ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ιπταμενο αντικειμενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 20:52:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SE EYXARISTW MANO! GIA TA KALA SOU LOGIA NA SAI PANTA KALA FILE MOU !!!((((EINAI ONTOS SYMANTIKA TA PIO PANW POU EGRAPSA

8.nΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 22:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θοδωρή πολύ ενδιαφέρουσες οι αναφορές σου για τους θεούς και τα οχήματά τους! Οντως σε βάζουν σε σκέψεις. Και όχι μόνο αυτά αλλά και τα όπλα τους! Ο Ηφαιστος τελικά ήταν πολύ περίεργος τύπος!

Γυρίζω το θέμα στους μετεωρίτες. Τουρκία, 1 Νοέμβριου 2002 ώρα 05:30 - 05:45 υψόμετρο 22.000 - 36.000 πόδια θέση μεταξύ AFYON ΚΑΙ YALOVA

Ένας μετεωρίτης που εισήχθη στην ατμόσφαιρα και που θα ελάμβανε ενδεχόμενος τον όλεθρο στην Γη ,καταστράφηκε ανεξήγητα πριν χτυπήσει την Γη .Το ΓΕΓΟΝΟΣ θα μπορούσε να θεωρηθεί ως τα πιο προεξέχοντα γεγονότα στην ιστορία της ανθρωπότητας . Το περιστατικό βεβαιώθηκε από 6 διαφορετικά πληρώματα επιβατικών αεροσκαφών και από διαφορετικούς ανθρώπους στο έδαφος. Το γεγονός είναι ότι εάν έπεφτε στη Γη ο μετεωρίτης αυτός δεν θα έγραφα τώρα αυτό το άρθρο ,επίσης πρέπει να παραδεχτούμε ότι το μικρό σημάδι στην ουρά του φλεγόμενου αστεροειδή δεν εξηγείτε από την συμβατική φυσική. (UFO;)

Στη διεύθυνση http://www.siriusufo.org/engnews/haber.htm υπάρχει όλο το ρεπορτάζ

Θεωρία συνωμοσίας
Μήπως βρισκόμαστε σε περιοχή έντονης δραστηριότητα από περιπλανούμενες πέτρες ;Μήπως υπάρχει απόρρητο σχέδιο αναχαίτισης των αστεροειδών ;Είναι σύμπτωση η ταυτόχρονη εκτόξευση από το ρώσικο κοσμοδρόμιο πυραύλου με ανεπιτυχή κατάρριψη του μετεωρίτη που παρά λίγο θα έπεφτε στην βόρεια Ελλάδα; Να μιλήσουμε για παρέμβαση αλλοδαπών ;

Από το http://www.huforc.net/macedonia%20.htm

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 22:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ! ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ;

AGENT MULDER

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 22:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ! ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ;

AGENT MULDER

A.M


Πρέπει να βάλεις ένα link της εικόνας, γιατί δεν μπορείς να την ανεβάσεις κατευθείαν από το κομπιουτερ σου.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 22:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα:))))))))))))))))))))))))))))

ostria,παλι καταφερες να με κανεις να θαυμασω την υπεροχη εργασια που κανεις ,με αποκορυφωμα τα στοιχεια που παραθετεις:))

σας ευχαριστω ,με ολο το ειναι μου.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 00:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 00:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 00:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο πρωτος ροναλντ ντιτεμορ NASA's shuttle manager,ο δευτερος κεν πολλακ αναλυτης του cnn στο ιρακ...... σωσιες,κλωνοι η κατι αλλο????

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 10/09/2003 00:53:12

Edited by - manos on 10/09/2003 00:56:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mhatz
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 09:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mhatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θοδωρή και OStria συγχαρητήρια για όσα παραθέσατε στο topic. Είναι άκρως ενδιαφέροντα.

quote:
Θεωρία συνωμοσίας
Μήπως βρισκόμαστε σε περιοχή έντονης δραστηριότητα από περιπλανούμενες πέτρες ;Μήπως υπάρχει απόρρητο σχέδιο αναχαίτισης των αστεροειδών ;Είναι σύμπτωση η ταυτόχρονη εκτόξευση από το ρώσικο κοσμοδρόμιο πυραύλου με ανεπιτυχή κατάρριψη του μετεωρίτη που παρά λίγο θα έπεφτε στην βόρεια Ελλάδα; Να μιλήσουμε για παρέμβαση αλλοδαπών ;


Μήπως έχουμε μπει σε ζώνη αστεροϊδών; Πάντως θυμάμαι ένα ρεπορτάζ πριν από 2-3 χρόνια που έλεγε κάτι τέτοιο, αλλά από εκεί και μετά σιωπή ούτε διάψευση, όπως με τον μετεωρίτη του 2014, ούτε τίποτα.

Περίεργο...

Μήπως ξέρουν κάτι που εμείς αγνοούμε...???

" Η απάντηση είναι εκεί έξω. Ψάχνει για σένα. Και θα σε βρει... αν το θέλεις."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 14:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



μαλλον η φαντασια μου οργιαζει:))))

παιδια θα συμφωνησω πληρως μαζι σας,να ειστε καλα και να προσεχετε,ευχαριστω.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 10/09/2003 14:46:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 15:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήπως έχουμε μπει σε ζώνη αστεροϊδών; Πάντως θυμάμαι ένα ρεπορτάζ πριν από 2-3 χρόνια που έλεγε κάτι τέτοιο, αλλά από εκεί και μετά σιωπή ούτε διάψευση, όπως με τον μετεωρίτη του 2014, ούτε τίποτα.

Περίεργο...

Μήπως ξέρουν κάτι που εμείς αγνοούμε...???


φίλε mhatz νομίζω ότι κάτι ξέρουν που εμεις αγνοούμε! Αν το ψάξεις λίγο οι θεάσεις μεγάλων και φωτεινών μετεωριτών έχουν αυξηθεί σε όλο τον κόσμο τελευταία, κι ας μας λένε ότι πάντα υπήρχαν αλλά δεν τους δίναμε σημασία παλιότερα. Γιατί τους δώσαμε σημασία τελευταία; Προφανώς γιατί είναι πιό εντυπωσιακές οι εμφανίσεις τους τώρα απ ότι παλιότερα.
Τί συμβαίνει; Ισως να έχουμε μπει σε μια ζώνη αστεροειδών, ίσως κάτι να ενοχλεί τους αστεροειδείς της γειτονιάς μας και τους βγάζει από την συνηθισμένη τους πορεία, ίσως, ίσως...

Φίλε Μάνο οι φωτογραφίες δεν βγαίνουν.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 16:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ostria ,εχεις δικαιο,στην αρχη μολις ειδα την συνεντευξη του κεν ,τα εχασα,μου φανηκε ολοιδιος με τον ανθρωπο της nasa.

εψαξα βρηκα φωτογραφιες τους και ηθελα να τις συγκρινουμε ολοι μαζι,τελικα δεν υφισταται κατι το συγκλονιστικο.

στις πιο πανω συζητησεις μας αναφερω πως ενας απο τους πλανητες ,σε δημοσιευμα,αναφερουν πως απομακρυνεται απο τον γαλαξια μας,ισως αυτο το γεγονος φερνει τα πανω-κατω.

θα δειξει,ενα ειναι βεβαιο πως τα περισσοτερα εχουν κατευθυνση προς βορεια ελλαδα ??? .

κατι τα ελκει????

υπαρχει βαση προς τα εκει ,οπως πολυ ευστοχα αναφερεις στο τοπικ σου ostria?????

μακαρι να ειχα πληροφοριες ,ετσι ωστε να παραθετα στο τοπικ σου.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 23:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
{{Replay}}
----------------------------------------------------------------------
στις πιο πανω συζητησεις μας αναφερω πως ενας απο τους πλανητες ,σε δημοσιευμα,αναφερουν πως απομακρυνεται απο τον γαλαξια μας,ισως αυτο το γεγονος φερνει τα πανω-κατω.
----------------------------------------------------------------------
Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,
ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ, ΟΤΙ ΕΝΩ ΑΠΟΜΑΚΡΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΦΩΤΟΣ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΤΗΤΑΣ,ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΕΡΜΟΣ

ΠΗΓΗ: ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ

Υ.Γ: ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΚΤΕΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ..!! ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗΣ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΟΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΜΑΙ!!!

AGENT MULDER


A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2003, 19:11:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Θοδωρή μάλλον θα σε δυσαρεστήσω γιατί εγώ απλά θα αποδοκιμάσω αυτά που έγραψες...
Καλό θα είναι φίλοι μου να μην χρησιμοποιούμε απλά την επικόληση (copy-paste) από οποιαδήποτε σάιτ γιατί έτσι τείνουμε να διαιωνίζουμε λάθη...
Λάθη μέγιστα και απαράδεκτα μιας και κατά το φίλο μας (ή το site του) την αποκρυπτογράφιση της γραμμικής Β έκανε ο Εβανς.
Ο Εβανς έκανε μεγάλες πρτοσπάθειες προς αυτή την κατεύθυνση αλλά λόγω του ότι είχε θέση το θέση εξ αρχής σε λάθος βάση δεν κατάφερε τίποτα... Αντίθετα την αποκρυπτογράφιση την έκανε ο Αγγλος Michael Ventris ο oποίος σκοτώθηκε μυστηριωδώς σε ένα περίεργο αυτοκινητιστικό δυστήχημα στην ηλικία των 33 αφού είχε αποδείξει ότι η γραμμική Β δεν ήταν παρά μια πρώϊμη μορφή της αρχαίας ελληνικής γραφής.
Λυπάμαι αλλά εδώ ερχόμαστε να βγάλουμε τις τσίμπλες απ'τα μάτια μας και θα πρέπει να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί στα στοιχεία που αναπαράγουμε...


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 16/09/2003 11:51:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2003, 19:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε παιδιά?
Που εξαφανιστήκατε?
Μμμμ...για να σκεφτώ...αυτό δυο τινά μπορεί να σημαίνει...

1) Τσαντιστήκατε με αυτά που σας είπα και την κάνατε με ελαφρά πηδηματάκια...
2) Εχετε πέσει με τα μούτρα στο ίντερνετ και στις εγκυκλοπαίδειες για να πεισθείτε για του λόγου μου το αληθές...

Ελπίζω να'ναι το δεύτερο γιατί έτσι ξέρω ότι θα επανέλθετε δριμύτεροι


"Τάδε έφη Avallon"

[/quote]

Edited by - Avallon on 15/09/2003 21:17:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 10:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Avallon εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου και το λέω συνέχεια, ότι πρέπει πάντα να προσπαθούμε να διασταυρώνουμε τις πηγές μας, κι αν δεν είμαστε σίγουροι για κάτι να ψάχνουμε να το επιβεβαιώσουμε!

Βέβαια πάντα μπορεί κάτι να μας ξεφύγει! Ανθρώπινο και αυτό!


Φίλε Agent δεν έχω υπ όψιν μου αυτά που γράφεις για τον Πλούτωνα... θα το ψάξω μήπως βρω κάτι περισσότερο!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 16:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα συμφωνησω με την οστρια.

δεν ειναι ασχημο να δινουμε μια ευκαιρια σε καποιον ,να γραψει καποια πραγματα, εστω και αν το κανει με λαθος τροπο.

συμφωνω με τα γραφωμενα σου ,περι διασταυρωσης της καθε πηγης.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 20:32:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera pedia an kai ligo nevriasmenos! DIOTI EXOUME AYTIN TIN TASH H AN8ROPOI NA KANOUME TO TOSO toSOOOOOOOOO!! lIPON GIA NA LIKSH AYTO POU KSEKINISE O aVALLAN PERI COPY_PASTE AYTA TA OPIA EKANA eGW COPY!!! EDW MESA POU EXOUNE NA KANOUNE ME ME IPTAMENA ANTIKIMENA STIN ARXAIOTITA .... TA EKANA LIPON COPY APO DIKO MOU sITE GIA AYTO HREMISTE ORISMENOI EDW MESA KAI PROTOU VGALETE SYMPERASMATA ROTISTE PSAKSTE......((( EM MA PIA!! ))) ME AGAPI 8ODWRIS!!! EDW EINAI KAI TO SITE MOU LIPON : http://sfr.ee.teiath.gr/htmSELIDES/Ninas/HOME.htm

8.nΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 23:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ ΟΣΤΡΙΑ,

Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΔΩΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΣΕ ΤΕΥΧΟΣ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ «ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ» ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΣΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ!

ΦΙΛΙΑ
AGENT MULDER
Α.Ε.Δ.Α.Φ

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 08:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

kalispera pedia an kai ligo nevriasmenos! DIOTI EXOUME AYTIN TIN TASH H AN8ROPOI NA KANOUME TO TOSO toSOOOOOOOOO!!

Φίλε Θοδωρή γειά σου,
Καταρχήν είμαι φίλη και όχι φίλος...
Δεύτερον είμαι Avallon και όχι aVALLAN!
Τρίτον αν θεωρείς "το τόσο...τόοοοσο" ένα τόσο σοβαρό λάθος ότι είναι "σιγά το πράγμα" τότε τι άλλο να πω? Για να καταλάβεις το μέγεθος της γκάφας αυτού του σάϊτ είναι σα να μας λέει ότι ο Εβανς ανέσκαψε την Τροία...

quote:
lIPON GIA NA LIKSH AYTO POU KSEKINISE O aVALLAN PERI COPY_PASTE AYTA TA OPIA EKANA eGW COPY!!! EDW MESA POU EXOUNE NA KANOUNE ME ME IPTAMENA ANTIKIMENA STIN ARXAIOTITA .... TA EKANA LIPON COPY APO DIKO MOU sITE

Για να καταλάβω το σάϊτ αυτό γιατί το λες δικό σου? εσύ το έφτιαξες? αν ναι τότε φέρεις ευθύνη για τις αρλούμπες αυτές αλλιώς...απλά θα πρέπει να μάθουμε να διασταυρώνουμε κάτι πριν το θέσουμε ενωπίων χιλιάδων ματιών...

quote:
GIA AYTO HREMISTE ORISMENOI EDW MESA KAI PROTOU VGALETE SYMPERASMATA ROTISTE PSAKSTE......((( EM MA PIA!! ))) ME AGAPI 8ODWRIS!!! EDW EINAI KAI TO SITE MOU LIPON : http://sfr.ee.teiath.gr/htmSELIDES/Ninas/HOME.htm

Nα ψάξουμε? Να ρωτήσουμε τι?
Αφού όπως είπα ήμουν σίγουρη ότι ήταν copy-paste από κάποιο άλλο site!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 14:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
LIPON FILH AVALLON SORY POU SOU KATAKRIOURGISA KAI TO ONOMA KAI TO FILO !! KITAKSE NA DEIS ... EIPA OTI AFTA POU EKANA COPY NAI!! EINAI APO DIKO MOU SITE ((NAI EGW TO EFTIAKSA) ANAFERETE STIN ARXAIA ELLADA KAI MONO SE AYTIN KAI EKEI ANAFERW KAI GIA IPTAMENA OXIMATA POU EKSIPIRETOUSAN AYTOUS...EINAI LIPON APO ARXAIA KIMENA KAI DE MPOREIS ESY NA TA DIAPSEVDEIS ..../// EKTOS PIA KAI AN MILAS GIA ALLA PRAMATA POU DIAVASES KAI EXEIS MPERDEYTEI ME MENA GIA KSEKA8ARISE KALA LIPON TI SKEPSI SOU...ALLA KAI TA GRAPTA SOU ;))

8.nΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 14:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
LIPON FILH AVALLON SORY POU SOU KATAKRIOURGISA KAI TO ONOMA KAI TO FILO !! KITAKSE NA DEIS ... EIPA OTI AFTA POU EKANA COPY NAI!! EINAI APO DIKO MOU SITE ((NAI EGW TO EFTIAKSA) ANAFERETE STIN ARXAIA ELLADA KAI MONO SE AYTIN KAI EKEI ANAFERW KAI GIA IPTAMENA OXIMATA POU EKSIPIRETOUSAN AYTOUS...EINAI LIPON APO ARXAIA KIMENA KAI DE MPOREIS ESY NA TA DIAPSEVDEIS ..../// EKTOS PIA KAI AN MILAS GIA?????? ALLA PRAMATA POU DIAVASES KAI EXEIS MPERDEYTEI ME MENA GIA KSEKA8ARISE KALA LIPON TI SKEPSI SOU...ALLA KAI TA GRAPTA SOU ;))TELLIKA MILAME GIA TA IDIA????

8.nΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 14:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να καταλάβω το σάϊτ αυτό γιατί το λες δικό σου? εσύ το έφτιαξες? αν ναι τότε φέρεις ευθύνη για τις αρλούμπες αυτές αλλιώς...απλά θα πρέπει να μάθουμε να διασταυρώνουμε κάτι πριν το θέσουμε ενωπίων χιλιάδων ματιών...

ARLOUMPES TA ARXAIA ELLINIKA KIMENA???? MALON EXEIS PROVLIMA!!! MALON DE KSERIS TI DIAVAZEIS!!!! GIA KITAKSETO SE PARAKALW...((((GNORIZW ENAN KALO PSYXO8ERAPEYTH...))

8.nΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 14:26:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
........... MAKARIOI PTWXOI TO PNEYMATH.......................

8.nΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 20:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ θοδωρή...
μήπως μιλάς Τούρκικα και δεν καταλαβαίνεις?

Που ανέφερα εγώ ότι αυτά που αναφέρονται στο site (που τότε δεν ήξερα ότι ήταν δικό σου) σχετικά με τα αρχαία ιπτάμενα αντικείμενα είναι βλακείες?
Σε παρακαλώ υπέδειξέ μου που έγραψα κάτι τέτοιο αλλιώς καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς...

Εγώ αυτό που είπα ότι δεν είναι δυνατόν να γράφεις τέτοια τερατώδη λάθη σε ένα σάιτ που το παρακολουθούν χιλιάδες άνθρωποι γιατί γίνεσαι ρεζίλι. Και αναφερόμουν στο θέμα του Εβανς...
Που το είδες γραμμένο ότι ο Εβανς αποκρυπτογράφησε τη Γραμμική Β? Μπορείς να μας παραθέσεις την πηγή σου?
Ετσι ίσως να σε δικαιολογήσουμε...

Οντως φίλε μου ... "Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι"


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 21:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
filh AVALLON AS LIKSEI EDW.....OK???? (( SORY AN SOU EIPA MIA KOUVENTA PARAPANW )))

8.nΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 00:52:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θοδωρη , πιστευω πως η avallon γνωριζει αρκετα πανω στο θεμα .

δεν μου αρεσε ο τροπος που αντιμετωπισες την avallon και χαιρομαι αν το καταλαβες και γι'αυτο ζητας να ληξει το θεμα.:)

και εσυ avallon αδικεις τον εαυτο σου με το να παρεκτρεπεσαι,εστω και αν εχεις απο την αρχη δικαιο.πιστευω πως επρεπε να αποφυγεις ορισμενους χαραχτηρισμους.

θοδωρη ,ειναι πολυ καλη η προσπαθεια που καταβαλεις,ομως πιστεψε με το συγκεκριμενο site θελει παααρα πολλη δουλεια.

συναντησα αρκετα προβληματα στο να καταφερω να το μελετησω,προβληματα ενδεχωμενος στο στησιμο του site ,μπορει να φταιει και ο explorer μου ομως(αν και διατηρω καποιες επιφυλαξεις περι τουτου).

παιδια ας ληξει εδω το θεμα σας παρακαλω ,πιστευω πως ειναι σημαντικο να υπαρχει διευκρινηση σε καποια θεματα και αυτο ηδη εχει γινει.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 19/09/2003 01:01:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 01:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

{{Replay}}
----------------------------------------------------------------------
στις πιο πανω συζητησεις μας αναφερω πως ενας απο τους πλανητες ,σε δημοσιευμα,αναφερουν πως απομακρυνεται απο τον γαλαξια μας,ισως αυτο το γεγονος φερνει τα πανω-κατω.
----------------------------------------------------------------------
Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,
ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ, ΟΤΙ ΕΝΩ ΑΠΟΜΑΚΡΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΦΩΤΟΣ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΤΗΤΑΣ,ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΕΡΜΟΣ

ΠΗΓΗ: ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ


Φίλε AGENT MULDER έψαξα λίγο για τον Πλούτωνα και βρήκα την είδηση που αναφέρεις.
Ο Πλούτωνας ολοκληρώνει την τροχιά του γύρω από τον Ηλιο κάθε 248 (Γήϊνα χρόνια). Η τροχιά του είναι πολύ ελλειπτική. Από το 1979 μέχρι το 1999, βρισκόταν στην εσωτερική τροχιά του Ποσειδώνα. Τώρα, είναι ξανά ο 9ος πλανήτης του συστήματος και κάθε λεπτό απομακρύνεται όλο και περισσότερο από τον ήλιο.

Παρόλα αυτά, οι τελευταίες μελέτες δείχνουν ότι ενώ απομακρύνεται από την πηγή φωτός και θερμότητας που είναι ο ήλιος, ενώ "σκοτεινιάζει", η ατμόσφαιρα του επεκτείνεται αντί να καταρρέει όπως θα ήταν φυσικό καθώς θα άρχιζε να "ψύχεται". Δεν ψύχεται όμως, αλλά η θερμοκρασία του συνεχίζει να αυξάνει (κατά 1ο Κελσίου από το 1989 όπου και βρέθηκε στην πιό κοντινή θέση του προς τον ήλιο).

Αυτό οι επιστήμονες το εξηγούν με το ανάλογο φαινόμενο που έχουμε στην Γη. Δηλαδή, ενώ η πιό κοντινή θέση μας στον ήλιο είναι στις 12 το μεσημέρι, η υψηλότερη θερμοκρασία παρατηρείται στις 3 το μεσημέρι.
Αυτή την στιγμή, λένε, 14 χρόνια μετά την πιό κοντινή του θέση στον ήλιο, είναι σαν βρίσκεται σε "ώρα Γης 1.15μμ". Οπότε σύμφωνα με την μελέτη θα πάρει άλλα 10 χρόνια για ν' αρχίσει να "ψύχεται", την ίδια ώρα που θα φτάνει και το διαστημόπλοιο New Horizon της NASA που σύμφωνα με το σχέδιο, θα εκτοξευτεί το 2006 και θα φτάσει στον Πλούτωνα το 2015.

Βρήκα όμως μιά άλλη ενδιαφέρουσα πληροφορία, η οποία αφορά το απώτερο μέλλον.
Οταν ο ήλιος μας θα αρχίσει να πεθαίνει, ως γνωστόν θα αρχίσει να επεκτείνεται, θα μας καταπιεί "μέσα στην φωτιά του", την Γη και τους περισσότερους εσωτερικούς πλανήτες.
Ομως, οι εξωτερικοί πλανήτες θα έρθουν έτσι πιό κοντά στον Ηλιο, και γι αυτό θα γίνουν πιό θερμοί. Ετσι, ο Πλούτωνας, σύμφωνα με ένα computer simulation που έκαναν στα εργαστήρια, θα έχει μιά πολύ ζεστή και ευχάριστη ατμόσφαιρα, σαν αυτή που υπάρχει σήμερα στην παραλία του Μαϊάμι...
Οπότε θα μπορούσαμε να μετακομίσουμε εκεί, εφ όσον η Γη θα είναι πιά κατεστραμμένη...
Γι αυτό να πάρετε πολύ στα σοβαρά την παρακάτω αγγελία!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 19/09/2003 01:02:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 16:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάλλιο αργά παρά ποτέ... βρήκα την είδηση της πτώσης του "μετεωρίτη" της 4ης Ιουλίου στην Ηπειρο, σε ένα ελληνικό και δύο ξένα ειδησιογραφικά πρακτορεία

http://www.hri.org/news/greek/mpa/2003/03-07-04.mpa.html
http://iafrica.com/news/worldnews/250866.htm
http://www.abc.net.au/news/newsitems/s895284.htm

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 16:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ostria :)))))))))))))))))))))

περιφημη η αναζητηση σου για μια ακομη φορα απεδωσε πλουσιους καρπους,να εισαι παντα καλα:)))))))))))))))))))))))

μην λες πως ειναι αργα,ουτε νωρις,απλα ειναι καθε λεπτο -καθε στιγμη η καταλληλη για ολες τις πληροφοριες,τις ερευνες,τα αποτελεσματα και τα σχολια πανω σε ολα τα θεματα.:)))))))))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

υ.γ σε ευχαριστω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy