ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΣΕ ΚΑΠΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 19
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 08:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Fae oso mporeis giati
Ayrio mporei na mi zeis...!

Φοβερό !

Μένω ΑΦΩΝΟΣ ... !

Α, ωραία, αλλά εγώ μένω Ιπποκράτους...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 08:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομίζω οτι είμαι υποχρεωμένος να αποδείξω σε κάποιον κάτι, ειδικά όταν αυτός ο κάποιος δεν έχει πεί ακόμα τίποτα το ουσιώδες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SEHRAZAD
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 09:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEHRAZAD  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ...
ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΣΗΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΓΙΑ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΡΑΚΤΟΡΩΝ Η' ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...ΠΡΑΓΜΑΤΙ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΒΡΙΘΕΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ Ο ΥΜΗΤΤΟΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ (ΩΣ ΒΑΣΗ?). ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΠΩΣ Ο ΥΜΗΤΤΟΣ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΜΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 09:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ...
ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΣΗΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΓΙΑ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Π.Χ. ΠΡΑΚΤΟΡΩΝ Η' ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...ΠΡΑΓΜΑΤΙ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΒΡΙΘΕΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ Ο ΥΜΗΤΤΟΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ (ΩΣ ΒΑΣΗ?). ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΠΩΣ Ο ΥΜΗΤΤΟΣ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΜΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...

έχει και στην Πατησίων σταρτιωτική βάση ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 12:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χα!
Κι όμως εκεί τέρμα Πατησίων στρατοπέδευε η 17νοε!


---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 12:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οτι υπάρχει, είναι παλιό και ότι καταστρέφεται ή εξαφανίζεται, αντικαθηστάται με κάτι καινούργιο, χωρίς αυτά τα σύμβολα όμως.

Kαπακι με διπλο πεντακτινο αστερι(κατεστραμενο απο τα αυτοκινητα που πατουσαν πανω) αντικατασταθηκε με 2 μικρα καπακια με πεντακτινο αστερι .

quote:

Α, ωραία, αλλά εγώ μένω Ιπποκράτους...


Ελα ρε γειτονα εγω μενω Μαυρομιχαλη.


ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ

Edited by - Underground on 07/03/2005 12:40:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 13:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν νομίζω οτι είμαι υποχρεωμένος να αποδείξω σε κάποιον κάτι, ειδικά όταν αυτός ο κάποιος δεν έχει πεί ακόμα τίποτα το ουσιώδες.

φοβερό επιχείρημα

να στηρίξεις τις απόψεις σου σού ζήτησα (επιστημονική απόδειξη τής υπόθεσης ονομάζεται)

αλλά δεν μάς είπες και τίποτα: "τα σύμβολα στα καπάκια είναι σύμβολα"

αυτό μάς είπες! χαίρω πολύ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 14:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω πως ακριβώς έτσι είναι το καπάκι της Πανόρμου Νταβέλη. Ίσως να είναι κ το ίδιο, αλλά νομίζω πως αυτό που λέω εγώ είναι λίγο μικρότερο. Ευχαριστώ για την κατατοπιστική φώτο.

Εγώ δεν έχω σκάνερ..

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 15:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χα!
Κι όμως εκεί τέρμα Πατησίων στρατοπέδευε η 17νοε!

Τι θά΄κανα χωρίς εσένα !

Ορίστε, βρήκαμε το χαμένο κρίκο !!!

Πρόσεξε τώρα τι θα πείς, γιατί έχει συνδεθεί και η 17Ν με τη σπηλιά του Νταβέλη, αυτή που ώς γνψστόν και αποδεδειγμένα εμφανίζονται και εξαφανίζονται ζωγραφίες στα τοιχώματα, Βέλγοι, Τρίλλ, θυσίες αρουραίων κλπ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 15:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

να στηρίξεις τις απόψεις σου σού ζήτησα (επιστημονική απόδειξη τής υπόθεσης ονομάζεται)

αλλά δεν μάς είπες και τίποτα: "τα σύμβολα στα καπάκια είναι σύμβολα"

αυτό μάς είπες! χαίρω πολύ!!


Είναι πάρα πολύ περισσότερα από αυτά που λές εσύ, π.χ. για τις μπύρες.

Και όσο και να ψάξω εδώ για "επιστημονική απόδειξη τής υπόθεσης".... καλά κρασιά.


Αμ το άλλο, το "να στηρίξεις τις απόψεις σου σού ζήτησα " το ξέρετε ????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 15:51:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Α, ωραία, αλλά εγώ μένω Ιπποκράτους...


Ελα ρε γειτονα εγω μενω Μαυρομιχαλη.

Πάντως με βάζει σε σκέψεις, οτι δε μένεις ΑΦΩΝΟΣ.

Χμμμ. Σίγουρα κάποιος ξένος νυστικός πράκτορας λεωφορείων θα είσαι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 16:10:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ μπλαμπλα ρε παιδακι μου. Το λύσαμε κι αυτο το μυστηριο.Πιάσε μια μπυρα ΧΧΧΧ. και παμε για άλλο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 16:16:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πολυ μπλαμπλα ρε παιδακι μου. Το λύσαμε κι αυτο το μυστηριο.Πιάσε μια μπυρα ΧΧΧΧ. και παμε για άλλο.

Εφτασεεεεεεε..... !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 16:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μενω αφωνος !!! πως καταλαβες οτι ειμαι ξένος νυστικός πράκτορας λεωφορείων ????????????
Κανα περιεργο εχεις δει γενικα στην περιοχη ?

ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 17:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μενω αφωνος !!! πως καταλαβες οτι ειμαι ξένος νυστικός πράκτορας λεωφορείων ????????????
Κανα περιεργο εχεις δει γενικα στην περιοχη ?

ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ


Ναι. Κάτι καπάκια με περίεργα σύμβολα απάνω, που ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 03:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!Θα ήθελα απλώς να εκφράσω την απορία μου όσον αφορά τον Vril.Φιλε VRIL τι σε έκανε και άλλαξες γνώμη για τα καπάκια;Λες:
quote:
Μήπως τελικά το σχέδιο πάνω στο καπάκι είναι το "συνθηματικό", η "αναγνώριση", που επεδίωξε ο κατασκευαστής του πρός αυτόν που "ξέρει"...
Δηλ. πάρτο από μένα, που ΕΙΜΑΙ ό τάδε και ΑΝΕΙΚΩ εκεί

Για τους "υπόλοιπους", είναι απλά κάποια σχέδια πάνω σε κάποια καπάκια, που ούτε ξέρουν τι σημαίνουν και οι περισσότεροι ούτε κάν τα έχουν προσέξει ...
Επίσης:


quote:

Είμαι σίγουρος οτι δεν έχεις δεί κάποιο καπάκι από κοντά.

Οτι τα έβγαλες από το μυαλό σου,

ναι,

νομίζω οτι δεν χρειάυεται να "βγάλω" καμία σχολή για να το καταλάβω.

Όχι, δεν κοιτάζω ούτε το δάκτυλο αλλά ούτε και το φεγγάρι...
Κοιτάζω εσένα !

Και προσπαθώ να καταλάβω, άν υπάρχει κανένας σοβαρός λόγος για να γράψεις αυτά που γραφεις, ΟΠΩΣ τα γράφεις !


Ομως μετά λες ότι τα καπάκια μάλλον είναι για:
quote:
Να χτυπάει στο μάτι και να λέει κάτι, σε αυτούς που το αναγνωρίζουν, το καταλαβαίνουν και το χρησιμοποιούν.

Και όχι απαραίτητα για το διαγωνισμό του πιό ... απίθανου


Να σου θυμίσω φίλε μου ότι κανείς δεν ξέρει γιατί είναι εκεί αυτά τα καπάκια,σε αντίθεση με τα σήματα του Κ.Ο.Κ., που γράφουν τον οργανισμό.Επίσης,δεν είναι πάνω από βόθρους,ή ΜΟΝΟ από βόθρους.Ακόμα: Το κάπάκι που γράφει ΜΑΝΟΣ ποιά χρήση έχει;Προς τί το ΜΑΝΟΣ; Ακόμα, δεν νομίζω να κουβαλούσε κανείς ένα ολόιδιο καπάκι με από το Παρίσι η το αντίστροφο.Το θεωρώ...παράλογο.Ασε που μοιάζει με ένα μασονικό σύμβολο όπως είπε ο STERM,το φυλαχτό του Ροτερινγκ.Κι όμως, τα δυο καπάκια είναι παρόμοια!(Ξέρεις ποια εννοώ).Κι αν όλα τα καπάκια έχουν απλώς ζωγραφιές:Το αστέρι με τις γυναίκες που χορεύουν ήταν απλώς μια έμπνευση;ΧΛΩΜΟΤΑΤΟ!!! Ακόμα κι αν δεν σημαίνουν τίποτα,αυτοί που τα σχεδίασαν σίγουρα ήξεραν από σύμβολα. Φίλε VRIL έχεις δίκιο ότι η συνομωσιολογία δεν βοηθάει, αλλά μερικά πράγματα δεν μπορεί να είναι τυχαία.Κάνουνε ΜΠΑΜ!

Α!Το καπάκι που βρίσκεται και στο Παρίσι και στην Ελλάδα,το είδα σήμερα σε ένα βιβλίο στον Παπασωτηρίου στην Πατησίων,νομίζω ο συγγραφέας λεγόταν Σταμος,δεν είμαι σίγουρος.Το βιβλίο πάντως μιλούσε για υπόγειες στοες στην Αθήνα,το βρήκα στον ημιόροφο για όποιον ενδιαφέρεται,και το καπάκι φιγουράριζε στο εξώφυλλο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 08:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Χα!
Κι όμως εκεί τέρμα Πατησίων στρατοπέδευε η 17νοε!

Τι θά΄κανα χωρίς εσένα !

Ορίστε, βρήκαμε το χαμένο κρίκο !!!

Πρόσεξε τώρα τι θα πείς, γιατί έχει συνδεθεί και η 17Ν με τη σπηλιά του Νταβέλη, αυτή που ώς γνψστόν και αποδεδειγμένα εμφανίζονται και εξαφανίζονται ζωγραφίες στα τοιχώματα, Βέλγοι, Τρίλλ, θυσίες αρουραίων κλπ.




Κάποτε ο κύριος Μπαλανος έγραφε στο site του ότι τον είχε επισκεφθεί Σάββας μαζί με τον αδελφό του Χριστοδουλο(χε,χε) για να αγοράσουν την κοσμική Βιοδυναμικη,καθως και ότι όταν περνούσε έξω από το σπίτι του αρχηγού Γιωτοπουλου(χωρίς να το ξέρει) ένιωθε την παγωμένη κακία που υπήρχε στο χώρο.
Το έψαξα αλλά δεν το βρήκα.
Μάλλον την κατέβασε τώρα την συγκεκριμένη ιστορία ,και εγώ δεν την θυμάμαι πλέον πολύ καλά.
Έχουμε και λέμε :
Καπακια,πεντελη,Νταβελης,17νοε,και Μπαλανος

Δαρβινος .

---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 09:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ti κάνω κ εγώ μια μικρή αναλφάβητη όταν οποίο καπάκι κ να σηκώσες θα βρείς ενα μασώνο΄, ένα λιακό κ ένα μπαλανό?

Θα προσθέσω κ έναν πολύ σχετικό Τάκη Ζαχαράτο !

... Μήπως είμαι ατάλαντη....

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 14:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δαρβινος .

Σ άρεσε, εεεε ????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 16:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από μένα.

Διάβασα όλες στις σελίδες, αλλά άκρη δεν έβγαλα... έψαξα και λίγο στο internet, χαμός γίνεται σχετικά με το θέμα.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι τα τελευταία χρόνια, άγνωστοι κλέβουν καπάκια από τους δρόμους σε Ινδίες, Χονγκ Κονγκ, Λονδίνο, ΗΠΑ κλπ. τι γίνεται βρε παιδιά;!

Εδώ θα βρείτε το γιατί (σύμφωνα με τον αρθρογράφο τουλάχιστον)
http://www.guardian.co.uk/uk_news/story/0,3604,1335156,00.html

Εδώ,
http://citypaper.com/news/story.asp?id=2405
υπάρχει ένα ενδιαφέρον άρθρο απο την Βαλτιμόρη-"Η ιστορία της τρύπας"- που ίσως σας λύσει κάποιες απορίες. Ο τύπος λέει ότι τα περισσότερα καπάκια της πόλης του, προέρχονται από τις Ινδίες. Επίσης έψαξε να βρει τι σημαίνει το "Τ" στα καπάκια της πόλης(πιθανόν και το "Κ" να έχει ανάλογη εξήγηση).


Δίνει και ένα σχετικό με το θέμα Ρώσσικο site.
http://sewers.artinfo.ru/
Ανάμεσα στις φωτογραφίες καπακιών έχει και κάποιες από Ελλάδα.

Μία έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον νομίζω.

*****************************************

*****************************************


Αλλες Ελληνικές από την ίδια ιστοσελίδα


και αυτή από την Κύπρο


Δεν θα μπω στα σενάρια συνομωσίας ακόμα, παρόλο που διαβάζω αυτές τις μέρες το Illuminati και έχω επηρεαστεί κάπως!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 17:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κακέ Vril, γιατί έχεις γίνει τόσο, μα τόσο «γκρίνιας»???


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~

Edited by - oneiric1 on 08/03/2005 17:07:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vidas
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 17:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vidas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος vidas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(επειδή το ξαναείδα …)


Είμαι σίγουρος οτι δεν έχεις δεί κάποιο καπάκι από κοντά.
Οτι τα έβγαλες από το μυαλό σου,
ναι,
νομίζω οτι δεν χρειάυεται να "βγάλω" καμία σχολή για να το καταλάβω.


ΕΩΣ ΚΑΛΟΣ Ε!!! (ΒΟΘΡΑ ΤΖΗΣ) ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΑΠΑΚΙΑ
ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ …….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 17:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΥΟΜΙΛΑΦΕΚΟΤΟΠΑΑΛΑΓΒΕΑΤΑΤΥΑΑΛΟ
test …
ΑΥΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΑ

Ρε, με δουλεύετε ???

Τι λέει λοιπόν ????

Άντε μην ανοίξω το κουτάκι με τις καρπαζιές !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 17:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κακέ Vril, γιατί έχεις γίνει τόσο, μα τόσο «γκρίνιας»???

Είναι επειδή μου έλλειψες, μπρέ !


quote:


* Ειρήνη *


Αν είναι να μου έρθεις στη Σπηλιά, βάλε κάτι πάνω σου μην κρυώσεις (οι ιπποκόμοι μου πουντιάσανε ήδη), αλλά προπάντων στους ώμους σου, μην την πάθεις όπως η Κατερινούλα ... !

Μην μου γίνεις δηλ. η "καημένη η Ειρηνούλα", που τα μυτερά βράχια έσκιζαν τις σάρκες της, όπου δεν την σκέπαζε η τοσοδούλα φουστίτσα της".

Α, και που είσαι. Μη κοιτάς που τις νύχτες του Δεκέμβρη κάνει ζέστες και πάνε νύχτα οι κοπέλες στη Πεντέλη με μπλουζίτσες. Το Μάρτη κάνει κρύο. Όχι αστεία !

ο παπα-Βρίλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vidas
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 18:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vidas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος vidas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΟΜΙΛΑΦΕΚΟΤΟΠΑΑΛΑΓΒΕΑΤΑΤΥΑΑΛΟ
Θα πει ΟΛΑΑΥΤΑΤΑΕΒΓΑΛΑΑΠΟΤΟΚΕΦΑΛΙΜΟΥ
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ
ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΡΕ VRIL

Α ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 18:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[..]

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι τα τελευταία χρόνια, άγνωστοι κλέβουν καπάκια από τους δρόμους σε Ινδίες, Χονγκ Κονγκ, Λονδίνο, ΗΠΑ κλπ. τι γίνεται βρε παιδιά;!

[..]


Αναμενόμενο.. με την συγκεκριμένη «υστερία» κάποια καπάκια θα αρχίσουν να αποκτούν συλλεκτική αξία.. ..

Για εμένα η ιστορία έχε λήξει (το βλέπω ως φωτογραφικό.. χόμπι!! –βίτσια είναι αυτά), θεωρώ πάντως ότι αφενός το σύμβολο υποδεικνύει την εγκατάσταση (και εδώ μπορεί να σκεφτείτε ότι θέλετε –πχ. 2 Πεντάλφα = υπόγειες στοές ή 1 Πεντάλφα = κοινός.. «βόθρος».. 1 Πεντάλφα ΜΑΝΟΣ = Γειτονία με ΜΑΣΟΝΟΥΣ ή Χυτήριο ΜΑΣΟΝΟΥ κ.α., Πεντάλφα ή/και Α = Χυτήρια Τάδε κτλ.. –λέμε τώρα..) που προστατεύει το καπάκι ενώ ενδεχομένως λειτουργεί ως talisman προς χθόνιες οντότητες που οι παλαιότεροι αποδέχονταν ως υπαρκτές. Αυτή η πρακτική ήταν ιδιαίτερα διαδεδομένη στο παρελθόν (για αυτό όσα καπάκια έχω συναντήσει είναι «κάποιας ηλικίας») αλλά με την είσοδο του κρατικού φορέα σταδιακά εγκαταλείφθηκε συνεχιζόμενη στις ιδιωτικές εγκαταστάσεις και σε προϋπάρχοντα δίκτυα (για αυτό εντοπίζω αρκετά σε αυλές παλιών οικιών). Με τον καιρό έγινε συνήθεια των χυτηρίων (όπως και διάφορα άλλα σύμβολα) και εξαπλώθηκε παντού..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 19:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΥΟΜΙΛΑΦΕΚΟΤΟΠΑΑΛΑΓΒΕΑΤΑΤΥΑΑΛΟ
Θα πει ΟΛΑΑΥΤΑΤΑΕΒΓΑΛΑΑΠΟΤΟΚΕΦΑΛΙΜΟΥ
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ
ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΡΕ VRIL

Α ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ


Και γώ τι είπα ρε μάστορα ???


Edited by - Vril on 08/03/2005 19:11:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vidas
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 20:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vidas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος vidas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΙΠΕΣ
ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ
ΤΙ ΛΕΣ?

ΞΑΝΑΜΕΛΕΤΗΣΕ ΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ
ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΞΑΝΑΡΘΕΙΣ
ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 21:10:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε vril βγαλε μια φωτογραφια το καπακι με την πενταλφα μεταξυ χαρ.τρικουπη και ερεσου (στην στοα) και ανεβασε την στο site .

THANKS !

ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 21:30:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΙΠΕΣ
ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ
ΤΙ ΛΕΣ?

ΞΑΝΑΜΕΛΕΤΗΣΕ ΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ
ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΞΑΝΑΡΘΕΙΣ
ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ


Το να προσπαθήσω να συνενοηθώ μαζί σου,
είναι σα να θέλω να μάθω σε ένα ψάρι ποδήλατο.

Εσύ μπήκες εδώ μέσα για να τσακωθείς. Λές και με ξέρεις και από χτές !
Και με κεφαλαία γράμματα παρακαλώ !

Λυπάμαι, εγώ δε συμμετέχω σε τέτοιου επεπέδου "συζητήσεις".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 19 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy