ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ιπταμενο αντικειμενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 01:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπαμαι αλλα οχι,δεν υπηρξαν ουτε φωτογραφιες ουτε βιντεο,ειναι ομως ενα θεμα που σεβομαι και δεν θα μπορουσα να βγαλω ιστοριες απο το μυαλο μου μετα απο αυτο ομως παρηγγειλα ηλεκτρονικο τηλεσκοπιο το οποιο μπορει να καταγραψει και να φωτογραφισει σε παρα πολυ μεγαλες αποστασεις!
Οποτε την επομενη φορα,επειδη δεν εμεινα μονο απο το μπαλκονι του σπιτιου μου να χαζευω το φαινομενο,βρηκα με την ομαδα μου ενα σημειο το οποιο ειναι μοναδικο θα στειλω και φωτογραφιες για τουσ καχυποπτους...με την καλη εννοια παντα!!

ΤΟ(ΜΕΡΟΣ)ΑΦΙΕΡΟΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΤΗΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΠΟΥ ΕΜΑΘΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AEGEWN VRIAREW
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 10:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AEGEWN VRIAREW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALIMERA SAS. IMERA PEMPTI 23/10/03 KAI WRA 10.45 TO PRWI. EIMAI KAINOURGIO MELOS KAI THA ITHELA NA SAS KANW MIA ERWTISI. PRIN APO 2 KIRIAKES APO TIN PARAPANW IMEROMINIA, 2 DIKOI MOU ANTHRWPOI IDAN TIN IDIA XRONIKI STIGMI ALLA SE DIAFORETIKA SIMIA TIS PATRAS (DEN EIXAN KAMIA EPIKINWNIA METAJI TOUS EKEINI TI STIGMI) 3 IPTAMENA ANTIKIMENA SE SXIMA TRIGWNIKO NA STEKONTAI AKINITA SE THESI BORIOANATOLIKA TIS PATRAS. PERASE POLI KONTA TOUS ENA AEROPLANO ( APO OTI LENE MALLON POLITIKO ) ME DIAVEVEWNOUN OTI SIGOURA O PILOTOS KATI EIDE. PARATIRISAN TA ANTIKEIMENA AFTA ME KIALIA. EIDAN DE, STOIXEIA AFTWN POU TA KATHISTA AGNWSTOU TAFTOTITAS. STEKONTAN EPI 5-10 LEPTA AKINITA STON AERA ( APOKLIETE NAEINAI STELTH ).META TIN PARODO TOU PARAPANW XRONOU EFIGAN ARGA PROS TA PANW SE KATHETI APOGIWSI ISWS EKTELWNTAS KAI SPEIRWIDI KATHETI KINISI. PANTA PROS TA PANW. TO ENA APO TA DIO ATOMA POU MOU TO ANEFERE SIMEIWNW, DEN PISTEVEI STA ATIA (UFO). APO TIN PERIGRAFI POU MOU EDWSE AFTO TO ATOMO GIA TA 3 IPTAMENA TRIGWNA FENETE NA MOIAZOUN KATAPLIKTIKA ME TIN ANAFORA TOU IRODOTOU? GIA IPTAMENES ASPIDEN KATA TIN POLIORKIA TOU MEGALOU ALEJANDROU KATA TIS TYROU. EIDE KANEIS KATI ANTISTIXO EKEINI TIN IMERA?

AEVΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 11:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΠΡΟΜΗΘΕΑ στο site του huforc υπάρχει μια αναφορά για την Σπάρτη.

"
4-7-2003 Μυστηριώδη φωτεινά αντικείμενα παρατηρούνται στον ουρανών της Σπάρτης

Ταχυδρομημένη 7-7-03
Παρασκευή βράδυ 4-7-03 και ώρα 11 μμ παρατηρήθηκαν ανεξήγητα φωτεινά αντικείμενα στον ουρανό της Σπάρτης . Ο μάρτυς που ήταν μαζί με τη γυναίκα του παρατήρησαν στη αρχή ένα σχηματισμό από 7 φωτεινά αντικείμενα που διέγραφαν ακανόνιστες τροχιές , τα άγνωστα φωτεινά αντικείμενα διέγραφαν μικρές τροχιές χωρίς να χαλά ο σχηματισμός τους Τα UFO παρατηρήθηκαν περίπου 20 -30 δευτερόλεπτα .Σε λιγότερο από 10 λεπτά φάνηκε ένας "τεράστιος μετεωρίτης" που εισήλθε στην ατμόσφαιρα με ένα εκτυφλωτικό και απόκοσμο φως."

Φίλε AEGEWN VRIAREW δεν ακούστηκε κάτι για Πάτρα αλλά τέτοιες παρατηρήσεις μπορεί να βγουν αργότερα... Παρακολούθησε λίγο το site μήπως βγάλουν κάποια άλλη μαρτυρία.

http://www.huforc.net/

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 11:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαιρετω σας παιδια:)))

AEGEWN VRIAREW καλωςηρθες:))

μην αποκλειουμε καμια περιπτωση,αναφερομαι και στα αεροσκαφη stealth.

τα υλικα μπορει να ειναι δυσκολο να βρεθουν,ομως οχι ακατορθωτο,για την κατασκευη τετοιου ειδους αντικειμενων.

επισης η τεχνολογια που υπαρχει οσον αφορα την καθετη αποπροσνειωση των αεροσκαφων ,μπορει να χρησιμοποιηθει σε σκαφη stealth,με σχημα ufo

οπως επισης και η στασιμοτητα τετοιων σκαφων στον αερα ,σαν τα ελικοπτερα πανω απο το νερο για την ποντιση sonar.

τωρα η παρουσια τους ειναι εκεινη που πρεπει να μας κανει να αναρωτηθουμε ,την παρατηρηση τους ,την παραμονη τους και την ελευση? τους σε συγκεκρημενες περιοχες και μερη.

ισως να ειναι κατι που αφορα τον ελληνικο στρατο,που παει μετα απο την πυροσβεστικη η και καθολου.

οποτε σε αυτη την περιπτωση δεν θα αναφερθω αλλο.

στην περιπτωση ομως που προκειται για μετεωρητη,παρουσια μικροτερων του κομματιων ,εκει που οπως πολυ ευστοχα αναφερθηκατε ,η βοηθεια αλλων κρατων κανει αισθητη την παρουσια της,για την αντιμετωπιση μιας καταστροφης.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 23/10/2003 11:58:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AEGEWN VRIAREW
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 21:34:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AEGEWN VRIAREW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TA ATOMA POU PARATIRISAN AFTA TA SKAFI MANO, EINAI VEVEA OTI DEN DIATHETOUN ELIKES. O SXIMATISMOS TOUS DEN STON AERA EMOIAZE ME ORTHOGWNIO TRIGWNO. MALISTA TO ENA APO AFTA EFEVGE APO TO SXIMATISMO TOU TRIGWNOU KAI METAKOMIZE STIN EFTHEIS POU ORIZAN TA ALLA DIO.
. .
.
.. => .

AEVΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AEGEWN VRIAREW
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 21:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AEGEWN VRIAREW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
THA ITHELA NA EFXARISTISW TA MELI OSTRIA KAI MANOS GIA TO ENDIAFERON TOUS.

AEVΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 22:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AEGEWN VRIAREW να σε ευχαριστησω με την σειρα μου που εισαι μαζι μας,ομως θα σε παρακαλαγα να διαβαζεις με μεγαλυτερη προσοχη,τι εννοω οταν αναφερα περι καταστασης σκαφων που στεκονται ακινητα/αιωρουμενα εβαλα ενα "σαν" τα ελικοπτερα.....

επισης θα παρατηρησεις πως αναφερθηκα σε τεχνογνωσια/τεχνολογια που πιθανοτατα εμπεριεχεται σε σκαφη stealth με την μορφη ufo ,δεν μιλησα για ελικες:)))

σε ευχαριστω για την κατανοηση

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 22:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επισης για ενα ακομη θα σε παρακαλαγα,αν θελεις ,γραφε σε παρακαλω με ελληνικα γραμματα ,για ευνοητους και οχι μονο λογους.

σε ευχαριστω για μια ακομη φορα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AEGEWN VRIAREW
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 23:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AEGEWN VRIAREW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ ευχαριστως να γραφω με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτιρες, αν και οι επονομαζωμενοι λατινικοι ειναι και αυτοι μαλλον ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ (ετσι εχω διαβασει σε βιβλια του Θ. Αξιωτη). Παντως με τιποτα δεν θα ηθελα να το παιξω εξυπνος. Μαλλον ειμαι πολυ χαζος . Ο κυριοτερος λογος που εγραφα greeklish ειναι το οτι ειμαι ιδιεταιρα ανορθογραφος και ντρεπομαι γι αυτο. Οσο για τα οσα εγραψες, αν κατι το καταλαβα λαθος, σου ζητω συγνωμη. Η κουραση μου μερικες φορες μου μειωνει την παρατηρητικοτητα. θα ηθελα ακομα να σε ρωτησω για την ιδιοτητα σου στο site αλλα και γενικοτερα. Εχεις καποιες επιστημονικες γνωσεις? Η απαντηση σου ειναι προερετικη και σε διαβεβαιωνω οτι δεν εχω καμια διαθεση να παρεξειγηθω.

Τους βαθυτατους χερετισμους μου.

AEVΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ny152b
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 00:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ny152b  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους.θα ηθελα απλα να αναφερω την εικονα που ειχα τιν ευκαιρια να αντικρισω χθεσ το βραδυ.Ηρακλειο Κρητης,πανω απο την περιοχη Αμμουδαρα για τους γνωστες της περιοχης.19:30 το απογευμα.μια πρασινη οπως την ειδα γραμμη,ενα αντικειμενο σαν να επεφτε απο τον ουρανο,για περιπου 10 δευτερολεπτα.Ηταν σαν να εσβηνε.οπως πεφτει ενα αστερι.καπως ετσι.αλλα δεν ηταν σε τετοιο υψος οπου καποιος θα μπορουσε να πει για αστερι,ουτε τοσο χαμηλα για ισως καποιο πυροτεχνημα.Το μεγεθος της γραμμης που σχηματιστηκε ηταν αρκετα μεγαλο και σε μηκος αλλα και σε πλατος οπως το εβλεπα απο την δικη μου οπτικη γωνια.Απλα παραμενω με την απορια τι μπορει να ηταν!!
Φιλικα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 00:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AEGEWN VRIAREW ,σε παρακαλω μην υποτιμας τον εαυτο σου,ολοι ειμαστε εδω ο ενας για τον αλλο ,προσωπικα δεν κοιταω το θεμα ορθογραφια.

και μην ζητας συγνωμη,πολλες φορες τυγχανει να μην εκφραζω καλα αυτα τα οποια θελω να γραψω η να πω:))

η ιδιοτητα μου ειναι να ακουω πολλα,να πιστευω λιγα,να προσπαθω να εχω τις αισθησεις μου σε εκγρηγορση ,να ψαχνω αυτα που με απασχολουν και με ενδιαφερουν και προσπαθω να γραφω οταν εχω κατι να γραψω,με επιχειρηματα και αποδειξεις.

οσον αφορα την ιδιοτητα μου στο site,την ιδια ιδιοτητα που εχεις και εσυ,ειμαι αναζητητης,φιλοξενουμενος,με γεμιζει ,το σεβομαι και το αγαπω,οπως και τους ανθρωπους που συμπορευονται μαζι και πλαι μου σε αυτο:)

δεν εχω γνωσεις,δεν γνωριζω απολυτως τιποτα:))συνεχως μαθαινω νεα πραγματα απο εσας


ny152b ,καλως ηρθες στην παρεουλα μας:)))θα το ψαξω το θεμα που αναφερεις και θα μας απαντησω:))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 24/10/2003 00:53:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 05:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To peribohto 'Koufoboubi' einai h megaluterh 'Radio Arbyla' istoria twn E.E.D. ... Akoma kai an einai alh8ino, de nomizw oti 8a htan fronimo na dwsoume leptomereies, etsi den einai... ;)

8a h8ela na tonisw oti kalo 8a htan na mhn eimaste eukolopistoi, epifaneiakoi kai na mhn parasyromaste eukola... H swsth, ka8arh kai logikh krish einai o kaluteros boh8os mas, arkei na proseggizoume to 8ema sobara kai oxi epifaneiaka, me klise ki ekfraseis stereotypes enw den exoume ereynhsei kan ta diafora peristatika sta opoia anaferomaste...


Edw blepoume thn anafora apo thn katadiwxh enos "UFO" apo 2 F-16A ths Belgikhs Aeroporias stis 31 Martiou 1990:

http://www.ping.be/aura-oasis/belgUFO.htm.

http://www.ping.be/aura-oasis/BelgUFO.htm

Epishs s ena pio prosfato peristatiko stis H.P.A.:

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A8131-2002Jul26.html

http://www.commondreams.org/headlines02/0727-03.htm

______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)

Edited by - Phantom II on 24/10/2003 06:05:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 12:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AEGEWN VRIAREW μην έχεις πρόβλημα με τα ελληνικά σου! Σε όλους μας ξεφεύγουν κάποια ορθογραφικά λαθάκια...

Η προσωπική μου γνώμη πάντα, είναι ότι τα τριγωνικά ufo μπορεί να έχουν γήϊνη προέλευση όπως λέει και ο μάνος. Ισως όχι όλα, αλλά εφ όσον οι αμερικάνοι έχουν φτιάξει τέτοια σκάφη και προσπαθούν να τελειοποιήσουν την τεχνολογία τους, υπάρχουν πολλές πιθανότητες να ανήκουν σε αυτούς.
Γιατί πετούν πάνω από την περιοχή μας και τι παρακολουθούν (αν όντως παρακολουθούν κάτι) είναι υπό συζήτηση.

ny152b έψαξα να βρω αν έχουμε κάποιο meteor shower αυτές τις μέρες, αλλά φαίνεται ότι δεν έχουμε κάτι συγκεκριμένο (τελευταίο peak είχαμε στις 21 Οκτωβρίου από τον αστερισμό του Ωρίωνα) . Βρήκα όμως, ότι θα έχουμε έντονη δραστηριότητα τον Νοέμβριο (έχουμε τους Λεοντίδες μεταξύ 17 και 19 Νοεμβρίου) και εκτός του ότι το θέαμα φέτος θα είναι εντυπωσιακό όπως λένε, φοβούνται μήπως υπάρξει πρόβλημα με τους τεχνητούς δορυφόρους μας.

Ενα κατατοπιστικό άρθρο
http://www.nature.com/nsu/010927/010927-5.html

Επειδή πάντως έχουμε αρκετές περιπτώσεις διαττόντων αστέρων τελευταία δεν αποκλείω αυτό που είδες να είναι κάτι τέτοιο.

Phantom II για διευκρίνησε αυτό που λες
"To peribohto 'Koufoboubi' einai h megaluterh 'Radio Arbyla' istoria twn E.E.D. ... Akoma kai an einai alh8ino, de nomizw oti 8a htan fronimo na dwsoume leptomereies, etsi den einai... ;)¨"

Τι είναι το "κουφομπούμπι" καλέ;!!!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AEGEWN VRIAREW
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 12:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AEGEWN VRIAREW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για σου οστρια. θα ηθελα να σε ενημερωσω οσον αφορα την αποψη μου για τα ΑΤΙΑ. Δεν υποστηριζω καλα και σονι οτι ειναι εξωγηινοι. Σαφως και μπορει να ειναι γηινης προελευσης η κατα ορισμενους συγγραφεις και μελετητες (που δεν μπορω να γνωριζω κατα ποσο ειναι ασφαλης οι πληροφοριες που μας παρεχουν) μπορει να ειναι ξεμεινεμενοι απογονοι καποιων αρχεγονων πολιτισμων. Μαλιστα οπως κι εσεις γνωριζετε ανφερονται στην Ελλαδα η Γραικια η Αριανα και πολλα πολλα αλλα.Απλα μου φενονται πολυ ομορφα και πολυ κολακευτικα για εμας τους Ελληνες ουτως ωστε να ειναι αληθινα.
ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΜΕ ΧΕΙΡΟΠΟΙΑΣΤΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΕΣ.
Θελω να πιστεψω αλλα δεν με πειθουν.

AEVΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 17:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia sou Ostria!!!

Typografiko la8os, b anti n, "Koufobouni" h8ela na pw... Mia istoria pou apo oso xerw legetai ws "astikos my8os"/Radio Arbylla sxedon se ka8e kentro ekpaideyshs toy ES ta teleytaia 13 toulaxiston xronia... H pio synh8hs anafora s'ayto einai oti brisketai ston Ebro, opou uparxei pragmati xwrio me to onoma "Koufobouni"... Par'ol'auta den einai logikh h topo8ethsh tou toso konta sthn pi8anh prwth grammh kai ws ek toutou AN pragmati uparxei - proswpika amfiballw - tote h logikh leei oti 8a brisketai se meros pou den 8a mporei na f8asei m'eukolia o ex8ros... Pantws "kapoio nhsi" exei th megaluterh - kai pio kala prostateymenh - aeroporikh bash ths Ellados, opote isws na sygxeetai apo pollous me to "Koufobouni"... Allo pragma na uparxoun shelters(katafygia) maxhtikwn a/fwn mesa sto braxo kai ALLO na uparxei oloklhro aerodromio "mesa sto bouno"...

AN omws kanoume thn upo8esh ergasias oti uparxei (omilw panta gia aeroporikh bash mesa se bouno), tote 8a htan exairetika hli8io, epikindyno kai poinika kolasimo, n'anafer8ei to otidhpote gia to 8ema...

O filos "Belos" ISWS mporesei na pei kati perissotero gia to 8ema...


______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

realistis
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 20:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους realistis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Prosfata eida ena endiaferon dokimandair to opoio itan afieromeno sto an yparxoun UFO i oxi.Ta UFO arxizan na emfanizontai syxna-pykna peripou sto 1930 kai entelws simptwmatika meta apo tin proti provoli mias tainias tou hollywood me thema tin eisvoli exwgiinwn stin gi.Stin tainia ta UFO eixan sxima diskou.periegrafe episi pws ta epomena xronia i oli ipothesi twn exwgiinwn emporeumatopiithike kai arxisan na emfanizontai autoptes martyres,anthrwpoi pou tous apigagan oi exwgiinoi,vivlia,periodika,ktl ktl..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 20:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στις 20:00 σημερα το απογευμα και πανω απο την θαλασσια περιοχη του Νοτιου Ευβοικου, παρατηρησα ενα πολυ δυνατο λευκο στρογγυλο φως που ετρεχε με τεραστια ταχυτητα και ειχε ανοδικη κατευθυνση, κατοπιν εσβησε αποτομα και ακολουθησε μια λαμψη που μπορω να την περιγραψω σαν αστραπη. Το ολο θεαμα διηρκησε γυρω στα πεντε δευτερολεπτα και το ειδαν διαφορα ατομα. Μπορει ενας μετεωριτης να διαγραφει τροχια ανοδικη?
Οποιος ξερει ή ειδε κατι παρομοιο σημερα ας μου απαντησει


ΝΒΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 21:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Emerson ,realistis ,Phantom II ,καλωσηρθατε :))))))))))))))))))))


θα κοιταξω ξανα αυτα που εχετε αναφερει,να ευχαριστησω και την οστρια για την πολυτιμη βοηθεια της

μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι .


θα παραθεσω μια φωτο που βρηκα ψαχνοντας, που και ψευτικη να ειναι ,με εκανε να νιωσω καπως:)))))))

λενε πως ειναι καπου στην ιταλια

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 21:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμπέρασμα: 1 στους 4 γράφει ελληνικά, και 1 στους 4 το καταφέρνει μετά από προτροπή... Τι θα γίνει με τους άλλους 2 θα μας κάνουν την τιμή?...

Καλώς ορίσατε φίλοι!!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ny152b
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 00:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ny152b  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OSTRIA ευχαριστω για τις πληροφοριες σου.Συνεχιζουμε την παρατηρηση.
Φιλικα ny152b

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noelia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 00:57:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noelia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά γειά σας.
Είμαι καινούρια στα φόρουμ και θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση στον Emerson. Μήπως αυτό που είδες έχει σχέση με την αστρική ή μαγνητική καταιγίδα που έλαβε χώρα σήμερα το βράδυ; Βέβαια, στην Ελλάδα είπαν οτι θα ξεκινήσει γύρω στις 10 το βράδυ και μια λάμψη θα γίνει ορατή μόνο απο κάποιο μέρος στην Αμερική που μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή.Λέω μήπως;;;;;;;;;;;;;
Μια ερώτηση που θα ήθελα να κάνω είναι η εξής: αληθεύει (για όποιον γνωρίζει) οτι τα πρώτα U.F.O.´s δημιουργήθηκαν απο Ρώσους και χρησιμοποιήθηκαν ως κατασκοπευτικά στις αρχές με μέσα του προηγούμενου αιώνα;
Ευχαριστώ πολύ

Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 01:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν πάνω σε αυτό που είπε η noelia. Την Τετάρτη είχαμε μια τεράστια έκρηξη στον Ηλιο (ηλιακή κηλίδα στο μέγεθος του Δία) και η μαγνητική καταιγίδα έφτασε στην Γη την Παρασκευή, και απ ότι λένε δημιούργησε κάποια μικρά προβλήματα κυρίως στις τηλεπικοινωνίες.
Το φως που αναφέρει είναι τα "nothern lights" φαινόμενο ανάλογο (όχι ίδιο όμως) της aurora, τα οποία πιθανόν να παρατηρηθούν πολύ νοτιότερα απ ότι συνήθως (μέχρι το Ορεγκον και το Ιλλινόϊς).

Το φαινόμενο που είδε ο Emerson προφανώς δεν έχει σχέση. Μετεωρίτης άσπρος που να ανεβαίνει προς τον ουρανό, δεν υπάρχει (αν και σήμερα διάβασα κάτι ενδιαφέρον που θα το αναφέρω μετά). Αν δεν ήταν κάποιο πυροτέχνημα δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο εκτός από ufo...

AEGEWN VRIAREW συμφωνώ με όσα λες. Αν μη τι άλλο πχ. στην Ινδία βρίσκουμε τα vimanas, για τα οποία έχουμε πολλά γραπτά στοιχεία, σχέδια, πληροφορίες κατασκευής και χρήσης τους. Εγώ βέβαια όταν μιλώ για "γήϊνα σκάφη" εννοώ κυρίως σύγχρονα σκάφη, και κυρίως των Αμερικανών που σήμερα φαίνεται να έχουν την πιό προηγμένη τεχνολογία.
Σε αυτό που ρώτησε η Noelia, αν κατάλαβα σωστά μιλάς για τα "foo-fighters" που εμφανίστηκαν στον 2ο παγκόσμιο πόλεμο;
Αυτά μένουν ακόμα ανεξήγητα, οι σύμμαχοι νόμιζαν ότι ήταν κατασκοπευτικά σκάφη των Γερμανών και οι Γερμανοί των συμμάχων.

Phantom "κουφοβούνι" χαχαχα (λέω και γω!)
Εγώ δεν έχω ακούσει κάτι γι αυτό, ίσως κάποιος άλλος να μπορεί να μας πει περισσότερα, αν μπορεί και επιτρέπεται βέβαια.
Πάντως δεν το θεωρώ απίθανο...

realisti λίγο ως πολύ σωστή η παρατήρηση. Πάντως υπάρχουν πολλές αναφορές και παλιότερα και εικόνες (πχ σε πίνακες της αναγέννησης), αλλά σίγουρα τώρα πιά και κατά διαστήματα, το όλο φαινόμενο παίρνει μορφή "υστερίας" με διάφορες απίθανες ιστορίες που ακούγονται, από "επαφικούς" κυρίως. Τα τελευταία χρόνια δε, έχουμε και το φαινόμενο οι εξωγήϊνοι να μας προειδοποιούν για την καταστροφή του περιβάλλοντος κλπ, πράγμα που για μένα δείχνει πόσο "συμβαδίζει" το φαινόμενο με τα σύγχρονα προβλήματά μας (και την τεχνολογία μας).
Γι αυτό και πρέπει να είμαστε προσεχτικοί...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2003, 17:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.dimotiko.gr/LINKS/diastima.htm

http://homepages.pathfinder.gr/jonniebegood/space.html

http://www.rom.gr/rom09/dory.htm

http://www.16plus.gr/articles/links/spaceNews.asp

http://www.altfactor.gr/magazine/aplanet/iss5/fo.html

http://www.focusmag.gr/id/user-page.rx?user=sts

http://news.noprofit.gr/onearticle.php?artid=359



Τα Νέα


ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΜΥΝΗΜΑ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ

Το μοναχικό ταξίδι των «Βόγιατζερ»
Δύο... 25άρηδες στέλνουν μήνυμα στο διάστημα
Ήταν ίσως τα πιο γερά «σκαριά» που στείλαμε στο Διάστημα. Εδώ και 25 χρόνια, τα δύο «Βόγιατζερ» συνεχίζουν το μοναχικό τους ταξίδι στις εσχατιές του Ηλιακού μας Συστήματος, πλουτίζοντας τις γνώσεις μας και μεταφέροντας ένα μήνυμα σε όποιον καλοπροαίρετο εξωγήινο συναντήσουν

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΡΙΚΚΗΣ


Αν δεχτούμε ότι ύστερα από 40.000 χρόνια οι απόγονοί μας θα ταξιδεύουν με πολύ πιο μεγάλη άνεση σε άγνωστες περιοχές του Γαλαξία μας, τότε είναι εύκολο να υποθέσουμε πως κάποια στιγμή θα βρουν μπροστά τους δύο ξεχασμένες διαστημοσυσκευές που φτιάχτηκαν αιώνες πριν (δηλαδή στη δεκαετία του 1970) και η οποίες, αφού ερεύνησαν τη «γειτονιά» μας για περισσότερα από 40 χρόνια... κατέβασαν τους διακόπτες και αφέθηκαν σε ένα σιωπηλό ταξίδι προς το άγνωστο.

Η επιστήμη της Αστρονομίας και της Φυσικής του Διαστήματος χρωστάει ήδη αρκετά σ' αυτά τα δύο μικρά διαστημόπλοια, που από το 1977 μέχρι σήμερα, με θαυμαστή συνέπεια και αντοχή στις αντίξοες διαστημικές συνθήκες, συλλέγουν και στέλνουν πίσω στη Γη στοιχεία και δεδομένα για το περιβάλλον του Ηλιακού μας Συστήματος. «Παρά το γεγονός ότι κατασκευάστηκαν εδώ και πάρα πολλά χρόνια, με τεχνολογία που σήμερα θεωρείται αρκετά ξεπερασμένη, τα "Βόγιατζερ" επισκέφθηκαν σε μεγάλη απόσταση από εμάς γιγάντιους πλανήτες του Ηλιακού μας Συστήματος, πλουτίζοντας τις γνώσεις μας για το Ηλιακό μας Σύστημα», λέει στα «ΝΕΑ» ο αναπληρωτής καθηγητής της Φυσικής του Διαστήματος στο Πανεπιστήμιο Αθηνών, Ξενοφών Μουσσάς.

Σημαντικές ανακαλύψεις

Τα δύο «Βόγιατζερ» ταξίδεψαν μέχρι τον Δία, τον Κρόνο, τον Ουρανό και τον Ποσειδώνα και ανακάλυψαν γύρω απ' αυτούς τους πλανήτες την ύπαρξη 23 νέων δορυφόρων. Οι φωτογραφικές κάμερες συνέλαβαν την κίνηση τριών δορυφόρων γύρω από τον Δία, τριών δορυφόρων γύρω από τον Κρόνο, άλλων 10 περιμετρικά του Ουρανού και έξι ακόμα γύρω από τον Ποσειδώνα. Τουλάχιστον 18.000 φωτογραφίες του Δία και άλλες 16.000 εικόνες του Κρόνου αποτύπωσαν τα «Βόγιατζερ», λίγο πριν ξεκινήσουν τις παρατηρήσεις τους στην κοσμική ακτινοβολία που φθάνει στο Ηλιακό μας Σύστημα, προερχόμενη από μακρινά αστέρια


με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnkf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 05:25:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους johnkf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νά και κάτι εξαιρετικά ενδιαφέρον :

The F-117A Nighthawk Stealth Fighter was in service for 6 to 8 years before the public was informed. Inside secret military leaks tell us the TR- 3B has been in service since 1994. Sources say witnessing this craft will do one of two things to you. Either make you think you really are just some wayward experiment or turn you against the governments. It's un-earthly technology and sight will literally blow your mind. ­The US Patriots

Welcome to the TR-3B:

It has been rumored for years that the military's black operations has perfected incredibly advanced gravity-defying triangular supersecret aerial platforms at least partially derived from ET technology.

Tonight, the world's most exotic and classified aerospace vehicle could be stealthily hovering somewhere over Phoenix, Arizona, Gulf Breeze, Florida, the country of Belgium, or your city. It is known as the TR-3B.

Science fiction or fact, you ask? High rank military officers detail the astounding government cover-up effected by the MJ-12 committee and reveal for the first time ultra top secret information about alien technology and reverse engineered technology we have developed as a result of the recovered alien artifacts.

The TR-3B is NOT fiction and was built with technology available in the mid- 1980s or earlier. The triangular shaped nuclear powered aerospace platform was developed under the Aurora Program with SDI and black budget monies.

The Aurora Program is a top secret development program for advanced aerospace vehicles and has been responsible for development of the hypersonic strategic reconnaissance SR-75 Penetrator which replaced the SR-71 spy plane, and the SR-74 Scramp, which rides piggy-back the SR- 75.

The tactical reconnaissance TR-3B's first operational flight was in the early 90s. Technology assuredly developed from reverse engineering of recovered alien artifacts and programs such as the SR-74 and SR-75 was used in the TR-3B. At least three of the billion dollar plus TR-3Bs were flying by 1994.

The TR-3B vehicle's outer coating is reactive to electrical stimulation and can change color, reflectiveness, and radar absorptiveness, thus making the vehicle look like a small aircraft or a flying cylinder--or even tricking radar receivers into falsely detecting a variety of aircraft, no aircraft, or several aircraft at various locations.

A circular, plasma filled accelerator ring called the "Magnetic Field Disrupter" surrounds the rotatable crew compartment and is far ahead of any imaginable technology. Sandia and Livermore laboratories developed the reverse engineered MFD technology. The government will go to any lengths to protect this technology.

The MFD generates a magnetic vortex field that disrupts or neutralizes the effects of gravity on mass within proximity by 89 percent. This is not antigravity. Anti-gravity provides a repulsive force that can be used for propulsion. The MFD creates a disruption of the Earth's gravitational field upon the mass within the circular accelerator.

The mass of the circular accelerator, and all mass within the accelerator, such as the crew capsule and the nuclear reactor, are reduced by almost 90%. This causes the effect of making a vehicle extremely light and able to outperform and outmaneuver any craft yet constructed--except, of course, those UFOs we did not build. The TR-3 is a reconnaissance platform with an indefinite loiter time. "Indefinite" because it uses a nuclear reactor for power.

Many sightings of triangular UFOs are not alien vehicles but the ultra top secret TR-3B. The NSA, NRO, CIA, and USAF have been playing a shell game with aircraft nomenclature - creating the TR-3, modified to the TR-3A, the TR-3B, and the Teir 2, 3, and 4, with suffixes like 'Plus' or 'Minus' added on to further confuse the fact that each of these designators is a different aircraft and not the same aerospace vehicle. A TR-3B is as different from a Teir 3B as a banana is from a grape. Some of these vehicles are manned and others are unmanned.

The TR-3B's propulsion is provided by three multimode thrusters mounted at each bottom corner of the triangular platform. The TR-3 is a sub-Mach 9 vehicle until it reaches altitudes above 100,000 feet--then God knows how fast it can go!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 15:11:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
johnkf αν δεν κάνω λάθος η δεύτερη φωτογραφία είναι από το "ufo" που εμφανίστηκε στο Βέλγιο, έτσι δεν είναι;

Εγώ αυτές τις μέρες παρακολουθώ τις εκρήξεις στον ήλιο. Είναι μάλλον εκτός εποχής (το peak τους υποτίθεται ότι ήταν το 2001 αν θυμάμαι καλά).

Enormous X-ray solar flare seen by SOHO...The huge solar event of 28 October 2003


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 16:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγχαρητήρια φίλε johnkf για τα ενδιαφέροντα στοιχεία που μας έφερες, όμως έχω μια απορία:
Mιλάμε για τους ίδιους ανθρώπους που με τις "έξυπνες" βόμβες τους σπάσανε το ρεκόρ Γκίνες στις πολεμικές γκάφες?? Η μήπως μιλάμε για μια άλλη διαγήϊνη κυβέρνηση?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 19:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στις ειδησεις αναφερθηκε οτι την ηλιακη καταιγιδα την ειδανε πολλοι στο τεξας και στον βορειο καναδα, μηπως γνωριζει κανεις αν θα υπαρξει καμια περιπτωση να την δουμε απο την Ελλαδα και ποτε?


ΝΒΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 21:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To taktiko anagnwristiko TR-3 ( h kalytera Tier-III), prohgeitai ka8e apostolhs F-117 ki epixeiroyn mazi ws 'zeygari' otan auto einai aparaithto... Ayto einai gnwsto apo to 1991... Opws einai bebaio oti den einai o monos typos a/fous se yphresia o opoios den einai aporrhtos...

H alh8eia einai oti ena MEGALO pososto twn 8easwen "UFO" pagkosmiws einai ayta akribws ta "black projects" kai den exoun na kanoun tipota me 'exwghinous', alla me poly ghinous kai xeiropoiastous...


O allos typos pou mporoume na 8ewroume oti einai se yphresia einai o antikatastahths tou strathgikou anagnwristikoy SR-71/YF-12/A-12, to opoio anaklh8hke se energo yphresia akribws epeidh yphrxan kapoia problhmata me ton antikatastath tou, prin aposyr8ei ( to Blackbird ) oristika pleon, gia deyterh fora...
An analogistoume ta XRONIA epiponhs douleias tis EXONYXISTIKES dokimes kai ta TERASTIA xrhmatika posa pou xreiazetai ena tetoio a/fos gia na anaptyx8ei, tote blepoume oti to na ftiaxei kapoios ena "anwtero" a/fos monos toy s'ena ergasthrio, fantazei adynato...


______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 21:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σας ευχαριστω για την αναπτυξη του θεματος ,για τις σκεψεις σας ,οστρια ειχες αναφερει οτι θα μας πεις κατι σχετικα με της ηλιακες ακτινες? αν δεν κανω λαθος?:)))))))))

οσον αφορα για τα αντικειμενα που κατειχαν οι ρωσοι ,η φημη βγηκε απο τα ευρηματα του σκαφους που ειχε πεσει σε περιοχη της αμερικης.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 21:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σας ευχαριστω για την αναπτυξη του θεματος ,για τις σκεψεις σας ,οστρια ειχες αναφερει οτι θα μας πεις κατι σχετικα με της ηλιακες ακτινες? αν δεν κανω λαθος?:)))))))))

οσον αφορα για τα αντικειμενα που κατειχαν οι ρωσοι ,η φημη βγηκε απο τα ευρηματα του σκαφους που ειχε πεσει σε περιοχη της αμερικης.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2333984
Maintained by Digital Alchemy