ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΣΕ ΚΑΠΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 19
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2006, 17:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
... η εκδίκηση της μπουγάτσας...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
james_hetfield
Νέο Μέλος


44 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 05:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους james_hetfield  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά!!!!

Σήμερα γραφτηκα στο forum και είμαι πολύ χαρούμενος που επιτέλους μπορώ κι εγώ να πω 5 πράματα μαζι σας γύρω από όλα αυτά τα "περίεργα" που ψάχνουμε όλοι μας


Κατ'αρχάς να σας πώ ότι ψάχνω αυτά τα θέματα περίπου 10 χρόνια και η εμπειρία μου,μου έχει δείξει τα εξής:
α)Πολλά ακούγονται και λίγα ισχύουν
β)Το ποιά ισχύουν και ποιά όχι είναι δύσκολο να εξακριβοθεί λόγω της φύσης των θεμάτων,αφού υπάρχει δυσκολία σε πρόσβαση σε πηγές,δυσκολία στην πιστοποίηση της αυθεντικότητάς τους ή μη κλπ
γ)Πολλοί κάνουν εσκεμένα λάθη για να πουλήσουν
δ)Πολλοί αναπαράγουν απόψεις που δεν έχουν ελένξει(οι οποίες είναι και ακραίες)για να φανούν,ή γιατί δεν είχαν χρόνο να τις ψάξουν χωρίς να μας το λένε

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ!!!

Στο προκείμενο τώρα

Διάβασα για το θέμα με τα καπάκια στο άβατον σε ένα έρθρο και μου κανε εντύπωση γιατί ήταν κάτι που δεν είχα παρατηρήσει ούτε είχα ακούσει ποτέ και ας ήταν κυριολεκτικά μέσα στα μάτια μου.

Από εκείνη την στιγμή λοιπόν άρχισα να το ψάχνω με έναν απλό τρόπο.Προσπάθησα να εντοπίσω κι εγώ ένα από αυά και πράγματι είδα αρκετά κατά μήκος της οδού "3ης Σεπτεμβρίου"στην Αθήνα,έξω απ΄τον ΟΤΕ στην Βικτόρια και στην Κάνιγκος.

Το ένδιαφέρον με το τελευταίο καπάκι ήταν ότι είχε επάνω(εκτός από την κλασική)πεντάλφα και το όνομα του χυτηρίου σχεδόν ολόκληρο.Βασικά έγραφε Χ ΟΜΕΤΑΛ και ένα τηλέφωνο:2831528

Αμέσως έκανα ένα search στο ίντερνετ και είδα ότι η εταιρία είναι η ΧΥΤΟΜΕΤΑΛ στην οποία είχατε αναφερθεί και εσείς μέσα στο forum για το θέμα αυτό.Η google το μόνο που μου εμφάνησε για αυτήν ήταν μία διαφήμιση που έχει κάνει για τις υπηρεσίες της και τίποτα άλλο!!!(περίεργο...)

Διαβάζοντας λοιπόν όλο το forum γύρω απ'αυτό και ψάχνοντας σε διάφορα site διαπίστωσα τα εξής:
α)Τέτοιου τύπου καπάκια με αποκρυφιστικά σύμβολα υπάρχουν σε πολλές χώρες του κόσμου και όχι μόνον στην Ελλάδα
β)Τα σύμβολα που υπάρχουν δεν είναι μόνο 20 όπως είχε πει ένας φίλος μας απ΄το forum αλλά πολλά περισσότερα

Για του λόγου το αληθές όσον αφορά τους δύο παραπάνω ισχυρισμούς,ιδού και το σχετικό site με καπάκια από όλες τις χώρες:http://sewers.artinfo.ru/
Αν το ψάξετε ΚΑΛΑ θα σας πάει σε άλλα site με περισσότερες Photo να δείτε τον χαμό που γίνεται μ'αυτά(π.χ:http://www.manhole-covers.net/galerie/slide.php3?f=0)

γ)Ιδια σύμβολα δεν σχηματίζουν παρόμοιο ή άλλο αποκρυφιστικό σύμβολο αν τα ενώσεις(κάτι που επιβεβαιώνεται στο άβατον απ΄την έρευνα του συγγραφέα με ικανό αριθμό καπακιών ως δείγμα)

δ)Πολλά από αυτά από κάτω έχουν τσιμέντο και άλλα μικρές εισόδους(όπως είπατε αρκετοί που το ψάξατε)

ε)η αντικατάσταση τους είναι άμεση(κάτι το οποίο δεν έχω ακόμα ελέγξει)

στ)Δεν ξέρουμε πότε τοποθετήθηκαν και από ποιόν

Σύμφωνα με τα παραπάνω και σε συνδιασμό με άλλα θέματα μπορώ να πω με μεγάλη βεβαιότητα τα εξής

α)Αποκλείεται να έχουν τοποθετηθεί από τέκτονες και άλλα μυστικά τάγματα για την μεταξύ τους αναγνώριση αφού υπάρχουν οι χαρακτηριστικές χειραψίες και διάλογοι(γνωστό από πολλά βιβλία)

β)Αποκλείεται να είναι δείκτες για κάτι συγκεκριμένο διότι ποικίλλουν τα σύμβολα οπότε θα έπρεπε να είναι δείκτες για πολλά διαφορετικά πράγματα και είναι απίθανο σε όλες τις χώρες του κόσμου να υπάρχουν αυτά(είται είναι πύλες είτε τπτ άλλο)διότι θα έπρεπε κάποιοι να τις χρησιμοποιήσουν για να εισέλθουν κάπου αλλού(πχ άλλη διάσταση ή κάτι τέτοιο)ενώ δεν υπάρχουν αυτόπτες μάρτυρες για τέτοια ή άλλου τύπου δραστηριότητα(πράγμα που θα πρεπε να συμβαίνει αφού ύπαρχουν σε κεντρικότατους και πολυσύχναστους δρόμους).

Ακόμη αν σκεφτούμαι ότι τέτοιες πρακτικές θα πρέπει να έχουν αρχαίες καταβολές γιατί δεν υπάρχουν καπάκια ή δείκτες απ΄την αρχαιότητα?

γ)Αποκλείεται να έιναι είσοδοι στην κούφια γη καθ'όσον είναι ή τσιμεντομένα ή με μικρό βάθος

δ)Αποκλείεται να δείχνουν την μεταβολή στον πληθυσμό που γνωρίζει ή ερευνά τέτοια θέματα(παράξενα) σε κάθε περιοχή διότι
i)Η ξακρίβωση της μεταβολής αυτής είναι αδύνατη ποσοτικά(δηλ +5 έμαθαν ή άρχισαν να ψάχνουν και -2 σταμάτησαν)λόγω του μεγάλου αριθμού των ανθρώπων σε κάθε περιοχή αλλά και ποιοτικά(με ποσοστά επί της εκατό)
ιι)Λόγω του μεγάλου αυτού αριθμού είναι αδύνατη και η παρακολούθησή τους
ιιι)Σε τόσα μέρη του κόσμου και με τόσες πολλές αλλαγές πάνω στον αριθμό αυτών που ερευνούν,η αφαίρεση και αλλαγή των καπακιών θα ήταν κραυγαλέα και καθημερινό φαινόμενο

ε)Αποκλείεται να έχουν τοποθετηθεί τυχαία λόγω του μεγάλου τους αριθμού,την ποικιλία στα σύμβολα και την έκτασή τους σε όλες τις χώρες του κόσμου)

Αφού λοιπόν δεν είναι τίποτα από όλα αυτά τότε τι είναι????

Ακούγεται λοιπόν η θεωρία απ΄τον συγγραφέα-δημοσιογράφο David Icke ότι τον πλανήτη μας κυβερνά μία εξωγήινη φυλή ερπετοειδών.Αυτοί υποτίθεται ότι ελέγχουν από χρόνια τον πλανήτη μας και έχουν δημιουργήσει όλες τις γνωστές θρησκείες για υποταγή του κόσμου.Έτσι χτίζουν όλα τα ιερά σε σημεία όπου μπορεί να συσωρευθεί και να ελεγχθεί η ενέργεια του κόσμου.

Για να γίνει αυτό χρησιμοποιούνται ακόμη χτίσματα όπως οι πυραμίδες(οι αρχαίες και αυτές που υπάρχουν παντού στο μετρό),ιερή γεωμετρία με πεντάλφες και αρχαία ηλιακά σύμβολα στην χαρτογράφηση των δρόμων,στο σχήμα των κτηρίων κλπ

Πιστεύω λοιπόν ότι τα περίφημα καπάκια δεν είναι τίποτα άλλο παρά μόνο άλλος ένας τρόπος ελέγχου της ενέργειάς μας και του κόσμου από μεριάς αυτών των οντοτήτων,γιατί και χρησιμοποιούνται τα σύμβολα που ήδη υπάρχουν σε χαρτογράφηση δρόμων και σχήμα κτιρίων και έιναι παντού στον κόσμο οπότε λογικό αν θέλουν έλεγχο της ενέργειας παντού και γιατί κανείς δεν μίλησε γι'άυτά και τον σκοπό τους πράγμα πάλι λογικό αν είναι αυτός.

Το αν υπάρχουν τώρα αυτά τα όντα ή όχι είναι κατά την γνώμη μου πολλύ πιθανό να υπάρχουν αν σκεφτεί κανείς και συνδιάσει τα εξής(σας τα λέω εν τάχει γιατί δεν είναι θέμα του παρόντος Post):την ξαφνική εξαφάνιση των δεινοσαύρων,την κρυπτοζωολογία,τις μυθολογίες για ερπετά(Αδάμ και Εύα-Σατανάς,Απόλλωνας και Όφις,Αγ.Γεώργιος,δράκοντες,ο Δράκοντας και οι αυστηροί νόμοι του),το ον στο Roswell,τις απαγωγές ατόμων,την βίαιη δολοφονία και αφαίμαξη ζώων,τα περίεργα κτίρια σε σχήμα όφεως διάσπαρτα στην γη(φαίνονται απ΄το google earth)και πολλά άλλα.

Μακάρι η θεωρία αυτή να είναι λάθος.

Αυτά είχα να πω παιδιά.

Sorry αν σας κούρασα αλλά ήταν το πρώτο μου Post και ήθελα να το χαρώ:PP

Τα επόμενα θα είναι πιό συνοπτικά

Να σται καλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 11:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου σε συγχαίρω για τη συγκροτημένη σου σκέψη και τους λογικούς σου συνειρμούς!! Καλώς ήλθες εσώτερα...
quote:
τα περίεργα κτίρια σε σχήμα όφεως διάσπαρτα στην γη(φαίνονται απ΄το google earth)και πολλά άλλα.

Εχεις καμμιά συντεταγμένη από το google earth να μας πεις για να το διαπιστώσουμε ιδίοις όμασι?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
james_hetfield
Νέο Μέλος


44 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 01:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους james_hetfield  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hello Avallon!

Δυστυχώς μετά από format έχασα όλες τις τοποθεσείες γι'αυτό και δεν έστειλα καμία

Ψάχνοντας όμως βρήκα 2:
a)http://bbs.keyhole.com/ubb/showflat.php?Cat=&Board=EarthTourism&Number=90106&Searchpage=2&Main=90106&Words=snake&topic=&Search=true#Post90106
b)http://bbs.keyhole.com/ubb/showflat.php?Cat=&Board=EarthTourism&Number=82306&Searchpage=2&Main=81847&Words=snake&topic=&Search=true#Post82306

Και ελπίζω πολύ σύντομα να βρώ και τις άλλες ξανά και να στις στείλω

Να σαι καλά!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 06:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραια η ερευνά σου και σωστος ο λογος σου, που αντικρούεις τις συμβατικές απαντήσεις στο ερώτημα για τα καπάκια. Αλλά για σκέψου, μήπως είναι πολύ τραβηγμένη η απάντηση που δίνεις εσύ; Μήπως τα καπάκια αυτά δεν εχουν κανέναν παραπάνω ρόλο έκτός από τον ομολογουμένως τεράστιο ρόλο που μπορεί να έχει οποιοδήποτε κομμάτι του πάζλ της πόλης επάνω στην αλληλεπίδραση της πόλης με τον εκάστοτε παρατηρητή;; Δες το λίγο ολιστικά... Το θέμα της πόλης...

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

james_hetfield
Νέο Μέλος


44 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 07:08:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους james_hetfield  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν είναι έτσι αδελφέ τότε τζάμπα ο κόπος...

Όλων μας

(Βέβαια παίζει κι αυτό.Ίδωμεν)

*Δεν ψάχνω την αλήθεια αλλά το ψέμα*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 07:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μου μην απογοητευεσαι.. Οι πιο πολλοι ξεκινανε ψαχνοντας μια χαζη θεωρία, και καταλήγουν να βλεπουν την φυση, την πόλη και τον κόσμο σε όλο τους το μεγαλείο.. Και ξέρεις κάτι; Ακόμα κι αν αυτό που θα κανει καποιον να σηκωθει απο τον καναπε και να ασχοληθει με κατι, είναι μια χαζή θεωρία οπως οι ερπετιανοι πως τους είπες, τοτε εγώ λέω το εξής:

Ευτυχώς που υπάρχουν τετοιες θεωρίες, γιατί είναι μόνο το έναυσμα..Κι εγώ έτσι ξεκίνησα.. Με την θεωρία οτι ολη η Αθήνα από κάτω έχει υπόγειες στοες. Δεν ήταν έτσι όμως, και που κατέληξα τελικά; Να έρθω πιο κοντά στη φύση, να ΄γίνω παρατηρητής της κ οχι από τον καναπέ, και να αρχίσω και την σπηλαιολογία...

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 14:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιος λανσάρησε τελικά το συγκεκριμένο καπάκι με το αστέρι στην Αθήνα??

Εδλω δεν έχουμε την τεράστια ποικιλία σχεδίων που δείχνουν τα λινκς.

Έχουμε ένα σχέδιο (5Α αστέρι) με μικροπαραλλαγές του!

Νεώτερα επί τού συγκεκριμένου?

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

james_hetfield
Νέο Μέλος


44 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 03:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους james_hetfield  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Σάτυρε μην ανησυχείς.
Δεν απογοητεύομαι έτσι εύκολα
Συνεχίζω όπως εσύ τον αγώνα μου

Φίλε hendrix(αλήθεια κιθάρα παίζεις?)
στην Ελλάδα δεν μπορείς να πείς με σιγουριά ότι έχουμε μόνο το αστέρι
Τα χεις ψάξει όλα?
Εξ'άλλου θα δεις και άλλα σύμβολα στις προηγούμενες σελίδες αυτού του θέματος άσχετα με αυτό

Anyway το θέμα είναι περίπλοκο και κάτι καινούργιο προς το παρον δεν έχω βρει

*Δεν ψάχνω την αλήθεια αλλά το ψέμα*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 11:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλά παιδιά έχω πάθει πλάκα!
Μόλις τώρα βρήκα χρόνο να δω τα λινκ που παρέθεσε ο νέος μας φίλος και έχω τρελλαθεί. Αυτά είναι στην κυριολεξία έργα τέχνης!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 12:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό όμως ρε παιδιά δε μου φέρνει προς τέχνη...

Μάλλον για υποννοούμενο πρόκειται...
Ειλικρινά είναι το πιο περίεργο από όσα έχω δει!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 13:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
που κατέληξα τελικά; Να έρθω πιο κοντά στη φύση, να ΄γίνω παρατηρητής της κ οχι από τον καναπέ, και να αρχίσω και την σπηλαιολογία...

Α-χα-χα-χα-χα-χααααα!

Τώρα Σάτυρε, γρατυούνισες την ευαίσθητη χορδή του Hendrix...! Άμα ακούει Σπηλαιολογία, γίνεται από Hendrix ... James Brown (τσιρίζει και να χτυπιέται)

Να΄σαι καλά βρε Σάτυρε... με έκανες και γέλασα.

Και μια που μιλάτε για τα καπάκια,πάρτε και ένα ... συνωμοτικό.

Φίλε Hendrix, πάρτο χαμπάρι. Είσαι περικυκλωμένος. Και αυτός, δικός μας είναι.
To βλέπεις το καπάκι ? ΦΟΣ λεει... Φυσιολάτρες Ορειβάτες Σπηλαιολόγοι !!! http://www.foscaving.gr


Edited by - kroko on 08/12/2006 13:40:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2006, 04:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι σε λιγο θα κανουμε οι σπηλαιολογοι και πραξικοπημα στο Εσωτερικα και θα αναλαβουμε την διαχειρηση του....

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2006, 19:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναφερομααι στο αστερι ως το κατεξοχην μαγικο συμβολο αλλα και γιατι σε αυτο ειχε πρωτοαναφερθει ο Γιωργος Μπαλανος

Πολλα απο Τα υπολοιπα (προφανως δεν μπορω να τα εχω δει ολα) προστεθηκαν στη λιστα αργοτερα απο οσους ασχοληθηκαν και μερικα καθ' υπερβολην κατα την γνωμη μου πχ πιστευω πωσ αυτο με τον κυκλο δεν ειναι ηλιακο συμβολο αλλα το κενο του καλουπιου οπου θα μπει το τυχον εμπορικο λογοτυπο (πιθανον το χυτηριο να πουλησε και μερικα για την παρτη του γενικης χρησης χωρις συγκεκριμενο λογοτυπο - αυτο ομως ειναι εικασια)

Γενικως εχει πεσει και μπολικος θορυβος αλλα ειναι τα αστερια που μετρανε!


(πραγματι παιζω φανατικα κιθαρα!!)

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2006, 20:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι σε λιγο θα κανουμε οι σπηλαιολογοι και πραξικοπημα () και θα αναλαβουμε την διαχειρηση του....


Σάτυρε, α-πα-πα-πα-πα...


Ρώτα εναν οικονομολόγο, να σου πεί πόσες πιθανότητες δίνονται ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ στην περίπτωση της εξυγίανσης προβληματικής επιχείρησης
με εξαγορά και διάθεση αποθεματικών...

Άσε που θα πρέπει να ταϊζεις μετά και λόγω σύμβασης ένα κάρο
αργόμισθους υπαλλήλους...

Γι αυτό, η λύση είναι μία. Την έκαναν και οι Αιγύπτυοι επί Φαραώ.

Οι Ιεροί Κροκόδειλοι ήταν πάντα χορτάτοι και ευτυχισμένοι.

Hendrix, αλήθεια, πιστεύεις ότι σου έθιξε κανείς τον Γ. Μπαλάνο σου ? Γι αυτό χτυπιέσαι ? Για πές μας -ή ρώτα τον όταν τα ξαναπείτε- αν αληθεύει μια φήμη που διάβασα από γνωστό, γνωστότατο Σπηλαιολόγο, δημοσιευμένο σε γνωστό, γνωστότατο περιοδικό, ότι ο Γ. Μπαλάνος είναι μέλος και της ΕΣΕ (Ελληνικής Σπηλαιολογικής Εταιρείας), η οποία απορρόφησε αρκετά μέλη της ΕΠΕΑΝ, την οποία αναφέρει επίσεις και στο βιβλίο του. Ξέρεις εσύ από το βιβλίο του...

Υ.Γ. Το αντίτυπο του περιοδικού το φυλάω σε ασφαλές σημείο.

Edited by - kroko on 10/12/2006 20:47:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2006, 20:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλαρακο kroko, vril, και δεν συμμαζευεται

γιατι δεν τον ρωτας μονος σου??

σε βλεπω να τριγυρνας στο εσοτερικα με λυμμενο το ζωναρι και να προσπαθεις να δημιουργησεις προσωπικες αντεγκλησεις και καβγαδες εκ του μη οντος.

προφανως μεταφερεις στο φορουμ προσωπικα σου προβληματα και ενδεχομενως καποια υπαρξιακη αγωνια με μπουνταλαδικο τροπο εκμεταλλευομενος την ανοχη ολων ημων που διασκεδαζουμε να σε βλεπουμε να ξεκατινιαζεσαι και να ξεμαλλιαζεσαι σαν κυρατσα της γειτονιας

νομιζω ομως πως πλεον εχεις υπερβει τα επιτρεπτα ορια της οποιας ανοχης προβλεπει το σαβουαρ βιβρ των φορουμ και ειναι καιρος να μας αφηνεις γεια!

τι λες??

τι λενε και οι συντονιστες??

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2006, 10:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φιλαρακο kroko, vril, και δεν συμμαζευεται

γιατι δεν τον ρωτας μονος σου??

σε βλεπω να τριγυρνας στο εσοτερικα με λυμμενο το ζωναρι και να προσπαθεις να δημιουργησεις προσωπικες αντεγκλησεις και καβγαδες εκ του μη οντος.

προφανως μεταφερεις στο φορουμ προσωπικα σου προβληματα και ενδεχομενως καποια υπαρξιακη αγωνια με μπουνταλαδικο τροπο εκμεταλλευομενος την ανοχη ολων ημων που διασκεδαζουμε να σε βλεπουμε να ξεκατινιαζεσαι και να ξεμαλλιαζεσαι σαν κυρατσα της γειτονιας

νομιζω ομως πως πλεον εχεις υπερβει τα επιτρεπτα ορια της οποιας ανοχης προβλεπει το σαβουαρ βιβρ των φορουμ και ειναι καιρος να μας αφηνεις γεια!

τι λες??

τι λενε και οι συντονιστες??


Καταρχήν, πρίν κατηγορείς κάποιον άλλον, να αναρωτιέσαι άν εσύ είσαι ένα παράδειγμα πρός μίμηση. Υπάρχουν αρκετά σημεία σε αυτό το φόρουμ, που αυτά που λές πιο πάνω, και με το μένος που τα λές, φωτογραφίζουν την δική σου συμπεριφορά και σε καμία περίπτωση τη δικιά μου ή έστω άλλου.

Ηρέμησε και χαλάρωσε. Με το να χτυπιέσαι σαν το χταπόδι δε θα μαλακώσεις.

Δεύτερον, δεν απάντησεα άν γνωρίζεις για την φήμη, όπως την περίεγραψα πιο πάνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2006, 12:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι κροκόδειλοι κάνουν ωραίες τσάντες λέμε!!

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2006, 14:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι κροκόδειλοι κάνουν ωραίες τσάντες λέμε!!

Άλλο ένα ωραίο παράδειγμα, όπου φαίνεται ότι έχεις κάποιο πρόβλημα με τη συμμετοχή μου και δίνεις να καταλάβω ότι θα ήθελες να μην υπάρχω.

Αυτά τα ολίγα, για το θέμα του "ξεκατινιάσματος" που προσπαθείς να μου επισυνάψεις.

Στην πραγματικότητα είναι ακριβώς το αντίθετο. Εσύ ξεκατινιάζεσαι με όσους λένε/γράφουν κάτι, που εσύ δεν θέλεις να λένε/γράφουν.

Ασχολήσου καλύτερα με την ουσία, ανανέωσε π.χ. την προσωπική σου ιστοσελίδα και άσε τους άλλους να κουρεύονται. Άμα εσύ είσαι "εντάξει", τι σε νοιάζουν οι άλλοι.

Αυτά τα ολίγα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2006, 15:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις απίθανη πλάκα φιλάρα!!!

Θα έλεγα ότι δεν ξέρεις τι σού γίνεται αλλά υπάρχει ο κίνδυνος να εκλειφθεί ως προσωπική αιχμή.

Είναι όμως η πάσα αλήθεια!

...

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2006, 15:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχεις απίθανη πλάκα φιλάρα!!!

Θα έλεγα ότι δεν ξέρεις τι σού γίνεται αλλά υπάρχει ο κίνδυνος να εκλειφθεί ως προσωπική αιχμή.

Είναι όμως η πάσα αλήθεια!


Χαίρομαι που με αποκαλείς "φιλάρα"! Δείχνει ότι νοιώθεις πολύ κοντά μου και ότι ασχολείσαι αρκετά μαζί μου. Μήπως σου έχω μπεί λίγο στο μάτι? Μήπως παίζει τίποτε άλλο?

Να εκλειφθεί ώς προσωπική αιχμή? Μα τι λές τώρα! Εδώ έχεις πει άλλες χαριτωμενιές και δεν ενοχληθηκε κανείς, τώρα θα ενοχληθούν?

Λές να μην ξέρω τι μου γίνεται? Μα, για να το λές εσύ, κάτι θα ξέρεις. Ο καθένας εξ ιδίων, δε λένε? Αλλά γιατί να σε σταναχωρήσω? Αν εσύ πιστεύεις κάτι, δικαίωμά σου να το πιστεύεις. Εμένα, γιατί λές να μου καίγεται? Βλέπεις να έχω εγώ κάτι εναντίων σου? Το αντίστροφο?

Αχ, ξέρεις, το να λές "η πάσα αλήθεια" είναι μια τοποθέτηση που γεννά όλες αυτές τια ατελείωτες αμπελοφιλοσοφικές συζητήσεις, ποιά είναι η αλήθεια, τι είναι η αλήθεια, μπορούμε να γνωρίζουμε την αλήθεια...

Βλέπεις, αυτά κάνει και αποσυντονίζεις το θέμα. Το θέμα ήταν τα σύμβολα στα καπάκια, ανέφερες τον Γ. Μπαλάνο ότι τα πρωτο-ανέφερε, εγώ σε ρώτησα άν ξέρεις αν ο Γ. Μπαλάνος είναι όντως μέλος της Ελληνικής Σπηλαιολογικής Εταιρείας και εσύ πάς και γυρνάς πάλι το θέμα σε κροκόδειλους και τσαντάκια. Μήπως τελικά φοβάσαι τις ερωτήσεις "εκτώς ύλης"?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2006, 15:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα δεν ηταν αυτη η ροη του τοπικ!

Εγω μιλουσα σε καποιον αλλον, εσυ ειδες το ονομα Μπαλανος και πεταχτηκες απροσκλητος, μου ειπες να τον ρωτησω για κατι που ακουσες και εγω σε παρεπεμψα στον ιδιο καθοτι δεν ειμαι γραμματεας του!

Τα υπολοιπα ανηκουν στην γνωστη παρελκυστικη τακτικη σου που τοσο με διασκεδαζει ιδιως οταν τροφοδοτειται με παραισθησεις!!

...

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2006, 16:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σε ενημερώσω για κάτι πολύ βασικό, να μην σου δημιουργείται σύγχηση. Λές "Εγω μιλουσα σε καποιον αλλον, εσυ ειδες το ονομα Μπαλανος και πεταχτηκες απροσκλητος". Το Εσωτέρικα είναι δημόσιο φόρουμ. Αυτό που λές εσύ "εγω μιλουσα σε καποιον αλλον, εσυ ειδες (...) και πεταχτηκες απροσκλητος" αυτό ισχύει σε πριβέ συζητήσεις, σε τηλεφωνικές συνδιαλέξεις, σε συνομιλία μέσω μέσεντζερ, αλλά σε καμία περίπτωση σε δημόσια συζήτηση. Ήθελες δηλαδη να σου ζητήσω την άδεια και να μου επιτρέψεις ? Μα που βρίσκεσαι ???

Έπειτα, λές "μου ειπες να τον ρωτησω για κατι που ακουσες και εγω σε παρεπεμψα στον ιδιο καθοτι δεν ειμαι γραμματεας του!". Έχεις δίκιο. Δεν είπα πουθενά ότι είσαι η γραμματέας του. Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι είσαι η γραμματέας του. Μήπως έπρεπε να το πω ? Το ότι δεν είσαι η γραμματέας του, δεν καλύπτει βέβαια μαθηματικά και τις υπόλοιπες περιπτώσεις.

Λές επίσεις "τα υπολοιπα ανηκουν στην γνωστη παρελκυστικη τακτικη σου που τοσο με διασκεδαζει ιδιως οταν τροφοδοτειται με παραισθησεις!!"
Σου το ξαναείπα. Χαίρομαι που διασκεδάζεις. Μια που διασκεδάζεις, να σου πώ και το ανέκδοτο με τις καμήλες, που η καθεμιά κοίταζε μόνο την καμπούρα της άλλης, γιατί δεν μπορούσε να δεί τη δικιά της.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2006, 16:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρικυμια εν κρανιω, krokovril μου!!

Βλεπω ομως οτι μπηκες στη θεση σου!

Μπραβο! εκει να μεινεις!!

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

james_hetfield
Νέο Μέλος


44 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2006, 03:40:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους james_hetfield  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανεπανάληπτο το forum του esoterica...

Anyway φιλε hendrix το φαντάστηκα ότι θα παίζεις κιθάρα και λέει πολύ
Παίζω και εγώ βασικά γι'αυτό σε ρώτησα(μπάσο αλλά οκ)

Που λες για το θέμα αυτό δεν ξέρω αλλά πιστεύω ότι και τα άλλα σύμβολα επίτηδες μπήκανε.Δεν ξέρω αλλά έχω αυτην την διαίσθηση και ας μην μπορώ να το αποδείξω.Πάντως με τις πεντάλφες όντως γίνεται χαμός

Οποιος άλλος ξέρει κάτι για το θέμα ας πει κάτι ότι και να ναι αυτό

Cya guys

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2006, 05:39:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε μιν βαζετε στο στομα σας τον Μπαλανο... Οπως και να εχει ειτε αληθεια λεει η ψεματα ηταν ο ΠΡΩΤΟΣ που μιλησε γι αυτα... Ουτε την κατακριση ουτε την υπεραπιση κανενός χρειάζεται, και μαλιστα στην κατασταση που ειναι τωρα... Δεν ηταν και πολύ καλά δυστυχώς την τελευταία φορά που τον είδα..

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2006, 10:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
T εγινε παιδια? Το θεμα καταντησε σε αντιδικιες μεταξυ 2 ατομων, που εχουν ξεφυγει απο το θεμα προ πολλου... Για να επανελθουμε στο θεμα, και να αφησουμε τα "λογια" τα μεγαλα...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2006, 23:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λεω εγω τωρα ο σκεπτικιστης

μημπως μεσα στις τοσες σκεψεις περι μαγικων,αποκρυφυστικων,συνομοσιολογικων
ετυχε να σκεφτητε οτι ειναι απλα καλητεχνηματα;;

οπως ηταν τα καγκελα που ειχαν στις παλιες μαντρες;;;;
λεω μημπως;;;;


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2006, 23:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και τα μαγικα κλπ συμβολα απλα καλλιτεχνηματα ειναι αλλα οχι μονο

η σβαστικα ας πουμε η το σφυροδρεπανο ειναι απλο διακοσμητικο συμβολο για σενα?

αν βαλω στην μαντρα μου καγκελα με σβαστικες ελα σε παρακαλω να τους εξηγησεις οτι προκειται περι απλου διακοσμητικου συμβολου το οποιο αντεγραψα απο το ιλιου μελαθρον

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2006, 00:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για να το πω κι αλλοιως:

αν γεμιζε η αθηνα με σφυροδρεπανα δεν θα αναρωτιοσουνα ποιος ειχε την φαεινη ιδεα γιαυτη την διακοσμηση?

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 19 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy