ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ιπταμενο αντικειμενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 01:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα και μια δική μου με το ίδιο αντικείμενο (πιο μικρό) και 3 λεπτά δουλειά...

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 01:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ VALGRAPH Κ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ! ΜΑΛΛΟΝ ΦΙΛΕ VALGRAPH ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΚΡΙΤΕΣ ΤΕΤΕΙΩΝ 'ΦΩΤΟΜΟΝΤΑΖ' ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ χιχι!

ΛΥΠΑΜΑΙ ΕΑΝ ΠΙΘΑΝΟΝ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΣΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΛΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ VALGRAPH!

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΓΙΩΤΗΣ

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 01:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
A, η φωτό δεν είναι από... τσουνάμι - ένας απλός χειμώνας στην Πάφο/Kύπρος!

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2005, 22:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα φιλοι

στην area 51 υπαρχουν και ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΑΤΙΑ H UFO!
area 52 γινεται επεξεργασια μεταλλων !!
AREA 54 περνουν τελικη μορφη πριν πεταξουν!!
διαδρομος προσγειωσεις αναμεσα σε 52-54-55-29 απογειωση-προσγειωση!
area 21 πειραματα με υποηχα και υπερηχα οπλα tesla
area 29 κατασκευη υποηχων και υπερηχων tesla!!


ρωσικα διαστημοπλοια κατασκευαζονται στη σιβηρια υπαρχει βαση
με ειδικους διαμορφωμενους διαδρομους!!
μια φιλη μου στη ρωσια στη σιβηρια ειδε απο πολυ κοντα γυρω στα 150 μετρα απο το εδαφος ηταν ενα τεραστιο τριγωνικο σκαφος που αλλαζε διαστασεις και σχηματα μπλε-κοκκινο-κιτρινο κα χρωματα!!
περασε απο πανω της σταματησε βουτηξε και εξαφανιστηκε!!
εχει δει παρα πολλα στα δαση του irkutsk kai minsk !!
οι ρωσοι οταν αποφασισουν θα μιλησουν για ολα αυτα αλλα νομιζω
οτι οι μαχες στο μελλον θα γινονται με διαστημοπλοια οπως και πολλα
ταξιδια στο διαστημα ειναι κατι που προμηνυεται στο μελλον!
οσο για εξωγηινους αν ερθουν δεν θα εχουν την μορφη που μας
δειχνουν ισως ειναι πνευματικα οντα με τρομερη ισχυ και δυναμη!!
προσωπικα δεν πιστευω σε εξωγηινους οχι οτι ειναι απιθανο!!

δες μεσα στο σκοταδι
ερευνησε και μην πιστευεις ακομα


ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 01:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AN OΛEΣ OI ENΔEIΞEIΣ ΔEIXNOYN ΠΩΣ TA TΩPINA UFO EINAI ΦΩTA MIKPA KAI MEΓAΛA ΠOY AYΞOMEIΩNOYN TO MEΓEΘOΣ TOYΣ K.Λ.Π. ΠAEI TO KAHMENO MOY ENTERPRISE ΠOY OΛOI EΛΠIZAME NA ΔOYME NA KATAΣKEYAZETAI ΣTO MEΛΛON...
AΛΛAΓH ΣTO DESIGN ΠAIΔIA - ΛYΓM.

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 01:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τα εχουν στην κατοχη τους ρωσοι και αμερικανοι και κατασκευαζονται
συνεχεια προτοτυπα σκαφη μεσα σε ειδικα υποστεγα!!
οι ρωσοι τα εφευραν πρωτοι με βοηθεια ελληνων επιστημονων!!!


Δηλαδή, κατά την γνώμη σου, τα UFO-δίσκοι είναι όλα 100% γήινης προέλευσης και κατασκευής IFO εξωτικής(απόρρητης) τεχνολογίας ιπτάμενα σκάφη, αλλά άκρως απόρρητα;;; Κατάλαβα καλά;

Για τα υποτιθέμενα IFO των Ναζί κατά τον Β'ΠΠ και πριν καθώς και τις σχετικές photo, σχέδια, κείμενα τι πιστεύεις;;; Είναι όλα μπούρδες ή υπάρχει δόση αλήθειας;

Επίσης εφόσον όπως λες τα έχουν, γιατί δεν χρησιμοποιούνται και για πολεμικούς σκοπούς, και κάθονται ΑΚΟΜΑ και κατασκευάζουν νέα πανάκριβα (αλλά συμβατικά) υπερσύγχρονα jetfigthers όπως π.χ. το F22(για ΗΠΑ), ή το Mig1.42 και SU-37(για τους Ρώσους)

quote:

Mε την παροδο των χρονων θα κανουν την εμφανιση τους παντου σε ολο
τον πλανητη παγκοσμιος οταν ο κοσμος θα ειναι ετοιμος να τα αποδεχτει

Να αποδεχτεί τι ακριβώς;;; Τους ιπτάμενους δίσκους, ή τους εξωγήινους (αληθινούς ή σκηνοθετημένους); Και για ποιο σκοπό επίσης κρατάνε κρυφή την ύπαρξή τους τόσα χρόνια, για να μας τα παρουσιάσουν σε μαζική κλίμακα (αν σε κατάλαβα καλά) όταν θα είμαστε «έτοιμοι» ;;;

Πάντως χιλιάδες άνθρωποι έχουν δει τέτοια παράξενα ιπτάμενα φαινόμενα, αυτό είναι πλέον γεγονός!

Και μάλιστα σε αυτούς τους μάρτυρες συγκαταλέγονται πιλότοι, στρατιωτικοί, αστροναύτες, οδηγοί αγώνων και άλλοι...

[/quote]

αγαπητε skeptic


ολος ο κοσμος το χει τουμπανο και εμεις κρυφο καμαρι!
δεν ξερω ακριβως τι θα γινει ουτε τι γινεται;
τις πληροφοριες τις περνω απο την kufos της αμερικης
και οτι μου ειπε μια φιλη μου στη ρωσια που εχει δει απο πολυ κοντα
τετοια διαστημοπλοια!!
σου λεω οτι μου ειπαν πιστευω στην υπαρξη διαστημοπλοιων αλλα οχι
εξωγηινων δεν ξερω αν αυτα τα εχουν και εξωγηινοι !!
ο αικατερινιδης μου ειπε οτι εχει δει εξωγηινους να τον πιστεψω?
αμα δεν δω δεν πιστευω εγω ειδα διαστημοπλοιο απο κοντα και αυτο
ηταν αιτια να ασχοληθω με αυτα τα πραμματα!!
ολα ειναι απο πολυ παλια ποσο παλια δεν ξερω?
για τους ναζι ειναι αληθεια και αν ο χιτλερ ακουγε τους στρατηγους
του και τους επιστημονες του τωρα θα ειμασταν υποδουλοι των ναζι!
το μελλον ομως θα ειναι παρομοιο με τον β* παγκοσμιο πολεμο
για να δουμε μπορουμε να βαλουμε μυαλο !!
ολα ειναι θεμα χρονου αν θα γινουν στα επομενα 50 χρονια η αργοτερα ?
το blackbird to θυμασαι μπορει να το ξαναδεις αλλα αλλιως!!
οταν βγουν στην φορα οι δυναμεις της αντιβαρυτητας τοτε θα δεις!!
οι πολεμοι στο μελλον θα γινονται στο διαστημα !!

δες μεσα στο σκοταδι
ερευνησε μεσα στο σκοταδι


ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 11:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε PHILOSOFOS-1,

Εφόσον έχεις δει διαστημόπλοιο όπως λες γιατί αποκλείεις την πιθανότητα να υπάρχουν και εξωγήινοι που έχουν επισκευτεί ή ακόμα και αποικήσει τον πλανήτη μας εδώ και κάμποσα χιλιάδες χρονάκια;

Ο μόνος περιορισμός είναι η ταχύτητα του φωτός για τα γραμμικά ταξίδια... Μόνο 300.000 χλμ/δευτ.
Αλλά αυτό μπορεί να ξεπεραστεί σχετικά εύκολα για τους ανεπτυγμένους τεχνολογικά εξωγήινους πολιτισμούς:
α) Με τεράστιους σφαιρικούς διαστημικούς σταθμούς υπό μορφή πλανήτη - τεχνητού δορυφόρου που ταξιδεύουν ασταμάτητα σε όλο τον γαλαξία μέχρι να βρούνε υποψήφιο προς αποικισμό πλανήτη.
β) Με εξωτικές τεχνολογίες παραμόρφωσης του χωροχρόνου. π.χ. Οι περιβόητες "σκουληκότρυπες"


Αυτό που βλέπετε είναι ένα πάρα μα πάρα πολύ μικρό κομμάτι του ουρανού όπως φαίνεται από την τροχιά της Γης, φωτογραφημένο από το Hubble...

Το σύμπαν είναι τεράστιο και οι πιθανότητες εξωγήινης ζωής το ίδιο.
Ενημερωτικά ήδη στον Άρη έχει ανακαλυφθεί νερό σε υγρή μορφή ακριβώς κάτω από την επιφανειακή σκόνη (σε διάφορα σημεία), όπως και ισχυρές φωτογραφικές ενδείξεις από απολιθώματα υδρόβιας ζωής στις θάλασσες του Άρη παρόμοια με τα Γήινα είδη της κάμβριας περιόδου...
Ο Άρης στο παρελθόν είχε θάλασσες και υδρόβια ζωή.

Επίσης ισχυρές πιθανότητες για εύρεση εξωγήινης ζωής στο δικό μας σύστημα έχει και ο δορυφόρος του Δία, Ευρώπη.

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 16:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα 11 ΑΤΙΑ του Μεξικού. Μάρτιος 2004.

Ένα από τα καλύτερα γνήσια video αυτού του καταπληκτικού φαινομένου.

Δείτε τα εδώ:
http://www.ufoevidence.org/specialfeatures/mexicanairforce/mexicanAFvideos.htm

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantism

Edited by - skeptic on 14/01/2005 16:43:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 17:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωραια φωτογραφια φιλε skeptic

σου ειπα τιποτα δεν αποκλειω μπορει να υπαρχουν εξωγηινοι!!
αν δεν τους δω πως μπορει να ειμαι σιγουρος!!
οταν βλεπεις κατι το πιστευεις κιολας !!
παντως το μελλον δεν θα ειναι οπως το ζουμε τωρα!!!
λενε οτι η σεληνη ειναι σκαφος το πιστευεις?

δες μες στο σκοταδι


ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 21:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ωραια φωτογραφια φιλε skeptic

Αν δεν είδες το video ποτέ, μπες στο site και κατέβασε το! (είναι 18mb).
Πολύ εντυπωσιακό...

quote:

λενε οτι η σεληνη ειναι σκάφος το πιστευεις?


Δεν έχει σημασία τι πιστεύω εγώ. Κάνε την δική σου αδογμάτιστη έρευνα και βγάλε τα συμπεράσματά σου. Υπάρχει και σχετικό topic σε αυτό το forum (ΠΑΡΑΞΕΝΟ)...
Πάντως το σίγουρο και γενικά αποδεκτό είναι αυτό:
- Ξέρουμε πολύ λίγα για την Σελήνη.
- Δεν γνωρίζουμε πως ακριβώς σχηματίστηκε και γιατί έχει αυτά τα χαρακτηριστικά που παρατηρούμε σήμερα στο δίδυμο Γαίας – Σελήνης, με αποτέλεσμα κάποιος επιστήμονας να πει το περίφημο «Ποιο εύκολα θα εξηγούσα την απουσία της Σελήνης παρά την παρουσία της!».
- Μετά τις αποστολές Απόλλων των Αμερικάνων, δεν ξαναπατήσαμε το πόδι μας εκεί. (φιλοδοξούν να το κάνουν οι Κινέζοι σύντομα... καλή τους τύχη )

quote:

δες μες στο σκοταδι.


Αυτό το κάνει η ΛΙΛΙΘ.

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 14:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα:)

μου ανακοινωσαν η μητερα μου και η γιαγια μου,πως σημερα το πρωι,πηραν τηλεφωνο και συγκεκριμενα,ο τομεαρχης της παρου,στην εκπομπη του Μάνεση και ανακοινωσε την προσνειωση στο νησι "σκαφους" και αποβιβασης απο αυτο ανθρωπομορφων πλασματων υψους 1 και 20 ,με ξανθα μαλλια.....

μηπως μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε....?

καθησα να ακουσω της μεσημεριανες ειδησεις στον αντεννα...μα τι "παραξενο".....δεν αναφεραν απολυτος τιποτε....

σας ευχαριστω

με απεραντο σεβασμο και αγαπη ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 17:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καλησπερα:)

μου ανακοινωσαν η μητερα μου και η γιαγια μου,πως σημερα το πρωι,πηραν τηλεφωνο και συγκεκριμενα,ο τομεαρχης της παρου,στην εκπομπη του Μάνεση και ανακοινωσε την προσνειωση στο νησι "σκαφους"



Αυτό είναι γεγονός ή αστείο;
Θέλω να ξέρω γιατί χτές 18/2/2005 και ώρα 06:10 το πρωί είδα τον μεγαλύτερο μετεωρίτη που έχω δεί μέχρι στιγμής. Δεν ξέρω αν ήταν κανείς άλλος στο πόδι εκείνη την ώρα και τον είδε πάντος ήταν ένα καταπληκτικό θέαμα. Απόρησα γιατί δεν είδα κάποιο θέμα ούτε άκουσα τίποτα σε ειδήσεις.
Πραγματικά τον έβλεπα να πέφτει και έμεινα άναυδος. Μια μεγάλη μπλέ μπάλα ήταν.
Το περίεργο που δεν έχω ξαναδεί εκτός του μεγέθους ήταν το εξής.
Πολλοί θα έχετε δεί κάτι τέτοιο και ξέρουμε ότι πέφτει και κάποια στιγμή σβύνει. Έτσι και χτές το πρωί λοιπόν έπεφτε και κάποια στιγμή έσβησε. Συνέχισα να κοιτάζω αφού όπως είπα είχα μείνει άναυδος από το θέαμα. Αναψε όμως για δεύτερη φορά λίγο παρακάτω για να χαθεί και πάλι οριστικά.
To φαινόμενο παρουσιάστηε στη θαλάσια περιοχή μεταξύ Κέρκυρας-Ηγουμενίτσας. Από Κέρκυρα το είδα και υπολογίζω να έπεσε στη θάλασσα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 22:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
raival:)

νεοτερες πληροφοριες απο τον αδερφο μου,που τελικα ,εβλεπε και εκεινος την εκπομπη...

ειναι πως ο μανεσης πηρε τηλ.στην παρο και συνομιλησε με καποιον(δεν προσεξε αν ηταν ο τομεαρχης η οχι),ο οποιος αναφερε οτι αυτο το αντικειμενο βγηκε απο τη θαλασσα,...τα ανθρωπομορφα πλασματα,επικοινωνησαν τηλεπαθητικα μαζι του,του αναφεραν πως η βαση τους ειναι βορειοανατολικα υποθαλασσια ,της παρου...και πως η γη κινδυνευει.....

...τελικα ο μανεσης(απο οτι μου ειπε ο αδερφος μου)..με τον τροπο του...σταματησε σιγα σιγα την κουβεντα,λεγοντας στο τελος"πως αποψε καναμε ευτυχισμενο εναν ανθρωπο".......

μακαρι να μας το επιβεβαιωνε καποιο παιδι ,που ετυχε να βλεπει και εκεινο την εκπομπη.....δεν ξερω προσωπικα....μοιαζει με μουφα η ολη ιστορια.......ομως αφηνω ανοιχτο παντα ενα παραθυρακι......

σημαντικοτατη η μαρτυρια σου,σχετικα με τον μετεωρίτη,σε ευχαριστω:))))))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανο σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 01:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ χρονια θα δεχτουμε επιθεση απο εξωγηινους

γκριζους και οχι ξανθους εκτος και αν συμμαχησουν και δουμε

αλλες μερες στο μελλον.

παντως ξεχωρα απο πλακα κατι μου δινει την εντυπωση οτι κατι θα γινει

αλλα τι ακριβως δεν ξερω γιατι με αυτα που γραφουν οι φιλοσοφοι

ιστορικοι μαλλον κατι θα ερθει απο το διαστημα ειμαι

προετοιμασμενος να τους υποδεχθω οταν ερθουν μολων λαβε

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 16:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι συχνοί πλέον μεγάλοι μετεωρίτες που βλέπουμε να πέφτουν στη Γη σχεδόν καθημερινά σε διάφορα σημεία του πλανήτη δεν είναι τίποτε άλλο από κομμάτια κατεστραμμένων τεραστίων διαστημικών σταθμών σε μορφή πλανητών πολέμου που διεξάγουν τον 4ο γαλαξιακό πόλεμο πάνω από τα κεφάλια μας αυτή την χρονική περίοδο που διανύουμε...
Αυτά που λένε περί δήθεν άμυνας από τον επερχόμενο «μετεωρίτη» που δήθεν θα καταστρέψει τη Γη, σε συνδυασμό με την ανάλογη προπαγάνδα του Hollywood, δεν είναι τίποτα άλλο από απόπειρα συγκέντρωσης υποστήριξης και κονδυλίων για την υποδομή και κατασκευή περιφερειακής γήινης άμυνας περιοχής εναντίον επερχόμενων διαστημικών απειλών...

***

σημ: Προτείνω άνοιγμα ειδικού topic με αποκλειστική και λεπτομερή αναφορά από παρατηρητές του forumμ, πτώσεως μικρών-μεγάλων μετεωριτών (προσοχή όχι περιοδικών μικρομετεωριτών) στον ευρύτερο Ελλαδικό χώρο.

..."Let me control a peoples currency and I care not who makes their laws..." -- Meyer Nathaniel Rothchild Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2005, 01:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΟΙΞΕ ΘΕΜΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛ (ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΑΝΑΡΧΑΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ)ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ ΜΟΝΟΙ ,ΕΝΑΝΤΙΟΝ 4 ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΦΥΛΩΝ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΑΝΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ!ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΟΤΕ?ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΟΥΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2005, 17:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΟΙΞΕ ΘΕΜΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛ (ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΑΝΑΡΧΑΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ)ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ ΜΟΝΟΙ ,ΕΝΑΝΤΙΟΝ 4 ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΦΥΛΩΝ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΑΝΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ!ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΟΤΕ?ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΟΥΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ

Και από που έμαθε αυτή το σκορ του αγώνα?


"H Γνώση είναι δύναμη...1234"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2005, 18:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΥΑΛΟ

ΟΥΚ ΕΝ ΤΩ ΠΟΛΛΩ ΤΟ ΕΥ


* * * Άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται * * *

http://clubs.pathfinder.gr/vril Η υπόγεια άποψη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2005, 18:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που μπορώ να δηλώσω συμετοχή στις πολεμικές επιχειρήσεις.
Να κάνω μια αίτηση θέλω.
Σκεφτώμενος πάντα Ελληνικά μήπως και τους αρπάξω κάνα πετούμενο
για να κόβω βόλτες στο τσάμπα.
Ελπίζω να γίνονται κοματάκια αν τσακώνονται εκεί πάνω γιατί αν είναι αλήθεια
και πέσει κάνα πράγμα τους ολόκληρο καήκαμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2005, 22:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Που μπορώ να δηλώσω συμετοχή στις πολεμικές επιχειρήσεις


Αυτό άφησε το καλύτερα στους επαγγελματίες, .....στραβάδι!


quote:
Ελπίζω να γίνονται κοματάκια αν τσακώνονται εκεί πάνω γιατί αν είναι αλήθεια
και πέσει κάνα πράγμα τους ολόκληρο καήκαμε.


Αυτό... εχμμ , δεν στο εγγυώμαι..., όποτε καλύτερα για σένα αγόρασε καμιά ασφάλεια.... ζωής...


quote:
ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ ΜΟΝΟΙ ,ΕΝΑΝΤΙΟΝ 4 ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΦΥΛΩΝ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΑΝΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!


1ον ΔΕΝ είναι έλληνες, είναι οι πρώτοι άποικοι του πλανήτη.
2ον ΔΕΝ είναι κακόμοιροι, είναι οι κυβερνήτες του τοπικού σμήνους γαλαξιών ανδρομέδας ΚΝΟΖ3.
3ον Οι υπόλοιπες «φυλές» την έχουν όντως άσχημα.....


..."Let me control a peoples currency and I care not who makes their laws..." -- Meyer Nathaniel Rothchild Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2005, 23:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα

θα σας παρακαλαγα να επανελθουμε στο ερωτημα ,εαν και εφοσον καποιο παιδι ακουσε την σχετικη συζητηση στην εκπομπη του μανεση...

επειδης παρεκτραπηκε το θεμα....και μερικοι χαραχτηρισμοι δεν μου αρεσαν καθολου.....

σας ευχαριστω

υ.γ πιστευω πως υπαρχει θεμα σχετικο με μετεωρητες...προσπαθησα στην αναζητηση,νομιζω πως ειναι με τιτλο "μετεωρητης η κατι αλλο ?"...

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 22:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.

Σήμερα άρχισα να διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα στο φόρουμ και προσπάθησα να διαβάσω όσο το δυνατόν περισσότερες απαντήσεις και απόψεις μπορούσα. Παρατήρησα ότι πολλες φορές πολλά άτομα ξεφεύγουν από το θέμα.

Τελευταία γίνεται λογος για πολλούς μετεωρίτες που έχουν κάποιο μπλέ χρώμα το οποίο είναι αρκετά δυνατό ώστε να φωτίσει την γή απο κάτω χώρίς να έχουν κάποια ουρα. Παρακαλώ από όσους ασχολούνται με την αστρονομία καθώς είναι πιο σχετικοί από άλλους να μας εξηγήσουν αν υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις μετεωριτών.

Όσον αφορά την γήινη τεχνολογία θέλω να αναφέρω ότι...
- Το αεροσκάφος U2 κατασκευάστικε στην δεκαετία του 50 αλλά έγινε γνωστή η ύπαρξή του το 60.
- Το Blackbird SR-71 το 1960 αλλά μάθαμε για αυτά τέλη του '70 αρχές '80.
- Τα stealth άρχίσαν να παράγονται στα μέσα του '80 και γίναν γνωστά το 91 στον πόλεμο του ΙΡΑΚ.
- Άραγε τι έχει κατασκευαστεί το 90 που δεν το μάθαμε ακόμη.

Και κάτι τελευταίο...

Είναι δυνατόν να υπάρχουν στις μέρες μας αεροπλάνα με κινητήρες jet τι στιγμή που υπάρχει τόσο αλματώδης ανάπτυξη της τεχνολογίας?

Όσο για τις θεάσεις ΑΤΙΑ θα ήθελα να προτείνω κάτι.
Όσοι ασχολούνται με το θέμα και κάνουν κατά καιρούς βόλτες στην εξοχή ή κάθονται και παρατηρούν άστρα ας έχουν πρόχειρη μία μικρή βιντεοκάμερα και ας καταγράψουν κάτι για να βάλουμε στον φόρουμ κάτι δικό μας και όχι μαρτυρίες του γνωστού της φίλης της ξαδέρφης μας!

Προσωπικά έχω πάντα μαζί μου μία πολύ μικρή βιντεοκάμερα αλλά ήμουν άτυχος μέχρι τώρα...

Καλή συνέχεια...

Δεν είναι τι θέλουμε, ούτε τί μπορούμε... αλλά τί κάνουμε!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostasp
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 14:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostasp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστευω οτι τα περισσοτερα ΑΤΙΑ ειναι εξωγηινα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 20:51:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τελευταία γίνεται λογος για πολλούς μετεωρίτες που έχουν κάποιο μπλέ χρώμα το οποίο είναι αρκετά δυνατό ώστε να φωτίσει την γή απο κάτω χώρίς να έχουν κάποια ουρα. Παρακαλώ από όσους ασχολούνται με την αστρονομία καθώς είναι πιο σχετικοί από άλλους να μας εξηγήσουν αν υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις μετεωριτών.

To χρώμα τους εξαρτάται κυρίως από την σύνθεση τους και από την ταχύτητα εισόδου τους στην ατμόσφαιρα της γης (καύση).

quote:

Στοιχεία............... Χρώμα

Νάτριο................. Πορτοκαλί-Κίτρινο
Σίδηρος................ Κίτρινο
Μαγνήσιο............... Μπλε-πράσινο
Ασβέστιο............... Βιολετί
Πυρίτιο................ Κόκκινο


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 00:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για τα στοιχεία ostia. Το μόνο πλέον που μου φαίνεται παράξενο είναι ότι δεν φαινόταν κάποια ουρά αλλά φαντάζομαι επειδή ήταν απόγευμα και υπήρχε ακόμη ήλιος να μην ήταν ορατή.

Σημασία δεν έχει τι θελουμε, τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 00:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε μάλλον... Παρακαλώ!

Πάντως βρήκα μία είδηση για μετεωρίτη που έπεσε (ή έσκασε λίγο πάνω από το έδαφος-θάλασσα) το Σάββατο στο Ορεγκον των ΗΠΑ. Αυτός ήταν πράσινος με μεγάλη ουρά.

http://www.theworldlink.com/articles/2005/03/14/public_records/police_reports/vitals01.txt


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 07:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν είναι ολόλευκος τι περιέχει?


----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 14:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν είναι ολόλευκος τι περιέχει?

To λευκό ή κιτρινωπό χρώμα είναι το πιό συνηθισμένο. Αλλά το λευκό δεν είναι χρώμα, γι αυτό δεν περιλαμβάνεται στην λίστα. Οταν πέφτουν με μεγάλη ταχύτητα το χρώμα τους φαίνεται λευκό, αλλά αυτό οφείλεται στην ανάμειξη των χρωμάτων των εξατμιζόμενων συστατικών τους, ενώ όσοι κινούνται αργά συνήθως έχουν κοκκινωπό χρώμα.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FreeFall11
Νέο Μέλος

Cyprus
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 22:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FreeFall11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μυστηριώδες Ιπτάμενο αντικέιμενο στον έναστρο ουρανό της Κύπρου!

Τη φωτογραφία αυτή την τράβηξα με ψηφιακή φωτογραφική μηχανή στις 23/4/04.
Αν μελετήσετε καλά τη φώτο 8α δείτε τη Σελήνη στα αριστερά, την Αφροδίτη στα δεξιά και δίπλα από την αφροδίτη το αντικέιμενο!
Μετά από έρευνα που έκανα στο σχολείο μου με 98% κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το FLASH της φωτογραφικής μου ήτανε ανοικτό! Την στιγμή που έγινε η λήψη μια λιβελούλλα περνούσε από μπροστά και έγινε ορατή λόγο της λάψμψης.
Άρα το ιπτάμενο αντικείμενο στη φωτογραφία δεν είναι ένας ιπτάμενος δίσκος αλλά μια χαρωπή λιβελούλλα!

Φιλικά,
Μιχάλης Μπενάκης

Take a look to the sky just before you die! It's the last time you will!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 23:19:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μυστηριώδες Ιπτάμενο αντικέιμενο στον έναστρο ουρανό της Κύπρου!

Τη φωτογραφία αυτή την τράβηξα με ψηφιακή φωτογραφική μηχανή στις 23/4/04.
Αν μελετήσετε καλά τη φώτο 8α δείτε τη Σελήνη στα αριστερά, την Αφροδίτη στα δεξιά και δίπλα από την αφροδίτη το αντικέιμενο!
Μετά από έρευνα που έκανα στο σχολείο μου με 98% κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το FLASH της φωτογραφικής μου ήτανε ανοικτό! Την στιγμή που έγινε η λήψη μια λιβελούλλα περνούσε από μπροστά και έγινε ορατή λόγο της λάψμψης.
Άρα το ιπτάμενο αντικείμενο στη φωτογραφία δεν είναι ένας ιπτάμενος δίσκος αλλά μια χαρωπή λιβελούλλα!

Φιλικά,
Μιχάλης Μπενάκης

Take a look to the sky just before you die! It's the last time you will!



Ναι αλλά εμείς από το δίσκο σου δεν μπορούμε να δούμε αυτή την ωραία φωτογραφία που μας λές.
Θα πρέπει να την ανεβάσεις κάπου πχ http://imageshack.us/ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy