ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 4".
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2008, 21:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter
quote:
Όσο για τον Πατροκοσμά, τι να πω, κρίμα που υβρίζεται άγιο της φυλής σας...
Ακριβώς "υβρίζεται", δεν βρίζουμε "εμεις" μόνος του έχει εκτεθεί με τις λεγόμενες προφητείες. Εκτός αν έχουν παραποιηθεί όπως λέει ο φίλος Predator (το οποίο μάλλον είναι το πιθανότερο κατ εμέ)
quote:
Ή μπαίνεις έτσι για εφέ;

Για εφέ μπαίνω... Για την ακρίβεια δεν έχω τι να κάνω,και που και που καταθέτω τις απόψεις μου... Νομίζω δημοκρατία έχουμε και ισχύει η ελευθερία της γνώμης! Έτσι δεν είναι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2008, 22:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter
Αφού λοιπόν θεωρείς ότι ξεφέυγω απ το θέμα, πές μου λοιπόν εσύ ο οποίος ενστερνίζεσαι τους προφήτες, αν κάποιος προφήτης, καζαμίας μελλοντολόγος χαρτορίχτρα κτλ. είχε προβλέψει το χτύπημα τω δίδυμων πύργων που έγινε στην New York;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2008, 23:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτό που εννοούσα αγαπητέ μου Richter, ήταν ότι αφού
δεν πιστεύεις σε προφητείες, πως μπαίνεις σε ένα τέτοιο θέμα..
Τα γνωστά δλδ, τι ενδιαφέρον μπορεί να έχει για σένα αυτό;

Φίλε μου PREDATOR, είτε πιστεύεις ότι υπάρχουν οι προφητείες του
Πατροκοσμά είτε όχι .. Θα έλεγα ότι είναι απλό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 10:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Αφού λοιπόν θεωρείς ότι ξεφέυγω απ το θέμα, πές μου λοιπόν εσύ ο οποίος ενστερνίζεσαι τους προφήτες, αν κάποιος προφήτης, καζαμίας μελλοντολόγος χαρτορίχτρα κτλ. είχε προβλέψει το χτύπημα τω δίδυμων πύργων που έγινε στην New York;


Εδω επρεπε να το θεσεις αλλιως!


Μπορει να ειχε γραφει κατι για αυτο το θεμα... αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα ειχε προβλεφθει οτι το "χτυπημα" θα ηταν στημμενο απο την Μυστικη Κυβερνηση των ΗΠΑ, για να ξεκινησουν ενα πολεμο εναντια στα Ασιατικα Εδαφη, με προφαση μεν την "καταδικη" της τρομοκρατιας, με σκοπο (αντικειμενικο) δε, τον ελεγχο αυτης της "πλουσιας" σε πλουτοπαραγωγικα κοιτασματα περιοχης


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν

Edited by - PREDATOR on 15/10/2008 10:09:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 10:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:


Φίλε μου PREDATOR, είτε πιστεύεις ότι υπάρχουν οι προφητείες του
Πατροκοσμά είτε όχι .. Θα έλεγα ότι είναι απλό...


Δεν ειναι ετσι και μπορω να στο εξηγησω.

Μπορει να πιστευεις στην Αποκαλυψη του Ιωαννη... αλλα δεν νομιζω οτι πιστευεις σ' αυτον που λεει (μεταφραζοντας) οτι η Αποκαλυψη θα γινει το 2012... λογω των "σημειων".


Απο οσο ξερω, ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ δεν κατεγραψε ΕΠΙΣΗΜΗ ΗΜΕΡΩΜΗΝΙΑ ή ΩΡΑ!


απο κει και περα, το "μυαλο" καποιων παιζει επικινδυνα, προκαλωντας και την φασαρια (παραδειγμα το οτι γινεται και στο Εσωτερικα)


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 10:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter
Αγαπητέ Predator προφήτης για μένα είναι αυτός ο οποίος προλέγει τα μέλλοντα... Αν δεν γίνει συγκεκριμένος σε κάποια πράγματα δεν είσαι προφήτης άλλα τσαρλατάνος. Έχω διαβάσει πολλές προφητείες οι περισσότερες είναι άσχετες μεταξύ τους, έχουν άλλη εξέλιξη μιλάνε για διαφορετικά πράγματα έχουν πρωταγωνιστές διαφορετικά έθνη κτλ.... Εχω καταληξει στο συμπέρασμα ότι πρόκειται για ανοησίες, ανθρώπινα κατασκευάσματα τις οποιες εκμεταλλέυονται κάποιοι επιτήδειοι για εμπορικούς κυρίως λόγους!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 11:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητοί μου φίλοι, λέγαμε για το αν πιστεύετε στις
προφητείες, όχι πως τις εξηγεί ο καθένας... Αλλά πες, τοποθέτηση
χωρίς καρφωμα, δεν γίνεται..
Ἑγώ πάντως, προσωπικά δεν πάω τα άτομα που ενώ δεν πιστεύουν κάτι, μπαίνουν
και κάνουν διάλογο, ή παριστάνουν τους ιθύνοντες... Αν έχετε τα κοτσια,
για τοποθετηθείτε...
Καλέ μου PREDATOR, είναι καλύτερα πιστεύεις να κάνουμε αναμετάδοση των
ειδήσεων;τις διαβάζουμε όλοι στις εφημερίδες, δεν χρειάζεται τέτοιος κόπος...
Επι των προφητειών είπαμε ότι έχουν γρφτεί προ αιώνων κι είναι λογικό οι
αποκλίσεις ετών να υπάρχουν, όταν προσπαθεί κανείς να τις ερμηνεύσει ή
εξηγήσει... Βέβαια, έχει σημασία ότι αυτός ασχολείται, ενώ οι αλλοι,
φραπεδιά και κριτική...
Μουρατίδης που σας χρειάζεται....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 16:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:
Μουρατίδης που σας χρειάζεται....

βρηκες και εσυ ανθρωπο να πεις!


quote:
Επι των προφητειών είπαμε ότι έχουν γρφτεί προ αιώνων κι είναι λογικό οι
αποκλίσεις ετών να υπάρχουν, όταν προσπαθεί κανείς να τις ερμηνεύσει ή
εξηγήσει...


το θεμα ομως ειναι οτι τα "σημεια των καιρων" που αναφερονται στις περισσοτερες προφητειες, ειναι επαναλαμβανομενα (βεβαια, αναλογα με την εποχη-χρονιά, αλλαζουν και τα δεδομενα).

Αλλα μεχρι τωρα τουλαχιστο, δεν εχει γινει κατι το συνταρακτικο, οσο αφορα το ΘΕΜΑ μας (Ελλαδα vs Τουρκια)

μονο καποια εκατερωθεν διανηματα (ητοι, "επιλυση επι χαρτου").

Κανεναν δεν ωφελει να γινει πολεμος... Πιστευω οτι και απο την αντιθετη πλευρα του Αιγαιου, το ιδιο σκεφτονται και οχι πως να ετοιμασουν το "ντου" εναντιον μας!

Πρεπει κατι να γινει το ΕΞΑΙΡΕΤΟ στην Τουρκια, κατι που θα εχει προκληθει οχι απο αμεσως προβλημα, αλλα απο συσσωρευση χρονιων προβληματων, ωστε να "εκραγουν" τοσο πολυ για να προκαλεσουν τον πολεμο...

Ακομα και το "χρονιο" προβλημα με τους Κουρδους, δεν μπορουν να σταματησουν!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 17:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
" Μουρατίδης που σας χρειάζεται...."


βρηκες και εσυ ανθρωπο να πεις!
"...Πλάκα κάνουμε φίλε PREDATOR....

Όσο για τα γεγονότα μια φορά θα γίνουν, έχουν γραφτεί πολλά κι έχουν
γίνει δεκάδες "προβλέψεις" ( όπως κι από έμένα) για το πότε... Αυτό όμως,
δεν αναιρεί το ότι θα γίνουν... Είναι αποδεκτό,ότι θα γίνει αφού έχουν
επαληθευτεί και υλοποιηθεί αρκετές από αυτές
τις προφητείες...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 19:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
και ποιος δεν μας λεει οτι μπορει να γινουν μετα απο 50 ή 100 χρονια!


ειχαν βγει καποιοι και λεγαν οτι (για το 2004) οτι ηταν σιγουρα αυτη η χρονια
τα ιδια ειχαν πει και για το 2005 και για το 2006 και για το 2007!


και φυσικα, καθενας απο αυτους (καθε χρονο και διαφορετικος) αφου δεν ειχε γινει τιποτα, εξαφανιζονταν στην ληθη


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 19:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974
@ PREDATOR

quote:
Μπορει να ειχε γραφει κατι για αυτο το θεμα... αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα ειχε προβλεφθει οτι το "χτυπημα" θα ηταν στημμενο απο την Μυστικη Κυβερνηση των ΗΠΑ, για να ξεκινησουν ενα πολεμο εναντια στα Ασιατικα Εδαφη, με προφαση μεν την "καταδικη" της τρομοκρατιας, με σκοπο (αντικειμενικο) δε, τον ελεγχο αυτης της "πλουσιας" σε πλουτοπαραγωγικα κοιτασματα περιοχης

Δηλαδή το ότι ο Πατακός έβαλε ζάχαρη μέσα στα ντεπόζιτα απο τα τανκς που είχε στο Κιλκίς, κι έριξε μετά το φταίξιμο στους κομμουνιστές, είναι για σένα άξιο προφητείας, αλλά το πραξικόπημα που έκανε μετά, όχι;;



“Why do my eyes hurt?”

“You’ve never used them before.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 20:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:


Δηλαδή το ότι ο Πατακός έβαλε ζάχαρη μέσα στα ντεπόζιτα απο τα τανκς που είχε στο Κιλκίς, κι έριξε μετά το φταίξιμο στους κομμουνιστές, είναι για σένα άξιο προφητείας, αλλά το πραξικόπημα που έκανε μετά, όχι;;



“Why do my eyes hurt?”

“You’ve never used them before.”


εντελως αστοχο και ασχετο το ενα με το αλλο!

καταρχας, ανεκαθεν υπηρξαν προφητειες (ως συμβολικες) για την πτωση των ΗΠΑ (ακομα για για τους 2 "Ατσαλινους Πυργους-Γιγαντες") ενω για την Ελληνικη Χουντα δεν ειχε υποθει κατι συγκεκριμενο!


Επιπλεον, η δολιοφθορα των Αρματων με "ζαχαρη" και την υποδειξη ως ενοχων τους Κομμουνιστες, δεν συντελεσε στο Πραξηκοπημα, παρα μονο μετα την απραγεια που υπηρχε, και την "πλακα" που σκαρωσαν Παλατι και Πρωθυπουργος, που καθε 3 μηνες μας τραβουσαν για "Εκλογας"...


Ουτε ειχαν καποιο αντικειμενικο σκοπο η τριαρχια ουτε ειδικο σκοπο!


Ενω στις ΗΠΑ ηταν ξεκαθαρος (για τους εκτος της χωρας) ποιοι ηταν οι λογοι!


Δεν μπορεις να συγκρινεις τα 2 γεγονοτα γιατι δεν αποτελουν το ιδιο πραγμα!

και κακως που το ανεφερες! γιατι δεν εχω πει ποτε κατι για την Χουντα ουτε οτι την συμμεριζομαι



H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 21:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτό λέμε φίλε μου PREDATOR, ότι κοιτάμε ποιός θα βγεί σωστός και
ποιός λάθος, λές κι όταν γίνουν οι πόλεμοι που περιμένουμε να
γίνουν, θα χαρεί κανένας... Όλοι τα ίδια θα περάσουμε, απλά καλά
θα είναι να ξέρουμε πως γίνονται και τι μπορούμε να κάνουμε, γιατί
δεν ξέρουμε τι να κάνουμε σε περίπτωση πολέμου... Θα δούμε κωμικοτραγικά
και σκληρά πράγματα...
Αυτο συζητάμε, μέσα απο όσα έχουν προφητευτεί... Οι κρίσεις ανθρώπων,
καταντά κουτσομπολιό. Νομίζω;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2008, 14:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974
@ PREDATOR

quote:
καταρχας, ανεκαθεν υπηρξαν προφητειες (ως συμβολικες) για την πτωση των ΗΠΑ (ακομα για για τους 2 "Ατσαλινους Πυργους-Γιγαντες") ενω για την Ελληνικη Χουντα δεν ειχε υποθει κατι συγκεκριμενο!

Εκτός απο μία προφητεία του Νοστραδάμου, η οποία κυκλοφόρησε στο ιντερνετ και αποδείχθηκε ότι κυκλοφόρησε εκ των υστέρων, δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο. Μπορείς να μου υποδείξεις σε ποιές προφητείες αναφέρεσαι;

quote:
Επιπλεον, η δολιοφθορα των Αρματων με "ζαχαρη" και την υποδειξη ως ενοχων τους Κομμουνιστες, δεν συντελεσε στο Πραξηκοπημα, παρα μονο μετα την απραγεια που υπηρχε, και την "πλακα" που σκαρωσαν Παλατι και Πρωθυπουργος, που καθε 3 μηνες μας τραβουσαν για "Εκλογας"...

Πρόκειται για μια σειρά απο προβοκατόρικες ενέργειες, οι οποίες δώσανε το δικαίωμα στον Γ. Παπαδόπουλο να βγει και να πει το περίφημο: "Σώσαμε την Ελλάδα απο τον γκρεμό, διότι η Ελλάς εκινδύνευε απο τον κομμουνισμόν..."

quote:
Δεν μπορεις να συγκρινεις τα 2 γεγονοτα γιατι δεν αποτελουν το ιδιο πραγμα!

και κακως που το ανεφερες! γιατι δεν εχω πει ποτε κατι για την Χουντα ουτε οτι την συμμεριζομαι


Κι εγώ πιστεύω ότι το χτύπημα του WTC ήτανε προβοκάτσια, για να δικαιολογηθεί το χτύπημα στο Αφγανιστάν και στο Ιράκ, τα οποία ήτανε αναγκαία για την Αμερική... Επίσης πιστέυω ότι και το πραξικόπημα στην Ελλάδα ήτανε αναγκαίο για την Αμερική. Δύο γεγονότα που "πιάνονται" απο προβοκάτσια και ανήκουνε στην γνωστή ανεπίσημη πολιτική των ΗΠΑ έχουνε νομίζω αλληλουχία. Το θέμα είναι εάν είναι άξια προφητειών. Το να γνωρίζει κάποιος ότι ένα κράτος, το οποίο είναι η μητρόπολη του οικονομικού φιλελευθερισμού, κάνει πολέμους και διοργανώνει στρατιωτικά πραξικοπήματα σε όλον τον κόσμο, ακριβώς για να διαιωνίζει αυτό το οικονομικό του σύστημα, δεν είναι ζήτημα προφητικού χαρίσματος... Αυτό το έχουνε "προφητέψει" κάποιοι οικονομολόγοι ήδη απο τον προπερασμένο αιώνα.

Αυτό ήθελα να πω, και όχι να σου επιρρίψω φιλοχουντική ιδεολογία...



“Why do my eyes hurt?”

“You’ve never used them before.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2008, 18:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αλήθεια έχετε προσέξει το τελευταίο διάστημα ότι
πολλά πλοία των Ρώσων κατεβαίνουν στη Μεσόγειο;Και
φυσικά, οι νατοικές και αμερικανικές δυνάμεις,φαντάζομαι
αυξάνονται επίσης... Εκείνη προφητεία που έλεγε "όταν δείτε το
χιλιάρμενο στο Αιγαίο, τότε είναι κοντά το ποθούμενο..."
υπάρχει περίπτωση να έρχεται ως πρώτο βήμα αντιπαράθεσης
Ρωσίας -Δύσης και να προηγείται των υπολοίπων γεγονότων...
Να είναι η αρχή.
Γιατί και ο Οκτώβρης παίζει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2008, 21:05:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:

Αλήθεια έχετε προσέξει το τελευταίο διάστημα ότι
πολλά πλοία των Ρώσων κατεβαίνουν στη Μεσόγειο;Και
φυσικά, οι νατοικές και αμερικανικές δυνάμεις,φαντάζομαι
αυξάνονται επίσης... Εκείνη προφητεία που έλεγε "όταν δείτε το
χιλιάρμενο στο Αιγαίο, τότε είναι κοντά το ποθούμενο..."
υπάρχει περίπτωση να έρχεται ως πρώτο βήμα αντιπαράθεσης
Ρωσίας -Δύσης και να προηγείται των υπολοίπων γεγονότων...
Να είναι η αρχή.
Γιατί και ο Οκτώβρης παίζει....

9 και νύχτωσε που λέγαμε και στον στρατό μετά (μόλις περάσει ο οκτώβρης)ξεκίνα για τον μάιο και μετά για το βόδι στο αλώνι και το άλογο στο σαλούν ή όπως αλλιώς τα λέτε αυτά τα "προφητικά" κάθε χρόνο

άντε και καλά μυαλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2008, 22:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Με γειά σου!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2008, 23:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:

Με γειά σου!!!

πάρε εσύ καινούργια μυαλά και με γεια σου θα σου πω και καλοσκέφτηκα θα σου πω και ότι θες,μην στεναχωριέσαιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2008, 10:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Στην ηλικία μου για καινούργια μυαλά είναι λίγο
δύσκολο, αλλά εσύ προλαβαίνεις, νομίζω φίλε μου άθεε...
Επι του θέματος, η κρίση που άρχισε μεταξύ ΗΠΑ και Ρωσίας,
μόνο με αναμέτρηση μπορεί να λυθεί. Το πότε δεν το ξέρουμε,
αλλά μοιάζει κοντά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2008, 11:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:


Εκτός απο μία προφητεία του Νοστραδάμου, η οποία κυκλοφόρησε στο ιντερνετ και αποδείχθηκε ότι κυκλοφόρησε εκ των υστέρων, δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο. Μπορείς να μου υποδείξεις σε ποιές προφητείες αναφέρεσαι;


δεν παιζει ρολο στο οτι υπηρξαν καποιοι συγκεκριμενοι που το ειπαν!
απλα το "προ-ειπαν" πολλα προσωπα, ακομα και οι ιδιοι οι "μαυροι" των ΗΠΑ (λεγε με G. Bush για παραδειγμα)

quote:
Πρόκειται για μια σειρά απο προβοκατόρικες ενέργειες, οι οποίες δώσανε το δικαίωμα στον Γ. Παπαδόπουλο να βγει και να πει το περίφημο: "Σώσαμε την Ελλάδα απο τον γκρεμό, διότι η Ελλάς εκινδύνευε απο τον κομμουνισμόν..."
quote]


ναι, αλλα δεν ηταν επ' αυτου ο λογος που την 21η Απριλιου, 3 ατομα κανανε το Πραξικοπημα! Και ποτε δεν υπηρχε περιπτωση να "κερδισει" ο Κομμουνισμος! Βαλε και επιπλεον στα υπ' οψιν σου, οτι πρωτεργατης ηταν ο Βασιλιας... που μ' αυτον επικεφαλιν του Κρατους, Κομμουνισμος δεν θα υπηρχε ποτε σε Κυβερνηση!

Αρα, αυτο συνεπαγεται οτι κατι αλλο ηθελαν να "κρυψουν" και να "κτυπησουν"

quote:
Δεν μπορεις να συγκρινεις τα 2 γεγονοτα γιατι δεν αποτελουν το ιδιο πραγμα!

και κακως που το ανεφερες! γιατι δεν εχω πει ποτε κατι για την Χουντα ουτε οτι την συμμεριζομαι


Κι εγώ πιστεύω ότι το χτύπημα του WTC ήτανε προβοκάτσια, για να δικαιολογηθεί το χτύπημα στο Αφγανιστάν και στο Ιράκ, τα οποία ήτανε αναγκαία για την Αμερική... Επίσης πιστέυω ότι και το πραξικόπημα στην Ελλάδα ήτανε αναγκαίο για την Αμερική. Δύο γεγονότα που "πιάνονται" απο προβοκάτσια και ανήκουνε είναι εάν είναι άξια προφητειών.



Και ως αποτελεσμα, ειναι το Ιραν (που μαλλον, αν βγει ο Ομπαμα, θα μεινει για λιγο καιρο "ησυχο") και στο μελλον η Κινα (που μεχρι το 1945 ηταν ΣΥΜΜΑΧΟΣ των ΗΠΑ, στον πολεμο εναντια στην Ιαπωνια)...


Παρολο ομως που "φαινοταν" οτι η Χουντα ηταν βολικη (στα "φανερα") για τις ΗΠΑ... μας "πεταξανε" απο το ΝΑΤΟ, παρολο που η ομαδα του Παπαδοπουλου, βοηθησε (και μαλιστα ηταν και η αιτια) που ο Νιξον βγηκε Προεδρος, παρολο που οι στρατιωτικες αγορες ηταν κατα 95% απο τις ΗΠΑ... ΜΑΣ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ... και αυτο φανηκε το 1974, και εννοω την Κυπρο!



H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2008, 11:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Αλήθεια έχετε προσέξει το τελευταίο διάστημα ότι
πολλά πλοία των Ρώσων κατεβαίνουν στη Μεσόγειο;Και
φυσικά, οι νατοικές και αμερικανικές δυνάμεις,φαντάζομαι
αυξάνονται επίσης... Εκείνη προφητεία που έλεγε "όταν δείτε το
χιλιάρμενο στο Αιγαίο, τότε είναι κοντά το ποθούμενο..."
υπάρχει περίπτωση να έρχεται ως πρώτο βήμα αντιπαράθεσης
Ρωσίας -Δύσης και να προηγείται των υπολοίπων γεγονότων...
Να είναι η αρχή.
Γιατί και ο Οκτώβρης παίζει....


να κοιταξεις λιγο καλυτερα τις πηγες σου φιλε μου!

Οι Ρωσοι, απο το Σεπεμβριο και μετα δεν ξαναβγηκαν στην Μεσογειο.... Δεν περασαν τα Στενα των Δαρδανελλιων, ουτε του Γιβραλταρ!

Καθονται ησυχοι (προς το παρων τουλαχιστο)!

Οι ΗΠΑ ουτως ή αλλως, εχουν 2 Στολους (1 στον Περσικο και 1 στη Μεσογειο) απο ανεκαθεν!


Ομως τα πραγματα ειναι "πολυ πολυ μακρυα" απο το να ειναι "θερμα"


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2008, 14:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Όχι απλά πέρασαν πολλα ρωσικά καράβια απο τη μεσόγειο,
αλλά τώρα βρίσκονται στη Λιβύη, αλλά παραμενουν στη λεκάνη
της μεσογείου για ασκήσεις...
Eσύ έλεγξε τις πηγές σου φίλε PREDATOR....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2008, 16:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Όχι απλά πέρασαν πολλα ρωσικά καράβια απο τη μεσόγειο,
αλλά τώρα βρίσκονται στη Λιβύη, αλλά παραμενουν στη λεκάνη
της μεσογείου για ασκήσεις...
Eσύ έλεγξε τις πηγές σου φίλε PREDATOR....


αν εννοεις εκεινα που ειχαν ερθει τον Ιουλιο του 2008, εχουν επιστρεψει στην βαση τους! (συμφωνα με το περιοδικο ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ & ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ)


Εχουν ηρεμησει τα πραγματα κατα πολυ, μιας και απο την Γεωργια (εξω απο τα λιμανια της) εχει αποχωρησει ο Στολος!


Μα γιατι δεν το βλεπετε οτι ακομα δεν προκειται να γινει κατι?


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2008, 19:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ PREDATOR, λέω για την αρμάδα που βγήκε στην Μεσόγειο την
βδομάδα που μας πέρασε και πέι για Τρίπολη Λιβύης, για ασκήσεις στη
δυτική μεσόγειο και μετά ΚΑΡΑΙΒΙΚΉ γα ασκήσεις με την Βενεζουέλα...
Έχει γίνει τρεις μέρες μετά τη δήλωση Μεντβέντεφ, περί τέλους της
αμερικανικής κυριαρχάς στις θάλασσες...
Μένει στη Μεσόγειο και παραμένει και μετά απο ότι λέγεται...
Γι αυτο λεω για ενδεχόμενο μπάμ, με τη λογική ότι βρίσκονται πολύ κοντά και
στη θάλασσα ενώ η Ρωσία θέλει να δείξει ότι δεν μασάει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2008, 20:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter
Kαλά... ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ.....!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2008, 00:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974
@ PREDATOR

quote:
αν εννοεις εκεινα που ειχαν ερθει τον Ιουλιο του 2008, εχουν επιστρεψει στην βαση τους! (συμφωνα με το περιοδικο ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ & ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ)

Δηλαδή το περιοδικό "Στρατηγική και αμυντικά θέματα" είναι τόσο καλά ενημερωμένο ώστε να γνωρίζει και τις θέσεις των στόλων;;


@ Richter

quote:
Kαλά... ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ.....

...Ακόμα ένας καλά πληροφορημένος πράκτορας της ΜΙ6, που περιπαίζει τους μη ενημερωμένους;;;



“Why do my eyes hurt?”

“You’ve never used them before.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2008, 01:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974
Βρήκα ένα άρθρο με ημερομηνία 21.10 για όσους ενδιαφέρονται για τον Καύκασο.

http://georgiandaily.com/index.php?option=com_content&task=view&id=7699&Itemid=65

Στο τέλος του άρθρου λέει:

"Such attention from the ethnic Armenians of southern Georgia could give Moscow yet another lever on Georgia. At the very least, the Russian government’s ability to stimulate tensions and unrest there creates another headache for Tbilisi even if the Russian intelligence services do not do anything immediately."

Με λίγα λόγια το άρθρο λέει ότι οι Ρώσοι έχουνε γενικώς το δάκτυλο στη σκανδάλη και με φαγούρα...

Και κάτι ακόμα:
Ο Μεντγιέντεφ επισκέφτηκε χτες νομίζω την Αρμενία. Πολλοί λένε ότι με την αναγνώριση της Οσετίας μπορεί να οξυνθεί και η κατάσταση μεταξύ Αρμενίας και Αζερμπαϊτζάν για το Καραμπαχ.και μετά μπορεί να μπει και η Τουρκία στο παιχνίδι...

Τόσο ήσυχα δεν νομίζω ότι είναι τα πράγματα, αλλά ότι θα μπούνε οι Ρώσοι στην Πόλη και ότι μετά θα στρώσουνε χαλιά να περάσει μέσα ο Κοκός, και αυτό είναι λίγο παρατραβηγμένο...


“Why do my eyes hurt?”

“You’ve never used them before.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2008, 08:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Αγαπητέ PREDATOR, λέω για την αρμάδα που βγήκε στην Μεσόγειο την
βδομάδα που μας πέρασε και πέι για Τρίπολη Λιβύης, για ασκήσεις στη
δυτική μεσόγειο και μετά ΚΑΡΑΙΒΙΚΉ γα ασκήσεις με την Βενεζουέλα...
Έχει γίνει τρεις μέρες μετά τη δήλωση Μεντβέντεφ, περί τέλους της
αμερικανικής κυριαρχάς στις θάλασσες...
Μένει στη Μεσόγειο και παραμένει και μετά απο ότι λέγεται...
Γι αυτο λεω για ενδεχόμενο μπάμ, με τη λογική ότι βρίσκονται πολύ κοντά και
στη θάλασσα ενώ η Ρωσία θέλει να δείξει ότι δεν μασάει...

Ο Ρωσικος Στολος αγαπητε φιλε, δεν εχει την "οικονομικη" δυνατοτητα για να κανει τοσο μακροχρονιες "παραμονες" σε ξενα λιμανια!

Ποτε δεν το εχει κανει μεχρι τωρα (εκτος απο μια περιπτωση, την περιοδο του Ψυχρου Πολεμου, που ΜΟΝΟ 2 πολεμικα πλοια ειχαν καταφθασει στην Κουβα - τα υπολοιπα ηταν μεταγωγικα μεταποιημενα).

quote:
Δηλαδή το περιοδικό "Στρατηγική και αμυντικά θέματα" είναι τόσο καλά ενημερωμένο ώστε να γνωρίζει και τις θέσεις των στόλων;;




Δυστυχως για σενα, ΝΑΙ!!!


Αυτα τα περιοδικα ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να γραφουν για το που ειναι "ταξιδευει" ο ΣΤΟΛΟΣ καθε χωρας (εκτος των Υποβρυχιων), καθως παιζει ιδιαιτερο ρολο (μιας και τους ενημερωνει το ΥΠΕΞ και το εκαστοτε ΓΕΝΓΕΑ) μιας και εμφανιζονται στα λιμερια μας!

Θα επρεπε να εχουν παρει ΕΓΚΡΙΣΗ το να "μπαρκαρουν" στο λιμανι της Λιβυης... και αυτο δεν θα μπορουσε να γινει κρυφα, ουτε να παραμεινει μυστικο!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2008, 09:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ἅγαπητε PREDATOR, λιγοτερο πάθος φίλε μου, δεν χρειάζεται
να κάνεις τέτοια λάθη...
εγω είπα ότι έχουν βγεί εδώ και μια βδομάδα, πάνε για Τρίπολη
και Καραιβική, έχει γραφτεί στον τύπο, έστω σε μικρά, αλλά την οικονομική
δυνατότητα της Ρωσίας στο να ανοίξει σχέσεις με τη Βενεζουέλα, που έχει κόντρα
με τους αμερικάνους και ακούγεται κάθε μέρα, τι να πω... Καλύτερα να βγεις
και λίγο έξω, να ανοίξεις καμιά εφημερίδα, ξέρω γώ, να μάθεις κι εσύ ρε
παιδί μου, ότι όντως έχει κατέβει ο Ρώσικος στόλος και δεν είναι θεμα
εξυπνάδας, απλά ενημέρωσης...
Αν γίνεται, ας πούμε ΄τιποτε επ αυτού, κιόχι γι αυτό....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2008, 12:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012
PREDATOR πραγματι κατευθυνεται ο ρωσικος στολος προς Λιβυη,δεν ειναι κανενα μυστικο.
Οσο για το περιοδικο Στρατηγική και αμυντικά θέματα δεν ειναι και η Βιβλος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy