ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ιπταμενο αντικειμενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 00:03:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γεια σας φιλοι μου:))εχετε ακουσει κατι σχετικα με ενα αεροδρομιο ,το οποιο υπαρχει μεσα σε ενα τεχνητο βουνο ,εδω στην ελλαδα?θελω την βοηθεια σας .

Φίλε Μάνο γειά σου,
Εχω ακούσει ότι ένα βουνό στη Λήμνο είναι κούφιο και μέσα υπάρχει στρατιωτική βάση... Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό αληθεύει όμως κατά τη γνώμη μου είναι πολύ πιθανό μιας και η Λήμνος είναι ακριτικό νησί και η θέση της είναι πολύ σημαντική...
Φιλικά Mίνα


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 12/07/2003 00:05:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 00:35:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
,το ευχαριστω ειναι πολυ λιγο ,μπροστα στην τοσο σημαντικη επιβεβαιωση υπαρξης "καπνου" ,στον οριζοντα της υπαρξης των μυστικων γνωσεων μας,να εισαι καλα ,με σεβασμο και αγαπη ,ο φιλος σας μανος:))))

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 05:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
exm ola ta nhsia tou aigaiou pou sunorevoun me thn tourkia exoun koufia vouna me stratiwtikes vaseis..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 09:32:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαρτυριάρηδεςςς...
Τώρα οι φίλοι μας οι Τούρκοι ξέρουν όλη την αλήθεια!

...πέρα απ' την πλάκα όμως, μην τρελαίνεστε! Όλα τα... χαρακώματα στην πρώτη γραμμή, μέσα σε κούφιους λόφους είναι... χαρακωμένα.
Το αυτονόητο.

Όσον αφορά στο θέμα του "ιπτάμενου αντικειμένου" πάντως, τα νεώτερα λένε πως επρόκειτο για ένα απλό φυσικό φαινόμενο, και τίποτα δεν έπεσε πουθενά...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 10:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερουδια φιλοι μου:)))))ειστε καλα?.
φιλοι μου ποια ειναι η αληθεια και ποιο το γεγονος?
οι τουρκοι ψιλιαζονται,υποψιαζονται,εχουν 4 δορυφορους που ψαχνουν.
εχουν για καθε νησι μας 10.000 ετοιμους στρατιωτες (χωρια η στρατια της σμυρνης 400.000),εμεις ψαχνουμε την αληθεια που τους εμποδισε και τους εμποδιζει να μας βλαψουν,την αληθεια εκεινη που για αιωνες αιωνων κρατα τον ελληνισμο ζωντανο,τους ανθρωπους και τα "αντικειμενα" που εμφανιζονται κατα διαστηματα,οταν εχουμε αναγκη,αυτη την αληθεια αναζηταμε,οποτε τι ξερουν οι τουρκοι?
με σεβασμο και αγαπη ,ο φιλος σας μανος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 11:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θαηθελα να συμπληρωσω ,πως υπαρχει ενα παρομοιο θεμα συζητησης,(οσον αφορα τους ανθρωπους που τυχον βοηθησαν η βοηθουν την ελλαδα),που τα παιδια εχουν κανει πολλη καλη δουλεια και εχουν αναπτυξει πολυ ομορφα τις αποψεις τους για την ομαδα Ε.
με σεβασμο και απεραντη αγαπη,ο φιλος σας μανος

Edited by - manos on 12/07/2003 11:14:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 12:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα κι από μένα ...
Ευχαριστώ το φίλο Μάνο για το κατατοπιστικό site που μου υπέδειξε .
Οντως τα "φωτάκια" πρέπει να είναι δορυφόροι.

Οσον αφορά τη δική μου ταπεινή άποψη για τους εξωγήινους ...
Πιστέυω οτι στο αχανές σύμπαν , μεσα στο οποίο κατοικούμε κι εμείς , υπάρχουν εκκατομύρια (ίσως) πλανήτες με κάποια μορφή ζωής .
(Θα επαναλάβω και την πολύ όμορφη φράση της Τζούντιθ Φόστερ από την ταινία ContacT )

Αν είμαστε μόνοι στο σύμπαν πάει χαμένος πολύς χώρος .

Το ερώτημα/ατα είναι πολλά... Θα αναφέρω μόνο ένα από αυτά :
Θα μπορέσουμε ποτέ να "βρούμε" (ή να μας βρούνε )κάποια μορφή ζωής η οποία να έχει αναπτύξει τέτοιο πολιτισμό ωστε να μπορούμε να συνεννοούμαστε (Αν και είμαι τρομερά απαισιόδοξος σ' αυτό το σημείο , επειδή βλέπω οτι εμείς , το ανθρώπινο είδος δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε μεταξύ μας...)

bajanacker


### knowledge is Power ###Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 12:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
:)))))))))))))))))),,καλη σου μερα φιλε bajanacker,σε ευχαρηστω για τα καλα σου λογια.
θα θεσω αλλιως την απορια σου,πες στην περιπτωση που υπαρχουν εξωγηινοι και στειλουν νανορομποτ υπο την μορφη εντομων,η πρωτη κινηση που θα καναμε ποια θα ηταν?(εχω εμπνευστει απο επεισοδιο των x-files).
αν υπαρχουν ,σιγουρα θα ξερουν οτι οτιδηποτε δεν κατανοουμε εμεις οι ανθρωποι,πρωτα βαραμε και υστερα ρωταμε .
αν μπορουν να παρουν αλλες μορφες και να γινουν σαν εμας?ο διας το εκανε?,ο μορφεας το εκανε?,η αθηνα το εκανε(τρωικος πολεμος,αργοναυτικα)? ,οι "αγγελοι"?,αν υπαρχουν θα θελανε να το ξερουμε?,ολοι?
με σεβασμο και αγαπη ,το φιλαρακι σας ο μανος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 13:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα φιλοι μου,θα ξεκινησω με μια απορια πανω σε κατι που διαβασα και θα ηθελα να μου πειτε αν και εσεις το διαβασατε η το ακουσατε.
εφημεριδα μετρο δευτερα 14 ιουλιου 2003
"οι παραξενιες του πλουτωνα"
τα τελευταια χρονια η ατμοσφαιρα του πλουτωνα παραδοξως διαστελλεται,αντι να συστελλεται,λογω πτωσης της θερμοκρασιας,καθως ο πλανητης απομακρυνεται απο τον ηλιο.
ρωταω τωρα ,τι προσπαθουν να μας πουν?πως παει βολτιτσα ο πλουτωνας,να ξεμουδιασει?
μηπως τραβαει τον πλανητη μια "μαυρη τρυπα" και μας το λενε εμμεσα?
με σεβασμο και εκτιμηση ,ο φιλος σας μανος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 13:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα φιλοι μου
καναλι alter 21/7/2003,ξανα φως εντονο στην χαλκιδικη,στα νεα μουδανια,εγινε αντιληπτο και απο κατοικους στην κερκυρα.
ειχε ολα τα στοιχεια μετεωρητη,(αυτην την φορα),επεφτε φλεγομενο ,μεχρι που εσβησε .τι συμβαινει?αν ακουσατε κατι ,αν εχετε καποια πληροφορια παραπανω θα ηθελα να μου πειτε:))))
επισης χτες το βραδυ 11 και μιση με 12 παρα ειδαμε με τους δικους μου ενα αντικειμενο σε υψος που πετουν τα αεροσκαφη,με λαμψη σαν αστρο ,χωρις να αναβοσβηνουν λαμπακια ,να διασχιζει την ιωνια προς ηρακλειο ,σε μια ευθεια ,καθετα ,λιγο πιο κατω περναγε ενα αεροσκαφος,με τα χαραχτηριστικα ασπρα φωτακια του να αναβοσβηνουν,το σχολιασαμε μενοντας με την απορια,αν καποιος αλλος το ειδε και εχει παραπανω πληροφοριες,παρακαλω ας μας πει
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο φιλος σας μανος

Edited by - manos on 21/07/2003 14:05:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 14:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Μάνο , αρχίζω και νιώθω σαν τους Γαλάτες στο Αστεριξ που το μόνο πράγμα που φοβόντουσαν ήταν ... μήπως πέσει ο ουρανός στο κεφάλι τους .
Μήπως είχαν δίκιο τελικά???

Αυτό το χθεσινοβραδυνό ήταν μετεωρίτης , απ' όσα άκουσα στις περιγραφές . Φυσικά τα κανάλια της TV δεν αντιμετωπίζουν το θέμα με κάποια σοβαρότητα (τουλάχιστο προς το παρόν). Πιστεύω οτι κάποιος "σοβαρός " επιστήμονας θα "βγει" να μας διαφωτίσει δεόντως .
Εως τότε θα αρκεστούμε στις περιγραφές τύπου Τραμπάκουλα :
" Κύριε Τραμπάκουλα τι έχετε να μας πείτε για τα ΟΥΦΟ?"
" Εγώ βοσκούσα τα πρόβατα εδώ επαραπέρα ....."

Bajancker


### knowledge is Power ###Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 14:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου είπαν ότι το είχε δεύτερο θέμα στο μεσημεριανό δελτίο του MEGA αλλά δεν το πρόλαβα... ελπίζω να το δούμε στα απογευματινά και βραδινά δελτία...

Στο νετ δεν βρήκα κάτι προς το παρόν.

Τί γίνεται βρε παιδιά; Αν είναι "φυσιολογικά" αυτά τα τελευταία γεγονότα τότε γιατί δεν τα ακούγαμε και παλιότερα;!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 22:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν είδα τις ειδήσεις... δεν ξέρω πως σας φάνηκε ο τρόπος που παρουσιάστηκε από τα κανάλια... αυτή την φορά μίλησαν πιό πολύ για ufo και εξωγήϊνους παρόλο φαίνεται ότι πρέπει να ήταν μετεωρίτης. Σε ένα χωριό της Καβάλας είπαν ότι όταν πέρασε από πάνω τους άκουσαν τον θόρυβο και σείστηκαν...

Στην ΕΤ3 άκουσα τον αναπληρωτή καθηγητή της αστρονομίας στο Πανεπιστήμιο Χάρη Βαρδούλη (αν κράτησα σωστά το όνομα του) που είπε οτι του κάνει εντύπωση η συχνότητα των συμβάντων στην βόρεια ελλάδα και ότι σύμφωνα με τους αυτόπτες μάρτυρες οι μετεωρίτες αυτοί φαίνεται να έχουν δεξιόστροφη τροχιά που δεν είναι συνηθισμένο.
Ακόμα είπε ότι έχουμε πολλά τέτοια πρόσφατα συμβάντα παγκοσμίως και ανέφερε 3 περιπτώσεις στην Αμερική αυτές τις μέρες.

Αλλος ένας "ειδικός" αλλά δεν θυμάμαι ποιός, είπε ότι η φωτεινότητα του ήταν 5 φορές της σελήνης και ότι είχε ένα μπλε-πράσινο χρώμα.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 00:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα παιδια:)))))
ostria θα συμφωνυσω απολυτα μαζι σου, στην Ν.Ε.Τ,στο M.E.G.A και σε αλλα καναλια ,μιλησαν περισσοτερο για υφο,αναφερθηκαν ξανα σε "πτωση" ,ξανα οτι ψαξανε ,ξανα οτι δεν βρηκαν απολυτος τιποτα,μα τιποτα?ξανα?,η μυστικη βαση υπαρχει και μπαινουν,η αυτοι που ψαχνουν πρωτα η προειναι στο σημειο "πτωσης" εξαφανιζουν ,ολα τα στοιχεια.που ειναι ο στρατος,η αεροπορια?,δεν ξερω πλεον φαινονται σαν ολα να ειναι οτι πιο φυσικο υπαρχει και γινεται.
πολλα στην ελλαδα ,ισως και πιο τρανταχτα απο οσα μαθαινουμε απο εξω.θα ψαξω και στο abcnews σιγουρα θα αναφερουν και αυτο το περιστατικο.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 00:42:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να προτεινω κατι.Ας μην ειμαστε τοσο καχυποπτοι και να σπευδουμε να μιλαμε αμεσως για "συγκαλυψη" και τα σχετικα.Γιατι δηλαδη να μην ηταν απλα ενας μετεωριτης ή κομματι του και πρεπει να ειναι ΑΤΙΑ ;
Ούτως η άλλως ειναι νωρίς ακομη να κρινουμε.Να ειστε σιγουροι οτι η
αληθεια (οποια και να ειναι) θα φανερωθει αργα η γρηγορα.ΜΗΝ ΠΡΟΤΡΕΧΟΥΜΕ !! Ευχαριστω για την κατανοηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 00:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλωσωρησες στην παρεουλα μας φιλε masvidal:)))χαιρομαστε να εχουμε νεες αποψεις επι του θεματος:))
ποιος προτρεχει,εμεις πλεον η οι δημοσιογραφοι?
πλεον εχουμε περασει απο τις θεωριες στην πραξη,κατι που ακουγαμε και φανταζε μακρινο?,ηρθε,ειχε ερθει,ερχεται και εδω?παντως αυτον τον καιρο εχει κανει αισθητη την παρουσια του,θες μετεωρητης?,κομματια του?υφο? κατι συμβαινει παντος και δεν ειναι τυχαιο.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,το φιλαρακι σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 22:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να προτεινω κατι.Ας μην ειμαστε τοσο καχυποπτοι και να σπευδουμε να μιλαμε αμεσως για "συγκαλυψη" και τα σχετικα.Γιατι δηλαδη να μην ηταν απλα ενας μετεωριτης ή κομματι του και πρεπει να ειναι ΑΤΙΑ ;
Ούτως η άλλως ειναι νωρίς ακομη να κρινουμε.Να ειστε σιγουροι οτι η
αληθεια (οποια και να ειναι) θα φανερωθει αργα η γρηγορα.ΜΗΝ ΠΡΟΤΡΕΧΟΥΜΕ !! Ευχαριστω για την κατανοηση.

Φίλε/η Masvidal προσωπικά πιστεύω ότι ήταν μετεωρίτης και ο ένας και ο άλλος. Απο κει και πέρα ξέρουμε ότι το να πέσει ένας μετεωρίτης είναι σοβαρή υπόθεση και για τους επιστήμονες που τους ψάχνουν για να τους μελετήσουν (μην ξεχνας ότι έτσι βρήκαν στοιχεία ζωής από το διάστημα) και απο την άλλη το εμπόριο των μετεωριτών είναι αρκετά ανεπτυγμένο και υπάρχει ζήτηση.
Για όλα αυτά, μου κάνει σχετική εντύπωση που έχει αρχίσει το θέμα να περνάει στα "ψιλά" και την επόμενη φορά μπορεί και μην ασχοληθεί κανένας...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 23:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα παιδια,ειστε καλα?:)))))))))))))))))))))))
φιλοι μου ,οσο και αν εψαξα δεν βρηκα αναφορες για το καινουριο περιστατικο,η εμενα τα ματακια μου πλεον δημιουργουν φωτακια και δεν βλεπω καλα,η δεν γραψανε τιποτα απολυτος ,που σημαινει οτι γλυτωνω τον οφθαλμιατρο προς το παρον.εσεις βρηκατε κατι?εστω σε ενα site?
για το δευτερο περιστατικο θα συμφωνησω απολυτα μαζι σας,σε ολα,δεν το αμφισβητω,οσο για το πρωτο ,εχω λιγουλες αμφιβολιες,ελαχιστα λιγουλες:)
σας ευχαριστω για μια ακομη φορα που ειστε πλαι μου και με βοηθατε,
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,το φιλαρακι σας,ο μανος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 00:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν βρήκα τίποτα... αλλα βρήκα ένα ωραίο άρθρο για έναν μετεωρίτη που έπεσε το 2000 στον Καναδά. Αξίζει να το διαβάσετε (στα ελληνικά είναι)

http://www.hri.org/E/2000/00-09-11.dir/keimena/world/world1.htm

Εκτός από αυτό βρήκα διάφορες παλιότερες αναφορές πάνω στο ίδιο θέμα από την διεθνή δημοσιογραφία.

http://www.startpoint.gr/page.aspx?ID=929


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 13:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα σε ολους:))))))))))))))))))))))))))))
ostria σε ευχαριστω για πολλοστη φορα,η ευρεση αυτων των site που μας παραθετεις,ειναι παρα πολυ κατατοπιστικοτατα,με εβαλαν σε μεγαλες και ανησυχητικες σκεψεις.παντως αν ειναι κατι ,θα το μαθουμε προ τετελεσμενων γεγονοτων,θα συμφωνυσω με τις σκεψεις των προηγουμενων παιδιων.
παντως να ξερετε πως ως ανθρωπος,δεν εχω πολλους φιλους και πως ειναι σημαντικο για'μενα το οτι ειστε διπλα μου
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,το φιλαρακι σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 14:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΑΚΟΥΣΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΦΥΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΥΜΒΑΝ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΝΑ ΦΛΕΓΟΜΕΝΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΟ ΕΙΔΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ. ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ?

ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΑΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΘΕΩΡΕΙΣ ΦΙΛΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ.

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 15:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 19:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalhspera:))))[:D
exw brei anthrwpoys poy mporw na lew tis skepseis moy ,xwris na parekshghthw,,niwthw pws exw brei ena meros poy mporw kai yparxw me olh thn shmasia ths lekshs:)))
kalo bradaki,me aperanto sebasmo to filaraki sas

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 13:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα φιλοι μου:))))))
λοιπον εψαξα,βρηκα,εφημεριδα metrorama πεμπτη 1 μαρτιου 2001.
ενδεχομενο πτωσης κομητη στη γη
η βρετανια ειναι ετοιμη να αναλαβει πρωταγωνιστικο ρολο στην διεθνη προσπαθεια που εχει ξεκινησει για την προστασια του πλανητη μας απο ενδεχομενη καταστροφικη συγκρουση με αστεροειδη η κομητη.
αυτο ανακοινωσε ο βρετανος υπουργος επιστημων,λορδος σενσμπουρι.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,το φιλαρακι σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 15:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΤΡΕΛΗΣ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 18:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mα είναι φυσικό βρε παιδιά!
Για αναλογιστείτε το...
Φανταστείτε τι οικονομικές επιπτώσεις θα υπήρχαν αν ο κόσμος ήξερε και πανικοβαλλόταν...
Θα έκανε επενδύσεις?
Φυσικό είναι να θέλουν κάποιοι να το περάσουν στα ψιλά...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2003, 13:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα φιλοι μου:))))
ανακαλυφτηκε ναος του Διος,στην κατερινη,η επιγραφες τον αναφερουν ως υψιστο.η ανακαλυψη εγινε λιγες μερες αφου εκαναν αισθητη την παρουσια τους τα ιπταμενα αντικειμενα,τυχαιο?
θα ηθελα τις γνωμες σας
με απεραντο σεβασμο και αγαπη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 21:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέρουσα ανακάλυψη Μάνο, αλλά πιστεύω ότι μάλλον δεν έχει σχέση με το αντικείμενο που θεάθηκε στον ουρανό εκείνες τις μέρες (παλιότερα πίστευαν ότι τέτοια ουράνια φαινόμενα ήταν κακοί οιωνοί και όχι καλοί)

Πάντως στο άρθρο της καθημερινής τονίζεται
«Tο ιερό αυτό συνδέεται με τη λατρεία του Yψίστου Διός, που έχει εντελώς διαφορετική λατρευτική “υπόσταση” από εκείνη του Oλυμπίου Διός, η οποία είναι πολύ πιο γνωστή.

O Yψιστος Δίας έχει μια χροιά μονοθεϊστική σε αντίθεση με τον Oλύμπιο, που είναι ο ισχυρότερος του Δωδεκάθεου. Eίναι σαφώς μια σπουδαία ανακάλυψη που θα αναδείξει νέα στοιχεία για τη λατρεία του θεού», υπογράμμισε ο Δημήτρης Παντερμαλής. O καθηγητής δεν παρέλειψε να αναφερθεί στον ιδιαίτερο ρόλο των αετών, των αγαπημένων πτηνών του Δία, που συμβόλιζαν τη δύναμη και την κυριαρχία του: «Oταν θα έχουμε μελετήσει τα ευρήματα θα είμαστε σε θέση να έχουμε μια πληρέστερη ιδέα, αφού οι επιγραφές μάς δίνουν πολλές πληροφορίες».

Η πρώτη εικόνα

Το άρθρο
http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_civ_100014_01/08/2003_71993


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 21:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως στο τελευταίο τεύχος του περιοδικού Τρίτο Μάτι, έχει ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο του Δημήτρη Καλογήρου για την "Υπόθεση ΑΤΙΑ των Ιωαννίνων" με μαρτυρίες των ντόπιων, βγάζοντας το συμπέρασμα ότι το αντικείμενο δεν ήταν μετεωρίτης αλλά κάποιο καθοδηγούμενο σκάφος, εφ όσον οι μαρτυρίες λένε ότι έκανε ελιγμούς για να αποφύγει τα φυσικά εμπόδια που βρέθηκαν στον δρόμο του.

Και απ ότι διαβάζω την Παρασκευή 3 Οκτωβρίου στις 7.30 στην αίθουσα λόγου και τέχνης του βιβλιοπωλείου Εσοπτρον-Κέδρος, ο συγγραφέας του άρθρου θα περιγράψει την εμπειρία του και θα δείξει τα υπολείματα του "σκάφους" που βρήκε κατά την έρευνα.

Ενδιαφέρον ακούγεται!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 21:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να βάλω και μια άσχετη φωτογραφία που βρήκα στο νετ?
Στο site λέει ότι δεν υπάρχουν περισσότερες πληροφορίες...

Russian photo. In the background is a 60's BMP personnel carrier.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy