ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ιπταμενο αντικειμενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
FreeFall11
Νέο Μέλος

Cyprus
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 09:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FreeFall11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Signwmi pedia.....
Mporeite na tin deite sto
http://www.astrovox.gr/forum/album_pic.php?pic_id=333

Mixalis

Take a look to the sky just before you die! It's the last time you will!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 11:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μυστηριώδες Ιπτάμενο αντικέιμενο στον έναστρο ουρανό της Κύπρου!

Τη φωτογραφία αυτή την τράβηξα με ψηφιακή φωτογραφική μηχανή στις 23/4/04.
Αν μελετήσετε καλά τη φώτο 8α δείτε τη Σελήνη στα αριστερά, την Αφροδίτη στα δεξιά και δίπλα από την αφροδίτη το αντικέιμενο!
Μετά από έρευνα που έκανα στο σχολείο μου με 98% κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το FLASH της φωτογραφικής μου ήτανε ανοικτό! Την στιγμή που έγινε η λήψη μια λιβελούλλα περνούσε από μπροστά και έγινε ορατή λόγο της λάψμψης.
Άρα το ιπτάμενο αντικείμενο στη φωτογραφία δεν είναι ένας ιπτάμενος δίσκος αλλά μια χαρωπή λιβελούλλα!



Γειά σου Μιχάλη

Είσαι σίγουρος ότι ήταν λιβελούλλα; Εμένα μου μοιάζει με φάλαινα που εκτοξεύει νερό!
Πολύ ωραία φωτογραφία!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 18/03/2005 11:25:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 14:19:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FreeFall11,παιδια να σας ευχαριστησω για ολα οσα με μερακι και ενδιαφερον παραθετετε......για την αγαπη σας ,για την ερευνα ,την ομαδικοτητα και τα στοιχεια που με αποδειξεις και ελεγχο μοιραζεστε...

να εισαστε παντα καλα,

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FreeFall11
Νέο Μέλος

Cyprus
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 17:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FreeFall11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Ostria.
Με ρώτησες αν είμαι σίγουρος για το αν είναι λιβελούλα ή κάτι άλλο.
Αν δεν είναι λιβελούλα τότε θα πρόκειται για ένα σιγχαμένο έντομο που μου χάλασε τι φυσική ομορφιά της φωτογραφίας αλλά ταυτοχρώνος πρόσθεσε σ'αυτή μια ξεχωριστή ομορφιά: την ομορφιά του αγνώστου και του μυστηρίου.

Υ.Γ. μπορείς να μου μάθεις πώς μπορώ να τοποθετώ μια φωτογραφία σε μια απάντηση??? Σκοπεύω να δημιουργήσω ένα μεγάλο άρθρο με μυστηριώδης φωτογραφίες που έχω στα χέρια μου.

Μιχάλης Μπενάκης

Take a look to the sky just before you die! It's the last time you will!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 23:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υ.Γ. μπορείς να μου μάθεις πώς μπορώ να τοποθετώ μια φωτογραφία σε μια απάντηση??? Σκοπεύω να δημιουργήσω ένα μεγάλο άρθρο με μυστηριώδης φωτογραφίες που έχω στα χέρια μου.

Μιχάλης Μπενάκης

Take a look to the sky just before you die! It's the last time you will!



Θα έλεγα να χρησιμοποιήσεις το site που σου έδωσα σε προηγούμενο post μου το http://imageshack.us/
Αφού κάνεις upload την φωτογραφία που θές θα σου δώσει links ούτος ώστε να μπορείς να την ποστάρεις είτε σαν url απλός είτε σαν μικρογραφία και όποιος θέλει να κάνει κλίκ εκεί να την βλέπει ώστε να μην βαραίνει κιάλλο το φόρουμ που ήδη το βλέπω λίγο βαρύ.
[URL=http://img126.exs.cx/my.php?loc=img126&image=18nw5qz.jpg][/URL]
Κάπως έτσι είναι ένα παράδειγμα γιατί δυστηχός απ'ότι βλέπω το φόρουμ δεν υποστηρίζει κώδικα για το url= ώστε το λίνκ να μπεί μαζί με την φώτο και να μην δείχνει έτσι άσχημα δίπλα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
FreeFall11
Νέο Μέλος

Cyprus
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 18:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FreeFall11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
thanks a lot raival....
i'll keep that in mind!
To arthro pou etoimazw me fotogrfeies 8a synarpasei!!!
Michalis Benakis

Take a look to the sky just before you die! It's the last time you will!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 20:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σου στείλω και εγώ μια νυχτερινή που έχω βγάλει ?


-----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 15:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απεστάλη: 04/07/2003, 22:29:25
--------------------------------------------------------------------------------
την καλησπερα μου σε ολους,προσεξατε την συγκαλυψη του γεγονοτος θεασης ιπταμενου αντικειμενου στα ιωαννινα?στις ειδησεις βγηκε καποιος υποτιθεται αστρονομος ,ο οποιος αναφερε το εξης,οτι δεν ειδε το αντικειμενο,παρολ'αυτα ειχε (οπως στην συνεχεια ανεφερε)περιπου διαμετρο ενος μετρου.
ενω εχτες ανεφεραν συγκεκρημενα στο σταρ channel πως το αντικειμενο ακολουθησε πορεια προς βουλγαρια η αλβανια,σημερα αναφεραν σε αλλο καναλι πως πηγε προς ιταλια και πως πιθανολογειται οτι ηταν μετεωρητης η απομειναρι δορυφορου.
την γνωμη σας αν ακουσατε κατι πανω σε αυτο το θεμα.και παλι την καλησπερα μου και καλη συνεχεια:)))

____________________________________________
καλιο αργα παρά ποτέ το είδα τωρα το θέμα.επειδή βρισκομαι στα Γιάννενα θα ήθελα να σας πω τι ακουσα επί του θέματος αν και τη συγκεκριμενη εποχή ήμουν διακοπές.
έμαθα λοιπόν από φίλους εδώ ότι είδαν όντως κατι σαν ιπτάμενο αντικείμενο ή "μετεωριτης"΄ φωτεινό και σε μεγεθος ήλιου που όλο μεγάλωνε και ότι το είδαν να παίρνει κατηφορική πορεία κοντά στην Αλβανία και ότι το είδαν να πέφτει κόντα στο Αλβανικό έδαφος (όχι στη
Βόρεια Ήπειρο) και ότι μόλις έπεσε σε πολύ μικρό χρονικό διαστημα εσπευσαν στη περιοχή όχι πυροσβεστικά αλλά "επιστήμονες εκ Αμερικής" που "τύχαια" βρισκονταν στη περιοχή για μελέτη ύπαρξης πετρελαίου στην Αλβανία και ότι το συνέλεξαν για περαιτέρω έλεγχο!!Και ενώ αυτά λέγονταν από φοιτητές από Αλβανία που σπουδάζουν Γιάννενα ακούσαμε από τα μέσα ενημέρωσης το εξής ωραίο: ότι πρόκειται για μετεωρίτη και ότι έπεσε στη Καβάλα -αν θυμάμαι καλά-!!
Πάντως και μετεωρίτης να ταν όταν βλέπεις ότι σου λένε ψέμματα κατι βρωμάει...

ΙΣΩΣ ΕΙΔΑ
ΙΣΩΣ ΑΚΟΥΣΑ
Κ ΑΝ ΡΩΤΗΣΑ
ΔΕΝ ΕΜΑΘΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 21:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
andrian,σε ευχαριστουμε για τις πληροφοριες,μοναχα μπορω να σου ζητησω μια μεγαλη χαρη εαν και εφοσον αυτο ειναι εφικτο...?

υπαρχει πιθανοτητα να βρουμε εφημεριδα αλβανικη την συγκεκριμενη περιοδο...μηπως μπορεσουμε να συλλεξουμε περισσοτερες πληροφοριες...?

σε ευχαριστω για ολα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 11:45:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλή ιδέα φίλε Μάνο, θα προσπαθήσω αλλά δεν υπόσχομαι γιατί έχει περάσει κάποιο διάστημα από τότε οπότε και να υπήρχε καμία στα αρχεία γνωστών μου θα έχει καταστραφεί,μια άλλη λύση είναι να βρούμε στο ίντερνετ αποκόματα αλβανικών εφημερίδων αλλά δυστυχώσ δε γνωρίζω αλβανικά.Ίσως ζητήσω από κανα φίλο που γνωρίζει αλβανικά να με βοηθήσει.Πάντως οτιδήποτε νεότερο έχω θα σας ενημερώσω.Πάντως βλέπω και στην
Ελλαδούλα μας τάση συγκάληψης γεγονότων και δε μαρέσει!!

ΙΣΩΣ ΕΙΔΑ
ΙΣΩΣ ΑΚΟΥΣΑ
Κ ΑΝ ΡΩΤΗΣΑ
ΔΕΝ ΕΜΑΘΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy