ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΣΕ ΚΑΠΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 19
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2006, 02:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο λογαριασμός kroko απενεργοποιήθηκε.
Ο λόγος για τον οποίο είχε παραμείνει ανοιχτός, σε συνδιασμό με το ότι ο ίδιος είχε δηλώσει πως δεν θα ξανασυμμετάσχει σε συζητήσεις, ήταν για την περίπτωση που θα ήθελε να απαντήσει σε κάποια ζητήματα και για να αποφευχθεί η εκ νέου δημιουργία λογαριασμών.
Οι υπόλοιποι λογαριασμοί που χρησιμοποιήθηκαν από τον άνθρωπο ο οποίος έγραφε με τον επίσης απενεργοποιημένο λογαριασμό "Βρίλ" έχουν κι αυτοί απενεργοποιηθεί.

Έχουν γραφτεί άλλωστε όλες οι λεπτομέρειες σχετικά με την απενεργοποίηση του λογαριασμού Βρίλ, που αφορούν και τις προϋποθέσεις, κάτω από τις οποίες θα μπορούσε ο άνθρωπος που χρησιμοποιούσε μεταξύ άλλων και αυτόν τον λογαριασμό, στο μέλλον να συμμετάσχει ξανά στην κοινότητα των forums με οποιονδήποτε λογαριασμό, στην περίπτωση που θα είχε βέβαια μία ειλικρινή και καλοπροαίρετη διάθεση για κάτι τέτοιο.
σχετικό μήνυμα

Στην περίπτωση που θα χρειαστεί να απαντηθούν κάποια ερωτήματα - όπως αναφέρθηκε πιο πάνω - θα ενεργοποιηθεί προσωρινά και μόνο για τον λόγο αυτό ο λογαριασμός kroko.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2006, 15:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

gigenis

λεω εγω τωρα ο σκεπτικιστης

μημπως μεσα στις τοσες σκεψεις περι μαγικων,αποκρυφυστικων,συνομοσιολογικων
ετυχε να σκεφτητε οτι ειναι απλα καλητεχνηματα;;

οπως ηταν τα καγκελα που ειχαν στις παλιες μαντρες;;;;
λεω μημπως;;;;



φιλε μου και συνΟλυμπιε γηγενη, κανεις λαθος!

ακριβως εξω απο το σπιτι της πεθερας μου στο χωριο της στην Κρητη, υπαρχει καπακι με το γιν-γιανγκ!!! (το εχω και σε φωτογραφια)

γεγονος που αποδεικνυει τις υποψιες μου οτι η πεθερα μου ειναι μελος των βουδιστων-σατανιστων της λευκης αδελφοτητας που εχει την βαση της κατω απο την λευκη πυραμιδα στην ερημο του τακλαμακαν

το συγκεκριμενο καπακι κρυβει την εισοδο του τουνελ μεσω του οποιου η πεθερα μου πεταγεται στο τακλαμακαν (την ειδα νυχτα να μπαινει με τα νυχτικα και κατσαρωσε το μαλλι μου ) για να παρει εντολες και να πηγαινει κανα πιατο οματιες στον μικρο Γιωργακη (που τις τρελενεται)


quote:

satyros

Μήπως τα καπάκια αυτά δεν εχουν κανέναν παραπάνω ρόλο έκτός από τον ομολογουμένως τεράστιο ρόλο που μπορεί να έχει οποιοδήποτε κομμάτι του πάζλ της πόλης επάνω στην αλληλεπίδραση της πόλης με τον εκάστοτε παρατηρητή;;
Δες το λίγο ολιστικά... Το θέμα της πόλης...




quote:

amalia

Ο λογαριασμός kroko απενεργοποιήθηκε.
Ο λόγος για τον οποίο είχε παραμείνει ανοιχτός, σε συνδιασμό με το ότι ο ίδιος είχε δηλώσει πως δεν θα ξανασυμμετάσχει σε συζητήσεις, ήταν για την περίπτωση που θα ήθελε να απαντήσει σε κάποια ζητήματα και για να αποφευχθεί η εκ νέου δημιουργία λογαριασμών.
Οι υπόλοιποι λογαριασμοί που χρησιμοποιήθηκαν από τον άνθρωπο ο οποίος έγραφε με τον επίσης απενεργοποιημένο λογαριασμό "Βρίλ" έχουν κι αυτοί απενεργοποιηθεί.



τωρα μπορουμε να κοιμομαστε ησυχοι, ε μπαμπακο?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2006, 17:48:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αν βαλω στην μαντρα μου καγκελα με σβαστικες ελα σε παρακαλω να τους εξηγησεις οτι προκειται περι απλου διακοσμητικου συμβολου το οποιο αντεγραψα απο το ιλιου μελαθρον

Πολύ ενημέρωμένο σε βρίσκω... είσαι μήπως συλλέκτης?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2006, 17:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και τα μαγικα κλπ συμβολα απλα καλλιτεχνηματα ειναι αλλα οχι μονο

η σβαστικα ας πουμε η το σφυροδρεπανο ειναι απλο διακοσμητικο συμβολο για σενα?


ναι ειναι απλα διακοσμητικα συμβολα
πχ ειχα ενα καταπληκτικο κεφαλι κριαριου(το ζωδιο μου) μενταγιον και μια νεκροκεφαλη μενταγιον(οχι το ζωδιο μου)
τα ειχα γιατι μου αρεσαν οπως ειταν φτιαγμενα δυστηχως <<χαθηκαν>>
ολα κατι συμβοληζουν το θεμα ειναι το αν εχουν δυναμεις

και για μενα δεν εχουν

πχ ενα σχεδιο οπλου δεν προκεται να μου κανει καμια ζημια

quote:
αν βαλω στην μαντρα μου καγκελα με σβαστικες ελα σε παρακαλω να τους εξηγησεις οτι προκειται περι απλου διακοσμητικου συμβολου το οποιο αντεγραψα απο το ιλιου μελαθρον


να εξηγησω σε ποιους;;
η σβαστικα συμβολιζει την περιστροφη δυστηχως εχει παρει κακο ονομα εξαιτιας της υοθετισης απο το τριτο ραιχ


quote:
για να το πω κι αλλοιως:

αν γεμιζε η αθηνα με σφυροδρεπανα δεν θα αναρωτιοσουνα ποιος ειχε την φαεινη ιδεα γιαυτη την διακοσμηση?


ελα μωρε ποσοι κουμουνιστες εχουν μεινει ποια;;
η η παπαρηγα η η κανελη η ο χαρυ κλην θα ηταν η αιτια


quote:
φιλε μου και συνΟλυμπιε γηγενη, κανεις λαθος!

ακριβως εξω απο το σπιτι της πεθερας μου στο χωριο της στην Κρητη, υπαρχει καπακι με το γιν-γιανγκ!!! (το εχω και σε φωτογραφια)

γεγονος που αποδεικνυει τις υποψιες μου οτι η πεθερα μου ειναι μελος των βουδιστων-σατανιστων της λευκης αδελφοτητας που εχει την βαση της κατω απο την λευκη πυραμιδα στην ερημο του τακλαμακαν

το συγκεκριμενο καπακι κρυβει την εισοδο του τουνελ μεσω του οποιου η πεθερα μου πεταγεται στο τακλαμακαν (την ειδα νυχτα να μπαινει με τα νυχτικα και κατσαρωσε το μαλλι μου ) για να παρει εντολες και να πηγαινει κανα πιατο οματιες στον μικρο Γιωργακη (που τις τρελενεται)


συνολυμπιε τζονυ αν αυτο ειναι αληθεια ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να φτιαξουμε τουριστικο γραφειο θα χεστουμε στο 50αευρο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SpyrosP
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2007, 02:45:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SpyrosP  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Den eixa dei oti yparxei afto to thema. Apla paratheto kapoies photos apo kapakia stin euriteri perioxi tou peiraia http://www.mediafire.com/?8zubzrrzmbjΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KrAiBoW
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2009, 08:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KrAiBoW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα και απο μένα.

βλέπω ότι το θέμα είναι αρκετά παλιό και σταματήσατε να "μιλάτε" για αυτό.

Σύντομα θα βάλω και γω φωτογραφίες απο καπάκια απο την περιοχή μου.


Περιοχή : Πατήσια.

Αναμονή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starlight
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2009, 22:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starlight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
parolo pou auto to thema vlepo pos exei kairo na thixtei apo ta loipa meli,arnoumai na pistepso pos einai kati to opoio apla eftase se koresmo...
den eimai i moni fantazomai pou pisteuei pos einai arketa periergo kai "gargalistiko" gia tin anthropini periergeia na sinanta stis ksthimerines diadromes stin poli simvola me panarxaia simasia diasparta.
sigoura oi perissoteroi simpolites mas den dinoun kamia simasia,oute kan exouna antilifthei tin parousia tous,eno kapoioi apo mas exoun kontostathei arketes fores,esto kai mono gia na anarotithoun ti akrivos na "markaroun" auta ta simvola...
sigekrimena tha anafertho ston eauto mou kai stin ekpliksi pou eniosa otan sinantisa to proto kapaki pou anti gia simvola eixe grammeno to eksis aplo "isis"...
eixa diavasei sto periodiko "mystery" an den me apata i mnimi mou os apantisi se kapoion anagnosti pou eixe steilei kapoio minima anaferomenos sta kapakia ana tis poleis,pos iparxei kai kapaki me to en logo onoma na anagrafetai stin epifaneia tou.otan loipon to antikrisa i idia kai malista sto simeio pou to eida,to idi iparxon endiaferon mou gia to thema anazopirothike kai to prosethese sta agapimena mou themata skepseis kai anazitisis...
sigoura me auto to minima mou den prosfero kati to idiaitero alla pisteuo pos gia tous fan ton "kapakion" i epomeni tous volta stis odo aiolou tha einai idiaitera apolaustiki!


tous thermous mou xairetismous sta meli tou forumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pRiMiTiVOsSs
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2009, 02:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pRiMiTiVOsSs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικα πιστευω πως ειναι ενα θεμα που δεν θα επρεπε να εχει παρει τοσο μεγαλες διαστασεις... Το οτι αυτα τα καπακια ειναι προιοντα καποιας παλιας καταστευαστικης εταιριας και απο κατω απλωσ περνανε καλωδια, σωληνες και αλλα 1002 τετοια σας φαινεται εντελως παραλογο? Επειδη 1 καπακι δν γραφει πανω Ο.Τ.Ε Δ.Ε.Η κτλ δεν σημαινει αυτοματα πωσ ειναι και παραξενο!!! Το μονο "μυστηκο" που μπορει να κρυβεται κατω τουσ ειναι: 1οικογενεια ποντικων, 2 κατσαριδες στον μηνα του μελιτος και μπολικη βρωμια! Τελοσ παντων δεν θελω να φανω καθετοσ και ακαταδεκτοσ αλλα πραγματικα πιστευω πωσ παμε να βγαλουμε απ τη μυγα ξυγκι ισα ισα για να χουμε κατι να ασχολουμαστε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 19 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy