ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο4 !!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2008, 17:40:08  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα θα πάρω τη φραπεφια της κεραυνός .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 08:47:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα ρε μόρτες και μόρτισσες…

Ας πιούμε τα πρωινά μας καφεδάκια για να έρθουμε στα ίσια μας … ..και τα ξανάλεμε .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 09:08:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλους!

Παίρνω το καφεδάκι μου, κάθομαι λίγο να τον πιώ με την ησυχία μου και βουρ για τις δουλειές του Σαββάτου.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 11:08:30  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και εγώ αυτή τη στιγμή απολαμβάνω τον φραπέ μου .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 11:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde
Καλημέρα σας.

Εγώ τον έχω ίδει πιεί τον δικό μου

-Στο μέλλον η τεχνολογία θα προχωρήσει, αλλά δυστυχώς όχι η ανθρωπότητα.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 12:18:02  Εμφάνιση Προφίλ
Τώρα τον έχω πιει τον καφέ μου και εγώ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 14:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλησπερα σας... μετα απο καιρο, προβληματος των συστηματων μου !!!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 14:54:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
σας ελλειψα?


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 17:22:36  Εμφάνιση Προφίλ
Που είσαι βρε predator? Και βεβαία μας έλειψες ήταν αισθητή η απουσία σου
Άσε που έχασες εξελίξεις ξαναήρθε και ο κριός για λίγο όσο έλειπες τώρα έχει να
Μπει δυο τρεις μέρες .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 17:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ναι, διαβασα πριν λιγο τις τελευταιες καταχωρησεις που γινανε, απο την τελευταια μου απαντηση...

ειχα καποιο προβλημα με τις γραμμες, και εκαναν 2 βδομαδες για την επιδιορθωση!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 17:44:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ειχα καποιο προβλημα με τις γραμμες, και εκαναν 2 βδομαδες για την επιδιορθωση!



Δυο εβδομαδες ? πικρα σκέτη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 17:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Ναι... και ουσιαστικα, στον ενα απο τους 2 που εχω Ιντερνετ εγινε η επιδιορθωση... οποτε βρηκα ευκαιρια σημερα (απο χθες, γιατι εχουμε και αεροπορικα συστηματα με εισιτηρια, οποτε δεν ειχα χρονο να μπω). Για τον αλλο υπολογιστη, προβλεπω την Τριτη να γινεται (αν οχι Δευτερα)


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 17:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
το προβλημα ξεκινησε Δευτερα 5 Μαϊου στις 13:45 το μεσημερι... εκτοτε, σιγη...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 17:54:25  Εμφάνιση Προφίλ
Υπομονή έφαγες τον γάιδαρο η ουρα έμεινε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 17:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Τελικα ο φιλος μας ο Κριος, παει στη Ρωσια? ή καπου αλλου ?


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 17:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Υπομονή έφαγες τον γάιδαρο η ουρα έμεινε.


Ναι, αλλα 2 βδομαδες που ετρωγα γαιδαρο, "μπουχτησα"... και δεν εφταιγε ο ΟΤΕ, αλλα εδω κανουν εργα "αναπλασης" πεζοδρομιων, και οι εργατες εκοψαν τα καλωδια οπτικων ινων!!!! πως το καταφεραν δεν καταλαβα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 17:58:23  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν διευκρίνισε πάντως είπε ότι είναι πιο ψυχρό το κλίμα .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 17:59:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde
Καλησπέρα σε όλους και καλώς τον PREDATOR!

Τώρα πάω για απογευματινό καφέ

-Στο μέλλον η τεχνολογία θα προχωρήσει, αλλά δυστυχώς όχι η ανθρωπότητα.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 18:02:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ναι, αλλα 2 βδομαδες που ετρωγα γαιδαρο, "μπουχτησα"... και δεν εφταιγε ο ΟΤΕ, αλλα εδω κανουν εργα "αναπλασης" πεζοδρομιων, και οι εργατες εκοψαν τα καλωδια οπτικων ινων!!!! πως το καταφεραν δεν καταλαβα

Την έχω πάθει και εγώ έτσι έφταναν μια πολυκατοικία διπλα απ το μαγαζί και μου είχαν
Κόψει το καλώδιο του ΟΤΕ δυο τρεις φορες .

Isolde Καλησπέρα και εγώ πίνω φραπέ τώρα αλλα απ το μαγαζί .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 18:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ευχαριστω Isolde... στην υγεια σου το καφεδακι


Φιλε μου Open Mind... το κοβω για Ρωσια, γιατι υπαρχουν πολυ καλοι δεσμοι Κυπρου και Ρωσιας


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 18:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
και να φανταστεις, για την μια γραμμη που εχω δυνοπαθεισα!

απο τον Ιανουαριο ειχα ζητησει αναβαθμησει στα 24 Mbps.. και ξεκινησε 1,5 μηνα μετα, αλλα δεν μπορουσε να γινει... ετσι ζητησα να κλειδωσει στα 8 Mbps... εγινε μεν, αλλα ηταν εικονικο... καθως "μπερδευτικαν" με τα ΑΦΜ που εχουμε δηλωμενα... και ετσι σχεδον για αλλους 2 μηνες, ειχα την 8αρα, σε συνδεση με την απλη 1000αρα!!!!

πριν 3 βδομαδες, ξεκαθαρισα το προβλημα, και μολις 1 βδομαδα μετα, εγινε το "ατυχημα"!!!!


γκρρρρ...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 18:06:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Φιλε μου Open Mind... το κοβω για Ρωσια, γιατι υπαρχουν πολυ καλοι δεσμοι Κυπρου και Ρωσιας

Είναι αλήθεια ότι πρώτο φαβορί οι περισσότεροι θεωρήσαμε την Ρωσία πρώτος που
Εκφράστηκε ανοιχτό ήταν ο OANNHSEA αλλα δεν μας το διευκρίνισε ο φίλος Krios.
Θα τον ρωτήσω πιο διπλωματικά όπως πχ πια χωρα μη ελληνόφωνη θα υποστηρίξει στην eurovisionΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 18:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Είναι αλήθεια ότι πρώτο φαβορί οι περισσότεροι θεωρήσαμε την Ρωσία πρώτος που
Εκφράστηκε ανοιχτό ήταν ο OANNHSEA αλλα δεν μας το διευκρίνισε ο φίλος Krios.
Θα τον ρωτήσω πιο διπλωματικά όπως πχ πια χωρα μη ελληνόφωνη θα υποστηρίξει στην eurovision

χαχαχα καλοοοο


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 18:12:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
απο τον Ιανουαριο ειχα ζητησει αναβαθμησει στα 24 Mbps.. και ξεκινησε 1,5 μηνα μετα, αλλα δεν μπορουσε να γινει... ετσι ζητησα να κλειδωσει στα 8 Mbps... εγινε μεν, αλλα ηταν εικονικο... καθως "μπερδευτικαν" με τα ΑΦΜ που εχουμε δηλωμενα... και ετσι σχεδον για αλλους 2 μηνες, ειχα την 8αρα, σε συνδεση με την απλη 1000αρα!!!!

πριν 3 βδομαδες, ξεκαθαρισα το προβλημα, και μολις 1 βδομαδα μετα, εγινε το "ατυχημα"!!!!



Ναι γίνονται αυτά με τις συνδέσεις εγώ περίμενα 3 μήνες μέχρι να μου το συνδέσουν στο σπίτι αλλα είχα την σύνδεση του μαγαζιού οσο καιρό περίμενα και έτσι δεν με ένοιαξε τώρα το έχω δίπορτο .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 20:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλησπέρα στα φιλαράκια .

quote:
PREDATOR -ειχα καποιο προβλημα με τις γραμμες, και εκαναν 2 βδομαδες για την επιδιορθωση!

Πάλι καλά να λες φιλαράκι, γιατί έχω ακούσει από γνωστούς μου και για μήνα….

Ειδικά όταν είναι εταιρείες εκτός ΟΤΕ η απάντηση είναι ότι δεν φταίμε εμείς απευθυνθείτε στον ΟΤΕ….

Αυτό που σκέφτομαι πάντως, είναι σε ένα με δυο μήνες που θα μετακομίσω, την ταλαιπωρία που θα τραβήξω για καινούργια γραμμή ADSL…..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 21:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλησπέρα στη παρέα. Μέσα στη βδομάδα είχα και γω πρόβλημα με την σύνδεσή μου, κράτησε όμως ευτυχώς μόνο μία μέρα, πήρα αμέσως τηλέφωνο στον ΟΤΕ (έχω otenet) τους είπα μερικά ευγενικά λογάκια όταν άρχισαν να μου λένε από βδομάδα θα έρ8ει τεχνικός γιατί υπάρχει απεργία την Πέμπτη, και φόρτος εργασίας στον τομέα των βλαβών, το καλύτερο για να σου φτιάξουν αμέσως την βλάβη και δοκιμασμένο είναι να τους πεις: Θα αλλάξω πάροχο.
Την επόμενη μέρα ακριβώς είχα internet, και ήταν και η μέρα της απεργίας

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2008, 21:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Welcome back PREDATOR....

Καλή ξεκούραση σε όλους...

Ξέρετε τι υποπτεύομαι;;;
Ότι ο Krios έχει μπλέξει με μία Ουκρανή θεά...
Για αυτό και από την μία είναι εξαφανισμένος, από την άλλη μα κάνει τον δύσκολο και δεν θέλει να μας πει που πάει...
Αν και δεν έχω καταλάβει τι δουλειά έκανε στην Κύπρο, υποπτεύμαι ότι μάλλον είναι σε κάποιο γραφείο τουρισμού ή ναυτιλικό και τον στέλνουν εκεί πάνω από την δουλειά του...
Άρα Krios:
α) Λες σε ποιά χώρα θα βρίσκεσαι για να μπορέσουμε να κάνω ντου σε περίπτωση που πάει κάποιος εκεί από την εταιρεία μου...
β) Βάζεις φωτογραφίες από την θεά (πραγματικές ε...) και μας πληροφορείς εάν έχει αδερφές ή φίλες στην Ελλάδα...
γ) Μας γράφεις εάν περάσεις από την Ελλάδα για το πέρασμα σου προς το βορρά για να σε κεράσουμε καφέ (και να δούμε την κοπελιά που σου πήρε τα μυαλά )
δ) Σε περίπτωση που σε λένε Κώστα - χρόνια πολλά για την γιορτή σου που έρχεται...
ε) Τι δουλειά κάνεις βρε απατεώνα;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 09:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Καλημερίζω την παρέα!
Έτοιμο και το φραπεδάκι μας!



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 09:35:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Βρε ΟΑΝΝΗΣΕΑ...βρε ΟΑΝΝΗΣΕΑ!!!!
Σαν τις Ελληνίδες έχει???

quote:
ε) Τι δουλειά κάνεις βρε απατεώνα;;;

πωλητής είπαμε!

quote:
Θα τον ρωτήσω πιο διπλωματικά όπως πχ πια χωρα μη ελληνόφωνη θα υποστηρίξει στην eurovision




Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 13:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
AXA.... τωρα μαλιστα...

"εντοπιστηκε" η χωρα προελευσεις!

Γεια σου ρε Κριος... τσιφτης και καραμπουζουκλης...


Για το προβλημα τωρα, παρολο που η forthnet (τουλαχιστο αυτη διαφημιζεται με δικο της δικτυο, εστω και προσωρινα, μεχρι και οι αλλες εταιριες να κανουν το δικο τους), δεν εχει την ιδια συμπεριφορα οπως του ΟΤΕ... ειναι πολυ χειροτερη!

οταν ηταν να αλλαξω απο ΟΤΕ σε forthnet, (τοτε ηταν πιο φθηνη κιολας) δεν μπορουσαν να μου προσφερουν σημαντικη τεχνολογια, επειδη ΄λογω γραφειου) εχουμε τηλεφωνικο κεντρο και γραμμες fax.. η forthnet δεν υποστηριζει τιποτα απο τα 2! και επιπλεον, επειδη δεν ειχα μονο εγω προβλημα αλλα και ενας "γειτονας" που ειχε forthnet και επληγει το ιδιο με μενα, η κ.forth. του ειπε να απευθυνθει στον ΟΤΕ, να του λυσει το προβλημα (στην Κοζανη, απο τον Μαρτιο υπαρχει αυτονομο δικτυο forthnet...)


Tελικα, πιστευω οτι ο ΟΤΕ ειναι σταθερη αξια, αλλα οι υπαλληλοι του ειναι που η εταιρια δεν συμπεριφερεται σωστα στο καταναλωτικο κοινο... εκεινοι ειναι που εχουν το προβλημα και οχι η Εταιρια!

ας ελπισουμε οτι με την εξαγορα της απο την DT (Deutsche Telekom) θα εχουμε τον καλυτερο παροχεα στην Ευρωπη


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1992188
Maintained by Digital Alchemy