ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο4 !!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2008, 16:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Κι αφού σας έφτιαξα τη διάθεση με την αισιοδοξία και την ενεργητικότητα μου, ήρθε η ώρα να σας χαιρετήσω!!!

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλους και να περάσετε όσο καλύτερα γίνεται!

Αντιόόόόςςς!!!

Τσίκι τσίκι περέα περέα...

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2008, 17:53:40  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους .
Καλο σαββατοκύριακο και σε εσένα loukritia.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2008, 21:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλησπέρα φιλαράκια .

Πράγματι πολύ βαρετή μέρα σήμερα, αλλά πάλι καλά που πέρασε, αν και με το ζόρι….

Κάτι μου λέει πάντως ότι αρχίζει να μας πιάνει όλους το καλοκαιράκι και το μυαλό μας ταξιδεύει σε άλλα μέρη …



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2008, 21:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλησπέρα στη παρέα.
Αυτές τις μέρες τρέχω και δεν προλαβαίνω, δεν μου φτάνει το πρωινό ξύπνημα με τις εξετάσεις, πριν από τέσσερεις μέρες με ειδοποίησαν ότι πρέπει να δώσω άμεσα για πιστοποίηση(ACDL)στις νέες τεχνολογίες για εκπαιδευτικούς, η πιο κοντινή ημερομηνία είναι την Κυριακή μεθαύριο, και έτσι ξεσκονίζω καλά το βιβλίο που μας είχαν δώσει όταν είχα κάνει πριν 5 χρόνια το σεμινάριο.
Έτσι όπως οι μαθητές μου, και γω με την μούρη μέσα στο βιβλίο.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2008, 21:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλησπέρα στη παρέα.
Αυτές τις μέρες τρέχω και δεν προλαβαίνω, δεν μου φτάνει το πρωινό ξύπνημα με τις εξετάσεις, πριν από τέσσερεις μέρες με ειδοποίησαν ότι πρέπει να δώσω άμεσα για πιστοποίηση(ECDL)στις νέες τεχνολογίες για εκπαιδευτικούς, η πιο κοντινή ημερομηνία είναι την Κυριακή μεθαύριο, και έτσι ξεσκονίζω καλά το βιβλίο που μας είχαν δώσει όταν είχα κάνει πριν 5 χρόνια το σεμινάριο.
Έτσι όπως οι μαθητές μου, και γω με την μούρη μέσα στο βιβλίο.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2008, 09:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα σε όλους….

Τι λέτε για τα πρωινά μας καφεδάκια, φυσικά με το κατάλληλο φόντο….




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2008, 15:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
την καλησπερα μου στην παρεα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2008, 18:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
πολυ ησυχια βρε παιδια... τι εγινε?


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2008, 19:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΖΕΣΤΗ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2008, 08:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους…. τους υπναράδες .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2008, 16:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλο μηνα, καλο καλοκαιρι σε ολους!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 06:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους .

Η μήπως να πω καλό καλοκαίρι σε όλους, μιας και μπήκαμε στην καλοκαιρινή περίοδο….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 07:15:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλη την παρέα και καλή εβδομάδα!

Ο καιρός πολύ καλός το διήμερο αλλά τρομερή ζέστη κι ακόμα δεν είδαμε τίποτα.
Είναι που είναι ζεστό το σπίτι μου, με τη λιακάδα είχε γίνει φούρνος κι εγώ τηγανίστηκα...

Ευτυχώς που ήρθα στο γραφείο και δροσίζομαι λίγο!



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 13:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλημερα σας... Δευτερα σημερα... ουφ... βαρετη μερα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 13:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους .

Η μήπως να πω καλό καλοκαίρι σε όλους, μιας και μπήκαμε στην καλοκαιρινή περίοδο….




ναι, μπορεις να πεις "καλο καλοκαιρι", αλλα για διακοπες ειναι πολυυυ νωρις ακομα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 14:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα, καλή εβδομάδα, καλό μήνα...καλό καλοκαίρι(χμ! αν και όλοι δουλεύουμε ακόμα)

Και το δικό μου σπίτι φούρνος είναι γιατί έχει μεσημβρινό προσανατολισμό, έτσι ψήνεται από την την ανατολή μέχρι την δύση του ήλιου.Δεν τη γλιτώνω την παραφουσκωμένη Δ.Ε.Η πάλι

Aς κεράσω μερικά παγωτάκια μήπως και δροσιστούμε λίγο

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 14:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
αν και επιασε μια ξαφνικη μπορα, οπου εριξε την θερμοκρασια... τα παγωτακια ειναι θαυμα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 14:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Καταστροφές σε ιστορικά εκθέματα
Μεγάλη πυρκαγιά στα κινηματογραφικά στούντιο της Universal στο Χόλιγουντ


Σε πύρινο κλοιό βρέθηκαν τα διάσημα στούντιο της εταιρείας κινηματογραφικών και τηλεοπτικών παραγωγών Universal στο Λος Αντζελες της Καλιφόρνια.

Στη μάχη με τις φλόγες ρίχτηκαν εκατοντάδες πυροσβέστες -μέχρι και 400 σε κάποιες στιγμές- ενώ στο έργο της κατάσβεσης συνέδραμαν ελικόπτερα με ρίψεις νερού. Πυκνός καπνός που αναδυόταν από τις εγκαταστάσεις κάλυψε την περιοχή.


Η φωτιά ξέσπασε τα ξημερώματα της Κυριακής (τοπική ώρα) σε στούνιο ηχογραφήσεων, ανακοίνωσε ο επικεφαλής της πυροσβεστικής υπηρεσίας του Λος Αντζελες. Τα αίτια δεν έχουν γίνει γνωστά. Αργότερα, η πυρκαγιά είχε περιοριστεί σε χώρο όπου εκτίθενται σκηνικά του Κινγκ Κονγκ.

Από την πυρκαγιά είχε προκληθεί τουλάχιστον μία έκρηξη στις εγκαταστάσεις, πάντως δεν έχουν υπάρξει πληροφορίες για τραυματισμούς ανάμεσα στο προσωπικό. Τραυματίστηκαν ελαφρά δέκα αστυνομικοί και πυροσβέστες τραυματίστηκαν ελαφρά. .

Καταστράφηκαν ακόμη τα σκηνικά των ταινιών Επιστροφή στο μέλλον όπως και κτίριο με αποθηκευτικό χώρο με αυθεντικές κόπιες παλαιών ταινιών αλλά ο πρόεδρος της Universal Ρος Μέγιερ τόνισε ότι «δεν χάθηκε τίποτα αναντικατάστατο». Η φωτιά κατέστρεψε και σκηνικά δρόμων που χρησιμοποιήθηκαν ακόμα σε πρόσφατες ταινίες όπως ο Spiderman 2.

Οι ζημιές έγινε δυνατόν να αποτιμηθούν πλήρως.

Το Universal Studios Hollywood καλύπτει έκταση πολλών στρεμμάτων και περιλαμβάνει ένα θεματικό πάρκο και στούντιο όπου γυρίζονται ταινίες και τηλεοπτικές σειρές.

Ωστόσο, παρά την πυρκαγιά, το θεματικό πάρκο άνοιξε ξανά για τους επισκέπτες τους, αν και δεν περιηγήθηκαν σε περιοχές κοντά στην εστία της πυρκαγιάς. Κανονικά διεξήχθη και η απονομή των Κινηματογραφικών Βραβείων του MTV από αμφιθέατρο στον χώρο των στούντιο.

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από Associated Press



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 15:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Χαιρετώ την παρέα! Καλή εβδομάδα και καλό μήνα σε όλους

Δευτέρα σήμερα αλλά την παλεύουμε.

Keraynos, με τα μούτρα έπεσα στα παγωτά, ό,τι έπρεπε ήταν!

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 17:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ευτυχως, περασε καπως ανωδυνα η μερα!



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 17:05:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
και επειδη μας "αρεσε"


http://www.youtube.com/watch?v=LwXZbMVyXP8


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 17:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Ελάτε ρε παιδία, μόλις ήρθα από την δουλεία και δεν πρόλαβα ούτε καν .. μυρωδιά από παγωτό…..

Κεραυνέ, ένα από τα ίδια παρακαλώ με πολύ σιρόπι κεράσι….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 17:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Ελάτε ρε παιδία, μόλις ήρθα από την δουλεία και δεν πρόλαβα ούτε καν .. μυρωδιά από παγωτό…..

Κεραυνέ, ένα από τα ίδια παρακαλώ με πολύ σιρόπι κεράσι….





Γνησιο Gelato Ιταλιας:



ή για τους πιο "παραδοσιακους", ντοντουρμας Τουρκιας


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2008, 17:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ελπιζω να χορτασεις φιλε μου Elo!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 06:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα φιλαράκια .

Φίλε PREDATOR ευχαριστώ για το κέρασμα, μου φαίνεται ότι είναι ώρα για μια 8ωρη στάση λόγο δουλειάς και το απόγευμα συνεχίζω με ότι άφησα από εχθές το βράδυ ……


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 07:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Βρε παιδιά, πολύ παγωτό πέφτει, είναι πολύ πρωί ακόμα - τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα - κι όσο να 'ναι μου έρχεται μια απέχθεια για οτιδήποτε φαγώσιμο.
Έχω ένα σκέτο καφεδάκι εδώ κι είμαι αρχηγός!

Είναι η ιδέα μου ή ο καιρός στην Αθήνα είναι λίγο πιο δροσερός σήμερα;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 09:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Καλημέρα σας!!!

quote:
Είναι η ιδέα μου ή ο καιρός στην Αθήνα είναι λίγο πιο δροσερός σήμερα;

Όχι, ευτυχώς δεν είναι η ιδέα σου, επιτέλους δρόσισε - να ανασάνουμε και λίγο, να κάνουμε και λίγη οικονομία στο ρεύμα, μιας κι είναι δύσκολες μέρες...

quote:
Βρε παιδιά, πολύ παγωτό πέφτει, είναι πολύ πρωί ακόμα - τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα - κι όσο να 'ναι μου έρχεται μια απέχθεια για οτιδήποτε φαγώσιμο.

Ποτέ δεν είναι νωρίς για παγωτό! Εγώ πάλι το πρωί μπορώ να φάω και σουβλάκι ακόμα και κανά κοψιδάκι που 'χει μείνει από κανά ψήσιμο της προηγούμενης ημέρας! Οπότε το παγωτό είναι πολύ light

Φίλε Predator, εγώ θα τα τιμήσω τα παγωτάκια που κέρασες ... ΟΛΑ!!!

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 11:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Βρε παιδιά, πολύ παγωτό πέφτει, είναι πολύ πρωί ακόμα - τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα - κι όσο να 'ναι μου έρχεται μια απέχθεια για οτιδήποτε φαγώσιμο.
Έχω ένα σκέτο καφεδάκι εδώ κι είμαι αρχηγός!

Είναι η ιδέα μου ή ο καιρός στην Αθήνα είναι λίγο πιο δροσερός σήμερα;


In anticipation of my resurrection...



Kαλημερα...


φιλε μου Incubus, εγω το παγωτο το κερασα χθες το απογεγμα, οχι σημερα το πρωι

οποτε, για απογευμα ειναι μια χαρα...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 13:20:29  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια χαρά θα συμφωνήσω ότι το παγωτό δεν έχει ώρα τρώγεται ολες τις ώρες .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 14:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
λοιπον... το αποτελεσμα της πυρκαγιας στα Universal Studios


Ανοιχτό ξανά για το κοινό
Από συσκευή οξυγονοκόλλησης ξεκίνησε η πυρκαγιά στα στούντιο της Universal


Στη χρήση συσκευής οξυγονοκόλλησης οφείλεται η πυρκαγιά που έκαψε μεγάλο μέρος των κινηματογραφικών στούντιο της Universal στο Χόλιγουντ. Τμήμα των στούντιο άνοιξαν ξανά τη Δευτέρα προσελκύοντας εκατοντάδες επισκέπτες.
Η σκεπή ενός κινηματογραφικού σετ υπέστη ανάφλεξη μετά τη χρήση από εργάτες συσκευής οξυγονοκόλλησης, ανακοίνωσαν εμπειρογνώμονες.

Καταστράφηκαν ακόμη τα σκηνικά των ταινιών Επιστροφή στο μέλλον και Κινγκ Κονγκ όπως και κτίριο με αποθηκευτικό χώρο με αυθεντικές κόπιες παλαιών ταινιών.

Ακόμα διεξάγεται έρευνα για το γεγονός ότι η πίεση του νερού ήταν χαμηλή κατά τις πρώτες προσπάθειες των πυροσβεστών για κατάσβεση της πυρκαγιάς.

Την Τρίτη τμήματα του θεματικού πάρκου του στούντιο άνοιξε ξανά τη Δευτέρα προσελκύοντας εκατοντάδες επισκέπτες.


Newsroom



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy