ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ιπταμενο αντικειμενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 17:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσοι ενδιαφέρονται, άνοιξε τόπικ για το Beagle2

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 22:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eλευθερία χαίρομαι που άκουσες τη συμβουλή μου και παρέθεσες τις εμπειρίες σου αυτές εδώ...
Ημουν σίγουρη ότι οι συμμετέχοντες σε αυτό το τόπικ θα τις βρουν πολύ ενδιαφέρουσες...
Mano...θα μας πεις λίγα περισσότερα για αυτή τη μηχανή επιτήρησης χώρου? Δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 23:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγώ δεν έχω ακούσει τίποτα γι αυτό.
Περιμένω με αγωνία τον Μάνο να εξηγήσει.
Θέλω όμως να προσθέσω ακόμα κάτι.Αυτά που και οι δυο μας νιώσαμε.
Η φίλη γύρισε και κοίταξε γιατί ένιωσε ότι κάποιος μας παρακολουθεί.
Εγώ αυτό που δεν μπορούσα να κατανοήσω αργότερα ήταν το μικρό σχετικά μέγεθος του αντικειμένου σε σχέση με την απόστασή του από εμάς.
Βρισκόταν πολύ κοντά,πίσω μας.Σκέφτηκα μετεωρολογικά φαινόμενα κλπ.
Αυτό που με μπέρδεψε τελείως ήταν η λεπτή γραμμή καπνού που άφησε καθώς επιτάχυνε.
Δεν ξέρω αν σας έδωσα να καταλάβετε τί εννοώ.
Θα ήταν δηλαδή πιο λογικό για μένα να έβλεπα αυτό το μέγεθος μακριά σε κάποιο ύψος.Δεν έμοιαζε με κάτι μηχανικό, άυλο έμοιαζε.Παρόλα αυτά
άφησε ίχνη, όπως ακριβώς κάθε τι μηχανικό...
Μάνο περιμένουμε με ανυπομονησία απάντησή σου.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 18:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα :)))))))))))))

δεν εχω κατι παραπανω να πω,μια υποθεση εκανα.στην περιοχη υπαρχουν βασεις ,μεγαλες βασεις.σε μια απο αυτες υπηρετησα.ελευθερια επειδης ειπες πως εσυ και η φιλη σου βαδιζατε κοντα ,πιθανοτατα σε μια απο αυτες τις βασεις,υποθετικα παντα,θα πρεπει να εβλεπαν τις κινησεις σας...

υπαρχουν σκαφη επιτηρησης χωρου,προσφατα ανακαλυψαν ελληνες επιστημονες ,την κατασκευη με χαμηλο κοστος ενος τετοιου οχηματος ,με την ονομασια "πηγασος".

το ειχαν αναφερει και στις ειδησεις πριν απο ενα-δυο χρονια.θα ψαξω το αρθρακι,γιατι το ειχα σωσει και θα το παραθεσω.

τωρα υποθετικα παντα,αν εφτιαξαν κατι παρομοιο ,στο σχημα που ανεφερες,δε το γνωριζω,λυπαμαι.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 19:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oι Αμερικάνοι χρησιμοποίησαν απ'ότι είδα σε ένα ντοκυμαντέρ στον πόλεμο του κόλπου ιπτάμενα κατασκοπευτικά μηχανήματα σε μέγεθος ενός πιάτου γλυκού με ενσωματωμένη κάμερα... Εννοείς κάτι τέτοιο?
Αν ναι, δεν είναι και σπουδαία η ελληνική μας ανακάλυψη αφού εδώ το μηχάνημα αυτό έχει μέγεθος 50εκ.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 20:19:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon :)))))))))))))))))))))

ναι ,εννοω μη επανδρωμενες πτητικες μηχανες:)))

επισης υπαρχουν ,οι πτητικες μηχανες "ιριδες",οι οποιες λειτουργουν και ως ιπταμενοι στοχοι.

χμ...οσον αφορα τα βηματα που κανουν οι δικοι μας,κραταω μια επιφυλαξη...θελω να πιστευω πως δεν καθονται απλα σε σχεδια κατασκευης ,του ενος μετρου, τετοιου ειδους σκαφων:)

θελω να ζητησω συγνωμη ,αλλα δεν βρισκω την αποθηκευμενη σελιδα ,που ειχα(πρεπει να ηταν στον σκληρο μου δισκο ,που καηκε,μαζι με το τροφοδοτικο:(( )

το αρθρο το ειχα βρει η στο μακεδονικο πρακτορειο ειδησεων η στο αθηναικο πρακτορειο,δε θυμαμαι.

θα το ξαναψαξω


καλο βραδακι:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 22:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες

quote:
στην περιοχη υπαρχουν βασεις ,μεγαλες βασεις.σε μια απο αυτες υπηρετησα.ελευθερια επειδης ειπες πως εσυ και η φιλη σου βαδιζατε κοντα ,πιθανοτατα σε μια απο αυτες τις βασεις,υποθετικα παντα,θα πρεπει να εβλεπαν τις κινησεις σας...

Μάνο όταν λες μεγάλες βάσεις ποιες εννοείς?
Εγώ γνωρίζω τα δύο στρατόπεδα της περιοχής.
Λιτοχώρου και Σβορώνου.
Το περιστατικό έγινε ανάμεσα στα δύο.
Και από τα δυο υπήρχε μια απόσταση 10χλμ.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

savel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


76 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 02:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους savel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

mipws telika tha prepei na papsoume na skeftomaste anoisies
oti kai kala to iptameno antikeimeno itan to diastimoploio
tou giolva kai alla tetoia kai na skeftoume kati pio realistiko?
mipws telika itan o SUPERMAN?
ti lete ki eseis?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 10:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μμμμ... πάντα την εύκολη λύση ο savel
Mη το κουράζεις καλέ μου... θα κάψεις λάδια..
Πάντα έχεις τόσο δυεισδυτικό πνεύμα?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
savel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


76 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 14:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους savel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

re su avallon mias kai se vriskw edw mporeis na mou peis ti
egine me to fouraki?den katafera telika na diavasw to email sou
euxaristo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 17:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
savel ,καλο θα ηταν ,πριν ασχοληθεις με το τι κανουν και τι λενε οι αλλοι,να δεις πως θα διορθωσεις τον χαραχτηρα σου.

το αν θεωρεις καποια πραγματα ανοητα,χωρις να εχεις μελετησει,χωρις να εχεις αποδειξεις αν κατι πραγματι συμβαινει η οχι,αυτο αυτοματα σε κατατασει σε μια κλιμακα ,που δεν αξιζει τον κοπο να συζητησουμε.

συγχωρεσε μου το υφος,ομως χαραχτηρισμοι του τυπου "re su " ,η οτιδηποτε αλλο θα σκαρφιστεις,δεν εχουν χωρο σε αυτο το τοπικ.

ασε τις ειρωνιες ,δεν θα καταφερεις να μας κανεις να μιλησουμε την γλωσσα σου.

οσο για τον σουπερμαν,τον ελεγαν θαρρω ΚΑΛ.ΕΛ.

οταν αποσυμβολισεις το ονομα του,το συζηταμε:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 22:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
savel αν είχα νεότερα από το θέμα με το Φουράκη να είσαι σίγουρος ότι θα ενημέρωνα στο ανάλογο τόπικ...όχι εδώ...είσαι εκτός τόπου και χρόνου.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sbolakis
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 23:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εγω προσωπικα υπυρετησα την θυτια μου στα ρανταρ . ΑΤΙΑ βλεπαμε συνεχως στις οθονες των ρανταρ αλλα ποτε δεν ειδα εγω απο κοντα, απλως τα βλεπαμε σαν κουκιδες στην σαρωση και τιποτα περισσοτερο . Παντως το καταπληκτικο ηταν οτι εκει που τα εβλεπες ακινιτα , σε λιγακι επιταχυναν με τετοια ταχυτητα που καμια πτητικη συσκευη ( αεροπλανο , πιραυλος , ελικοπτερο κλπ ) δεν μπορουσε να τα πιασει . Αυτα απο μενα και για σας .

Μην κρίνεις για να μην κριθείςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 19:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα και μια χειροπιαστή απόδειξη ότι όντως υπάρχουν ΑΤΙΑ!
Μπορείς να μας πεις φίλε αν είχες ακούσει τι πιστεύανε για αυτά οι ανώτεροί σου στο στρατό?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ravdina
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 23:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ravdina  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ravdina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους!!!
Θελω να πω κι εγω πανω στο θεμα αυτο πως ειμαι σχεδον σιγουρη οτι υπαρχουν ΑΤΙΑ, αν και δεν ειχα ποτε προσωπικη εμπειρια, γιατι πριν χρονια ενας γνωστος μου ο οποιος ειχε κανει στη ΝΑΣΑ για ενα χρονικο διαστημα, μου εκμυστηρευτηκε την υπαρξη τους. Και φυσικα καθε φορα που ανακαλυπτουν την υπαρξη ενος νεου ΑΤΙΑ λογικο ειναι να το συγκαλυπτουν για να μπορουν "αυτοι" να κανουν τα πειραματα τους ανενοχλητοι.
ΚΛΑΙΟΥΣΑ ΙΤΙΑ

dinaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 00:24:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πριν χρονια ενας γνωστος μου ο οποιος ειχε κανει στη ΝΑΣΑ για ενα χρονικο διαστημα, μου εκμυστηρευτηκε την υπαρξη τους

Κι άλλη απόδειξη!
Κι όσο πίστευα πως το θέμα έκλεισε.
ravdina,σου εχει πει ο γνωστός σου κάποια άλλη πληροφορία γι'αυτά?

Ευχαριστώ


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ravdina
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 00:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ravdina  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ravdina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχως κι εκεινος δεν ηξερε πολλα γιατι δεν ηθελε να μεινει περισσοτερο οταν καταλαβε τι συνεβαινε, γιατι πρεπει να το γνωριζουν οι περισσοτεροι οτι δεν ειναι και τοσο απλο να αποχωρησεις απο τη ΝΑΣΑ και μαλιστα οτι ωρα θελεις. Μου ειπε παντως οτι κατα διαστηματα βρισκανε τετοιου ειδους αντικειμενα αλλα και εξωγηινους. Ο συγκεκριμενος ανθρωπος διεθετε και τηλεσκοπιο και απο οτι μου ειπε πολλες φορες ειχε δει διαφορα αντικειμενα τα οποια ομως δεν μπορουσε να πει με σιγουρια αν ηταν ΑΤΙΑ η κατι αλλο.
Λυπαμαι που δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο, δεν εχω πλεον επικοινωνια με τον ανθρωπο αυτο.
Περιμενω κι εγω με αγωνια να μαθω περισσοτερα πραγματα για ενα θεμα που σιγουρα θα μας απασχολησει ολους στο μελλον............

Καλημερα σε ολους....

dinaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 14:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.
Ravdina,λογικό ο γνωστός σου να φοβόταν να πει περισσότερα ή και να μην ήξερε.

quote:
Μου ειπε παντως οτι κατα διαστηματα βρισκανε τετοιου ειδους αντικειμενα αλλα και εξωγηινους

Αυτό μου θυμίζει το video που μας έδειξαν με τον εξωγήινο στο χειρουργικό κρεβάτι, πριν από λίγα χρόνια.
Πως είναι δυνατόν από τη μια να κρατούν σιωπή ιχθύος και τρομερή μυστικότητα και από την άλλη να αφήνουν να...διαρεύσει(?)ένα τέτοιο ντοκουμέντο? Διάβασα πριν από χρόνια ένα βιβλίο με αναφορές από την Αμερική(δεν θυμάμαι τίτλο).Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν ότι σε ολόκληρες περιοχές όπως το Σινσινάτι, δεν υπήρχε ούτε μικρό παιδί που να μην είχε δει ανθρωποειδή,ρομποτ,εξωγήινους...
Κάτι που δεν ισχύει(τουλάχιστον σε τέτοιο βαθμό), στην πατρίδα μας.
Πέρα από τη συχνή θέαση άγνωστων ιπτάμενων αντικειμένων,όπως το φετινό καλοκαίρι.
Δεν μπορώ πια να ξέρω που σταματά η αλήθεια και που αρχίζει η σκοπιμότητα.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 18:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα παιδια :)))))))))

να σας ευχαριστησω για την υπεροχη συντροφια σας και τις αναφορες σας:)

sbolakis υπαρχει καποιο χαρτι εκτυπωσης ,των κουκιδων/στιγματων ,οσον αφορα τις ενδειξεις των radar's ;;;; η απο ποια χωρα/περιοχη εμπαιναν η εβγαιναν;;;;;.......η εμεναν;;;;
πιστευω πως θα ηταν αρκετα χρησιμο και σημαντικο.....μην τα παραθεσει ομως σε παρακακαλω,αν πιστευεις πως ισως δεν ειναι σωστο.απλα τα υπολοιπα ερωτηματα που εθεσα ,περι χωρας/περιοχης και στασης/διελευσης ,αν και εφοσον μπορεις και θελεις απαντησε μας σε παρακαλω,ευχαριστω εκ των πρωτερον:)

ravdina ,ο γνωστος σου ,σου ειπε αρκετα πραγματα ισως και χαιρομαι που προσπαθεισες να μην τον εκθεσεις και να τον φερεις σε δυσκολοτερη θεση :))))

οσο για την ελλαδα:)
υποθετικα ισως τα παιδια στο εξωτερικο να βλεπουν πιο συχνα εξωγηινα πλασματακια,σε συγκεκριμενη περιοχη/βαση:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

johnkf
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 05:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους johnkf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΡΧΟΥΝ Η ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Α.Τ.Ι.Α. ΤΕΛΙΚΑ ; - ΝΑ ΕΝΑ ΦΡΕΣΚΟ !!!

http://www.rense.com/general48/ufocit.htm

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ...

http://www.rense.com/general48/arm.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 10:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μμμ...Πολύ καλό για να΄ναι αληθινό...
Για την ακρίβεια μου φαίνεται πολύ ψεύτικο.
Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 17:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ METRORAMA ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2004
ΣΕΛΙΔΑ 12.

αποσπασμα απο την εφημεριδα

ΟΞΥΓΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝΘΡΑΚΑς ΣΕ ΜΑΚΡΙΝΟ ΠΛΑΝΗΤΗ

ΟΞΥΓΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝΘΡΑΚΑ ΣΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΚΤΟς ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑς ΣΥΣΤΗΜΑΤΟς ΕΝΤΟΠΙΣΕ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΤΗΛΕΣΚΟΠΙΟ HUBBLE

ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΟΣΙΡΙΣ Η ΗΔ 209458Β

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 04/02/2004 17:40:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2004, 20:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να που υπάρχει και άλλος κοσμάκης πέραν των ελλήνων εθνικών που πιστεύουν ότι οι αρχαίοι Ελληνες είχαν την ανάλογη τεχνολογία ώστε να μπορούν να πετούν. Το παρακάτω είναι αφήγηση ενός Ινδιάνου που αφηγείται το μύθο αυτών των ανθρώπων που ήρθαν με τα πλοία τους πριν χιλιάδες χρόνια και εγκαταστάθηκαν στην έρημο Νεβάδα όταν αυτή ακόμα ήταν λιμάνι! Πλούτισαν κάνοντας εμπόριο με τον υπόλοιπο κόσμο και έφτιαξαν την πόλη τους μέσα στις σπηλιές της Ερήμου κατασκευασμένες από λευκό μάρμαρο. Ηταν ντυμένοι με λευκούς χιτώνες και φορούσαν σαντάλια... Eπίσης οι Ινδιάνοι αυτοί έχουν και έναν άλλο μύθο για έναν αρχηγό που πέθανε η γυναίκα του και κατέβηκε στον κάτω κόσμο για να τη σώσει...

We already know that the ancient Greeks were a very intellectualsociety, and that artifacts such as the Antikythera "computer" suggest this as well. There are other corroborative accounts taken from ancient Hindu scripts, which we will quote shortly, which state that the ancient Greeks had actually developed flying ships thousands of years ago. Is it possible that the Hav-musuvs (which we suspect to be a neo-Grecian race because of their dress and marble-like cities) would have taken the next logical step after developing aerial travel: that is, attempt to land one or more of their kind on the Moon... eventually upon Mars... and possibly even later upon a planet in a nearby star system? The United States as we've said made incredible advances in this area in a period of less than 100 years, thanks to the phenomena known as the technological curve (i.e. that a synchronous effort on the part of many contributing factors eventually leads to a multiplying explosion in technology). If America landed a man on the moon only 70 years after the Wright Brothers opened the skies
to aerial travel, then can we expect anything less from the Hav-
musuvs or others like them? For instance technology in our
society is becoming 1000's of times more sophisticated every
year. Is it possible that the ancient Greeks or a similar
ancient society had a "technology explosion" thousands of years ago? If so, then it might have been possible for them to
establish bases or colonies on the Moon, Mars, and perhaps
beyond! One "contactee", incidentally, has stated that a large
"space port" exists in a network of caverns deep below
present-day Death Valley.

Δυστυχώς δε θυμάμαι να σας δώσω το λινκ αλλά μπορείτε πολύ εύκολα να χρησιμοποιήσετε μια φράση από το κείμενο και να κάνετε search...



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2004, 12:31:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AYTA TA ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΡΑΝΤΑΡ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΟΡΦΗΣ ΗΤΑΝ (ΑΝ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΡΑΝΤΑΡ) ? ΥΛΙΚΗΣ ΜΟΡΦΗΣ Η ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΜΟΡΦΗΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 03:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ta "ixnh" pou parousiazontai stis o8ones twn radar tou EKAE ( E8niko Kentro Aeroporikou Elegxou) ka8ws kai sto ATA kai to E8KEPIX einai politika kai stratiwtika a/fh. Yparxoun polloi tropoi na exakribw8ei h taytothta toys, kai dedomenhs ths symperiforas twn geitonwn mas ta "agnwsta ixnh" antimetwpizontai ws ex8rika kai anaxaitizontai symfwna me tous kanones emplokhs mias kai 99.9% einai maxhtika ths Toyrkikhs Polemikhs Aeroporias.

H katastash panw apo to Aigaio einai dystyxws "polemikh",para to 8apsimo pou ginetai gia politikous logoys sto 8ema kai den yparxei o xronos h h skepsh gia ATIA para monon gia na proaspistei kalutera o E8nikos mas Enaerios Xwros.


Makari ta xliliades agnwsta ixnh pou petane xwris sxedio pthshs ston xwro ey8ynhs ths Elladas na htan "exwghinoi" alla dystyxws exoun thn hmiselhno sto ka8eto sta8ero...

______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 09:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Phantom II :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

ημουν σε ενα απο τα υπογεια,που αναφερεις.την ημισελινο που αναφερεις,δεν την καταδιωκουν μοναχα τα αεροσκαφη μας.

οι τουρκοι πιλοτοι ψαχνουν ακομη τι τους
εμποδιζει απο το να κανουν αυτο που θελουν,
ψαχνουν ακομη τα δικα μας αεροσκαφη ,
που δινουν την θεση τους σε αλλα "δικα" μας.

αυτο ειναι γεγονος και δεν ειναι υποθεση,
οι αναφορες τους στις αντιστοιχες αρμοδιες υπηρεσιες της αμερικης ,που ασχολουνται με τα "α.τ.ι.α",ειναι παμπολες.

το γενικο και συγκεκριμενο(παραδοξο),που αναφερουν γι'αυτα τα σκαφη....δηλ.γενικα ιπταντο πανω απο το αιγαιο
και την τουρκια,αλλα παντα "ερχονται" απο την ελλαδα.
αναφερω τι λενε οι ιδιοι στις αναφορες τους,
τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ 2001 και οχι μονο.

την καλημερα μου,ας απολαυσουμε την σημερινη υπεροχη μερα:))))))))))))))))))))

καλο χιονοπολεμο:))))))))))))))))))))))))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Edited by - manos on 13/02/2004 09:34:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΤΑΥΡΟΣ
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 11:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΤΑΥΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Phantom II :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

ημουν σε ενα απο τα υπογεια,που αναφερεις.την ημισελινο που αναφερεις,δεν την καταδιωκουν μοναχα τα αεροσκαφη μας.

οι τουρκοι πιλοτοι ψαχνουν ακομη τι τους
εμποδιζει απο το να κανουν αυτο που θελουν,
ψαχνουν ακομη τα δικα μας αεροσκαφη ,
που δινουν την θεση τους σε αλλα "δικα" μας.

αυτο ειναι γεγονος και δεν ειναι υποθεση,
οι αναφορες τους στις αντιστοιχες αρμοδιες υπηρεσιες της αμερικης ,που ασχολουνται με τα "α.τ.ι.α",ειναι παμπολες.

το γενικο και συγκεκριμενο(παραδοξο),που αναφερουν γι'αυτα τα σκαφη....δηλ.γενικα ιπταντο πανω απο το αιγαιο
και την τουρκια,αλλα παντα "ερχονται" απο την ελλαδα.
αναφερω τι λενε οι ιδιοι στις αναφορες τους,
τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ 2001 και οχι μονο.

την καλημερα μου,ας απολαυσουμε την σημερινη υπεροχη μερα:))))))))))))))))))))

καλο χιονοπολεμο:))))))))))))))))))))))))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Edited by - manos on 13/02/2004 09:34:32



ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 15:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΑΥΡΟΣ :))))))))))))))))))))))

καταρχην καλωσηρθες στην παρεα μας,καλο ταξιδι αναζητησης,ευρεσης :))))))))))))))))

οσον αφορα τα ερωτηματικα που ενδεχωμενος εχεις,με το δικαιο σου,δεν ειναι ευκολο να διαβασεις απο την αρχη τοσες σελιδες:))))

παραθετω καποιες ιστοσελιδες και αποσπασματα τους,ωστε να σου λυθει καθε απορια η να σου δημιουργηθουν μεγαλυτερες :)))))))))))))))

http://abcnews.go.com/sections/world/DailyNews/turkey010808_ufo.html
Eyes to the Skies
Aegean Airspace Challengers ... From Outer Space?

By John K. Cooley

A T H E N S, Aug. 8 — Greek and Turkish air force pilots, sharing contested Aegean airspace, are used to seeing a fighter or two of their usually friendly adversary looping around them, or diving to intercept their patrol or training flights.

But for two Turkish trainee pilots, the aerobatics were different this time.
While on a routine training flight in a U.S.-made T-37 off the Turkish Aegean coastal town of Candarli, they suddenly had reason to call their home base control tower.

A bright object had approached their plane at high speed and reportedly gyrated around them for about a half hour.

The Turkish newspaper Hurriyet quoted their call: "Object approaching the wings. Now it's behind the plane ... now it's in front of us." They told their controller and the regional war alert center of the Turkish army that the apparent Unidentified Flying Object had an unusual shape that looked like a cross between a cone and a disc.

A Widely Curious Incident

Turkish air force sources said they were investigating. So were the neighboring Greeks.

The Turks were planning to report the encounter to international bodies — especially the U.S. National Aeronautics and Space Administration .


http://www.mysticaluniverse.com/ufonews2/ufonews7/ufonews7.html
απο αυτην την ιστοσελιδα δεν παραθετω,ειναι μεγαλο το αρθρο και δεν μου αρεσει να κανω copy-paste:))))ειναι αποκαλυπτικοτατο ομως

http://www.icidal.com/xproject/news/2001aug.html

http://www.unknowncountry.com/news/?id=693
Turkish Pilots Spot UFO
09-Aug-2001


Turkish Jet Scrambles
While on a routine training flight off the Turkish Aegean coastal town of Candarli, two Turkish air force trainee pilots saw a bright object that approached their plane at high speed and reportedly gyrated around them for about a half hour.
The Turkish newspaper Hurriyet reported this call: "Object approaching the wings. Now it's behind the plane ... now it's in front of us."

They told their controller and the regional war alert center of the Turkish army that the UFO had an unusual shape that looked like a cross between a cone and a disc.

Turkish air force sources say they are investigating. So are the neighboring Greeks. The Turks are planning to report the encounter to international organizations, including NASA.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΤΑΥΡΟΣ
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 17:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΤΑΥΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΝΟ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ. ΟΝΤΩΣ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ, ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ,ΜΑΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ ΑΠΙΘΑΝΟ. ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑΤΙ;ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΩΧΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΚΑΜΨΙΑ ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ;ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΜΑΣ; (ΜΕ ΜΑΣ Η΄ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ;)TI KΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠ ΤΗΝ ΚΟΥΡΤΙΝΑ;
ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΗΦΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.
ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 18:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΑΥΡΟΣ :)))))))))))))))))

εχω τις ιδιες αποριες , η αποψη μου οπως σωστα ,
χωρις να το γνωριζεις αναφερες,ειναι πως δεν εχω αποψη.

αλλα και να ειχα ,θα ηταν υποθεσεις,πραγμα που μισω να κανω
και αν το εχω κανει ,ειναι ελαχιστες οι φορες.

σε ευχαριστω που εισαι μαζι μας :))))))))))))))))))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

υ.γ ΣΤΑΥΡΟ ,οι ενδειξεις απεχουν απο τις αποδειξεις,
οι ενδειξεις λενε πως η ελλαδα δεν υπαρχει τυχαια,
οι αποδειξεις διαφερουν απο την σημερινη πραγματικοτητα.
ομως νοιωθουμε πως κατι κινειται και αυτο ειναι
ο τροπος σκεψης μας :))))))))))))))


Edited by - manos on 14/02/2004 18:36:17

Edited by - manos on 14/02/2004 18:37:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy