ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο4 !!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2008, 19:50:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλησπέρα στη παρέα
Άρχισαν σιγά σιγά και φεύγουν διακοπές όλοι, εμείς προς το παρόν σταθερά στη θέση μας, αν και είμαι σε φάση διακοπών θα σας κάνω ακόμα λίγες μέρες παρέα εδώ αφού θα βρίσκομαι στην Αθήνα, την άλλη βδομάδα όμως σειρά μου να την κοπανήσω
Όσοι ξεκίνησαν ήδη το ταξίδι τους (loukritia) ή ετοιμάζουν αποσκευές να περάσουν όμορφα και καλή επάνοδο να έχουν

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 01:37:58  Εμφάνιση Προφίλ
"As she walks in the room,
Scented and tall,
Hesitating once more.
And as I take on myself,
And the bitterness I felt,
Realise that love lost, while
White horses,
They will take me away,
And the tenderness I feel,
Will send the dark underneath,
Will I follow?
Through the glory of life,
I'm scattered on the floor,
Disappointed and sore.
And in my thoughts I have bled,
For the riddles I've been fed,
Another lie moves over, while
White horses,
They will take me away,
And the tenderness I feel,
Will send the dark underneath,
Will I follow?

While, white horses,
They will take me away,
And the tenderness I feel,
Will send the dark underneath,
Will I follow? "

portishead- the rip

έτσι γιατί μου πάει απόψε.



"Σαν το σύννεφο φεύγω πετάω έχω φίλο τον Ήλιο Θεό με του αγέρα το νέκταρ μεθάω αγκαλιάζω και γη κι ουρανό"


Edited by - Marte on 25/04/2008 01:39:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 11:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σας!

Παραπονιόταν η loukritia που δεν θα έπαιρνε άδεια και τελικά θα μας έρθει καλό Μάη πίσω!

Καλή μου keraynos, εγώ θα μείνω Αθήνα αλλά δε με πειράζει καθόλου!
Είναι ευκαιρία τώρα που θα ξεκουραστώ λίγο να κάνω και κάποιες δουλίτσες που θέλω, να κάνω καμία έξοδο με όσους μείνουν στην Αθήνα κλπ.
Ούτως ή άλλως, ο καιρός έχει γίνει αρκετά καλός οπότε όσοι μείνουμε στην πρωτεύουσα μπορούμε να περάσουμε όμορφα.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 12:30:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα και από μένα, τώρα που άδειασε η Αθήνα μας είναι Παράδεισος, φύσηξε και λίγο αεράκι και έφυγε και το νέφος, έλεγαν σήμερα ότι θα είχαμε βροχές, δεν ξέρω τι θα γίνει αργότερα αλλά προς το παρόν έχουμε μια ηλιόλουστη μέρα ιδανική για βόλτες
Ας κεράσω τα καφεδάκια μας να μαζευτούν και οι υπόλοιποι που απέμειναν εδώ σιγά σιγά

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 13:14:55  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και από εμενα .
Σήμερα θα τιμήσω το φραπέ της κεραυνός της φωτογραφίας με τα Χανια αν δεν
Κάνω λάθος καθώς είναι απ τα αγαπημένα μου μέρη για διακοπές .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 13:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Σήμερα θα τιμήσω το φραπέ της κεραυνός της φωτογραφίας με τα Χανια αν δεν
Κάνω λάθος καθώς είναι απ τα αγαπημένα μου μέρη για διακοπές .

Κι εμένα είναι από τα αγαπημένα μου μέρη καθώς κατάγομαι από τα Χανιά!

Εσύ έχεις κάποιες ρίζες από εκεί ή απλά σου αρέσει η πόλη και πηγαίνεις για διακοπές;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 13:56:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Κι εμένα είναι από τα αγαπημένα μου μέρη καθώς κατάγομαι από τα Χανιά!

Εσύ έχεις κάποιες ρίζες από εκεί ή απλά σου αρέσει η πόλη και πηγαίνεις για διακοπές



Δεν έχω ρίζες απλα μου αρέσουν μπορεί να πάω φέτος το καλοκαίρι το σκέπτομαι
Έχω ξαναπάει δυο φορες είχα μείνει στην Άγια Μαρίνα πολύ ωραίο μερος και ότι
Πρέπει για οικογένεια καθώς έχεις τα πάντα αλλα δεν γίνεται χαμός .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 16:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλησπέρα και από εμένα .

Φιλαράκια σκέτη τρελά η Αθηνά όταν αδειάζει….

Την επόμενη φορά που θα πάω Κρήτη, θα την κάνω για τον ανατολικό νόμο (Αγ. Νικόλαο).
Πάντως φιλαράκια μεγάλη ταλαιπωρία η Κρήτη, όσα και να γυρίσεις να δεις από αξιοθέατα και πάλι δεν θα έχεις δει τίποτα…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 17:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Kαλησπερα απο μια βροχερη Κοζανη


Μ. Παρασκευη σημερα, θαρρεις και θρηννει και ο Ουρανος μαζι!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 17:51:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

quote:

Κι εμένα είναι από τα αγαπημένα μου μέρη καθώς κατάγομαι από τα Χανιά!

Εσύ έχεις κάποιες ρίζες από εκεί ή απλά σου αρέσει η πόλη και πηγαίνεις για διακοπές



Δεν έχω ρίζες απλα μου αρέσουν μπορεί να πάω φέτος το καλοκαίρι το σκέπτομαι
Έχω ξαναπάει δυο φορες είχα μείνει στην Άγια Μαρίνα πολύ ωραίο μερος και ότι
Πρέπει για οικογένεια καθώς έχεις τα πάντα αλλα δεν γίνεται χαμός .


εγω εχω παει 5 φορες, ειναι πολυ ωραια, και φετος ενδεχομενως θα ξαναπαω...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 17:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλησπέρα και από εμένα .

Φιλαράκια σκέτη τρελά η Αθηνά όταν αδειάζει….

Την επόμενη φορά που θα πάω Κρήτη, θα την κάνω για τον ανατολικό νόμο (Αγ. Νικόλαο).
Πάντως φιλαράκια μεγάλη ταλαιπωρία η Κρήτη, όσα και να γυρίσεις να δεις από αξιοθέατα και πάλι δεν θα έχεις δει τίποτα…




Στον Αγιο Νικολαο, γυριστηκε και η "αξεχαστη" ελληνικη ταινια Φουρτουνακηδες και Βροντακηδες (Η Νεραϊδα και το Παληκαρι)


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 19:11:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πάντως φιλαράκια μεγάλη ταλαιπωρία η Κρήτη, όσα και να γυρίσεις να δεις από αξιοθέατα και πάλι δεν θα έχεις δει τίποτα

Έχεις δίκιο έχει παρα πολλά ωραία μέρη είναι και πολύ μεγάλο νησί θες πολλές
Επισκέψεις για να τη γυρίσεις .
quote:
Kαλησπερα απο μια βροχερη Κοζανη


Μ. Παρασκευη σημερα, θαρρεις και θρηννει και ο Ουρανος μαζι!



Εδώ είναι χαρά θεού λιακάδα ολη μέρα έχει και θερμοκρασία ότι πρέπει
Ούτε ζεσταίνεσαι ούτε κρυώνεις .
Μακάρι να είναι έτσι και την Κυριακή του Πάσχα .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 19:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
quote:
PREDATOR -Μ. Παρασκευη σημερα, θαρρεις και θρηννει και ο Ουρανος μαζι!

Μια από τα ίδια και εδώ, με την διαφορά ότι δεν θρηνεί ο Ουρανός αλλά εγώ ….

Ανεπάντεχη επίσκεψη και συγκατοίκηση για δυο μέρες …από τα πεθερικά…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 19:30:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
την διαφορά ότι δεν θρηνεί ο Ουρανός αλλά εγώ ….

Ανεπάντεχη επίσκεψη και συγκατοίκηση για δυο μέρες …από τα πεθερικά



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 19:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Ναι γελάτε με τον πόνο μου…

Άντε Υπομονή και σήμερα….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 20:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Aφιερωμα στους αντρες του forum!

http://www.youtube.com/watch?v=qWwWoxL_26E&feature=related


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 20:12:48  Εμφάνιση Προφίλ
Πλακα είχε .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 20:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
ΧΑ, ΧΑ, 500 Miles και βάλε…..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 10:42:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ναι, πολυ καλο τραγουδακι, αλλα για την διαφημιση Τραπεζας ασχετο! Σιγα μην μπω στον κοπο, να περπατησω 500 + 500 μιλια για ενα δανειο ...


Καλημερα σας


"Say HELLO to My Little Friend"

Edited by - PREDATOR on 26/04/2008 10:42:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 11:11:58  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα .
quote:
ναι, πολυ καλο τραγουδακι, αλλα για την διαφημιση Τραπεζας ασχετο! Σιγα μην μπω στον κοπο, να περπατησω 500 + 500 μιλια για ενα δανειο

Τα προχώραs μετα αφού πάρεις το δάνειο για να βρεις λεφτά να πληρώσεις τη δόση Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 12:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Αφου μπεις στον κοπο, τοτε ειναι 1.000 + 1.000 μιλια!!!!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 12:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Έρευνα από Το Βήμα και το in.gr
Πιστοί στα ήθη και τις παραδόσεις του Πάσχα εμφανίζονται οι Έλληνες


Αθήνα




Περίοδο θρησκευτικής κατάνυξης, που συμβάλλει στη διατήρηση της ελληνικής ταυτότητας και παράδοσης και στη μετάδοσή της στις νεώτερες γενιές, αποτελεί για την πλειονότητα των Ελλήνων το Πάσχα. Το συμπέρασμα αυτό προκύπτει από την παγκόσμια έρευνα που διενήργησε η Κάπα Research, σε συνεργασία με το in.gr, για λογαριασμό του Βήματος.

Ειδικότερα, το 47,7% των ερωτηθέντων θεωρεί ότι το Πάσχα είναι μία περίοδος θρησκευτικής κατάνυξης, ενώ το 36,8% το «βλέπει» ως ευκαιρία για διακοπές και ξεκούραση. Ως ευκαιρία για επιστροφή στις ρίζες, τα ήθη και τα έθιμα, χαρακτηρίζει το Πάσχα το 35% των ερωτηθέντων, ενώ ανάμεσα στα αισθήματα που δημιουργούνται κατά τις ημέρες της Μεγάλης Εβδομάδας, κυριαρχούν η κατάνυξη (47,6%), η ευλάβεια (21%) και η αγάπη (18,6%).

Για τους περισσότερους, ο εορτασμός του Πάσχα συμβάλλει στη διατήρηση της ελληνικής ταυτότητας και παράδοσης και στη μετάδοσή της στις νεώτερες γενιές, αφού «ναι» και «μάλλον ναι» απαντούν το 64,9% και το 25,1%, αντίστοιχα, ενώ αποτελεί και ευκαιρία για απόδραση από τα αστικά κέντρα, καθώς το 41,6% περνά τις διακοπές του Πάσχα στον τόπο καταγωγής του.

Όσο για το πώς γιορτάζουν οι Έλληνες το Πάσχα, οι περισσότεροι επιλέγουν να παρακολουθήσουν τη λειτουργία στην εκκλησία (52,3%), ψήνοντας αρνί και τρώγοντας μαγειρίτσα (51,5%), παρέα με συγγενείς (45,4%). Επίσης, συντριπτική πλειονότητα (84%) των ερωτηθέντων δηλώνει ότι τηρεί το έθιμο των κόκκινων αυγών, ενώ πιστό στην παράδοση που θέλει την ημέρα του Πάσχα το γλέντι να «ανάβει» με δημοτική μουσική εμφανίζεται το 41,4% και λαϊκά-ρεμπέτικα (12,4%).

Αξίζει, τέλος, να σημειωθεί ότι το 51,3% πιστεύει στην Ανάσταση των νεκρών.

Δεν χάνουν την Ανάσταση και τον Επιτάφιο

Ως προς τα λατρευτικά έθιμα, μόνο το 26% πηγαίνει στην Εκκλησία όλη τη Μεγάλη Εβδομάδα, ενώ το 29,5% δηλώνει πως νηστεύει και εξομολογείται. Οι περισσότεροι πηγαίνουν στην Εκκλησία την Ανάσταση (84%) και στον Επιτάφιο (71,5%). Μάλιστα, η πλειονότητα (39,1%) πηγαίνει στην Ανάσταση στο ...παρά πέντε, δηλαδή όταν ακούγεται το «Χριστός Ανέστη», ή πηγαίνει από την αρχή και φεύγει μετά το «Χρηστός Ανέστη» (31,5%).

Πάντως, τα εκκλησιαστικά κείμενα και το τελετουργικό της Μεγάλης Εβδομάδας είναι γνώριμα πολύ (16,4%) ή αρκετά (39,8%) για την πλειονότητα των ερωτηθέντων, ενώ «καθόλου» ή «λίγο» απαντούν το 20,6% και τον 23,1% των ερωτηθέντων, αντίστοιχα.

Έχει αλλάξει, όμως, ο τρόπος με τον οποίο γιορτάζαμε το Πάσχα στα παιδικά μας χρόνια; Όχι, υποστηρίζει η πλειονότητα των ερωτηθέντων, αφού το 52,5% θεωρεί ότι «είναι ίδιος με αυτόν των παιδικών μου χρόνων». Υπάρχει, ωστόσο, και το 46,6% εκείνων που διακρίνουν διαφορές με το παρελθόν, εξαιτίας των σύγχρονων ρυθμών ζωής. Οι ίδιοι υποστηρίζουν, δε, ότι ο εορτασμός του Πάσχα έχει εμπορευματοποιηθεί (25,9%) και παράλληλα έχει χαθεί η ανθρώπινη επικοινωνία (22,3%).

Η ταυτότητα της έρευνας

Η έρευνα πραγματοποιήθηκε σε δείγμα 6.579 ατόμων από την Ελλάδα και το εξωτερικό, από τις 21 έως τις 23 Απριλίου 2008, με τυχαία δειγματοληψία. Η συλλογή στοιχείων έγινε βάσει ηλεκτρονικού ερωτηματολογίου.

Newsroom ΔΟΛ



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 12:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Κι ένα αδιάβροχο για το ..κατσίκι
Με βροχές και ζακέτες θα σουβλίσουν τον οβελία στις περισσότερες περιοχές της χώρας


Πτώση της θερμοκρασίας, βροχές, καταιγίδες και βορείους ανέμους που τοπικά στο Αιγαίο θα φτάσουν τα 7 μποφόρ, περιλαμβάνονται στο δελτίο καιρού για το Μ.Σάββατο, αλλά και για την Κυριακή του Πάσχα.

Όσοι, δε, βρίσκονται κοντά στις ορεινές περιοχές με μεγάλα υψόμετρα θα σουβλίσουν τον οβελία σε μάλλον χριστουγεννιάτικο σκηνικό, αφού για τις περιοχές αυτές προβλέπονται και χιονοπτώσεις.

Από το βράδυ της Δευτέρας του Πάσχα, ο καιρός θα αρχίσει σταδιακά να βελτιώνεται σε όλη την χώρα.

Αναλυτικά, ανά περιοχή της Ελλάδας, ο καιρός του διημέρου:

Στην Αττική το Μ.Σαββατο θα σημειωθούν τοπικές βροχές κυρίως μετά το μεσημέρι. Μικρή πιθανότητα καταιγίδας το βράδυ. Η θερμοκρασία θα κυμανθεί από 12 έως 19 βαθμούς.

Στη Θεσσαλονίκη επίσης, θα σημειωθούν το Μ.Σάββατο πρόσκαιρες βροχές και πιθανόν καταιγίδες. Η θερμοκρασία, 9-16 βαθμούς
Κελσίου.

Στην Δυτική και Κεντρική Μακεδονία θα σημειωθούν το Μ.Σάββατο τοπικές βροχές και πιθανόν καταιγίδες, ενώ στα ορεινά προβλέπονται και χιονοπτώσεις. Η θερμοκρασία θα κυμανθεί από 5 έως 21 βαθμούς Κελσίου. Στα δυτικά θα είναι 3 με 4 βαθμούς χαμηλότερη.

Τοπικές βροχές, κυρίως τις απογευματινές ώρες, και πρόσκαιρες χιονοπτώσεις στα ορεινά προβλέπονται και για την Κυριακή του Πάσχα.

Στην Δυτική Ελλάδα για το Μ.Σάββατο προβλέπονται νεφώσεις με τοπικές βροχές και καταιγίδες. Χιόνια στα ορεινά της Ηπείρου και της Δυτικής Στερεάς. Η θερμοκρασία, 6-19 βαθμούς Κελσίου, ενώ στα βόρεια θα είναι 3 με 4 βαθμούς χαμηλότερη.

Ούτε την Κυριακή του Πάσχα θα αλλάξει ο καιρός, αφού προβλέπονται τοπικές βροχές, κυρίως μετά το μεσημέρι στα ηπειρωτικά, πιθανότητα καταιγίδας, μετά το μεσημέρι στην Πελοπόννησο, και πρόσκαιρες χιονοπτώσεις στα ορεινά της Ηπείρου και της δυτικής Στερεάς.

Στην Θεσσαλία, Ανατολική Στερεά, Εύβοια, Ανατολική Πελοπόννησο, το Μ.Σάββατο θα σημειωθούν τοπικές βροχές. Πιθανόν το απόγευμα να παρατηρηθούν και τοπικές καταιγίδες στα Νότια. Από 8-19 βαθμούς Κελσίου θα κυμανθεί η θερμοκρασία.

Πιθανότητα για πρόσκαιρη καταιγίδα κυρίως τις απογευματινές ώρες στα ορεινά της Στερεάς και της Πελοποννήσου και πρόσκαιρες χιονοπτώσεις στα ορεινά της Θεσσαλίας, αναφέρει η πρόγνωση γαι τον καιρό της Κυριακής του Πασχα.

Στις Κυκλαδες και στην Κρήτη, το Μ.Σάββατο θα σημειωθούν τοπικές βροχές και αργότερα τοπικές καταιγίδες. Οι άνεμοι θα είναι Βόρειοι-βορειοδυτικοί εντάσεως 5 με 6 μποφόρ. Από 11 έως 20 βαθμούς Κελσίου, η θερμοκρασία.

Πρόσκαιρες τοπικές βροχές και καταιγίδες το κύριο χαρακτηριστικό του καιρού και την Κυριακή του Πάσχα.

Στα νησιά Ανατολικού Αιγαιου προβλέπονται για το Μ.Σάββατο νεφώσεις τοπικά αυξημένες με πρόσκαιρες βροχές και τοπικές καταιγίδες το βράδυ. Οι άνεμοι Βόρειοι-βορειοδυτικοί εντάσεως 5 με 6 και στα βόρεια βορειοανατολικοί τοπικά 7 μποφόρ. Θερμοκρασία: από 10 έως 22 βαθμούς Κελσίου.

Οι ίδιες καιρικές συνθήκες θα διατηρηθούν και την Κυριακή του Πάσχα.


Newsroom ΔΟΛ



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 13:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Εχθές ο καιρός ήταν μια χαρά, φαίνεται πως την Μεγάλη Παρασκευή ο καιρός στην Αθήνα δεν έκλαιγε αλλά χαμογελούσε!
Και σήμερα έχει λιακάδα αλλά υπάρχει μια μικρή πτώση της θρμοκρασίας.

Είναι μια χαρά πάντως για μια βόλτα σην παραλία.
Να ευχηθώ πάντως Καλή Ανάσταση - σε όλα τα επίπεδα - σε όλη την παρέα και Καλό Πάσχα!
Με μέτρο το αρνί και τα αυγά αύριο!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 13:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Εχθές ο καιρός ήταν μια χαρά, φαίνεται πως την Μεγάλη Παρασκευή ο καιρός στην Αθήνα δεν έκλαιγε αλλά χαμογελούσε!
Και σήμερα έχει λιακάδα αλλά υπάρχει μια μικρή πτώση της θρμοκρασίας.

Είναι μια χαρά πάντως για μια βόλτα σην παραλία.
Να ευχηθώ πάντως Καλή Ανάσταση - σε όλα τα επίπεδα - σε όλη την παρέα και Καλό Πάσχα!
Με μέτρο το αρνί και τα αυγά αύριο!


In anticipation of my resurrection...




Καλη Ανασταση και Καλο Πασχα και σε σενα φιλε μου Incubus... καλα να περασεις...


εδω το κοβω για χιονι (με τοσο κρυο που εχουμε)


ευτυχως δεν τρωω κατσικακι-αρνακι, οποτε δεν θα βαρυστομαχιασω αυριο


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 13:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
λοιπον... το τραγουδακι 500 miles, λεει τα εξης:


" When I wake up, well
I know I'm gonna be
I'm gonna be the man who wakes up next to you


When I go out
yeah I know I'm gonna be
I'm gonna be the man who goes along with you

If I get drunk, well
I know I'm gonna be
I'm gonna be the man who gets drunk next to you


And, when I haver
yeah I know I'm gonna be
I'm gonna be the man who's havering to you

But I would walk 500 miles And I would walk 500 more
Just to be the man who walked 1.000 miles to fall down at your door

When I'm working
yes I know I'm gonna be
I'm gonna be the man who's working hard for you


And when the money comes in for the work I'll do
I'll pass almost every penny on to you

When I come home
oh I know I'm gonna be
I'm gonna be the man who's coming home to you


And if I grow ol, well
I know I'm gonna be
I'm gonna be the man who's growing old with you

But I would walk 500 miles And I would walk 500 more
Just to be the man who walked 1.000 miles to fall down at your door


When I'm lonely, well
I know I'm gonna be
I'm gonna be the man who's lonely without you


And when I'm dreamin, well
I know I'm gonna dream
I'm gonna dream about the time when I'm with you

When I go out
yeah I know I'm gonna be
I'm gonna be the man who goes along with you

When I come home
oh I know I'm gonna be
I'm gonna be the man who comes back home to you

I'm gonna be the man who's coming home with you


But I would walk 500 miles And I would walk 500 more
Just to be the man who walked 1.000 miles to fall down at your door


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 16:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλησπέρα στη παρέα

Κι εδώ ο καιρός άρχισε να χαλάει, έχει συννεφιάσει και κάνει ψύχρα, προς το παρόν όμως δεν βρέχει.Τώρα για το με "μέτρο" στο φαγητό αυτό κατά την γνώμη μου ισχύει πιο πολύ σε αυτούς που νήστεψαν, αφού έχουν στερηθεί κάποιες γεύσεις αυτές τις μέρες, πιστεύω ότι είναι πιο επικίνδυνοι να πέσουν με τα "μούτρα" στις νοστιμιές, παρά όσοι δεν νήστεψαν

Να περάσετε όμορφα όλοι ότι κι αν κάνετε

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 17:40:35  Εμφάνιση Προφίλ
Καλά να περάσετε όλοι όσο για την προσοχή θα έλεγα ότι θα πρέπει να έχουμε το νου μας
Στην οδήγηση καθώς άλλη μια έξοδος έχει πολλά θύματα μέχρι τώρα απ ότι άκουσα το
Μεσημέρι έχουν σκοτωθεί 34 συνάνθρωποι μας γι αυτό οδηγείτε προσεκτικά
Και μην πίνετε αν πρόκειται να οδηγήσετε
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 18:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
"Παν μέτρον άριστον" έλεγαν οι πρόγονοί μας, οι σύγχρονοι Έλληνες όμως έχουν μία μανία να αλλάζουν τα πάντα και το έκαναν "παν μέτρον άχρηστον", δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος πρέπει να γίνει ντίρλα για να έρθει στο κέφι, όταν είναι καλή η παρέα το κέφι υπάρχει έτσι και αλλιώς, πρέπει δηλαδή να πιούν όλα τα βαρέλια του Χατζημιχάλη και να αδειάσουν όλο το κατώι του Αβέρωφ για να πουν ότι γλέντησαν;Ένα άντε δύο ποτηράκια δεν φτάνουν να συνοδέψεις το φαγητό;Πρέπει να μοιάζουν με τον Ορέστη Μακρή μετά από κάθε γλέντι;Επόμενο είναι τότε να υπάρχουν δυστυχήματα στους δρόμους.

Wolf

Edited by - keraynos on 26/04/2008 18:08:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2008, 18:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Kαλη Ανασταση και καλο Πασχα σε ολους... να γυρισετε με το καλο, να σας ξανα "δουμε"...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy