ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο4 !!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 13:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Φιλε Κριος, ηρθες για να "μεινεις" ή ειναι περιστασιακα?

εκει στην Γερμανια, να μην μας ξεχασεις... εχει και εκει Ιντερνετ...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 13:52:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα στη παρέα

quote:
Για το προβλημα τωρα, παρολο που η forthnet (τουλαχιστο αυτη διαφημιζεται με δικο της δικτυο, εστω και προσωρινα, μεχρι και οι αλλες εταιριες να κανουν το δικο τους), δεν εχει την ιδια συμπεριφορα οπως του ΟΤΕ... ειναι πολυ χειροτερη!

Έστω ότι κάποιες εταιρείες έχουν δικό τους δίκτυο και δεν στηρίζονται στον ΟΤΕ, δεν στηρίζονται μόνο μέχρι την είσοδο της πολυκατοικίας.
Μέσα στη πολυκατοικία οι καλωδιώσεις που είναι μέσα στους τοίχους από το υπόγειο μέχρι τον έκτο όροφο από ποιά εταιρεία είναι;Από τον ΟΤΕ.
Γιατί δεν νομίζω ότι κανένας πάροχος δεν έρχεται να γκρεμίζει τοίχους στην σειρά μέχρι να φτάσει στο διαμέρισμα κάποιου για να περάσει δικά του καλώδια.
Και πόσο παλιές είναι αυτές οι καλωδιώσεις;
Όσο παλιό είναι και το κτίριο.
Έστω λοιπόν κόβεται σε μένα ένα καλώδιο μέσα στους τοίχους της πολυκατοικίας (βρίσκομαι στον πέμπτο όροφο),έχω ΟΤΕ , θα έρθουν οι τεχνικοί και θα ψάξουν που έχει κοπεί (σε ποιον όροφο), αν είναι άλλος ο πάροχος θα αναλάβει την βλάβη σε αυτά τα καλώδια, ή θα σου πει το γνωστό της διαφήμισης "φταίει ο ΟΤΕ";
Και θα τρέχεις μετά από τον "Άννα στον Καϊάφα";
Αυτός είναι ένας λόγος που δεν έχω αλλάξει εγώ εταιρεία, όχι γιατί είναι καλύτερη ή χειρότερη, αλλά γιατί όλοι είναι το ίδιο.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 14:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
εγω εχω δοκιμασει τους 3 μεγαλους (ΟΤΕnet, Forthnet-ειχα και αρχικα, απο το 1997 μεχρι και 2005) και Hellasnet...

Και μπορω να πω οτι ο ΟΤΕ μ' εχει καλυψει πληρως, ειναι πολυ πιο οικονομικος (για μενα τουλαχιστο, που εχουμε κανει ειδικα συμβολαια) και φυσικα πιο αξιοπιστος (οσο αφορα το service, αλλα το τελευταιο καιρο, ειναι λιγα τα ατομα και δεν μπορουν να εξυπηρετησουν ευκολα ολη τη Κοζανη)...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 16:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Άρχισαν τα όργανα.Σύντομα θα ξεκινήσει και εδώ το κυνήγι μαγισσών εεε καπνιστών ήθελα να πω

Γενική απαγόρευση του καπνίσματος στους δημόσιους χώρους από την 1η Ιανουαρίου 2010

Αθήνα

Τη γενική απαγόρευση του καπνίσματος σε όλους τους δημόσιους χώρους από την 1η Ιανουαρίου 2010 προβλέπει νομοσχέδιο του υπουργείου Υγείας, που έχει ήδη περάσει από τη Νομοπαρασκευαστική Επιτροπή της Βουλής, σύμφωνα με Το Βήμα της Κυριακής.

Σύμφωνα με το δημοσίευμα, στο υπουργείο εκτιμούν ότι τα μέτρα μερικής απαγόρευσης του καπνίσματος που ελήφθησαν το 2002, δεν ήταν αποτελεσματικά και με το νέο νομοσχέδιο απαγορεύεται το κάπνισμα σε όλους τους δημόσιους χώρους που είναι κλειστοί ή στεγασμένοι.

Σε αυτούς τους χώρους περιλαμβάνονται οι ιδιωτικές επιχειρήσεις, τα εστιατόρια και τα νυκτερινά κέντρα διασκέδασης.

Οι ιδιοκτήτες θα υποχρεώνονται να διαθέτουν ειδικούς χώρους για τους καπνιστές, πλήρως διαχωρισμένους από τους υπόλοιπους. Όσοι δεν συμμορφώνονται, θα πληρώνουν πρόστιμο 3.000 ευρώ.

«Καμπάνα» 300 ευρώ θα επιβάλεται στους «θεριακλήδες» που καπνίζουν σε «απαγορευμένες ζώνες».

Το νομοσχέδιο προβλέπει ακόμα την απαγόρευσης πώλησης προϊόντων καπνού σε ανήλικους και της εισόδου σε μπαρ όσων είναι μέχρι 18 ετών.

Newsroom ΔΟΛ


Μάλιστα έστω λοιπόν είμαστε μία παρέα καπνιστών και έχουμε κλείσει τραπέζι σε μία μεγάλη Αθηναϊκή πίστα, το πρόγραμμα φυσικά είναι live, θα έχουν φτιάξει μια γυάλα να μας μαντρώσουν και θα παρακολουθούμε το πρόγραμμα από την γυάλα;
Ή ο τραγουδιστής θα τρέχει πάνω κάτω συνέχεια να τραγουδάει πότε στο δικό μας χώρο και πότε στους άλλους, εις διπλούν το πρόγραμμα;Αν πρόκειται να χωρίσουν στα δύο το κέντρο με τοίχους.
Βασίζομαι σ'αυτό :
"Σε αυτούς τους χώρους περιλαμβάνονται οι ιδιωτικές επιχειρήσεις, τα εστιατόρια και τα νυκτερινά κέντρα διασκέδασης.
Οι ιδιοκτήτες θα υποχρεώνονται να διαθέτουν ειδικούς χώρους για τους καπνιστές, πλήρως διαχωρισμένους από τους υπόλοιπους."

Καλά πόσα θέλουν να μας τρελάνουν επιτέλους;Δεν είναι πιο απλό να υποχρεώσουν αυτές τις επιχειρήσεις να βάλουν πολλους και μεγάλους ιονιστές για καθαρισμό της ατμόσφαιρας;Που έχουν ήδη ιονιστές εδώ που τα λέμε πολλά club μικρά και μεγάλα.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 18:26:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Krios...
Χα!!! Μέσα έπεσα σε όλα... Ο νέος Σέρλοκ μόλις γεννήθηκε...
Τσα... Τώρα θα γράφω και στις προφητείες αγίων...

Δεν απάντησες όμως για τον ερχομό σου στην Ελλάδα...
Πωλητής;;; Τι πωλητής;;;

quote:
Σαν τις Ελληνίδες έχει???

Άσε μην το πιάσουμε αυτό, γιατί θα πάλι θα τα ακούσουμε από τον DI...

quote:
Σύντομα θα ξεκινήσει και εδώ το κυνήγι μαγισσών εεε καπνιστών ήθελα να πω

Να μην καπνίζετε...
Όπως εγώ που το έχω κόψει...
Κάνει καλό στην υγεία, στην τσέπη και στην ευκολία.
Ιδιαίτερα αυτό το "ένα αναπτήρα ρε παιδιά", μου την είχε σπάσει όσο δεν πάει άλλο...

Predator...
Και εγώ που έχω Tellas Zisto, περνάω ΤΑ βάσανα με το νετ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 20:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλησπέρα φιλαράκια .

quote:
PREDATOR -εκει στην Γερμανια, να μην μας ξεχασεις... εχει και εκει Ιντερνετ

Χα, Χα, σιγά μην αφήσει τον….. και ασχολείται με εμάς….

quote:
PREDATOR -εγω εχω δοκιμασει τους 3 μεγαλους (ΟΤΕnet, Forthnet-ειχα και αρχικα, απο το 1997 μεχρι και 2005) και Hellasnet...

Κάτσε να δεις πόσοι χρηστές που έχουν φύγει από τον ΟΤΕnet, θα ξαναγυρίσουν πίσω μόλις τελειώσει η διαδικασία εξαγοράς από την Deutsche Telekom

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 22:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde
Καλό βράδυ στην παρέα.

quote:

Να μην καπνίζετε...
Όπως εγώ που το έχω κόψει...
Κάνει καλό στην υγεία, στην τσέπη και στην ευκολία.

Σωστά OANNHSEA, συγχαριτίρεια που το έκοψες!

-Στο μέλλον η τεχνολογία θα προχωρήσει, αλλά δυστυχώς όχι η ανθρωπότητα.-

Edited by - Isolde on 18/05/2008 22:08:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 06:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους .

Ναι ξέρω, όλοι έχουμε μια κοινή σκέψη αυτήν την στιγμή … ωχ, άντε η πρώτη μέρα είναι δύσκολη (τσαγκαροδευτέρα)…

Η μήπως τα πρώτα 100 χρόνια, καλή δουλεία σε όλους….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 07:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!



Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 08:19:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα στην παρέα και καλή εβδομάδα να έχουμε

Γρήγορα τα καφεδάκια μας ν'ανοίξει το μάτι και φεύγω τρέχοντας για την δουλειά

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 08:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα!

Το καλοκαίρι ήρθε για τα καλά και πολύ χαίρομαι για αυτό!

Σχετικά με τις τηλεφωνικές εταιρίες, πιστεύω ότι όλες τους είναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα αξιοπιστίας.
Εγώ είχα κάνει αίτηση στην OnTelecoms στις 19/04/2007 κι ο ΟΤΕ καθυστερούσε τη μεταφορά της γραμμής μου, προέβαλε διάφορα κωλύματα στην διαδικασία κλπ.
Ώσπου στις 30/08/2007 μου κόβεται το τηλέφωνο και το Internet ξαφνικά.
Μέχρι τις 10/09/2007 δεν είχα τηλέφωνο κι Internet και δεν είχαν καταλάβει ούτε οι ίδιοι σε ποιά εταιρία ανήκω.
Δεν ξέρω ακόμα τι λάθος είχαν κάνει ακριβώς αλλά είχα μπει σε μια απίστευτη διαδικασία να παίρνω αρκετά τηλέφωνα κάθε μέρα και στις δύο εταιρίες κι άκρη δεν έβγαινε.
Στο τέλος εγώ κατέληξα να κάνω την δουλειά τους και να παίρνω τηλέφωνα και στους μεν και στους δε για να τους λέω τι πρέπει να κάνουν.

Δεν έχω μείνει ως τώρα ούτε πολύ ικανοποιημένος ούτε δυσαρεστημένος.
Είχα συχνές αποσυνδέσεις τον πρώτο καιρό από το Internet, μου κοβόταν το τηλέφωνο ξαφνικά για καμία μέρα κι όταν ήθελα τεχνική βοήθεια για κάτι και τηλεφωνούσα άφηνα τα στοιχεία μου για να με πάρει τεχνικός.
Πρόσφατα με πήραν τηλέφωνο για ένα πρόβλημα που είχα κι είχα τηλεφωνήσει πριν 2,5 μήνες...

Τουλάχιστον πληρώνω 40 ευρώ το μήνα, έχω απεριόριστες υπεραστικές και διεθνείς κλήσεις, ταχύτητα (πραγματική) στο Internet μέχρι 6 MB και τηλεόραση.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 11:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Kαλημερα σε ολη τη παρεα!


Φιλε Incubus, αυτο με τις ταχυτητες (πραγματικες ή μη) ειναι μυθος... αλλο παιζει ρολο... μου το εδειξε ενας φιλος μου που το χει ψαξει...

ειναι το μοντεμ τι δυνατοτητες πιανει, αναλογα απο το κεντρικο σημειο "παροχης" ιντερνετ, του φορεα σου... δηλαδη σε πια αποσταση βρισκεσαι, και ποσα παρασιτα επεμβενουν...

εγω στα 8,190 που δηλωνει το μοντεμ, η κανονικη μου ταχυτητα ειναι καπου στα 7,980... εξαιρετικο αν φανταστεις που ο ιδιος φιλος μου, ειχε στα 8, αλλα ουτε μεχρι 5 δεν επιανε, οποτε "κλειδωσε" στα 4


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 11:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Καλή σας μέρα, κι ας είναι και Δευτέρα!

Δεν ξέρω γιατί, αλλά σήμερα μετά από πάρα πολύ καιρό έχω ξυπνήσει με πολύ καλή διάθεση!
Ίσως ειναι που μπήκε το καλοκαιράκι για τα καλά, που λέει κι ο D.I.

Αγαπημένε μου Predator, καλώς μας ήρθες πίσω - φυσικά και μας έλειψες!


quote:
OAHHNSEA - Χα!!! Μέσα έπεσα σε όλα... Ο νέος Σέρλοκ μόλις γεννήθηκε...
Τσα... Τώρα θα γράφω και στις προφητείες αγίων...
Βρε καλό μου, πώς έπεσες μέσα σε όλα; Για Ρωσία και Ουκρανία δεν έλεγες εσύ;


Όσο για τις εταιρείες τηλεφωνίας κλπ, εγώ δεν μιλάω γιατί δεν με παίρνει καθόλου

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 11:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:
Όσο για τις εταιρείες τηλεφωνίας κλπ, εγώ δεν μιλάω γιατί δεν με παίρνει καθόλου

ειναι πονεμενη ιστορια, ή δουλευεις σε καμια απο τις Εταιριες?


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 11:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:


Κάτσε να δεις πόσοι χρηστές που έχουν φύγει από τον ΟΤΕnet, θα ξαναγυρίσουν πίσω μόλις τελειώσει η διαδικασία εξαγοράς από την Deutsche Telekom




πολλοι ΗΔΗ εχουν επιστρεψει, πριν καν ο Βγενοπουλος αγορασει το 20%...

Στην τελικη, ο ΟΤΕ ειναι φθηνοτερος, πιο σταθερος στις παροχες του... και λογω το ανταγωνισμου, αντεχει περισσοτερο


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 11:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
quote:
ειναι πονεμενη ιστορια, ή δουλευεις σε καμια απο τις Εταιριες?
Δουλεύω σ' ένα Call Center για λογαριασμό μιας από αυτές τις εταιρείες
Και σας λέω ότι παντού είναι μπάχαλο

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 12:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
quote:
Βρε καλό μου, πώς έπεσες μέσα σε όλα; Για Ρωσία και Ουκρανία δεν έλεγες εσύ;

Καλή μου, καλή μου...
Χούμορ έκανα... Δεν μπορείς να πιάσεις αυτό το "λεπτό - αέρινο" χιούμορ που κατέχω...
quote:
Όσο για τις εταιρείες τηλεφωνίας κλπ, εγώ δεν μιλάω γιατί δεν με παίρνει καθόλου

Για κάνε ένα sprechen με αναλυτικό υπόβαθρο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 12:34:36  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και καλή εβδομάδα .
Γερμάνια λοιπόν krios άρε τυράκια θα πας Γερμανία είναι από τις χώρες που θα ήθελα
Να ζήσω έχει κάλους μισθούς καλή μπίρα και καλο φαί .

Απ τις εταιρίες τηλεφωνίας σε σχέση με το internet προσωπικά έχω otenet και έχω μείνει
Ευχαριστημένος καθώς είναι αξιόπιστη και σπάνια να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα
Με την σύνδεση έχω αλλάξει και εγώ πολλές εταιρίες καθώς έχω internet απ τις αρχές που ήρθε στην Ελλάδα θυμάμαι είχα σύνδεση 56 αρα και ήμουν και ευχαριστημένος .
Η otenet μου είπε μια πωλήτρια στον Γερμανό ότι θα κλείσει και θα στείλουν όσους είναι
Σε αυτή στην conn-x.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 12:37:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Γερμάνια λοιπόν krios άρε τυράκια θα πας Γερμανία είναι από τις χώρες που θα ήθελα
Να ζήσω έχει κάλους μισθούς καλή μπίρα και καλο φαί .

Τυχερακια ήθελα να γράψω Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 12:42:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
quote:
Καλή μου, καλή μου...
Χούμορ έκανα... Δεν μπορείς να πιάσεις αυτό το "λεπτό - αέρινο" χιούμορ που κατέχω...

Nα με συγχωρνάτε, η αλήθεια είναι ότι δεν το 'πιασα...


quote:
Για κάνε ένα sprechen με αναλυτικό υπόβαθρο...

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 15:02:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλησπέρα στη παρέα
Σήμερα το πρωί καθώς πήγαινα στη δουλειά, είδα κάτι περίεργο στον ουρανό, θα σας το περιγράψω μήπως το είδε και κανείς άλλος.
Ήταν περίπου 9 το πρωί, βρισκόμουν στην Β. Όλγας μπροστά από το Ζάππειο και πήγαινα προς Αμαλίας, ευθεία μπροστά μου κοίταζα την Ακρόπολη, καθώς ήταν το βλέμμα μου προς τα εκεί, νόμισα ότι τα μάτια μου έκαναν "πουλάκια" γιατί πάνω από την δεξιά πλευρά του βράχου αιωρούνταν ένα τεράστιο μπλε μπαλόνι, ή κάτι τουλάχιστον που έμοιαζε με μπαλόνι, έμοιαζε με τα μπαλόνια τα κλασσικά, αλλά το μέγεθος του συγκριτικά με το μέγεθος του Παρθενώνα ήταν περίπου το μισό, δυστυχώς βιαζόμουν να πάω στη δουλειά και έτσι δεν μπορούσα να πιάσω άκρη να το φωτογραφίσω, μήπως το είδε και κάποιος άλλος από εσάς, ή μήπως έγινε καμία αναφορά στα ΜΜΕ το τι ήταν;(όχι δεν έφαγα βαριά το βράδυ, και είχα πιεί καφέ το πρωί)

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 15:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Τελικά δεν έκαναν πουλάκια τα μάτια μου, έψαξα λίγο το θέμα και βρήκα ότι σε πολλους αρχαιολογικούς χώρους οι αεροφωτογραφίες που τραβάνε γίνονται με μπαλόνια, ίσως να ήταν κάτι τέτοιο τελικά.Δυστυχώς δεν βρήκα φωτογραφία για να βεβαιωθώ απόλυτα, το πως είναι ένα τέτοιο μπαλόνι

"Ως παράδειγμα των πιο πρωτοποριακών τεχνικών που εφαρμόσθηκαν στο παρελθόν αναφέρονται η φωτογραμμετρική αποτύπωση τμημάτων του Ερεχθείου, η χρήση της γαμμαγραφίας και των υπερήχων για τον προσδιορισμό της δομικής κατάστασης μελών του Ερεχθείου και του Παρθενώνα, καθώς και η αεροφωτογράφηση του βράχου με μπαλόνι."
πηγή:http://ysma.culture.gr/tekmiriosi/ergasion.html

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 19:19:23  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα .
Δηλαδή κεραυνός ειδές Δηλαδή κεραυνός ειδές άγνωστου ταυτότητος ιπτάμενο μπαλόνι ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 19:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Ακριβώς!Αλλά τελικά η "αλήθεια βρίσκεται εκεί έξω" όπως έλεγε και στα x-files, και μάλλον αποκαλύφθηκε, ήταν μπαλόνι με ταυτότητα που έγραφε "υπηρεσία αναστήλωσης αρχαίων μνημείων"

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2008, 08:50:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Έναν καφέ στα γρήγορα και βουρ για δουλειά!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2008, 09:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα στη παρέα έρχονται τα καφεδάκια αμέσως και φεύγω και γω

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2008, 10:59:53  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και από εμενα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2008, 13:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Καλημέρα σε όλους!

Τί κάνετε;

Μιλάμε ότι εχθές και σήμερα γίνεται ενας χαμός στους δρόμους από κίνηση! Με το που βγήκαν τα φορτηγά παγανιά, μπλόκαρε το σύστημα όλο

Και για να μην ξεχνάμε και τον πόνο μου: ανέβαλα την απολύμανση την προηγούμενη εβδομάδα που και καλά θα έβρεχε αλλά τελικά δεν,
και την έκανα εχθες που τα προγνωστικά μιλούσαν για χαρά Θεού και ΕΒΡΕΞΕ!!!!
Δηλαδή το πιστεύετε; Έλεος...

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2008, 15:10:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Ο Predator, ο Krios κι ο elo πού χάθηκαν σήμερα;

Και οι απώλειες καλά κρατούν...

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2008, 19:12:10  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα .
Loukritia το πολύ πολύ να έχεις και μερικά κατοικίδια το καλοκαίρι
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy