ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ιπταμενο αντικειμενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 15:11:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχει προοπτικη,η ληψη ειναι τετοια που οντως δεν δειχνει την πορεια ξεκαθαρα.

φαινεται να εχει το σχημα δυο σφαιρων ενωμενο σαν ενα οχτω.

avallon ,προσωπικα θα ηθελα να παραθεσεις το site,με την προυποθεση να το θελουν και τα υπολοιπα παιδια.εαν και εφοσον δεν ειναι κατι που θα θεωρηθει ξανα μη σχετικο.
και εφοσον δεν υπαρχει παρομοιο τοπικ οπου γινεται αναφορα συγκεκριμενα για εξωγηινους.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 15:31:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΛΑΣΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ :
ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ?
Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ "ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΜΟΥ"

Edited by - SUNNY on 03/10/2003 15:31:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 19:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φυσικα και σου επιτρεπουμε, να κανεις απειρα πολλες ερωτησεις,οχι μοναχα μια:))))))))))))))

πιο κατω παραθετω το τοπικ που θα σε βοηθησει στο να βαλεις την εικονα η τις φωτο που θελεις


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=490

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 23:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eχω μέίνει εντελώς άναυδη!!

http://www.greatdreams.com/haarp-sun.htm



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
johnkf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 07:33:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους johnkf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα ενδιαφέρον άρθρο στό BBC σχετικά μέ τήν εικόνα πού παρέθεσε η Ostria μέ σχετικούς σχολιασμούς απο αναγνώστες :

http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk_news/wales/south_east/3155928.stm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 12:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μάνο σε ευχαριστώ!
Φίλε johnkf σε ευχαριστούμε για το link! Εδώ αναφέρεται ακόμα ένα "περίεργο" γεγονός, η διαφορά ώρας μεταξύ των δύο φωτογραφιών που τραβήχτηκαν και δείχνει ότι δεν μπορεί (μάλλον) να είναι μετεωρίτης.
Και όπως είπε και η Sunny η μύτη του αντικειμένου δεν μοιάζει με την γνωστή σφαιρική μορφή των συνηθισμένων μετεωριτών που καίγονται στην ατμόσφαιρα.

Τι μπορεί να είναι; Αεροπλάνο που αδειάζει τα καύσιμα όπως λένε αρκετοί; Τί να πω...

Φίλη Avallon έριξα μια ματιά στο link αλλά γμτ δεν τις πολυπιστεύω όλες αυτές τις ιστορίες! Μου φαίνονται υπερβολικές... όπως και οι ιστορίες για τις απαγωγές από το σπίτι, το κρεββάτι, τα γεννετικά πειράματα από εξωγήινους... Οχι ότι δεν μπορεί να συμβαίνουν αλλά τόσο συχνά και απροκάλυπτα; Εχω την εντύπωση ότι κάτι άλλο συμβαίνει εδώ που έχει να κάνει με φαντασιόπληκτους ανθρώπους στην καλύτερη περίπτωση, ή με με "γήϊνα πειράματα" στην χειρότερη.
Η ιστορία της "αλλαγής της συχνότητας της γης" μου θύμισε "Κρύων" (έτσι δεν λέγεται;)


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 18:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ιστορία της "αλλαγής της συχνότητας της γης" μου θύμισε "Κρύων" (έτσι δεν λέγεται;)

Αν μιλάς για το TUNING δεν πολυκατάλαβα τι είναι...Το "κρύων" τι είναι? Αν δε θέλεις να εξηγήσεις εδώ για να μη βγούμε εκτός θέματος σε παρακαλώ πολύ στείλε μου μήνυμα για το tuning...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 23:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
BRAVO OSTRIA

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ‘ΚΑΥΤΗ’ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΕΡΕΥΝΑ...!ΜΙΑ ΝΕΑ ΥΠΟΘΕΣΗ..! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ ΠΕΡΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ..

AGENT MULDER
&
Α.Ε.Δ.Α.Φ

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2003, 01:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΣΤΟ Pathfinder.gr!

-Λέει:

Κοσμική ευκαιρία

2 Οκτωβρίου 2003 , 15:32

Μαθητής φωτογραφίζει την πτώση μετεωρίτη στην Ουαλία


Jon Burnett

Ουάσινγκτον : Ο Τζον Μπέρνετ, 15 ετών, φωτογράφιζε τους φίλους του που έκαναν σκέιτμπορντ σε κωμόπολη της Νότιας Ουαλίας, όταν ένα φωτεινό αντικείμενο στον ουρανό τράβηξε την προσοχή του. 'Eστρεψε τη φωτογραφική μηχανή του προς τη λάμψη και πρόλαβε να συλλάβει τον μετεωρίτη λίγο πριν εξαφανιστεί.

Ο μαθητής έστειλε τη φωτογραφία στη NASA, η οποία τη δημοσίευσε την Τετάρτη σε δικτυακό της τόπο. Οι ειδικοί της υπηρεσίας προτείνουν δύο εξηγήσεις.

Η μία είναι ότι η λάμψη είτε προερχόταν από έναν αστεροειδή «σε μέγεθος καναπέ» που εξερράγη στην ατμόσφαιρα και διαλύθηκε. Η δεύτερη είναι ότι επρόκειτο για την «ουρά» των συμπυκνωμένων καυσαερίων από κάποιο αεροπλάνο, η οποία αντανακλούσε το φως του Ήλιου καθώς έδυε.

Το φαινόμενο, αναφέρει η ιστοσελίδα της NASA, συμβαίνει σχεδόν κάθε ημέρα κάπου στη Γη. Πριν από λίγες ημέρες ένας μετεωρίτης που κατέπεσε στην Ινδία διέλυσε δύο σπίτια και προκάλεσε τραυματισμούς.

news.in.gr
(γράφει ως Πηγή:news.in.gr)

AGENT MULDER
& Α.Ε.Δ.Α.Φ TEAM

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 09:34:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλη σας μερα:))))))))))))

ψαχνω στο νετ για φωτογραφιες αεροκαφων,τα οποια κανουν μετακαυσεις ,ετσι ωστε να συγκρινουμε τις φωτο που τραβηξε το παιδι απο την αγγλια.

οταν βρω καποιο site,το οποιο να εχει μπολικες φωτο να απολαυσουμε θα το παραθεσω,για να δουμε τα αποτελεσματα και να βγαλουμε τα συμπερασματα μας.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 10:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 10:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ? ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, "ΕΙΔΑ" ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙ!

Edited by - SUNNY on 07/10/2003 11:12:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 14:43:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ? ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, "ΕΙΔΑ" ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙ!

Sunny, νομίζω ότι αυτό το "σχήμα" είδαν και οι ειδικοί και είπαν ότι μάλλον είναι αεροπλάνο...

Πάντως το πιό περίεργο είναι η διαφορά ώρας (4 ολόκληρα λεπτά) μεταξύ των δύο φωτογραφιών, όπως αναφέρεται στο site της NASA. Οτιδήποτε κι αν ήταν (αεροπλάνο ή μετεωρίτης) πώς έμεινε στο ίδιο μέρος για 4 λεπτά; Αν παρατηρήσετε τις δύο φωτογραφίες, οι διαφορές είναι ελάχιστες!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 16:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eπι 4 λεπτά? και σας κάνει εντύπωση?
Μοιάζει με αυτό που είχα δει εγώ κάποιο απόγευμα εκείνο ήταν τόσο αργό που η πτώση του κράτησε πάνω από 6 λεπτά! Βέβεια εκείνο δεν είχε τόσο μεγάλη ουρά.
Είναι δυνατόν κάτι να πέφτει σε τόσο αργή κίνηση?
Και αν ναι τι μπορεί να'ναι αυτό?
Οι διάττοντες αστέρες γιατί πέφτουν γρήγορα?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 20:11:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eπι 4 λεπτά? και σας κάνει εντύπωση?
Μοιάζει με αυτό που είχα δει εγώ κάποιο απόγευμα εκείνο ήταν τόσο αργό που η πτώση του κράτησε πάνω από 6 λεπτά! Βέβεια εκείνο δεν είχε τόσο μεγάλη ουρά.
Είναι δυνατόν κάτι να πέφτει σε τόσο αργή κίνηση?
Και αν ναι τι μπορεί να'ναι αυτό?
Οι διάττοντες αστέρες γιατί πέφτουν γρήγορα?

Χαχαχα ε, μας κάνει λίγο εντύπωση!
6 λεπτά ε;! Χμμμ... Τι να πω..!

Πάντως νομίζω ότι ο χρόνος πτώσης ή έστω περάσματος, δείχνει ότι δεν μπορεί να είναι αεροπλάνο... έτσι δεν είναι;!
Επί 4 λεπτά στην ίδια περίπου θέση... είναι αδύνατον να είναι αεροπλάνο εν πτήσει!
Τώρα για μετεωρίτης δεν ξέρω... ίσως όσο μεγαλύτερος είναι και όσο πιό χαμηλά κατεβαίνει να μειώνεται η ταχύτητά του; Ισως να έχουμε επηρεαστεί από τις ανάλογες ταινίες όπου μόλις φανεί ο μετεωρίτης στον ουρανό (όταν γίνει ορατός στο μάτι και μπει μέσα στην ατμόσφαιρα)
περνάει πολύ γρήγορα πάνω από τον κόσμο και πέφτει πιό πέρα.

Πάντως αν όντως συμβαίνει αυτό θα είναι ένα πολύ τρομαχτικό γεγονός. Να βλέπεις τον μετεωρίτη να πλησιάζει αργά προς την Γη και να περιμένεις το τέλος...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 03:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα ηθελα και εγω να σας πω ενα περιστατικο το οποιο εγινε την περασμενη εβδομαδα και για να προλαβω αυτους που θα σπευσουν να με πιασουν απο τον λαιμο να πω οτι δεν λεω οτι ειδα ΑΤΙΑ αλλα κατι που μου κινησε το ενδιαφερον και απλα θα διηγηθω οτι ειδα χωρις συμπερασματα

εκεινο το βραδυ λοιπον γυρω στις 2.30 ειχα βγει εξω γιατι ο σκυλος μου ειχε ξεσκιστει να γαβγιζει και με το που βγηκα το ματι μου καρφωθηκε κατευθειαν σε κατι το οποιο ηταν νοτιοδυτικα ηταν ενα αστερι λιγο πιο μεγαλο σε μεγεθος απο τα κανονικα αστερια μονο που ηταν μονο του αφου ηταν αρκετα φωτεινος ο ουρανος και μονο απο πανω μου διακρινοντουσαν μερικα αστερια

το κοιταξα λιγο αλλα με το που πηγα να γυρισω το κεφαλι μου αλλαξε χρωμα ηταν πλεον στην μεση λευκο και πανω/κατω πρασινο "αεροπλανο" σκεφτηκα και τοτε εγινε κοκκινο στην μεση και ενα αλλο χρωμα το οποιο δεν το θυμαμαι πανω/κατω αλλα ηταν πολυ ψηλα για να ειναι αεροπλανο και ηταν και ακινητο "δορυφορος" ξανασκεφτηκα αλλα και οι δορυφοροι κινουνται και αυτο ηταν στασιμο σαν αστερι και αλλαζε χρωματα που και που το κοιταζα γυρω στα 20 λεπτα και ηταν ακινητο

τοτε φανηκε ενα αντικειμενο το οποιο ηταν πολυ πιο χαμηλα και κοντα το οποιο ομως ηταν φανερο οτι ηταν αεροπλανο ειχε και δυο φωτακια ενα λευκο και ενα κοκκινο και πεταγε κατω απο το αστερι τοτε ομως εκανε ενα ελιγμο και εξαφανιστηκε στην στιγμη

πηγα για λιγο μεσα στο σπιτι να πιω λιγο νερο και οταν ξαναβγηκα το αστερι ειχε εξαφανιστει "σημειωση ο σκυλος γαβγιζε για μια γατα που του εκανε κολπα οχι γιατι εβλεπε εξωγηινους"

το αλλο βραδυ το ιδιο ακριβως αστερι το ειδε και μια φιλη μου με της ιδιες συνθηκες στον ουρανο την ιδια ωρα περιπου αλλα ηταν στα ανατολικα και της ειχε κανει την ιδια εντυπωση που ηταν μονο του και αλλαζε χρωματα συνεχεια και το κοιταζε αρκετη ωρα μεχρι που πηγε για υπνο

δυστηχως δεν κοιταξε αν θα εξαφανιζοταν παλι που να το ηξερε δεν το ειχαμε κουβεντιασει.

το ανεφερα πιο πολυ σαν κατι που μου κινησε το ενδιαφερον και ψιλο ταιριαζει με το θεμα και οχι για να ισχυριστω οτι ηταν ΑΤΙΑ

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 17:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"τοτε φανηκε ενα αντικειμενο το οποιο ηταν πολυ πιο χαμηλα και κοντα το οποιο ομως ηταν φανερο οτι ηταν αεροπλανο ειχε και δυο φωτακια ενα λευκο και ενα κοκκινο και πεταγε κατω απο το αστερι τοτε ομως εκανε ενα ελιγμο και εξαφανιστηκε στην στιγμη"

Ποιό από τα δύο αντικείμενα έκανε τον ελιγμό και εξαφανίστηκε;

Πάντως φίλε μου η αλλαγή του χρώματος ενός άστρου συμβαίνει συχνά και νομίζω ότι οφείλεται στην ατμόσφαιρα μας.
Είσαι σίγουρος όμως ότι δεν μετατοπίστηκε η θέση του (μιάς και ένα τόσο φωτεινό αστέρι είναι προφανώς πλανήτης, πιθανόν η Αφροδίτη ή ο Δίας και οι πλανήτες κινούνται στον ουρανό) αλλά εξαφανίστηκε;


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 18:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποιό από τα δύο αντικείμενα έκανε τον ελιγμό και εξαφανίστηκε;
το αεροπλανο

quote:
Πάντως φίλε μου η αλλαγή του χρώματος ενός άστρου συμβαίνει συχνά και νομίζω ότι οφείλεται στην ατμόσφαιρα μας.

αυτο το γνωριζω στην συγκεκριμενη περιπτωση ομως ηταν διαφορετικα τα πραγματα ηταν σαν να καθεσαι στην σεληνη "τι καλα που θα ηταν να μπορουσαμε να το κανουμε αυτο" και να βλεπεις απεναντι την γη μπλε και με τους πολους λευκους και ξαφνικα οι πολοι να γινοντουσαν πρασινοι και μετα απο λιγο να εφευγε και το υπολοιπο μπλε και να γινοταν κοκκινο και οι πολοι μετα απο λιγο με την σειρα τους να γινοντουσαν μπλε.
quote:
Είσαι σίγουρος όμως ότι δεν μετατοπίστηκε η θέση του (μιάς και ένα τόσο φωτεινό αστέρι είναι προφανώς πλανήτης, πιθανόν η Αφροδίτη ή ο Δίας και οι πλανήτες κινούνται στον ουρανό) αλλά εξαφανίστηκε;
τοσο γρηγορα? ηταν ακινητο γυρω στο μισαωρο και μεχρι να πιω νερο και να ξαναβγω εξω ειχε παει στην αλλη ακρη του στερεωματος? εξαλλου και να ειχε μετακινηθει θα το εβλεπα αφου ηταν κατι που διακρινοταν πολυ ευκολα και εμφανιστηκε και την επομενη νυχτα αν και δεν μπορω με σιγουρια αν ηταν το ιδιο αλλα σε συμπεριφορα ηταν το ιδιο

παντως δεν νομιζω οτι ηταν ατια ηταν κατι αλλο γιατι αν αναλογιστουμε την αποσταση και το μεγεθος του θα πρεπει να ηταν τεραστιο και κοβω φλεβες οτι δεν μετακινηθηκε αλλα εξαφανιστηκε μηπως ειδε κανενας στις ειδησεις για κανενα φαινομενο τυπου "εκρηξη αστρου?" αλλα και παλι αυτα τα πραγματα παιρνου χρονο δεν γινονται ετσι απλα και αμφιβαλω αν φαινονται με γυμνο ματι.
ολες οι αποψεις δεκτες

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 22:14:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=486489&lngDtrID=252

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=487687&lngDtrID=252

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 10/10/2003 22:17:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 23:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.startpoint.gr/sitemap.asp

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 20:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0879759593/102-6942559-1704926?v=glance

http://www.hutch.demon.co.uk/prom/pleiad.htm

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 08:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0879759593/102-6942559-1704926?v=glance

http://www.hutch.demon.co.uk/prom/pleiad.htm

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας




Μανο για το πρώτο link που αναφέρεις θα σου πώ απλά οτι ο Kal K Korff
θεωρείται στις ΗΠΑ από τους πλέον αναξιόπιστους συγγραφείς. Σε ολα του τα βιβλια προσπαθεί να αποδείξει με γελοια επιχειρήματα είτε οτι δεν υπάρχουν εξωγήινοι πολιτισμοί είτε οτι εαν υπάρχουν σίγουρα θα έχουν εχθρικές διαθέσεις εαν και οταν ερθουν στη Γή, και θα πρέπει να εμείς οι Γήινοι να αναπτύξουμε πυρηνικά οπλα και οπλα μαζικής καταστροφής στο διάστημα για να τους αντιμετωπίσουμε. Για μεγάλα χρονικά διαστήματα εργαστηκε στην CIA (με κύρια ειδικότητα την γελοιοποίηση όσων ασχολούνταν με τα UFO) και κατόπιν σαν σύμβουλος στο πρόγραμμα "Ο πόλεμος των αστρων" που οσοι θυμαστε ξεκινησε ο Ronald Reegan και αναμένεται να ολοκληρωθεί σε δύο χρόνια περίπου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 09:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα παιδια:)))))))))))

προμηθεα , ο μοναδικος λογος που παραθεσα αυτες τις σελιδες ,ειναι για να τις σχολιασουμε,οπως πανεμορφα εκανες και σε ευχαριστω

το οτι υπαρχουν καποιοι για να διακωμωδουν και να προσπαθουν να σταματησουν με καθε τροπο την υπαρξη η οχι εξωγηινων η και ακομα να δημιουργησουν ενα χαος -ετσι ωστε να επικεντρωθει το ενδιαφερον μας αλλου και οχι σε μια ενδεχωμενη καταστροφη απο την ελευση ενος αστεροιδους με αποτελεσμα την προκληση πανικου ,ειναι αυτο που ψαχνουμε και γι'αυτο πρεπει να βλεπουμε τις αντιδρασεις ολων.

και οπως σωστα ανεφερες ,αυτοι οι οποιοι κανουν τετοιου ειδους παραπληροφορηση η και πληροφορηση του κοσμου για τα παραπανω,πληρωνονται απο την κυβερνηση τους να το κανουν,την οποια κυβερνηση της αμερικης.

σε ευχαριστω που εισαι εδω

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 10:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλημερα παιδια:)))))))))))

προμηθεα , ο μοναδικος λογος που παραθεσα αυτες τις σελιδες ,ειναι για να τις σχολιασουμε,οπως πανεμορφα εκανες και σε ευχαριστω

το οτι υπαρχουν καποιοι για να διακωμωδουν και να προσπαθουν να σταματησουν με καθε τροπο την υπαρξη η οχι εξωγηινων η και ακομα να δημιουργησουν ενα χαος -ετσι ωστε να επικεντρωθει το ενδιαφερον μας αλλου και οχι σε μια ενδεχωμενη καταστροφη απο την ελευση ενος αστεροιδους με αποτελεσμα την προκληση πανικου ,ειναι αυτο που ψαχνουμε και γι'αυτο πρεπει να βλεπουμε τις αντιδρασεις ολων.

και οπως σωστα ανεφερες ,αυτοι οι οποιοι κανουν τετοιου ειδους παραπληροφορηση η και πληροφορηση του κοσμου για τα παραπανω,πληρωνονται απο την κυβερνηση τους να το κανουν,την οποια κυβερνηση της αμερικης.

σε ευχαριστω που εισαι εδω

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας




Μανο καλα έκανες και έβαλες τις σελίδες, εγώ απλά έβαλα καποια πράγματα που ειμαι σε θεση να γνωρίζω για τον συγκεκριμένο συγγραφέα για την πληροφορησή ολων μας. Απο κει και περα ο καθένας έχει μυαλό και κρίση για να βγάλει συμπεράσματα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 15:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν βγήκε και μια δεύτερη φωτογραφία του αντικειμένου που φωτογράφησε ο νεαρός στην Αγγλία.
Τραβήχτηκε περίπου 10 μίλια μακριά από την πρώτη, από τον Julian Heywood, επιβεβαίωσε το γεγονός, και βοήθησε τους επιστήμονες να αποφασίσουν ότι μάλλον έχουν να κάνουν με "jet contrail".

από το http://www.space.com/scienceastronomy/mystery_monday_031013.html


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 18:24:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.v-j-enterprises.com/ufobrief.html

http://www.etcontact.net/Quotes.htm

http://www.majesticdocuments.com/team.html

http://www.sonoran-sunsets.com/columbia.html

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 18:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.teegeeack.com/alien-ufo-secret-mojave-02.html

http://tools.search.yahoo.com/language/translation/translatedPage.php?tt=url&text=http%3a//meltingpot.fortunecity.com/montopolis/527/nasa.html&lp=es_en

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 21/10/2003 20:43:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 23:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Μανο να που σε ξαναβρισκω!!
Θελω να πω πολλα σχετικα με αυτο το θεμα αλλα αυτο το καλοκαιρι θα επρεπε να ησουνα κοντα στο βουνο Ταυγετος για να εβλεπες οσα περιεργα φαινομενα εγιναν σχεδον καθημερινα με πανω απο 20 ατομα μαρτυρες σε αυτο που ειδαμε και ξαναειδαμε!
Απο τις αρχες ιουνιου εως και τελη αυγουστου που υπηρχε πολυ καλη ορατοτητα στον ουρανο επανω απο το βουνο Ταυγετος υπηρχε κινηση ιπταμενων φωτεινων αντικειμενων τα οποια σιγουρα δεν ηταν αεροπλανα γιατι ηταν πολυ ωρα ακινητα σε ενα σημειο,λιγο πιο πανω απο το βουνο,στην αρχη μας φαινονταν σαν αστερι επειτα προσεξαμε οτι αυτο το κιτρινο σκουρο αστερι(σαν τον αρη ενα χρωμα)χανοταν πισω απο το βουνο δωσαμε την πιθανοτητα οτι μπορει να ηταν καποιος δορυφορος ή εστω και αστερι που χανατε με την περιστροφη της γης.Επειτα απο μιση ωρα με σαρανταπεντε λεπτα(ο δορυφορος)ανεβηκε απο το σημειο το οποιο ειχε χαθει με πιο γρηγορη ταχυτητα κανει δεξια(οπως το βλεπαμε εμεις)και εξαφανιζεται.Αυτο γινοταν σχεδον καθε μερα τις περισσοτερες φορες στο ιδιο σημειο αλλα και σε αλλα μερη!Τελη αυγουστου χαθηκανε τα παντα και δεν ξαναεμφανιστηκε τιποτα!
Υπηρχαν ατομα που δεν με πιστευαν μεχρι που ηρθαν στην περιοχη που βρισκομουνα και τα ειδαν και οι ιδιοι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 09:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φιλε Μανο να που σε ξαναβρισκω!!
Θελω να πω πολλα σχετικα με αυτο το θεμα αλλα αυτο το καλοκαιρι θα επρεπε να ησουνα κοντα στο βουνο Ταυγετος για να εβλεπες οσα περιεργα φαινομενα εγιναν σχεδον καθημερινα με πανω απο 20 ατομα μαρτυρες σε αυτο που ειδαμε και ξαναειδαμε!
Απο τις αρχες ιουνιου εως και τελη αυγουστου που υπηρχε πολυ καλη ορατοτητα στον ουρανο επανω απο το βουνο Ταυγετος υπηρχε κινηση ιπταμενων φωτεινων αντικειμενων τα οποια σιγουρα δεν ηταν αεροπλανα γιατι ηταν πολυ ωρα ακινητα σε ενα σημειο,λιγο πιο πανω απο το βουνο,στην αρχη μας φαινονταν σαν αστερι επειτα προσεξαμε οτι αυτο το κιτρινο σκουρο αστερι(σαν τον αρη ενα χρωμα)χανοταν πισω απο το βουνο δωσαμε την πιθανοτητα οτι μπορει να ηταν καποιος δορυφορος ή εστω και αστερι που χανατε με την περιστροφη της γης.Επειτα απο μιση ωρα με σαρανταπεντε λεπτα(ο δορυφορος)ανεβηκε απο το σημειο το οποιο ειχε χαθει με πιο γρηγορη ταχυτητα κανει δεξια(οπως το βλεπαμε εμεις)και εξαφανιζεται.Αυτο γινοταν σχεδον καθε μερα τις περισσοτερες φορες στο ιδιο σημειο αλλα και σε αλλα μερη!Τελη αυγουστου χαθηκανε τα παντα και δεν ξαναεμφανιστηκε τιποτα!
Υπηρχαν ατομα που δεν με πιστευαν μεχρι που ηρθαν στην περιοχη που βρισκομουνα και τα ειδαν και οι ιδιοι!



Καμμια φωτογραφία ή βίντεο δεν βγάλατε ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 16:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
promethea ,+ 1 στην ερωτηση σου,οποτε στελνουμε 1 ερωτηση εις διπλουν:)))))

σε ευχαριστω

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy