ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΣΕ ΚΑΠΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 19
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2004, 22:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΣΤΡΑΤΙΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ "ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΣΕ ΚΑΠΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ".

Έχεις δίκιο. Σας προσκαλώ προσεχώς στο αχλαδότυρο για παιχνίδια με
κώδικες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

koupakia
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2004, 09:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koupakia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε κάποιο σημείο της οδού Λένορμαν, υπάρχει ένα τριάκτινο καπάκι διαστάσεων 33 χ 33 και σύμφωνα με τις πληροφορίες μου εκεί είναι σημείο συνάντησης τριών μεγάλων υπόγειων διαδρομών:

1. Διαδρομή: Λόφος Βάρης Γλυφάδα κάτω από το αεροδρόμιο, Άλιμος, Νεός Κόσμος Ακρόπολη Λένορμαν - αρχαιολογικός χώρος Ακαδημίας Πλάτωνος!

2. Διαδρομή: Σαλαμίνα- Σπηλιά του Ευριπίδη - Όρος Αιγάλεω - Ελιά Ιεράς Οδού - Λένορμαν - Πεδίο του Άρεως - Πεντέλη - (σπηλιά του Νταβέλη) και

3. Διαδρομή Ελευσίνα - Δαφνί - Αρχαιολογικός χώρος Ακαδημίας Πλάτωνος - Λένορμαν - Λυκαβητός - Παναθηναϊκό Στάδιο - Υμηττός!

Η θέση έχει προσδιοριστεί με GPS ενώ υπάρχουν τρία χαρακτηριστικά σημεία - δείκτες!

Δεν είναι γνωστό ακόμη πως φυλάσσεται αυτό το τριπλό σημείο συνάντησης των διαδρομών και από ποιους συντηρείται!


Α.ΑχέρονταςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stab
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2004, 17:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stab  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
EGW PEDES EKANA ENAN GYRO STIN GYTONIA MOU KAI SXEDON OLA TA KAPAKIA EXOUN TO ASTERI AYTO
ETSI MOU ERXETE NA PARO SVARNA OLA TA FREATIA KAI NA TA AFISO XWRIS KAPAKIA XAXAXAXAXAXAX THA TA MAZEPSO OLA KAI TO PRWI THA EXOUME POLI GELIO XAXAXAXAXXA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stab
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2004, 17:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stab  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε κάποιο σημείο της οδού Λένορμαν, υπάρχει ένα τριάκτινο καπάκι διαστάσεων 33 χ 33 και σύμφωνα με τις πληροφορίες μου εκεί είναι σημείο συνάντησης τριών μεγάλων υπόγειων διαδρομών:

1. Διαδρομή: Λόφος Βάρης Γλυφάδα κάτω από το αεροδρόμιο, Άλιμος, Νεός Κόσμος Ακρόπολη Λένορμαν - αρχαιολογικός χώρος Ακαδημίας Πλάτωνος!

2. Διαδρομή: Σαλαμίνα- Σπηλιά του Ευριπίδη - Όρος Αιγάλεω - Ελιά Ιεράς Οδού - Λένορμαν - Πεδίο του Άρεως - Πεντέλη - (σπηλιά του Νταβέλη) και

3. Διαδρομή Ελευσίνα - Δαφνί - Αρχαιολογικός χώρος Ακαδημίας Πλάτωνος - Λένορμαν - Λυκαβητός - Παναθηναϊκό Στάδιο - Υμηττός!

Η θέση έχει προσδιοριστεί με GPS ενώ υπάρχουν τρία χαρακτηριστικά σημεία - δείκτες!

Δεν είναι γνωστό ακόμη πως φυλάσσεται αυτό το τριπλό σημείο συνάντησης των διαδρομών και από ποιους συντηρείται!


Α.Αχέροντας


RE C MIPOS PERNAI KAI TO TRAM APO EKEI ????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

koupakia
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 08:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koupakia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
RE C MIPOS PERNAI KAI TO TRAM APO EKEI ????


Το τραμ δε μπορεί να συμπέσει με τις υπόγειες διαδρομές, διότι βρίσκονται σε ασφαλές βάθος!

Αυστηρή τιμωρία πάνως περιμένει τους δολιοφθορείς των καπακιών!

Α.ΑχέρονταςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

korleone
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 12:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους korleone  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος korleone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους.
1) Τελικά έκανε κανένας την παληκαριά να πάρει κανένα καπάκι και να περιμένει να δούμε τι θα γίνει ; Εγώ δυστυχώς είμαι στην Κρήτη ... όπου παρεπιπτόντως δεν έχω παρατηρήσει κάτι ανάλογο.

Πάντως μιας και μου το επιτρέπει το επάγγελμά μου , (Μηχανολόγος μηχανικός στον Δήμο , ρώτησα τους τεχνικούς μας . Αφενώς με πέρασαν για φρικιό(.....) . Απτην άλλη μου είπαν ότι είναι θέμα τεχνοτροπίας , αλλά θα διαφωνήσω με κάποιον προλαλήσαντα που είπε ότι αν τα έφτιαχνε εκείνος στο άσχετο ίσως διάλεγε τέτοιο σχήμα. . .


2) Πολύ απειλιτικός(η) ο(η) Koupakia... Μήπως ξέρεις κάτι;


Φιλικά,

korleoneΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 16:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bravo....Lamogio
Check this out...

Ο γοδ βλεσσεδ βε...
Ξιμμερλθς ιν εαρτη...
Ειναι βλαψκ πορταλ...
Φιλος οφ τηε γοδ ον δεατη...
Μου γκολντ ανδ σιλωερ...

6-3,3-7-4,4,4-2-6,6-3,3-4,4,4-7,7,7....?

He is named 1669Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 17:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δικαίωμα σου να διαφωνείς αγαπητέ korleone, αλλά γιατί διαφωνείς? Ποιές σκέψεις σε οδήγησαν σε αυτη τη διαφωνία?Είμαι περίεργος να ακούσω.
Εγώ είπα κάτι πολύ απλό.Αν ήμουν σχεδιαστής,αν δεν είχα ιδέα για μαγικά σύμβολα κλπ,και μια εταιρεία μου ανέθετε να φτιάξω ένα απλό σχέδιο για καπάκια φρεατίων, το πιο πιθανό είναι ότι θα σχεδίαζα ένα αστεράκι,έναν ήλιο,μια μαργαρίτα ή κατι παρόμοιο.Τι άλλο να ζωγράφιζα δηλαδή?




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 17:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hermes

κάνεις ορθογραφικά και με παιδεύεις...
επίτηδες το κάνεις;

Ενιγουέι
ωραία η ευχή για το κολλητάρι σου

Το τελευταίο με τα νούμερα θα το ψάξω μετάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 17:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ korleone ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΜΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΞΕΣ...

quote:
ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΩΣ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΠΑΚΙ 'ΜΑΝΤΕΜΕΝΙΟ' ΜΕ ΔΥΟ ΠΕΝΤΑΛΦΑ ΚΑΙ 2 ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΑΝ 'n'
ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΕΝΤΑΛΦΑ.

ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ...
ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΔΙΑΣΚΟΡΠΙΣΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.



ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 23:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AvatarGR μήπως θα μπορούσες να παραθέσεις φωτογραφία από το καπάκι που έχεις στην κατοχή σου;

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

korleone
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 08:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους korleone  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος korleone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους . Φίλε Mercury δεν ξέρω ,ίσως εμένα και μόνο εμένα να μου φαινόταν λίγο παράξενο .Απ την άλλη αν δεν είχα ιδέα από μαγεία , ίσως και να σχεδίαζα κάτι τέτοιο .

Αγαπητέ AVAGTAR έχεις ψάξει αυτά τα γράμματα αν σημαίνουν κάτι ;
Μια φωτό ίσως βοηθούσε στην περίπτωση που όλο το σχήμα(μαζί με τα γράμματα) σημαίνει κάτι ή είναι άποιο σύμβολο , και κάποιος από μας έχει τύχει να το ξαναδει

Φιλικά,

korleoneΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 16:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φιλοι...
Στην Ν.Ερυθραια εντοπισαμε με τον φιλο Jimmerlus 3 καπακια
με το πεντακτινο αστερι τα οποια αν βρεις τα συμμετρικα των δυο
που κοιτουν στη δυση,σχηματιζεται μια πενταλφα μηκους 2x2 μετρα.
Ομως τα αλλα δυο χαμενα κομματια πρεπει να ειναι κατω απο ενα κτηριο...Τα σηκωσαμε και απο κατω υπηρχε τσιμεντο...περιεργο ετσι?
Λες να βγει αληθινος ο Γιαννουλακης...

He is named 1669Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 17:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ korleone ΚΑΙ Jimmerlus ΜΕ ΠΡΩΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝ ΦΩΤΟ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΥΝΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ ΕΔΩ ME ΕΥΚΟΛΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 23:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στην Ν.Ερυθραια εντοπισαμε με τον φιλο Jimmerlus 3 καπακια
με το πεντακτινο αστερι

Για λέγε λέγε...
Που ακριβώς σε ποιά οδό αν ξέρεις... Μένω Ν.Ερυθραία...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 23:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυστηρή τιμωρία πάνως περιμένει τους δολιοφθορείς των καπακιών!

Says who?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 02:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Avallon τα καπάκια αυτά βρίσκονται απέναντι από το δημαρχείο. Αν θα ήθελες και εσύ βέβαια θα μπορούσαμε να συναντηθούμε Εσύ, Εγώ ο Hermes και όποιο άλλο μέλος του Εσωτερικα που μένει Ερυθραία να οργανώσουμε μία έρευνα στην περιοχή αυτη και να εντοπίσουμε όλα τα καπάκια και να βγάλουμε συμπεράσματα, γιατι υπάρχουν πολλά άλλα... Λοιπόν, τι λες;

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthlei

Edited by - Jimmerlus on 23/07/2004 02:31:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

koupakia
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 10:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koupakia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πολύ απειλιτικός(η) ο(η) Koupakia... Μήπως ξέρεις κάτι;

Εγώ όχι αλλά οι συνωμοσιολόγοι ναι!

Α.ΑχέρονταςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

korleone
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 10:50:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους korleone  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος korleone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλό γενικά θα ήταν να μην πετάμε κομμήτες . Ανάλυσε λίγο την κατάσταση ...

korleoneΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 23:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Avallon τα καπάκια αυτά βρίσκονται απέναντι από το δημαρχείο. Αν θα ήθελες και εσύ βέβαια θα μπορούσαμε να συναντηθούμε Εσύ, Εγώ ο Hermes και όποιο άλλο μέλος του Εσωτερικα που μένει Ερυθραία να οργανώσουμε μία έρευνα στην περιοχή αυτη και να εντοπίσουμε όλα τα καπάκια και να βγάλουμε συμπεράσματα, γιατι υπάρχουν πολλά άλλα... Λοιπόν, τι λες;

Mέσα είμαι... αλλά όμως τον Αύγουστο που θα έχει αδειάσει η Αθήνα...
Μη με δουν οι γειτόνισες και άντε να τους εξηγήσω το ανεξήγητο...
Θα φέρω και την κάμερα να τραβήξω καμμιά φωτογραφία να ανεβάσουμε στο φόρουμ...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 23:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ έχω τραβήξει φωτό αλλά δεν ξέρω πως να την ανεβάσω.Πάντως άμα θες μπορούμε να συναντηθούμε και την άλλη βδομάδα κάποια μέρα να ανταλλάξουμε απόψεις και να οργαν΄ψσουμε το πως θα κινηθούμε. Εγω πάντως είμαι πολύ φτιαγμένος...!

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 16:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ.....

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΚΑΠΑΚΙΑ (ΟΧΙ ΟΛΑ) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.

ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ....

Ο ΛΟΓΟΣ/ ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΠΟΛΛΟΙ...
Ο ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΗΜΑΔΕΨΟΥΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟΝ Η ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ..


Ο ΦΙΛΟΣ Hermes ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΝΤΑΛΦΑ.
ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΣΑΙΩΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ....

Ο ΜΑΓΟΣ ΜΕΣΑ ΕΚΕΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΑΙ.....
ΠΕΡΙ ΚΑΛΟΥ Η ΚΑΚΟΥ 5-ΑΛΦΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ....
ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΥΛΗΣ.....
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΚΟ....
ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ Hermes.....

quote:
Υ.Γ.
Μην ξεχναμε πως το πενταγραμμο εχει πολλες φορες χρησιμοποιηθει
απο ταγματα και οργανωσεις οπως, Illuminati, Masons, Scions, O.T.O.
Golden Dawn, Sons of Zaion,(ΠΜΩ ΥΒ ΛΒΙΒΣΤΒΥΒ!!!)....e.t.c.
Τα συμπερασματα δικα σας...

ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ/ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΟ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ???????????

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΕΥΚΟΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ



Φίλε Συντονιστή, στο βιβλίο του DAN BROWN "ILLUMINATI" ο συγγραφέας αναζητεί το κρυσφήγετο των Πεφωτισμένων βάση των γλυπτών του Bernini που υπήρχαν διάσπαρτα στη Ρώμη κι αποτελούσαν τα "σημάδια" για να του δείξουν το δρόμο. Εδώ βέβαια δεν είναι Ρώμη, ούτε βέβαια κι εμείς μυθιστοριογράφοι, αλλά αν, λέω αν, κάνουμε ένα "συσχετισμό" κι αυτά τα καπάκια οδηγούν κάπου, που είναι αυτό το κάπου; Φυσικά δεν λέω ότι εδώ υπάρχουν οι Πεφωτισμένοι όπως τους παρουσιάζει ο παραπάνω συγγραφέας, αλλά μήπως είναι σημάδια, όπως λες, αν κατάλαβα, καλά για κάποια Τάγματα ίσως, που οδηγούν κάπου ή δείχνουν κάτι;
Εγώ πάντως προβληματίστηκα για το αν είναι απλή σύμπτωση ή όχι η χρησιμοποίηση της 5άλφας, έστω και με τον όρθιο συμβολισμό της που παρεπιπτόντως, έχω διαβάσει ότι χρησιμοποιείται στη Λευκή Μαγεία (το αν έχει διαφορά τώρα η Λευκή από τη Μαύρη, είναι άλλη συζήτηση).
Τελικά καταλήγω στο κανένα συμπέρασμα. Δυστυχώς, δεν γνωρίζουμε τι γίνεται και απλά εικάζουμε. Χωρίς, βέβαια, αυτό να σημαίνει ότι γινόμαστε "γραφικοί" μέσα από αυτή μας την αναζήτηση. Απλά θα ήθελα κάποια στιγμή για όλα όσα συζητάμε εδώ, να βγει κάποιος να πει: "ναι ρε παιδιά, είναι έτσι (κι αναφέρομαι σε όλα τα θέματα που παρατίθενται στο esoterica),ή δεν είναι έτσι".

ανήσυχη7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2004, 18:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια να προσεχετε μη χτυπησετε σε καμια κολονα οταν περπατατε με το κεφαλι κατω ψαχνοντας τα καπακια. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2004, 12:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι μου γεια σας...

Πλακα θα ειχε να ειναι ολα μια πλεκτανη και εμεις να καθομαστε
να ασχολουμαστε με αυτο το θεμα,ενω πισω απο την πλατη μας καποιοι
να χαμογελουν με τις διαλεξεις μας...Βεβαια αυτο ειναι μια υποθεση.
Παραλληλα μπορει να σκεφτει κανεις πως αν πραγματικα ισχυει η θεωρια
των καπακιων τοτε,ας κανουμε κατι ποιο δημιουργικο απο το να καθομαστε
να συνομιλουμε, δηλαδη ας βγουμε μια μερα στους δρομους ως γκρουπακι
να τα μελετησουμε απο πανοραμικη αποψη...Τι λετε?

He is named 1669Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2004, 17:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα να δεις τώρα...

Μια βόλτα τυχαία στη Γ'Σεπτεμβρίου, όχι πολύ μακριά, απ' το 40 ως το 60 Νο περίπου, "αποκάλυψε".

1. Καμμιά δεκαριά καπάκια ( μικρά, 20χ20 περίπου ) με εφτάφωτη λυχνία και τίποτε άλλο πέρα από αριθμούς.

2. Κανα-δυό μεγάλα με περίεργο σχήμα στη μέση.

καιιιιιιιιιι...

3. Αρκετά καπάκια με ΣΒΗΣΜΕΝΟ το σχήμα που (πιθανόν) υπήρχε στο κέντρο τους. Οταν λέμε σβησμένο, εννοούμε σβησμένο με τροχό, λειασμένο.

Αυτά κάνετε με αυτά που γράφετε. Αρχισαν να τα σβήνουν.

ΣΗΜ 1. Υπάρχουν 1-2 σημεία (Γ' Σεπτ. & Στουρνάρη έξω απο μια ALPHABANK), που φαίνεται οτι ήταν καπάκια εκεί ( απ' τα μικρά που λέγαμε ) και τώρα τπτ, σα να αφαιρέθηκαν πρόσφατα.
Αν τα πήρε κανένας από σας να τα πάει πίσω, λαμόγια.

ΣΗΜ 2. Το να κοιτάς κάτω έχει και τα καλά του. Μάζεψα καμμιά πενηνταριά ευρά και χαλβάδιασα κάμποσες ωραίες γάμπες.

ΣΗΜ 3. Εβγαλα και φωτο σε μερικά. Προσπάθησα να τις βάλω εδώ αλλά...πάπαλα.
Θα δοκιμάσω το τελευταίο:
Θα βάλω τις φωτο στην οθόνη και θα πατήσω "print screen". Φυλαχτείτε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2004, 23:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρώτησα πιο πριν αλλά μου φαίνεται πως κανείς δεν έδωσε σημασία. Πως μπορώ να βάλω φωτο στο Forum; Φίλε AvatarGR γιατί αργείς με την φωτογραφία; Ανυπομονώ να την δω.

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2004, 23:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να και ένα Ολλανδικό καπάκι... Jimmerlus καταρχήν πρέπει να φτιάξεις μια ιστοσελίδα κάπου πχ στα geocities του yahoo (έχει οδηγίες εκεί).Περνάς τη φώτο στη σελίδα σου,έρχεσαι εδώ,πατας αυτό το εικονίδιο]και τοποθετείς ενδιάμεσα στον κωδικό που θα σου δώσει, το url της φωτογραφίας σου.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2004, 00:21:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ανήσυχη7 ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ lamogio ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ.....

ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ???????

ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΟΡΠΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΝΗΓΟΡΟΥΝ ΤΑ ΣΧΗΜΑΤΑ.....

ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2004, 00:44:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χίλια ευχαριστώ φίλε Mercury!Είσαι πρώτος!

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2004, 00:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον εγω ειχα παει στη Σολωνος και επειδη κατι ειχα διαβασει για τα καπακια στο strange παλαιοτερα κοιταγα κατω .Ειδα αυτο που ειπατε με την εφταφωτη λιχνια σε ενα μικρο καπακι και ειδα και ενα αλλο καπακι, παλιμικρο , με κατι παραξενα σχηματα πανω σαν και αυτα που ειναι στο "signs" , την ταινια .
Επισης εχω ακουσει για παραξενα καπακια επι της Λουιζης Ριανκουρ.

Προτεινω να ψαξουμε για καπακια , να τα σημειωσουμε στον χαρτη και να δουμε τι μας δειχνουν ...δηλαδη ... ειναι γυρω απο ενα σημειο ? κτλ

Λοιπον , τι λετε?

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 19 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy