ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο4 !!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 21:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:
Καλησπερα .
Predator ψυχραιμία αυτά συμβαίνουν.

νομιζω οτι καταλαβες σε ποιο αναφερομαι...


quote:
Kαλησπερίζω την όμορφη συντροφιά.

Περαστικά στους αρρωστούληδες.



Καλησπερα στην αγαπητη Gretel και στον αγαπητο Krio μας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 21:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλησπέρα και από μένα, οι σελίδες επιμένουν να παίζουν με την υπομονή μου, τέλος πάντων τουλάχιστον ανοίγουν λίγο πιο γρήγορα από χθες κάτι είναι και αυτό.

Φίλε predator όπως πολύ σωστά σου είπε και ο αγαπητός open mind, αυτά συμβαίνουν, και θα συμβαίνουν όσο υπάρχουν άνθρωποι.
Εξάλλου είμαστε όλοι ίδιοι και όλοι τόσο διαφορετικοί ταυτόχρονα, θα συναντήσεις πολλές διαφορετικές απόψεις στην ζωή σου, με άλλες θα συμπέσει η γνώμη σου, με άλλες πάλι θα διαφωνήσεις, μην αφήνεις όμως κάποιες απόψεις, όπως και να ειπωθούν να σου χαλάνε την διάθεση, χαμογέλα πιο κερδισμένος θα βγείς, θα έχεις κρατήσει την γαλήνη σου.

Μη ξεχνάς ότι τα forum τα chat και γενικότερα όλες αυτές οι ομάδες συζητήσεων που υπάρχουν στο internet δεν είναι τίποτε άλλο από μικρογραφία του κόσμου που ζούμε, άλλοι φοράνε μάσκες άλλοι όχι, άλλοι είναι ευγενικοί, άλλοι υβριστές, άλλοι με παρωπίδες και άλλοι με ανοιχτό μυαλό έτοιμο να δεχτεί τη γνώση.

Και γω πολλές φορές έχω φτάσει στα όρια μου, έχουν δοκιμαστεί τα νεύρα μου, αλλά ξαναδιαβάζοντας κάποια πράγματα όταν πλέον έχει περάσει αρκετή ώρα το μόνο που λέω φωναχτά μπροστά στον υπολογιστή είναι Έλεος!!! και σκάω στα γέλια.

Να κεράσω τώρα γλυκές κρέπες να γλυκαθούν και οι στεναχωρημένοι και οι αρωστούληδες αλλά και όλοι μας γενικά;

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 21:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Λοιπον...δεν ξερω αμα θα σας αρεσει το κερασμα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 21:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
quote:
Λοιπον...δεν ξερω αμα θα σας αρεσει το κερασμα...

Το φιλέτο είναι από τα αγαπημένα μου

Και φαίνονται πεντανόστιμα

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 22:19:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Kάτι λείπει!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 22:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 22:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

quote:
Λοιπον...δεν ξερω αμα θα σας αρεσει το κερασμα...

Το φιλέτο είναι από τα αγαπημένα μου

Και φαίνονται πεντανόστιμα

Wolf


Αμα είναι σχεδόν ΩΜΟ ΣΥΜΦΩΝΩ!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 22:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
quote:
Αμα είναι σχεδόν ΩΜΟ ΣΥΜΦΩΝΩ!!!

Αυτό εννοείται, το χρειάζεται το αιματάκι του για να το κάνει ζουμερό!!!

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 22:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel

Xχε χε εε αφιερωμένο συναδέλφισσα!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 22:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Κάτι μου λέει ότι Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο4 συνεχίζει να κερνάει τα καλύτερα κομμάτια της «αγοράς»……

Το θέμα όμως είναι τις ώρες που έρχομαι εγώ από την δουλεία δεν προλαβαίνω ούτε μυρωδιά…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 00:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Φίλε elo μπορεί να μην πρόλαβες κοψίδι από το υπέροχο σφαχτό του Ρέμπραντ που πρόσφερε η gretel, όμως μετά από ένα καλό φαγητό έρχεται η ώρα του φρούτου, έτσι πρόλαβες τα φρούτα του Σεζάν

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 07:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Καλημερίζω την ποιο όμορφη παρέα!
Φραπεδιά θέλει κανείς;

Και τροχάδην για τη δουλειά...



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 07:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σας!

Ο συγκεκριμένος πίνακας του Ρέμπραντ είναι όντως αρκετά ωραίος.

Το φιλέτο κι εμένα μου αρέσει να έχει το αίμα του κι ας με λένε καννίβαλο κάποιοι που γνωρίζουν την προτίμηση μου αυτή.

quote:
Το θέμα όμως είναι τις ώρες που έρχομαι εγώ από την δουλεία δεν προλαβαίνω ούτε μυρωδιά…

Κι εγώ που τα βλέπω το πρωί δεν θέλω ούτε να τα φάω ούτε να τα μυρίσω!

Λοιπόν, σήμερα θα κάνει πολύ καλό καιρό - απ' ό,τι φαίνεται - οπότε ας τελειώσουμε τις δουλειές μας και μετά ας βγούμε να πάμε καμία βόλτα.

Φίλε Krios, προς το παρόν φέρε έναν φραπέ από δω!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 08:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα φιλαράκια .

Καλέ μου κεραυνέ τα φρουτάκια είναι ότι πρέπει για το πρωί, και ειδικά με το φραπεδάκι που κέρασε ο Κριός, μπορώ να πω ότι η μέρα μου ξεκινάει μια χαρά…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 10:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Kαλημερα σε ολους!

Απο χθες μεχρι και σημερα, δεν προλαβαινεις να διαβασεις τις "απαντησεις"!!!!


Τα "καρβουνα" σας ανοιξαν την ορεξη ετσι?

εγω παντως σημερα το πρωι βολευτικα με μια μπανανα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 10:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Καλημέρα στη φαγανή παρέα που το μυαλό τους είναι μονίμως στη μάσα!!!

quote:
Ο συγκεκριμένος πίνακας του Ρέμπραντ είναι όντως αρκετά ωραίος.
Τώρα ρε παιδιά - συγχωρέστε με κιόλας, δεν είμαι και ειδήμων στα των τεχνών - αλλά εμένα μια αηδία μου έφερε ο πίνακας αυτός...

quote:
Φραπεδιά θέλει κανείς;
Σε ζεστό δεν έχουμε κάτι;

Αγαπητέ μου Predator, τί σου κάνανε και σε συγχύσανε έτσι βρε παιδί μου; Ξετσίτωσες σήμερα;;;

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 10:08:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημέρα σας!

Ο συγκεκριμένος πίνακας του Ρέμπραντ είναι όντως αρκετά ωραίος.

Το φιλέτο κι εμένα μου αρέσει να έχει το αίμα του κι ας με λένε καννίβαλο κάποιοι που γνωρίζουν την προτίμηση μου αυτή.


In anticipation of my resurrection...




σας αρεσει οπως το τρωνε οι Γαλλοι ε?

Εμενα μου αρεσον καλοψημενα! αλλα οχι σαν να εχουν παθει αφυδατωση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 10:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
quote:
εγω παντως σημερα το πρωι βολευτηκα με μια μπανανα


Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 10:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:


Αγαπητέ μου Predator, τί σου κάνανε και σε συγχύσανε έτσι βρε παιδί μου; Ξετσίτωσες σήμερα;;;

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!



Ειπα και χθες... μολις μπαινω σε αυτο το μαγαζι, τα νευρα μενουν εξω... αλλα δεν θελω να επεκταθω παραπανω για αυτο το θεμα, καθως πρωτον θλεω να το ξεχασω και δευτερον δεν θελω να δωσω συνεχεια, γιατι θα μας οδηγησει αλλου, κατι που δεν το θελω! Κυριοτερα, δεν θελω να του δωσω αξια, για να νομιζει μετα οτι ειναι καποιος τρανος!


Σημερα παντως ειμαι μια χαρα...
τελος παντων βαζω ενα τεραστιο Χ και παμε παρακατω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 10:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

quote:
εγω παντως σημερα το πρωι βολευτηκα με μια μπανανα


Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!



εφαγα μια μπανανα πριν απο λιγο για δεκατιανο... που πηγε το μυαλο σου???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 10:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
quote:
εφαγα μια μπανανα πριν απο λιγο για δεκατιανο... που πηγε το μυαλο σου???
Δεν φταίω εγώ, η μπανάνα φταίει που είναι φρούτο για ποικίλες χρήσεις...

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 10:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
επρεπε να το γραψω διαφορετικα τοτε, να μην αφησω υπονοιες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 11:06:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα και από μένα, ώρα και για ζεστό καφεδάκι για να είναι όλοι ευχαριστημένοι

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 11:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 11:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Nα 'σαι καλά keraynos - σ'ευχαριστούμε για το καφεδάκι

quote:
επρεπε να το γραψω διαφορετικα τοτε, να μην αφησω υπονοιες
Εεεμ, χωρίς διευκρινίσεις γίνονται παρεξηγήσεις

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 11:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
εγω παντως σημερα το πρωι βολευτικα με μια μπανανα

Έχω αλλεργία στη μπανάνα οπότε όχι μόνο δε μπορώ να την φάω αλλά δε μπορώ ούτε τη μυρωδιά της!

quote:
Τώρα ρε παιδιά - συγχωρέστε με κιόλας, δεν είμαι και ειδήμων στα των τεχνών - αλλά εμένα μια αηδία μου έφερε ο πίνακας αυτός...

loukritia μου, πιστεύω ότι είναι πολύ λογικό η τέχνη να κινητοποιεί διαφορετικά συναισθήματα στους ανθρώπους.
Παράδειγμα, δε μου αρέσουν οι πίνακες του Πικάσο γιατί δε με εκφράζει η συγκεκριμένη τεχνική.
Άλλοι έχουν πάθος με τον Πικάσο.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 11:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
μαλλον να το γενικευσουμε... ο καθενας εχει το γουστο του στους ζωγραφους, και την τεχνικη τους...

Σε αλλους αρεσει και ο Da Vinci για παραδειγμα, σε αλλους ο Εγγονοπουλος, σε αλλος ο Θεοτοκοπουλος και παει λεγοντας! Συνηθως ομως, παει ανα "ρευμα" και ειδος, και οχι μονο ως καλλιτεχνης!

π.χ. ιμπρεσσιονισμος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 12:19:05  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημερα .
Pretador αυτά με τις μπανάνες τα διευκρινίζουν

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 13:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
quote:
Έχω αλλεργία στη μπανάνα οπότε όχι μόνο δε μπορώ να την φάω αλλά δε μπορώ ούτε τη μυρωδιά της!
Ααα, δεν ξέρεις τί χάνεις...

quote:
loukritia μου, πιστεύω ότι είναι πολύ λογικό η τέχνη να κινητοποιεί διαφορετικά συναισθήματα στους ανθρώπους.
Παράδειγμα, δε μου αρέσουν οι πίνακες του Πικάσο γιατί δε με εκφράζει η συγκεκριμένη τεχνική.
Άλλοι έχουν πάθος με τον Πικάσο.
Πολύ σωστά, αλλά πώς γίνεται να σ'αρέσει ένας πίνακας που δείχνει το καημένο το ζωάκι; Θα μου πεις, γιατί ρε κοπελιά, όταν τα τρως δεν σε πειράζουν; Αυτό δε σημαίνει ότι μ'αρέσει να τα βλέπω κιόλας... Αnyway, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Εμένα ας πούμε από ζωγράφους μ'αρέσει ο φίλος μου ο Μήτσος-ταλεντάρα!

quote:
Pretador αυτά με τις μπανάνες τα διευκρινίζουν
Πες τα βρε Open Mind να μη νιώθω άσχημα για αυτό που σκέφτηκα...

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2008, 13:41:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πες τα βρε Open Mind να μη νιώθω άσχημα για αυτό που σκέφτηκα...


Είσαι πονηρούλα εδώ που λέμε Αλλα και η διατύπωση ήταν λίγο παράξενη Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy