ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΣΕ ΚΑΠΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 19
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 03:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΡΚΕΤΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ
Λέω και εγω γιατι παθαίνω μπλακ αουτ τώρα
ΔΡΟΜΟ….

Άντε στο καλό!
και να (μη) μας γράφεις!

Ο λογαριασμός vidas απενεργοποιήθηκε.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 11:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν έχω σκοπό να εμπλακώ σε "συζητήσεις" που έχουν κύριο λόγο ύπαρξης την ανταλλαγή προσβολών και άλλα παρόμοια.

Mη δίνεις σημασία...και γω έτσι κάνω πλέον...

ΟΜΩΣ εκεί που θα ήθελα να δώσεις σημασία είναι σε αυτό που σου ζήτησα... και επειδή ήξερα ότι θα βρεις την "δικαιολογία" της παρεκτροπής του θέματος σου είπα ότι περιμένω απάντηση με e-mail.
Αν τελικά υπάρχει...


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 και γω ξέρω να μετράω μόνο μέχρι το 4"

Edited by - Avallon on 14/03/2005 11:16:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 19:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

και επειδή ήξερα ότι θα βρεις την "δικαιολογία" της παρεκτροπής του θέματος σου είπα ότι περιμένω απάντηση με e-mail.
Αν τελικά υπάρχει...

Πάρε ένα χαμόγελο τώρα

και μη ζητάς πολλά !

Μπές στο Βριλ-Κλάμπ, που εμφανίζομαι τα βράδια (κλαρίνο)

Κάνε κλίκ στην κάτω εικόνα και κλείσε πρώτο τραπέζι πίστα.


Υ.Γ. και για να μήν πεί κανείς οτι "βγήκα" εκτώς θέματος, να μαρτυρήσω την εξής καταγγελία

<< Ένας φύλως αινός γνοστού μου, πύγε μια νήχτα στο βουνό χορής φακούς κεταλυπα, κε οίδαν αίνα φάντασμα με αίνα καπάκη με παράξαινα σήμβωλα επάνο του. Αφού ήδαν κε αίναν μασώνω να κηνηγάη το φάντασμα που του πυρε το καπάκη και δεν μπορούσαι να μπή στη στοά του να πιή καφέ. >>


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 02:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Vrill νομίζω ότι δεν ασχολήθηκες καν να μου απαντήσεις σε αυτά που ρώτησα.Ελπίζω να μου απαντήσεις,γιατί έχοντας διαβάσει την εμπειρία σου σε άλλο θέμα,κατέληξα να σε σέβομαι ως μέλος.Νομίζω επίσης πως το θέμα έχει ξεφύγει εδώ και πολλές σελίδες. Για το ότι δεν θα βρούμε κάποια απάντηση, είμαι βέβαιος,όπως για τα περισσότερα μεταφυσικά/συνομωσιολογικά κτλ.θέματα, αλλιώς τώρα θα το έδειχναν οι ειδήσεις. Αυτό δεν νομίζω ότι πρέπει να μας αποτρέπει να συζητάμε αυτά τα θέματα, αλλιώς να κλείσουνε όλα τα Forum και να αποσυρθούνε όλα τα περιοδικά,μιας και(σχεδόν) ποτέ δεν βρίσκεται κάποια λύση. Τα συγκεκριμένα καπάκια Δεν καλύπτουνε μόνο βόθρους,και δεν είναι της ΕΥΔΑΠ. Δεν μπορώ να επιχειρηματολογήσω ότι τα βάλανε μασόνοι,η δεν ξέρω κι εγώ ποιος, δεν μπορώ όμως να αφορίσω κάθε άποψη έτσι. Είμαι τύπος που του αρέσει να διαβάζει και να φιλτράρει, καθώς και να εκθέτει απόψεις, και όταν μου κινείται η περιέργεια να ερευνώ. Τώρα για την Κυψέλη, δεν γνωρίζω αν έχει κάποια σχέση, αλλά ακριβώς από πάνω βρίσκονται τα Τουρκοβούνια.Στις σπηλιές τους μένουνε παππούδες,τουλάχιστον μένανε όταν ήμουν μικρός. ένας μάλιστα είχε βγει και είχε ρωτήσει τον ξαδερφο μου που μένει εκεί "Μήπως ξέρεις τι χρονολογία έχουμε;"Ο τύπος απλώς μπορεί να τα χε χάσει,αλλά δεν το γνωρίζω.Αυτό όταν ήμασταν μικροί, τώρα έχουμε κόψει αυτές τις βόλτες. Την περιοχή για την οποία μιλάω τώρα την έχει αγοράσει ο κ.Κόκκαλης.Αυτό που γνωρίζω είναι ότι στα Τουρκοβούνια είναι κάποια είσοδος για τις υπόγειες στοές όπου θα μεταφερθεί κόσμος σε περίπτωση πολέμου. Αναφέρω την Κυψέλη γιατί στην Κυψέλη έγινε και η αρχική έρευνα για τα καπάκια.Ευχαριστώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 02:36:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γύρω από αυτό το θέμα έχει αναπτυχθεί μια ραγδαία αναπτυσόμενη παραφιλολογία.
Δεν πιστεύω οτι θα βρεθεί ποτέ μια άκρη σε αυτό το θέμα, μια και κινείται αποκλειστικά σε ένα τρίγωνο φαντασιοπληξίας/συνομοσιολογίας/κινδυνολογίας.

Αμφιβάλω αν υπάρχουν υπόγεια καταφύγια για να μεταφερθεί πλυθισμός σε περίπτωση πολέμου. Εδώ δεν έχεουν σχεδιάσει την πόλη για να κατοικούν άνθρωποι, θα σκεφτούν την περίπτωση ολοκαυτόματος ???

Τα σημάδια αποκλείεται να έχουν σχέση με τους "Μασώνους"
Άν ήξερες από Τέκτονες, θα ήξερες οτι πολλοί δεν εχουν κάν πρόβλημα να το πούν οτι ανείκουν σε αυτό το χώρο. Απλά, δεν το λένε παντού !
ΚΑι ποιος ο λόγος να υπάρχει το οποιοδήποτε σημάδι πάνω στο καπάκι ?
Για να δείξει οτι ζεί (ή ζούσε?) στην τάδε 9όροφη πολυκατοικία στην Κυψέλη κάποιος Τέκτονας ? Χαρά στο πράγμα...
Αλήθεια, υπάρχουν στην Εκάλη, Καλιτεχνούπολη, Ντράφι καπάκια με παράξενα σύμβολα επάνω ???

Άπό τα καπάκια αυτά δεν χωράει να περάσει και να "μπεί" στις στοές που δήθεν έχουν από κάτω ούτε τα παιδάκια της Μπιάφρας !
Άν υπήρχε στοά, περάσματα από κάτω, δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει καπάκι από πάνω. Απολύτως κανένας !

Τα καπάκια σκεπάζουν τεχνικά πράγματα, που σχετίζονται με το υπέδαφος, σημερινής ή περασμένης χρησιμότητας.
Σκεπάζουν εγκαταστάσεις, από βόθρους, σωλήνες ΕΥΔΑΠ, μέχρι σημεία διακλάδοσης καλωδίων ΔΕΗ, ΟΤΕ, φαναριών κλπ.
Εκατοντάδες κατασκσυαστές ανα τον κόσμο κατασκευάυουν (χύνουν) καπάκια, τα διακοσμούν με λογότυπα και άλλα σχέδια και αρκετά λαμόγια-εργολήπτες δημοσίων έργων σκαρφίζονται τρόπους για να τα προμηθευτούν. Από σκράπ μέχρι δεν ξέρω και γώ τι.

Από την άλλη έχει πλάκα να ασχολείσαι με αυτό το θέμα. Όσο "εύκολα" βρήκα 5-6 φωτογραφίες και γέλασα με την ψυχή μου γράφονατας αρλούμπες, αλλο τόσο είμαι σίγουρος οτι το 99% που διαβάζω σε περιοδικά κ.α. προήλθε από ανάλογη διάθεση.

Το μόνο ελαφρυντικό που αναγνωρίζω στα κείμενά μου είναι, οτι δεν κονομάω δεκάρα τσακιστή απ αυτά !!!


Υ.Γ. Η Κυψέλη είναι μια υποβαθμισμένη συνοικία με χαμηλότατη ποιότητα ζωής, φοβερή αστυφυλία, ανύπαρκτες θέσεις στάθμευσης, που μένουν πιο πολλοί μαύροι από άσπρους κλπ κλπ.
Ποιός σοβαρός άνθρωπος πιστεύει, οτι ειδικά μια τέτοια συνοικία είναι το πεδίο δράσης μυστικιστικών ομάδων, που αποτελούνται κυρίως από ευηπόληπτους και εύπορους συμπολίτες μας ???

Άν ποτέ βομβαρδιστεί η Κυψέλη, κλάψτε με μαύρο* δάκρυ...
*κυριολεκτικά!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 03:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Vrill ούτε διαφωνώ ούτε συμφωνώ με αυτά που γράφεις.Οσον αφορά τα καπάκια, δεν είναι ανάγκη να είναι κάτι από κάτω, μπορεί να είναι γύρω.Μπορεί και να μην είναι.Πολλές παραφιλολογίες υφίστανται σε όλες τις έρευνες.Χωρίς έρευνες όμως δεν θα έβγαιναν και συμπεράσματα.Και τα καπάκια δεν είναι της ΔΕΗ ούτε της ΕΥΔΑΠ.και απορώ γιατί Βρίσκεται ένα ίδιο στο Παρίσι και ένα στην Αθήνα.Και για εκείνοτο χρυσό με τις χορεύτριες.Οσον αφορά τα υπόγεια σπήλαια σε περίπτωση πολέμου,δεν μπορώ να πω πολλά,δεν είναι σωστό,έχεις επισκεφτεί όμως ποτέ τα Τουρκοβούνια;Γνωρίζω ότι επισκέφτεσαι την Πεντέλη.Και τα Τουρκοβούνια έχουν σπηλαια..Κανε μια βόλτα πάνω από το Ανω Γαλάτσι,μπορείς να πας εκεί και από το άλσος Βεικου,αν και εγώ έλεγα για την περιοχή κοντά στον Προφήτη Ηλία.

Με καθε εκτίμηση,ευχαριστώ για την απάντηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 03:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υ.Γ.Σωστά γράφεις "Μασώνους" και όχι μασόνους.Και γω έτσι το γράφω αλλά το είδα πολλές φορές με "ο' και μπερδεύτηκαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 14:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαν κι αυτές ???
quote:

Μεγάλωσα στην Κυψέλη
για όποιον ξέρει
για όποιον ξέρει
για όποιον ξέρει
λοιπον ο vril μαλάκωσε όπως του το υποσχέθηκα
ΚΡΑΤΑΩ ΤΙΣ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΜΟΥ

Εννοείται πως όχι... άμα μιλάμε μεταξύ μας, μη "ρίχνεις" τη συζήτηση. Καταλαβαίνεις τι εννοώ και για τι "είδους" απόψεις μιλάω



* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~

Edited by - oneiric1 on 18/03/2005 14:33:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 18:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μεγάλωσα στην Κυψέλη
για όποιον ξέρει
για όποιον ξέρει
για όποιον ξέρει
λοιπον ο vril μαλάκωσε όπως του το υποσχέθηκα
ΚΡΑΤΑΩ ΤΙΣ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΜΟΥ

Τελικά ποτέ δε μάθαμε τι εννοούσε ο ποιητής...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 16:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eιρήνη!!
Περιμένεις παιδί?


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 17:25:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοριτσια πηγαινετε αλλου να πειτε τα δικα σας, εδω το θεμα ειναι σοβαρο

αλλα ξερω, πως αλλοιως θα φτασετε τα 3000 ποστ;

Edited by - wolfowitz on 19/03/2005 17:25:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 16:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ wolfowitz ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΞΕΦΤΙΛΙΣΤΕΙ (ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ)

ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟ FORUM GIA TA 3000 POST

7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 17:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΛΑΙΟ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΑΝ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80 ΚΑΙ ΤΟΥ 90 ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΕΝΑΝ ΚΩΔΙΚΑ ΕΝΑΝ ΧΑΡΤΗ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΤΙ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΟΔΗΓΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΣΟΝΟΙ

ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ , ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΜΕ ΕΝΑ Χ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΟ ΑΝΩΝΥΜΑ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ
ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΥΠΟΓΕΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΥΠΟΓΕΙΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΦΥΓΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΛΕΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΟΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟΥ ΟΤΕ


ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΝ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΥΟΥΝ ΜΕ ΜΑΣ


7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 19:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


αφου ο modelator δεν κανει σωστα τη δουλεια του να σβησει τα ασχετα ποστ .τι να πω και ηταν καλο θεματακι .

ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 20:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αφου ο modelator δεν κανει σωστα τη δουλεια του να σβησει τα ασχετα ποστ .τι να πω και ηταν καλο θεματακι .

ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ


Άντε πάλι...

Δεν έχεις καταλάβει ακόμα, οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν σβήνει πόστ, εκτώς αν προσβάλλουν την υπόσταση του φόρουμ.
Η "ιεραρχία" είναι ώς εξής

Άν το πόστ είναι άσχετο με το θέμα, είναι "δουλειά" του διαχειριστή (
moderator και όχι moledator όπως το λές) να "μαζέψει" τη συζήτηση

Άν το κακό έχει παραγίνει ή ο διαχειριστής δεν κάνει καλά τη δουλειά του, εμφανίζεται κανένας συντονιστής, δηλ. οι βοηθοί του admin να μαζέψουν την κατάσταση.
Σε αυτό το θέμα με τα καπάκια, μην περιμένεις οτι θα ασχοληθεί και κανένας από "ψηλά", διότι το θέμα ειδικά με τα καπάκια, ξεφεύγει πολύ εύκολα μετά από 2-3 απαντήσεις, όπως και το θέμα της Φιλαδέλφειας.
Χάρην εντυπωσιασμού, ή θα επαναλαμβάνεται ο ίδιος και ο ίδιος χαβάς κάθε 2-3 μήνες (λόγω εξάντλησης των "πηγών" ) ή θα μπαίνει ο κάθενας και θα αραδιάζει από 2-3 αρλούμπες, μπας και κερδίσει εντυπώσεις.

Διαγραφές πόστ κάνει μόνο ο admin, αμα παραγίνει το κακό.
Άν έχεις προσέξει, θα ασχοληθεί ο admin άμα πέσουν βρισιές και άλλα.

Αυτά.
Ελπίζω να σου έλυσα τις απορίες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 22:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας εξηγήση κάποιος στα παιδάκια ότι:

Στα 3000 δε γίνεσαι συντονιστής...
δε γίνεσαι moderator...
δε σου κόβουνε μισθό...
δε σου δίνουν ούτε καν μια kider έκπληξη...
(για επιβεβαίωση ρωτήστε την Ατμα...)

Το πολύ πολύ να απαντάς με αστεϊσμούς και κατανόηση σε τέτοιους είδους μηνύματα

Και βασική προϋπόθεση για να συμμετάσχουμε σε ένα θέμα είναι να το έχουμε διαβάσει από την αρχή πράγμα που βλέπω ότι δεν έχετε κάνει αφού δεν προσφέρατε κάτι επικοδομητικό στη συζήτηση...κάτι που να μην έχει ξαναειπωθεί...

quote:

* Ειρήνη *

Και καλά ρε παιδιά μόνο εγώ είμαι τόσο παρατηρητική??
Η Oneiric από μίνι φουστάκια και σέξυ ντυσιματάκια φόρεσε ένδυμα εγκυμοσύνης και κανείς δε το πρόσεξε??
Προσέξτε και το χέρι...κάνει την κλασσική κίνηση της εγκυμονούσας που ασυνείδητα διαρκώς χαϊδεύει την κοιλιά της...

Ααα Ειρήνη θα σε μαλώσω...
Μας ενημέρωσες για το γάμο σου και για το ευχάριστο τούτο νέο δεν είπες τίποτα?


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 22:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι λε ρε παιδι μου... θα μας κανεις τωρα και μαθημα...

και φυσικα το παρατηρησα πως καβαλησες το καλαμι... sorry, μονοκερο ηθελα να γραψω...

quote:
Στα 3000 δε γίνεσαι συντονιστής...
δε γίνεσαι moderator...
δε σου κόβουνε μισθό...
δε σου δίνουν ούτε καν μια kider έκπληξη...
(για επιβεβαίωση ρωτήστε την Ατμα...)

αυτο σε καιει εσενα

Edited by - wolfowitz on 20/03/2005 22:18:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 22:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
Στα 3000 δε γίνεσαι συντονιστής...
δε γίνεσαι moderator...
δε σου κόβουνε μισθό...
δε σου δίνουν ούτε καν μια kider έκπληξη...
(για επιβεβαίωση ρωτήστε την Ατμα...)

Αυτό σε καιει εσενα


Καλά το κατάλαβες! Tρελλαίνομαι για kider έκπληξη (ένα ακόμη μήνυμα που με φέρνει πιο κοντά στα 3000)


quote:
τι λε ρε παιδι μου... θα μας κανεις τωρα και μαθημα...
και φυσικα το παρατηρησα πως καβαλησες το καλαμι... sorry, μονοκερο ηθελα να γραψω...

Και ένα ακόμη μήνυμα σχετικό με το θέμα μας και ιδιαιτέρως επικοδομητικό!!

Edited by - Avallon on 20/03/2005 22:53:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 23:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι, ναι τρελλαινεσαι για κιντερ αλλα και για κατι αλλο
και δεν κρυβεται

λοιπον για να σε βοηθησω να φτασεις το 3000000 μηνυματα...

εχεις να μας πει κατι αλλαο απο αυτα που διαβασες στο vembos.gr??

ξερω και γω να βαζω φατσουλες

ενω μπορω να μετραω μεχρι το....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 01:30:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Vril:
quote:
Άντε πάλι...

Δεν έχεις καταλάβει ακόμα, οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν σβήνει πόστ, εκτώς αν προσβάλλουν την υπόσταση του φόρουμ.
Η "ιεραρχία" είναι ώς εξής

Άν το πόστ είναι άσχετο με το θέμα, είναι "δουλειά" του διαχειριστή (
moderator και όχι moledator όπως το λές) να "μαζέψει" τη συζήτηση

Άν το κακό έχει παραγίνει ή ο διαχειριστής δεν κάνει καλά τη δουλειά του, εμφανίζεται κανένας συντονιστής, δηλ. οι βοηθοί του admin να μαζέψουν την κατάσταση.
Σε αυτό το θέμα με τα καπάκια, μην περιμένεις οτι θα ασχοληθεί και κανένας από "ψηλά", διότι το θέμα ειδικά με τα καπάκια, ξεφεύγει πολύ εύκολα μετά από 2-3 απαντήσεις, όπως και το θέμα της Φιλαδέλφειας.
Χάρην εντυπωσιασμού, ή θα επαναλαμβάνεται ο ίδιος και ο ίδιος χαβάς κάθε 2-3 μήνες (λόγω εξάντλησης των "πηγών" ) ή θα μπαίνει ο κάθενας και θα αραδιάζει από 2-3 αρλούμπες, μπας και κερδίσει εντυπώσεις.

Διαγραφές πόστ κάνει μόνο ο admin, αμα παραγίνει το κακό.
Άν έχεις προσέξει, θα ασχοληθεί ο admin άμα πέσουν βρισιές και άλλα.

Αυτά.
Ελπίζω να σου έλυσα τις απορίες.



Εμένα πάντως μου δημιούργησες αρκετές...

Η υπάρχουσα δομή των forums, συντονίζεται από την ομάδα των συντονιστών, του διαχειριστή (ή των διαχειριστών) και του Admin.
Οποιαδήποτε παρατήρηση ενός εξ' αυτών, συνάδει με την γενικότερη δεοντολογία των forums, και η σοβαρότητα της παρατήρησης, δεν έχει να κάνει με το ποιος από την συντονιστική ομάδα την εκφράζει. Διότι, όλοι, εκφράζουν το forum του ESOTERICA.

Όσον αφορά τη δυνατότητα επέμβασης σε θέματα και μηνύματα, αυτή τη στιγμή, οι συγκεκριμένες επεμβάσεις μπορούν να γίνουν από τον Admin και από όποιον χαρακτηρίζεται από τον ενδεικτικό τίτλο του διαχειριστή. Ωστόσο, εφόσον η συντονιστική ομάδα δρα ως ομάδα, είναι προφανές, πως οι συντονιστικές παρεμβάσεις, ανάλογα με την περίπτωση, μπορούν να συνοδέυονται από τις αναγκαίες επεμβάσεις, που γίνονται από αυτούς οι οποίοι έχουν την τεχνική δυνατότητα γι' αυτές.

Σημαντικότατο συντονιστικό ρόλο στα forums, έχουν - ή θα έπρεπε να έχουν - και τα μέλη των forums. Όπως μπορεί κανείς εύκολα να υποθέσει, είναι αδύνατον να υπάρχει κάποιος συνδεδεμένος 24 ώρες το 24ωρο στα forums και να έχει μία συνεχή και αδιάλλιπτη εποπτεία όλων των θεμάτων. Η συνεισφορά των μελών στο συντονιστικό έργο, είναι απαραίτητη και ευπρόσδεκτη. Σε οποιαδήποτε περίπτωση εντοπιστεί κάποιο πρόβλημα, η αποστολή ενός ενημερωτικού email σε κάποιον από τους συντονιστές, στον διαχειριστή ή στον Admin, είναι πραγματικά χρήσιμη. Κάτι το οποίο έχει πράξει και ο Vril, και τον ευχαριστούμε για τη βοήθειά του αυτή.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 02:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία,

σε ευχαριστώ για την παρέμβασή σου και για την ανάλυσή σου. Αυτό που έγραψα το στήριξα σε παρατηρήσεις μου που αποκόμισα από την συμετοχή μου στο φόρουμ. Το διαβάζω από τον Αύγουστο του 2002 και ξεκίνησα να γράφω από τον Απρίλιο 2004.

Συμφωνώ οτι ο κάθε συμμετέχων στο φόρουμ μπορεί να συμβάλλει στην ομαλή του πορεία, είτε με την ποιότητα των συμμετοχών του είτε με τον έλεγχο των συμμετοχών των άλλων ... !

Για να μήν γίνει η "επικοινωνία" μέσα σε αθτόν τον χώρο στείρα και στεγνή, δεν νομίζω οτι πρέπει να αποκλείσουμε την καθε πτυχή της ανθρώπινης επικοινωνίας. Άν τα πόστ αποκλίνουν και κάπως από την θεματοθεσία, δεν είναι ανάγκη να φωνάζουμε κάθε φορά και το δήμιο !

Υπάρχουν βέβαια και περιπτώσεις, οπου σύμφωνα με την παροιμία, "μια του κλέφτη, δυό του κλέφτη, τρείς και τον τσακώσαμε". Σε αυτές τις περιπτώσεις, ας καταφύγουμε σε κάθε νομιμο μέσο !

Στην περίπτωση όμως του φίλου μας, που ζήτησε διαγραφή των άσχετων (κατά τη γνώμη του) ποστ, πρέπει να διευκρινήσουμε, οτι αυτά που θεωρεί άσχετα, πράγματι μπορεί να ξέφυγαν λίγο από τη θεματοθεσία, αλλά σε καμία περίπτωση δεν αποτελεούν εκτροχιασμό συμπεριφοράς κάποιου προς τα άλλα μέλη και πρός την γενικότερη δεοντολογία του φόρουμ !

Μην τα βλέπουμε όλα τόόόόόσο σφιχτά !

άν τα κρίμαμε όλα τόσο απόλυτα, τότε θα έπρεπε να επικρίνουμε την όποια συμμετοχή που ξεφεύγει από την στείρα θεματοθεσία "από την άλλη πλευρά", δηλ. όποια συμμετοχή παρουσιάζει "στοιχεία" που φαίνονται με γυμνό οφθαλμό σαν αστήρικτα, αυθαίρετα συμπεράσματα, φαντασιόπληκτα και "χάριν εντυπωσιασμού" ....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 03:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλα, ο ασχετοφοβος φιλος θα εχει υποψη του το μεταφυσικο πορδαλ οπου το σβησιμο των (δηθεν) ασχετων καταντησε ανεκδοτο!!

ο,τι δεν τους συμφερει γιατι ενοχλει το συμφερον των φιλων τους πχ.... εξαφανιζεται μεταφυσικα!

(και μαλιστα δεν σβηνουν απλως τα "ασχετα" αλλα λογοκρινουν κανονικα δλδ επεμβαινουν στο κειμενο με edit και το αλλοιωνουν!!)

φασισταριο του Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 07:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κοριτσια πηγαινετε αλλου να πειτε τα δικα σας, εδω το θεμα ειναι σοβαρο

αλλα ξερω, πως αλλοιως θα φτασετε τα 3000 ποστ;


Όπως το είπες "φασισταριό" γιατί σαφέστατα το που θα πούμε "εμείς τα δικά μας" δεν θα μας το υπαγορεύσεις εσύ, έτσι για να βάζουμε και τα πράγματα στη θέση τους. Όσο για τα 3000 ποστ, καλύτερα να ελέγχεις πρώτα το από πότε κάποιοι από μας είμαστε μέλη εδώ και να το συσχετίζεις με τα ποστ μας... αλλά "ψιλά" γράμματα για σένα φίλτατε/η "αξιολογητή" του εσω.

Avallon, ναι καλή μου... περιμένω παιδάκι το οποίο και με έχει κάνει ένα ράκος. Είμαι ήδη «μισή» απ' ότι ήμουν... υπομονή..



* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~

Edited by - oneiric1 on 21/03/2005 07:44:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 09:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Avallon, ναι καλή μου... περιμένω παιδάκι το οποίο και με έχει κάνει ένα ράκος. Είμαι ήδη «μισή» απ' ότι ήμουν... υπομονή..

Υπομονή και να έρθει με το καλό.
Πέρισυ τέτοια εποχή "τραβιόμουν" και γώ σε κάτι υπερηχους, άλφα τέστ κτλ.
Χαμογέλα. Είναι μεταδοτικό. Ο δικός μας πάντως το πήρε από τον μπαμπά του....
(και να είναι χαμογελαστό παιδάκι, ρώτα και τον JohnnieBeGood ... )


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 10:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το "φασισταριό" στο άλλο ????

Α, καλά, και λίγα λέτε.

Έχετε υπ'όψη σας, οτι και εδώ υπάρχουν κάποιοι/κάποιες, που έχουν στενές επαφές τρίτου τύπου με τους του άλλου και ΠΟΟΟΟΛΥ θα ήθελαν να κάνουν και το εδώ κομμένο και ραμμένο στην προσωπική τους ματαιοδοξία.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 10:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon, ναι καλή μου... περιμένω παιδάκι το οποίο και με έχει κάνει ένα ράκος. Είμαι ήδη «μισή» απ' ότι ήμουν... υπομονή..

Welcome to the club!!
Hμουν σίγουρη...
Ομως κάνε υπομονή γιατί αξίζει τον κόπο!!

quote:
Έχετε υπ'όψη σας, οτι και εδώ υπάρχουν κάποιοι/κάποιες, που έχουν στενές επαφές τρίτου τύπου με τους του άλλου και ΠΟΟΟΟΛΥ θα ήθελαν να κάνουν και το εδώ κομμένο και ραμμένο στην προσωπική τους ματαιοδοξία

Και λίγα λες...


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 12:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχω βρει ενα καπακι με αυτο το συμβολο

ειναι πολυ παραξενο, τι λετε να σημαινει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 12:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πέστε μου ένα λόγο που το ποστ του wolfowitz με τον πελεκάνο πρέπει να παραμείνει ? ΚΟΡΟΪΔΕΥΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ POST . ΑΛΛΑ ΤΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ...
ΑΠΟΧΩΡΩ ΑΠΟ ΤΟ FORUM . ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ


ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 13:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εχω βρει ενα καπακι με αυτο το συμβολο

Α, δε παίζω !
όλα τα μαρτυράς. Δεν έχεις τίποτε ιερό και όσιο !!!

quote:

ειναι πολυ παραξενο,


Είναι μιας μυστικής αδελφότητας που δρά παγκοσμίως και διαχρονικά.
Έχει σύμβολο τον Βρεφοφόρο Πελαργό.

quote:

τι λετε να σημαινει;


Φιλαράκο, σημαίνει οτι άλλοι έχεουν χιούμορ και άλλοι δεν έχουν...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 18:48:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sorry guys,
αλλα εμενα γιατι δε μου εδωσε κανεις σημασια?
που διακυνδινεψα τη σωματικη και ψυχολογικη μου υγεια για χαρη του φορουμ?
που ξερω εγω οτι δεν με κυνηγαει καμια ομαδα Ε τωρα?ολο το κινημα του σιωνισμου?oi CIA, to FBI,NSA,KGB?ΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΘΗΤΕ!!!!!

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...
Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 19 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy