ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ... (Aum... Aμάν... Αμήν)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
21rst_Thief
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 13:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 21rst_Thief
quote:
The day of assembly...

Το - To ?- Moz


Τhe day of Hassembly...
(χαζέμπλυ δηλ... μεταφρασμένο στα σουαχείλη/σουαχίλη)


Χαζεμπλίστες μου. Deva guarding...

O χαζέμπλις κι ο -o?- μοζέμπλις /
τα κάνανε πλακάκια /
και ενωμένοι οι ντέβα* μας/
βαράνε παλαμάκια...

Deva Parinito

*Dont f@ck with angels.
*Dont f@ck with demons.
*Ο Στρατός της Φωνής

Σαλόμ!


"Και είπε Κύριος ο Θεός προς την/τον/το ΟΦΗ*. Επειδή έκαμες τούτα, επικατάρατος να ήσαι μεταξύ πάντων των κτηνών, και πάντων των ζώων του αγρού. Επί της κοιλίας σου θέλεις περιπατεί, και χώμα θέλεις τρώγει, πάσας τας ημέρας της ζωής σου. Και έχθραν θέλω (γουστάρω δηλ.) στήσει/στήση ανάμεσόν σου και της γυναικός, και του σπέρματός σου και του σπέρματος αυτής. Αυτό θέλει σου συντρίψει την κεφαλήν, και συ θέλεις κεντήσει την πτέρναν αυτού." Γένεσις, 14-15, Θένεσις, Μένεσις & Ένεσις**


* Ποδοσφαιρική ομάς της Κρήτης
** Βελονιστική αγχολυτική τακτική που ακολουθείται από την Λευκή Αδελφότητα, για πάσαν τρέμουλο, για πάσαν ενεργειακήν δόνησην των τσάκρας - μάκρας και για το χνούδι της φαλάκρας.

Έγινε, τα λέμε...


Edited by - 21rst_Thief on 25/11/2005 14:04:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 13:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Lost in translation...
Lost in paranoia...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 13:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
quote:
Βρήκα τα Χαμένα μου Ελζεβίρρρ...!

χμ....

κομματάκι- κομματάκι το φτιάχνεις το puzzle...
Valnta----> μη αναστρέψιμη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 16:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo
quote:
Lost in translation...
Lost in paranoia...

Αγαπητέ Dying_Incubus, ελπίζω να μην υπονοείτε (με πεζό, ποιητικό ή μεταφορικό λόγο!) κάτι δυσάρεστο δια την νοητικήν κατάστασην των συμμετεχόντων!
quote:
The day of assembly...

Μαύρα μάτια κάναμε, μαστρο-Μοζ. Και κοκκίνησαν κιόλας από την ανάγνωση των πρακτικών (Παναχαϊκή έγιναν).
Τι λέτε, οι γκρίνιες σκότωσαν το πάρτυ μας [Finito la musica, passato la fiesta]ή έρχεται εκ νέου Οίνος, κλαριτζήδες/Dj και καναπεδάκια (όχι από τα σφηνωμένα... από τα άλλα... τα φαγώσιμα ντε!);

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 18:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

quote:
Βρήκα τα Χαμένα μου Ελζεβίρρρ...!

χμ....

κομματάκι- κομματάκι το φτιάχνεις το puzzle...
Valnta----> μη αναστρέψιμη




το χρυσο ελζεβιρι ειναι δικο μου!


οποιος το βρηκε παρακαλω να το παραδωσει χωρις αντιστασεις στον δικαιουχο!!!


τα υπολοιπα μοιραστειτε τα...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 18:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Τι λέτε, οι γκρίνιες σκότωσαν το πάρτυ μας [Finito la musica, passato la fiesta]ή έρχεται εκ νέου Οίνος, κλαριτζήδες/Dj και καναπεδάκια (όχι από τα σφηνωμένα... από τα άλλα... τα φαγώσιμα ντε!);

No Method, No Guru, No Teacher


ερχεται και οινος και καναπεδακια (σφηνωμενα και ασφηνωτα) και κλαρινιτζηδες γυφτοι!!!

το παρτυ νεβερ εντς...


οι γκρινιες μου ανοιγουν την ορεξη να πιω!


ασε τα μαγια και τα βουντου - αυτα ειναι ο καλυτερος μεζες μου για τη ρακη!!!

.


33-Stories fromThe Free World 31


αϊ γουοντ του μπι τζαστ λαϊκ γιου!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 01:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

χτυπα το μεγαλε!



quote:

ανυ γουεϊ, παω να αλειψω με γρασο τις αθλητριες!


quote:

============= % % % % % =============

Παρακαλώ, μην ενοχλείτε... εξ-ασκούμεθα στην εν-θύμηση...


quote:

Αλήθεια, θα τρώγατε ποτέ ένα ψάρι που λέγεται σούσι και είναι και ωμό?


quote:

Σουσι και λοιπα ξερασα μολις,κατι αλλο;


quote:

Η δημιουργία και ο δημιουργός,
είναι... ένα και το αυτό.



quote:

υπο την αιγιδα του υπουργειου πολιτισμου και Της Υπηρεσιας οφκορς!


quote:

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."



quote:

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE



.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 02:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ


ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΑΑΑΑ!!!! ΤΗ ΣΥΝΟΨΙ

quote:
The day of assembly...


(.συνεχεια..:)


συμπέρασμα:


όποιος χάνει τον "μπιγκ μπρο"* χάνει στhν "μετάφρασh"

---στο βάθος κhπος:
"Σε όλη τη διάρκεια του προγράμματος θα υπάρχουν αιφνιδιαστικές ανατροπές, με σκοπό να διατηρείται αμείωτο το ενδιαφέρον του τηλεοπτικού κοινού."ΒIG BRO---(ινδεεντ!)

με αγάπh Ντάλια**

**(με φτερά-προστασίας- h άνευ//

*εχμ.. valnta'm...στο παρα πέντε h στο πενhντα πενhντα; ότι και να΄ναι εγω "θα τ'αφhσω"--protimw to gelio apo to gelio..με καταβαίνεις,χμ dear!;-

clopymefreelystupids..though..
myheadisfullof G o l d

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 17:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕ ΤΖΟΝΥ παρ'ολίγο να βάλω αγγελία στις Αναζητήσεις


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 18:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ


-Ω ! ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ ;

-Ο ΩΝ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ! ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΜΕ ΕΛΕΓΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΜΕ ΛΕΝΕ.

-Ω! ΘΕΕ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΒΑΣΙΛΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΥΒΕΡΝΑ !

-ΜΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ Η ΦΩΝΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙ ;
ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ;

-ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΒΑΣΙΛΙΑΣ!

Το όνειρο του σπαραγμού τείνει να οικειοποιηθεί από πιστούς και απίστους σαν η αποδεκτή λυτρωτική πράξη προς άφεση αμαρτιών και επιβεβαίωσης των Γραφών μας και των προφητών μας.
Η αλχημεία απέτυχε στην εύρεση του φιλοσοφικού λίθου , οι λίθοι πάντως παραέγιναν πολύτιμοι για να τους κατέχουν οι πολλοί, ο μαύρος χρυσός το ίδιο και το νερό που στο μέλλον θα το πούμε νεράκι μια από τα ίδια…
κακό και καλό δεν υπάρχει απλά κοιτάξτε την φύση και θα καταλάβετε !
πια φύση ερωτώ ; ! αυτήν που βλέπουμε ή αυτήν που δεν δυνάμεθα να δούμε ;
ή μήπως αυτή δεν φύση επειδή δεν είμαστε άξιοι την να δούμε αλλά ούτε και να την εννοήσουμε ;
τώρα βέβαια ας μην είμαστε και παράλογοι , εδώ την ορατή δεν εννοούμαι και θα εννοήσουμε την αόρατη ;!
και στην τελική ναούμε, έστω η δια γυμνού οφθαλμού φύση, σκεφτήκαμε αν μας δείχνει πιο πολλά από όσα μπορούμε να χωρέσουμε στο εγωκεντρικό μας εγκεφαλικό κύτταρο , το οποίο είναι και το μοναδικό που δουλεύει..

μια χειμερία νάρκη η ζωή χιλιάδες χρόνια τώρα με μικρά διαλλείματα άνοιξης που και που ή φου και φου που θα έλεγε το «τσουλάκι» του έξυπνου ανώνυμου Έλληνα ανεκδοτοποιού.
χειμώνας ίσον κρύο και ψύξη ,δηλαδή έλλειψη φωτιάς άρα και φωτός..
όπως τότε που υπήρχε μόνο ο λόγος και πνεύμα θεού περιφερόταν στο άπειρο μπας και βάλει καμιά τάξη ή μια σειρά στην παρακμάζουσα ύλη η οποία περιφερόταν ασκόπως και σε μη ξεκαθαρισμένη μορφή από την μια μεριά στην άλλη μέσα στην στασιμότητα και την ακινησία της παγωνιάς ελλείψει φωτός με ότι αυτό συνεπάγεται…

κλέφτες και άρπαγες οι προ εμού !!!
που θα πάει όμως , η γη θα ανακαλύψει τα αίματα της και δεν θα μπορεί να θάψει του νεκρούς της! γιατί άραγε ;


κι όμως το νερό είναι λέει φωτιά , τα πάντα είναι πυρ και σε πυρ θα ξαναγίνουν όταν έρθει ο καιρός.
πότε ; τότε !
διδάσκαλοι που διδάσκουν σε επίπεδα αστρολογικά και ακόμα παραπάνω μέχρι εκεί που έφτασε ο Παύλος μέχρι τρίτου ουρανού!
πιο πάνω δεν μπορούσε να πάει, δεν του επιτρεπόταν !
από ποιον άραγε ; και γιατί ;
μήπως θα γινόταν πυρ;
ΜΑ πως ;ακαθάριστος ;

ανατολή και δύση με κέντρο το 1 , το ένα που έχει κέντρο το άπειρο και περιφέρεια
το τίποτα.
κι όμως το πρόσωπο δεν αλλάζει και δεν παραμορφώνεται από ενσαρκώσεις
η ψυχή δεν είναι πλαστελίνη , έχει ουσία και αξία.
άπειρες οι βουλές του ανθρώπου ,οι μορφές όμως…

ταρουρίκοι είμαστε μπρε αδέρφια μου το πήρατε χαμπάρι ;

ΤΑΡΟΥΡΙΚΟΙ…

aum την ζεν μου και ο σούφι για όλους.

παράπλευρες απώλειες ομόκεντρων κύκλων , αλήθεια είδες κανείς την μπάλα;


παραπαίω παραλέω μάγισσες και ξόρκια , κλαίω!
τσίου τσίου και βουντού μπούρδες του Ταΰγετου.
μάγισσες κάτω απ τ αυλάκι πιείτε του Χριστού νεράκι
ρίξτε φως στην καταχνιά πριν λαλήσουν τα μυαλά…

του τάο τάο οι ισμοί και μυθικοί κατακλυσμοί.

πας αρχαίος ήταν έλλην και πας βάρβαρος κουνέλιν.

μαύρες Αθηνές πλησιάζουν και τα τσάκρας μας ταράζουν.

ρε του πόνου το χατίρι δεν χωράει σε μοναστήρι

και της μοναξιάς ο τοίχος ούτε aum ούτε καν ήχος.


μια λεξούλα είναι φως, μια καρδιά κάθε πιστός
μια λεξούλα εξουσιάζει, μια στο φως μόνο ταιριάζει

ΑΓΑΠΗ


ΣΥΓΝΩΜΗ ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ
Σ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙΣ ΓΙΑ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΜΟΥ.



υστερούγραφου. rizitis out o limits tonight, sorry darlings
άλλωστε στην μετάφραση είμαστε και έχουμε χαθεί συν της άλλης…


Μην κάνεις μη σου κάνουνε
μην πεις να μην σου πούνε
μην κουρταλίσεις κούρταλα
να μην σου κουρταλούνε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 18:23:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΦΩΣ...

ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ.
ΚΙ ΑΛΛΟ ΦΩΣ...Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 19:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

το ένα που έχει κέντρο το άπειρο και περιφέρεια το τίποτα.


θεϊκη συγχρονικοτητα!



υστερούγραφου. rizitis out o limits tonight, sorry darlings
άλλωστε στην μετάφραση είμαστε και έχουμε χαθεί συν της άλλης…
[/b]

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 02:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕ ΤΖΟΝΥ παρ'ολίγο να βάλω αγγελία στις Αναζητήσεις


παντα παρων γλυκυτατο Λοα!

εδω και πουθενα, σαν τον ανεμο

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 04:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ
quote:
παντα παρων ...
εδω και πουθενα, σαν τον ανεμο

Παρομοίως, αλλά δεν θα συνεχίσω άλλο σε αυτή τη θεματολογία.

Καλή συνέχεια.

Βρίλ.

Η Δύναμη Βρίλ, η τρομερή δύναμη στα χέρια των Βρίλ-Για, που κινεί τα πάντα και μπορεί να δημιουργήσει ή να καταστρέψει.
Από το γνωστό μυθιστόρημα του Λόρδου Λύττον "(Βρίλ-Για) Η επερχόμενη Φυλή", 1871
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 16:30:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
====== Έκ-τακ-το >>

((Πάνω που θα έγραφα «ευχή στον έναστρο»... ))

quote:

Η Δύναμη Βρίλ, η τρομερή δύναμη ...


is.......... BACK!!!

Γεια σου Βρίλη!* ((Μτφ: Πάουερ-σκέπτικ! Shukran και Καλή συνέχεια επίσης.))

====== ΠαράρτΥμα >>

Φίλοι της Γαιοθάλασσας, αισιοδοξώ για το μέλλον της Θείας-Επιστήμης. / ST%P technoshamanism_uberalles.-

Για τους Xαμένους στη Διασταύρωση, PLUS-Υπότιτλος: «Χαμένοι στη ΜαρμΕΛάδα της Πάστα-Φλώρα/Κολλημένοι στα hot-points του Εσωτεριστάν.»**//«Αλλο τι είναι κι άλλο τι φαίνεται.»/«CSisClosed».-

====== & AAArtΥμα >>

ChoOose_method?

quote:
No Method, No Guru, No Teacher

weeeeEnd*! Έγινα «Μέλος 3ης» βαθμίδαααΑΑΑς !!! («wow!»)

quote:
από τα άλλα... τα φαγώσιμα ντε!

Ω, Μον Ντιε...! ΧρειάζεσΘε ύπνο, δόκτωρ Ουένδιγο. (( ))

ATMA-JNANI*, «πίσω και σ έφαγα»...! ((Όλα-Ανθηρά;)) Στο βάθος-κήπος, τι μου θυμίζουν;/Χμ...

quote:
(με φτερά-προστασίας- h άνευ//

ΜΕ/και Αρχαγγελικά.-/AAArtist Protected by UNI-versSse...

Μέγα-Τζώνυ-Μύστη*,... % % % χιονίζει!! ((Χιόνι, όχι κλάιν-μάιν )) Τσάκο Κοάνιον: Πυρ-Ωχ-ρους φαίνεται, πυρΡρόχρους είναι. ΠυρΡρόχρους φαίνεται, πυρ-Ωχ-ρους είναι. ΠυρΡρόχρους φαίνεται και πυρΡρόχρους είναι.

quote:
mama!

((Οh yess...))

ChoOose_Life...

quote:
ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

Σκόρδο-κρεμμύδι...***

Tο Mo_zzle είναι ήδη στον Τοίχο / UC? ((Mην με κοιτάς έτσι/κάτι παθαίνω... /ανευ παρ-εξηγήσεως/Εχ-μ...))

Καλημερούδια, forum-eSSo...
Παντεπόπτης ΟφθαλΜ©Z

-------------------------------------------

* ΣτΣ. «Γνωριζόμαστε από κάπου;» Χμ... e-mental...
** Στμ. Στην Επιφάνεια της Ανάγνωσης / 2C&2BseenPlaces.
*** ΣτΣ. Σε-Βου: Το «ντριν-ντριν» σκούριασε, αλλά πώς να το πετάξεις; Συναισθηματικής αξίας γαρ/το πρώτο σούπερ-ντούπερ δώρο του μπαμπά-της μαμάς/ Τα πρώτα βήματα στην Επικοινωνία με το Υ-περπέραν/«Y-ellowWW! ...Me! ...Moth, me akouth?... MothΗ? // klingG!» ((Η Θεία-Επιστήμη σηκώνει τα Χέρια-της Ψηλά/κι ο Τραπεζικός εκτοξεύεται στα ύψη...))

====== Topic Protected by UNI©cHeFF...>>


Edited by - Moz on 29/11/2005 16:37:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 18:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo
quote:
Ω, Μον Ντιε...! ΧρειάζεσΘε ύπνο, δόκτωρ Ουένδιγο.

Όσο Ζω Κοιμάμαι.
[Μην παίζετε με τις βαθμίδες σας. Μπορεί να μεγαλώσουν]
Πέθανε ο Πατ Μορίτα;
[Focus, wendigo-san!]

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 18:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo
-Πι-Ρω-Χ-russ είσαι και φαίνεσαι, ρε!
-Άσ'τον Λάκη, λιμοκοντόρος είναι.
-Μα... να μου πει εμένα...!

["...'θεμά το γονιό σας ζωντόβολα... δε θα σας τσακώσω να βουτάτε τα καναπεδάκια; Με το λουρί θα σας πάρω..."]

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 02:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

[Μην παίζετε με τις βαθμίδες σας. Μπορεί να μεγαλώσουν]

No Method, No Guru, No Teacher


προτιμηστε ριζικη αποβαθμιση ή υπερβαθμιση (αναλογα με τα γουστα σας )


ΚΡΑ (κεντρο ριζικης αποβαθμισης) 46 χρονια στο πλευρο του Ελληνα χαμενου στην αναβαθμιση εσωτεριστη...

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 10:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ
quote:
ΚΡΑ (κεντρο ριζικης αποβαθμισης) 46 χρονια στο πλευρο του Ελληνα χαμενου στην αναβαθμιση εσωτεριστη...

Ωχχχχ...

Μας βλέπω σύντομα σε νέο τόπικ. "Χαμένοι στην αναβάθμιση..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 11:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel

χε χε... ελπίζω πως μαζί με το νικ δεν άλλαξε
και το βαφτιστικό σου ε?

χρόνια πολλά!

G.



Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 12:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ
quote:


χε χε... ελπίζω πως μαζί με το νικ δεν άλλαξε
και το βαφτιστικό σου ε?

χρόνια πολλά!

G.


ΩΩΩΩΩ !!!!

Ευχαριστώ και ανταποδίδω...

(Μα που την έβαλα αυτήν την ανθοδέσμη ??? )

Αυτή τη φορά όμως μόνο ... διαδικτυακά !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 06:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Shal_om...

Kατόπιν εσωτερικού διαλόγου κι επί μακρόν με τον Αρχάγγελο-Προστάτη-μου, «ολίγες» σημ. στην ώα...

Χρειάστηκε να κατέλθω στα έσω-Τάρταρα, να κρατηθώ από ένα κομποσκοίνι, να τραβηχτώ στην Έρημο για το τραγούδι της Φάλαινας, να αποκοιμηθώ στα ράφια της Βιβλιοθήκης της Αλεξάνδρειας, να ξυπνήσω στις όχθες του Γάγγη για να πιω νερό, να ανέβω στο Παγόβουνο του Νου... /...μέχρι να Σε κοιτάξω κατάματα καθώς ανατέλΛλεις...

Πριν πετάξω καμιά Πέτρα (σε κανενός το «εσωτεριστικό» κεφάλι), έγινα Ένα με το Α του ονόματός Σου....

((Όποιος είδε το MatriX της Λάξευσης, δεν είναι μέσα του...))

Δεξιά κι αριστερή παλάμη, ίδιες. Τις απλώνω και μαζεύω Αστέρια.

Έλυσες ένα Μυστήριο και νόμισες πως τα έλυσες Όλα. Είδες μιαν Ανατολή και νόμισες πως τις είδες όλες. Έδωσες ένα κέρμα σ-έναν «άπορο» και νόμισες πως έπαψαν να υπάρχουν «ζητιάνοι»* έξω απ-τους Ναούς...

Δεξιά κι αριστερή παλάμη, ίδιες. Τις απλώνω και χαιρετώ τον Ήλιο.
Η ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΑΝΗΚΕΙ. «Eat my dust!»

...

Μικρά μου πόνυ του Εσωτεριστάν, οι απαντήσεις βρίσκονται εδώ. Ούτε «οut there», ούτε στο «Νίλα-Γου», ούτε στην τράπουλα του Κατιναριού, ούτε στο τσεπάκι του μέντιουμ Σούλα. ΕΔΩ. Αν τα «σανσκριτικά» μας απευθύνονταν σε έχοντες/κατέχοντες Εν-Τω-Παν-Μόρφωσης (και όχι Παρα-μόρφωσης), λυπούμεθα πολύ. Θα ήταν εύκολο να ειπωθούν κι άλλα (αμέτρητα) λογάκια του-στυλ «Αν ήταν Σχολή θα ήταν Περιπατητική... αλλά δεν είναι... (ούτε Σχολή, ούτε SS-χολή), αν ήταν βιβλίο, θα ήταν Ασκητική... (και όχι του σεβαστού Ασκητή)... αν ήταν τραγούδι θα ήταν Perpetuum Mobile... αν είχε χρώμα, θα ήταν πλήρες Ουράνιο τόξο... αν ήταν ραδιο-σταθμός θα ήταν στα Μεσαία (κι ας είναι η Θεά-Μέμα στα FM)... ................. .......... ............... και μπλα-μπλα-μπλα ... ................. .......... ...............» κι άλλα τέτοια μασημένα μπισκότα... / ... αλλά (ΑΛ-ΛΑ) αυτό έχει ΗΔΗ γίνει. (Όλα παρκαρισμένα στο πιάτο/και βουαλά/ΜΑ οι «απορίες» είναι ακόμα εκεί, στα μάτια.). Το παρόν «ανούσιο» επεξεργάστηκε -τρόπον τινά- «ανορθόδοξα» (για κάποιους/ες) τον Ερμαφρόδιτο Νου δια του technoshamanism και ήταν Σταθερό στην ρευστότητά του /καταμεσής μυγοθύελλας κι επιδρομών των πάσης φύσεως «Ελ». //Το παρόν «ανούσιο» εξαρχής δεν απευθυνόταν σε όλους.

«Out there» και στην απτή πραγματικότητα (ή τουλάχιστον σε μια από δαύτες) «Χαμένοι στη Μετάφραση» είναι ο Κανόνας /αυτά έχουν οι σχέσεις μεταξύ ανθρώπων (άντε και ζώων). Περί «αγγέλων», «δαιμόνων» κι άλλων τινών («Λεπτοφυών Ενεργειών»+ψιλών γραμμάτων): sine qua non=λ+α. Εντός Λαβύρινθου, αν δεν υπάρχει ούτε το λ, ούτε το α, τα πράγματα δυσκολεύουν «λιγάκι» έως πάααρα πολύ... και με τις 5 αισθήσεις «μεταλλαγμένες». Οι Ιερές καλικαντζούρες γεννούν ΛΕΞΕΙΣ και η επεξεργασία των data γίνεται βάσει προσωπικών φίλτρων του καθενός, «διατροφικών συνηθειών»... και μπλα-μπλα-μπλα... Γράφω «καλημέρα σας!» και λέτε «τι εννοεί;»... γράφω «χμ...» και λέτε «χμ... εννοεί Αυτό: με βρίζει!». Κάθε φορά το ίδιο Υ εμφανίζεται... κι όχι αυτό που εγώ βάζω στις οθόνες σας- για να διχάσει και να μεταλλάξει τα γραφόμενά μου σε κάτι άλλο από αυτό που εννοώ. Χαμένοι στην Ανάγνωση. Συνεπώς για να μιλήσου-Με για «άπλωμα της διάνοιας» και να «δού-Με» τις «ψιλές ελιές», θα πρέπει να έχου-Με ξεμπερδέψει με τα βασικά... //Μικρά μου πόνυ, -ενίοτε- κάποιοι** προσπαθούν να σας δείξουν το Φεγγάρι, κι εσείς, όχι απλώς κοιτάτε το δάχτυλο, αλλά το δαγκώνετε κιόλας. Maalesh... /και τα σκυλιά της Θεάς κάπου χρειάστηκε να ακονίσουν τα πρώτα τους δοντάκια, όταν ήταν ακόμη κουτάβια.../Αναρωτιέστε αν «ζουν ανάμεσά σας» Μποτισάτβας, Διάολοι, Εχθροί του «υγιούς εσωτερισμού», Κόκκινοι μάγοι, κίτρινοι μάγοι, δάκτυλοι Σκοτεινών κύκλων... κι άλλα τινά... Χμ... ΜΑ Εκεί είναι το θέμα;/.../«Εγώ» πάντως Είμαι εδώ-τώρα. Είμαι όμως κι εκεί-τότε. Σας γνωρίζω. Σας βλέπω. Με γνωρίζετε κι εσείς. Κι όχι φυσικά γιατί «είμαι παντού», αλλά γιατί «Είμεθα πολλοί». Το διαβάσατε... αλλά τώρα ξεχάστε το. Σαν να μην το έγραψα. Θα χαθείτε περισσότερο, το ξέρω και το ξέρετε κι εσείς. Μην συνεχίζετε καμία προσπάθεια να καταλάβετε τι εννοώ. Δεν έχει νόημα. Δεν είναι κάτι που διδάσκεται/δεν δήλωσα Δάσκαλος κι ούτε σκοπεύω να γίνω.
Το «τόπικ» κινήθηκε σε «άλλο» επίπεδο από το «σύνηθες», γι αυτό και πολλοί από εσάς το θεώρησαν ακατανόητο. Πείτε το «διαδραστικό παιχνίδι», πείτε το «σουρρεαλιστικό», πείτε το «πίσω από τις λέξεις έρχεται ο Αλέξης»... πείτε το όπως σας κάνει κέφι -δεν έχει σημασία, σας διαβεβαιώ. Ελάχιστοι συμμετείχαν ουσιαστικά, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν «ήτο τιμή» η παρουσία των υπολοίπων. Αντιθέτως ήταν αναγκαία για να κυλήσει έτσι ώστε να «τεκμηριωθεί» κι επί της (δικής Μου) Ουσίας το «ανούσιο»-ΑΑΑ κι επιπλέον να δώσει το ερέθισμα για πιο δημιουργικές συμμετοχές (ακόμα κι από τον... Tyrranosaurus!).

Ο Kύκλος της Μετάφρασης έκλεισε. Συνεπώς Προσπεράστε (αναφέρομαι ειδικά σε αυτούς που εξαρχής δεν εννόησαν/και συνεχίζουν με duracΕΛ). Διαβάστε όμως την υπογραφή του JBG. Τη διαβάσατε, το ξέρω, αλλά δεν την καταλάβατε. Ξαναδιαβάστε την. Αλλιώς χάνετε το χρόνο σας προσπαθώντας να κατανοήσετε πράγματα για τα οποία δεν είστε έτοιμοι./Βιάζεστε. Βιάζεστε να συμπεράνετε. Βιάζεστε να φτάσετε κάπου. Ούτε κι εσείς ξέρετε που. (Που μας πάει; Που το πάει;).... ........ ........ //Αλήθεια, είναι ένα είδος ιδιοκτησίας τα συμπεράσματα; Εννοώ,... θέλετε να Έχετε «κάτι»; Η πληροφορία είναι (ας πούμε) σαν το καινούριο πλυντήριο-το τσαντάκι prada-το ΣΚ στο Μιλάνο; Ποιο είναι μικροί μου εξ-ερευνητές (κι απανταχού ΧάΡρΡυ ΠόΤτΤερ) το έπαθλο; Το Φως; (Ποιο απ όλα; Της ΔεΗ, του κεριού ή του λυχναριού του Αλαντίν;)...Μήπως το έπαθλο είναι η Αρμονία; (Μη μου πείτε των Σφαιρών γιατί θα κατέβει ο Μέγας Διδάσκαλος να ρίξει καναδυό ξεγυρισμένες.) Χμ... μήπως η Ελευθερία;; (Όχι δα. Δεν θέλετε να είστε ελεύθεροι, σας διαβεβαιώ. Θέλετε να είστε Απλώς Ευτυχισμένοι. Και πολύ καλά κάνετε./Η Ελευθερία θέλει @...) Ή μήπως το έπαθλο είναι η Θέωση;;; (Ω, Μον Ντιε! Μα... Είστε Θεοί, κι ας μην το πήρατε χαμπάρι κι ας μην δύνασθε να το αποδείξετε εμπράκτως Τώρα+Εδώ. Αλλά κι αυτό που Τώρα+Εδώ έγραψα, ούτε κι αυτό το καταλάβατε και κινδυνεύω να κατηγορηθώ για βλασφημία... να πάρω κι εσάς στο λαιμό μου, που κατά έναν περίεργο τρόπο μπερδεύετε τη Σιγουριά με τη σιγουριά και τη σιγουριά με την έπαρση./Τώρα θα μου πείτε τι σχέση έχουν όλα αυτά με το «θέμα», Moz;! Δεν έχουν. Είπα εγώ πως έχουν; Τόπικ-Μου είναι, ό,τι Θέλω γράφω ((με πλήρη επίγνωση και της τελευταίας τελείας,/.)). Θεωρείστε το «απλώς» ως το τελευταίο «σοκολατάκι» που λαμβάνετε τοιουτοτρόπως από Εμένα ((το μέλος Μοz, 3ης βαθμίδας και «αυτηνής»)) ως υπ-Ενθύμιση να παρατηρείτε λΙΙίΙΙγο καλύτερα/και πρωτίστως τον Εαυτό. U know... I robot©U robot... κι αφήστε τα «ανούσια» για τους χασομέρηδες, «αρπαγμένους» ή τους Βάρ!βάρ!ους «εχθρούς του Εσωτεριστάν»./Είναι τουλάχιστον αστείο (ΠΑΝτα κατ-εμέ) να ασχολείστε με την «6η/7η/8η» αίσθηση, όταν δεν έχετε καλλιεργήσει και οξύνει επαρκώς τις 5 βασικές που σας δόθηκαν και τζάμπα. Κι ακόμα πιο αστείο να πιστεύετε πως ασχολείστε με τον Εσωτερισμό και την Πνευματική Αναζήτηση όταν δεν έχετε λύσει άλλα σημαντικότερα, Υπαρξιακής Υφής και Ψυχαναλυτικής κατεύθυνσης./Η Τέχνη έχει αποδείξει τη Δύναμή της να λύνει τέτοιους «κόμπους», ακόμα κι αν αυτό σημαίνει κόψιμο του όποιου γόρδιου ή ομφάλιου... Δεν «ελπίζω», ούτε «εύχομαι» να κρατήσετε το απόσταγμα της Τέχνης μέσα από τόσες σελίδες, γιατί αυτό συνέβη-συμβαίνει-και θα συμβαίνει auto-run και σε ανύποπτο χρόνο, όπως είχε προ-βλεφθεί και πλέον το βλέπω ολοένα και περισσότερο στην γραφή και στην διαδικτυακή «συμμετοχή» αρκετών, και όχι στο Φαίνεσθαι.//SIMcard: Το Απόλυτο ως Μτφ προκύπτει από Ψυχές/Νόες Απόλυτα Ταυτισμένες/ους.

JBG, ATMA, Vril-Power!, wendigo, ryche, wolfowitz, Φιλόσοφε, Nada, Admin: σας ευχαριστώ για 9 διαφορετικούς λόγους και για 4 ακόμη.

Aum... Αμάν... Αμήν...

Ίσως κάποτε (στο -ανύπαρκτο- μέλλον) να σας πω και για το Σκάκι του ΕΝΚΙ...

Καλημερούδια/Enjoy!
Παντεπόπτης ΟφθαλΜ©Z

-----------------------------------
* ΣτΣ. Φύλακες ή Ικέτες (;)
** Στμ. Λίγοι και «Κακοί».

============== technoshamanism_Now+Here =============

===== ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΠΙ Κ // Μ©Ζ.- =====

Edited by - Moz on 07/12/2005 06:44:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 23:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Shal_om...

Kατόπιν εσωτερικού διαλόγου κι επί μακρόν με τον Αρχάγγελο-Προστάτη-μου, «ολίγες» σημ. στην ώα...

Χρειάστηκε να κατέλθω στα έσω-Τάρταρα, να κρατηθώ από ένα κομποσκοίνι, να τραβηχτώ στην Έρημο για το τραγούδι της Φάλαινας, να αποκοιμηθώ στα ράφια της Βιβλιοθήκης της Αλεξάνδρειας, να ξυπνήσω στις όχθες του Γάγγη για να πιω νερό, να ανέβω στο Παγόβουνο του Νου... /...μέχρι να Σε κοιτάξω κατάματα καθώς ανατέλΛλεις...

Πριν πετάξω καμιά Πέτρα (σε κανενός το «εσωτεριστικό» κεφάλι), έγινα Ένα με το Α του ονόματός Σου....

((Όποιος είδε το MatriX της Λάξευσης, δεν είναι μέσα του...))

Δεξιά κι αριστερή παλάμη, ίδιες. Τις απλώνω και μαζεύω Αστέρια.

Έλυσες ένα Μυστήριο και νόμισες πως τα έλυσες Όλα. Είδες μιαν Ανατολή και νόμισες πως τις είδες όλες. Έδωσες ένα κέρμα σ-έναν «άπορο» και νόμισες πως έπαψαν να υπάρχουν «ζητιάνοι»* έξω απ-τους Ναούς...

Δεξιά κι αριστερή παλάμη, ίδιες. Τις απλώνω και χαιρετώ τον Ήλιο.
Η ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΑΝΗΚΕΙ. «Eat my dust!»

...

Μικρά μου πόνυ του Εσωτεριστάν, οι απαντήσεις βρίσκονται εδώ. Ούτε «οut there», ούτε στο «Νίλα-Γου», ούτε στην τράπουλα του Κατιναριού, ούτε στο τσεπάκι του μέντιουμ Σούλα. ΕΔΩ. Αν τα «σανσκριτικά» μας απευθύνονταν σε έχοντες/κατέχοντες Εν-Τω-Παν-Μόρφωσης (και όχι Παρα-μόρφωσης), λυπούμεθα πολύ. Θα ήταν εύκολο να ειπωθούν κι άλλα (αμέτρητα) λογάκια του-στυλ «Αν ήταν Σχολή θα ήταν Περιπατητική... αλλά δεν είναι... (ούτε Σχολή, ούτε SS-χολή), αν ήταν βιβλίο, θα ήταν Ασκητική... (και όχι του σεβαστού Ασκητή)... αν ήταν τραγούδι θα ήταν Perpetuum Mobile... αν είχε χρώμα, θα ήταν πλήρες Ουράνιο τόξο... αν ήταν ραδιο-σταθμός θα ήταν στα Μεσαία (κι ας είναι η Θεά-Μέμα στα FM)... ................. .......... ............... και μπλα-μπλα-μπλα ... ................. .......... ...............» κι άλλα τέτοια μασημένα μπισκότα... / ... αλλά (ΑΛ-ΛΑ) αυτό έχει ΗΔΗ γίνει. (Όλα παρκαρισμένα στο πιάτο/και βουαλά/ΜΑ οι «απορίες» είναι ακόμα εκεί, στα μάτια.). Το παρόν «ανούσιο» επεξεργάστηκε -τρόπον τινά- «ανορθόδοξα» (για κάποιους/ες) τον Ερμαφρόδιτο Νου δια του technoshamanism και ήταν Σταθερό στην ρευστότητά του /καταμεσής μυγοθύελλας κι επιδρομών των πάσης φύσεως «Ελ». //Το παρόν «ανούσιο» εξαρχής δεν απευθυνόταν σε όλους.

«Out there» και στην απτή πραγματικότητα (ή τουλάχιστον σε μια από δαύτες) «Χαμένοι στη Μετάφραση» είναι ο Κανόνας /αυτά έχουν οι σχέσεις μεταξύ ανθρώπων (άντε και ζώων). Περί «αγγέλων», «δαιμόνων» κι άλλων τινών («Λεπτοφυών Ενεργειών»+ψιλών γραμμάτων): sine qua non=λ+α. Εντός Λαβύρινθου, αν δεν υπάρχει ούτε το λ, ούτε το α, τα πράγματα δυσκολεύουν «λιγάκι» έως πάααρα πολύ... και με τις 5 αισθήσεις «μεταλλαγμένες». Οι Ιερές καλικαντζούρες γεννούν ΛΕΞΕΙΣ και η επεξεργασία των data γίνεται βάσει προσωπικών φίλτρων του καθενός, «διατροφικών συνηθειών»... και μπλα-μπλα-μπλα... Γράφω «καλημέρα σας!» και λέτε «τι εννοεί;»... γράφω «χμ...» και λέτε «χμ... εννοεί Αυτό: με βρίζει!». Κάθε φορά το ίδιο Υ εμφανίζεται... κι όχι αυτό που εγώ βάζω στις οθόνες σας- για να διχάσει και να μεταλλάξει τα γραφόμενά μου σε κάτι άλλο από αυτό που εννοώ. Χαμένοι στην Ανάγνωση. Συνεπώς για να μιλήσου-Με για «άπλωμα της διάνοιας» και να «δού-Με» τις «ψιλές ελιές», θα πρέπει να έχου-Με ξεμπερδέψει με τα βασικά... //Μικρά μου πόνυ, -ενίοτε- κάποιοι** προσπαθούν να σας δείξουν το Φεγγάρι, κι εσείς, όχι απλώς κοιτάτε το δάχτυλο, αλλά το δαγκώνετε κιόλας. Maalesh... /και τα σκυλιά της Θεάς κάπου χρειάστηκε να ακονίσουν τα πρώτα τους δοντάκια, όταν ήταν ακόμη κουτάβια.../Αναρωτιέστε αν «ζουν ανάμεσά σας» Μποτισάτβας, Διάολοι, Εχθροί του «υγιούς εσωτερισμού», Κόκκινοι μάγοι, κίτρινοι μάγοι, δάκτυλοι Σκοτεινών κύκλων... κι άλλα τινά... Χμ... ΜΑ Εκεί είναι το θέμα;/.../«Εγώ» πάντως Είμαι εδώ-τώρα. Είμαι όμως κι εκεί-τότε. Σας γνωρίζω. Σας βλέπω. Με γνωρίζετε κι εσείς. Κι όχι φυσικά γιατί «είμαι παντού», αλλά γιατί «Είμεθα πολλοί». Το διαβάσατε... αλλά τώρα ξεχάστε το. Σαν να μην το έγραψα. Θα χαθείτε περισσότερο, το ξέρω και το ξέρετε κι εσείς. Μην συνεχίζετε καμία προσπάθεια να καταλάβετε τι εννοώ. Δεν έχει νόημα. Δεν είναι κάτι που διδάσκεται/δεν δήλωσα Δάσκαλος κι ούτε σκοπεύω να γίνω.
Το «τόπικ» κινήθηκε σε «άλλο» επίπεδο από το «σύνηθες», γι αυτό και πολλοί από εσάς το θεώρησαν ακατανόητο. Πείτε το «διαδραστικό παιχνίδι», πείτε το «σουρρεαλιστικό», πείτε το «πίσω από τις λέξεις έρχεται ο Αλέξης»... πείτε το όπως σας κάνει κέφι -δεν έχει σημασία, σας διαβεβαιώ. Ελάχιστοι συμμετείχαν ουσιαστικά, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν «ήτο τιμή» η παρουσία των υπολοίπων. Αντιθέτως ήταν αναγκαία για να κυλήσει έτσι ώστε να «τεκμηριωθεί» κι επί της (δικής Μου) Ουσίας το «ανούσιο»-ΑΑΑ κι επιπλέον να δώσει το ερέθισμα για πιο δημιουργικές συμμετοχές (ακόμα κι από τον... Tyrranosaurus!).

Ο Kύκλος της Μετάφρασης έκλεισε. Συνεπώς Προσπεράστε (αναφέρομαι ειδικά σε αυτούς που εξαρχής δεν εννόησαν/και συνεχίζουν με duracΕΛ). Διαβάστε όμως την υπογραφή του JBG. Τη διαβάσατε, το ξέρω, αλλά δεν την καταλάβατε. Ξαναδιαβάστε την. Αλλιώς χάνετε το χρόνο σας προσπαθώντας να κατανοήσετε πράγματα για τα οποία δεν είστε έτοιμοι./Βιάζεστε. Βιάζεστε να συμπεράνετε. Βιάζεστε να φτάσετε κάπου. Ούτε κι εσείς ξέρετε που. (Που μας πάει; Που το πάει;).... ........ ........ //Αλήθεια, είναι ένα είδος ιδιοκτησίας τα συμπεράσματα; Εννοώ,... θέλετε να Έχετε «κάτι»; Η πληροφορία είναι (ας πούμε) σαν το καινούριο πλυντήριο-το τσαντάκι prada-το ΣΚ στο Μιλάνο; Ποιο είναι μικροί μου εξ-ερευνητές (κι απανταχού ΧάΡρΡυ ΠόΤτΤερ) το έπαθλο; Το Φως; (Ποιο απ όλα; Της ΔεΗ, του κεριού ή του λυχναριού του Αλαντίν;)...Μήπως το έπαθλο είναι η Αρμονία; (Μη μου πείτε των Σφαιρών γιατί θα κατέβει ο Μέγας Διδάσκαλος να ρίξει καναδυό ξεγυρισμένες.) Χμ... μήπως η Ελευθερία;; (Όχι δα. Δεν θέλετε να είστε ελεύθεροι, σας διαβεβαιώ. Θέλετε να είστε Απλώς Ευτυχισμένοι. Και πολύ καλά κάνετε./Η Ελευθερία θέλει @...) Ή μήπως το έπαθλο είναι η Θέωση;;; (Ω, Μον Ντιε! Μα... Είστε Θεοί, κι ας μην το πήρατε χαμπάρι κι ας μην δύνασθε να το αποδείξετε εμπράκτως Τώρα+Εδώ. Αλλά κι αυτό που Τώρα+Εδώ έγραψα, ούτε κι αυτό το καταλάβατε και κινδυνεύω να κατηγορηθώ για βλασφημία... να πάρω κι εσάς στο λαιμό μου, που κατά έναν περίεργο τρόπο μπερδεύετε τη Σιγουριά με τη σιγουριά και τη σιγουριά με την έπαρση./Τώρα θα μου πείτε τι σχέση έχουν όλα αυτά με το «θέμα», Moz;! Δεν έχουν. Είπα εγώ πως έχουν; Τόπικ-Μου είναι, ό,τι Θέλω γράφω ((με πλήρη επίγνωση και της τελευταίας τελείας,/.)). Θεωρείστε το «απλώς» ως το τελευταίο «σοκολατάκι» που λαμβάνετε τοιουτοτρόπως από Εμένα ((το μέλος Μοz, 3ης βαθμίδας και «αυτηνής»)) ως υπ-Ενθύμιση να παρατηρείτε λΙΙίΙΙγο καλύτερα/και πρωτίστως τον Εαυτό. U know... I robot©U robot... κι αφήστε τα «ανούσια» για τους χασομέρηδες, «αρπαγμένους» ή τους Βάρ!βάρ!ους «εχθρούς του Εσωτεριστάν»./Είναι τουλάχιστον αστείο (ΠΑΝτα κατ-εμέ) να ασχολείστε με την «6η/7η/8η» αίσθηση, όταν δεν έχετε καλλιεργήσει και οξύνει επαρκώς τις 5 βασικές που σας δόθηκαν και τζάμπα. Κι ακόμα πιο αστείο να πιστεύετε πως ασχολείστε με τον Εσωτερισμό και την Πνευματική Αναζήτηση όταν δεν έχετε λύσει άλλα σημαντικότερα, Υπαρξιακής Υφής και Ψυχαναλυτικής κατεύθυνσης./Η Τέχνη έχει αποδείξει τη Δύναμή της να λύνει τέτοιους «κόμπους», ακόμα κι αν αυτό σημαίνει κόψιμο του όποιου γόρδιου ή ομφάλιου... Δεν «ελπίζω», ούτε «εύχομαι» να κρατήσετε το απόσταγμα της Τέχνης μέσα από τόσες σελίδες, γιατί αυτό συνέβη-συμβαίνει-και θα συμβαίνει auto-run και σε ανύποπτο χρόνο, όπως είχε προ-βλεφθεί και πλέον το βλέπω ολοένα και περισσότερο στην γραφή και στην διαδικτυακή «συμμετοχή» αρκετών, και όχι στο Φαίνεσθαι.//SIMcard: Το Απόλυτο ως Μτφ προκύπτει από Ψυχές/Νόες Απόλυτα Ταυτισμένες/ους.

JBG, ATMA, Vril-Power!, wendigo, ryche, wolfowitz, Φιλόσοφε, Nada, Admin: σας ευχαριστώ για 9 διαφορετικούς λόγους και για 4 ακόμη.

Aum... Αμάν... Αμήν...

Ίσως κάποτε (στο -ανύπαρκτο- μέλλον) να σας πω και για το Σκάκι του ΕΝΚΙ...

Καλημερούδια/Enjoy!
Παντεπόπτης ΟφθαλΜ©Z

-----------------------------------
* ΣτΣ. Φύλακες ή Ικέτες (;)
** Στμ. Λίγοι και «Κακοί».

============== technoshamanism_Now+Here =============

===== ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΠΙ Κ // Μ©Ζ.- =====

Edited by - Moz on 07/12/2005 06:44:55



καλο μου Λοα, ο καλλιτεχνης ειναι ο πρωτος που δεν εκτιμα το εργο του...


μπορει να πουλησει μια "τζοκοντα" για να παρει ενα μπουκαλι βοτκα και να ζωγραφισει πανω σε μια χαρτοπετσετα την "τζοκοντα" του μελλοντος... (συνηθως μετα θανατον αναγνωριζονται οι μεγαλοι)


μπορει να την ζωγραφισει (την "τζοκοντα") μεθυσμενος ή σε κριση καταθλιψης πανω στο πεζοδρομειο, ή να την καψει για να βρασει λιγο καφε...

η Τεχνη ειναι αναγκη για τον καλλιτεχνη, και το ξερω οτι το ξερεις!

την κανει για να την κανει!

καντην Τεχνη και ριχτη στο γυαλο (ή στο δικτυο)

.


φυσικα απο τις παραπανω μαλαγανιες θα καταλαβες οτι αντιδρω στο κλειδωμα του τοπικ!


που θα χανομαστε μου λες???


.


ας ριξω επι τη ευκαιρια μερικα ανεκδοτα, οσο ειναι ανοιχτος ακομη ο καμβας...


πως λεγεται ο ανθρωπος που δεν εχει "μεση"?

μεσυγχωρεις


.

ενας ματσωμενος κομμουνιστης συλλεκτης εμαθε οτι υπηρχε ενας πινακας με το ονομα "ο Λεννιν στην Μοσχα"


εφαγε τον κοσμο, μεχρι που εμαθε οτι μετα απο πολλα χερια, τον κατειχε ενας Γερμανος.

ετρεξε στην Γερμανια, συναντησε τον Γερμανο και με με λαχταρα ζητησε να δει τον περιφημο πινακα.

ο Γερμανος του εδειξε εναν πινακα με ενα ζευγαρι να φιλιεται με φοντο τον πυργο του Αϊφελ.


"μα πλακα μου κανεις?" εξεραγει ο συλλεκτης, "που ειναι ο Λεννιν?"


και ο Γερμανος απαντησε: "στην Μοσχα"


.

ενας αγροτης εψαχνε να αγορασει μια γελαδα.

εφτασε σε ενα αγροκτημα και ρωτησε αν πουλανε καμιά.

- "εχω αυτες τις δυο" ειπε ο ιδιοκτητης και εδειξε μια μαυρη και μια ασπρη αγελαδα.


- "θελω να ειναι νεα" λεει ο αγροτης.


- "τοτε να παρεις την ασπρη" του λεει ο ιδιοκτητης


- "η μαυρη δεν ειναι?" ρωταει ο αγροτης.


- "κι αυτη ειναι", λεει ο ιδιοκτητης.


- "θελω να μου βγαζει και πολυ γαλα", λεει ο αγροτης


- "α, να παρεις την μαυρη, αυτη σου κανει"


- "γιατι η ασπρη δεν κανει?"


- "πως αμε, κι αυτη κανει"

- "θελω να μην ειναι στερφα, να μου κανει ενα μοσχαρι το χρονο"

- "ε, την ασπρη να παρεις".


- "γιατι η μαυρη δεν γενναει?"


- "πως αμε, κι αυτη γενναει"


ταπαιξε ο τυπος και κατεβαινει στο χωριο - πιανει εναν στο καφενειο και του λεει:


- "πηγα σε εκεινο το αγροκτημα και ρωτησα εναν ανθρωπο για να αγορασω μια αγελαδα, και αυτος μου προτεινε μια την ασπρη και μια την μαυρη - τρελος ειναι?"

- "α, μα δεν επρεπε να ρωτησεις αυτον" του λεει ο τυπος, "αυτος ειναι ο επιστατης - εμενα επρεπε να ρωτησεις!"


- "και συ τι εισαι αν επιτρεπεται?"

- "και εγω επιστατης ειμαι"

.


και κλεινω το αποψινο προγραμμα με μια παραθεση (κουοτι στα ελληνικα ):


ταρουρίκοι είμαστε μπρε αδέρφια μου το πήρατε χαμπάρι ;

ΤΑΡΟΥΡΙΚΟΙ…


aum την ζεν μου και ο σούφι για όλους.

παράπλευρες απώλειες ομόκεντρων κύκλων , αλήθεια είδες κανείς την μπάλα;

παραπαίω παραλέω μάγισσες και ξόρκια , κλαίω!
τσίου τσίου και βουντού μπούρδες του Ταΰγετου.
μάγισσες κάτω απ τ αυλάκι πιείτε του Χριστού νεράκι
ρίξτε φως στην καταχνιά πριν λαλήσουν τα μυαλά…


του τάο τάο οι ισμοί και μυθικοί κατακλυσμοί.

πας αρχαίος ήταν έλλην και πας βάρβαρος κουνέλιν.

μαύρες Αθηνές πλησιάζουν και τα τσάκρας μας ταράζουν.

ρε του πόνου το χατίρι δεν χωράει σε μοναστήρι

και της μοναξιάς ο τοίχος ούτε aum ούτε καν ήχος.


μια λεξούλα είναι φως, μια καρδιά κάθε πιστός
μια λεξούλα εξουσιάζει, μια στο φως μόνο ταιριάζει


ΑΓΑΠΗ


ΣΥΓΝΩΜΗ ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ
Σ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙΣ ΓΙΑ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΜΟΥ.

υστερούγραφου. rizitis out o limits tonight, sorry darlings
άλλωστε στην μετάφραση είμαστε και έχουμε χαθεί συν της άλλης…



.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαμώτος
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 23:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους γαμώτος
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
amalia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 02:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


ρε γαμωτο, χαθηκε ο γαμωτος!


αυτος τοχει το χρυσο ελζεβιρι και δεν τον ψαξαμε!!!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 22:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.

ποιο ειναι το μονο περιβαλλον στο οποιο να μπορουν να συνυπαρξουν ενα γουρουνι και διαφορα μαλάκια?


το τηγανι της παελιας...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 02:16:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


πολουντε πεδακια του 83, ελαφρος μεταχιρισμενα

ζιτιστε κιριο Γιανι

α, κι η ουρα του φτανει τσι 50 ποντους!

και βαλε...


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 21:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
quote:

πολουντε πεδακια του 83, ελαφρος μεταχιρισμενα

ζιτιστε κιριο Γιανι

α, κι η ουρα του φτανει τσι 50 ποντους!

και βαλε...


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.gr



ΠΟΥΤ ΔΕ ΚΟΤ ΝΤΑΟΥΝ ΜΙΣΤΕΡ JOHNNIE


RIZITIS SAY HELLO TO ALL OF YOU FROM THE ΔΑΣΗ ΟΦ ΝΑΜΙΜΠΙΑ ΚΑΙ ΤΑΣ ΕΡΗΜΟΥΣ ΤΟΥ ΝΙΓΙΡΟΣ


ΥΓ. ΡΕ ΠΟΥ ΚΑΤΙΝΤΙΣΑΜΕ


Μην κάνεις μη σου κάνουνε
μην πεις να μην σου πούνε
μην κουρταλίσεις κούρταλα
να μην σου κουρταλούνε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 02:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

ΥΓ. ΡΕ ΠΟΥ ΚΑΤΙΝΤΙΣΑΜΕ



θηλαστικα τσι ζουγκλας ειμαστε μπραδερ, με μια ουρα τοση νιε, μετα συγχωρησεως, (ξεπερνα τσι 50 ποντους του ιπποποταμου)!

και βαλε...

.


κρατα γερα το μετεριζι!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 02:15:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


νοκ νοκ νοκινγκ, ον χεβενς ντορ,

σας λεω...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy