ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ιπταμενο αντικειμενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 22:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα ostria:)))))))))))))))))
πολυ ομορφα και σπουδαια ολα αυτα που παραθετεις,
ναι εχω και εγω στα χερια μου το περιοδικο,το επεξεργαζομαι ακομα:)
να υποθεσω πως εφοσον ηταν δυο οι θεασεις,μας μενει μια ακομα ανακαλυψη-αποκαλυψη?
με απεραντο σεβασμο και αγαπη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ominus
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 23:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ominus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

την καλησπερα μου σε ολους,προσεξατε την συγκαλυψη του γεγονοτος θεασης ιπταμενου αντικειμενου στα ιωαννινα?στις ειδησεις βγηκε καποιος υποτιθεται αστρονομος ,ο οποιος αναφερε το εξης,οτι δεν ειδε το αντικειμενο,παρολ'αυτα ειχε (οπως στην συνεχεια ανεφερε)περιπου διαμετρο ενος μετρου.
ενω εχτες ανεφεραν συγκεκρημενα στο σταρ channel πως το αντικειμενο ακολουθησε πορεια προς βουλγαρια η αλβανια,σημερα αναφεραν σε αλλο καναλι πως πηγε προς ιταλια και πως πιθανολογειται οτι ηταν μετεωρητης η απομειναρι δορυφορου.
την γνωμη σας αν ακουσατε κατι πανω σε αυτο το θεμα.και παλι την καλησπερα μου και καλη συνεχεια:)))



Zoyganes PoyloydisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2003, 10:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλη σας μερα φιλοι μου:)
γεια σου ominus:))))))
αυτο που παραθετεις μπορεις να το κανεις πιο διαυγες?
σας ευχαριστω για την συμμετοχη σας:)))
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elena22
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2003, 20:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδιά. Όπως θα καταλάβατε είμαι καινούρια στο forum. Πήρα την απόφαση να γραφτώ και εγώ για να σας πω και εγώ μια εμπειρία μου. Μένω Καλαμάτα. Το καλοκαίρι του 2000 λοιπόν καθόμουν στη βεράντα με τη πεθερά μου, ήταν αργά 1¨30 το βραδυ (τότε μέναμε με τον άντρα μου στο σπίτι του). Εκεί λοιπόν που καθόμαστε είδα να πέφτει κάποιο αστέρι, μετα κι άλλο, μετά κι άλλο θα έπεσαν κάπου 10 στη σειρά. Όπως΄κοίταζα μήπως δω κι άλλο αστέρι να πέφτει βλέπω ένα φωτιζόμενο στρογγυλό αντικείμενο να έρχεται από τη μεριά της θάλασσας προς το μέρος μας. Το έδειξα στην πεθερά μου και το είδε και αυτή. Λέω κάποιος δορυφόρος θα είναι. Τότε άρχισε να κάνει κύκλο πάνω απο το σπίτι μας. Της είπα της πεθεράσ μου να φέρει τα κυάλια (τα είχε φέρει απο τον καναδά γιατί μένανε εκεί πριν χρόνια). Την ώρα που πήγα να κοιτάξω με τα κυάλια το αντικείμενο εξαφανίστηκε μυστηριωδώς. Μετά από μισή ώρα ξανα εμφανίστηκε αλλά δεν μπόρεσα να δω τίποτα με τα κυάλια. (θα μου πείτε τι περίμενα να δω με απλά κυαλια) αλλά εκείνη την ώρα πάνω στην αγωνία μου να δω τι είναι...τέλος πάντων για να μην σας κουράζω στο τέλος βγάζει καπνό απο το πίσω μέρος του και εξαφανίζεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2003, 22:30:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα έλενα και καλως ήρθες

Η εμπειρία σου είναι πολύ ενδιαφέρουσα! Ακούστηκε τίποτα την επόμενη μέρα; Μήπως το είδαν και άλλοι το ίδιο αντικείμενο;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2003, 00:40:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
:)))))))))))))))
καλημερα φιλοι μου,ελενα καλωσηρθες στο forum και στην παρεουλα μας
θα σε ρωτησω και εγω κατι,στην περιοχη σου υπαρχει κατι που θα μπορουσε να γινει αιτια για παρατηρηση η οτιδηποτε αλλο?,
εννοω καποια βαση ,καποια γιορτη ,κατι που θα προσελκυε την συγκεκρημενη μερα?
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elena22
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2003, 08:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia sas paidia kai sas eyxaristw gia to kalwsorisma.Ligo eksw apo thn Kalamata yparxei h 120 ΠΕΑ (στρατοπεδο της αεροπορίας). Den nomizw na htan kapoia giorth kai na th giortazane stis 1:30 to brady. Opws sas eipa to eida mazi me thn pe8era mou.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2003, 08:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλωσοριζω την Ελενα στην παρεουλα μας.ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ !! (και καλες θεασεις ιπταμενων ΑΤΙΑ & μή) ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2003, 14:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας φιλοι μου
ostria ,το αντικειμενο που αφηνει πισω καπνο μου θυμιζει το αντικειμενο που υπαρχει στο video,την γνωμη σου:)
ελενα εχω τυχει σε περιοχη λιγο εξω απο την αττικη,που υπαρχει αεροπορικη βαση ,στις 12 και μιση με μια η ωρα το βραδυ να γιορταζει η μοναδα για κατι,ποτε δεν εμαθα.
το οτι υπαρχει στην περιοχη σου βαση,ειναι σημαντικο,ως προς το ειδος επικοινωνιας του αντικειμενου με την βαση αυτη,(δεδομενου οτι η βαση εχει radars και οτιδηποτε αλλο),που θα εθετε σε γενικο συναγερμο την μοναδα ,σε περιπτωση που ηταν εχθρικο το αντικειμενο.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2003, 15:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΘΕΑΘΕΙ ΑΤΙΑ ΣΤΟ ΒΟΡΕΙΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ "ΚΑΤΕΠΕΣΕ" ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΤΙΑ, ΜΕΤΕΩΡΙΤΗ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΘΕΣΙΝΗ ΘΕΑΣΗ;

ΦΙΛΙΚΑ, ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 11:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΘΕΑΘΕΙ ΑΤΙΑ ΣΤΟ ΒΟΡΕΙΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ "ΚΑΤΕΠΕΣΕ" ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΤΙΑ, ΜΕΤΕΩΡΙΤΗ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΘΕΣΙΝΗ ΘΕΑΣΗ;

Δεν ακούστηκε κάτι... έχεις περισσότερες πληροφορίες;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 17:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα φιλοι μου:))
εψαχνα μηπως βρω κατι ,οχι και εγω δεν ακουσα τιποτα,παντως δεν θα σταματησω την ερευνα,αν εχω κατι ,εστω και μια απειροελαχιστη αναφορα,επι του θεματος,θα σας ενημερωσω.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 14:11:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_100006_08/08/2003_72839
H εκδίκηση του Mαραθωνομάχου


Κωπηλάτες αργούν στον Σχινιά περιμένοντας να κοπάσει ο άνεμος.

Eίναι η «ύβρις» που διαπράχθηκε στο πεδίο της Mάχης του Mαραθώνα με την κατασκευή του τερατώδους ολυμπιακού κωπηλατοδρομίου; Eίναι η εκδίκηση της φύσης, που βάναυσα αλλοίωσαν; Eίναι, τέλος, η προχειρότητα και η δαπανηρή βιασύνη στην κατασκευή των λεγομένων ολυμπιακών έργων; O,τι από αυτά και αν συμβαίνει, το βέβαιο είναι ότι το υπερφίαλο και αλαζονικό κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά, έναν ακριβώς χρόνο πριν από τους Oλυμπιακούς Aγώνες, αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα για τη διεξαγωγή των εκεί προγραμματισμένων αγώνων, λόγω των ισχυρών ανέμων που πνέουν στην περιοχή τον Aύγουστο, μήνα με μελτέμια. Oι έχοντες την ευθύνη της διοργάνωσης, Eλληνες και ξένοι, τα γνώριζαν όλα αυτά, είχαν άλλωστε επισήμως προειδοποιηθεί από πολλές περιβαλλοντικές οργανώσεις και από ειδικούς επιστήμονες. Hταν όμως τόση η παράλογη εμμονή να κατασκευάσουν το κωπηλατοδρόμιο στον Σχινιά, ώστε αποφάσισαν να τα αγνοήσουν και να απορρίψουν όλες τις εναλλακτικές προτάσεις.

Tώρα ελπίζουν να μην επέλθει η καταστροφή και όλοι το ευχόμαστε και το ευχόμαστε ειλικρινά για να μη μετατραπούν οι Oλυμπιακοί Aγώνες, από μέσο διαφήμισης, σε μέσο δυσφήμησης της χώρας. Oι αγώνες κωπηλασίας στην Oλυμπιάδα διαρκούν οκτώ ημέρες και πιθανότατα ο Aίολος να χαρίσει τις ώρες νηνεμίας που απαιτούνται για τη διεξαγωγή τους. Eν ανάγκη με παρακλήσεις, λιτανείες, ακόμη και με κάποια «θυσία» ανάλογη με την ομηρική του Aγαμέμνονα στην Aυλίδα, αλλά με αίτημα αντίστροφο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 18:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάνο έγραψες!!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAGOS
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 21:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SUNNY, tha ithela na sou pw katarxas oti oute xaneis to mialo sou oute oneirevesoun. Einai gegonos oti UFOs kai opos synepagete alla onta yparxoun. Den tha tous onomasw exwghinous akoma kai tha eksigisw se ligo. Eixa kai egw tin idia empiria me sena prin apo arketa xronia. Itan metaxi 12:40am kai 1:00am to prwi ton fevrouario '92 H '93. Htan olikh eklipsh selinhs ekeino to vradi kai an psakso tha boresw na vrw thn hmerominia. Telos pantwn, eimoun eksw sta skalia tou spitiou pou emena kai koitaza thn eklipsh. Logo tou polu kruou kai fusika logo ths elipshs endiaferontws twn geitonwn, hmoun monos mou (distixws). Eytixws htan ksasteria, kati pou den sunithizetai stin Nea Yorkh (tote spoudaza ekei) kai eida 3 fwtina antikimena san telies ston ourano. Prepei na eitan para polu fwtina giati parolo pou htan polu makria san megala astra, ekpeban kokkino-kitrino fws. Ta 3 auta labera antikimena sximatizan isoskeles trigwno. Otan ta paratirisa, kinhto arketa siga (fusika sto ypsos pou htan h taxuthta tous htan san tous doriforous). Meta apo merika deuterolepta, to ena apo auta (apo thn optikh gwnia pou eixa, auto pou htan stin piso meria tou trigwnou) alakse thesh kai mpike mprosta kai meta, ola mazi san ena, akolouthisan se mia (10 fores pio grigorh) ptish gurw apo ton ourano pou mporousa na dw.
Den xriazetai na eimai apo thn polemikh aeroporia gia na mporesw na katalavw an htan kapio top-secret aeroskafos h oxi. An eixame tetia dunatotita twra, den tha stelname sto diastima proistorika shutles opos to colombia klp.
Telos pantwn, egw pistevw akradanta oti den htan kati auths ths epoxhs. Kai apo research pou ekana, kai apo allous pou exw milisei me tis idies empiries, fenetai oti htan auto pou leme UFO.
Opos exeis paratirisei, eimai polu prosektikos na mhn lew eksoghina onta. Auto giati, mporei men na einai, alla mporei kai na mhn einai. Yparxei kai mia allh theoria pou exw. Opos me oles tis "istories" pou akoume gia exoghinous, oles oi perigrafes kata 99% einai paromies. Oles exoun antrwpoeides xaraktiristika kai me pio megalo kefali, mirotera akra, pio adunata kai adunama, xwris malia kai xwris megalo stoma kai autia. Den tha mpw se alles leptomeries alla kata th gnomh mou auth einai fusikh ekseliksh tou antrwpou. Isos meta apo 1000 xronia na eimaste etsi. ISOS loipon oi episkeptes tha mporousan na einai ta paidia twn paidiwn mas...oi apogonoi mas. Auth th stigmh kata ton Einstein, then mporoume na taxidepsoume pio grigora apo thn taxuthta tou fwtos kai fusika oute na thn kseperasoume. Etsi, kata thn theoria ths diastolhs tou xronou, den mporoume na pame piso ston xrono. An omos meta apo 1000 xronia oi apogonoi mas exoun vrei tropo, isos erxonte na mas doune :-) Ypenthimizw oti auth einai mia theoria pou pisteuw, xwris na lew oxi sthn megalh pithanotita na yparxoun KAI exwghinoi.
Telos tha hthela na sas pw giati kamia kuvernish den exei vgei na pei oti einai alhthia. H megalh pliopsifia tou kosmou den einai etimh na dextei kai na apodextei exwghinous. Se oles ths thriskies, o anthrwpos einai to poion tou theou. To na mas poun oti yparxoun aliens, tote auto tha ferei ta panw-katw stis thriskies kai se osous pistevoun. O thesmos ths thriskias tha katareusei. Otidipote den einai kataskevasma tou theou ...einai tou diavolou...Me auti thn skepsh tha enatiothoume me tous ekswghinous kai tha prospathisoume na tous katastrepsoume. Fusika exoun kaluteres pithanotites na mas katastrepsoun autoi.....kai etsi H KALUTERH LUSH EINAI NA VGAZOUME TRELOUS OSOUS VLEPOU UFO H PISTEVOUN SE EKSWGHINOUS. Kapote tha erhei H wra na mathoume thn alhthia.

Sygnomi an sas kourasa,
Vagos!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 00:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλη σας μερα φιλοι μου:)))))
τα σημαδια ειναι πλεον τοσο τρανταχτα,που δεν μπορουν να τα αποκρυψουν.
κατι συμβαινει πλεον,ο οριζοντας φαινεται πιο καθαρος,σιγα σιγα τα "γκριζα συννεφα" παραμεριζουν.
σας ευχαριστω ολους για ακομη μια φορα,που βαδιζετε πλαι μου,να προσεχετε και να ειστε καλα
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 17:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Etsi, kata thn theoria ths diastolhs tou xronou, den mporoume na pame piso ston xrono. An omos meta apo 1000 xronia oi apogonoi mas exoun vrei tropo, isos erxonte na mas doune :-) Ypenthimizw oti auth einai mia theoria pou pisteuw, xwris na lew oxi sthn megalh pithanotita na yparxoun KAI exwghinoi.


Μπράβο Vago !!!
Αυτό ακριβώς πιστεύω κι εγώ !

[Ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους του topic , είχα καιρό να γράψω επειδή έλειπα σε διακοπές ( Δελφούς , Ολυμπία κ.λ.π)]...

Υπάρχει ένα project που έχει ως εξής :
Στα νησιά Taveuni , κάπου στον Ειρηνικό Ωκεανό , εκεί που ξεκινάει η κάθε καινούρια μέρα , χτίζεται από κάποιους υπεύθυνους του project ένας τοίχος από ... ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ .
Δηλαδή , μπορεί κάποιος να γράψει έναν μήνυμα (οτιδήποτε θέλει) και να το κλείσει σε ένα μπουκάλι . Αυτό το μήνυμα θα σφραγισθεί και θα κλεισθεί ( θα χτιστεί ) στον τοίχο . Μετά από 1000 χρόνια , στο επόμενο milenium , 1/1/3000 θα ανοιχτούν αυτά τα μηνύματα και θα διαβαστούν από τους ανθρώπους (?) της τότε εποχής .
ΘΕΤΩ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ : Τι θα γράφατε , αν είχατε τη δυνατότητα εσείς αγαπητοί μου χρονοταξιδιώτες , σε αυτούς τους ανθρώπους του 3000 μ.Χ

bajanacker

### knowledge is Power ###Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 19:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους σας φιλοι μου
bajanacker,ελπιζω να περασες ωραια ,στα ομορφα μερη που ειχες παει:)))).
ενδιαφερον ακουγεται,ενα μηνυμα...,στο μελλον,στον ανθρωπο που θα το διαβαζε,μια φωτογραφια μου,ναι μια φωτογραφια μου,με το ονομα μου,την ειδικοτητα μου και θα του ζηταγα να αναψει ενα κερι,(εαν και εφοσον υπαρχουν στο μελλον),για την ψυχη μου.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cthulhu
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2003, 05:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cthulhu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βεβαια το 3000μχ μπορει να μην υπαρχει ποια ο πολιτισμος μας, να εχουμε καταστραφει μεχρι τοτε. Ισως οταν ξαναδημιουργηθει πολιτισμος καπου στο 6000μχ να βρουν τα μπουκαλια και να τα ονομασουν "οι γραφες των Θεων".

Τωρα που το σκεφτομαι ισως να αφησω και εγω ενα μηνυμα με το ονομα μου, ποτε δε ξες ισως ονομαστω και εγω Θεος. Ο ΘΕΟΣ CTHULHU

Μπορει να μου κανουν και ναο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2003, 11:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Εσείς , μεταλλαγμένοι μελλοντάνθρωποι του 3000 , αν καταφέρατε κάτι με την ταχύτητα του φωτός , ή ταξίδια στο χρόνο ..... ραντεβού αύριο στο forum του esoterica.gr .Κι επειδή δεν ξέρω σε ποια γλώσσα να σας γράψω αυτό το μήνυμα θα επιχειρίσω κάτι που είναι γνωστό σε όλους :
ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ "

.. Πιστεύω όμως οτι τη στιγμή που θα έστελνα ένα τέτοιο μήνυμα θα δημιουργούνταν αυτομάτως μια χωροχρονική στρέβλωση.
Πάντως υπάρχει ένα site που κάνει κάτι παρόμοιο : www.keo.org
(στέλνεις μήνυμα σε δορυφόρο ο οποίος θα μπεί σε τροχιά γύρω από τη γή και μέσα σ' αυτόν θα αποθηκεφτούν μηνύματα που θα ανοιχτουν μετά από ............................ 50.000 χρόνια !


bajanacker


### knowledge is Power ###Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2003, 16:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τωρα που το σκεφτομαι ισως να αφησω και εγω ενα μηνυμα με το ονομα μου, ποτε δε ξες ισως ονομαστω και εγω Θεος. Ο ΘΕΟΣ CTHULHU

Μπορει να μου κανουν και ναο


χεχε πολύ καλή ιδέα! Λέω να αφήσω και μια φωτογραφία μου για να είναι απόλυτα ακριβής η εικόνα της Θεάς Οστριας!

Αν δε τους αφήσω και το ημερολόγιο μου... οι άνθρωποι θα καταλάβουν για ποιόν λόγο στον 20ο-21ο αιώνα έκαναν θραύση οι ψυχολόγοι και οι ψυχίατροι!!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mhatz
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 11:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mhatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον έχετε ξεφύγει λίγο από το θέμα τελευταία...
Δεν διάβασα πουθενά αν κάποιος το είδε το ΑΤΙΑ (μετεωρίτης...) στην ευρύτερη περιοχή της Μαγνησίας το βράδυ 4/7/03. Επειδή το είδα (όχι μόνο εγώ αλλά μια παρέα 6 ατόμων συν πόσους άλλους) και μάλιστα είχε κατεύθυνση από Ανατολικά προς Δυτικά (από Αγριά προς Νέα Ιωνία) και απορώ πως εθεάθηκε μετά στην Καβάλα (αντίθετα με την μέχρι τότε κίνησή του) και μετά στα Γιάννενα που είναι πιο λογικό.
Άλλοι το είδαν και στην Ελευσίνα (δημοσιογράφος του ΣΚΑΙ)
Τρέξαμε τότε όλοι στον Βόλο προς την περιοχή του Φυτόκου (γύρω στα 3κλμ στην ευθεία από εκεί όπου βρισκόμουν) γιατί είμασταν σίγουροι ότι έπεσε εκεί. Τόσο χαμηλά πετούσε! Μετά είπαν ότι έπεσε στα Γιάννενα. Άλλοι είπαν ότι έπεσε στον Λαγκαδά και άλλοι ότι χάθηκε μέσα στην Αδριατική προς την ακτή της Αλβανίας.
Βγάλτε άκρη!!!
Κι έρχεται κι ένας επιστήμονας(;) και λέει ότι ήταν μετεωρίτης. Να μας εξηγήσει την πορεία του τότε. (εκτός αν μας πει ότι το έπερνε ο άνεμος...!!!)
Έχω να σας πω κι άλλη μια περίπτωση στην περιοχή της Μαγνησίας για τα περίφημα πούρα που πετούσαν αθόρυβα.
Αυτά τα ΑΤΙΑ τα είδαν όλοι όσοι έκαναν βόλτα ή έπιναν τον καφέ τους βραδάκι στην παραλία του Βόλου. Με κατεύθυνση παράλληλη με την παραλία του Βόλου εμφανίστηκαν 3 "πούρα" να κινούνται αργά, σταθερά κι αθόρυβα με χρώμα κοκκινοκαφε το κυρίως σώμα τους και μπροστά πιο κόκκινο σαν να καίγεται (από και βγήκαν τα πούρα). Τα είδαμε για περίπου 90sec ώσπου εξαφανίστηκαν. Όσοι έχετε βρεθεί στην παραλία του Βόλου καλοκαίρι ξέρετε τι φασαρία επικρατεί. Την ώρα της θέασης των ΑΤΙΑ όλα μα όλα είχαν σταματήσει και όλοι κοιτούσαν τον ουρανόν έκθαμβοι.
Μετά είπαν τα τοπικά ραδιόφωνα (ΡΑΔΙΟ ΒΕΡΑ, ΡΑΔΙΟ ΕΝΑ) ότι είδαν παρόμοια ΑΤΙΑ και κάτοικοι της Χαλκίδας της Κατερίνης και της Θεσσαλονίκης. Η πορεία τους ήταν εμφανής.
Αν δεν κάνω λάθος αυτό πρέπει να έλαβε χώρα το καλοκαίρι του 92 ή του 91. Δεν θεμάμαι ακριβώς. Αν ξέρει κάποιος κάτι ή αν θυμάται ας το γράψει

" Η απάντηση είναι εκεί έξω. Ψάχνει για σένα. Και θα σε βρει... αν το θέλεις."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mhatz
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 12:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mhatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γεια σας φιλοι μου:))εχετε ακουσει κατι σχετικα με ενα αεροδρομιο ,το οποιο υπαρχει μεσα σε ενα τεχνητο βουνο ,εδω στην ελλαδα?θελω την βοηθεια σας .
με σεβασμο και εκτιμηση,ο φιλος σας μανος

Επειδή είμαι καινούργιος στο esoterica.gr και σιγά σιγά διαβάζω τα forum που δείχνουν ενδιαφέρον θα ήθελα να σου πω σχετικά με το αεροδρόμιο που λες.
Δεν ξέρω αν υπάρχει και στην Λίμνο (λογικό φαίνεται) αλλά ξέρω από μαρτυρίες κατοίκων της Κοζάνης (σπούδασα εκεί) υπάρχουν εγκαταστάσεις και αεροδιάδρομος μέσα σε ένα τεχνητό βουνό που δημιουργήθηκε στις αρχές τις δεκαετίας του ΄60. Δεν ξέρω αν πρέπει να αποκαλύψω και το ακριβές σημείο (δεν θα το κάνω γιατί έχω μάθει να μην προδίδω τα ιδανικά και τα μυστικά της πατρίδος μου (ΘΡΑΣΕΙΝ ΧΡΗ)).
Ας βγει κάποιο παιδί από την Κοζάνη να με επιβεβαιώσει.

" Η απάντηση είναι εκεί έξω. Ψάχνει για σένα. Και θα σε βρει... αν το θέλεις."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 12:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε mhatz καλώς ήρθες

Δεν έχουμε νεώτερα από τις δύο διαφορετικές θεάσεις του καλοκαιριού. Δεν ξέρω αν μπορούμε να αποκλείσουμε την περίπτωση μετεωριτών, ίσως και περισσοτέρων του ενός; , κατά την διάρκεια του πρώτου περιστατικού, τον Ιούνιο.

Ελπίζω ότι σιγά σιγά θα αρχίσουν να βγαίνουν μερικές πιό εμπεριστατωμένες πληροφορίες από τις μετέπειτα έρευνες που υποθέτω ότι πρέπει να έγιναν για αυτά τα δύο περιστατικά.

Πάντως βρήκα κάτι για τον μετεωρίτη που θεάθη στην Μακεδονία στις
20-7-03

Πιθανές τοποθεσίες πτώσης του μετεωρίτη .Αρκετοί μάρτυρες ανέφεραν ότι τον είδαν να αλλάζει τροχιά?

http://www.huforc.net/macedonia%20.htm

Οσο για εμφανίσεις ufo στον Βόλο βρήκα το εξής:

"4-9-2002 Χορός φώτων. Βόλος
Το γεγονός πραγματοποιήθηκε σχεδόν μια ώρα πριν, μετά από τα μεσάνυχτα στις 4 Σεπτεμβρίου, το 2002. Περπατώντας είδαμε τρία φώτα παράλληλα από την ανατολή προς τη δύση. Το μέσο φως αναπηδούσε μεταξύ των άλλων δύο φώτων, που κινούνται όπως ένα εκκρεμές. Σύντομα μετά από αυτόν ο σχηματισμός άλλαξε σε ένα τρίγωνο που μεταμορφωνόταν συνεχώς και διάσταση. Όταν όπως έφθαναν κοντά στον αστερισμό Cassiopeia ευθυγραμμίστηκαν πάλι και εκτέλεσαν πολύ σφιχτούς και γρήγορους ελιγμούς με 180 μοίρες στροφής χωρίς οποιαδήποτε μείωση της ταχύτητας. Μετά από τη στροφή, ο σχηματισμός άρχισε πάλι. Για μια στιγμή τα φώτα μαζεύτηκαν κοντά για να διαμορφώσουν ένα φωτεινό ενιαίο φως αλλά σχεδόν αμέσως έσπασε πάλι σε τρία φώτα, έως ότου εξαφανίστηκε."


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 13:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας φιλοι μου,καλωσηρθατε

εδω δεν εχει ακουστει κατι και αν το ειπαν θα ηταν στα ψιλα γραμματακια.

mhatz καλωσωρησες στην παρεουλα μας:)))))))))))))
ισως να ξεφυγαμε λιγουλακι,ομως ολα χρειαζονται ,δεν ηταν ομως ασχημη ιδεα να συζητησουμε για ενα θεμα που μπορει να λαβει μερος στο μελλον:))

δεν ειναι σωστο με κανενα τροπο να μιλαμε για τοποθεσιες που τυχον υπαρχουν βασεις .η ερωτηση περιοριστικε στο αν εχετε ακουσει κατι και ΟΧΙ ,το τονιζω ΟΧΙ στο που βρισκεται-αν βρισκεται μια βαση τετοια:)

σε ευχαριστω για αυτην σου την επισυμανση και που μου εδωσες την ευκαιρια να το ξεκαθαρισω

ostria,να εισαι παντα καλα για τις πολυτιμες πληροφοριες και τα site που παραθετεις,ωστε να μπορουμε να βρισκουμε τα στοιχεια που αναζηταμε

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mhatz
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 10:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mhatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα παιδιά.
Φίλε Μάνο φυσικά και δεν πρόκειται ποτέ κάποιος να αποκαλύψει κάτι για μυστικές τοποθεσίες (απλά αν ξέρει κάποιος κάτι για αυτό που λέω να με επιβεβαιώσει).
Όστρια και από άλλες αναφορές σου στα διάφορα forum βλέπω ότι είσαι αρκετά ενημερωμένη κι έχεις αρκετό χρόνο για search and surf. Συγχαρητήρια!!

Όσο για το γεγονός που αναφέρεις το ανέφερα στην αδερφή μου που μένει μόνιμα στον Βόλο (Εγώ από το καλοκαίρι του 2001 έφυγα εν Αθήναις - σνιφ, κλαψ-) και μου είπε ότι το είχε ακούσει στα τοπικά ΜΜΕ αλλά η ίδια δεν είδε κάτι. Θα ρωτήσω κι άλλους φίλους να μου πουν αν ξέρουν κάτι.
Φιλιά

" Η απάντηση είναι εκεί έξω. Ψάχνει για σένα. Και θα σε βρει... αν το θέλεις."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 22:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας φιλοι μου

πρεσβευτης ειρηνης της ιαπωνιας στην τσεχια ενα ρομποτ..... .asimo,σηκωσε ποτηρι με τους παρευρισκομενος τσεχους για την φιλια μεταξυ ρομποτ και ανθρωπων!!?????

μου θυμισε την σειρα terminator και οσα αυτη συνεπαγεται.
εαν ισχυει αυτο που λεγετε πως ειπαν οι ιαπωνες στους αμερικανους οτι δηλ"αυτοι τους κατακτησαν με την ριψη της βομβας-αλλα οι ιαπωνες θα τους κατακτησουν με την τεχνολογια"
δεν ειναι και τοσο μακρια...καθολου μακρια

http://www.honda-robots.com/index_ori.html
μπουρδουκλωθηκα...εχει το υψος εξωγηινων σε μορφη ρομποτ.
http://world.honda.com/ASIMO/


τις γνωμες σας:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 22/08/2003 22:46:53

Edited by - manos on 22/08/2003 22:49:34

Edited by - manos on 22/08/2003 22:53:44

Edited by - manos on 22/08/2003 23:05:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orionboy
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 06:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orionboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
γεια σας φιλοι μου:))εχετε ακουσει κατι σχετικα με ενα αεροδρομιο ,το οποιο υπαρχει μεσα σε ενα τεχνητο βουνο ,εδω στην ελλαδα?θελω την βοηθεια σας .
με σεβασμο και εκτιμηση,ο φιλος σας μανος

Επειδή είμαι καινούργιος στο esoterica.gr και σιγά σιγά διαβάζω τα forum που δείχνουν ενδιαφέρον θα ήθελα να σου πω σχετικά με το αεροδρόμιο που λες.
Δεν ξέρω αν υπάρχει και στην Λίμνο (λογικό φαίνεται) αλλά ξέρω από μαρτυρίες κατοίκων της Κοζάνης (σπούδασα εκεί) υπάρχουν εγκαταστάσεις και αεροδιάδρομος μέσα σε ένα τεχνητό βουνό που δημιουργήθηκε στις αρχές τις δεκαετίας του ΄60. Δεν ξέρω αν πρέπει να αποκαλύψω και το ακριβές σημείο (δεν θα το κάνω γιατί έχω μάθει να μην προδίδω τα ιδανικά και τα μυστικά της πατρίδος μου (ΘΡΑΣΕΙΝ ΧΡΗ)).
Ας βγει κάποιο παιδί από την Κοζάνη να με επιβεβαιώσει.

" Η απάντηση είναι εκεί έξω. Ψάχνει για σένα. Και θα σε βρει... αν το θέλεις."


Δηλώνω κατηγορηματικά ότι δεν υπάρχει τέτοια βάση στο νησί που αναφέρετε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 12:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα σε ολους σας φιλοι μου:)))))
orionboy σε ευχαριστουμε για την πληροφορια σου,καλως ηρθες και καλη συνεχεια

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

georgios
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 16:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους georgios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα και απο εμενα

Θα ειθελα να σχολιασω και εγω κατι που ειπατε στην αρχη του φορουμ.
Γιατι δεν ασχολουντε οι δημοσιογραφοι με τετοια θεματα (ΑΤΙΑ). Η μοναδικη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι οτι η σοβαροφανια τους δεν τους αφηνει να μιλησουν η να ψαξουν. Φανταστητε εναν Ελληνα, κυριως, δημοσιογραφο να κανει εκπομπη και να λεει οτι το φαινομενο που παρατηρησε ηταν πιθανοτατα καποιο εξωγηινο σκαφος. Ολοι θα γυρισουν και θα τον φανε. Κανουν καποια εκπομπη και θελουν να φαινοντε "σοβαροι". Πιστευουν οτι η κοινωνια δεν θα δεχτει την υπαρξη ζωης και σε καποιο αλλο πλανητη. Τι κανουν; Λενε αυτα που θελουν να ακουσουν οι περισσοτεροι. Ειναι καλλυτερο για την καριερα τους να συμφωνους με τους πολλους. Εκτος απο ορισμενες περιπτωσεις ποτε ειδατε καποιο "σοβαρο" ρεπορταζ στις ειδησεις. Η ποιο απλη εξηγηση που δινουν ειναι οτι προκειτε για φυσικο φαινομενο.

Οι υπηρεσιες που ειναι εντεταλμενες στο να συγκαληπτουν γεγονοτα εχουν καποιο μεγαλο συμμαχο. Ολους εμας που δεν ανοιγουμε τα ματια μας για να δουμε τι ακριβως κρυβετε πισω απο αυτα που μας σερβιρουν. Ευτυχως που υπαρχουν καποιοι (δυστηχως λιγοι μεχρι στιγμης) που δεν δεχονται τα ευκολα. Συγχαρητηρια σε ολους στο φορουμ που δεν φοβουνται να πιστεψουν η εστω να ψαξουν.

Η αληθεια ειναι μεσα μας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy