ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ, μιά επιστήμη ή μιά απάτη;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vasiliscm
Μέλος 3ης Βαθμίδας


704 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 01:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vasiliscm  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

βλέπω ότι οι έχοντες Αστρολογική ιστοσελίδα, αγωνιούν για τις βάσεις της Αστρολογίας.

Πολύ καλά κάνουν.

Ας διδαχθούν από τους Ινδούς Αστρολόγους. Δεν θα χάσουν.

Έχω πολλές αντιρήσεις για τις Αστρολογικές προβλέψεις. Στην πορεία μπορούμε να τις συζητήσουμε.
Για να πάμε εκεί πρέπει να έχουμε λύσει το πρώτο θέμα της Αστρολογιας:
"Την λάθος τοποθέτηση των ζωδίων στον έναστρο ουρανό".

Όλες οι Αστρολογικές προβλέψεις των σύγχρονων Αστρολόγων είναι λάθος διότι τοποθετούν τα ζώδια σε λάθος θέση στον έναστρο ουρανό.
Εδώ ξαναλέω:

Ας διδαχθούν από τους Ινδούς Αστρολόγους. Δεν θα χάσουν.

Φιλικά ΒασίληςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vasiliscm
Μέλος 3ης Βαθμίδας


704 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 01:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vasiliscm  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Τόλη,

δύσκολο πράγμα η συζήτηση.

Και φαντάσου ότι αυτό είναι το αντικείμενό σου!

ΒασίληςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas_tolis
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 01:45:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostas_tolis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτού σε καληνυχτήσω οριστικά γι απόψε Βασίλη μου θα 'θελα να σε ευχαριστήσω για την πραγματικά πολύ καλή ιδέα που μου έδωσες.

Το να φέρω το Δυτικό Ζωδιακό στα πρότυπα του Ινδικού για μένα δεν είναι παρά μερικά κλικ στον κώδικα. Θα το κάνω ελπίζω μέσα σ' αυτή τη βδομάδα.

Έτσι θα μπορώ να δώσω και στους επισκέπτες μου την εναλλακτική σου πρόταση να μελετούν και να εμβαθύνουν βάση του Ινδικού Ζωδιακού.

Να 'σαι καλά Βασίλη μου και καλό βράδυ,
Κι αύριο μέρα είναι...

Κώστας Τόλης
www.astrolisto.com
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 01:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα το Θεο,
Εχεις πολυ πλακα ρε Βασιλη!!!
Δεν ξερω σε ποια κοινοτητα ή σε ποια κοπελιτσα θα ηθελες να αρεσεις μεσω της αστειρευτης ανασφαλειας σου και ημιμαθειας σου που την διοχετευεις με τοσο αρνητισμο αλλα και δυναμισμο (οπως εσυ τον αντιλαμβανεσαι)!!!
Μολις μπηκε ο Τολης, εσυ ετρεξες να τον στηριξεις γιατι ουτε καν κατανοησες το τι ηθελε πραγματικα να πει...
Αρκεστηκες στο οτι φανταστηκες οτι ηταν αντιπαλος της Αστροψυχης και εγλυψες στην κυριολεξια τα ποδια του, προσπαθωντας να βρεις ενα φιλο και παραλληλα να διασωσεις και τον εγωισμο σου!!!
Τι να πω!!!
Εγω δεν ειμαι τοσο ευγενικη!!!
Εισαι για γελια ρε Βασιλη!!!
Εχεις πολλους φιλους βρε Βασιλη;
Ειναι κριμα παντως, που αναλωνεις τοση φαια ουσια για ενα θεμα που δεν σ΄ενδιαφερει...
Μηπως εαν τα εβρισκες λιγο με τους γονεις σου και τους ελεγες το τι πραγματικα θελεις να κανεις σε αυτη τη ζωη, εκτονωσουν;
Λεω...μηπως...

www.myhoroscope.gr

Edited by - angi on 06/05/2006 02:58:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 04:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κωστα-Τολη,
γιατι πρεπει να αποκτησω πιστωτικη καρτα για να γινω μελος;
Για τις αντιγραφες σου, μπορω να μιλησω;
Εχεις αδεια απο τους συγγραφεις;

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas_tolis
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 05:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostas_tolis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις εσύ αγαπητή μου, αλλά εγώ είμαι πέραν από αστρολόγος και προγραμματιστής. Γι αυτό πληρώνουν τα μέλη, για τον κόπο μου να τους φτιάχνω προγράμματα και να τα χρησιμοποιούν και για να διατηρούν το site ζωντανό. Το site δεν έχει κερδοσκοπικό χαρακτήρα, αλλά δε θα πληρώνω μόνο εγώ σε κόπο, χρόνο και χρήμα για να διαβάζουν όλοι - με την μοναδική για τα ελληνικά δεδομένα ευκολία - τα άστρα τους, οι επισκέπτες και τα μέλη του site. Βλέπεις δε γεννήθηκαν όλοι οι αστρολόγοι στο Κολωνάκι ή στην Εκάλη.

Δεν χρειάζεσαι απαραίτητα πιστωτική κάρτα για να γίνεις μέλος, μπορείς να κάνεις, μια απλή κατάθεση σε τράπεζα, ακολουθώντας τις οδηγίες που δίνονται στο site. Κι όπως θα διαπίστωσες και μόνη σου οι τιμές για την εγγραφή μέλους είναι ανάξιες λόγου για όποιον θέλει να ασχοληθεί σοβαρά με το αντικείμενο, αλλά και γι αυτούς κυρίως που ούτε το χρόνο έχουν ούτε τους ανθρώπους που θα τους βοηθήσουν να κατανοήσουν εις βάθος την αστρολογία και γι αυτούς ειδικά είναι προτιμότερο να πληρώνουν 2 ή 3 ευρώ το μήνα και να διαβάζουν 24 ώρες - αν θέλουν - το εικοσιτετράωρο, τα άστρα και τις προβλέψεις, από το να παίρνουν τίποτα μυστήρια τηλέφωνα και να τους έρχεται κανάς περίεργος λογαριασμός που μετά τρέχουν και δεν φτάνουν για να τον ξεχρεώσουν.

Επίσης δεν ξέρω για ποιές αντιγραφές μιλάς, οι πληροφορίες που παρέχονται μεμονωμένα σε κάθε σελίδα είναι το αποτέλεσμα των μελετών μου πάνω σε πολλά βιβλία αστρολογίας. Από βιβλία έμαθα εγώ αστρολογία, εσένα σου ήρθε η επιφοίτηση του Αγίου Πνεύματος;

Το ότι ίσως ταιριάζουν με αρκετά βιβλία, είναι πολύ φυσικό, αν δε συνέβαινε κάτι τέτοιο η Αστρολογία θα είχε πάψει να υφίσταται εδώ και πολύ καιρό... Τα βιβλία άλλωστε στα οποία έκανα τις μελέτες μου τα διαφημίζω αναλυτικά στη Βιβλιογραφία του site.

Και μέχρι τώρα κανένας συγγραφέας - μετά από 6 χρόνια τώρα δωρεάν και συνεχή διαφήμιση που κάνω στα βιβλία τους μέσα από το site - δεν έχει βρεθεί να μου ζητήσει τον λόγο ώστε να ανησυχώ για κάτι.

Στο δικό σου site είστε όλοι αυτοδίδακτοι; Τις πληροφορίες που δίνετε από βιβλία παλιά και νέα δεν τις παίρνετε; Ή στη διάρκεια της μικρής σας ζωής βρήκατε τόσο μεγάλο στατιστικό δείγμα και προλάβατε κι όλας και βγάλατε τα στατιστικά σας συμπεράσματα;

Επαναλαμβάνω, σε όλες τις σελίδες που αφορούν ή τρέχουν με προγράμματα δικά μου ή άλλων είναι εμφανές το copyright, στις σελίδες που αφορούν ερμηνείες δεν υπάρχουν copyright γιατί πολύ απλά η Αστρολογική Γνώση δεν χωράει σε copyright. Αν εσύ τώρα θέλεις να τη βάλεις σε copyright τι να σου πω; συγχαρητήρια; ψάξε και βρες την απάντηση μόνη σου.

Κώστας Τόλης
www.astrolisto.com
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas_tolis
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 07:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostas_tolis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άντζι

εσείς αλήθεια τι δίνετε δωρεάν στα μέλη σας;
ομαδοποιημένες/κοπαδοποιημένες προβλέψεις;

σαν αυτές που διαβάζουμε στις εφημερίδες και σ' αυτά τα σούπερ-ντούπερ περιοδικά;

εσείς οι κριοί σήμερα μπλα μπλα
εσείς οι ταύροι σήμερα μπλα μπλα

είναι αστρολογία αυτό;

------------------
www.astrolisto.com
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vasiliscm
Μέλος 3ης Βαθμίδας


704 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 09:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vasiliscm  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dear Τόλη,

Λες:

quote:
Προτού σε καληνυχτήσω οριστικά γι απόψε Βασίλη μου θα 'θελα να σε ευχαριστήσω για την πραγματικά πολύ καλή ιδέα που μου έδωσες.

Το να φέρω το Δυτικό Ζωδιακό στα πρότυπα του Ινδικού για μένα δεν είναι παρά μερικά κλικ στον κώδικα. Θα το κάνω ελπίζω μέσα σ' αυτή τη βδομάδα.

Έτσι θα μπορώ να δώσω και στους επισκέπτες μου την εναλλακτική σου πρόταση να μελετούν και να εμβαθύνουν βάση του Ινδικού Ζωδιακού.


Εάν το κάνεις σου "βγάζω το καπέλο". Είσαι ερευνητής της Αστρολογίας. Σαν τέτοιο σε δέχομαι. Έχω κάποιες άλλες διαφωνίες βέβαια, τις οποίες θα συζητήσουμε άλλη φορά.

Τώρα θα επικεντρώσω την κριτική μου στην Αστροψυχάκια, Άντζι, karma, Mercury και λοιπές δήθεν Αστρολόγες.

Φιλικά ΒασίληςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vasiliscm
Μέλος 3ης Βαθμίδας


704 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 09:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vasiliscm  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Άντζι,

λες:

quote:
Μα το Θεο,
Εχεις πολυ πλακα ρε Βασιλη!!!
Δεν ξερω σε ποια κοινοτητα ή σε ποια κοπελιτσα θα ηθελες να αρεσεις μεσω της αστειρευτης ανασφαλειας σου και ημιμαθειας σου που την διοχετευεις με τοσο αρνητισμο αλλα και δυναμισμο

ΑΠ:
Θέλω να αρέσω σε μια υπέροχη κοπελίτσα! σε μια κούκλα! εάν της κάνω τέτοιες αναλύσεις "τρελένεται"!

λες:

quote:
Εχεις πολλους φιλους βρε Βασιλη;

ΑΠ: λίγους και καλούς!

λες:

quote:
Ειναι κριμα παντως, που αναλωνεις τοση φαια ουσια για ενα θεμα που δεν σ΄ενδιαφερει...
Μηπως εαν τα εβρισκες λιγο με τους γονεις σου και τους ελεγες το τι πραγματικα θελεις να κανεις σε αυτη τη ζωη, εκτονωσουν;

ΑΠ: Με ενδιαφέρει πάρα πολύ το θέμα της Αστρολογίας.
Αχ, Άντζι μου θέλω λίγη εκτόνωσηηηηηη!!!!!!!!!!!!..................

Φιλικά Βασίλης

ΥΓ: Ο Κώστας Τόλης έχει ένα επίπεδο. Εσύ μάλλον όχι. Αφού η κριτική σου επικεντρώνεται σε προσωπικό επίπεδο, πρέπει να είσαι φανατίκλα τύπου θύρα 21, θύρα 13 κλπ....
Φυσικό είναι όταν σου τελειώνουν τα επιχειρήματα να καταφεύγεις σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 11:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Θα παρακαλούσα για την αποφυγή των συμπερασμάτων επί προσωπικού.
Πιστεύω ότι μπορεί να γίνει συζήτηση και χωρίς αυτά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 16:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα

Πριν απο λιγο καιρο ο Αστροψυχη Ισχυριστηκε οτι η αστρολογια μπορει να χρησιμοποιηθει για να ταιριαξουν ενα σετ απο φωτογραφιες ανθρωπων με ενα
σετ απο ημερομηνιες και ωρες γεννησεων.

Ε ηρθε η ωρα να δοθμε αν οι ισχυρισμοι αυτοιεχουν τελικα αντικειμενο.

Εδω ειναι 6 φωτογραφιες ανθρωπων.
Παρακαλω δειτε τις και πειτε αν ειναι ενταξει για το τεστ,
αν εχετε καμια αντιρηση, αν υπαρχει κανενα προβλημα, οτιδηποτε.

Εχω 6 φωτογραφιες ωστε να εξαιρεθει 1 αν υπαρχει καποιο προβλημα.

http://users.physics.uoc.gr/~angmis/pics/astro/astro.html

Οταν ολοι οσοι σκοπευουν να δοκιμασουν την τυχη τουσ (η τισ αστρολογικες τους
μεθοδους) συμφωνησουν οτι οι φωτογραφιες ειναι ΟΚ τοτε 8α δημοσιευσω
τισ ημερομηνιες και ωρες Γεννησεως καθως και ενα συμπιεμενο αρχειο με τη λυση του προβληματος.

Οταν Ολοι προτεινουν τη λυση που νομιζουν σωστη, θα δωσω και την κωδικη λεξη για
την αποσυμπιεση του αρχειου.

Για να δουμε... Ποιος απο τους αστρολογους μας εδω μπορει να επειδειξει αυτο που
ο αστροψυχη ισχυριστηκε οτι ειναι δυνατο μεσω της αστρολογιας.

Φυσικα, ολοι οι μη-αστρολογοι ειναι ευπροσδεκτοι να δοκιμασουν. Στο τελος θα δουμε αν ο Βρυλ με την κολοφαρδια του τα πηγε το ιδιο καλα οσο και οι αλλοι με την αστρολογια τους.

Αγγελος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 18:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'Αγγελε καλώς επέστρεψες!

Πρώτα απ' όλα, τόπες και τόκανες, και μ' αρέσουν οι άνθρωποι που τηρούν αυτό που λένε.

Δεν ξέρω αν έχεις πονηρό σκοπό, αλλά η πρώτη πάνω αριστερά φωτογραφία είναι η Julia Roberts, της οποίας ξέρω απ' έξω και ανακατωτά τα αστρολογικά της στοιχεία και δε μ΄αρέσει να "παίζω" με τέτοιους όρους.

Δεν είναι αρκετά καθαρές η πρώτη πάνω δεξιά φωτογραφία (η κοπέλα με κάτι πουρνάρια στο βάθος) και η τελευταία κάτω δεξιά φωτογραφία (το παλληκάρι με τον τοίχο από πίσω του). Η κοπέλα έχει μισόκλειστα τα μάτια της ενώ η φωτογραφία του φίλου είναι τραβηγμένη από σχετικά μακρυά, και δε φαίνονται σχεδόν καθόλου τα μάτια του. 'Ετσι μας ξεφεύγει ένα σημαντικότατο στοιχείο, γιατί τα μάτια κάποιου "προδίδουν" σε μεγάλο βαθμό το αστρολογικό του δυναμικό (ιδιαίτερα τις ενέργειες του Ηλιου και της Σελήνης του). Οι άλλες τρεις φωτογραφίες είναι πολύ ικανοποιητικές.

"Γης παίδες εσμέν και ουρανού αστερόεντος..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 19:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την Julia την εβαλα για να δω αν κανενας απο τους σκεπτικιστες θα εντοπισει
το σφαλμα μου που δημιουργει τρυπα αναξιοπιστιας στο τεστ. Ημουν σιγουρος οτι
εαν εσυ την αναγνωριζες θα το ανεφερες. Συνεπως η Julia αποσυρεται.

Λοιπον, για την κυρια με τα πουρναρια, θα βρω μια αλλη φωτογραφια. Για τον κυριο κατω δεξια δεν νομιζω οτι θα τα καταφερω. Οποτε η θα την δεχτεις ετσι, η θα περιμενεις να βρω αλλο πειρματοζωο, η καποιος απο τους συνομιλητες (απο το αντι-αστρολογικο στρατοπεδο) θα πρεπει να μου στειλει ενα δικο του πειραματοζωο.

Αναμενουμε λοιπον μερικες μερες.

Αγγελος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2006, 00:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφου οι αλλες φωτογραφιες ειναι πολυ καθαρες, γιατι δε μας λες τι ζωδια ειναι ο καθενας τους? Και τι ωροσκοπο εχουν? Και που βρισκονται οι πλανητες τους? Διοτι λοττο παιζω και εγω... Για πες μας, ο κατω αριστερα π.χ., τι ζωδιο ειναι? Τι ωροσκοπο εχει?

_________________________


"... Ο φανατισμός του, ο σαδισμός του, το σκλαβωμένο του μυαλό και οι απολυταρχικές του απόψεις σε καμία περίπτωση δεν προσιδιάζουν σε θεράποντα της επιστήμης."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas_tolis
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2006, 02:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostas_tolis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξαιρετικά αφιερωμένο στο Βασίλη :)

Αγαπητέ κύριε Βασίλη,

Η επιθυμία σας δια μετατόπισην των ζωδίων κατά 24 και κάτι κλικς αριστερά εξετελέσθη με επιτυχία.

Νιώθωμεν βαθύτατην συγκίνηση και χαρά που μπορέσαμε να σας εξυπηρετήσουμε τόσο γρήγορα και μη διστάσετε να μας εκφράσετε και όποιες άλλες επιθυμίες έχετε.

Δια να απολαύσετε την επιθυμία σας, παρακαλώ όπως επισκεφθείτε την παρακάτω διεύθυνσιν,

http://www.astrolisto.com/cgi-bin/index.cgi?action=india

και μετά να μας γνωστοποιήσετε τα σχόλια σας, εσείς αλλά και όποιος άλλος κύριος ή κυρία επιθυμεί.

Μετά Τιμής,

Κώστας Τόλης
www.astrolisto.com
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas_tolis
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2006, 08:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostas_tolis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραθέτω κι εγώ με τη σειρά μου, τη γνώμη ενός διακεκριμένου Αστρολόγου που έζησε και έδρασε στις αρχές του 20ού αιώνα και οι οποίες έχουν να κάνουν με το Κύριο Άρθρο αυτής της συζήτησης και νομίζω ότι θα προσθέσουν λίγο φως στη συζήτηση.

Από το βιβλίο του Max Heindel "απλοποιημένη, επιστημονική αστρολογία"

Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ

" Υπάρχει, μια πλευρά της σελήνης που δεν τη βλέπουμε ποτέ, αλλά εκείνο το μισό κομμάτι της σελήνης είναι τόσο ισχυρός συντελεστής στην πρόκληση της αμπώτιδας και πλημμυρίδας της γήινης παλίρροιας, όσο, και το μέρος της σελήνης που είναι ορατό. Κατά παρόμοιο τρόπο, υπάρχει ένα αόρατο μέρος του ανθρώπου που ασκεί ισχυρή επίδραση στη ζωή, και καθώς οι παλίρροιες μετριώνται σύμφωνα με τη θεωρία για τον ήλιο και τη σελήνη, έτσι και τα ενδεχόμενα της ύπαρξής μας, μετριώνται, από τα περιστρεφόμενο άστρα, τα οποία μπορούμε να ονομάσουμε ως το "Ρολόι του Πεπρωμένου", και η γνώση μας για τη σημασία τους είναι μια απέραντη δύναμη, γιατί στον ικανό αστρολόγο, το ωροσκόπιο αποκαλύπτει κάθε μυστικό της ζώης.

Έτσι όταν δώσετε σ' έναν αστρολόγο τα στοιχεία για τη γέννησή σας, του δώσατε το κλειδί που ανοίγει το εσώτερο μέρος της ψυχής σας, και δεν υπάρχει μυστικό που να μην μπορεί να το βγάλει από κει. Αυτές οι γνώσεις μπορούν να χρησιμοποιηθούν για καλό ή για κακό, για να βοηθήσετε κάποιον ή να του κάνετε κακό, σύμφωνα με το χαρακτήρα του κάθε ανθρώπου. Μόνο σ' ένα σίγουρο φίλο θα πρέπει να εμπιστεύεστε αυτό το κλειδί της ψυχής σας, και δεν πρέπει να το δίνετε ποτέ σ' έναν πρόστυχο άνθρωπο που θέλει να εκπορνεύσει μια πνευματική επιστήμη για να κερδίσει χρήματα.

Στο γιατρό, η αστρολογία είναι πολύτιμη όταν κάνει διάγνωση ασθενειών και δίνει συνταγές φαρμάκων, γιατί αποκαλύπτει την κρυμμένη αιτία όλων των παθήσεων. Αυτή η φάση της επιστήμης αναφέρεται στο βιβλίο "Μήνημα των άστρων" και δίνει πολλά ωροσκόπια για να σας δείξει πώς εμφανίζονται οι υπογραφές διαφόρων ασθενειών στο αστρικό κείμενο. Ο συγγραφέας αυτού του βιβλίου κάνει διάγνωση χωρίς λάθη μ' αυτή τη μέθοδο, των παθήσεων ασθενών σ' όλο τον κόσμο, και η αγάπη θα φωτίσει το δρόμο και σ' άλλους που σκοπεύουν ν' ακολουθήσουν τα ίχνη του Χριστού σαν θεραπευτές ασθενών.

Αν είστε γονέας, το ωροσκόπιο θα σας βοηθήσει να ανακαλύψετε το κακό που κρύβεται μέσα στο παιδί σας και να μάθετε την εφαρμογή της πρόληψης του κακού. Θα σας δείξει και τα καλά σημεία, ώστε να κάνετε ένα καλύτερο άντρα ή καλύτερη γυναίκα, την ψυχή που σας ανέθεσε ο Θεός. Θα αποκαλύψει τη συστηματική αδυναμία και θα σας καταστήσει ικανό να προφυλάξετε την υγεία του παιδιού σας. Θα σας δείξει τα ταλέντα του παιδιού σας και πώς θα ζήσει τη ζωή του ώστε να είναι ωφέλιμη. Επομένως, το μύνημα των κινούμενων τροχιών είναι σημαντικό, και όπως δείξαμε το μεγάλο κίνδυνο του να δίνετε τα στοιχεία της γέννησής σας σε άλλο πρόσωπο, υπάρχει μόνο ένας δρόμος, να μελετήσετε αυτήν την επιστήμη μόνοι σας.

Αυτό το βιβλίο και η απλοποιημένη μέθοδος που περιέχει του πώς να φτιάχνετε ένα ωροσκόπιο μ' εντελώς επιστημονικό τρόπο, δημοσιεύεται για να καταστήσει ικανό οποιονδήποτε που ξέρει πρόσθεση κι αφαίρεση να κάνει αυτή τη δουλειά μόνος του, αντί να βασίζεται σε άλλους. Έτσι θα αποκτήσει βαθύτερες γνώσεις για τις αιτίες που λειτουργούν στη ζωή απ' ό,τι οποιοσδήποτε επαγγελματίας αστρολόγος μπορεί να δώσει που είναι ξένος. "

-------------------
www.astrolisto.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2006, 13:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για να πάμε εκεί πρέπει να έχουμε λύσει το πρώτο θέμα της Αστρολογιας:
"Την λάθος τοποθέτηση των ζωδίων στον έναστρο ουρανό".

Όλες οι Αστρολογικές προβλέψεις των σύγχρονων Αστρολόγων είναι λάθος διότι τοποθετούν τα ζώδια σε λάθος θέση στον έναστρο ουρανό.
Εδώ ξαναλέω:


Λοιπόν από ότι βλέπω φίλε Βασίλη μια από τις επιθυμίες σου πραγματοποιήθηκε.Τα ζώδια τοποθετηθήκαν στη "σωστή" κατεσε θέση τους...

Καταυτό τον τρόπο από Ταυρος γίνομαι Κριός,ο Ωροσκόπος μου στην Παρθένο γίνεται ωροσκόπος στον Λέοντα,και η Σελήνη μου από τους Ιχθείς οπισθοχωρεί στον Υδροχόο...

Το σχόλιο που έχω να κάνω θα είναι πολύ περιεκτικό,μόνο δύο λέξεις:ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ

Ο συνδυασμός Κριός/Λέων/Υδροχόος περιγράφει ένα ακραία εξωστρεφες και κοινωνικό άτομο,έναν άνθρωπο της δράσης και της περιπέτειας,κάποιον που προχωρά σε δράση χωρίς πολύ περίσκεψη,κάποιον που του αρέσει να γίνεται το επίκεντρο της προσοχής,κάποιον που του αρέσει η ταχύτητα και τα επικίνδυνα σπορ,κάποιον που του αρέσει η εντονη γεμάτη διασκεδάσεις ζωή,κάποιον χωρίς ιδιαίτερες ευαισθησίες,κάποιον ΑΛΛΟ! ΟΧΙ ΕΜΕΝΑ...

Όταν λέω καμμία σχέση το εννοώ...απολύτως καμμία σχέση...Είμαι αυτό που περιγράφει ο συνδυασμός Ταυρος/Παρθένος/Ιχθείς...Ακριβώς αυτό...



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vasiliscm
Μέλος 3ης Βαθμίδας


704 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2006, 20:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vasiliscm  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Τόλη,

Κατ'αρχάς σε συγχαίρω που έκανες πράξη αυτό που υποσχέθηκες.

Δείχνεις ότι δεν έχεις σχέση με τους μπακάληδες τύπου Αστροψυχή, Αντζι, karma.

Εσύ είσαι όντως Αστρολόγος.

Θα δοκιμάσω το site σου της ινδιακής Αστρολογίας.

Φιλικά Βασίλης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2006, 21:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Για να πάμε εκεί πρέπει να έχουμε λύσει το πρώτο θέμα της Αστρολογιας:
"Την λάθος τοποθέτηση των ζωδίων στον έναστρο ουρανό".

Όλες οι Αστρολογικές προβλέψεις των σύγχρονων Αστρολόγων είναι λάθος διότι τοποθετούν τα ζώδια σε λάθος θέση στον έναστρο ουρανό.
Εδώ ξαναλέω:


Λοιπόν από ότι βλέπω φίλε Βασίλη μια από τις επιθυμίες σου πραγματοποιήθηκε.Τα ζώδια τοποθετηθήκαν στη "σωστή" κατεσε θέση τους...

Καταυτό τον τρόπο από Ταυρος γίνομαι Κριός,ο Ωροσκόπος μου στην Παρθένο γίνεται ωροσκόπος στον Λέοντα,και η Σελήνη μου από τους Ιχθείς οπισθοχωρεί στον Υδροχόο...

Το σχόλιο που έχω να κάνω θα είναι πολύ περιεκτικό,μόνο δύο λέξεις:ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ

Ο συνδυασμός Κριός/Λέων/Υδροχόος περιγράφει ένα ακραία εξωστρεφες και κοινωνικό άτομο,έναν άνθρωπο της δράσης και της περιπέτειας,κάποιον που προχωρά σε δράση χωρίς πολύ περίσκεψη,κάποιον που του αρέσει να γίνεται το επίκεντρο της προσοχής,κάποιον που του αρέσει η ταχύτητα και τα επικίνδυνα σπορ,κάποιον που του αρέσει η εντονη γεμάτη διασκεδάσεις ζωή,κάποιον χωρίς ιδιαίτερες ευαισθησίες,κάποιον ΑΛΛΟ! ΟΧΙ ΕΜΕΝΑ...

Όταν λέω καμμία σχέση το εννοώ...απολύτως καμμία σχέση...Είμαι αυτό που περιγράφει ο συνδυασμός Ταυρος/Παρθένος/Ιχθείς...Ακριβώς αυτό...



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.


Τι να πω κι εγω!!!!!
Η αντιδραστικοτητα μονο για την αντιδραστικοτητα.....

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas_tolis
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 00:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostas_tolis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άντζι

αντί να κάνεις επανάληψη των παραπάνω για να δημιουργήσεις εντυπώσεις πέφτοντάς τη στο Βασίλη και να μπαχαλεύεις (εσκεμμένα ίσως;) το θρεντ, γιατί δεν απαντάς και στις δικές μου ερωτήσεις παραπάνω; Εγώ βλέπεις σου απάντησα πολύ ευγενικά στις δικές σου, άντε τώρα η σειρά σου...

επαναλαμβάνω τις ερωτήσεις :

εσείς αλήθεια τι δίνετε δωρεάν στα μέλη σας;
ομαδοποιημένες/κοπαδοποιημένες προβλέψεις;

σαν αυτές που διαβάζουμε στις εφημερίδες και σ' αυτά τα σούπερ-ντούπερ περιοδικά;

εσείς οι κριοί σήμερα μπλα μπλα
εσείς οι ταύροι σήμερα μπλα μπλα

είναι αστρολογία αυτό;

------------------
www.astrolisto.com
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas_tolis
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 01:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostas_tolis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μιας και αργείς να απαντήσεις ας προσθέσω και κάτι που ξέχασα στην ερώτησή μου,

Εγώ βλέπεις σου απάντησα πολύ ευγενικά στις δικές σου ερωτήσεις,

παρόλο που η ...διαίσθησή... μου, μου έφερε πολύ αρνητικά, ζηλόφθονα και ακόμα θα έλεγα και εχθρικά vibrations (δονήσεις), που δεν αρμόζουν σε άνθρωπο που ασχολείται με τα πνευματικά ζητήματα. Έχεις κάτι να χωρίσεις μαζί μου;

Ή μήπως θέλεις να κρίνω πώς συμπεριφέρεστε μερικοί στο Βασίλη, σε έναν άνθρωπο σαν πολλούς άλλους, υποψιασμένους, που έχουν κάθε λόγο να αμφισβητούν την "αστρολογία" μαζικής κλίμακας που κυκλοφορεί τα τελευταία χρόνια...

άντε τώρα η σειρά σου...

είναι αστρολογία αυτό;

---------------------
www.astrolisto.com
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 07:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Vasiliscm, θα σε παρακαλούσα ξανά να είσαι περισσότερο προσεκτικός στις εκφράσεις σου κι ειδικά στους χαρακτηρισμούς που αποδίδεις σε κάποιους εκ των συνομιλητών σου.
Είναι η δεύτερη επισήμανση που σου κάνω σε αυτό το θέμα, τουλάχιστον σε προσωπικό επίπεδο...

Σ' αυτό το σημείο θα ήθελα να παρακαλέσω όλους τους συμμετέχοντες να προσπαθήσουν να παραμείνουν περισσότερο ψύχραιμοι στην παράθεση των επιχειρημάτων τους.
Νομίζω πως σε έναν ήρεμο διάλογο είναι πιθανότερο ο συνομιλητής μας να είναι δεκτικός στα ερεθίσματα που του δίνουμε μέσω του διαλόγου μας παρά όταν βρίσκεται σε έναν διάλογο πιο τεταμένο.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostas_tolis
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 09:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostas_tolis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ απόλυτα αγαπητέ Συντονιστή, γιατί δεν μπορεί ο κάθε ένας να πετάει τη λάσπη του εκ του ασφαλούς, σε ανθρώπους που απουσιάζουν, ή και όταν είναι παρών, αλλά δεν βρίσκει επιχειρήματα να υποστηρίξει τη λάσπη του, να προτρέπει τους υπόλοιπους σε αρνητικούς συνειρμούς κι όταν εμφανίζονται ή ζητούν εξηγήσεις, οι λασπολόγοι να αλλάζουν πεζοδρόμιο...

---------------------
www.astrolisto.com
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas_tolis
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 10:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostas_tolis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με την Μετάπτωση των Ισημεριών

Οι Ινδοί τη χρησιμοποιούν - κατά Λίο λεξικό αστρολογίας -, αλλά δεν δίνουν τόση μεγάλη σημασία στα ζώδια - αν κατάλαβα καλά - αλλά περισσότερη στα 28 οικήματα της Σελήνης, τα οποία με τη σειρά τους - με τη βοήθεια της Μετάπτωσης - σημαδεύουν σε κάποιους μακρινούς γνωστούς αστερισμούς, απλανείς αστέρες πες το αν θέλεις. Κι έτσι τους ενδιαφέρει περισσότερο η σχέση των πλανητών με αυτούς τους απλανείς παρά με τα ζώδια. Έχει κι άλλες ιδιομορφίες αλλά δεν είναι το παρόντος.

Όπως και να 'χει γι αυτό μελετούμε αστρολογία, για να οξύνουμε και να διευρύνουμε το μυαλό μας περισσότερο, παρά για να δούμε τι θα φάμε αύριο ;-) Υπ' αυτήν την έννοια και όπως θα 'λεγε κι ο Λίο "κάποια πράγματα θα αποκαλυφθούν από μια πιο εξελιγμένη ανθρωπότητα", μια συμπληρωματική - χωρίς προκαταλήψεις - ματιά δε βλάπτει.

---------------------
www.astrolisto.com

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 17:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για να δουμε... Ποιος απο τους αστρολογους μας εδω μπορει να επειδειξει αυτο που
ο αστροψυχη ισχυριστηκε οτι ειναι δυνατο μεσω της αστρολογιας.

Φυσικα, ολοι οι μη-αστρολογοι ειναι ευπροσδεκτοι να δοκιμασουν. Στο τελος θα δουμε αν ο Βρυλ με την κολοφαρδια του τα πηγε το ιδιο καλα οσο και οι αλλοι με την αστρολογια τους.



Αγγελος,

όποιος παρακολουθεί το θρεντ ίσως πρόσεξε ότι απέφυγα επιμελώς να εμπλακώ στο συγκεκριμένο πείραμα μιας και θεωρώ απίθανο ότι θα έχει θετική έκβαση.Είπα και σε προηγούμενο μήνυμα μου ότι σε πειράματα τα οποία βασίζονται στην καλή ή κακή μνήμη κάποιων μαμάδων,σε καλές ή κακές φωτογραφίες και σε καλές ή κακές προθέσεις εγώ δεν συμμετέχω.

Θεωρώ ότι το συγκεκριμένο πείραμα μπορεί να έχει θετική για την αστρολογία έκβαση μόνο κάτω από κάποιες πολύ αυστηρά καθορισμένες
προυποθέσεις.Ποιές είναι αυτές?

1- Τα δεδομένα γεννήσεων πρέπει να είναι ακριβέστατα

2- Οι φωτογραφίες να είναι όχι μόνο καθαρές αλλά και πολλές έτσι ώστε να αποδίδουν με πιστότητα τοσο το προσωπικό στυλ όσο και μεγάλο αριθμό προσωπικών εκφράσεων και κάτω από διαφορετικές περιστάσεις.Ποιά είναι η έκφραση κάποιου όταν είναι χαρούμενος,λυπημένος,θυμωμένος κλπ.

3- Ο εκτελών το πείραμα θα πρέπει όχι μόνο να γνωρίζει τέλεια αστρολογία,όχι μόνο να παίρνει άριστα στη φυσιογνωμική, αλλά και να είναι τέρας παρατηρητικότητας.

Δεν θα δηλώσω συμμετοχή λοιπόν σε αυτό το πείραμα όχι μόνο γιατί νιώθω ότι δεν καλύπτει τις δύο πρώτες προυποθέσεις αλλά και γιατί προσωπικά ούτε φυσιογνωμιστής είμαι ούτε ιδιαίτερα παρατηρητικός.

Ευχομαι λοιπόν καλή τύχη στον φίλο Αστροψυχή στον οποίο θα βγάλω το καπέλο αν τα καταφέρει...

Εδω θα επαναλάβω το πείραμα το οποίο έχω προτείνει και στο οποίο πιστευω ότι εγώ προσωπικά είμαι ικανός να τα καταφέρω:


1- 5 πρόσωπα μεταξύ 45-55 (για να έχουν πλούσιο βιογραφικό)

2- ληξιαρχικές πράξεις γεννήσεως με αναγραφή ώρας γεννήσεως
για κάθε ένα από αυτά

3- όλοι γεννημένοι στην Αθήνα για να μειωθούν οι πιθανότητες
λάθους στην αναγραφή της ώρας (συνηθισμένο στα επαρχιακά
νοσκοκομεία)

4- πλήρες βιογραφικό του καθενός από αυτά τα άτομα, το οποίο
θα πρέπει απαραίτητα να περιλαμβάνει 5 τουλάχιστον ακριβής
ημερομηνίες (προαιρετικά οι ώρες εδώ) κατά τις οποίες
σημαντικά γεγονότα (γάμος,γέννηση παιδιού,θάνατος γονέα,
σοβαρό ατύχημα,σοβαρή ασθένεια,αλλαγή εργασίας κλπ) έλαβαν
χώρα στις ζωές του κάθε ενός από αυτά τα άτομα.

5- φάκελος για κάθε ένα από αυτά τα πρόσωπα ο οποίος θα περιέχει
τη ληξιαρχική πράξη γεννήσεως και τα αποδεικτικά ότι τα 5
γεγονότα που ζητάω έλαβαν χώρα στις συγκεκριμένες ημερομηνίες.
(δίνονται επίσημα χαρτιά για όλα τα προαναφερόμενα γεγονότα)

6- ορισμός 2 ατόμων κοινής αποδοχής τα οποία θα παρακολουθούν τη
διαδικασία και στα οποία θα παραδοθούν αντίγραφα των φακέλλων.
Τα άτομα αυτά θα είναι μέλη του esoterica.Θα μου στείλεις μια
λίστα με 10 άτομα για την αντικειμενικότητα και την αξιοπιστία
είσαι σίγουρος και θα διαλέξω το ένα εγώ και το άλλο εσείς.

7- α) αποστολή στο e-mail μου των 5 βιογραφικών με τις ημερομηνίες.

β) αποστολή στο e-mail μου 5 διαφορετικών set δεδομένων
γεννήσεων. Το κάθε set θα περιλαμβάνει τα πραγματικά δεδομένα
γεννήσεως για το κάθε ένα από αυτά τα άτομα και τέσσερα
κατασκευασμένα.

8- Δικιά μου αποστολή να ταιριάξω το κάθε βιογραφικό με την πραγμα
τική ώρα γεννήσεως ξεχωρίζοντας την από τις κατασκευασμένες.

9- Θα χρειαστώ 2 γεμάτες μέρες για κάθε ένα από τα 5 set,συνολικά
δηλαδή 10 μέρες.

10- Το πείραμα θα διεξαχθεί μεταξύ 20 Ιουλίου και 5 Αυγούστου την
περίοδο των διακοπών μου.Μέχρι τις 23 Ιουλίου θα πρέπει να
έχω τα στοιχεία στα χέρια μου και σε κάθε περίπτωση το πειραμα
θα πρέπει να εχει ολοκληρωθεί ως τις 4 Αυγούστου.

Αυτό το πείραμα δεν "μπάζει" απο πουθενά και δεν αφήνει κανένα περιθώριο αμφισβήτησης σε κανένα απο τα "αντίπαλα στρατόπεδα".

Αν θέλεις μπορούμε να αυξήσουμε και τον αριθμό του δείγματος έτσι ώστε και ο βαθμός δυσκολίας (ο οποίος αν κάνεις τους υπολογισμούς σου θα δεις ότι είναι ήδη πολύ μεγάλος) να μεγαλώσει ακόμα περισσότερο.Δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Να επαναλάβω και πάλι ότι το πρόσωπο που θα παρακολουθει το πείραμα εκ μέρους μου θα το επιλέξω απο μια λίστα που θα συντάξετε εσείς οι ίδιοι.

Αναγνωρίζω βέβαια ότι η διεξαγωγή και εκτέλεση του πειράματος έχει κάποιες αντικειμενικές δυσκολίες και ότι απαιτεί κάποιο "τρέξιμο".Όπως άλλωστε όλα τα σοβαρά επιστημονικά πειράματα.

Έχετε όμως πολύ χρόνο διαθέσιμο μπροστά σας και εγώ είμαι και θα παραμείνω εδώ...



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.


Edited by - Mercury on 08/05/2006 17:47:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas_tolis
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 22:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostas_tolis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας παίξω κι εγώ λιγάκι...

Σχετικά με τις φωτογραφίες που παρέθεσε ο Άγγελος παραπάνω και υπάρχουν σήμερα στο σάιτ του 8/5/2006

http://users.physics.uoc.gr/~angmis/pics/astro/pic1.jpg
Αιγόκερως Ήλιος ή Ωροσκόπος

http://users.physics.uoc.gr/~angmis/pics/astro/pic2.jpg
Ιχθείς Ήλιος ή Ωροσκόπος

http://users.physics.uoc.gr/~angmis/pics/astro/pic3.jpg
Τοξότης Ήλιος ή Ωροσκόπος

http://users.physics.uoc.gr/~angmis/pics/astro/pic4.jpg
Ταύρος Ήλιος ή Ωροσκόπος

http://users.physics.uoc.gr/~angmis/pics/astro/pic5.jpg
Σκορπιός Ήλιος ή Ωροσκόπος

Τι πιάνω; τι κερδίζω; :) Αν είναι το τρίτο το μακρ..... παρακαλώ να το διατυπώσετε ευγενικά, χεχεχε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 15:11:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Άγγελε αν και θεωρώ θεμιτά όλα αυτά που γράφει ο Mercury, προσωπικά πιστεύω ότι αν οι προθέσεις είναι "αγαθές" και από τις 2 πλευρές (χωρίς δηλαδή ηθελημένες ανακρίβειες και "παγίδες") τότε το πείραμα μπορεί να πετύχει. Βλέπεις, η καχυποψία δεν είναι καλή σύντροφος μου και παρ' όλο που έχω "πάθει" πολλές φορές συνεχίζω να πιστεύω ότι οι άνθρωποι κατά βάση έχουν καλές προθέσεις.

Περιμένω, λοιπόν, να αντικαταστήσεις τη μία τουλάχιστον, από τις φωτογραφίες με μία που να είναι σύμφωνη με τις προδιαγραφές που θέσαμε (και δω, πάλι, σου κάνω "σκόντο". Κανονικά θα έπρεπε και οι 5 φωτογραφίες να πληρούν τις προυποθέσεις, είμαι όμως τόσο σίγουρος ότι θα αναγνωρίσω τους αστρολογικούς συνδυασμούς - το κάνω εδώ και πολλά χρόνια - που στο "σκοντάρω" κι αυτό.

Το μόνο που σου ζητώ να είναι ακριβείς είναι (φυσικά) οι ημερομηνίες, αλλά κυρίως οι ώρες γέννησης. Αν τα άτομα δεν είναι απόλυτα βέβαια για την ακρίβεια της ώρας γέννησης τους σε παρακαλώ να μην τα συμπεριλάβουμε στο πείραμα.

"Γης παίδες εσμέν και ουρανού αστερόεντος..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 15:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε Αστροψυχη, δεν θα μου πεις τι ζωδιο ειναι ο κατω αριστερα? Και τι ωροσκοπος? Και που ειναι οι πλανητες του? Ασε, λοττο με 5 ημερομηνιες παιζω και μονος μου.... εδω, ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:

Στις ποσες μοιρες παιζει ο Κρονος του κατω αριστερα? Ελα, απλο ειναι...

_________________________


"... Ο φανατισμός του, ο σαδισμός του, το σκλαβωμένο του μυαλό και οι απολυταρχικές του απόψεις σε καμία περίπτωση δεν προσιδιάζουν σε θεράποντα της επιστήμης."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vasiliscm
Μέλος 3ης Βαθμίδας


704 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 21:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vasiliscm  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας,

αφού παίζει ο Τόλης θα παίξω κι εγώ:

http://users.physics.uoc.gr/~angmis/pics/astro/pic1.jpg
Οφιούχος με Ωροσκόπο Ωρίωνα

http://users.physics.uoc.gr/~angmis/pics/astro/pic2.jpg
ΑΙγόκερως με Ωροσκόπο Οφιούχο

http://users.physics.uoc.gr/~angmis/pics/astro/pic3.jpg
Τοξότης με Ωροσκόπο Ωρίωνα
(εδώ συμφωνώ με τον Τόλη)

http://users.physics.uoc.gr/~angmis/pics/astro/pic4.jpg
Λέων (εδώ μου είναι δύσκολο να προσδιορίσω τον Ωροσκόπο)

http://users.physics.uoc.gr/~angmis/pics/astro/pic5.jpg
Κριός προς Ιχθύς (πρέπει να γεννήθηκε πάνω στην αλλαγή)

Στοιχηματίζω ότι θα πετύχω περισσότερα από την Αστροψυχή!

ΒασίληςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2006, 20:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε τελικά με τις "προβλέψεις" σας ?

Πετύχατε τίποτα ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy