ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο4 !!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 08:02:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα σε όλους .

Τα πρωινά μας καφεδάκια για όσους ξυπνήσανε τώρα ή θα ξυπνήσουνε μετά…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 09:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Kαλημερα!!!


μπρρρ... σημερα τελικα εχει ψωφοκρυο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 10:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Να κερασω ζεστο sandwich ??



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 10:50:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 11:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ ΔΑΜΑΣΚΗΝΟ
ΥΛΙΚΑ

* 3 κιλά αγουρωπά δαμάσκηνα
* 3 κιλά ζάχαρη
* λίγο χυμό λεμονιού

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Πλένουμε καλά τα δαμάσκηνα, αφαιρούμαι το κουκούτσι και τα κόβουμε σε μικρά κομματάκια.Στη συνέχεια τα αλέθουμε στο μίξερ.

βάζουμε τα δαμάσκηνα σε μια κατσαρόλα προσθέτουμε τη ζάχαρη και ένα ποτήρι νερό. Βράζουμε τη μαρμελάδα σε μέτρια φωτιά για 25 - 30 λεπτά ωσότου δέση καλά αφαιρώντας τον αφρό που σχηματίζεται.

Πέντε λεπτά πριν σβήσουμε τη φωτιά προσθέτουμε το χυμό λεμονιού.

Αποστειρώνουμε τα Βάζα και τα καπάκια, βάζουμε τη μαρμελάδα ζεστή και γυρίζουμε τα Βάζα ανάποδα ωσότου να κρυώσει.


Μην τα θέλετε κι όλα έτοιμα.


έν οίδα ότι ουδέν οίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 11:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
xaxaxaxaxaxaxa

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 12:01:39  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και από έμενα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 14:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλησπέρα στην παρέα, ώρα για φαγητό για να μπορέσουμε να αντισταθούμε και στο κρύο... η θετική πλευρά πρόσληψης των θερμίδων

Καλό μεσημέρι σε όλους, καλή αντοχή και προσοχή στα καιρικά φαινόμενα, εδώ στο κέντρο της Αθήνας αυτή την στιγμή το θερμόμετρο δείχνει 5 βαθμούς, νωρίτερα είχαμε 7 βαθμούς η πτώση άρχισε ήδη και καθώς γύρισα το κεφάλι μου προς την βεράντα βλέπω ότι άρχισε και χιονόνερο.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 17:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
excellente primo gusto

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 18:26:18  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα και καλο ξεπάγιασμα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 18:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy
Καλησπέρα
Κάθε δίσεκτο κουτσοφλέβαρο χιονίζει ... όλες οι προβλέψεις λένε οτι θα συνεχιστεί και φέτος η παράδοση.
Περιμένουμε με αγωνία αύριο το πρωί τα αποτελέσματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 19:02:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
όλες οι προβλέψεις λένε οτι θα συνεχιστεί και φέτος η παράδοση.

Θα ποντάρω υπέρ της πρόβλεψης του χιονιού .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 19:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Tι κανετε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 19:51:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Tι κανετε?

Κρυώνουμε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 20:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
εγω τι να πω που εδω εχει -8 !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 20:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy
quote:
PREDATOR:εγω τι να πω που εδω εχει -8 !!!

Βασικά το πραγματικό κρύο βρίσκεται απο τους μηδέν βαθμούς και κάτω ... οπότε ότι κι'αν πείς έχεις δίκιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 22:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Kαλησπέρα από την παγωμένη Αθήνα, πλέον και εμείς αποκτήσαμε θερμοκρασία 0 βαθμών, κατά την διάρκεια της νύχτας θα πάμε και πιο κάτω όπως φαίνεται. Για να ζεσταθούμε προτείνω ... εκτός από το αυτονόητο και διάφορα συνοδευτικά όπως...

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 00:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
quote:
Keraynos -Για να ζεσταθούμε προτείνω ... εκτός από το αυτονόητο και διάφορα συνοδευτικά όπως...

Χα, Χα, πολύ σωστά κεραυνέ....αλλά επειδή μου αρέσει να πρωτοτυπώ, θα διαλέξω κάτι ξεχωριστό για «αυτονόητο» αυτήν τη φορά, κάτι ποιο extreme ..

Η τέλεια αγκαλιά για ζέσταμα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 10:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα υπναράδες .

Ας πιούμε τα πρωινά μας καφεδάκια και ας ετοιμαστούμε για τρέλες έξω στο χιόνι…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 10:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Καλημερίζω την παρέα!
Ο καιρός θυμίζει χειμώνα και στη Λευκωσία!
Προβλέπονται και χιόνια στα ορεινά μετά το μεσημέρι!
Φαίνεται περίμενε τις εκλογές για να...χιονίσει!!!



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 12:06:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Καλημερα καλημερα... Ηλιος με Κυνοδοντες εδω σε μας! Χιονια σε σας στον Νοτο!!!


ο χειμωνας καλα κρατει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 12:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημερίζω την παρέα!
Ο καιρός θυμίζει χειμώνα και στη Λευκωσία!
Προβλέπονται και χιόνια στα ορεινά μετά το μεσημέρι!
Φαίνεται περίμενε τις εκλογές για να...χιονίσει!!!



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!



Εσυ ψηφιζεις? (ή μαλλον οταν απαντησεις...ψηφισες) ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 14:24:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα και από μένα.
Εδώ χίονιζε όλη νύχτα κάποια ώρα το πρωί σταμάτησε έβγαλε δειλά ήλιο, που κρύφτηκε πάλι για να δώσει την θέση του ξανά στο χίονι.....

....Μπρρρρρρρρ ξεπάγιασα...βγήκα για λίγο στην βεράντα,και καθάρισα το χιόνι όσο μπορούσα, τα καϊμένα τα φυτά μου όσο αντέξουν, το γιασεμί έπιασε πάγο...

Ώρα και για ζεστά ροφήματα...

...

...Όχι elo φραπέ δεν κερνάω σήμερα αυτή την ώρα έχει -2 ακόμα και για σένα ζεστό ρόφημα

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 16:50:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Ελπίζω να μην έχει αντιμετωπίσει κανείς προβλήματα με την "επέλαση του χιονιά" - έχω βαρεθεί να ακούω αυτή την έκφραση! () - και να απολαμβάνει το λευκό τοπίο.
Κι εδώ στα νότια προάστια το έχει στρώσει για τα καλά και συνεχίζει να χιονίζει αρκετά.
Οπότε μάλλον αύριο δεν πάω στην δουλειά!

Μου αρέσει πολύ λοιπόν αυτή η κατάσταση!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 17:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Εγώ το διασκεδάζω, σε μας στην Αθήνα καθώς είναι σπάνιο είναι κάτι ευχάριστο γιατί κρατάει λίγο και το βλέπουμε με διάθεση παιχνιδιού και ρομαντισμού.Ας μας συγχωρήσουν οι φίλοι μας στη βόρεια Ελλάδα ή σε όποια περιοχή συναντούν προβλήματα με αυτή την κατάσταση, για μας είναι μια ευχάριστη νότα μέσα στο χειμώνα και δεν μπορούμε όταν το έχουμε να το δούμε διαφορετικά, από την αρνητική του πλευρά δηλαδή

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 17:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Ελπίζω να μην έχει αντιμετωπίσει κανείς προβλήματα με την "επέλαση του χιονιά" - έχω βαρεθεί να ακούω αυτή την έκφραση! () - και να απολαμβάνει το λευκό τοπίο.
Κι εδώ στα νότια προάστια το έχει στρώσει για τα καλά και συνεχίζει να χιονίζει αρκετά.
Οπότε μάλλον αύριο δεν πάω στην δουλειά!

Μου αρέσει πολύ λοιπόν αυτή η κατάσταση!


In anticipation of my resurrection...



Eιδατε και εσεις λιγο χιονακι, μετα απο σχεδον 3 χρονια ετσι? Μακαρι να χιονιζε και εδω λιγο, ωστε να μαλακωνε το κρυο... τωρα εχουμε ηλιοφανεια, αλλα ψωφοκρυο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 20:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
quote:
D. I - Οπότε μάλλον αύριο δεν πάω στην δουλειά!

Έλα ντε που εγώ την πάτησα και πήγα σήμερα, αλλά πάλι καλά, κατάφερα και γύρισα προτού παγώσουν εντελώς τα πάντα .

quote:
Keraynos - Όχι elo φραπέ δεν κερνάω σήμερα αυτή την ώρα έχει -2 ακόμα και για σένα ζεστό ρόφημα

Ωχ, άντε πάλι μόνος μου θα φτιάχνω καφέ… ΦΡΑΠΕ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 20:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
quote:
Ωχ, άντε πάλι μόνος μου θα φτιάχνω καφέ… ΦΡΑΠΕ .

Τςτςτςτς αγύριστο κεφάλι καλά ....


...έτοιμος

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 21:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
ΑΑΑ, θέλω και το τοπίο χιονισμένο, μόνο έτσι ευχαριστιέμαι το φραπεδάκι μου .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 22:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Τι να σου κάνω φίλε μου elo είναι σκοτάδι, την μέρα φωτογράφιζα συνέχεια έξω στο χιόνι, αν ήταν ακόμα μέρα εύκολο θα μου ήταν να κάνω ένα φραπέ(για μένα, ναι όσο κι αν βάζω ζεστά καφεδάκια και γω του φραπέ είμαι, απλώς χωρίς πάγο τέτοια εποχή)και να τον πάω πρώτα για μια φωτογράφιση στη βεράντα που έχει μπόλικο χιόνι...
Για να δούμε όμως σκέφτηκα μία πατέντα... έτσι κι αλλιώς θα έφτιαχνα καφέ για μένα

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy