ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ... (Aum... Aμάν... Αμήν)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 04:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Αγαπητοί μου συγκάτοικοι-έσω, ακούραστοι αναζητητές της Αλήθειας, κατόπιν στροβιλισμού εντός τεκέ παρουσία μελών «αυτηνής της σχολής» σε εδάφη Μογγολικά και δια της ευχαρίστου πλεύσεως μετά κοτέρου και άνευ ναυτίας (καθότι λάτρης των Γαιοθαλασσών) καταμεσίς ωστόσο μυγοθύελλας και άλλων τινών χρυσών συνήθως κουφέτων ουχί ?δυστυχώς- σκαραβαίων, επέλαση ομάδων (ή κοπαδιών... αναλόγως προγράμματος TV) Παραμυθεϊστών ή Καπνιστών, πρωτοσέλιδα της Μις Σκισμένο Μπλουζάκι -άντε τυχερή, φίρμα σε κάναν οι Σαμουράι μας!- και μυστηριώδους εξαφανίσεως «αναρίθμητου-αριθμού» αρουραίων (το συμπαθές τρωκτικό στους fusion chef) εκ των πέριξ του Πανσέπτου Όρους και από ύποπτα φουστανελοφόρα Στοιχεία (φυσιο-λατρών του ροζ ελέφαντα... σωστά;), εισπνέοντας και εκπνεόντας ρυθμικά υπό σκιάν νεοφυτευθέντων δενδριλίων, εν όψει λακκουβών λόγω αρπαγής καπακίων εκ φρεατίων της συμπρωτευούσης, πρώην (και ίσως νυν;) μουσουλμανικής χώρας, από «απίστους», «αδαείς», «διόλου σοβαρούς» και ίσως «επικινδύνους για τη δημοσία υγειινή», καταμεσής Βαβέλ (να μην ειπεισέλθω στα της παιδικής χαράς αν όχι φύσεως τυπωθήτω κι αλεστικά μη δίνετε), πάουερ γιόγκα VS σούσι, πλας μέντιουμ Σούλα (κι ας με συγχωρέσει, δεν την γνωρίζω), το μυστικό για επιτυχία στη συνταγή της θείας Λένας και τα συναφή τηλεοπτικά (πρωινά, υποθέτω), ταχυδακτυλουργικών εντός εκτός κι επί τα αυτά, πυρήχειου, wicca, micca και διαίτης σύκα, χακερισμούς τύπου Κρόουλι, αλμάτων (αλλά προς το παρόν ουχί Κβαντικών, παρά φιλοτίμου δωρεάς φημισμένου φιλοσόφου), στην προσπάθεια περισυλλογής πουπουλακίων πάσης φύσεως, επαληθεύσεως πολλάκις της κάρτας Ταρώ Κρεμασμένος από τον καθόλα σεβαστό Σέρβερ και στα πλαίσια αμοιβαίας ανοχής και εξασκήσεως υπομονής μετά διαλογισμού, ορειβατώντας έως και τραγουδώντας σε Θεούς, ανθρώπους και σκύλους (κουφούς και μη) ενίοτε δια στομάτων εγκαταλελειμένων νηπίων αιλουροειδών εντός υπογείου, δεδηλωμένης κόκκινης σκόνης επί του παρμπρίζ λόγω εκτάκτου αναχωρήσεως της εμπροσθοφυλακής (όχι συνολικώς κι ευτυχώς) και ανελπίστου κύματος από την Αφρικανικήν ήπειρον, παρά την αποστολή βιολογικών και μη παστελακίων καθώς και σοκολατακίων (με γέμιση ή άνευ), σε φίλους ?δυστυχώς γ*μ*το- ψηφιακούς, (χμ... «ανύπαρκτους», Τρισμέγιστε;) ουχί όμως μέσω περιστερίου καθότι ο Ιχνηλάτης αμφιβόλου σταθερότητας καιρού και διαθέσεως, αλλά με πίστη εις τας επισυνάψεις, βουτώντας «κατά λάθος» το δάχτυλο στη Σούπα, «άνθρωπος γαρ ακόμα», ασχέτως μαθημάτων σαβουάρ βιβρ και παρά την προσπάθεια κατευνασμού της οργής του Πελάτου ότι το δάχτυλο «ήτο εικαστική παρέμβασις Ντανταϊστικής φύσεως», εν όψει ανακαινίσεως της γκαλερί του φόρουμ εσωτερικά (διαθέτουμε ΚΑΙ πάρκινγκ μονόκερων), ελλείψει κατσαβιδίου (ή άλεν;) για τα μερεμέτια ηλεκτροδοτικής φύσεως επί εδάφους Σελήνης σε δωμάτια που επρόκειτο να φιλοξενήσουν επιπλέον και νέους επισκέπτας, πλην του Δερβέν Αγά και του (ευτραφούς μεν, συμπαθούς δε) χαρεμιού του, με συνεχείς επικλήσεις στον Μέγα Ταξιάρχη (Μιχαήλ κατά προτίμηση) και καταγραφή της ηχούς ως πειραματισμό του John Cage στη σιωπή και εν τη Ερήμω, με το «γνωστό υφής Μ» εις τα πλέγματα... και ποικιλόσχημα συμπλέγματα που παραμένουν Μέγας Γρίφος, ουχί της Σφιγγός αλλά του περιεχομένου του σωματικού ρετιρέ και μηδενός εξαιρουμένου (και εμού Βεβαίως και Πρωτίστως), ωστόσο άξια προς μελέτη (Άξια! Άξια!) και πάντα με τη βοήθεια του Ενός, φιλεύσπλαχνου και ελεήμονος Ko-hu-da. Aum, Αμάν, Αμήν?

((Χμ... «σανσκριτικά»;...))

Υγιαίνεται συνολικά
URUA!©Moz
---------------------------
ΣτΣ. Το παρόν είναι...χμ... «εμπνευσμένο» από τους πλέον αγαπητούς μου «αλλόγλωσσους», πρωτίστως δε, από αυτούς που δεν γίνονται κατανοητοί ενώ «τη γλώσσα τούς έδωσαν ελληνικήν» και αυτήν και ομιλούν (και δεν εννοώ εμένα).
Στμ. Οποιοσδήποτε περαιτέρω συνειρμός είναι προϊόν του καθενός. Ας μείνει εκεί που είναι... εντός κρανίου. Τονίζω, σκοπός του παρόντος δεν είναι εκ νέου θύελλες. Αντιθέτως. Συνεπώς ΜΗΝ προτρέξετε να συνεισφέρετε δια της επισυνάψεως. Ευχαριστώ.

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 07:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Ζορρό, ο μασκοφόρος εκδικητής.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 07:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Κι έν μέσω διπλοκωδικών διπλοφουρνιστών από άξιους μάγειρες, ψαράδες όμως ανάξιους και αυτοπροσδιοριζόμενων συμπαντικών ικανοτήτων ηγέτες, χάνει κανείς την ουσία στην μετάφραση όταν προσπαθεί να της είναι πιστός...

νοήματα κατευθυνόμενα από εκβιασμούς συναισθηματικούς που πατάνε σε προσωπικές ανασφάλειες και δημιουργούν θολούρα σε νερά που θα έπρεπε να είναι καθάρια και πρίσματα που απομονώνουν τα χρώματα αντί να τα συνθέτουν ξανά στο αρχικό λευκό, μπαμπού καβαλημένα που οδηγούν σε εκλησίες για προσκύνημα αλλά φτιάχοντας στον καθρέφτη την χωρίστρα παραβλέπονται....η ουσία παραμένει αλώβητη αλλά η μετάφραση ως συνήθως και αναμενόμενα άπιστη...

aum... αμάν.. αμήν... μάνα... μανία... μονή... μόνη (μέ τόσα πρόσωπα?)


παρακαλώ, να λείψουν οι εντομολογικές ανησυχίες... αφήστε την μύγα να ξεκουραστεί...


Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cernavus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Uganda
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 09:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cernavus

Βρίλ, μα καλά, περιπολίες κάνεις;;
Βγάλε τη μάσκα και τσέκαρε το ρολόι σου! -Είσαι σε λάθος δωμάτιο...

Όσο για τους υπόλοιπους που θα προσπαθήσουν να βγάλουν εδώ κάποια άκρη προτείνω:
«ΘΕΩΡΙΑ ΣΗΜΕΙΩΤΙΚΗΣ» και
«ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ» του Ουμπέρτο Έκο.

Κι αν κάποιος τα έχει ήδη στη βιβλιοθήκη του ας ανατρέξει στις έννοιες της απεριόριστης σημείωσης και της ερμηνευτικής σπατάλης καθώς και στις τεχνικές οικονομίας της ανάγνωσης

Μόνο, παρακαλώ, ας μην μου κοινοποιήσει έπειτα τα συμπεράσματα του...

quote:
παρακαλώ, να λείψουν οι εντομολογικές ανησυχίες... αφήστε την μύγα να ξεκουραστεί...


Μπάμπουρας είναι!


____________________________________
ΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖορρό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 11:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Βρίλ, μα καλά, περιπολίες κάνεις;;


Όχι, είναι η ώρα μου. Το είχα πεί και παλαιότερα, για να πιάσεις τον Βρίλ πρέπει να σηκωθείς ποοολύ πρωί.
(άν θυμάμαι καλά, στο τόπικ του JbG, σχετικά με τα "παράξενα της πεντέλης", διότι ανεβαίνω συχνά πάνω, να δώ την ανατολή του ηλίου)

quote:

Βγάλε τη μάσκα και τσέκαρε το ρολόι σου!


Μα, δεν φοράω εγώ τη μάσκα ! Όσοι με ξέρουν, Βρίλ με ξέρουν, όνομα και πράμμα, και ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει άλλο νίκ στο δίκτυο, ότι αφορά τα αυτά τα θέματα.

quote:

-Είσαι σε λάθος δωμάτιο...


Πώς σου ήρθε αυτό πάλι ?


Τώρα, σχετικά με το θέμα του "Zorro", το μυθηστόρημα λέει οτι ο Ζορρό ήταν ένας εκδικητής, ο οποίος έκρυβε την αληθινή ταυτότητά του (Δον ... Τάδε) και χτηπούσε τον καταπιεστικό διαχειριστή (Δόν ... Δείνα ), χρησιμοποιόντας πληροφορίες, τις οποίες ο ίδιος του της αποσπούσε με την ... πραγματική του ιδιότητα, στις κοινωνικές συνευρέσεις της αριστοκρατίας.

Χμμ.
Μήπως άκουσε κάποιος ένα καμπανάκι ???

*ντιν* *νταν* *ντον*


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 14:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Με τιμάτε με τις απαντήσεις σας, αλλά... «ρεεε παιδιά!» αφού έβαλα σημείωση του μεταφραστή (Στμ)!...

Let’s see*: 050505-043009-Τοποθέτηση 1η/050505-071759-απεστάλη από Vril/050505-074434- απεστάλη από galadriel/050505-090806- απεστάλη από Cernavus/050505-111345- απεστάλη από Vril/

[[Χμ... : 1. Το μέλος Moz έβαλε νέο θέμα «περί μτφ» (2. Το μέλος Moz κοιμήθηκε πολύ αργά;), 3. Το μέλος Vril, έθεσε ενδιαφέρον «σημείο» περί Ζορρό, (4. Το μέλος Vril ξύπνησε νωρίς;), 5. Το μέλος galadriel παρέθεσε ενδιαφέρον αναγραμματισμό, (6. Οι επισυνάψεις των μελών Vril και galadriel απέχουν 26’ 75’’ ώρα φόρουμ), (7. Το μέλος Cernavus μπήκε αργότερα στο τόπικ), 8. Το μέλος Cernavus παρέθεσε χρήσιμη βιβλιογραφία κι επί του θέματος. 9. Το μέλος Vril, επαλήθευσε την διαπίστωση περί ώρας έγερσης. 10. Το μέλος Vril, έκανε αναφορά στο θέμα της καμπανο-κρουσίας (χμ...).]]

Απαίσιε-ΠανΚάκιστε Vril**, περί Δον Ζουάν, και για να συνεισφέρω στη βιβλιογραφία που παρέθεσε ο Cernavus (ZZZhukran και πριβιέτ!):
«ΔΟΝ ΖΟΥΑΝ Ή ΠΑΥΛΩΦ-Ένα δοκίμιο για τη διαφήμιση», Κλωντ Μπονάνζ-Σαντάλ Τομά...

((Ξαναλέω, Στμ! ...Μην «δίνουμε δικαίωμα» στους επισκέπτες για «διασπορά κακής φήμης» του διαδ. τόπου που μας φιλοξενεί και τον οποίο υποτίθεται ότι σεβόμαστε... Παρακαλώ διαβάστε το μότο του Vril, αυτό με τα λευκά γράμματα, μεταξύ *** ***. Ευχαριστώ.))
Θα επανέλθω...

Ως τότε ευχές χαράς σε όλους, εντός κι εκτός εργασίας κλπ.
URUA!©Moz

-----------------------------
* Στμ: Για να δούμε
** ΣτΣ: Η χρήση των συγκεκριμένων επιθέτων γίνεται για λόγους ?ελπίζω- ευνόητους. Το μέλος Vril, μου είναι καθόλα αγαπητό και σεβαστό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 17:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
ΣτΜ (δική μου):

quote:
Στμ. Οποιοσδήποτε περαιτέρω συνειρμός είναι προϊόν του καθενός. Ας μείνει εκεί που είναι... εντός κρανίου. Τονίζω, σκοπός του παρόντος δεν είναι εκ νέου θύελλες. Αντιθέτως. Συνεπώς ΜΗΝ προτρέξετε να συνεισφέρετε δια της επισυνάψεως. Ευχαριστώ.

το αυτό...

κι αυτό προκειμένου η μετάφραση να είναι και πιστή και ωραία παρακαλώ...

αμήν... μην... νήμα (πότε κόβεται?)

Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cernavus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Uganda
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 20:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cernavus
quote:
Πώς σου ήρθε αυτό πάλι ?

Από τις ώρες ανάρτησης στο άλλο topik.


_________________________________
ερμηνείες και παρερμηνείες. - Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 22:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Ποιό είναι το νόημα ύπαξης αυτού του θέματος ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 13:15:22  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΖ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΚΡΙΤΙΚΕΣ ΟΡΕΙΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ.... (ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΑΘΗΝΩΝ)

ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ....
ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ ΜΕ ΛΕΠΤΟ (ΛΙΓΝΟ/ΟΣΤΕΩΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ) ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ....


ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 15:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Ποιό είναι το νόημα ύπαξης αυτού του θέματος ?



χαχαχα!


ο μοζης ειναι "αυτηνης της σχολης" και για να τον καταλαβεις πρεπει να κανεις μαθηματα σουφισμου, ζεν, ταντρα, μογγολικο σαμανισμο και ολιγην πυροβασια! (στα ιδια καρβουνα θα ριξουμε τα παϊδακια μετα!!!)


παραδιδονται μαθηματα στα ανωτερω σε προσιτες τιμες!

οποιος γραφτει στη σχολη το επομενο μισαωρο θα παρει δωρο ενα ατμοσιδερο ΠΕΡΛΑ!!!


.

.

ΥΓ. ρε βριλη, μας ειπε σαμουραϊ αυτος ο μοζης!


μηπως πρεπει να παρεξηγηθουμε σαν λησταρχοι ή να το θεωρησουμε κοπλιμαν???


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 18:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Θα παρακαλούσα τα αγαπητά μέλη να μην επισυνάπτουν «σανσκριτικώς».
Το έκανα ήδη (εγώ) στην 1η μου τοποθέτηση* (αν χρειαστώ βοήθεια, θα τη ζητήσω κι ελπίζω να μου δοθεί ως τέτοια κι επί της ουσίας. Ευχαριστώ.)

quote:

Ποιό είναι το νόημα ύπαξης αυτού του θέματος ?

(Ξέχασες το «ρ»! Συμβαίνει κάτι; Η στάση σου με προβληματίζει τελευταία... σε πειράζω... **) Vril, ελπίζω να σε καλύψω, προς το παρόν και εν μέρει, με τα παρακάτω.

Η δημιουργία του συγκεκριμένου θέματος:
1. Δεν στοχεύει σε κανέναν «ειδικώς», ούτε στην υπομονή σας.
2. Δεν θέλει να κάνει καμιά «Αποκάλυψη» και λυπάμαι αν αυτό δεν ικανοποιεί ή τροφοδοτεί την περιέργειά σας. (Τα της Αποκαλύψεως είναι άλλης σχολής-ομάδας, στην οποία δεν ανήκω και «ελλείψει χρημάτων δεν δύναμαι να παρακολουθήσω για περαιτέρω εγκυκλοπαιδικές γνώσεις».)
3. Απέχει, κάπως, από την 1η τοποθέτηση που είναι το «φαίνεσθαι» κι αυτό που συνήθως «ιντριγκάρει», επειδή ακριβώς επιδέχεται πολλών ερμηνειών.

URUA!©Moz

----------
*ΣτΣ: Μην «βγάζουμε από τη μύγα ξύγκι». Η τηλεοπτική «Λάμψη» μού είναι παντελώς αδιάφορη... παρότι θεωρώ τον Φώσκολο κορυφαίο... και μόνο για κείνο το «όχι άλλο κάρβουνο!».
** Θα πρότεινα ανταλλαγή <δίνεις «γερμανικά»-παίρνεις «σανσκριτικά»>, αλλά θα παρ-εξηγηθώ, και ίσως κατηγορηθώ ως εχθρός του καπιταλισμού! Ελπίζω να μη σε πειράζει που χρησιμοποιώ ενίοτε τις επισυνάψεις σου ως «τεκμήριο» στην δική μου, «μελέτη - έρευνα».Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 18:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

για να τον καταλαβεις πρεπει να κανεις μαθηματα σουφισμου, ζεν, ταντρα, μογγολικο σαμανισμο και ολιγην πυροβασια! (στα ιδια καρβουνα θα ριξουμε τα παϊδακια μετα!!!)


παραδιδονται μαθηματα στα ανωτερω σε προσιτες τιμες!

οποιος γραφτει στη σχολη το επομενο μισαωρο θα παρει δωρο ενα ατμοσιδερο ΠΕΡΛΑ!!!



Εγώ λέω να γραφτώ στο κάμα σούτρα, μπας και χάσω κανα κιλό και μου ξανακάνει η λαστιχένια στολή του Υπερήρωα.

Εξάλλου, μόλις χτές μου ζητήθηκε από παλιό και πολύγραφο μέλος του φόρουμ, να σώσω τον κόσμο.

quote:

ΥΓ. ρε βριλη, μας ειπε σαμουραϊ αυτος ο μοζης!

μηπως πρεπει να παρεξηγηθουμε σαν λησταρχοι ή να το θεωρησουμε κοπλιμαν???



Μωρέ, και άλλα πολλά είπε, κάτι για καπνούς, για ρυθμικές εισπνποές και πολλά άλλα. Εμένα μου θύμισε γαλλική κουζίνα, που πιάνεις και τα ψιλοκόβεις όλα, τα σωτάρεις, τα ζέχνεις, τα κάνεις φλαμπέ, σερβίρεις μια μπουκιά στο τεράστιο πιάτο...

άλλα μετά πάς στου Μήτσου και πλακώνεσαι στα σουβλάκια, γιατί σιγά μη χορτάσεις με μια μπουκιά από τη μ@λακία.

Και όπως λέω πάντα
(με τα γνωστά άσπρα γράμματα και ανάμεσα στα τρία ***)



Edited by - Vril on 06/05/2005 18:16:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 18:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Για να απαντήσω και στις υπόλοιπες επισυνάψεις των συγκατοίκων-έσω? (μην θεωρηθώ «σνομπ και φυγόπονος»... καθότι «αυτηνής της σχολής»):

Galadriel, σ’ ευχαριστώ που συμβάλλεις στα της μτφ. Μια 2η γνώμη είναι αναγκαία έστω και δια της επικύρωσης της 1ης. Shukran. (Φαίνεται ότι «με παρακολουθείς» και χαίρομαι γι’ αυτό. Περί αναγραμματισμών, αν γνωρίζεις συντεταγμένες αντίστοιχου τόπικ, let me know και θα βρεθούμε εκεί, συν Κούδα και καιρού θέλοντος.)

Cernavus, αν ήμουν η αμαλία («κάνε κλικ»), θα σου έλεγα ότι η συνεισφορά σου είναι Μεγίστης Αξίας, αλλά δεν είμαι. Αρκέσου λοιπόν στο «το ‘πιασες!».

Avatargr, shukran για τα καλά σου λόγια. (Λακωνικός κι επί της ουσίας.) Το ότι διακρίνεις το «οστεώδες» επιβεβαιώνει, τρόπον τινά, την επιτυχία της μακρόχρονης και όντως ασκητικής φύσεως προσπάθειάς μου «επί του χάρτου» και επί της οθόνης. Μινιμαλισμός... Ζεν. (Η πιθανώς αόρατη στους «αμύητους» αναφορά σου στο πλανητικό χωριό που ονομάζεται Ελλάς, πολύ μου άρεσε!)

Jonnie, αποσαφήνισε αν θέλεις, για ποια παϊδάκια μιλάς. Ελπίζω όχι τα του οστέινου κειμένου μου. Εκτός αν ξέφυγαν από το διορθωτή τα σημαδάκια στο «ι»! Επίσης, όρισε συντεταγμένες κάρβουνου, φρόντισε να μην διαιτεί κανείς και όλοι οι εδάφους-υπεδάφους-αέρος να είναι alert και ουχί εκνευρισμένοι ή απησχολημένοι με ερωτηματικά πάσης φύσεως... Χμ συγγνώμη σεβαστέ Admin... αν τα κείμενά μου θολώνουν «σανσκριτικώς» τα νερά, αλλά επηρρεάζομαι από τα ρεύματα... του Γάγγη... εδώ έσω... τόσες ενέργειες, τόσες ψυχές... λίγο θέλει να χαθώ κι εγώ στη μτφ;... (Περί «κώδικος», Jonnie, ο δικός μου το εννοεί ως κοπλιμάν... αλλά και δια της «γερμανικής» και επί της ουσίας είναι το ίδιο.)

JAZZilaum? αμάν... αμήν
URUA!©Moz

(Vril,... με μισείς;...)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 18:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
quote:

άλλα μετά πάς στου Μήτσου και πλακώνεσαι στα σουβλάκια, γιατί σιγά μη χορτάσεις με μια μπουκιά από τη μ@λακία.

Vril, τι θέλεις να πεις ότι ο Μήτσος μαγειρεύει καλύτερα από μένα;;;
Maalesh... «Η αρνητική διαφήμιση λειτουργεί καλύτερα» που λέει κι ο φίλος μου! Ευχαριστώ, Υπερβόρειε.

JAZZ MUZZ BUZZ
URUA!©MozΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 18:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Die Interndang ver]uchte, die Bor]tellung auf jmei U(V)bende ju verteilen, um ]ie auf die fur ]olche U(V)uffuhrungen ubliche Lange ju bringen, da ]ie mit Recht furchtete, das Publit(f)um ju ermuden.
Εντός παρένθεσης τα γράμματα που δεν αναγνωρίζω λόγω παλαιότητας τυπογραφικών στοιχείων και άγνοιας περί της Γερμανικής. (Από βιογραφία του Βάγκνερ, του 1907.)

A fozeshez elokeszitett szarazbabot jol megmossuk, es fozes elott egy nappal beaztatjuk. Masnap ujra megmossuk, a csontleben feltesszuk foni.
Δεν έβαλα τους τόνους, αλλά ούτως ή άλλως μου είναι «ξένα». Δεν ξέρω καν τι γλώσσα είναι! («Ξόρκια είναι;;» ή «με βρίζει;») Από βιβλίο με συνταγές αγνώστου προελεύσεως και αποτελέσματος.

Et misit angelos ministros suos super ea, et praecepit terrae, ut produceret omne altile et omne reptile et arbores et herbas; et praecepit mari, ut produceret pisces et aves coeli.
Μπορώ να υποθέσω τι λέει, αλλά δεν μου είναι αρκετά οικεία τα λατινικά και χωρίς λεξικό. (Από την Απόκρυφη Βίβλο των Βογόμιλων.)

Πρόκειται περί τυχαίων βιβλίων και τυχαίων σελίδων. Δεν είχα κάτι σε σανσκριτικά. Αλλά κι αυτά ήταν αρκετά για να «λειτουργήσουν» ως «σανσκριτικά» σε εμένα. (Ευτυχώς σε τηλεφωνικές κουβέντες και άνευ μετάφρασης δεν τις χρησιμοποιούν οι οικείοι μου. Τώρα βέβαια... αν υπήρχε λόγος ίσως να γινόταν χρήση κώδικα. Πχ «τα καλά τα cd πότε θα μου τα φέρεις;» εννοώντας φυσικά τα cd του Bob Marley και όχι του Σάκη. Διότι ο Marley λατρεύεται ως Θεός από μεγαλύτερη μερίδα ανθρώπων και όχι ως δευτερεύων θεός κλπ κλπ.) Αλλά... τι σημασία έχει να τα καταλάβω, αφού «ούτε για τον Βάγκνερ θέλω να ξέρω», «ούτε συνταγές καινούριες ψάχνω». Αν «ήθελα» κι αν «έψαχνα» όμως; Κι αν αυτές ήταν οι μόνες γλώσσες με διαθέσιμη βιβλιογραφία; Δεν θα χρειαζόταν να τις μάθω; Αν, όντως, ήθελα, «ναι». Αν όχι, «όχι»... Όσο για τους Βογόμιλους «μπορώ να το βρω και στα ελληνικά». Είπα «ελληνικά»; Πόσο καλά τα γνωρίζω; Ξέρω να διαβάζω; Επιπλέον ξέρω να ακούω; Ή βλέπω τις λέξεις σαν τυχαία ορνιθοσκαλίσματα στο «χαρτί», για εδώ «οθόνη» (τα δε σημεία στίξης δεν μου λένε τίποτα); Οι λέξεις είναι ζώντες οργανισμοί. Κι αν μια γλώσσα πεθαίνει αυτό σχετίζεται με άλλου είδους θανάτους και όχι αυτών των «πρωταρχικών» εννοιών... ιδεών. (Φανταστείτε τον Νίτσε, τον Πυθαγόρα, την μαντάμ Μπλαβάτσκι, τον Άλιστερ Κρόουλι ή κάποιον άλλον της αρεσκείας σας. σε αυτό το χωροχρονικό πλαίσιο. Κάποιος θα ήταν χρήστης του διαδικτύου και κάποιος όχι...) Τώρα θα μου πείτε τι νόημα έχουν όλα αυτά; Έχουν και παραέχουν.*

Επιπλέον βιβλιογραφία:
Ερμηνευτικό Λεξικό Ελληνικής Μπαμπινιώτη, Ερμηνευτικό-Ετυμολογικό Λεξικό Αρχαίας Ελληνικής, Δορμπαράκη (κατά προτίμηση)
και «φιλολογικώς»...
«Ο σίδηρος και το σπανάκι και άλλες αβάσιμες θεωρίες»/Jean-Francois Bouvet, «Η δεσποινίς Σμίλλα διαβάζει το χιόνι»/Πέτερ Χόε, «Το κλειδί»/Junichiro Tanizaki, «Ο θείος Πέτρος και η εικασία του Γκόλντμπαχ»/Απόστολος Δοξιάδης.

Υγιαίνεται συνολικά και καλό απόγευμα... βράδυ... πρωί... κ.ο.κ
URUA!©Moz

-------------
* ΣτΣ. Αν κάποιος κάτι δεν καταλαβαίνει (κι ελλείψει καναπέ ή έστω χαλιού) μπορεί να πάει σε άλλο δωμάτιο που και καλύτερα θέματα έχει και «ουσιωδέστερα». Θα θυμήσω όμως ότι στα εκεί και ίσως βαθύτερα νερά, αν κανείς δεν ξέρει κολύμπι, υπάρχει σοβαρός κίνδυνος. Κι αν δεν υπάρχουν ναυαγοσώστες τότε... επέρχεται το μοιραίο υπό τη μορφή «χάους» και «πλήρους εγκεφαλικής σύγχυσης». (Κι αυτό δεν χρήζει μετάφρασης, είναι κοινή λογική, η οποία συχνά παρα-μερίζεται για χίλιους μύριους λόγους, που άπτονται του παρ-α-λόγου... αν όχι της ψυχαναλυτικής «επιστήμης» και άλλων τινών εξίσου αναγκαίων.) Ελπίζω, σαφές. Aum...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 19:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Die Interndang ver]uchte, die Bor]tellung auf jmei U(V)bende ju verteilen, um ]ie auf die fur ]olche U(V)uffuhrungen ubliche Lange ju bringen, da ]ie mit Recht furchtete, das Publit(f)um ju ermuden.
Εντός παρένθεσης τα γράμματα που δεν αναγνωρίζω λόγω παλαιότητας τυπογραφικών στοιχείων και άγνοιας περί της Γερμανικής. (Από βιογραφία του Βάγκνερ, του 1907.)

Είναι γερμανικά, αλλά επειδή το κείμενο είναι παλιό, τα γράμματα είναι ... διαφορετικά ! Παλιά γράφανε με τη γραφή Sütterling ή κάπως έτσι (αλήθεια, βλέπετε δύο τελείτσες πάνω από το ü ??? )

Δηλ. δεν είναι ju άλλά zu, όσο "απίστευτο" και να φαίνεται !

Να το "μεταφράσω", όσο μπορώ ?
Die Interndang ver]uchte, die Bor]tellung auf jmei U(V)bende ju verteilen, um ]ie auf die fur ]olche U(V)uffuhrungen ubliche Lange ju bringen, da ]ie mit Recht furchtete, das Publit(f)um ju ermuden.

Die ... versuchte, die Vorstellung auf zwei Abende zu verteilen, um je auf die für solche Aufführungen übliche Länge zu bringen, da sie mit Recht fürchtete, das Publikum zu ermüden.

Και λέει περίπου το εξής:
Η .... προσπάθησε να επιμερίσει την Παρασταση σε δύο βραδιές , ώστε να προσαρμόσει την διάρκεια καθεμίας έτσι (και να κρατήσει) όσο συνιθίζεται σε τέτοιου είδους παραστάσεις, διότι είχε δίκιο όταν εξέφραζε τον φόβο, οτι το κοινο θα κουραζόταν.

Είπα, πρόχειρη αποκρυπτογράφηση από "παλαιο"γερμανικά (Altdeutsch) και απόδοση στα νεοελληνικά.

Σημ. Δέστε τις διαφορές και στα γράμματα !


Καλύτερα ενας καλός κακός, παρά ένας κακός καλός
(σημ. Σχόλιο του Ίρανον, ευχαριστώ Ίρανον !)

ο κακός (και με βούλα) Βρίλ



Edited by - Vril on 06/05/2005 19:20:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 19:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Οπως πάντα ευγενέστατος ο Μοζ ... Αμήν


Galadriel

(τι μου θυμίζει άραγε? ποιος άραγε είναι αυτός που χρειάζεται μετάφραση ακόμα και όταν γράφει ελληνικά? ααα θα είναι γραμμική Β φαίνεται....)


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Edited by - galadriel on 06/05/2005 19:17:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 19:22:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Οπως πάντα ευγενέστατος ο Μοζ ... Αμήν

Κάτι μου λέει οτι είναι η Μοζ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cernavus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Uganda
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 21:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cernavus
quote:
«το πιασες!».

G
_______________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 22:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
quote:

quote:

Οπως πάντα ευγενέστατος ο Μοζ ... Αμήν

Κάτι μου λέει οτι είναι η Μοζ.



και μένα το ίδιο μου λέει...

να δούμε αν πετύχαμε στην μετάφραση μόνο....


χαίρε Κάκιστε Vril


Galadriel


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 22:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

και μένα το ίδιο μου λέει...

να δούμε αν πετύχαμε στην μετάφραση μόνο....


χμμμ....

Είμαι σίγουρος οτι αναφέρεσαι στη γραμμική Β.

Τα Αρχαιογερμανικά δεν πρέπει να είναι η ειδικότητά σου ?!

quote:

χαίρε Κάκιστε Vril


Χαίρε πανέμορφη Galadriel



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 22:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
εννοείται αγαπητέ...

εννοείται...

έτσι κι αλλιώς ούτε αρχαιογερμανικά, ούτε νεογερμανικά γνωρίζω....

από γραμμική Β όμως κάτι σκαμπάζω


Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 22:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Πεντάμορφη,


το μάσημα της Δάφνης, το θυμιατό, η γραμμική Β, όλα αυτά κατι μου θυμίζουν...

Θεε μου (*), περνάω ένα ντε-ζα-βού ?

(*)εδώ βάλτε ότι όνομα και ιδιότητα θέλετε, ένας είναι ο Θεός


το τέρας κακίας,
ο Βρίλ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 23:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Παν-κάκιστοοοοοος!

σε φόρμα σε βρίσκω αγαπητέ

Galadriel


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 05:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Κατανοητόν Moz

Αλλά - όπως άλλωστε με χιουμοριστικό και ανατρεπτικό τρόπο λες κι εσύ - από ποιούς;
Και γιατί;
Γιατί να πρέπει ο καθένας να κάνει τόσο κόπο για να αντλήσει...
την σοφία; (ποιητική αδεία η λέξη εδώ)

’ραγε, πως θα μιλούσε ένας πολύ σοφός δάσκαλος σε έναν μικρό αρχάριο μαθητή;
Κάποιες φορές με αινίγματα - δε λέω.
Αλλά τα αινίγματα αυτά, δεν είναι ανακατεμένες λέξεις, λουσμένες με το συναίσθημα και κεντημένες με το ενίοτε μπλεγμένο νοητικό, αυτού ο οποίος τις προφέρει(για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις, δυστυχώς αυτήν την εντύπωση δίνουν σε μένα, μία "αμύητη" αρχάρια).

Και για να γίνω πιο ξεκάθαρη, εξαιρώντας τον εαυτό μου - ελπίζω να με συγχωρέσετε - από το μπλέξιμο της μετάφρασης...

Συμφωνώ, πως πολλές φορές δημοσιεύονται στα forums κείμενα, τα όποια είτε απευθύνονται στους "μυημένους" και μόνο της συγκεκριμένης διαλέκτου που είναι γραμμένα, είτε είναι εκφρασμένα σε τέτοια γλώσσα, που όσο καλή θέληση και να έχει ο συγγραφέας τους, δεν γίνονται κατανοητά από τη μεγαλύτερη πλειοψηφία των μελών!

Καλώς ή κακώς, ζούμε στην κοινωνία της πληροφορίας.
Η επικοινωνία μεταξύ των ανθρώπων γίνεται ολοένα πιο δύσκολη, ενώ συνάμα οι πληροφορίες που ανταλλάζονται γύρω μας με κάθε δυνατό - ή και αδύνατο - τρόπο, τείνουν στο άπειρο. Απαιτείται όλο και περισσότερη διάκριση, ώστε να μπορέσει κάποιος να ξεχωρίσει το κατά πόσον μία πληροφορία, μπορεί να τον οδηγήσει με τη σωστή χρήση της, στη γνώση.
Γιατί να κάνουμε τα πράγματα δυσκολότερα;
Υποτίθεται, πως ελπίζουμε για έναν καλύτερο κόσμο.
Και νομίζω, πως έστω κάποιοι από εμάς, θα θέλαμε να συμβάλλουμε, ακόμα και λιγάκι στο να τον κάνουμε καλύτερο.
Γιατί λοιπόν να μην επενδύσουμε τις "ιδιαίτερες νοητικές ικανότητές μας" σε κάτι, που πραγματικά θα βοηθήσει τους άλλους και όχι με στόχο να δείξουμε, πόσο έξυπνοι είμαστε εμείς, και πόσο χαζοί οι υπόλοιποι, που δεν μπορούν να μας καταλάβουν;


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 10:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Jonnie, αποσαφήνισε αν θέλεις, για ποια παϊδάκια μιλάς. Ελπίζω όχι τα του οστέινου κειμένου μου.


τι να φαμε απο τα παϊδακια του κειμενου σου?

τα οστα???

ας βαλω επισημανση λοιπον: ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ, ΜΗΝ ΤΟ ΦΑΤΕ!



quote:

Επίσης, όρισε συντεταγμένες κάρβουνου, φρόντισε να μην διαιτεί κανείς και όλοι οι εδάφους-υπεδάφους-αέρος να είναι alert και ουχί εκνευρισμένοι ή απησχολημένοι με ερωτηματικά πάσης φύσεως...



θα παραθεσω ενα φρακταλ διαγραμα επι συνολω!

quote:

(Περί «κώδικος», Jonnie, ο δικός μου το εννοεί ως κοπλιμάν... αλλά και δια της «γερμανικής» και επί της ουσίας είναι το ίδιο.)



γελασα!!!


και αυτο μπορει να εκλειφθει ως κοπλιμαν...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 10:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Πρόκειται περί τυχαίων βιβλίων και τυχαίων σελίδων. Δεν είχα κάτι σε σανσκριτικά.



Η .... προσπάθησε να επιμερίσει την Παρασταση σε δύο βραδιές , ώστε να προσαρμόσει την διάρκεια καθεμίας έτσι (και να κρατήσει) όσο συνιθίζεται σε τέτοιου είδους παραστάσεις, διότι είχε δίκιο όταν εξέφραζε τον φόβο, οτι το κοινο θα κουραζόταν.


.


τυχαιο βιβλιο, τυχαια σελιδα, τυχαια παραγραφος???


ΧΑΧΑΧΑ!


εχει περιεργο χιουμορ η συγχρονικοτητα...

για κατι τετοια ζω!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 10:33:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Κάτι μου λέει οτι είναι η Μοζ.


quote:

και μένα το ίδιο μου λέει...




κι αν ειναι το μοζ?

ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 12:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
quote:

κι αν ειναι το μοζ?

ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ


Mr Carpenter... τα σέβη μου!

...τα γυαλάκια θα τα πάρω στην έξοδο?

...μήπως κυκλοφορούν και σε eye contact mode?

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μου την στέγην
Τουτέστιν, άδικος μηδείς παρεισερχέσθω τήδε.

...δεν είναι σανσκριτικά... δεν είναι παλαιογερμανικά... δεν είναι γραμμική β...

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~




95454259 45128...


.
.
.
The She Mantis... in extended mode...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2005, 22:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

...τα γυαλάκια θα τα πάρω στην έξοδο?

...μήπως κυκλοφορούν και σε eye contact mode?



τα γυαλακια ειναι παλιομοδιτικα.


εχεις δει Το μοζ με ψιονικους φακους επαφης ομως???


.

.

(εχω προσφορα τους περιστρεφομενους φακους επαφης, στυλ χαμελαιοντα)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1738281
Maintained by Digital Alchemy