ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο4 !!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2008, 10:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Καλημερα σας...

Οι απεργειες ειναι νομιμο δικαιωμα των εργαζομενων (αρκει να ανακοινωνονται απο τα Συνδικαλιστικα Σωματεια των Εργαζομενων) ΑΛΛΑ τα τελευταια χρονια, οι εκαστωτε κυβερνησεις, ειναι αδιαλλακτες στο θεμα των απεργων, και τελικα περνανε αυτο που οι κυβερνησεις θελουν!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2008, 10:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
quote:
PREDATOR- Οι απεργειες ειναι νομιμο δικαιωμα των εργαζομενων (αρκει να ανακοινωνονται απο τα Συνδικαλιστικα Σωματεια των Εργαζομενων)

Συμφωνώ φίλε PREDATOR , αρκεί να μην καταπατάμε και τα δικαιώματα των άλλων πολιτών .

Τι εννοώ .

Την Τετάρτη που μας πέρασε όταν πήγα το πιτσιρικά στον βρεφονηπιακό σταθμό, οι συνδικαλιστές του δήμου είχαν μαζευτεί απ΄έξω, μην αφήνοντας με το έτσι θέλω γονείς και δάσκαλους να πάνε τα παιδία στις τάξεις .

Για σκεφτείτε τους γονείς που βρίσκονται στην δύσκολη θέση, τι να κάνουν με τα παιδία τους λόγω τις δουλείας τους .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2008, 11:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ετσι... δεν μπορουν μια ομαδα ανθρωπων, να απεργησουν ετσι αυτοβουλως! ειναι αντιδεοντολογικο, και βλαπτουν οχι μονο τα συμφερωντα τους, αλλα και τα συμφερωντα των τριτων, που επηρεαζουν!

οι πιο πολλοι βεβαια, το κανουν αυτοβουλως, και μαλιστα διεκδικουν και περισσοτερα απο οτι τους αναλογουν... αλλοι ανθρωποι, που σιγουρα εχουν περισσοτερη αναγκη, αλλα δεν κανον απεργια, επειδη δεν μπορουν, γιατι χανουν μισθους...

να πω παρδειγμα? οι "υπαλληλοι" της ΔΕΗ, αλλα οχι αυτοι που δουλευουν στα γραφεια, αλλα αυτοι που δουλευουν στα λιγνιτορυχεια!

τι να πουν και αυτοι, που κινδυνευουν και σωματικα αλλα προπαντων η υγεια τους!

αυτων οι ασφαλειες ειναι οι χαμηλοτερες, απο ολων των "απλων" υπαλληλων, στα γραφεια ακομα και στην μοναδες συγκεντρωσης!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2008, 13:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Ξέρω ότι είμαι ξεκούδουνη και άσχετη, αλλά το είδα κι έριξα πολύ γέλιο

http://www.youtube.com/watch?v=FQt-h753jHI

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2008, 13:21:27  Εμφάνιση Προφίλ
Συμφωνώ ότι έχουν δικαίωμα να διεκδικήσουν τα συμφέροντα τους αρκεί όμως
Να μην βλάπτουν το κοινωνικό σύνολο η απεργία της ΔΕΗ ας πούμε τι φταίνε οι
Πολίτες ? εγώ πχ έχω κλείσει το κατάστημα μου δυο απογευματα2 ώρες πιο μπροστά
Γιατι δεν είχα ρεύμα ποιος θα μου πληρώσει την χασούρα ?και μιλάμε για ώρες αιχμής?
Άλλος του κάηκε κάποιο μηχάνημα κτλ .

quote:
Οι απεργειες ειναι νομιμο δικαιωμα των εργαζομενων (αρκει να ανακοινωνονται απο τα Συνδικαλιστικα Σωματεια των Εργαζομενων) ΑΛΛΑ τα τελευταια χρονια, οι εκαστωτε κυβερνησεις, ειναι αδιαλλακτες στο θεμα των απεργων, και τελικα περνανε αυτο που οι κυβερνησεις θελουν!



Είναι γεγονός ότι τα τελευταία χρονια δεν ιδρώνει το αυτί τους με τις απεργίες μονο
Ένας τρόπος υπάρχει η ψήφος μονο αυτό φοβούνται μην χάσουν τα προνομια
Αλλα δυστυχώς ο κόσμος δεν το καταλαβαίνει .
Αν δουν ότι ο κόσμος ξύπνησε σκέπτεται έξυπνα και όχι πονηρά οποτε υπάρχει
Κίνδυνος για τα δυο μεγάλα κόμματα τότε ίσως νοιαστούν όχι βεβαία γιατι τους
Έπιασε ο πόνος απλα μην χάσουν τις καρέκλες τους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2008, 16:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
quote:
Ας μπει κάποιο μάθημα στα σχολεία που να αφορά το περιβάλλον και να προτείνει λύσεις και συμπεριφορές των πολιτών.
Γνωρίζω ότι γίνεται κάτι τέτοιο στα σχολεία - νομίζω στο Δημοτικό - αλλά ας γίνει πιο εντατικά.

Φίλε Dying_Incubus υπάρχουν περιβαλλοντικά προγράμματα που γίνονται στα σχολεία(Γυμνάσια-Λύκεια), από το υπουργείο παιδείας με διάφορες θεματικές, συγκεκριμένα η θεματική που έχει το δικό μου σχολείο είναι η αξιοποίηση των απορριμάτων, διάφορες κατασκευές από άχρηστα αντικείμενα σε χρηστικά, επίσης έχουμε και πρόγραμμα ανακύκλωσης, αν και θεωρείται από τις δύσκολες περιοχές εκεί που βρίσκεται το σχολικό συγκρότημα που είμαι, αρκετά παιδιά έχουν αποκτήσει περιβαλλοντική συνείδηση.


quote:
Συμφωνώ ότι έχουν δικαίωμα να διεκδικήσουν τα συμφέροντα τους αρκεί όμως
Να μην βλάπτουν το κοινωνικό σύνολο η απεργία της ΔΕΗ ας πούμε τι φταίνε οι
Πολίτες ? εγώ πχ έχω κλείσει το κατάστημα μου δυο απογευματα2 ώρες πιο μπροστά
Γιατι δεν είχα ρεύμα ποιος θα μου πληρώσει την χασούρα ?και μιλάμε για ώρες αιχμής?
Άλλος του κάηκε κάποιο μηχάνημα κτλ .

Καλέ μου Open Mind, αυτός είναι σκοπός της απεργίας, να προκληθεί αναστάτωση γιατί μόνο έτσι μπορεί ο εργαζόμενος, με το όπλο της απεργίας να πιέσει καταστάσεις, σίγουρα όταν γίνεται μία απεργία κάποιοι άλλοι κλάδοι εργαζομένων πληρώνουν την νύφη, αλλά για σκέψου θα μπορούσε να γίνει αλλιώς;

Wolf

Edited by - keraynos on 14/03/2008 17:07:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2008, 17:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Έλεος loukritia χαχαχαχαχα κόντεψα να πέσω από την καρέκλα, τύφλα να 'χουν τ'Αγγλικά της Θώδη!!!Φαντάζεσαι να είναι το επόμενο σουξέ της;Κάπως έτσι θα μας το πει!!!

Kennnn leeeeee χαχαχαχαχαχαχαχα

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2008, 18:00:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Καλέ μου Open Mind, αυτός είναι σκοπός της απεργίας, να προκληθεί αναστάτωση γιατί μόνο έτσι μπορεί ο εργαζόμενος, με το όπλο της απεργίας να πιέσει καταστάσεις, σίγουρα όταν γίνεται μία απεργία κάποιοι άλλοι κλάδοι εργαζομένων πληρώνουν την νύφη, αλλά για σκέψου θα μπορούσε να γίνει αλλιώς;



Ας κόψουν το ρεύμα στις συνοικίες των υπουργών εγώ τι φταίω ?εγώ έκανα τη
Ρύθμιση ? η ας πάνε πορεία στο υπουργείο .
Το κακό είναι την νύφη την πληρώνουμε πάντα εμείς .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2008, 20:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Πορείες γίνονται φίλε μου από όλους τους εργαζόμενους που απεργούν, γι'αυτό άλλωστε επικρατεί αυτό το κυκλοφοριακό χάος.

Δυστυχώς είναι αλήθεια ότι με την απεργία της Δ.Ε.Η, πολλές άλλες κατηγορίες εργαζομένων και και μη έχουν πληρώσει την νύφη, μόνο τα ευπαθή προϊόντα να σκεφτούμε που θα βάλουμε στο τραπέζι μας τι ταλαιπωρία έχουν περάσει, και τι κινδύνους διατρέχουμε από την κατανάλωσή τους είναι αρκετό.
Όπως επίσης κίνδυνο μπορεί να διατρέχουν και όσοι επιβάλλεται να παίρνουν κάποια συγκεκριμένα φάρμακα που απαιτούν για την συντήρησή τους ψυγεία.

Τώρα όσο για τις γειτονιές των πολιτικών μακάρι να 'ξερα που μένουν όλοι τους, ίσως κάποιοι από αυτούς να έχουν ζήσει διακοπές ρεύματος, αλλά άλλο να είσαι σπίτι και να σου σβήσει το φως για κανένα δίωρο, που αν είναι και μέρα περνάει σχεδόν αδιάφορο, και άλλο να είσαι εργαζόμενος και να θίγεται η δουλειά σου(εδώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου), και να τους έσβησε στους πολιτικούς το φως στο "διαμερισματάκι" η στην βιλλάρα τους δεν θα 'χουν γεννήτρια; και αν δεν έχουν κανένα κεράκι δεν θα παίζει αν έχει νυχτώσει για να γίνουν έστω για λίγη ώρα ρομαντικοί;

Wolf

Edited by - keraynos on 14/03/2008 20:53:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2008, 11:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα σε όλους τους υπναράδες .

Ας ξεκινήσουμε με τα πρωινά μας καφεδάκια..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2008, 11:20:18  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα .
quote:
Τώρα όσο για τις γειτονιές των πολιτικών μακάρι να 'ξερα που μένουν όλοι τους, ίσως κάποιοι από αυτούς να έχουν ζήσει διακοπές ρεύματος, αλλά άλλο να είσαι σπίτι και να σου σβήσει το φως για κανένα δίωρο, που αν είναι και μέρα περνάει σχεδόν αδιάφορο, και άλλο να είσαι εργαζόμενος και να θίγεται η δουλειά σου(εδώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου), και να τους έσβησε στους πολιτικούς το φως στο "διαμερισματάκι" η στην βιλλάρα τους δεν θα 'χουν γεννήτρια; και αν δεν έχουν κανένα κεράκι δεν θα παίζει αν έχει νυχτώσει για να γίνουν έστω για λίγη ώρα ρομαντικοί;



Δεν έχεις άδικο σίγουρα θα έχουν γεννήτριες ας πάνε να διαδηλώσουν έξω από τα γραφεία τους .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2008, 11:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Ας κόψουν το ρεύμα στις συνοικίες των υπουργών εγώ τι φταίω ?εγώ έκανα τη
Ρύθμιση ? η ας πάνε πορεία στο υπουργείο .
Το κακό είναι την νύφη την πληρώνουμε πάντα εμείς .


αυτο ειναι "σεναριο επιστημονικης φαντασιας"

και να το κανουν φιλε Open Mind... ουτως ή αλλως, αυτοι δεν πληρωνουν το ρευμα και εχουν και γεννειτριες


Μια περαστικη καλημερα, λογω διαβασματος... αυριο εχω εξετασεις για την Αδεια του Οδικου Μεταφορεα, οποτε, σημερα πρεπει να ξεσκιστω


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2008, 11:50:54  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι συμφωνώ ότι ειναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας είναι γιατί δεν έχουν τα κότσια .
Predator καλή επιτυχία .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2008, 11:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα στη παρέα
Σήμερα στην ανακοίνωση που έβγαλε η Δ.Ε.Η βλέπω ότι όλες οι περιοχές του Ν. Αττικής έχουν σταδιακά διακοπές ρεύματος, δεν υπάρχει καμία εξαίρεση.

"Που και πότε θα γίνουν οι διακοπές ρεύματος σήμερα Σάββατο"

Σύμφωνα με ενδεικτικό κατάλογο που εξέδωσε η ΔΕΗ, οι περιοχές του νομού Αττικής στις οποίες θα σημειωθούν διακοπές ρεύματος το Σάββατο 15 Μαρτίου 2008 είναι οι εξής:

08:00 – 09:30: Σεπόλια, Πλ. Αττικής, Κολωνός, Λένορμαν, Μεταξουργείο, Πλάτωνος, Βοτανικός, Ρούφ, Νεα Ιωνία, Ηράκλειο, Πεύκη, Ριζούπολη, Μαρούσι, Μελίσσια, Κηφισιά,Παγκράτι, Ζωγράφου, Καισαριανή, Καρέας, Βύρωνας, Ιλίσια, Γουδή, Νέος Κόσμος.

09:30 – 11:00: Ταύρος, Ρέντη, Μοσχάτο, Ν. Φάληρο, Τερψιθέα, Καστέλλα, Πειραϊκή, Πειραιάς, Καμίνια, Πηγάδα, Πέραμα, Κερατσίνι, Αμφιάλη, Δραπετσώνα, Νίκαια, Κορυδαλός.

11:00 – 12:30: Μενίδι, Θρακομακεδόνες, Βαρυμπόμπη, Λυκόβρυση, Ερυθραία, Εκάλη, Δροσιά, Διόνυσος, Άγιος Στέφανος, Άνοιξη, Κιούρκα, Καπανδρίτι, Κάλαμος, Ωρωπός, Οινόφυτα, Σκαραμαγκάς, Ασπρόπυργος, Ελευσίνα, Μάνδρα, Μέγαρα, Σαλαμίνα, Φιλαδέλφεια, Μεταμόρφωση, Χαλκιδώνα, Άγιοι Ανάργυροι, Φυλή, Άνω Λιόσια.

12.30 - 14:00: Μαραθώνας, Νέα Μάκρη, Ραφήνα, Πικέρμι, Παλλήνη, Γέρακας, Πεντέλη, Βριλήσσια, Γλυκά Νερά, Παιανία, Σπάτα, Λούτσα, Κορωπί, Μαρκόπουλο, Πόρτο Ράφτη, Κερατέα, Καλύβια, Λαύριο, Σούνιο, Ανάβυσσος, Λαγονήσι.

18:30 – 20:00: Υμηττός , Δάφνη , Νέα Σμύρνη , Παλαιό Φάληρο , Άγιος Δημήτριος , Ηλιούπολη , Αργυρούπολη, Άλιμος , Ελληνικό, Καλλιθέα , Τζιτζιφιές, Χαροκόπου , Κουκάκι , Πετράλωνα, Καλαμάκι, Γλυφάδα , Βούλα, Βουλιαγμένη, Βάρη, Βάρκιζα.

20:00 – 21:30: Αιγάλεω, Αγία Βαρβάρα, Δαφνί, Χαϊδάρι, Περιστέρι, Ίλιο, Πετρούπολη, Καματερό, Παπάγου, Χολαργός, Ψυχικό, Γαλάτσι, Φιλοθέη, Κολλέγιο, Χαλάνδρι, Αγία Παρασκευή.

21:30 – 23:00: Κολωνάκι, Ζάππειο, Θησείο, Μοναστηράκι, Μουσείο, Εξάρχεια, Πατήσια, Πλ. Αμερικής, Κολιάτσου, Πλ. Βικτωρίας, Π. Άρεως, Γκύζη, Αμπελόκηποι, Ελληνορώσων, Ερυθρός, Πολύγωνο, Κυψέλη.

πηγή:www.madata.gr

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2008, 12:34:10  Εμφάνιση Προφίλ
Βγαλανε ανακοίνωση μέχρι τις 18.00 δεν θα κάνουν διακοπές .
http://www.anakoinoseisdei.gr/anakoinosi_diak.pdf
Άντε να δούμε όχι τίποτα άλλο αλλα παίζει και η παναθα στην ξανθή αύριο
Και αγχώνομαι μην κάνει διακοπή ρεύματος και χάσω το ματς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2008, 13:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Η μία από τις απεργίες κατά τα φαινόμενα έληξε...


Ξεκίνησε η αποκομιδή των απορριμμάτων

Ξεκίνησε η αποκομιδή των απορριμμάτων στους δρόμους της Αθήνας, μετά την απόφαση της συνομοσπονδίας ΠΟΠ - ΟΤΑ να αναστείλουν την απεργία.

Ωστόσο, το κλίμα από την πλευρά των απεργών παραμένει τεταμένο, καθώς χθες το βράδυ, η ΠΟΕ - ΟΤΑ δήλωνε ότι θα συνεχίσει τις κινητοποιήσεις, ενώ την Κυριακή το μεσημέρι θα συνέλθει το Γενικό Συμβούλιο της Ομοσπονδίας για να αποφασίσει σχετικά με το μέλλον των κινητοποιήσεων.

Μάλιστα, το βράδυ δυνάμεις των ΜΑΤ είχαν παραταχθεί έξω από τη χωματερή των Άνω Λιοσίων, προκειμένου να γίνει η αποκομιδή και η απόθεση των απορριμμάτων χωρίς κανένα πρόβλημα.

www.kathimerini.gr


Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2008, 14:06:09  Εμφάνιση Προφίλ
Πάντως τους παραδέχτηκα τους εργαζόμενους στην καθαριότητα όταν πήγανε
Έξω απ το υπουργείο και πετάξανε τα σκουπίδια
.
Μάγκες .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2008, 15:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2008, 17:44:58  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα ερημία σήμερα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2008, 20:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Πράγματι, πολύ relax έχει πέσει σήμερα…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2008, 08:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

quote:
και αν δεν έχουν κανένα κεράκι δεν θα παίζει αν έχει νυχτώσει για να γίνουν έστω για λίγη ώρα ρομαντικοί;

Καλή μου keraynos, δε μπορώ με τίποτα να σκεφτώ κάποιους να έχουν φλογερό ταμπεραμέντο!

Όσον αφορά την απεργία των καθαριστών, εχθές - νομίζω - άκουσα ότι ήρθαν σε μεταξύ τους σύγκρουση κάποιοι μόνιμοι υπάλληλοι που απεργούσαν με κάποιους εποχικούς που ξεκίνησαν την συγκομιδή των σκουπιδιών.
Κι είναι κρίμα σε έναν κλάδο να δημιουργούνται τέτοιου είδους εντάσεις και να μην αναγνωρίζεται στον καθένα τους το δικαίωμα να λειτουργήσει κατά πως εκείνος ορίζει ως το καλύτερο για τον εαυτό του.

Εν πάσει περιπτώσει, η μέρα είναι υπέροχη κι ενδείκνυται για καμία βόλτα.
Απολαύστε την!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2008, 10:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα σε όλους .

Πράγματι η μέρα είναι πολύ καλή για καφεδάκι …αλλά προσέξτε να μην υπάρχουν κάδοι τουλάχιστον σε απόσταση 500 μέτρων


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2008, 13:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα σε όλους
Από Μάρτη καλοκαίρι έχουμε, πράγματι είναι μία ηλιόλουστη μέρα ιδανική να κατηφορήσουμε στις κοντινές παραλίες για καφεδάκι...και για κανένα μεζεδάκι μετά

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2008, 18:14:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλησπερα σε ολους παιδια... επεστρεψα δριμμυτερος


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2008, 18:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
η ερημια δικαιολογειται... λειπει ο αρχιμαστορας!!! ο ΚΡΙΟΣ


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 07:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Ηλιόλουστη μέρα και σήμερα με ζεστό καιρό αλλά αρκετή υγρασία - βρήκα το αυτοκίνητο μου μούσκεμα - και πιστεύω ότι αυτό βοηθάει στο να ανέβει η διάθεση πολλών από εμάς.

Εγώ εχθές δε μπόρεσα να πάω για καφέ καθώς είχα δουλειές, κάτι που προβλέπεται να συμβεί και σήμερα.
Αλλά κι η θέα που έχω σήμερα από τα παράθυρα του γραφείου μου αρκεί προς το παρόν.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 08:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλημερα σε ολη τη παρεα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 10:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα και καλή εβδομάδα .

quote:
Dying_Incubus- βρήκα το αυτοκίνητο μου μούσκεμα

Ναι, είναι η καινούργια υπηρεσία του δήμου σας, μια που δεν μαζεύουν τα σκουπίδια, είπαν να πλένουν τα σκονισμένα αμάξια των δημοτών για να μην χαλάει το image τις περιοχής…

Ωχ τι λέω πάλι πρωινιάτικα…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 11:15:30  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και καλή εβδομάδα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 14:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Χαίρετε αγαπητοί και αγαπητές συμφορουμίτες και συμφορουμίτισες!

Καλή εβδομάδα να έχουμε, αν και εμένα δεν μου ξεκίνησε και με τον καλύτερο τρόπο:
σήμερα το πρωί πάλευα να παρκάρω από τις 8 και κατάφερα να χώσω το σαραβαλάκι μου σε μια γωνιά που το μισό εξείχε στις 9 παρά δέκα- έλεος δηλαδή!

Εν συνεχεία, ενώ σήμερα περιμέναμε να πληρωθούμε, πάλι φόλα φάγαμε.

Όσο για τα σκουπίδια, δεν ξέρω γιατί, αλλά στην περιοχή μου δεν έχω δει να έχουν αδειάσει κανένα κάδο!

Αγαπητέ μου Predator, να υποθέσω ότι πήγαν όλα καλά στις εξετάσεις σου;

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy