ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ συζητήσεις για κοντινό ή μελλοντικό πόλεμο - Νο. 7
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 01:55:08  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

quote:
Δεν έβαλα το άρθρο,για αυτο macedon,αλλά για τον ευρωταγματασφαλίτικο οχετό!
Καλά είπαμε να κυνηγάμε τους θρησκομανείς,αλλά οχι κι έτσι!!
Θα μας βγεί εμπάθεια στο τέλος!

Ο εφευρέτης της είδησης είναι γνωστός χριστιανός, ειδικευμένος στο τάισμα χόρτου στους πιστούς του, όπως μπορείς να διαπιστώσεις και συ από τις αντιδράσεις εδώ μέσα...


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 02:00:35  Εμφάνιση Προφίλ
Οκ,αυτός είναι εφευρέτης είδησης.

Αυτός τι είναι?

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=25504&Itemid=139

Και εγω ρώτησα τα παιδιά εδω μέσα,αν ξέρουν κάτι.Κάτι για αυτο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 02:08:24  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

quote:
Οκ,αυτός είναι εφευρέτης είδησης.
Αυτός τι είναι?

Αυτός κι αν είναι!

Πρόσεξε τι λέει:

"Ειδική μονάδα καταστολής εξεγέρσεων έφερε η κυβέρνηση! (βίντεο)"

και ο κόσμος περιμένει να δει αυτό που γράφει ο τίτλος: Ότι δηλαδή υπάρχει βίντεο από την έλευση των μονάδων...

Αλλά... το βίντεο που δείχνει είναι ένα ντοκυμανταιρίστικο που φτιάχτηκε από κάποιον που δεν ξέρουμε και που παρομοιάζει το "V for Vendetta" με τις εν λόγω μονάδες, με ηχητικά και οπτικά εφφέ.

Μπορεί όντως να έχει έλθει μια τέτοια μονάδα. Μου κάνει όμως εντύπωση πώς το ανακάλυψε μόνον ο kostasxan και κανείς άλλος! Μιλάμε για τέρας δημοσιογραφίας και έρευνας, όχι αστεία...

Όσο για το defencenet...έχει ήδη αμαρτωλό παρελθόν στην κατασκευή ειδήσεων και ήδη το έκραξαν κάποια άλλα sites για "κατασκευή τρομολαγνείας"...

Επί μήνες δημοσίευε πολεμικά ανακοινωθέντα για τον επικείμενο πόλεμο με την Τουρκία το Σεπτέμβριο. Δεν του βγήκε αυτό, άρχισε άλλο σκοπό...


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 02:32:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Επί μήνες δημοσίευε πολεμικά ανακοινωθέντα για τον επικείμενο πόλεμο με την Τουρκία το Σεπτέμβριο. Δεν του βγήκε αυτό, άρχισε άλλο σκοπό...




Πες τα ρε macedon δυο χρόνια φωνάζω για τον έμπορο όπλων
αλλα ποιος εχει το κριτήριο να δει περα απο τους βαρυσήμαντους τίτλους τι σκατά γράφουν τα θέματα τους απο κατω !
Αλλα τι περιμένεις ?
Για ρώτα εναν απο αυτούς που διάβασαν (και καλά) για τα περίφημα M1A1 Abrams που (και καλα) θα μας "χάριζαν" οι Αμερικάνοι και τα ποσταραν εδω , αν εχει ιδεα απο ποτε εχει γινει κουβέντα γι αυτά , και απορρίφθηκε ΑΜΕΣΩΣ !
Αλλα ο "έμπορος" διενεργώντας για λογαριασμό "μεγάλου κεφαλιού" ανακαινίσει το θέμα μετα απο 2 χρόνια !!!
και το πήραν καραμέλα ολα τα σκουπιδοBlogs/site και ασχολούνται οι χάνοι*
Γιατι η μαμά εταιρία θα καρπωνόταν τρελα πακέτα απο τη συντήρηση ΕΝΟΣ μόνο τμήματος Η/Ν πολέμου του άρματος ...

Τι να λεμε τωρα ,
ή μάλλον καλύτερα να ΜΗ τα λέμε ,
μη δω κανένα μαυρο jeep αυριο να κοβει βόλτες απο το "χωριο" μου

*Χάνος : Μικρο ψαρι που .... τσιμπάει εύκολα


Hellas at War

Edited by - AitheroVamon on 14/10/2011 02:32:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 06:57:13  Εμφάνιση Προφίλ
Ελπίζω κάποιος απο σας να εχει πληροφορίες και για το παρακάτω ότι είναι ψευδές, γιατί Αλλιώς.. Ουαι! Θα έχουμε πολλα " θύματα".

http://www.newsbeast.gr/politiki/arthro/243947/to-neo-ns-gia-to-ratsismo-perase-apo-to-upourgiko-sumvoulio/


ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 10:03:02  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτό δυστυχώς βλέπω να ισχύει. Ο κόσμος χάνεται και το μ... χτενίζεται. Αντί να τους ξαποστείλουν όλους από 'κει που 'ρθαν ασχολούνται με το ρατσισμό.

Εν τω μεταξύ έπιασαν τα τομάρια με τα καλάσνικοφ και είναι όλοι 20άρηδες, "ενσωματωμένοι", "μετέχοντες της ελληνικής παιδείας", και λοιπές αντιρατσιστικές π@π@ριές.

Ρε ουστ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 10:35:09  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιός να ασχοληθεί με το ρατσισμό; Σε λίγο δεν θα έχει μείνει Έλληνας εδώ! Ή θα έχουν πάει στο εξωτερικό, ή θα τους έχουν "φάει λάχανο" καλόπαιδα τύπου "συμμορίας με καλάσνικωφ", ή θα έχουν πεθάνει από την πείνα, ή θα έχουν δώσει οι ίδιοι τέλος στην ζωή τους, μην μπορώντας να αντέξουν άλλο τα χρέη...

Για το ρατσισμό που ασκούν τα "κολοαλβανάκια" και η παρέα τους, εναντίων Ελλήνων μιλάει κανείς;Για τα "γκέτο" που έχουν φτιάξει και δεν τολμάει να περάσει Έλληνας από εκεί; Για τις Ελληνικές σημαίες που έχουν κάψει; Ή μήπως αυτό δεν είναι ρατσισμός; Περνάω από το Πασαλιμάνι, και βλέπω αφίσες στα Αλβανικά, για μαγαζιά που "φιλεξενούν" Αλβανούς τραγουδιστές... και μου γυρνάει το μάτι ανάποδα... Από πάνω μου στην πολυκατοικία, μένει Ρουμάνα, η οποία διατηρεί "κολόμπαρο"... έχει φέρει και ένα πούλμαν συμπατριώτισσές της, και έχει κάνει την γειτωνιά κολοχανείο... Βράδυ πια, δεν τολμάει ΚΑΝΕΙΣ να περπατήσει στους δρόμους... βλέπεις μόνο μέλη συμμοριών.

Τουλάχιστον... σε αυτό το θέμα, συμφωνώ με τον Χ
Ρε ουστ όλοι τους από εδώ...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 11:06:42  Εμφάνιση Προφίλ
Τα έχει πει αυτα ο Κομάς Αιτωλός, αλλά ποιος τον ακούει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 11:27:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τα έχει πει αυτα ο Κομάς Αιτωλός, αλλά ποιος τον ακούει




Αν είχε πέσει σε κώμα... έπρεπε να το γράψεις με "ω"

Μέσα στα "ασυνάρτητα" που έχει γράψει ο Καντινιώτης... γράφει και για Αλβανούς και "κολόμπαρα";;;

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 11:39:38  Εμφάνιση Προφίλ
περιγράφει όλα το πλαίσο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hael
Μέλος 1ης Βαθμίδας


120 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 12:29:52  Εμφάνιση Προφίλ
Χ
quote:

Εν τω μεταξύ έπιασαν τα τομάρια με τα καλάσνικοφ και είναι όλοι 20άρηδες, "ενσωματωμένοι", "μετέχοντες της ελληνικής παιδείας", και λοιπές αντιρατσιστικές π@π@ριές.





Χμμ... δεν ξεμπερδέψαμε ακόμα με δαύτους...

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/85888/exi-melh-ths-symmorias-me-ta-kalasnikwf-kykloforoyn-eleythera

------------

Η πολυπολιτισμικότητα και η ανοχή όπλισαν τους Αλβανούς βιαστές

http://greeknation.blogspot.com/2011/10/blog-post_6493.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 12:59:29  Εμφάνιση Προφίλ
http://antibarcode.blogspot.com/2011/10/eurogendfor_14.html#more

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 13:00:52  Εμφάνιση Προφίλ
Είναι γεγονός αυτό με την ξένη δύναμη

http://www.youtube.com/watch?v=eanfX65RUgI&feature=feedu

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 13:58:39  Εμφάνιση Προφίλ
Stan,
quote:
Τουλάχιστον... σε αυτό το θέμα, συμφωνώ με τον Χ
Θα συμφωνούσες και στο άλλο θέμα με τον Χ αν άφηνες κατά μέρος τις ιδεοληψίες.


dom1,

quote:
Είναι γεγονός αυτό με την ξένη δύναμη
Εγώ μόνο την δήλωση του Καζάκη βλέπω. Προς το παρόν η είδηση αναπαράγεται μόνο σε blog.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 14:54:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
dom1
Είναι γεγονός αυτό με την ξένη δύναμη

dom1 θα σε παρακαλέσω να μην διασπείρεις ψευδείς ειδήσεις
που κλονίζουν το κοινό αίσθημα και προκαλούν εύλογες ανησυχίες ...

ΑΝ ήσουν πραγματικά ενημερωμένος θα ήξερες ότι το "αποκλειστικό" αποδείχτηκε άλλη μια "είδηση για ΧΑΝΟΥΣ"
Και χλευάστηκε απο το σύνολο του τύπου και των ΜΜΕ σήμερα

ΠΡΩΤΟΝ δεν γνωρίζεις την ετυμολογία της λέξης "παραστρατιωτική δύναμη" (που χρησιμοποίησε το defence)

ΔΕΥΤΕΡΟΝ δεν γνωρίζεις οτι σκοπός της Eurogedfor είναι να σπεύδει μεταπολεμικά στις περιοχές εμφυλίων ή διακρατικών συρράξεων (στα πρότυπα των ειρηνευτικών δυνάμεις του ΟΗΕ και τις αντίστοιχες δυνάμεις του ΝΑΤΟ) ως "προστάτης της ειρήνης"

Λόγο του οτι με τέτοια θέματα ΔΕΝ παίζουν !!!
καλύτερα πηγαίνετε να παίξετε κάποιο Strategy Game στoν υπολογιστή σας να σας περάσει,
και σταματήστε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να γεμίζετε αυτο το θεμα του φόρουμ με ότι ΣΚΟΥΠΙΔΙ βρίσκετε στο διαδίκτυο !!!

θα το λεω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μέχρι να το καταλάβετε !!! (αν και αμφιβάλω)

Εδω θα ξανα γράψετε ΜΟΝΟ οταν έχετε να εκφράσετε την ΟΠΟΙΑ άποψη σας
Αλλα τη ΔΙΚΗ ΣΑΣ !!!
τα άθλια link που παραθέτεται ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ !!!



Hellas at War

Edited by - AitheroVamon on 14/10/2011 14:58:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 15:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
quote:

Είναι γεγονός αυτό με την ξένη δύναμη

http://www.youtube.com/watch?v=eanfX65RUgI&feature=feedu


Το είναι ΓΕΓΟΝΟΣ από που προκύπτει? Τελικά είσαι αδιόρθωτος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 15:45:27  Εμφάνιση Προφίλ
X

Πάει στο άλλο θέμα, αλλά επειδή το έθιξες το θέμα εδώ...

quote:
Αυτό δυστυχώς βλέπω να ισχύει. Ο κόσμος χάνεται και το μ... χτενίζεται. Αντί να τους ξαποστείλουν όλους από 'κει που 'ρθαν ασχολούνται με το ρατσισμό.

Δεν το διάβασες προσεκτικά το νομοσχέδιο. Λέει το link στο "Βήμα":
"Τιμωρείται επίσης με φυλάκιση έως τρία χρόνια όποιος εγκωμιάζει ή αρνείται τη σημασία εγκλημάτων γενοκτονίας, κατά της ανθρωπότητας, πολέμου κλπ."

Αυτό αποτελεί (πλέον και στην Ελλάδα) ποινικοποίηση της άρνησης του "ολοκαυτώματος". Κατόπιν λοιπόν της παραπάνω ποινικοποίησης της άρνησης και τιμωρίας της με φυλάκιση και διοικητικές ποινές, δηλώνω ενώπιον όλων ότι:

ΔΗΛΩΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΦΡΟΝΗΜΑΤΩΝ

Συμφωνώ απολύτως με όλες τις θέσεις των ψευδομαρτύρων υποστηρικτών του ολοκαυτώματος, ακόμη και μ'αυτές που αυτοαναιρούνται, ακόμη και μ'αυτές που οι ίδιοι οι εφευρέτες μάρτυρες έχουν αποκηρύξει και ότι δεν έχω καμία σχέση με τους αρνητές αυτού του παραμυθιού εγκλήματος, δεν τους μιλάω και δεν παίζω μαζί τους τάβλι. Αποκυρήσσω δε μετά βδελυγμίας όλες τις προηγούμενες ιδέες και απόψεις μου.

Δηλώνω δε υπεύθυνα πως δεν θα ξαναδιαβάσω κανένα βιβλίο που θα αρνείται το ολοκαύτωμα και πως όσα βιβλία έχω στην κατοχή μου θα τα κάψω δημόσια πριν ψηφιστεί ο νόμος.

Ο δηλών

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 16:00:25  Εμφάνιση Προφίλ
Χ

Επειδή συμφώνησα ανοικτά μαζί σου για το θέμα του ολοκαυτώματος,κινδυνεύω να πάω φυλακή?

Θα έρθουν οι μπάτσοι να μου πουν,να τους ακολουθήσω?

Για να είμαι ήσυχος,λοιπόν...
ναι έγινε ολοκαύτωμα κατα των εβραίων,έκαψαν 9.000.000 οχι εξι,να μην ξεχνάμε και αυτούς που δεν μπόρεσαν να τους μετρήσουν γιατι ήταν εντελώς στάχτες και αν έκαναν και λογιστικά λάθη στο ζύγισμα της στάχτης,τότε μπορεί να είναι και παραπάνω απο 9 εκατ.

Εντάξει κύριοι της κυβέρνησης?
Καθαρός ο Νικόμαχος?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 16:06:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΔΕΥΤΕΡΟΝ δεν γνωρίζεις οτι σκοπός της Eurogedfor είναι να σπεύδει μεταπολεμικά στις περιοχές εμφυλίων ή διακρατικών συρράξεων (στα πρότυπα των ειρηνευτικών δυνάμεις του ΟΗΕ και τις αντίστοιχες δυνάμεις του ΝΑΤΟ) ως "προστάτης της ειρήνης"

Αγαπητέ AitheroVamon,
διαβάζοντας αυτό το σχόλιό σου, με βάζεις ειλικρινά σε σκέψεις σχετικά με τα κίνητρα και τις προθέσεις σου.

Αν πάει κανείς και διαβάσει στην επίσημη ιστοσελίδα της EGF θα δει πως λένε σχετικά με το ρόλο τους:
http://www.eurogendfor.eu/

EGF responds to the need to rapidly conduct all the spectrum of civil security actions, either on its own or in parallel with the military intervention, by providing a multinational and effective tool.
The EGF will facilitate the handling of crisis that require management by police forces, usually in a critical situation, also taking advantage from the experience already gained in the relevant peace-keeping missions.

θα διαπιστώσει πως αυτά που λες εσύ απέχουν πολύ από την πραγματικότητα.
Επίσης, αυτό το "either on its own" με βάζει σε σκέψεις ως προς τη ερμηνεία θα πρέπει να του δώσουμε.
Όπως και να έχει, ό, τι ερμηνεία και τους δώσεις, δεν θα συμφωνεί με τίποτα με το δικό σου ισχυρισμό.

Διαβάζω αυτή τη στιγμή στην ιστοσελίδα τους και, κάτι σαν και αυτό:

Tasks:

"performing security and public order missions;"

ή σαν και αυτό:

"protecting people and property and keeping order in the event of public disturbances;"

δεν κρύβω ότι με ανησυχούν ιδιαίτερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 16:12:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

X

Πάει στο άλλο θέμα, αλλά επειδή το έθιξες το θέμα εδώ...

quote:
Αυτό δυστυχώς βλέπω να ισχύει. Ο κόσμος χάνεται και το μ... χτενίζεται. Αντί να τους ξαποστείλουν όλους από 'κει που 'ρθαν ασχολούνται με το ρατσισμό.

Δεν το διάβασες προσεκτικά το νομοσχέδιο. Λέει το link στο "Βήμα":
"Τιμωρείται επίσης με φυλάκιση έως τρία χρόνια όποιος εγκωμιάζει ή αρνείται τη σημασία εγκλημάτων γενοκτονίας, κατά της ανθρωπότητας, πολέμου κλπ."

Αυτό αποτελεί (πλέον και στην Ελλάδα) ποινικοποίηση της άρνησης του "ολοκαυτώματος". Κατόπιν λοιπόν της παραπάνω ποινικοποίησης της άρνησης και τιμωρίας της με φυλάκιση και διοικητικές ποινές, δηλώνω ενώπιον όλων ότι:

ΔΗΛΩΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΦΡΟΝΗΜΑΤΩΝ

Συμφωνώ απολύτως με όλες τις θέσεις των ψευδομαρτύρων υποστηρικτών του ολοκαυτώματος, ακόμη και μ'αυτές που αυτοαναιρούνται, ακόμη και μ'αυτές που οι ίδιοι οι εφευρέτες μάρτυρες έχουν αποκηρύξει και ότι δεν έχω καμία σχέση με τους αρνητές αυτού του παραμυθιού εγκλήματος, δεν τους μιλάω και δεν παίζω μαζί τους τάβλι. Αποκυρήσσω δε μετά βδελυγμίας όλες τις προηγούμενες ιδέες και απόψεις μου.

Δηλώνω δε υπεύθυνα πως δεν θα ξαναδιαβάσω κανένα βιβλίο που θα αρνείται το ολοκαύτωμα και πως όσα βιβλία έχω στην κατοχή μου θα τα κάψω δημόσια πριν ψηφιστεί ο νόμος.

Ο δηλών

macedon


Αν και μόνο "Χριστιανός" δεν δηλώνω... θα πώ αστειευόμενος το παρακάτω:
"πριν αλέκτορ λαλήσει τρεις απαρνήσει με"
κικιρίκου
κικιρίκου
ΚΙΚΙΡΙΚΟΥ

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 16:17:07  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

quote:
Επειδή συμφώνησα ανοικτά μαζί σου για το θέμα του ολοκαυτώματος,κινδυνεύω να πάω φυλακή?

Όχι. Δεν υπάρχει αναδρομική ισχύ νόμου. Αν πεις κάτι όμως μετά την ψήφιση του νόμου όμως... μαύρο φίδι που σ' έφαγε...

quote:
ναι έγινε ολοκαύτωμα κατα των εβραίων,έκαψαν 9.000.000 οχι εξι,να μην ξεχνάμε και αυτούς που δεν μπόρεσαν να τους μετρήσουν γιατι ήταν εντελώς στάχτες και αν έκαναν και λογιστικά λάθη στο ζύγισμα της στάχτης,τότε μπορεί να είναι και παραπάνω απο 9 εκατ.

Έτσι... έτσι...



stanfromgreece

quote:
Αν και μόνο "Χριστιανός" δεν δηλώνω... θα πώ αστειευόμενος το παρακάτω: "πριν αλέκτορ λαλήσει τρεις απαρνήσει με"

Βρε... όποιος φυλάει τα ρούχα του, τα έχει όλα!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 17:08:50  Εμφάνιση Προφίλ
Aν ζούσε ο Διάκος σήμερα,θα έλεγε...

<< Δεν πάτε και σείς και οι νόμοι σας,μουρτάτες να χαθείτε?Εγω Ινδούς δεν εγούσταρα κι ούτε θε να γουστάρω>>!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 18:10:54  Εμφάνιση Προφίλ
Σαταναζιστή,
quote:
Δεν το διάβασες προσεκτικά το νομοσχέδιο. Λέει το link στο "Βήμα":
"Τιμωρείται επίσης με φυλάκιση έως τρία χρόνια όποιος εγκωμιάζει ή αρνείται τη σημασία εγκλημάτων γενοκτονίας, κατά της ανθρωπότητας, πολέμου κλπ."
Αυτό το είδα, αλλά παραδόξως δεν είναι και πολύ σαφές. Λέει όποιος αρνείται την σημασία εγκλημάτων, όχι την ύπαρξη αυτών.
quote:
Αυτό αποτελεί (πλέον και στην Ελλάδα) ποινικοποίηση της άρνησης του "ολοκαυτώματος". Κατόπιν λοιπόν της παραπάνω ποινικοποίησης της άρνησης και τιμωρίας της με φυλάκιση και διοικητικές ποινές, δηλώνω ενώπιον όλων ότι:
Εγώ πάλι δηλώνω υπευθύνως οτι:

1. Ως άτομο που θέτει υπεράνω όλων την αλήθεια, παραμένω αρνητής του Ολοκαυτώματος.

2. Οι επίσημοι ιστορικοί και θιασώτες αυτού του μύθου είναι απατεώνες, διαστρεβλωτές και τσαρλατάνοι.

3. Οι δήθεν αυτόπτες είναι φαντασιόπληκτοι καραγκιόζηδες και προπαγανδιστές.

4. Κερνάω ένα καζάνι φασολάδα τους ψεύτες, ανίκανους και προδότες που κατέστρεψαν την χώρα, ώστε να μου κλάσουν πιο εύκολα τα @@.

quote:
Δηλώνω δε υπεύθυνα πως δεν θα ξαναδιαβάσω κανένα βιβλίο που θα αρνείται το ολοκαύτωμα και πως όσα βιβλία έχω στην κατοχή μου θα τα κάψω δημόσια πριν ψηφιστεί ο νόμος.
Διότι αλλοιώς:

Edited by - Χ on 14/10/2011 18:28:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 19:31:01  Εμφάνιση Προφίλ
ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΙΞΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ ΤΗΣ ΛΕΓΟΜΕΝΗΣ ΕΥΡΩΣΤΡΑΤΟΧΩΡΟΦΥΛΑΚΗΣ, ΠΟΥ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΚΡΙΣΕΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ.../ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛ.ΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΓΕΝΙΚΑ ΕΠΙΤΕΛΕΙΑ. Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΛΑΝΔΟΣ. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΓΑΛΛΟΙ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΙ-ΙΤΑΛΟΙ-ΙΣΠΑΝΟΙ-ΡΟΥΜΑΝΟΙ-ΟΛΛΑΝΔΟΙ. ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΛΩΝΙΑ Η ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ ΚΑΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ. ΕΙΔΙΚΑ Η ΑΦΙΞΗ ΤΩΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΑΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΤΙ ΒΑΣΙΚΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΠΡΟΣ ΚΟΣΟΒΟ...Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΗ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕ ΣΕΡΒΙΑ...

Δρ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΡΟΥΓΟΣ Στρατιωτικός αναλυτής-διεθνολόγος. Ειδικός σε θέματα Διεθνούς Ασφαλείας-Τρομοκρατίας και Όπλων Μαζικής Καταστροφής. Ενεργό μέλος σε πολλές ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ του ΝΑΤΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 20:29:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ψηλός:
Αγαπητέ AitheroVamon,
διαβάζοντας αυτό το σχόλιό σου, με βάζεις ειλικρινά σε σκέψεις σχετικά με τα κίνητρα και τις προθέσεις σου.

Μα είναι προφανές ! εντεταλμένος κυβερνητικός εφησυχαστής ! τι αλλο ?
(ειλικρινά δεν μπορώ να το πάρω αλλιώς εκτός απο αστείο το σχόλιο σου)

Αν δεις όλα τα οργανογράμματα και tactikal level όλων αυτών τον δυνάμεων είτε είναι του ΟΗΕ είτε του ΝΑΤΟ ,
(και τώρα με τη σειρά τις "έπρεπε" να έχει και η ΕΕ την αντίστοιχη "δύναμη", άλλωστε το προσπαθεί απο το 2000)
θα δεις οτι έχουν πολλά που ενδεχομένως να μη σου αρέσουν , αλλά είναι καρμπόν όλες .

Αν διαβάσει κάποιος ολοκληρωμένα και οχι αποσπασματικά, ολη την "αποστολή" και το "εργο" της δύναμης , θα διαπιστώσει οτι συνολικά είναι η Ευρωπαϊκή αντίστοιχη δύναμη στα πρότυπα των κυανόκρανων , αλλα και τις KFOR ...


Πέραν τον παραπάνω , επι της ουσίας ...
η δύναμη αυτη ΔΕΝ έχει έρθει στην Ελλαδα
και σε καμιά περίπτωση δεν κατανοώ την αντίδραση σου περί "πονηρών" προθέσεων μου, απέναντι σε μια ΑΚΑΤΑΣΧΕΤΗ τρομολαγνεία μερικών άσχετων εδώ μέσα ,
που απ'οτι βλέπω δεν σου έχουν δημιουργήσει ανάλογα ερωτηματικά για τους σκοπούς τους ...


Hellas at War

Edited by - AitheroVamon on 14/10/2011 20:31:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 21:06:03  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.otyposnews.gr/archives/25026

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 22:05:17  Εμφάνιση Προφίλ
Spawn13

Δεν ξέρω αν αυτά που παρατίθενται στο παραπάνω άρθρο τα είπε όντως ο Κόκκινος ή είναι η σάλτσα που (συνηθίζεται να) προστίθεται από τους ανώνυμους συγγραφείς...

Λέει στην επικεφαλίδα το άρθρο:

" Υπογραφές 30 βουλευτών της αντιπολίτευσης είναι αρκετές, για την ποινική δίωξη του Πρωθυπουργού βάσει του Συντάγματος"

Ο κύριος Κόκκινος, εκτός αν έχει πάρει το πτυχίο της Νομικής από το ΙΚΑ, θα έπρεπε να γνωρίζει πως 30 υπογραφές βουλευτών (της αντιπολίτευσης ή μη, είναι αδιάφορο) δεν είναι αρκετές για την ποινική δίωξη του πρωθυπουργού με βάση το Σύνταγμα. Είναι αρκετές για να κατατεθεί πρόταση για δίωξη του πρωθυπουργού. Κατόπιν παίρνεται η απόφαση με 151 για τη διενέργεια προκαταρκτικής εξέτασης, μετά έρχεται το πόρισμα στη βουλή, μετά απαιτούνται πάλι 151 ψήφοι για να αποφασιστεί η δίωξη (άρθρο 86 παρ. 3 του Συντάγματος).

Δεν αρκούν δηλαδή 30 ψήφοι για την ποινική δίωξη αλλά 30 + 151 + 151.

"Κατά τον Ποινικό Κώδικα (άρθρο 162), όποιος εξαπατά εκλογέα, με οποιονδήποτε τρόπο, για να μεταβάλει το εκλογικό του φρόνημα, τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι δύο ετών και με χρηματική ποινή. Ο πρωθυπουργός μας υποσχέθηκε στον ελληνικό λαό (...) όμως αμέσως μετά τις εκλογές (...) έπραξε δηλαδή το αντίθετο εκείνου που είχε υποσχεθεί.

Δεν το έπραξε ο πρωθυπουργός. Το έπραξαν οι 154 βουλευτές που ψηφίζουν αυτά που προτείνει ο πρωθυπουργός και οι υπουργοί του. Άρα θα πρέπει να διωχθούν αυτοί. Αλλά το Σύνταγμα ορίζει ρητά ότι οι βουλευτές έχουν απεριόριστο δικαίωμα της γνώμης και της ψήφου κατά συνείδηση. (άρθρο 60, παρ. 2). Αυτό σημαίνει σε απλά ελληνικά ότι δεν μπορούν να διωχθούν για οτιδήποτε κι αν ψηφίσουν.

Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, αντί να συνιστά επιείκεια προς τους μη έχοντες, θα έπρεπε, κατά τα άρθρα 35 παρ. 2 εδ. δ’ και 42 του Συντάγματος, να αναπέμψει στη Βουλή τους άνω αντισυνταγματικούς νόμους της κυβερνήσεως, η οποία έχει απολέσει το θεμέλιο της Δημοκρατίας, μη εφαρμόσασα το προεκλογικό πρόγραμμά της.

Το άρθρο 35 παρ. 2 εδ. δ λέει ότι ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας δεν χρειάζεται προσυπογραφή από τον αρμόδιο υπουργό για αναπομπή νόμου προς τη Βουλή.

Το άρθρο 42 λέει πως αν το αναπέμψει στη Βουλή και αυτό ψηφιστεί πάλι, ο πρόεδρος της δημοκρατίας είναι υποχρεωμένος να εκδόσει το νόμο μέσα σε 10 μέρες. Άρα, λίγα πράγματα μπορεί να εφαρμόσει ως προς τον έλεγχο της Κυβέρνησης.

Θα μπορούσε όμως να έχει παραιτηθεί για να σώσει τουλάχιστον την αξιοπρέπειά του και να μην εμφανίζεται συμμέτοχος.

Όσο για την "απώλεια της δημοκρατίας λόγω μη εφαρμογής του προεκλογικού προγράμματος της Κυβέρνησης", δεν θυμάμαι καμία κυβέρνηση να έχει εφαρμόσει το προεκλογικό της πρόγραμμα... ποτέ! Απλά, την τελευταία περίοδο της θητείας της, κάθε κυβέρνηση έδινε παροχές που έσβηναν όλα τα προηγούμενα, σε ένα λαό με πολύ κοντή μνήμη και μηδενική κρίση.

Και κάτι τελευταίο, για να μην σαν κοροϊδεύουν:
Αν η αντιπολίτευση θέλει εκλογές, μπορεί να διαλύσει τη βουλή σήμερα και να τις προκηρύξει αύριο κιόλας, ανεξάρτητα τι θα πει η βουλή και ανεξάρτητα του αποτελέσματος μιας πρότασης μομφής. Αύριο! Αλλά μάλλον κανείς απ'αυτούς δεν θέλει εκλογές.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 22:48:34  Εμφάνιση Προφίλ
Όσο για το θέμα της EUROGENDFOR, παρουσιάζεται σήμερα στην "ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΩΡΑ" (σελ. 13) από τον kostasxan (το γνωστό) ο οποίος στο ολοσέλιδο άρθρο του (που αντιγράφει το κείμενο του blog του) κατονομάζει μόνον μία δημοσιογραφική πηγή: το blog "klassikoperiptosi.blogspot.com".

Μιλάμε για φοβερές δημοσιογραφικές πηγές, όχι αστεία!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 23:11:33  Εμφάνιση Προφίλ
Ενδιαφερον αυτα που λες Macedon(αν οντως ειναι ετσι)δεν τα ηξερα ειναι η αληθεια...!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warrax
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2011, 01:13:09  Εμφάνιση Προφίλ
“Eurogendfor” Hit-Men Took Off Their …Riot-Helmets

According to a very reliable source, the “eurogendfor” hit-men alledgedly in Greece to combat riots… were in fact ….Czech soldiers from the “Balkan Brigade” of SEEBRIG, the Multinational Peace Force South-Eastern Europe Brigade. The soldiers arrived in Greece via Igoumenitsa , were transported to Tyrnavos in Central Greece and then moved with buses to Bosnia! These were the alleged ‘eurogendfor’ hit-men who came to Greece in ‘absolute secrecy’ but via roads and ports so that everybody could see them…

Our attention should be focused as to why such rumors and claims are realesed and what purposes they serve…

Πηγή: http://www.keeptalkinggreece.com/2011/10/14/eurogendfor-hit-men-took-off-their-riot-helmets/

Ο έμπορος όπλων παίζει κάθε μέρα πόλεμο με διαφορετικές χώρες...πιστεύω πως το site του είναι τελείως αναξιόπιστο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy