίο,δεν το βρίσκουμε στις βαριές τροφές όπως το κρέας.Το κρέας τί είνα? Νεκρή σάρκα,νεκρή ύλη,χωρίς ζωτική ενέρεγεια μέσα του,ή με ελάχιστη ζωτική ενέργεια αποθηκευμένη.Anyway τα φρέσκα φρούτα και λαχνικά έχουν πολλύ απο αυτή την ενέργεια που χρειαζόμαστε.Μπορούμε να αρχίσουμε απο αυτά,προτού γίνουμε ικανοί να την συλλέγουμε απο τον διαλογισμό.

Όσο πιό ελαφρυα τρώμε,τόσο το καλύτερο.Οι δονήσεις του σώματός μας εκλεπτίνονται.
........
Σωστο!


Γιογκι
Το πιο συνταρακτικο που ανακάλυψα πριν καιρο ηταν πως vegetarian ήταν και ο Χιτλερ
Ο Αδόλφος vegeterian;;!! 
Αυτό δε το γνώριζα...παλαιότερα δεν θα περίμενα ν'ακούσω κάτι τέτοιο, αλλά και να μου το έλεγαν δεν θα το πίστευα.
........

Είναι πολλοι, και εγω σιγα σιγα τους ανακάλυψα. Ακόμα και ο Αινσταιν ήταν vegetarian

Yogi
Τώρα με κάποια πράγματα που έχω ζήσει και έχουν σχέση και με το γενικότερο ψυχολογικό θέμα των μηχανιστικών αντιδράσεων που πολύ καλώς κάνεις κι επιμένεις σ'αυτό Πλάτωνα, δεν μου κάνει πλέον τίποτα εντύπωση.
........
Αν καταλάβεις τι σημασία που έχει αυτη η μηχανιστικη αντίδραση, έχεις καταλάβει σε μεγάλο βαθμο τον εαυτο σου!

Και η συνεχεια ερχεται,γιαπι γνωρισα πολλους ανθρωπους, που παρωτι ηταν αυστηρα vegetarian, ήταν συγχρόνως βάναυσοι, οξύθημοι, κλπ κλπ

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 19/06/2012 21:46:36

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 19/06/2012 21:52:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 21:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλοι είδα αυτο και το προσπέρασα:

http://troktiko.eu/2012/06/apokefalise-thn-korh-tou-kai-epideiknue-to-kefali/

Παρακάτω είδα αυτο και το συσχέτισα:


http://troktiko.eu/2012/06/aklonhth-dipla-sta-mikra-ths-paroti-dechthhke-sfaira-apo-aerobolo/


Απίστευτα πράγματα.τελικά σκέπτομαι μήπως έχουν δίκιο οι τύποι που έφτιαξαν το μνημείο της Τζώρτζια,αλλά για εντελώς λάθος λόγους?
Μήπως πράγματι πρέπει να εφευρεθεί το ηλιθιόμετρο και οι ηλίθιοι να πάρουν τον...δρόμο τους?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Δίχως λόγια!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 21:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μήπως , το ζητούμενο δεν είναι οι ηλίθιοι να γίνουν έξυπνοι, αλλά οι έξυπνοι να γίνουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ;



Η να ανακαλύψουν οι άνθρωποι τι είναι η εξυπνάδα, γιατι αυτο που έχουν ίσως είναι μόνο ικανότητες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 22:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
Μήπως , το ζητούμενο δεν είναι οι ηλίθιοι να γίνουν έξυπνοι, αλλά οι έξυπνοι να γίνουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ;



Η να ανακαλύψουν οι άνθρωποι τι είναι η εξυπνάδα, γιατι αυτο που έχουν ίσως είναι μόνο ικανότητες.
------------------------------------------------------------
-Συμφωνώ. Αυτό θα ήταν ίσως μια καλή αρχή για όποιον αποφασίσει
να γίνει ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 22:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Το πιο συνταρακτικο που ανακάλυψα πριν καιρο ηταν πως vegetarian ήταν και ο Χιτλερ, μάλιστα οι προτιμήσεις μου, ήταν όλο ίδιες με τις δικές του!

Ευτυχώς ταίριαζουμε μόνο σε αυτο, μα αναρωτιέμαι...



Πλάτωνα ο Χίτλερ δεν ήταν καθόλου τυχαίος...

(για αυτό άλλωστε και έκανε όσα έκανε)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 03:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πως δεν ήταν τυχαίος το καταλαβαίνει και ένα μικρο παιδι

για αυτο αναρωτιέμαι με το Γιογκι, όταν έχεις τη δύναμη με το (δ) κεφαλαιο, ο σκεπτονους σου, κατα πόσο ξεφεύγει των οριων, που δεχόμαστε οι περισσότεροι σαν σωστο, αρεστο, πρεπον, συμπεριλαμβανομένης και της υπόλοιπης Σωκρατικης βλεψης και ορολογίας?

Μα για να το γράφεις δοκ, κάτι περισσότερο θα ξέρεις, για ρίξε λίγο φως...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 08:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδάκια ,

Dοctor

quote:
Πλάτωνα ο Χίτλερ δεν ήταν καθόλου τυχαίος...

(για αυτό άλλωστε και έκανε όσα έκανε)


Λέγετε οτι ο χίτλερ ήταν μαύρος μάγος,είχε περάσει στην σκοτεινή πλευρά χρησημοποιώντας την μαγεία για ιδιοτελείς σκοπούς.Ομολογώ οτι κάτι τέτοιο δεν με σοκάρει ιδιαίτερα.Ακόμα,λέγεται οτι είχε επαφές με τους greys,τους γνωστούς εξωγήινους με τα μεγάλα μάτια και το μικρό σώμα.Ηταν σίγουρα ένα μεγάλο πνεύμα αλλα πολωμένο ανπάποδα δυστυχώς.


ΠΛΑΤΩΝΑΣ

quote:
Το θέμα είναι να μην βάλεις μπρος τη σκέψη (και σκεφθεις), μου αρέσει, θα το κάνω...μά να πεις, το κάνω.

Γιατι?

Γιατι το μου αρέσει και το δεν μου αρέσει, είναι στο ίδιο επίπεδο, του μπορω, δεν
το μπορω. Αν πεις το ΚΑΝΩ, και τέλος, δεν είσαι πίασμενος στην επιθυμία(αρεσει δεν αρεσει) η στη αμφιβολία, (μπορω δεν μπορω) ππου είναι μέρος του εαυτου σου!


Απαξ και αρχίζεις να το σκέφτεσαι,πάει το έχασες,ή το κάνεις ή δεν το κάνεις.Ο νούς όμως είναι πονηρός,πονηρότατος.Για αυτό και πρέπει να είσαι σε διαρκή επαγρύπνηση,να είσαι συνειδητός πάντα.Αυτό είναι και το δυσκολότερο.Είναι μια διαρκής μάχη ανάμεσα στην λήθη και στην ενθύμηση του εαυτού σου.

Edited by - alex22 on 20/06/2012 08:58:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 09:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου κάνει εντύπωση που το βλέπω αυτό,αλλα υπάρχει μια εφημερίδα που ασχολείται πάνω κάτω με αυτά που λέμε και εμείς για την νέα τάξη πραγμάτων> Ελεύθερη ώραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 10:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πως δεν ήταν τυχαίος το καταλαβαίνει και ένα μικρο παιδι

για αυτο αναρωτιέμαι με το Γιογκι, όταν έχεις τη δύναμη με το (δ) κεφαλαιο, ο σκεπτονους σου, κατα πόσο ξεφεύγει των οριων, που δεχόμαστε οι περισσότεροι σαν σωστο, αρεστο, πρεπον, συμπεριλαμβανομένης και της υπόλοιπης Σωκρατικης βλεψης και ορολογίας?

Μα για να το γράφεις δοκ, κάτι περισσότερο θα ξέρεις, για ρίξε λίγο φως...



Κοίτα... ας δούμε το θέμα της χορτοφαγίας... το να τρέφεται κάποιος με καλές φυσικές τροφές, τι αποτέλεσμα έχει στον άνθρωπο; Τι κερδίζει με αυτό;

Ας σκεφτούμε ένα σύστημα, π.χ. ένα σύστημα θέρμανσης. Σε ένα σπίτι έχουν κάνει το εξής σύστημα, έχουν συνδέσει το τζάκι με το καλοριφέρ. Με άλλα λόγια όσο καίει το τζάκι, τόσο ζεσταίνεται το νερό του καλοριφέρ και μέσω των σωλήνων και την υδροροή που προκαλεί η θερμότητα, όλο το σπίτι ζεσταίνεται.
Ας δούμε τώρα το τζάκι.
Προφανώς αν στο τζάκι ρίξεις δυό-τρία κλαδιά, η καύση τους δε θα παράγει αρκετή ενέργεια για όλο το σπίτι.
Αν ρίξεις στο τζάκι λάστιχα αυτοκινήτου, αυτά βέβαια μπορεί να τα κάψει και να σου παράγει και την απαραίτητη θερμότητα αλλά θα σου βρωμίσει όλο το σπίτι και εκτός αυτού θα σου αφήσουν και ένα γλοιώδες κατακάθι στον πάτο.

Αν ρίξεις δύο μεγάλα κούτσουρα, πολύ καλά στη καύση τους, αλλά είναι κλειστή η είσοδος της καμινάδας ή είναι ανεπαρκής για το μέγεθος της φωτιάς, το αποτέλεσμα θα είναι τελικά ο καπνός να ξεχειλίζει μέσα στο σπίτι αντί για έξω, και μην έχοντας άλλη λύση ο σπιτονοικοκύρης αναγκάζεται να σβήσει τη φωτιά ή η φωτιά σβήνει απο μόνη της - αφού πρώτα οι τοίχοι έχουν μαυρίσει απ την καπνίλα...

Αν όμως ρίξεις στο τσάκι δύο μεγάλα κούτσουρα και τα βάλεις στη σωστή θέση για να οξυγονώνται (να μη μπουκώνουν και σβήνει η φλόγα) ενώ ο καπνός μπορεί και ανεβαίνει και τα συνδυάσεις με λίγο καθαρό οινόπνευμα για να ξεκινήσει η φωτιά, τότε έχεις μια τέλεια καύση η οποία μετατρέπεται σε τέλεια θερμότητα.

Φτάνει λοιπόν ένα σημείο που η ενέργεια που παράγει το τζάκι περισσεύει και για άλλες εργασίες, ενώ όσοι ξένοι περάσουν κοντά απ' το σπίτι μπορεί να νιώσουν την θερμότητα και αυθόρμητα να θελήσουν να γνωρίσουν τον νοικοκύρη, τον οποίο μπορεί να τον εμπιστεύονται και σαν αυθεντία λόγω της γοητείας που ασκεί.

Όμως δεν είναι ξεκάθαρο αν ο νοικοκύρης αυτός είναι ένας καλός άνθρωπος ή ένας εγκληματίας. Ένα σπίτι πάνω στα κρύα βουνά, μπορεί να περιθάλπτει έναν φυσιολάτρη ή ένα σύνολο από απαίσιους εγκληματίες.

Κατάλαβες Πλάτωνας;
Κατάλαβες Άλεξ; Yugi;

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 20/06/2012 13:33:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 12:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατάλαβαμε δοκτορ,

αν και περίμενα να γράψεις κάτι απο μεταφυσικη άποψη,

το δεν είναι τυχαίος...

γιατι μισανθρωποι υπάρχουν πολλοι και διαχυτοι ανα τον κόσμο!

Δες τι έβαλε ο αιολος για την παροχή οργάνων, και θα καταλάβεις, πως δεν είναι μόνο η δικιά μας θέληση, αυτη δεν μέτρα καθόλου, ούτε στη δημοκρατία!

Ποια?....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 13:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατάλαβαμε δοκτορ,

αν και περίμενα να γράψεις κάτι απο μεταφυσικη άποψη,

το δεν είναι τυχαίος...



Μα... όλο αυτό που έγραψα μεταφυσικό ήταν.

Ο Χίτλερ μπορούσε να χειραγωγίσει τα πλήθη για κάποιο λόγο. Ο λόγος έχει να κάνει με το τζάκι του κάθε ανθρώπου.

Απο μεταφυσικής άποψης σε ένα επιφανειακό επίπεδο, έχουν ειπωθεί διάφορα. Ο κοινός παρανομαστής είναι οτι ο Χίτλερ ήταν ένας μεγάλος μυημένος, ο οποίος χρησιμοποίησε τη δύναμη αυτη για κακό.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 20/06/2012 13:27:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 13:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δες τι έβαλε ο αιολος για την παροχή οργάνων, και θα καταλάβεις, πως δεν είναι μόνο η δικιά μας θέληση, αυτη δεν μέτρα καθόλου, ούτε στη δημοκρατία!

Ποια?....



Νομίζω το έχω πει και άλλοτε, ότι το όλο ζήτημα είναι μια φάρσα. Όλοι εμείς που ασχολούμαστε σοβαρά με τα πολιτικά και όλοι αυτοί που βλέπεις να υποστηρίζουν με πάθος και φανατισμό το κόμμα τους, ουσιαστικά είναι σαν παιδιά που παίζουν με τα κουβαδάκια τους.
Τις τελευταίες εκλογές αυτό έχει γίνει περισσότερο φανερό απο κάθε άλλη φορά.
Απλά εμείς επιμένουμε να διαιωνίζουμε ένα σύστημα που είναι σάπιο, γιατί δεν μπορούμε να φανταστούμε τον εαυτό μας έξω από αυτό.

Ο Alistair C. είχε πει
“So, whichever way you vote, you are asking for trouble, or would do, if the vote had any meaning. The result of any election, or for the matter of that any revolution, is an almost wholly insignificant component of those stupendous and inscrutable Magical Forces which determine the destinies of the planet.”

Με άλλα λόγια
"Επομένως, όποια πλευρά και να ψηφίσεις, γυρεύεις προβλήματα, ή θα γύρευες, αν η ψήφος είχε οποιαδήποτε σημασία. Το αποτέλεσμα οποιονδήποτε εκλογών ή και οποιασδήποτε επανάστασης για αυτόν το λόγο, είναι ένα σχεδόν εξολοκλήρου ασήμαντο συστατικό αυτών των φοβερών και αφανών Μαγικών Δυνάμεων που καθορίζουν τις μοίρες του πλανήτη"

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 20/06/2012 14:00:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 22:38:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην πολιτική δοκτορα, ένας που θέλει να γίνει πολιτικός, ενδιαφέρεται πρωτα απο ολα, για τη Δύναμη. Υπάρχει μεγάλη ευχαρίστηση να κανόνιζεις τις τύχες του κόσμου, οικονομικά, και όπως και να ναι. Και επειδή οι περισσότεροι μέσα τους αναζητούν την δύναμη,για αυτο βλέπεις τον κόσμο να τρέχει πίσω απο τους πολιτικους, να ταυτίζονται μαζι τους, και με τις προτιμήσεις τους.

Δεν ξέρω αν υπάρχουν πολιτικοι, που έχουν κάνει πραγματικα καλο στη χώρα τους, πάντως πάντα και ουσιαστικά ειναι οι πολίτες που καθορίζουν με την ψήφο τους ποιος θα έχει τα ίνια για όσα χρόνια προβλέπονται.

Εμείς, μου αρέσει να σκέφτομαι πως είμαστε εδω για να ανταλλάξουμε λίγο απο τις σκεψεις μας, τις γνωσεις μας, τις παραξενιές μας, τις φυσικες και μεταφυσικες μας εμπειρίες, να βλεπουμε τι μπορει ο αλλος να φαντάζεται, και σε μένα, ένας ακόμα λόγος, είναι πως δεν μιλω με κανένα αλλο ελληνικά πλην εδω μέσα, στο φόρουμ.

Και για τους ενδιαφέροντες το άθλημα, της γνώσης του εαυτου.

Μετα τέσσερις μέρες αποχής απο τροφη, όλα βαίνουν σαν να έχεις φάει ένα σωρο.
Υπάρχει ένα σημείο, όταν χασεις το λευκό λυπος και αρχίσεις να καις το κίτρινο, (μετα τα 3-5 κιλά που εχασες) μιλω για το φυσιολογικό βάρος, που την νύχτα θα ξύπνησεις και θα αισθάνεσαι ένα ελαφρύ πόνο στο στομάχι, κάτι σαν τσιμπήματα, (μα είναι το λυπος που καις).

Αν μπεις σε αυτη την κατάσταση, μπορείς να αντεχεις για τα επόμενα κιλά, μα τώρα δεν χάνεις βάρος όπως τις πρώτες μέρες. Μπορει και να μην χάνεις καθολου, μα μετα αποςτέσσερες Πέντε μέρες, θα χασεις σε μια μέρα 1 με 1 1/2 κιλά.

Τα μικρο τσιμπήματα θα συνεχίσουν όσο καιρο δεν τρως, και σταματούν μόνο σαν δώσεις τροφη. Έχω κάνει 4 φορές ολική δυο εβδομάδων, μα μετα το σταμάταγα, γιατι ...δεν λέγεται.

Αυτη τη φορα έχοντας ένα μήνα καιρο πριν κατέβω Ελλάδα, θα πάω πιο πέρα, περάσει δεν περάσει η εθνικη την Παρασκευή, απλα θα έχω όλο τον καιρο να (δω)* στο σώμα...

το πνεύμα που Είναι,

αυτο, (το σωμα) ετσι και αλλιώς, μια μέρα θα τελείωσει.

* δεν περιγράφεται,

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 20/06/2012 22:50:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 23:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σωστος ο παιχτης ετσι ειναι πλατων απο προσωπικη εμπειρία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 09:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μετα τέσσερις μέρες αποχής απο τροφη, όλα βαίνουν σαν να έχεις φάει ένα σωρο.
Υπάρχει ένα σημείο, όταν χασεις το λευκό λυπος και αρχίσεις να καις το κίτρινο, (μετα τα 3-5 κιλά που εχασες) μιλω για το φυσιολογικό βάρος, που την νύχτα θα ξύπνησεις και θα αισθάνεσαι ένα ελαφρύ πόνο στο στομάχι, κάτι σαν τσιμπήματα, (μα είναι το λυπος που καις).

Αν μπεις σε αυτη την κατάσταση, μπορείς να αντεχεις για τα επόμενα κιλά, μα τώρα δεν χάνεις βάρος όπως τις πρώτες μέρες. Μπορει και να μην χάνεις καθολου, μα μετα αποςτέσσερες Πέντε μέρες, θα χασεις σε μια μέρα 1 με 1 1/2 κιλά.

Τα μικρο τσιμπήματα θα συνεχίσουν όσο καιρο δεν τρως, και σταματούν μόνο σαν δώσεις τροφη. Έχω κάνει 4 φορές ολική δυο εβδομάδων, μα μετα το σταμάταγα, γιατι ...δεν λέγεται.

Αυτη τη φορα έχοντας ένα μήνα καιρο πριν κατέβω Ελλάδα, θα πάω πιο πέρα, περάσει δεν περάσει η εθνικη την Παρασκευή, απλα θα έχω όλο τον καιρο να (δω)* στο σώμα...

το πνεύμα που Είναι,

αυτο, (το σωμα) ετσι και αλλιώς, μια μέρα θα τελείωσει.

* δεν περιγράφεται,


ΠΛΑΤΩΝΑ,λές οτι δεν έχεις φάει καθόλου? Για να καταλάβω.Αν ναί, τότε είσαι ήρωας.Είναι πάρα πολύ δύσκολο να αντέξει το σώμα,πρέπει να φάς κάτι με την προυπόθεση όμως αυτό που θα φάς,να είναι όσο πιό αγνό γίνεται,ένα μήλο για παράδειγμα ή μια μπανάνα.Φρούτα και άλλα τέτοια θα λύτρωναν το σώμα σου απο τον πόνο πιστεύω.

Προσωπικά απο τότε που διάβασα τον YUGI με την εμπειρία του,πρίν πο λίγες μέρες δηλαδή,ήταν σαν να ξύπνησε κάτι μέσα μου.Απο τότε τρώω πολύ λιγότερο απο ότι έτρωγα.Δεν έχω κόψει το φαγητό με μαχαίρι που λένε,αλλα έχω κάνει τεράστια αλλαγή στο διαιτολόγιό μου.Τρώω κυρίως φρούτα και λίγο μέλι το πρωί,μαγειρεμένο φαγητό το μεσημέρι κανονικά αλλα μικρότεη ποσότητα και χωρίς ψωμί,και το βράδυ κανα γιαούρτι και είμαι οκ.Όποτε νιώθω πείνα και αδυναμία,παίρνω βερίκοκο ή δαμάσκηνο,ό,τι φρούτα διαθέτω τέλος πάντων.

Το αποτέλεσμα απο αυτή την διατροφή είναι τρομερό για εμένα.Αισθάνομαι πολύ πιο ελαφρύς με περισσότερη ενέργεια,το πρωί που ξυπνάω δεν είμαι βαρύς και δεν χρειάζομαι άμεσα τον καφέ.Γενικότερα είναι σαν να έβγαλα ένα μεγάλο και αχρείαστο βάρος απο το σώμα μου.Η ενέργεια κυκλοφορεί με μεγαλύτερη άνεση απο τα κανάλια του αιθερικού σώματος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 09:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αυτο, (το σωμα) ετσι και αλλιώς, μια μέρα θα τελείωσει.

Αυτό μην το πιστεύεις έτσι εύκολα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 09:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αλεχ
ΠΛΑΤΩΝΑ,λές οτι δεν έχεις φάει καθόλου? Για να καταλάβω.Αν ναί, τότε είσαι ήρωας.Είναι πάρα πολύ δύσκολο να αντέξει το σώμα,πρέπει να φάς κάτι με την προυπόθεση όμως αυτό που θα φάς,να είναι όσο πιό αγνό γίνεται,ένα μήλο για παράδειγμα ή μια μπανάνα.Φρούτα και άλλα τέτοια θα λύτρωναν το σώμα σου απο τον πόνο πιστεύω.
...........

Δεν τρώω τίποτα αλεχ, πινω μόνο νερο, αν υπάρξει πόνος, παίρνω δυο γουλιες πορτοκαλαδα.  Αυτο όπως έγραψα το έχω κάνει 4 φορές, και παραπολες διαρκείας 1 εβδομάδας η 4 ημερών. 

Προφανώς με το διαλογισμο έχει κατέβει η ανάγκη θερμίδων που έχω,  και το γεγονός πως απο τα 28 μου δεν νοιώθω την πείνα. Συνεβει να πεινάσω μόνο στο στρατο, που είχα μείνει πετσι και κόκκαλο. 

Αλεχ
Προσωπικά απο τότε που διάβασα τον YUGI με την εμπειρία του,πρίν πο λίγες μέρες δηλαδή,ήταν σαν να ξύπνησε κάτι μέσα μου.Απο τότε τρώω πολύ λιγότερο απο ότι έτρωγα.Δεν έχω κόψει το φαγητό με μαχαίρι που λένε,αλλα έχω κάνει τεράστια αλλαγή στο διαιτολόγιό μου.Τρώω κυρίως φρούτα και λίγο μέλι το πρωί,μαγειρεμένο φαγητό το μεσημέρι κανονικά αλλα μικρότεη ποσότητα και χωρίς ψωμί,και το βράδυ κανα γιαούρτι και είμαι οκ.Όποτε νιώθω πείνα και αδυναμία,παίρνω βερίκοκο ή δαμάσκηνο,ό,τι φρούτα διαθέτω τέλος πάντων.

Το αποτέλεσμα απο αυτή την διατροφή είναι τρομερό για εμένα.Αισθάνομαι πολύ πιο ελαφρύς με περισσότερη ενέργεια,το πρωί που ξυπνάω δεν είμαι βαρύς και δεν χρειάζομαι άμεσα τον καφέ.Γενικότερα είναι σαν να έβγαλα ένα μεγάλο και αχρείαστο βάρος απο το σώμα μου.Η ενέργεια κυκλοφορεί με μεγαλύτερη άνεση απο τα κανάλια του αιθερικού σώματος.
...........
Συνέχισε έτσι. Βλέπεις πως κάτι χρήσημευουν τα μέλη του εσωτερικα. 

Ετοιμαζόμαι να πάω σε δυο ραντεβού στο κέντρο της πόλης, (με ποδήλατο) και το απόγευμα έχει γενικό meeting σε ξενοδοχείο, καμία 30 χίλ.μακρυα.

Όταν αρχίσεις και τρως εσένα,(το λυπος που έχεις) είσαι χαρούμενος. Αν η έλλειψη παρατραβηχθει, (οι φυσιολογικό άνθρωποι έχουν νεύρα) εμένα παρουσιάζονται λίγα πονακια στην κοιλιάκη χώρα, μα όπως σου έγραψα δυο γουλιες και όλα οκ.

Θα συνεχίσω μέχρι τις 8 Ιούλιου αποχη και μετα μέχρι τέλους Ιουλίου θα προσθέσω χυμούς.

Αν σε κάποιο φένεται απίθανο, του λέω μονο πως έχω καθημερινά ανάγκη 400-600 θερμίδες. Απο νοσοκομιακη εξεταση αυτο, χωρις να εχει τιποτα ο θυροειδης.

Αν φάω περισστερο, γίνεται βάρος!

Τα λέμε φίλοι, πάντα πιο αδύνατοι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 10:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά, δεν γίνεται να μην φάω καθόλου πάνω από μία ημέρα...
Το δοκίμασα...
Δεν είναι οτι δεν θέλω, δεν μπορώ από κατάστασης υγείας.
Ακόμα και χωρίς να έχω κάνει ινσουλίνη, και μετρώντας για σιγουριά το σάκχαρο στο αίμα μου, κάθε λίγες ώρες, είδα τα νούμερα να καταιβαίνουν δραματικά...
Και ενώ στην αρχή (επειδή όπως είπα και πιο πριν δεν είχα κάνει ινσουλίνη), είχα 160, σταδιακά έφτασα στο τέλος του 24ώρου να έχω πέσει σχεδόν στο 70... λίγο ακόμα δηλαδή, και θα είχα πρόβλημα υπογλυκαιμίας...
Μετά, τρόγωντας μόνο ΜΙΣΟ κουλούρι Θεσσαλονίκης, το σάκχαρο εκτοξεύτηκε πάλι στο 170!!! Αυτές οι απότομες και μεγάλες μεταβολές, μόνο κακό μπορούν να μου κάνουν... οπότε, πρέπει να τρώω μικρά γεύματα, σε τακτά χρονικά διαστήματα, ώστε να κρατάω τα επίπεδα του σακχάρου όσο γίνεται πιο σταθερά...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 10:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΛΑΤΩΝΑ,λές οτι δεν έχεις φάει καθόλου? Για να καταλάβω.Αν ναί, τότε είσαι ήρωας.Είναι πάρα πολύ δύσκολο να αντέξει το σώμα,πρέπει να φάς κάτι με την προυπόθεση όμως αυτό που θα φάς,να είναι όσο πιό αγνό γίνεται,ένα μήλο για παράδειγμα ή μια μπανάνα.Φρούτα και άλλα τέτοια θα λύτρωναν το σώμα σου απο τον πόνο πιστεύω.
Αυτό που κάνει ο Πλάτωνας alex, είναι πολύ πιο προχωρημένο. Πάει ακόμη πολύ πιο βαθύτερα μέσα του, ξεπερνώντας έσω ψυχολογικούς μηχανισμούς και αντιδράσεις που δεν είναι ξέχωρα, αλλά ένα πράγμα.
Έχω γνωρίσει από κοντά έναν άλλον άνθρωπο να ζεί περιόδους απόλυτης ξηρασίας.
Τον συνάντησα μια φορά, δεν μένει μόνιμα εδώ, πηγαινοέρχεται αμερική-ελλάδα.
Οι υπόλοιποι που έχω συναντήσει και κάνουν βαθύ διαλογισμό για χρόνια, συνήθως ακολουθούν είτε ωμοφαγική ή αυστηρή χορτοφαγική διατροφή με πινελιές σόγιας. Αλλά δεν συνηθίζουν να ζούν περιόδους απόλυτης ξηρασίας.

quote:
Προσωπικά απο τότε που διάβασα τον YUGI με την εμπειρία του,πρίν πο λίγες μέρες δηλαδή,ήταν σαν να ξύπνησε κάτι μέσα μου.Απο τότε τρώω πολύ λιγότερο απο ότι έτρωγα.Δεν έχω κόψει το φαγητό με μαχαίρι που λένε,αλλα έχω κάνει τεράστια αλλαγή στο διαιτολόγιό μου.Τρώω κυρίως φρούτα και λίγο μέλι το πρωί,μαγειρεμένο φαγητό το μεσημέρι κανονικά αλλα μικρότεη ποσότητα και χωρίς ψωμί,και το βράδυ κανα γιαούρτι και είμαι οκ.Όποτε νιώθω πείνα και αδυναμία,παίρνω βερίκοκο ή δαμάσκηνο,ό,τι φρούτα διαθέτω τέλος πάντων.

Το αποτέλεσμα απο αυτή την διατροφή είναι τρομερό για εμένα.Αισθάνομαι πολύ πιο ελαφρύς με περισσότερη ενέργεια,το πρωί που ξυπνάω δεν είμαι βαρύς και δεν χρειάζομαι άμεσα τον καφέ.Γενικότερα είναι σαν να έβγαλα ένα μεγάλο και αχρείαστο βάρος απο το σώμα μου.Η ενέργεια κυκλοφορεί με μεγαλύτερη άνεση απο τα κανάλια του αιθερικού σώματος.



alex, μου θυμίζεις πολύ τον εαυτό μου.
Και γι'όσα έγραψες προχθές και τώρα, θα γράψω κάποια πράγματα.
Για τον καφέ, πρακτικά μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο.
Απ'το βράδυ μπορείς να μουλιάσεις σ'ένα ποτήρι νερό μαύρες σταφίδες.
Τις αφήνεις όλη νύχτα και νωρίς το πρωί, πίνεις το νερό με τον ζωμό των σταφίδων και μετά τρως και τις μαύρες σταφίδες.
Όσο καιρό υπάρχουν σταφύλια, που είναι σούπερ τροφή σαν το μητρικό γάλα ίσως ή μάλλον κι ανώτερη, μπορεί να τρώς ένα τσαμπί και δεν χρειάζεται τίποτα άλλο στην ουσία να σε κρατήσει ενεργειακά.
Έτσι από θέμα ενέργειας δεν χρειάζεσαι ούτε κανένα energy drink, ούτε καφέ.
Μετά χρειάζεται να δίνεις προσοχή[όχι με την έννοια του ελέγχου] στις ψυχολογικές κινήσεις του εαυτού σου σε σχέση με τον καφέ. Δηλαδή π.χ.είσαι σε γραφείο με συναδέλφους και βλέπεις δυό-τρείς να πάνε για καφέ, είτε να χτυπήσουν φραπέ μόνοι τους ή να πάρουν κάναν έτοιμο φρέντο απ΄έξω. Δίνεις προσοχή στις κινήσεις που γεννιώνται μέσα σου. Εκεί δεν υφίσταται θέμα ενέργειας, αλλά ψυχολογικός μηχανισμός εσωτερικής αντίδρασης στην εικόνα των καφέδων του περιβάλλοντα χώρου.
Ή περνάς έξω από κάνα κατάστημα μικρογευμάτων, καφετέρειας, κ.ο.κ., και ενεργοποιείται ο μηχανισμός με τη σκέψη "κάτσε μια στιγμή να πάρω ένα καφεδάκι"
Ή πέφτει πολύ δουλειά,πίεση,προιστάμενοι,διευθυντάδες,πρότζεκτ,κ.ο.κ, και έρχεται η σκέψη "άντε να πάρω ένα καφέ να πιω να προχωρήσω τη δουλειά,..."
Τις περισσότερες φορές δεν είναι ότι τον χρειάζεσαι[ενεργειακά] αλλά επιθυμία που έρχεται απο κινήσεις[ψυχολογικές] έσω μηχανισμών επανάληψης της συνήθειας. Μπαίνει δηλαδή ο νούς με την σκέψη και το συναίσθημα.

Τα παραπάνω σχετίζονται και μ'αυτά που είχες γράψει προχθές alex στο ακόλουθο quote:

quote:
Μια χαρά είσαι εσύ,πίνεις ανα μήνες,εγώ όταν το κόβω πίνω ανα μέρες και eventually καταλήγω να πίνω κάθε μέρα απο έναν μέχρι δύο συνήθως,για να μήν αναφερθώ και στα energy drinks. Θα προσπαθήσω να προσέχω περισσότερο τα εσω φίδια που λές και εσύ.Θα έγραφα περισσότερο,αλλα με έχει γονατίσει ο πονόδοντος που νιώθω.Ενας "μάστορας" πρίν απο 4 χρόνια με έφτιαξε για τα καλά,μου έκανε σφράγισμα αφήνωντας κενό και έτσι πάω για απονεύρωση.Δεν κατηγορω κανέναν,αν και θα μπορούσα να του κάνω μύνηση,γιατί ξέρω οτι είναι το δικό μου κάρμα,σοκολάτες γλυκά κτλπ,καλά να πάθω

Έχω να γράψω μερικά ακόμα αλλά σε λίγο.

Edited by - YUGI-OH on 21/06/2012 10:36:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy