ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 4".
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 17:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ KERRY KING το να δηλώσει κανείς ότι
προτιμά ένα κόσμο χωρίς πολέμους και θανάτους,
είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα, γιατί όπως λέει
και ο PREDATOR, πιο πάνω,΄ολα ο λαός τα πληρώνει
κ εμείς είμαστε ο λαός.
Τώρα όπως προαναφέρεται, εσείς γιατί κολλάτε με τις
προφητείες, οι οποίες αρκετές έχουν πραγματοποιηθεί
μέχρι τώρα;
Το θέμα είναι ότι όταν γίνει ο πόλεμος, ειδικά εμείς,
η γενιά μας που δεν έχει ξαναζήσει,θα πάθει ταράκουλο...
Κι αυτό που εγώ έχω σκεφτεί πολλές φορές, είναι το τι
ξετσιπωσιά και απανθρωπιά έχουμε να δούμε, έτσι και πεινάσουμε
λίγο.Να προβληματιστούμε για το τι "ξεφλούδισμα"ανθρωπιάς
έχουμε να δούμε, από όλους τους πολιτισμένους....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 17:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Επισης μια ερωτηση
ολοι εσεις που βριζετε τους χριστιανους για το γεγονος οτι θελουν να γινει ελληνικη η Πολη οπως και αλλες μεγαλες πολεις της Ελλαδας και του Βυζαντιου αργοτερα, ασκειτε την ιδια κριτικη σε ολες τις ιστοσελιδες του κοσμου?
Δηλαδη επιστεπτεστε και αλλες σελιδες και φωναζετε σε αυτους που ασκουν επιθετικη πολιτικη? πχ φορουμ Αμερικανικα, Κινεζικα, Ρωσικα, Βρετανικα, Αφρικανικα? Η μονο εδω μπαινετε μιας και δεν εχετε τι να κανετε?

Άστοχη ερώτηση. Ασκείται κριτική στην αντίφαση των πιστέυω φίλε μου (τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ για το συγκεκριμένο θέμα των προφητειών). Γιατί από την μία υποτίθεται ότι είστε χριστιανοί του "αγαπάτε αλλήλους" και του "έπί της γης ειρήνη" και από την άλλη δεν βλέπετε την ώρα για το "ποθούμενο", δηλαδή να σφαχτεί κόσμος και κοσμάκης προκειμένου να πάρουμε πίσω την Πόλη και να θριαμβεύσει η Ορθοδοξία.... Λίγο αντιφατικό δεν το βρίσκεις ?

Αν έχεις την υπομονή να περιπλανηθείς και σε άλλα θέματα, θα δεις πως συζητάμε και για άλλα πράγματα, δεν σπαταλάμε τον ανύπαρκτο (για μερικούς μας) ελεύθερο χρόνο για να την πούμε σε κάποιους... Λάθος αντίληψη αγαπητέ μου....

Edited by - KERRY KING on 14/08/2008 17:45:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάποιος
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 17:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάποιος
Keru king
Το αποτέλεσμα είναι ξεκάθαρο. Όλες οι προφητείες καταλήγουν στο λουτρό αίματος προκειμένου να θριαμβεύσει η ορθοδοξία. Την γουστάρες έτσι την φάση ή θα προτιμούσες να είναι όλα ένα ψέμα (άρα και αυτό που πιστεύεις) προκειμένου να την γλυτώσει η ανθρωπότητα ?

Δεν είναι απο το χέρι μου.Εγω θα ήθελα να απελευθερωθούν οι πατρίδες μας όπως μας έδιωξαν αυτοι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 17:49:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ολοι εσεις που βριζετε τους χριστιανους για το γεγονος οτι θελουν να γινει ελληνικη η Πολη

Μόνο ελάχιστοι φανατικοί παλαιοημερολογίτες και κάτι φασίστες της χρυσής αυγής θέλουν να γίνει Ελληνική η Πόλη και σφαχτούν οι Τούρκοι. Τα υπόλοιπα 2δις χριστιανών δεν έχουν ιδέα για το παραμύθι ετούτο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 17:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Δεν θέλεις να απαντήσεις φίλε μου.... ίσως και να μην μπορείς στην τελική....

Το αφήνω εδώ εγώ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 18:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
quote:

Rebelos δεν με κάλυψες....

'Εχουμε φτάσει αισίως στο 4ο μέρος συζητήσεων για προφητείες, που λίγο πολύ μιλάνε για παγκόσμιο πόλεμο, σύγκρουση ορθοδόξίας με άσπιστους και στο κερασάκι της τούρτας είναι η ανακατάληψη της Πόλης μέσω του ξανθού γένους. Εάν έχεις την υπομονή, πάρε διάβασε και τα 4 μέρη και δες τι αναμασάται τόσο χρόνια.

Με το που σκάει κάτι στο γεωπολιτικό στερέωμα, νά'σου η ερμηνεία και να'σου η αλληλουχία των συμπερασμάτων που οδηγούν πάντα στο ίδιο σενάριο (πόλεμος, νίκη της ορθοδοξίας κλπ).

Το αποτέλεσμα είναι ξεκάθαρο. Όλες οι προφητείες καταλήγουν στο λουτρό αίματος προκειμένου να θριαμβεύσει η ορθοδοξία. Την γουστάρες έτσι την φάση ή θα προτιμούσες να είναι όλα ένα ψέμα (άρα και αυτό που πιστεύεις) προκειμένου να την γλυτώσει η ανθρωπότητα ?

Τελευταία φορά το ρωτάω, άμα δεν θέλεις να καταλάβεις δεν φταίω εγώ.

Μύκονο δεν την γουστάρω καθόλου, μπορώ να πάρω κάτι σε Ιο ???


Καταρχας το θεμα το παρακολουθω απο την αρχη οσα χρονια.
Πολλες φορες εχουν δοθει λανθασμενες ερμηνειες απο διαφορους. Αυτο δεν σημαινει οτι τις υιοθετουν οι περισσοτεροι.
Εγω προσωπικα θα προτιμουσα να μην γινοταν τιποτα και να μπορουσα να παω στην πολη οπως μπορω να παω στη Ρωσια και να προσευχηθω με ανεση. Η Αγια Σοφια επρεπε κανονικα να λειτουργει αφου ειναι το παγκοσμιο συμβολο της ορθοδοξιας. ( Θα κοβανε πολυ χρημα οι Τουρκοι απο τους ελληνες που θα πηγαιναν να προσκυνησουν αλλα ειαι βλ...ες). Επισης θα προτιμουσα να μην την εχουν κανει για τα πανυγηρια και να την εχουν σε αξιοπρεπη κατασταση.
Τωρα με ρωτας αν γουσταρω να χυθει αιμα. Λοιπον θα σου απαντησω οτι ποτε δεν προκειται να κανει η Ελλαδα επεκτατικο πολεμο εναντιον της Τουρκιας για να παρει την Κωνσταντινουπολη. Αν θα την παρουμε θα ειναι οπως λεει ο παπουλης ο Παισιος επειδη θα μας την δωσουν οι Ρωσοι επειδη ετσι θα τους συμφαιρει. Απο κει και περα ΟΧΙ δεν επιθυμω να σφαχτουν τοσοι ανθρωποι για να εχω την Πολη. Απο την αλλη ομως δεν ειναι στο χερι μου. Ποθω να γινει Ελληνικη απλα. Το πως θα γινει δεν μπορω να το αποφασισω εγω ουτε κανενας αλλος εδω μεσα.
Αν τους σφαξουν αλλοι δεν μπορω να τους εμποδισω. Το κριμα στο λαιμο τους. Οχι στο δικο μου.
Και για να σο θεσω διαφορετικα.
Ολοι θα θελαμε να ειχαμε λεφτα.
Αν καποιος Εκανε ενοπλη ληστεια και σκοτωνε 2 ανθρψπους σε τραπεζα.και στο φευγιο του πανω πετουσε τη βαλιτσα μπροστα σου (που εισαι περαστικος) γιατι δεν μπορουσε να τρεξει με το να κουβαλαει 2 βαλιτσες χρηματα μαζι, θα τα επερνες? Η θα σκεφτοσουν οτι σκοτωθηκαν 2 ανθρωποι? Δεν θα επιδιωκες να σκοτωθουν. Δεν ποεριμενες κατι τετοιο? Σωστα? Παρολαυτα ομως σου εκατσε αυτη η φαση. τι θα εκανες?

Οσο για το γεγονος οτι μονο καποιοι φασιστες και χρυσαυγιτες θελουν γινει ελληνικη η Πολη ειναι αποψη σου. Μαλλον Ελληνας δεν πρεπει να εισαι η αλλιως δεν κατοικεις Ελλαδα. Διαφορετικα τουλαχιστον στην Θεσσαλονικη που ζω εγω μονο ετσι δεν ειναι. Απλα Ρωτα οποιον θες εδω να δεις τι θα σου πει. Μαλλον αστοχη αυτη η επισημανση σουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 18:02:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
quote:

Rebelos δεν με κάλυψες....

'Εχουμε φτάσει αισίως στο 4ο μέρος συζητήσεων για προφητείες, που λίγο πολύ μιλάνε για παγκόσμιο πόλεμο, σύγκρουση ορθοδόξίας με άσπιστους και στο κερασάκι της τούρτας είναι η ανακατάληψη της Πόλης μέσω του ξανθού γένους. Εάν έχεις την υπομονή, πάρε διάβασε και τα 4 μέρη και δες τι αναμασάται τόσο χρόνια.

Με το που σκάει κάτι στο γεωπολιτικό στερέωμα, νά'σου η ερμηνεία και να'σου η αλληλουχία των συμπερασμάτων που οδηγούν πάντα στο ίδιο σενάριο (πόλεμος, νίκη της ορθοδοξίας κλπ).

Το αποτέλεσμα είναι ξεκάθαρο. Όλες οι προφητείες καταλήγουν στο λουτρό αίματος προκειμένου να θριαμβεύσει η ορθοδοξία. Την γουστάρες έτσι την φάση ή θα προτιμούσες να είναι όλα ένα ψέμα (άρα και αυτό που πιστεύεις) προκειμένου να την γλυτώσει η ανθρωπότητα ?

Τελευταία φορά το ρωτάω, άμα δεν θέλεις να καταλάβεις δεν φταίω εγώ.

Μύκονο δεν την γουστάρω καθόλου, μπορώ να πάρω κάτι σε Ιο ???


Καταρχας το θεμα το παρακολουθω απο την αρχη οσα χρονια.
Πολλες φορες εχουν δοθει λανθασμενες ερμηνειες απο διαφορους. Αυτο δεν σημαινει οτι τις υιοθετουν οι περισσοτεροι.
Εγω προσωπικα θα προτιμουσα να μην γινοταν τιποτα και να μπορουσα να παω στην πολη οπως μπορω να παω στη Ρωσια και να προσευχηθω με ανεση. Η Αγια Σοφια επρεπε κανονικα να λειτουργει αφου ειναι το παγκοσμιο συμβολο της ορθοδοξιας. ( Θα κοβανε πολυ χρημα οι Τουρκοι απο τους ελληνες που θα πηγαιναν να προσκυνησουν αλλα ειαι βλ...ες). Επισης θα προτιμουσα να μην την εχουν κανει για τα πανυγηρια και να την εχουν σε αξιοπρεπη κατασταση.
Τωρα με ρωτας αν γουσταρω να χυθει αιμα. Λοιπον θα σου απαντησω οτι ποτε δεν προκειται να κανει η Ελλαδα επεκτατικο πολεμο εναντιον της Τουρκιας για να παρει την Κωνσταντινουπολη. Αν θα την παρουμε θα ειναι οπως λεει ο παπουλης ο Παισιος επειδη θα μας την δωσουν οι Ρωσοι επειδη ετσι θα τους συμφαιρει. Απο κει και περα ΟΧΙ δεν επιθυμω να σφαχτουν τοσοι ανθρωποι για να εχω την Πολη. Απο την αλλη ομως δεν ειναι στο χερι μου. Ποθω να γινει Ελληνικη απλα. Το πως θα γινει δεν μπορω να το αποφασισω εγω ουτε κανενας αλλος εδω μεσα.
Αν τους σφαξουν αλλοι δεν μπορω να τους εμποδισω. Το κριμα στο λαιμο τους. Οχι στο δικο μου.
Και για να σο θεσω διαφορετικα.
Ολοι θα θελαμε να ειχαμε λεφτα.
Αν καποιος Εκανε ενοπλη ληστεια και σκοτωνε 2 ανθρψπους σε τραπεζα.και στο φευγιο του πανω πετουσε τη βαλιτσα μπροστα σου (που εισαι περαστικος) γιατι δεν μπορουσε να τρεξει με το να κουβαλαει 2 βαλιτσες χρηματα μαζι, θα τα επερνες? Η θα σκεφτοσουν οτι σκοτωθηκαν 2 ανθρωποι? Δεν θα επιδιωκες να σκοτωθουν. Δεν ποεριμενες κατι τετοιο? Σωστα? Παρολαυτα ομως σου εκατσε αυτη η φαση. τι θα εκανες?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 18:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
quote:

Δεν θέλεις να απαντήσεις φίλε μου.... ίσως και να μην μπορείς στην τελική....

Το αφήνω εδώ εγώ.....


ΔΕν φταιω εγω αν σερνεται η σελιδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 18:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
quote:

quote:
ολοι εσεις που βριζετε τους χριστιανους για το γεγονος οτι θελουν να γινει ελληνικη η Πολη

Μόνο ελάχιστοι φανατικοί παλαιοημερολογίτες και κάτι φασίστες της χρυσής αυγής θέλουν να γίνει Ελληνική η Πόλη και σφαχτούν οι Τούρκοι. Τα υπόλοιπα 2δις χριστιανών δεν έχουν ιδέα για το παραμύθι ετούτο.



Οτι ναναι καθενας λεει! Οτι κοτσανα του κατεβει στον εγκεφαλο την αμολαει. Αλλα εχουμε δημοκρατια και ως εκ τουτου ο καθεις λεει τα δικα του. Φαινται φιλε μου γνωριζεις 2δις χριστιανους και τους εχεις ρωτησει. Μπραβο! εχεις παρα πολλες γνωριμιες. ΝΑ ανοιξεις κανενα γραφειο συνοικεσιων να τα κονομησεις!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 20:18:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Kάποιος
Ποιός βυζαντινός ρε παιδια???

Αγαπητοί "βασιλόφρονες" kk_raven_kk και Βυζαντινέ, αντίθετα με ό,τι ίσως να πιστεύετε, το esoterica είναι φτωχότερο χωρίς παλιάτσους σαν του λόγου σας. Και αντίθετα με ό,τι πιστεύετε (και δηλώνετε), ούτε τα νεύρα μου σπάτε, ούτε κανένα άλλο πρόβλημα μου δημιουργείτε. Ισα-ίσα, όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, απλά επιβεβαιώνετε την άποψή μου περί βλακείας. Αλλωστε, χαίρομαι πραγματικά να βλέπω σε ποιούς έχει εμπιστευτεί η ιουδαϊκή αίρεση την επιβίωσή της. Πραγματικά, ελπιδοφόρο μήνυμα

Και όπως είναι φανερό, η συμπεριφορά σας είναι ενδεικτική του λόγου που συμμετέχετε σ'αυτό ή/και σε άλλα θέματα. Απλό καραγκιοζιλίκι, όπως οι ίδιοι δηλώνετε.

Τα χαιρετίσματά μου...

Δημοσίευση από kk_raven_kk την Πέμ Αύγ 14, 2008 4:34 pm
Sto esoterica rixno poly gelio. Tou macedon prepei na tou exo spasei ta neura!!! xaxa :lol: :lol: :lol:

Δημοσίευση από Byzantinos την Πέμ Αύγ 14, 2008 4:38 pm

ρε φίλε ο rebelos είσαι??????


Δημοσίευσηαπό kk_raven_kk την Πέμ Αύγ 14, 2008 4:38 pm
nai :lol: :lol:


Δημοσίευσηαπό Byzantinos την Πέμ Αύγ 14, 2008 4:39 pm

Για σου ρε βασιλοφρονα.Εγω είμαι ο άλλος βασιλικος!!!

(Από το γνωστό forum του θεάτρου σκιών).

macedon

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΑΙΧΤΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ

16/8/2008
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 21:34:16  Εμφάνιση Προφίλ
Rebelos και Κάποιος.
Το πολίτευμα που προπαγανδίζετε δοκιμάστηκε από τον Ελληνικό λαό και απορρίφθηκε!
Η αφεντομουτσουνάρα του κοκό που έβαλε ο Κάποιος σε φωτό μου έδωσε άλλη μια φορά την ευκαιρία να τον φτύσω, μια και του έκανε την χάρη ο Ελληνικός λαός να τον διώξει και όχι να τον κρεμάσει όπως αξίζει σε τέτοιους προδότες.
Δημοκρατία έχουμε rebelos, λέω κι εγώ την άποψη μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 21:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
quote:

Αγαπητοί "βασιλόφρονες" kk_raven_kk και Βυζαντινέ, αντίθετα με ό,τι ίσως να πιστεύετε, το esoterica είναι φτωχότερο χωρίς παλιάτσους σαν του λόγου σας. Και αντίθετα με ό,τι πιστεύετε (και δηλώνετε), ούτε τα νεύρα μου σπάτε, ούτε κανένα άλλο πρόβλημα μου δημιουργείτε. Ισα-ίσα, όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, απλά επιβεβαιώνετε την άποψή μου περί βλακείας. Αλλωστε, χαίρομαι πραγματικά να βλέπω σε ποιούς έχει εμπιστευτεί η ιουδαϊκή αίρεση την επιβίωσή της. Πραγματικά, ελπιδοφόρο μήνυμα

Και όπως είναι φανερό, η συμπεριφορά σας είναι ενδεικτική του λόγου που συμμετέχετε σ'αυτό ή/και σε άλλα θέματα. Απλό καραγκιοζιλίκι, όπως οι ίδιοι δηλώνετε.

Τα χαιρετίσματά μου...



Xαιρετίσματα στις ανθελληνικές σου δηλώσεις όπως: Η Ελλάδα αποτελείται από πολλούς Χριστιανούς και λίγους Έλληνες και στο ότι η Μακεδονική δυναστεία δεν ήταν Ελληνική.
Χαιρετίσματα και στις βλακείες σου όταν εμφανιζόσουν με τα σώβρακα σε νεαρές κοπέλες επειδή ήσαν μάρτυρες του Ιεχωβά και όταν με απειλούσες με μηνύσεις.........
Οι πολιτικές πεποιθήσεις του καθενός δε σημαδεύουν τις θρησκευτικές του πεποιθήσεις αλλά την κυριολεξία της λέξης πολιτική.
Ο Rebelos, απάντησε για τον αν ποθεί ή όχι την αιματοχυματοσία! η εμμονή όμως μερικών Χριστιανομάχων στο να φαντάζονται τους Χριστιανούς ως αυτοαποκαλούμενους πολεμοχαρείς και σφάχτες αναδεικνύει και την συκοφαντική τους διάθεση......
Ο Χριστιανισμός είναι η θρησκεία που έχει επιβιώσει παρόλους τους διωγμούς στην έναρξή της, από τότε μέχρι σήμερα. Οι Χριστιανοί παγκοσμίως αυξάνονται και οι Χριστιανομάχοι σαν και σένα! στο μόνο που μπορούνε να ελπίζουνε είναι σ' ένα θαύμα.......αλλά θαύματα εκτός Χριστιανισμού.........λίγο δύσκολο.......

"Μηνύστε με, μηνύστε με σε δίκες ξεφτιλίστε με"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 22:10:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Rebelos (kk_raven_kk)
Οχι μονο ο καποιος αλλα κι εγω!!! Βασιλοφρων ειμαι!!
Πειραζει? Δημοκρατια εχουμε και μπορουμε να πιστευουμε οπου θελουμε!

Δυστυχώς για σένα, η άρνηση της υπάρχουσας πολιτείας (που είναι προεδρευομένη κοινοβουλευτική δημοκρατία) ισοδυναμεί με άρνηση του συντάγματος και τα γραφτά σου εδώ περί επαναφοράς της βασιλείας ενδεχομένως εμπίπτουν στην περίπτωση του άρθρου 135 (παρ. 1) του Ποινικού Κώδικα που τιμωρείται με κάθειρξη και θεωρείται έσχατη προδοσία.

Μετά τα "χρηστά" και τα "ήθη", ούτε αυτό στο έμαθαν στη Νομική που υποτίθεται ότι έβγαλες;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάποιος
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 23:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάποιος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κάποιος
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2008, 23:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάποιος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 01:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
Kάποιε διώξε αυτόν τον κόπρο το βασιλιά τον Γλύξμπουργκ!.....γιατί θα αναγουλιάσουμε όλοι μας!!!!

Μήπως γνωρίζεις η μαμάκα του πόσα παιδιά Ελληνοπούλα τα έπαιρνε από τα ορφανοτροφεία και ακόμη και από τα μαιευτήρια και τα πουλούσε στο εξωτερικό? Ενώ οι γιατροί στους καημένους τους γονείς έλεγαν ότι πέθαναν? Μήπως γνωρίζεις ότι η Χούντα των Συνταγματαρχών απλά πρόλαβε τη Χούντα του Βασιλικού ναυτικού για κάτι ώρες διαφορά?

"Μηνύστε με, μηνύστε με σε δίκες ξεφτιλίστε με"

Edited by - europaios2 on 15/08/2008 01:24:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

M.o.r.f.e.a.s
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 02:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους M.o.r.f.e.a.s
Απορω γιατι δημιουργηται η ασχημη αυτη ατμοσφαιρα...γιατι καποιοι κατηγορουν συνεχεια χωρις να συμμετεχουμε ευγενικα στη κουβεντα?
Υποτιθεται...(λεω εγω τωρα)οτι υπαρχει ενα επιπεδο..

Ξυπνηστε κυριοι..τα γεγονοτα τρεχουνε καθε μερα που περναει..η ρωσια πιεζεται οπως δε πιεστηκε ποτε τα τελευταια χρονια..

Η Ουκρανια δήλωσε ότι τα ρωσικά πλοία που βρίσκονται στη Μαύρη Θάλασσα για να επιστρέψουν στη βάση τους στη Σεβαστούπολη της Ουκρανίας, πρέπει πρώτα ζητήσουν και να πάρουν άδεια από την Ουκρανία για να περάσουν τα σύνορά της. Η συμφωνία που έχουν με τους Ρώσους έχει μετατραπεί με το προεδρικό διάταγμα που υπέγραψε ο πρόεδρος της Ουκρανίας στις 13 Αυγούστου 2008, σύμφωνα με την ανακοίνωση, και πλέον πρέπει να συμπληρώνουν ειδικά έγγραφα για να επιστρέψουν στη βάση, αλλά και να ενημερώνουν 72 ώρες πριν από κάθε επιστροφή. Και για να αναχωρήσουν από τη βάση πρέπει επίσης να ζητούν άδεια και να συμπληρώνουν ειδικά έγγραφα τουλάχιστον 24 ώρες πριν και μάλιστα πρέπει να ενημερώνουν αναλυτικά για τον οπλισμό και το προσωπικό που φέρουν. Αν δεν τα τηρήσουν αυτά οι Ρώσοι, τότε, σύμφωνα με την ανακοίνωση του υπουργείου εξωτερικών της Ουκρανίας, θα υπόκεινται στις συνέπειες άρθρων της Συνθήκης του ΟΗΕ για το Νόμο της Θάλασσας και η Ουκρανία έχει δικαίωμα να ζητήσει να αποχωρήσουν αμέσως τα πλοία και τα αεροπλάνα από τα χωρικά της ύδατα και τον εναέριο χώρο της αντίστοιχα.

Περα απο αυτο όμως, η Πολωνία υπέγραψε τελικά προσύμφωνο για την τοποθέτηση της αμερικανικής αντιπυραυλικής ασπίδας στα εδάφη της.

Οποτε ας μεινουμε στα γεγονοτα παρακαλω.Οι προσωπικες απειλες μπορουν να λεχθουν και απο pm...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 08:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
αγαπητέ M.o.r.f.ε.a.s, μου επιτρέπεις να διαφωνήσω λίγο
με το ότι η Ρωσία πιέστηκε ήστριμώχτηκε;
Φιλαράκι αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι η Ρωσία έχει φτάσει
στα σημεία που δεν υποχωρεί και πλέον θα δούμε πολλά
επεισόδια παρόμοια με της Γεωργίας,αν δεν μας προλάβουν
τα γεγονότα...
Η αποφασιστικότητα που θα δείξει πλέον η Ρωσία θα θυμίσει
άλλες εποχές. Τώρα έχει την δυναμη και την εδαφική ευθύνη
που ορίζει αυτά που την ενδιαφέρουν, από δω και πέρα όλα παίζονται
σε μια ζαριά. Δλδ, όλα μπορούν να γίνουν από τη μια στιγμή
στην άλλη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 08:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
quote:

quote:
Kάποιος
Ποιός βυζαντινός ρε παιδια???

Αγαπητοί "βασιλόφρονες" kk_raven_kk και Βυζαντινέ, αντίθετα με ό,τι ίσως να πιστεύετε, το esoterica είναι φτωχότερο χωρίς παλιάτσους σαν του λόγου σας. Και αντίθετα με ό,τι πιστεύετε (και δηλώνετε), ούτε τα νεύρα μου σπάτε, ούτε κανένα άλλο πρόβλημα μου δημιουργείτε. Ισα-ίσα, όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, απλά επιβεβαιώνετε την άποψή μου περί βλακείας. Αλλωστε, χαίρομαι πραγματικά να βλέπω σε ποιούς έχει εμπιστευτεί η ιουδαϊκή αίρεση την επιβίωσή της. Πραγματικά, ελπιδοφόρο μήνυμα

Και όπως είναι φανερό, η συμπεριφορά σας είναι ενδεικτική του λόγου που συμμετέχετε σ'αυτό ή/και σε άλλα θέματα. Απλό καραγκιοζιλίκι, όπως οι ίδιοι δηλώνετε.

Τα χαιρετίσματά μου...

Δημοσίευση από kk_raven_kk την Πέμ Αύγ 14, 2008 4:34 pm
Sto esoterica rixno poly gelio. Tou macedon prepei na tou exo spasei ta neura!!! xaxa :lol: :lol: :lol:

Δημοσίευση από Byzantinos την Πέμ Αύγ 14, 2008 4:38 pm

ρε φίλε ο rebelos είσαι??????


Δημοσίευσηαπό kk_raven_kk την Πέμ Αύγ 14, 2008 4:38 pm
nai :lol: :lol:


Δημοσίευσηαπό Byzantinos την Πέμ Αύγ 14, 2008 4:39 pm

Για σου ρε βασιλοφρονα.Εγω είμαι ο άλλος βασιλικος!!!

(Από το γνωστό forum του θεάτρου σκιών).

macedon


Απο οτι βλεπω παρακολουθεις και αλλες σελιδες οι οποιες δεν συμπλεουν με τις ιδεες σου! Ειλικρινα απορω πως μπορεις! Δηλαδη εισαι απο εκεινους που δεν ασχολουνται με προφητειες αλλα ψαχνουν οποιοδηποτε φορουμ σχετικο με προφητειες για να μπουν και να κανουν σπασιμο.
Αφου δεν ενδιαφερεσαι γαιτ ασχολεισαι? Μαλλον εισαι τοσο αργοσχολος που αφου δεν εχεις να κανεις τιποτα στη ζωη σου(αχρηστος), εχεις αποχτησει αυτο το χομπυ!!!! Καλη διασκεδαση

Υ.Γ. Οσο για το αν ειμαστε παλιατσοι σου επιστρεφω το χαρακτηρισμο. Αν και αυτο το φορουμ μονο παλιατσους εχει σαν εσενα!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 08:51:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
quote:

Rebelos και Κάποιος.
Το πολίτευμα που προπαγανδίζετε δοκιμάστηκε από τον Ελληνικό λαό και απορρίφθηκε!
Η αφεντομουτσουνάρα του κοκό που έβαλε ο Κάποιος σε φωτό μου έδωσε άλλη μια φορά την ευκαιρία να τον φτύσω, μια και του έκανε την χάρη ο Ελληνικός λαός να τον διώξει και όχι να τον κρεμάσει όπως αξίζει σε τέτοιους προδότες.
Δημοκρατία έχουμε rebelos, λέω κι εγώ την άποψη μου!



Δηλαδη εφτυσες την οθονη του υπολογιστη σου???? Ρε φιλε πας καλα?
Δηλαδη αν ησουν πιο ακραιος τι θα εκανες? θα την @@@@?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 08:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
quote:

quote:
Rebelos (kk_raven_kk)
Οχι μονο ο καποιος αλλα κι εγω!!! Βασιλοφρων ειμαι!!
Πειραζει? Δημοκρατια εχουμε και μπορουμε να πιστευουμε οπου θελουμε!

Δυστυχώς για σένα, η άρνηση της υπάρχουσας πολιτείας (που είναι προεδρευομένη κοινοβουλευτική δημοκρατία) ισοδυναμεί με άρνηση του συντάγματος και τα γραφτά σου εδώ περί επαναφοράς της βασιλείας ενδεχομένως εμπίπτουν στην περίπτωση του άρθρου 135 (παρ. 1) του Ποινικού Κώδικα που τιμωρείται με κάθειρξη και θεωρείται έσχατη προδοσία.

Μετά τα "χρηστά" και τα "ήθη", ούτε αυτό στο έμαθαν στη Νομική που υποτίθεται ότι έβγαλες;

macedon


Τοτε δεν θα επρεπε να λειτουργει το ΚΚΕ και ο Συριζα!!
Και οσο για την εσχατη προδοσια εχω να σου πω οτι υπηρετησα και εδωσα ορκο στο συνταγμα!
Αλλα απο οτι φαινεται εισαι τοσο αφελης ωστε να αποκαλεσεις καποιος προδοτη! Αυτο ειναι ο χειροτερος χαρακτηρισμος για καποιος ανθρωπο!
Αλλα τι να περιμενει κανεις απο ενα ψευτομαγκα που εχει λογο μονο στο ιντερνετ! Φλωρακι! Μενω Θεσσαλονικη! Αν θες να τα πουμε παο κοντα ευχαριστως!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 08:57:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
quote:

Kάποιε διώξε αυτόν τον κόπρο το βασιλιά τον Γλύξμπουργκ!.....γιατί θα αναγουλιάσουμε όλοι μας!!!!

Μήπως γνωρίζεις η μαμάκα του πόσα παιδιά Ελληνοπούλα τα έπαιρνε από τα ορφανοτροφεία και ακόμη και από τα μαιευτήρια και τα πουλούσε στο εξωτερικό? Ενώ οι γιατροί στους καημένους τους γονείς έλεγαν ότι πέθαναν? Μήπως γνωρίζεις ότι η Χούντα των Συνταγματαρχών απλά πρόλαβε τη Χούντα του Βασιλικού ναυτικού για κάτι ώρες διαφορά?

"Μηνύστε με, μηνύστε με σε δίκες ξεφτιλίστε με"

Edited by - europaios2 on 15/08/2008 01:24:17



Μηπως κι εσυ γνωριζεις οτι το Βασιλικο ναυτικο και αεροπορια σχεδιαζαν να ριξουν τη χουντα? Παλι κοτσανα ειπες!
Οσο για τους υπολοιπους ισχυρισμους σου εχεις αποδειξεις?
Πουλουσε μωρα στο εξωτερικο? Και γιατι να το κανει αυτο? Μπορουσε να παει στην αφρικη, κινα, ρωσια που πεινουσαν σαν χωρες και να πουλαει κοντεινερ, οχι ενα-ενα. Οποτε παλι κοτσανα ειπες!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 09:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
Τελικα Macedon(Σκοπιανε), δεν μας ειπες τι σημαινει η φωτογραφια που βαζεις στα ποστ σου!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 09:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Ρέμπελος, ο διάλογος εδώ μέσα εκτός από
διάλογος είναι και παιχνίδι, για πολλούς να σε
προειδοποιήσω... Ελπίζω οτι το έχεις
καταλάβει αυτο...Ότι λέγεται και γράφεται, πρέπει να
μένει σε διανοητικό επίπεδο...
Φίλε μου, όλοι αυτοί που ειρωνεύονται, δεν έχουν
να επιδείξουν κατι καλύτερο, μην νομίζεις...Όλοι ίδιοι
είμαστε, με μερικές παραλλαγές...'Απλά η φιγούρα για
μοντέρνους και παλιούς, καλά κρατεί..
Το θέμα είναι ότι η Αμερική θα προσπαθήσει να δείξει δύναμη
στην περιοχή και φοβάμαι ότι ψάχνει εξιλαστήριο θύμα
για να το παίξει καθοριστικός παράγων στην νοτιοανατολική
Ευρώπη...Και αυτο σημαίνει το λιγότερο μια κρίση... Κι
η κρίση,΄όπως καταλαβαίνεις, οδηγεί σε πόλεμο, με ανάλογες
προυποθέσεις..
Περί βασιλικού πολιτεύματος και σύγκρισης με τη δημοκρατία
δεν συζητάμε... Τι να πληρώνεις έναν και τι 300!!!Μετά των
παρατρεχαμένων τους... Και να σε δουλεύουν κι από πάνω ότι
έχουμε δημοκρατία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 10:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
quote:

Φίλε Ρέμπελος, ο διάλογος εδώ μέσα εκτός από
διάλογος είναι και παιχνίδι, για πολλούς να σε
προειδοποιήσω... Ελπίζω οτι το έχεις
καταλάβει αυτο...Ότι λέγεται και γράφεται, πρέπει να
μένει σε διανοητικό επίπεδο...
Φίλε μου, όλοι αυτοί που ειρωνεύονται, δεν έχουν
να επιδείξουν κατι καλύτερο, μην νομίζεις...Όλοι ίδιοι
είμαστε, με μερικές παραλλαγές...'Απλά η φιγούρα για
μοντέρνους και παλιούς, καλά κρατεί..
Το θέμα είναι ότι η Αμερική θα προσπαθήσει να δείξει δύναμη
στην περιοχή και φοβάμαι ότι ψάχνει εξιλαστήριο θύμα
για να το παίξει καθοριστικός παράγων στην νοτιοανατολική
Ευρώπη...Και αυτο σημαίνει το λιγότερο μια κρίση... Κι
η κρίση,΄όπως καταλαβαίνεις, οδηγεί σε πόλεμο, με ανάλογες
προυποθέσεις..
Περί βασιλικού πολιτεύματος και σύγκρισης με τη δημοκρατία
δεν συζητάμε... Τι να πληρώνεις έναν και τι 300!!!Μετά των
παρατρεχαμένων τους... Και να σε δουλεύουν κι από πάνω ότι
έχουμε δημοκρατία...

300 ατομα αχρηστα, που τις πιο πολλες μερες ειναι στα πολιτικα τους γραφεια και δεν πατανε το ποδι τους στη βουλη. απο 2 μπατσους οι περισσοτεροι(Εδω ακομα και η Σταη που δεν ειναι πολιτικος εχει μπατσο υπηρετη). Τσαμπα λεφτα.
ΚΑι απο πανω πληρωνουμε και τον προεδρο της δημοκρατιας που δεν κανει τιποτα απολυτως, διακοσμητικο στοιχειο.
Εχουμε και τον Συριζα και το ΚΚΕ που ειναι παραταξεις που πατροπαραδοτα περνουν την εξουσια με το ζορι, δεν κανουν εκλογες, (Σταλιν, Φιντελ Καστρο), σου κοβουν στομαχι και στομα. Τις ακολουθουν κατι 15-18 χρονων παιδακια τρεχοντας απο πισω γιατι τους δινουν πατημα να το παιζουν επαναστατες. Κανας τετοιος θα ειναι και o Macedon, europaios, και Marte. Παιδακια αβουλα που το παιζουν μαγκακια στο διαδικτυο. Που πετανε μια μολοτωφ και νομιζουν οτι κανουν επανασταση, που πιστευουν στο ψευτικο πολυτεχνειο(και μας πρηζουν καθε χρονο), που δεν στρατευονται, και στο τελος αφου βανδαλιζουν και κανουν ρημαδιο περιουσιες πολιτων, μας αποκαλουν και προδοτες. Αυτη ειναι η Ελλαδα.
Οσο για αυτο που λες για την κριση ισως να μην το πραξουν κατευθειαν. Θα αφησουν λιγο καιρο να καταλαγιασουν τα πραγματα και μετα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 10:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Rebelos παραληρείς.....

quote:
Υ.Γ. Οσο για το αν ειμαστε παλιατσοι σου επιστρεφω το χαρακτηρισμο. Αν και αυτο το φορουμ μονο παλιατσους εχει σαν εσενα!!

Δεν σε τιμά η άποψη αυτή, ξανασκέψου το λίγο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 10:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
quote:

Rebelos παραληρείς.....

quote:
Υ.Γ. Οσο για το αν ειμαστε παλιατσοι σου επιστρεφω το χαρακτηρισμο. Αν και αυτο το φορουμ μονο παλιατσους εχει σαν εσενα!!

Δεν σε τιμά η άποψη αυτή, ξανασκέψου το λίγο....


Μονο που εγω ανταπεδωσα τον χαρακτηρισμο.
Ισως την επισημανση σου επρεπε να την κανεις πρωτα στο Macedon
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 13:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν υπάρχει λόγος έντασης, ούτε θέμα
ποιός νοιάζεται για την πατρίδα περισσότερο...
Οι προφητείες είναι το θέμα και αυτές δείχνουν κοντινές,
όσες μέχρι τώρα αφισβητούνται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rebelos
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 13:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebelos
quote:

όσες μέχρι τώρα αφισβητούνται...

Επιτηδες απο καποιους εδω μεσα που δεν εχουν τι να κανουν και θελουν με το ετσι θελω να αποδειξουν το αντιθετο.
ΚΑι το κορυφαιο ειναι οτι προσπαθουν να αποδειξουν το αντιθετο σε κατι που εχεο προφητευετει αλλα δεν εχει γινει ακομα!!!

Πως μπορει να γινει αυτο???????????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 13:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
το αστείο είναι ότι αρκετές έχουν ήδη
πραγματοποιηθεί,όπως η διάλυση της αυστροουγγαρίας
που ΄τοτε έμοιαζε αδύνατη, οι 2 παγκόσμιοι και πολλές
άλλες... Κι αυτές που έμειναν θα γίνουν πού γρήγορα
η μία μετά την άλλη... Τότε να δούμε που θα είναι και τι
θα λέει ο καθένας μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy