ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ιπταμενο αντικειμενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 15:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας φιλοι μου

καταρχην να πω καλωσηρθατε στα νεα μελη και καλη συνεχεια στην πορεια προσωπικη η μη του καθενος μας ,για την αναζητηση γνωσης

το ευχαριστω φανταζει πολυ ελαχιστο για τα υπεροχα και ομορφα λογια σας

agentmulder , δεν εχω να προσθεσω κατι ,γιατι φοβαμαι πως θα σου δωσω αξια,κατι που μεχρι στιγμης εχεις αποδειξει πως δεν αξιζεις.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 22:27:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ,

ΜΕΝΩ ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΣ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!
ΤΟ ΟΤΙ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΚΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ! ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ! ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΑΣ!
ΜΙΑ ΣΗΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΦΙΛΕ TERPANDROS, ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ

Υ.Γ: KEEP WELL

AGENT MULDER
-

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mhatz
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 09:46:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mhatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AgentMulder, μπορεί να κάνουμε λάθος για την ηλικία σου αλλά εσύ συμπεριφέρεσαι έτσι.
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο Μάνο με τα λεγόμενά του
quote:
agentmulder , δεν εχω να προσθεσω κατι ,γιατι φοβαμαι πως θα σου δωσω αξια,κατι που μεχρι στιγμης εχεις αποδειξει πως δεν αξιζεις.

Όσον αφορά τους συγγραφείς αυτού του είδους το μόνο καλό που κάνουν είναι να σας οδηγήσουν να διαβάσετε λίγο αρχαία κείμενα - στο πρωτότυπο κείμενο όσο κι αν έχει διαβρωθεί από πολλούς Βαρβάρους (Βατικανό κλπ)-. Δεν σας κρύβω ότι εκτός από το βιβλίο του κου Φουράκη "ΣΙΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΣΥΝΩΜΟΣΙΕΣ" (το πρώτο του) όλα τα άλλα τα έχω μελετήσει και τα έχω ψάξει αρκετά. (όσο είχα χρόνο σαν φοιτητής, τώρα δουλειά οικογένεια παιδί... που χρόνος για πνευματικές και υπαρξιακές αναζητήσεις).
Μετά από προσεκτική μελέτη των συγγραμμάτων του κου Φουράκη, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τα περισσότερα εκφράζουν άλλους παλιότερους συγγραφείς όσο και μερικά είναι αντιγραφή ξένων βιβλίων (Νταϊνεκεν κυρίως), και τα υπόλοιπα που συμπληρώνουν τα βιβλία του είναι αερολογίες χωρίς τεκμηρίωση, κάτι που σε οποιοδήποτε forum να μπεις θα συναντήσεις.
Αυτή είναι προσωπική μου γνώμη κι αφορά το συγγραφικό έργο του κου Φουράκη μετά από μελέτη. Κάθε άλλη τεκμηριωμένη άποψη είναι αποδεκτή, αλλά για να τεκμηριώσεις κάτι πρέπει να το κάνουμε άλλο θέμα κι όχι σ' αυτό που είμαστε τώρα.

Αλήθεια, αν κάνουμε μια προσεκτική επιλογή όσων γράφονται σε διάφορα forum ξέρετε πόσα βιβλία εκδίδαμε?

Ψάχνω κάτι μέρες το Ιπτάμενο αντικείμενο που μιλούσαμε, τι έγινε ρε παιδιά;;;;

" Η απάντηση είναι εκεί έξω. Ψάχνει για σένα. Και θα σε βρει... αν το θέλεις."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 00:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΘΕΣΑ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ Κου ΦΟΥΡΑΚΗ!
ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ!!

Υ.Γ: ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΡΟΠΟΥΣ-ΟΥΤΕ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΜΕ ΑΛΛΟΝ) Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΙΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΤΟΥ! ΜΑΛΛΟΝ ΣΑΣ ΔΩΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΑΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ!!!

Agent Mulder
Α.Ε.Δ.Α.Φ

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 11:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και από μένα!
Βλέπω ότι η κουβέντα άναψε όσο έλειπα!
Καλό είναι να υπάρχουν ερευνητικές ομάδες (και γω μαζί τους!) και ακόμα καλύτερα να μπορούν να διασταυρώνουν τις διάφορες πληροφορίες που τούς έρχονται και να μην είναι "κλειστές" αλλά ελεγχόμενα ανοιχτές προς τους τρίτους που ενδιαφέρονται να τους προσεγγίσουν.

Για το θέμα των ΜΜΕ, όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω, δεν έχω ακούσει ποτέ να έχει δοθεί άνωθεν εντολή για διακοπή μιάς έρευνας πάνω σε ένα τέτοιο θέμα, στην Ελλάδα. Βέβαια οι δύο περιπτώσεις του καλοκαιριού ίσως να είναι ιδιαίτερες, οπότε κρατάμε την πληροφορία του φίλου και πιθανόν στο μέλλον να καταφέρουμε να την επιβεβαιώσουμε ή να την απορρίψουμε...
Αυτή η πληροφορία βέβαια μπορεί να σημαίνει πολλά, μπορεί και τίποτα.
Αν η έρευνα συνεχίζεται και δεν ξέρουν ακόμα για τι πρόκειται, είναι λογικό να θέλουν να μην αναστατώνεται ο κόσμος με ανεξέλεγκτες
φήμες.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 19:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://stigmes.gr/gr/grpages/articles/aikaterinidi.html

καλησπερα σε ολους σας :))))))))))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 22:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΜΕΛΟΣ Ostria για την κατανόηση και θα συμφωνήσω!

Agent Mulder: ´´Keep Weel´´
Α.Ε.Δ.Α.Φ

΄΄I WANT TO BELIEVE´´

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tomcat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 00:42:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tomcat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Mano.

Με όλο το σεβασμό, πήγα στο site που αναφέρεις και πιστεύω ότι αυτός ο Αικατερινίδης είναι μεγάλος καργκιόζης.

Φιλικά όπως πάντα
Tomcat

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 01:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Φίλε Μάνο,
πήγα στο site που αναφέρεις σχετικά με τον Κο Αικατερινίδη και απ΄ ότι κατάλαβα το ΄΄αεροπλάνο΄΄ που έπεσε στο νερό ήταν UFO-(Α.Τ.Ι.Α)!

Προσωπική μου γνώμη, ο Κος Σωκράτης Αικατερινίδης δεν μου φάνηκε ούτε ΄΄καραγκιώζης΄΄ ούτε τίποτα άλλο! Είναι ένας σεβαστός Ερευνητής Α.Τ.Ι.Α και από εμένα προσωπικά Μπράβο του!

Agent Mulder
-

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 13:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο φίλος tomcat έθεσε ένα πολύ σοβαρό θέμα με το σχόλιο του.
Τελικά, "ποιό είναι το προφίλ ενός σοβαρού ερευνητή;"

Προσωπικά όταν ακούω τους περισσότερους να μιλούν με απόλυτη σιγουριά για διάφορα περιστατικά UFO ή για θέματα διεθνούς συνομοσιολογίας (Δρακονιανοί, συμφωνίες εξωγήϊνων και Αμερικάνικης κυβέρνησης κλπ) αναμασώντας απόψεις ή έρευνες άλλων, κρατώ "μικρό καλάθι".
Νομίζω ότι κανένας ερευνητής δεν μπορεί να είναι απόλυτα σίγουρος για τις θέσεις/απόψεις του, μέχρι να έχει προσωπικά απτά σημαντικά στοιχεία, οπότε είναι καλό να αφήνει ένα παραθυράκι ανοιχτό τα πράγματα να μην είναι έτσι όπως τα μαθαίνει, τα βλέπει και τα λέει.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 14:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας φιλοι μου

σιγουρα αναφορες περι δρακονιανων και αλλων ,μοναχα να μας αποσυντονισουν και να μας κανουν να απεχουμε απο την σοβαροτητα καποιων καταστασεων καταφερνουν.

δεν λεω πως μπορει καποια στιγμη να υπηρξε ενας η πολλοι συμπαντικοι πολεμοι και μαχες μεταξυ καποιων πολιτσμων και να μεταφερθηκαν εδω στην γη.

ομως καποιες αναφορες φαινονται η ειναι πολυ τραβηγμενες.

το τι θελει να πιστευει καποιος ερευνητης με το τι υπαρχει ,πραγματικα εκει εξω μπορει να ειναι γεγονος ,μπορει και οχι,αφου το "θελω" με το "πιστευω" κατι απεχει πολλα ετη φωτος.

δεν ξερω την αληθεια,ουτε βασιζομαι στα λεγομενα ερευνητων η μη ,αυτο που ξερω ειναι πως ολοι μας δινουμε τις προσωπικες μας μαχες και ερευνες και αν καποια στιγμη συμπιπτουν τα αποτελεσματα του καθενος μας,τοτες θα μπορεσουμε να πουμε πως ναι καναμε προοδο.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 31/08/2003 14:58:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 21:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΛΕΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΣΚΟΥΛΗΚΟΤΡΥΠΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΄΄ΑΠΕΧΟΥΝ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ!!!

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 22:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας φιλοι μου:))

πολυ καλη η επισυμανση σου ,θα συμφωνησω μαζι σου agentmulder για τις "σκουλικοτρυπες",γνωριζεις καποιο site να μας παραθεσεις ?σε ευχαριστω:)


με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 31/08/2003 22:47:13

Edited by - manos on 31/08/2003 22:48:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 22:47:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Φίλε Μάνο και υπόλοιποι,

Βεβαίως να σας βοηθήσω με αυτό τον τρόπο!
Μπορείτε να βρείτε στοιχεία σχετικά για τις Περίφημες ΄΄Σκουληκότρυπες΄΄ που θεωρητικά δημιουργούν και χρησιμοποιούν οι Εξωγήινοι για να έρχονται σε χρόνο 0 σε εμάς και όχι μόνο...!!!
Επίσης σας συνιστώ ανεπιφύλακτα να αγοράσετε το Περίφημο Βιβλίο
΄΄Το Σύμπαν σε ένα Καρυδότσουφλο΄΄ του Stephen Hawking ...!!!
ΠΡΟΣΟΧΗ: Για να κατανοήσετε τέτοιου είδους βιβλίο πρέπει να έχετε ασχοληθεί πολύ με τον Τομέα της Κλασσικής Φυσικής και Αστροφυσικής!!!!

Καλή Μελέτη σας Εύχομαι!

Agent Mulder
Α.Ε.Δ.Α.Φ


A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 22:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προσφατα καναμε μια συζητηση με εναν ρασοφορο,ο οποιος με μεγαλη μας εκπληξη ειπε πως ο θεος κατοικει στον εβδομο ουρανο ,ο οποιος εχει τον εβδομο πλανητη απο τους συνολικα 15 που ειναι ιδιος με την γη και πως εμεις οι ανθρωποι δεν θα μπορεσουμε να πλησιασουμε γιατι απεχει παααρα πολλα ετη φωτος απο την δικια μας.

το αναφερε ενωπιων αρκετων παρευρισκωμενων,αφου κοιταγαμε ο ενας τον αλλο για να διαπιστωσουμε οτι ειχαμε ακουσει καλα ο καθενας μας.

η μας δουλευε η "γνωριζε"?

δεν ειναι και μεγαλουτσικος σε ηλικια,

δεν ξερω παιδια θα σας γελασω.

ειχαμε μεινει αναυδοι ,αφου δεν μπορουσαμε να αρθρωσουμε ερωτηματα,φυγαμε με την απορια.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 22:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΗΤΕ:

http://www.physics4u.gr

AgentMulder
Α.Ε.Δ.Α.Φ

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 23:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

με απεραντοσεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

καλο βραδακι φιλοι μου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 23:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΕΙΓΩΝ ΜΥΝΗΜΑ

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΟ Site ΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΄΄ΓΚΡΙΖΕΣ ΖΩΝΕΣ΄΄ ΤΟΥ MEGA CHANNEL?

ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΠΟΛΥ!!

Agent Mulder
Α.Ε.Δ.Α.Φ

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 23:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΧΕΤΙΚΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ (ΣΥΓΝΩΜΗ)

Agent Mulder
Α.Ε.Δ.Α.Φ

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 01:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.praktika.gr/kommata/nd/mitsotakis_28_feb01.html
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 22:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ,
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ (ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ)!!
ΑΝ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ !!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Agent Mulder
Α.Ε.Δ.Α.Φ

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jimaraslarisa
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 05:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jimaraslarisa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας...παιδια πιστευω πωσ εχετε ξεφυγει απο το αρχικο θεμα...εγω θελω να μιλησω για αυτο.... λοιπον εκεινη την ημερα βρισκομουν στον Λοφο Ελλασονας ενα χωριο στουσ προποδες του Ολυμπου.... το ειδα ξαφνικα στον ουρανο και στην αρχη νομιζα οτι ητανε καποια φωτοβολιδα... αλλα επειδη μετα το ειδα να συνεχιζει την πορεια του για αρκετο χρονο καταλαβα οτι κατι τετοιο δεν ισχυει ειχε κατευθυνση απο τον ολυμπο προς τα δυτικα... ο [Ολυμπος βρισκοτανε ανατολικα μου] στην αρχη νομιζα οτι θα πεσει καπου εκει κοντα διπλα στο χωριο... φοβιθηκα κιολλας νομιζοντας πως μπορει τελικα να ητανε καποιος μετεωριτης που θα εφταναι στην γη και θα εφερνε την καταστροφη στην περιοχη αλλα ευτιχως επεσα εξω... τελικα συνεχησε την πορεια του και κρυφτηκε πισω απο ενα βουνο..... τωρα εαν θελετε να σασ το περιγραψω φανταστητε το εξης.... σαν ενας κομητης που κινητε με μεγαλη ταχυτητα...προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ητανε μετεωριτης ο οποιος διαλυοτανε καθως διερχοτανε στην ατμοσφαιρα ο οποις ισως να ητανε μεγαλου μεγεθους και να εφτασε σε κοντα στην επιφανεια της γης ισως να επεσαν στην γη ορισμενα κοματια....οσοι νομισουν οτι κατι τετοιο προκοιτε για ουφο [ατια]πεφτουν πολυ εξω.. παιδια μην ονειρευεστε ελλαται στην πραγματικοτητα... το συγκεκριμενο γεγονος δεν συγκαταλεγετε στα [ατια] ευχαριστω πολλυ .Συνγωρεστε με για τα λαθη ορθογραφιας.!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 09:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ /Η Jimaraslarisa

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΤΕ Α.Τ.Ι.Α ΕΙΤΕ ΜΕΤΕΩΡΙΤΗΣ!
ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΗΡΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΤΟΥ ΦΛΕΓΟΜΕΝΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ!

ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 02:00 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΣΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΗΝΑ(ΤΟΣΟ ΑΡΓΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΑ X-FILES ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ) ΚΑΘΩΣ ΚΟΙΤΑΖΩ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ (ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΑΤΡΗΣ ΚΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΑΣΤΡΟΝΟΜΟΣ) ΑΝΤΙΚΡΙΖΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΕΝΑ ΚΙΤΡΙΝΟΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ (ΠΙΘΑΝΟΝ ΜΕΤΕΩΡΙΤΗΣ(;)). ΚΑΘΩΣ ΕΠΕΦΤΕ ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ ΕΙΧΕ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΜΙΑ ΦΛΕΓΟΜΕΝΗ ΟΥΡΑ (ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΤΕΩΡΙΤΗΣ/ΚΟΜΗΤΗΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ)! ΤΩΡΑ ΤΙ ΗΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ...!!

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ
Agent Mulder
-

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 10:15:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλοι μου!

Αποψη μου είναι ότι όταν βλέπουμε στον ουρανό ένα αντικείμενο με φλεγόμενη ουρά, είναι κατά 99,9% μετεωρίτης.
Υπάρχουν κάποια (ξένα βέβαια) αστρονομικά sites που καταγράφουν αυτές τις παρατηρήσεις και εκεί μπορείς να δεις ότι αυτές οι παρατηρήσεις θεωρούνται "συνηθισμένες".

Ενα τέτοιο site
http://www.popastro.com/sections/meteor/fireball_sightings.htm


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 10:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ/Η OSTRIA ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΤΙ ΕΓΡΑΨΑ!

ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΑΣΤΡΟΝΟΜΟΣ
ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΝ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΜΕΤΕΩΡΙΤΗ!

ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ 1 0 0 % ΣΙΓΟΥΡΟΣ!

Agent Mulder
-

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 10:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AgentMulder, δεν ήταν "κριτική" σε όσα έγραψες! Την άποψη μου ανέφερα

Και γω ασχολούμαι με την Αστρονομία και ήμουν ερασιτέχνης αστρονόμος -τώρα πιά δεν έχω τηλεσκόπιο
(μήπως ήμασταν και στον ίδιο όμιλο; Του Αστεροσκοπείου της Πεντέλης; )


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 12:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

με απεραντοσεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

καλο βραδακι φιλοι μου



Επισης !!!! (Ελπιζω να εγινα κατανοητός...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 13:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα,καλο μηνα φιλοι μου

γεια σου jimaraslarisa,καλως ηρθες στην παρεα μας και καλη συνεχεια σου ευχομαι:)))))))))))))))

σε ευχαριστουμε για αυτην την τοσο σημαντικη πληροφορια σου και συγχωρεσε μας αν ξεφευγουμε απο το θεμα κατα διαστηματα:))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 15:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://medusa.as.arizona.edu/mlab/af.html

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 16:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera pedia poly kalo to 8ema !!! vevea aperaNto!!ayto pou 8elw na rotisw kai as mou apantish kapios !! einai oti pleon eimai sigouros oti ta iptamena skafh (legomena ufo) einai skafh twn vril to erotima mou einai na tolmisw na epidioksw na dw vril skeftome na anevw stin penteli na katsw me tis wres einai epikindino????

8.nΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy