ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Χριστιανισμός: μας Eπιβλήθηκε ή τον Πιστέψαμε;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 20:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis
quote:
Απειλή είναι αυτό? ‘Ένα σου λέω. Αν αφυπνιστεί ποτέ ο γίγαντας που λέγεται ελληνικό γένος, κι αν ξεσηκωθεί κατά του αδίκου, του φανατικού, του ανθελληνικού, του ιταμού και του προδοτικού, άτομα σαν κι εσάς, όψιμοι "Ελληναράδες" της συμφοράς, θα'ναι οι πρώτοι που θα λακίσουν για να κρυφτούν!

quote:
Προσωπικά δεν προσβάλλω

Τι λες ρε Arela, νομίζεις οτι επειδή έμαθες λίγο παραπάνω γραμματική απο τις υπόλοιπες ξανθές, πως μπορείς να μας δουλεύεις κι' όλας.
Και με τι θα μας δουλέψεις ρε Arela, χέρι χέρι με τον Καρατζαφέρη?

Και με τι θα ξυπνήσει ο γίγαντας? Πόδι πόδι με τον Καρεκλοπόδη.

Ο γίγαντας ξύπνησε αγάπη μου το 1973 και κλώτσησε το γένος των δικών σας ελληναράδων θυσιάζοντας αθώο νεανικό αίμα στις ερπήστριες.
Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι το σχήμα των χριστιανοδεξιών θα απειλήσει και πάλι την Δημοκρατία μας

quote:
Kι εγώ λυπάμαι που δεν κατάλαβες τι εννοώ.

Εσένα όποτε σε στριμώχνουν, "δεν έχουν καταλάβει τι εννοείς".

Μωρε μην στενοχωριέσαι καθόλου και σε έχω πάρει γραμμή απο τότε που κάναμε την κουβεντούλα για τους μετανάστες.
Αν θέλεις ντε και καλά να αποδείξεις οτι μια ξανθιά μπορεί να είναι πιό έξυπνη απ' ότι την παρουσιάζουν τα ανέκδοτα, κάνε διάλογο με κανέναν πιτσιρικά που θα τον κομπλάρεις με την μία.

Και μιάς και μίλησες για τον γίγαντα που "θα ξυπνήσει":

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 20:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis
Άγγελε,

Καλά κάνουμε και πιστεύουμε σε ό,τι μας αρέσει.

Κι' εσύ και οι όμοιοί σου είτε είσαι άθεος (που δεν είσαι και θα σου πω πιό κάτω γιατί), είτε πιστεύεις κάπου, ΔΕΝ έχεις σε καμιά περίπτωση το δικαίωμα να αποκαλείς αρχαιογκαγκα τους όποιους επέλεξαν να έχουν τα πιστεύω τους.
Τι είσαι εσύ στην τελική που θα αποκαλέσεις έτσι τους άλλους

Είσαι άθεος είπες
Δεν είσαι άθεος φίλε, είσαι κάτι χειρότερο...
Ο Θεός σου είναι ο ίδιος σου ο εαυτός, αυτή η θρησκεία του μέγιστου ναρκισισμού παράγει κάτι τυπάκια like you, που προσπαθούν με κουλτουριάρικο και "πνευματώδη" τρόπο να προσβάλουν τους υποδιαίστερους άλλους για τα πιστεύω τους.

Ατυχές λοιπόν το οτι σε αποκάλεσα χριστιανόπληκτο και το παίρνω πίσω, στην θέση του βάζω την λέξη "εαυτόπληκτος".
Και βέβαια δεν σου ζητάω τον λόγο, απλά σε αππορίπτω περισότερο απ' ότι τους χριστιανούς.

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 20:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
quote:Τελος πάντων, ο αρχαιογκαγκα σε προκάλεσε και αντιλαμβάνομαι το θυμό σου

Ποιός είναι αρχαιογκαγκα ρε χριστιανόπληκτο?


Νομίζω πως γενικότερα επικρατεί μεγάλη σύγχυση σε αυτό το topic.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 20:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis
quote:
Νομίζω πως γενικότερα επικρατεί μεγάλη σύγχυση σε αυτό το topic.

Εγώ απ' την άλλη είμαι σίγουρος.

Και βλέπω και συνέχεια έμπροσθεν μιας και μερικοί (όπως έχω ξαναπεί), δεν έχουν την τάση να εσωτεριστούνε αλλά να επιβληθούνε και να προσβάλουν.
Για να πάνε μετά μπροστά στον καθρέπτη τους και να λένε "Μεγάλε ποιός είσαι ρε παιδί μου".
Κάποιοι τους ανέχονται και κάποιοι όχι.
Έτσι λοιπόν γενιούνται οι κόντρες, οι κόντρες που είναι φυσικό να υπάρχουν.

Χαμογελάτε, κάντε τους άλλους να ανησυχούν.

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 20:40:50  Εμφάνιση Προφίλ
WWalker:
«Να ένα τυπικό παράδειγμα.»

Από τη στιγμή φίλτατε που διακατέχεσαι από δογματισμό, από τη στιγμή που η πίστη σου δεν σου επιτρέπει να αμφισβητήσεις ούτε ένα κόμμα από τα όσα ασπάζεσαι ως Θεό και Αλήθεια της ερμηνείας του Θείου, δεν είσαι σε θέση να μέμφεσαι και να κρίνεις άλλους.

Εάν είχες μια ανοιχτή στάση στο θέμα, εάν αναζητούσες και δεν προσπαθούσες απλά να στηρίξεις τα όσα με τίποτα δεν αλλάζεις, τότε θα είχες και τα πραγματικά «εφόδια» για μια πλουραλιστική ενημέρωση στο θέμα.

Οπότε, νομίζω ότι όλοι αντιλαμβάνονται ποιος διαμαρτύρεται και γιατί.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 21:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
WWalker:
«Να ένα τυπικό παράδειγμα.»

Από τη στιγμή φίλτατε που διακατέχεσαι από δογματισμό, από τη στιγμή που η πίστη σου δεν σου επιτρέπει να αμφισβητήσεις ούτε ένα κόμμα από τα όσα ασπάζεσαι ως Θεό και Αλήθεια της ερμηνείας του Θείου, δεν είσαι σε θέση να μέμφεσαι και να κρίνεις άλλους.

Εάν είχες μια ανοιχτή στάση στο θέμα, εάν αναζητούσες και δεν προσπαθούσες απλά να στηρίξεις τα όσα με τίποτα δεν αλλάζεις, τότε θα είχες και τα πραγματικά «εφόδια» για μια πλουραλιστική ενημέρωση στο θέμα.

Οπότε, νομίζω ότι όλοι αντιλαμβάνονται ποιος διαμαρτύρεται και γιατί.


Τα δικά σου εσύ.
Έρχεσαι φυτευτός σε ένα θέμα στο οποίο πλακώνονται όλοι με όλους, έχουν αρπάξει τα ρόπαλα και κοπανάνε, και πάνω που μερικοί από εμάς πάμε να τους κατευνάσουμε, σκας μύτη και αρχίζεις τα γνωστά εριστικά σχόλια λες και είσαι βαλτός!
Χώρια που η απάντησή σου ως συνήθως είναι εκτός κλίματος του θέματος.


----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 22:17:04  Εμφάνιση Προφίλ
WWalker:
«Έρχεσαι φυτευτός σε ένα θέμα στο οποίο πλακώνονται όλοι με όλους, έχουν αρπάξει τα ρόπαλα και κοπανάνε, και πάνω που μερικοί από εμάς πάμε να τους κατευνάσουμε..»

Εάν πιστεύεις ότι με τους πικρόχολους σχολιασμούς σου καταφέρνεις να «κατευνάσεις» τα πνεύματα, τότε απατάσαι αγαπητέ.

Κατευνασμός με λάδι στη φωτιά δεν γίνεται.

Αυτά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 22:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:

Εάν πιστεύεις ότι με τους πικρόχολους σχολιασμούς σου καταφέρνεις να «κατευνάσεις» τα πνεύματα, τότε απατάσαι αγαπητέ.

Κατευνασμός με λάδι στη φωτιά δεν γίνεται.


Εσένα γιατί να σε κατευνάσω <<λαδερέ>>;

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 00:19:32  Εμφάνιση Προφίλ
WWalker:
«Εσένα γιατί να σε κατευνάσω <<λαδερέ>>;»

Εμένα?? Δεν εννοούσα εμένα…..«πυροσβέστη»! (?)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arela
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 03:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arela
quote:

Τι λες ρε Arela, νομίζεις οτι επειδή έμαθες λίγο παραπάνω γραμματική απο τις υπόλοιπες ξανθές, πως μπορείς να μας δουλεύεις κι' όλας.
Και με τι θα μας δουλέψεις ρε Arela, χέρι χέρι με τον Καρατζαφέρη?

Και με τι θα ξυπνήσει ο γίγαντας? Πόδι πόδι με τον Καρεκλοπόδη.


Aυτό το Καρατζαφερικό που μου προσάπτεις, με πια "άρτια" συλλογιστική το συμπέρανες? Της δικής σου υποκειμενικής και εμπαθούς οπτικής? Αλλά και να ήμουν Καρατζαφερικιά, (που δεν είμαι), με ποιο δικαίωμα και από πια θέση ανωτερότητας θα μ'απαξίωνες εσύ? Από αυτή που συνάδει με τη λογική του παγκοσμιοποιητικού "πολυπολιτισμικού" αχταρμά που προάγεις (μια και σ'ενόχλησαν οι θέσεις μου περί μεταναστών), ενώ παράλληλα και με ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΑΣΑ, έχεις το θράσος να υποστηρίζεις ότι είσαι λάτρης, αγωνιστής και θεματοφύλακας του Ελληνισμού? Εδώ γελάνε, ή κλαίνε. Διαλέγεις και παίρνεις.


quote:

Ο γίγαντας ξύπνησε αγάπη μου το 1973 και κλώτσησε το γένος των δικών σας ελληναράδων θυσιάζοντας αθώο νεανικό αίμα στις ερπήστριες.
Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι το σχήμα των χριστιανοδεξιών θα απειλήσει και πάλι την Δημοκρατία μας


Το γιγάντωμα της ελληνικής ψυχής εννοούσα, κι άσε το περιφρονητικό υφάκι, γιατί τζάμπα βαράς αυτό το βιολί. Τη δική σου εικόνα χαλάς επιβεβαιώνοντας τις ιταμές προσεγγίσεις που'χετε κάνει λάβαρό σας. Εμένα ούτε μ'επηρεάζει, ούτε με ψαρώνει και σίγουρα δε μασάω από προσπάθεια ενοχοποίησης ανθρώπων με κριτήριο την ιδεολογία που ενστερνίζονται ή την παράταξη που στηρίζουν. Εσύ ο "εθνικός" δεν είσαι καλύτερος απ'αυτούς που χαρακτηρίζεις με βαναυσότητα, μια και επιδιώκεις νοητικό φασισμό, απαξιώνοντας/προσβάλλεις ανθρώπους επειδή δε συνάδουν με τις δικές σου (παγκοσμιοποιητικές-ΟΧΙ ελληνικές) λογικές. Εγώ δεν κάνω τον ένορκο-δικαστή-δήμιο/εκτελεστή, αλλά ούτε και τον τιμητή των προγόνων ΚΑΤ'ΕΠΊΦΑΣΙΝ και μόνον!

quote:

Εσένα όποτε σε στριμώχνουν, "δεν έχουν καταλάβει τι εννοείς".

Μπορείς να συνεχίσεις να βαυκαλίζεσαι στην αυταπάτη ότι με στρίμωξες, αν αυτό σε βολεύει. Δε διακόπτω ποτέ τα ευχάριστα όνειρα των ανθρώπων.


quote:

Μωρε μην στενοχωριέσαι καθόλου και σε έχω πάρει γραμμή απο τότε που κάναμε την κουβεντούλα για τους μετανάστες.
Αν θέλεις ντε και καλά να αποδείξεις οτι μια ξανθιά μπορεί να είναι πιό έξυπνη απ' ότι την παρουσιάζουν τα ανέκδοτα, κάνε διάλογο με κανέναν πιτσιρικά που θα τον κομπλάρεις με την μία.

Πολλά σενάρια επιστημονικής φαντασίας "παίρνει γραμμή" το κολλημένο μυαλουδάκι σου. Παρ'το αλλιώς γιατί βρήκες ΠΑΛΙ. Μάλλον αυτή η ξανθιά που υποτίμησες σε αιφνιδίασε και αντιδράς σπασμωδικά. Χαλάρωσε να την απολαύσεις. Πρόσφατα έβαψε και τις ρίζες μαύρες για τεχνητή νοημοσύνη, (το ξανάπα αλλού αυτό, αλλά δεν με προσέχεις) ώστε να παρακολουθεί και ν'ανταπεξέρχεται με διάνοιες σαν κι εσένα, ΧΩΡΙΣ να κομπλάρει η ίδια. χεχεχ

Σοβαρά δεν είσαι πιτσιρικάς? Ε, εδώ θα σου βγάλω το καπέλο, γιατί όντως με ξεγέλασες!

_______________________
Δεν πιστεύω σε τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arela
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 03:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arela
Και πού είσαι, Τηλεκίνησις, άλλη φορά να παραθέτεις ΑΥΤΑ που γράφει ο άλλος σε quotes κι όχι αυτά που θέλεις!
Εγώ έγραψα:
Απειλή είναι αυτό? ‘Ένα σου λέω. Αν αφυπνιστεί ποτέ ο γίγαντας που λέγεται ελληνικό γένος, κι αν ξεσηκωθεί κατά του αδίκου, του φανατικού, του ανθελληνικού, του ιταμού και του προδοτικού, μερικοί ιταμοί, επιθετικοί και προσβλητικοί ομοϊδεάτες σου, όψιμοι "Ελληναράδες" της συμφοράς, θα'ναι οι πρώτοι που θα λακίσουν για να κρυφτούν!
κι εσύ στο quote σου έβαλες:
quote:
Απειλή είναι αυτό? ‘Ένα σου λέω. Αν αφυπνιστεί ποτέ ο γίγαντας που λέγεται ελληνικό γένος, κι αν ξεσηκωθεί κατά του αδίκου, του φανατικού, του ανθελληνικού, του ιταμού και του προδοτικού, άτομα σαν κι εσάς , όψιμοι "Ελληναράδες" της συμφοράς, θα'ναι οι πρώτοι που θα λακίσουν για να κρυφτούν!

'Ελεος δηλαδή!

_______________________
Δεν πιστεύω σε τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 11:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos
Telekinisis

quote:

Δεν είσαι άθεος φίλε, είσαι κάτι χειρότερο...
Ο Θεός σου είναι ο ίδιος σου ο εαυτός, αυτή η θρησκεία του μέγιστου ναρκισισμού παράγει κάτι τυπάκια like you, που προσπαθούν με κουλτουριάρικο και "πνευματώδη" τρόπο να προσβάλουν τους υποδιαίστερους άλλους για τα πιστεύω τους.


Μπράβο ρε θηρίο, με κατάλαβες. Λοιπόν ναι το παραδέχομαι. Είμαι θεός. Και προκαλώ το δικό σου θεό σε τιτανομαχία εδώ και τώρα.

...
...
...

Μπα...

Τίποτα.

Ούτε κεραυνός, ούτε σεισμός ούτε τίποτα δραματικό.

...

Λοιπόν, αν εγώ είμαι θεός του εαυτού μου, τότε ο δικός σου θεός είναι κότα.
(ετσι για να κρατήσουμε το επίπεδο της συζήτησης σταθερά εκεί που βρίσκεται μήπως και αξιώσει κάποιος να το κλειδώσει).

Αντε, περαστικά μας.

Αγγελος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 11:40:14  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητή Αρέλα,
Αν και ξανθιά όπως το διαλαλείς και, έχοντας βάψει τις ρίζες μαύρες για τεχνητή νοημοσύνη ....
από τα παρακάτω που έχεις γράψει:
quote:
'Εχω ήδη πολλάκις και παντιοτρόπως δηλώσει ένθεη μεν, άθρησκη δε. Δεν το'χεις δει αυτό? Δεν αντιλέγω ότι ανταλλάσσονται... αβρότητες και απ’τις δύο πλευρές. ΟΜΩΣ: θα σου επισημάνω μια ειδοποιό διαφορά των δογματικών ή και φανατικών έστω Χριστιανών από τους εξ'ίσου δογματικούς και φανατικούς Εθνικούς. Οι μεν (Χριστιανοί) δεν απαξιώνουν, απορρίπτουν κάθετα/συλλήβδην, αποτάσσουν, απαρνούνται ή αποποιούνται τους αρχαίους προγόνους και το αρχαίο ελληνικό πνεύμα, (απεναντίας το τιμούν, το μελετούν, το σέβονται) οι δε, (εθνικοί) εξοβελίζουν, καθυβρίζουν, απαξιώνουν επιθετικότατα, και αποκαλούν μη 'Ελληνες τους εκχριστιανισθέντες 'ΕΛΛΗΝΕΣ προγόνους μας, κι αυτό καταδεικνύει και το ποιον της "ελληνικής" ψυχής που κουβαλάνε, αλλά και το ποιοι είναι πιο δογματικοί/φανατικοί /μισαλλόδοξοι και ζηλωτές με παρωπίδες.
……..
………………..
………………….
‘Άλλο να στιλιτεύουμε τα κακώς κείμενα ή σαθρά της εκκλησίας/ιερατείου φίλε, (το’χω κάνει και το κάνω κι εγώ ως…εθνικότερη των εθνικών αν θες), κι άλλο να καταφερόμαστε εναντίον ΟΛΩΝ των Ελλήνων Χριστιανών, αποκαλώντας τους εβραιόψυχους (εμένα αυτή η προσβόλα μου κάνει χειρότερη απ’το να με πούνε πόρνη πχ) ή μη ‘Ελληνες, με τη γνωστή κλασική κλισαρισμένη πια φράση σας «Χριστιανός και ‘Ελληνας δε γίνεται».
………
………….

Αυτό που βρίσκω ύποπτο ή εκ του πονηρού, ή τελοσπάντων ανάξιο σ’εσάς, είναι ότι εστιάζετε μόνο στα θρησκευτικά και σ’έναν λαύρο αγώνα κατά της εκκλησίας. Για να τιμήσετε τον τίτλο του «Εθνικού» που θέλετε να φέρετε, θα’πρεπε πρώτιστα να εστιάζετε στο γενικότερο καλό του έθνους, να προασπίζετε τα συμφέροντά του, να πολεμάτε τις μειοδοσίες. Σας βλέπω αδρανείς έναντι κυβερνώντων και εθνοπατέρων που ξεπουλάνε την Ελλάδα. Δεν σας είδα να αντιδράτε στο ανοσιούργημα που γίνεται στη Χίο, όπου καταστρέφονται πάνω από 100 αρχαίοι τάφοι των προγόνων (δόξα και τιμή δε λέτε στους προγόνους?) για να χτιστεί συγκρότημα με σινεμά. Γιατί δεν αντιδράσατε? Μήπως επειδή δεν εμπλέκεται η εκκλησία σ’αυτό το πανηγύρι, τη σύλληση και την ασέλγεια στα αρχαία μας? Αν γίνεται με τις ευλογίες της κυβέρνησης και από έναν κεφαλαιουχο παληκαρά, αλλάζει το πράμα?
Ξεκολλήστε απ’την διασπαστική πρακτική του να αψιμαχείτε με χριστιανούς για θέματα πίστης και κοιτάξτε την Ελλάδα, τα αρχαία της, το λαό της, αφού θέλετε να είστε θεματοφύλακες της πατρώας κληρονομιάς. Μη δηλώνετε ΥΠΕΡ-‘Ελληνες έναντι των άλλων, πρέπει να ΦΑΙΝΕΣΤΕ κι όλας.


...... δεν έχω παρά να σου πω

Chapeau!!!!!

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arela
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 14:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arela
Ψηλέ....

quote:

...... δεν έχω παρά να σου πω
Chapeau!!!!!

Μπορείς να μου το κάνεις λιανά αυτό ελληνιστί, για να ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή ν'αρπάξω κουμπούρια πάλι? Αν ήταν αγγλιστί δε θα'χα πρόβλημα, αλλά στο γαλλικό χωλαίνω η ξανθιά. Μέχρι και λεξικά άνοιξα, βρήκα κάτι σε καπέλο ή καπέλωμα, πάντως η ουσία είναι πως δεν το'πιασα το νόημα του επιφωνήματος.

Δεν είναι ν'απορώ βέβαια, γιατί με τους ψηλούς, πάντα φρακάριζα επικοινωνιακά κάπου, παρ'όλο που τους τραβάω και με τραβάνε σα μαγνήτης.

_______________________
Δεν πιστεύω σε τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 16:34:06  Εμφάνιση Προφίλ
Σου βγάζει το καπέλο Arela. Αυτό εννοεί

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 22:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis
Arela,

Eσύ είπες λοιπόν οτι άτομα σαν κι' εμάς θα τρέχουνε να κρυφτούνε, μιας και παίρνεις τα κουμπούρια... για να μας πεις ΤΙ?
Οτι θα το βάλουμε στα πόδια
Αλήθεια εκτός απο το να βάφεσαι ξανθιά και να πετάς κοτσάνια, πές μας και με ποιό τρόπο υπηρέτησες την πατρίδα που υπερασπίζεσαι?
Πόσες ώρες φύλαξες σκοπιά σε καμιά βραχονησίδα...?
Έρχεσαι να μας πουλήσεις πατριωτικό τσαμπουκά με τι? Με φούμαρα?
Εσύ και μερικές μερικές που αράζετε στο κομπιουτεράκι ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ???
Με το να βάφεις τα νύχια σου και τα μαλιά σου ΔΕΝ υποστηρίζεις την σημαία...Ο ψευτοπατριωτισμός είναι μια αξία που υοθέτησαν όλες οι βλαχογκόμενες...

quote:
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη

Καλά ρε συ, υπερηφανεύεσαι γι' αυτό που έγινες
Αυτό είναι κατάντια για έναν άνθρωπο κι' εσύ υπερηφανεύεσαι
Και γιατί ΔΕΝ παραδέχεσαι οτι είσαι φασιστάκι
Δηλαδή τι πρέπει να κάνω, copy-paste στα φουντούκια που έχεις γράψει
Αν η γιγάντωση της ελληνικής ψυχής σημαίνει οι έλληνες/ελληνίδες να γίνουν σαν κι' εσένα, άσε, προτιμώ να πάρω ιρακινή υπηκοότητα.

Και μάθε και κάτι ακόμα για τους προγόνους των ελλήνων:

Η Ελλάδα πάντα δεχόταν εξωτερικά ερεθίσματα απο άλλους πολιτισμούς, έπαιρνε κάτι, το επεξεργαζόταν, το εμπλούτιζε και το παρήγαγε στην νέα του μορφή.
Οι Έλληνες ΟΥΤΕ ρατσιστές ήταν ΟΥΤΕ στενόμυαλοι.

Εσύ και πολλοί/πολλές άλλοι/άλλες, καμιά σχέση δεν έχετε με την νοοτροποία των αρχαίων, οι ιδεολογία σας είναι ιμιτανσιόν και κρίμα που λέτε οτι είστε έλληνες/ελληνίδες, χαμένο πάει το όνομα.
---------------------------------------------------------------------

quote:
ο δικός σου θεός είναι κότα

Τουλάχιστον ο Θεός μου δεν ζητιανεύει τα κουρέλια...
---------------------------------------------------------------------

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 22:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Τηελκίνησης παρεκτρέπεσαι...
Το ποιος είναι πιο Έλληνας από τον άλλο είναι υποκειμενικό, και εύκολα αναστρέφεται ο ψόγος..
Τα "περί σκοπιάς", επίσης είναι αδόκιμο. Ξέρω πολλούς που έκαναν λούφα και παραλλαγή ενώ έκαναν σκοπιά, μέσα σε αυτός και εγώ, ξέρω επίσης όμως και τις Σπαρτιάτισσες μάνες που γεννούσαν ήρωες, και δεν δέχονταν τους γιους τους έαν δεν είχαν σκοτωθεί από έμπροσθεν χτύπημα.
Ξέρω επίσης γυναίκες της Ηπείρου που αν και αγράμματες Χριστιανές ξυπόλυτες και «ζαλωμένες», όπως λέν στην Ήπειρο , χάρισαν την νίκη με το γαιδαροκουβάλημα που έκαναν στους ήρωες του 40.
Άντε τώρα να είχες παππού που να είχε πολεμήσει το 40, και να του έλεγες πως δεν είναι γνήσιος Έλληνες διότι είναι Εβραιοχριστινανός. Ε ρε στιλιάρι που θα έπεφτε….

« Το μυστικό της μακροζωίας: φάτε περισσότερα φρούτα και λιγότερο ο ένας τον άλλον...»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 22:28:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ψηλέ....

quote:

...... δεν έχω παρά να σου πω
Chapeau!!!!!

Μπορείς να μου το κάνεις λιανά αυτό ελληνιστί, για να ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή ν'αρπάξω κουμπούρια πάλι? Αν ήταν αγγλιστί δε θα'χα πρόβλημα, αλλά στο γαλλικό χωλαίνω η ξανθιά. Μέχρι και λεξικά άνοιξα, βρήκα κάτι σε καπέλο ή καπέλωμα, πάντως η ουσία είναι πως δεν το'πιασα το νόημα του επιφωνήματος.

Δεν είναι ν'απορώ βέβαια, γιατί με τους ψηλούς, πάντα φρακάριζα επικοινωνιακά κάπου, παρ'όλο που τους τραβάω και με τραβάνε σα μαγνήτης.

_______________________
Δεν πιστεύω σε τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη


Όπως ακριβώς το είπε ο φίλος Περονόσπορος.

Σας βγάζω το καπέλο ωραία μου κυρία!!

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Konstantinos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 23:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Konstantinos
Παρακολουθώ διάφορα θέματα στο Μύθος και Θρησκεία χώρις συνήθως να επεμβαίνω.. Απλά πείρα την απόφαση να συμμετάσχω κι εγώ στη συζήτηση σας αν και διαπιστώνω μετα λύπης ότι έχει πάρει τη μορφή διαμάχης... ΄
Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο χριστιανισμός εν μέρη έγινε αποδεκτός από μια μερίδα ανθρώπων και από την άλλη επιβλήθηκε σε κάποιες άλλες. Από την στιγμή δε που απέκτησε εξουσία είναι λογικό να έκανε προσπάθεια να επιβληθεί. Όμως δεν θα μιλήσω για το παρελθόν... γιατί δεν έχω μελετήσει αρκετά την ιστορία έτσι ώστε να έχω σχηματίσει μια σφαιρική άποψη επί του θέματος. Θα μιλήσω όμως για τη σημερινή εποχή και για αυτό που συμβαίνει σήμερα. Και αυτό αφορά το νηπιοβαπτισμό, ο οποίος είτε το θέλουμε είτε όχι είναι μια μορφή επιβολής. Γιατί το νήπιο δεν είναι σε θέση να γνωρίζει τη γίνεται πραγματικά. Από την άλλη νομίζω ότι οι πρώτοι χριστιανοί βαπτιζόντουσαν σε μεγαλύτερη ηλικία και εν γνώση τους κάτι το οποίο θα ήταν πράγματι καλύτερο σαν μέτρο. Όμως είναι και η κατάσταση που επικρατεί στον τομέα της παιδείας και η μονόπλευρη διδασκαλία του χριστιανισμού όπως και η νοοτροπία που έχει επικρατήσει σε αυτή τη χώρα τα παιδιά να ακολουθούν αναγκαστικά τη θρησκεία του γονέα. Οπότε η επιστροφή στην παλαιότερη συνήθεια φαντάζει αδύνατη. Όπως και να έχει όμως ο νηπιοβαπτισμός είναι μια μορφή επιβολής μιάς και όπως είναι φυσικό το νήπιο δεν έχει γνώση του τη πραγματικά γίνεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 23:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis
quote:
Τηελκίνησης παρεκτρέπεσαι...

Κάνεις λάθος φίλε μου, όπως μου φέρωνται φέρωμαι.
Όσσο δεν με σέβονται 1 δεν τους σέβομαι 101.

Και δεν είπα οτι ο θεός τους είναι κότα.
Δεν προσβάλω τον θεό τους.

Αν ήμουν διαχειριστής θα είχαν φάει κλείδωμα.

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 23:50:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
Και αυτό αφορά το νηπιοβαπτισμό, ο οποίος είτε το θέλουμε είτε όχι είναι μια μορφή επιβολής. Γιατί το νήπιο δεν είναι σε θέση να γνωρίζει τη γίνεται πραγματικά. Από την άλλη νομίζω ότι οι πρώτοι χριστιανοί βαπτιζόντουσαν σε μεγαλύτερη ηλικία και εν γνώση τους κάτι το οποίο θα ήταν πράγματι καλύτερο σαν μέτρο. Όμως είναι και η κατάσταση που επικρατεί στον τομέα της παιδείας και η μονόπλευρη διδασκαλία του χριστιανισμού όπως και η νοοτροπία που έχει επικρατήσει σε αυτή τη χώρα τα παιδιά να ακολουθούν αναγκαστικά τη θρησκεία του γονέα. Οπότε η επιστροφή στην παλαιότερη συνήθεια φαντάζει αδύνατη. Όπως και να έχει όμως ο νηπιοβαπτισμός είναι μια μορφή επιβολής μιάς και όπως είναι φυσικό το νήπιο δεν έχει γνώση του τη πραγματικά γίνεται.

Δεκτό αυτό το οποίο λες, και συμφωνώ.
Γίνεται όμως μόνο στην χώρα μας. Για σκέψου την κατάσταση στις άλλες χώρες όπου δεν γίνεται αυτό πχ στην Γερμανία; Οι άνθρωποι βαπτίζονται στα 13-14 minimum μετά από δική τους επιλογή και μετά δηλώνουν άθεοι για να μην πληρώσουν φόρο...
Τελικά είναι φοβερό το πόσο αναποφάσιστος μπορεί να είναι ένας άνθρωπος, και πόσο "ανεπηρέαστος" μπορεί τελικά να παραμείνει κάποιος από τα κοινωνικά ερεθίσματα.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 00:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis
quote:
Τα "περί σκοπιάς", επίσης είναι αδόκιμο. Ξέρω πολλούς που έκαναν λούφα και παραλλαγή ενώ έκαναν σκοπιά, μέσα σε αυτός και εγώ

Άστο φίλε, αυτά είναι δύσκολα σπορ, εκεί που ήσουνα μπορεί να σε έπαιρνε να κάνεις λούφα, εκεί που ήμουνα εγώ η λούφα πληρωνώταν με την ίδια σου την ζωή. (Απο τους δουλέμπορους)...
Πολλύ εύκολα τα αναιρείς όλα ρε φίλε μου, πρόσεξε λιγάκι...
Μην γίνεις κι' εσύ σαν τον ψηλό και την παρεούλα του "ανεραισιολόγος" "σπαστικο-αντιδραστικός".
Γι' αυτούς είναι αξίωμα για σένα σκέτη ντροπή...

quote:
ξέρω επίσης όμως και τις Σπαρτιάτισσες μάνες που γεννούσαν ήρωες, και δεν δέχονταν τους γιους τους έαν δεν είχαν σκοτωθεί από έμπροσθεν χτύπημα.

Σε ποιά εποχή γινόταν αυτό? Μήπως μιλάς για μια εποχή πριν απο 3.000 χρόνια, μια εποχή που η θρησκεία έλεγε "ή ταν ή επι τας" και όχι "αν φας χαστούκι γύρνα και το άλλο μάγουλο".

Άσε φίλε, την λεβεντιά τους την είδα και την χόρτασα, στα λόγια είναι όλοι πρώτοι, για μάχη μέσσα απο το ΝΕΤ είναι όλοι μανούλες, μόλις βγούνε παραέξω αρχίζουν να κλωσάνε τα αυγουλάκια τους...

quote:
Ξέρω επίσης γυναίκες της Ηπείρου που αν και αγράμματες Χριστιανές ξυπόλυτες και «ζαλωμένες», όπως λέν στην Ήπειρο , χάρισαν την νίκη με το γαιδαροκουβάλημα που έκαναν στους ήρωες του 40.

Σπουδαίο πράγμα το γαϊδουροκαβάλημα, πω πω, μιλάμε τώρα με έκανες κομμάτια, δεν σοβαρευόμαστε λέω εγώ καλύτερα, άντε για να μην την πληρώσει κανας παππάς στο διάβα μου...άντε!

Στην δύσκολη τους είδα τους πατριώταρους που μου τσαπουνάτε.

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 00:33:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Telekinesis
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ξέρω επίσης γυναίκες της Ηπείρου που αν και αγράμματες Χριστιανές ξυπόλυτες και «ζαλωμένες», όπως λέν στην Ήπειρο , χάρισαν την νίκη με το γαιδαροκουβάλημα που έκαναν στους ήρωες του 40.
--------------------------------------------------------------------------------


Σπουδαίο πράγμα το γαϊδουροκαβάλημα, πω πω, μιλάμε τώρα με έκανες κομμάτια, δεν σοβαρευόμαστε λέω εγώ καλύτερα, άντε για να μην την πληρώσει κανας παππάς στο διάβα μου...άντε!


Ο παπάς τώρα τι σου φταίει;;

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 00:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis
Ψηλέ, δεν ξέρω πόσσο θα χαρείς μ' αυτό που θα σου πω.

Καταφέρνεις πάρα πολλύ καλά να βγάζεις σ' έναν άνθρωπο ό,τι πιό σκοτεινό υπάρχει μέσα στην ψυχή του...

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 00:47:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2
quote:

Μην γίνεις κι' εσύ σαν τον ψηλό και την παρεούλα του "ανεραισιολόγος" "σπαστικο-αντιδραστικός".
Γι' αυτούς είναι αξίωμα για σένα σκέτη ντροπή...



Εκτός από υβρεολόγιο έχεις κάποια σκέψη να παραθέσεις?
Αν δεν έχεις σκέψεις, συνέχισε να βρίζεις.
Γνώριζε όμως ότι οι αρχαίοι (που υποτίθεται ότι θαυμάζεις) ποτέ δεν αποκαλούσαν σκέτη ντροπή τους συνομιλητές τους.
quote:

Σε ποιά εποχή γινόταν αυτό? Μήπως μιλάς για μια εποχή πριν απο 3.000 χρόνια, μια εποχή που η θρησκεία έλεγε "ή ταν ή επι τας" και όχι "αν φας χαστούκι γύρνα και το άλλο μάγουλο".


Μάλλον δεν έχεις διαβάσει αρχαίους.
Δεν τα έλεγε η θρησκεία, αλλά οι σπαρτιάτες.
Η θρησκεία έλεγε να μαστιγώνουν στη σπάρτη ένα παιδί μέχρι θανάτου μπροστά στο άγαλμα της Αρτέμιδος. Και το έκαναν!
Ισως να είσαι φάν του αθλήματος μαστιγώσεως παιδιών μέχρι θανάτου για τη θεά. Αν το κάνεις σήμερα θα σε κλείσουν σε ψυχιατρείο.

quote:
Ξέρω επίσης γυναίκες της Ηπείρου που αν και αγράμματες Χριστιανές ξυπόλυτες και «ζαλωμένες», όπως λέν στην Ήπειρο , χάρισαν την νίκη με το γαιδαροκουβάλημα που έκαναν στους ήρωες του 40. ...........

Σπουδαίο πράγμα το γαϊδουροκαβάλημα, πω πω, μιλάμε τώρα με έκανες κομμάτια, δεν σοβαρευόμαστε λέω εγώ καλύτερα, άντε για να μην την πληρώσει κανας παππάς στο διάβα μου...άντε!



Δηλαδή τι θα κάνεις στον παπά γλυ@$μου(*&^?
Οσο για τις ελληνίδες, αυτές έσωσαν το έθνος είτε το καταλαβαίνεις ή όχι.
Στα βουνά, και στην κατοχή.
Αν δεν το καταλαβαίνεις, πρόβλημά σου.

Δεν μπήκα στο φορουμ για να κάνω τέτοιους διαλόγους.
Αλλά παρατηρώ ότι γενικά στα τόπικ το επίπεδο έχει πέσει πολύ.
Ισως να είναι η εποχή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 01:06:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ψηλέ, δεν ξέρω πόσσο θα χαρείς μ' αυτό που θα σου πω.

Καταφέρνεις πάρα πολλύ καλά να βγάζεις σ' έναν άνθρωπο ό,τι πιό σκοτεινό υπάρχει μέσα στην ψυχή του...

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.


Εγώ σε ρώτησα τι σου φταίει ο παπάς και εσύ μου λες το παραπάνω;;;

Τόσο πολύ σε εκνεύρισε αυτή μου η ερώτηση;;;

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 09:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1
Για άλλη μια φορά κάποια άτομα κατάφεραν να μετακινήσουν την κουβέντα αλλού και αλλού....

Κύριοι/ες κλάψτε όσο θέλετε τα πράγματα δεν αλλάζουν η Θρησκεία είναι ένα θέμα αμφιλεγόμενο και άξιο συζήτησης...είτε στο παρόν φόρουμ είτε σε άλλο...όποιος θίγεται ας πάει να ανοίξει ένα φόρουμ αλλού...(πχ www.invisionplus.net)

Χαίρομαι ιδιαίτερα που στο παρών φόρουμ βλέπω μια ουδετερότητα σε Θρησκευτική Θεματολογία αφήνοντας να γίνουν αρκετές συζητήσεις μέχρι άντε την τρίτη σελίδα όπου και εισβάλλουν κάποιοι επιτήδειοι και την διαλύουν αποπροσανατολίζοντας την συζήτηση σε άλλα θέματα

Ο διάλογος είναι εποικοδομητικός και από τις δυο πλευρές (αν μπορούμε να τις χωρίσουμε) αρκεί να είναι διάλογος επί της ουσίας και όχι σε προσωπικό επίπεδο. Μου αρέσει ιδιαίτερα που στο παρών χώρο υπάρχουν άτομα, και από τις δυο μεριές, έτοιμα να συζητήσουν και να ανταλλάξουν απόψεις πολιτισμένα...



Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 15:16:40  Εμφάνιση Προφίλ
Κριμα που ακομη και σημερα γινεται διαμαχη λογω θρησκευτικων πιστευω και κρινονται πατριωτες αναλογα σε ποιον Θεο πιστευουν.Ειμαι χριστιανος αλλα αυτο σημαινει πως δεν ειμαι Ελληνας?ΤELEKINESIS εισαι ακραιο στοιχειο και δεν εχεις ιδεα απο διαολογο και αντιλογο πριν μιλησες για τηνβιβλιοθηκη που εχετε εσεις οι Εθνικοι,ε διαβασε κανενα βιβλιο τοτε μπας και γραψεις καμια προταση εδω χωρις υβρη.Οι αποψεις σου ειναι ακραιες φιλε μου και καλο ειναι να κανεις μια αυτοκριτικη .


ΚΑΘΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΙ ΕΝΑΝ <<ΑΘΕΟ>> ΜΕΣΑ ΤΟΥ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 17:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis
quote:
Εκτός από υβρεολόγιο έχεις κάποια σκέψη να παραθέσεις?

quote:
Δηλαδή τι θα κάνεις στον παπά γλυ@$μου(*&^?

Κοίτα ποιός μιλάει...

Αγόρι μου, να πας ΕΣΥ να του το κάνεις του παππά αυτό, για να του δείξεις την αγάπη σου

quote:
Αλλά παρατηρώ ότι γενικά στα τόπικ το επίπεδο έχει πέσει πολύ.

Με κάτι τραγέλαφους σαν του λόγου σου που παραπονιούνται την στιγμή που ρίχνουν λάδι στην φωτιά τι περιμένεις?

Δεν με αγγίζετε ρε παιδάκια, ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ να μου την πέσετε και να με βρίζετε (άλλωστε αυτό έχετε κάνει) δεν αγγίζετε καμιά χορδή μου!!!
Εγώ ξέρω οτι πήγα να πω την γνώμη μου και έγινα στόχος, αυτό που κάνετε με βοηθάει να καταλάβω καλύτερα ΚΑΙ τι είσαστε ΚΑΙ με ποιόν τρόπο επιβληθήκατε στην χώρα μου.
Βασικά είσαστε σαν τα ζιζάνια, μαζεύεστε όλοι μαζί και εκεί που σας παίρνει το τραβάτε μέχρις εσχάτων.
Εδώ μέσσα μπήκατε για να βαρέσετε ροπαλιές σε όποιον στόχο βρείτε, επειδή λοιπόν είσαστε κοπμλεξάρες και επειδή εδώ μέσα ήρθατε για να ξεράσετε όλη την μαυρίλα που έχετε μέσα στην ψυχή σας, σας έχω τοποθετήσει στην θέση σας.
Για μένα είστε ανίκανοι να διαλογιστείτε, όσσο ανίκανοι είστε να ανεβείτε την σκάλα της δύναμης.
Άλλωστε γι' αυτό οι περισότεροι ψάχνετε την κλείδα της Σολωμονικής, επειδή στην ζωή είστε ανίκανοι να παλέψετε με το σπαθί σας και θέλετε μονίμως να επικαλείστε δυνάμεις πάνω απο εσάς.
Και βέβαια οι περισότεροι που θα περάσετε αυτό το σκαλοπάτι θα καταλήξετε στο ψυχιατρείο, οι υπόλοιποι στο νεκροταφείο.
Και ΔΕΝ με νοιάζει καθόλου η φυσική σας κατάληξη, ξερόλες, τι με νοιάζει εμένα αν εσείς σκάβετε τον λάκο σας με τα νύχια σας?

Εγώ έχω τα κότσια να στέκομαι ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ απέναντί σας, χωρίς παρεούλα, μόνον με την ψυχή μου.
Αυτήν την ψυχή που έχω εγώ και λίγοι ακόμη δεν μου την χάρισαν, την κέρδισα στον δρόμο, εκεί που εσείς λιγοψυχάτε...
Εγώ δεν στηρίζομαι ούτε στα κιλά μου ούτε στο ύψος μου, στηρίζομαι σε κάτι που εσείς ΟΥΤΕ ΚΑΝ έχετε ονειρευτεί και που ΟΥΤΕ ΚΑΝ θα αγγίξετε ποτέ...
Ακόμη και 1.60 να ήμουν ΕΣΕΙΣ και πάλι θα μου γυαλίζατε τα παπούτσια.....
Μιας και έξω απο αυτό το φόρουμ μόνον για θελήματα είσαστε, γιατί αν ήσασταν κάτι αξιόλογο δεν θα κάνατε τέτοιες επιθέσεις κρύμένοι πίσω απο τα κομπιουτεράκια σας, θα είχατε επίπεδο πραγμματικό και ΟΧΙ προσποιητό όπως τώρα που κοιτάτε ποιόν θα βρείτε για να ξεσπάσετε την μιζέρια σας επάνω του.
Συνεχίστε όμως δεν πειράζει, κάθε φορά που σας βλέπω να καταντάτε έτσι τόσο πιο πολλύ χαίρομαι και εκτιμώ τον εαυτό μου που στην ζωή κατάφερα να φτάσω εκεί που ΔΕΝ φαντάζεστε.
Ίσσως στο φόρουμ να μην τα πηγαίνω καλά, δεν πειράζει, τα πηγαίνω καλά στην ζωή, αυτό μου φτάνει.

ΛΟΥΣΤΡΟΙ

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 17:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Ο σεβασμός αγαπητέ Τελεκίνησης κερδίζεται δεν επιβάλλεται. Αυτά που γράφεις τα είπαν και άλλοι, οι περισσότεροι σε διαβεβαιώ ήταν «Χριστιανοί», και οι οποίοι κατηγορούσαν το forum ως χώρο δράσης των νέο – εθνικών.
Ο κάθε ένας βέβαια βλέπει το ποτήρι μισό γεμάτο ή μισό άδειο, όλοι βέβαια έχουν δίκιο…


quote:
ΛΟΥΣΤΡΟΙ


Ένας από τους λούστρους (με φέσι στο κεφάλι…)



« Το μυστικό της μακροζωίας: φάτε περισσότερα φρούτα και λιγότερο ο ένας τον άλλον...»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1879883
Maintained by Digital Alchemy