ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 03:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr
Φυσικά δεν είναι η πρώτη φορά που ισχυρίζεσαι ότι κάποιος έχει δύο, πέντε, δέκα ενεργούς λογαριασμούς, αλλά είμαι περίεργος πού θα βρεις αποδείξεις για να στηρίξεις -ξανά- την παράνοιά σου.
Περιμένω λοιπόν ΑΚΟΜΑ τις αποδείξεις, και αν δεν τις βρεις, περιμένω μια ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ.

Δεν ηξερα οτι χρειάζομαι αποδείξεις να κατηγορήσω κάποιον
που ομολογεί μια άδικη πράξη,που έκανε.
Και γιατι να μην υποθέσω οτι<<δίνεις>> δυο άλλους παληούς
λογαριασμούς σου,για να καλύψεις και να διαχρονίσεις μερικούς
πιο <σημαντικούς> για σένα?

Εσυ ο ιδιος εδωσες τα δικαιώματα να σε κρίνει κάποιος με τον
τρόπο που σε εκρινα εγω.
Και πάλι σου υπενθυμίζω τον σωστό τρόπο να ζητήσεις συγνώμη.
Ποιείς την νήσσαν!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 03:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip - Απεστάλη: 25/06/2011, 00:37:15:

quote:
amalia

Και καλά για τους δύο λογαριασμούς Spacegirl και AFRODIDE1984, τα μέχρι τώρα στοιχεία μας υποδηλώνουν ότι κατά πάσα πιθανότητα έχουν την ίδια προέλευση.


Ε, άμα "κατά πάσα πιθανότητα" έχουν την ίδια προέλευση, τότε πάλι "κατά πάσα πιθανότητα" ξέρετε και από ποιον δημιουργήθηκαν. Είναι φως φανάρι δηλ. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά ξέρετε και τον σκοπό που δημιουργήθηκαν.




Για πες μας να μάθουμε κι εμείς.
Γιατί πραγματικά αναρωτιόμαστε...
Η απορία μας είναι καθόλα ειλικρινής (συνεχίζουμε και το ψάχνουμε το ζήτημα πάντως).

Αν έχεις να συμβάλλεις σε τίποτε, μπορείς να το κάνεις και μέσω email αν δε θέλεις δημόσια. Κάθε βοήθεια προς το θετικό είναι δεκτή.

Μπορεί βέβαια, εάν έχει το θάρρος της γνώμης "της" να μας βοηθήσει στο ερώτημα αυτό και η Spacegirl/AFRODIDE1984



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 05:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Αλήθεια Ζιπ? Ενας εισαι? Ναι ενας λογαριασμός,με τον οποίο γραφουν 2-3 ατομα? Γιατι οχι? Μόνοι σας εκτίθεστε!!! [ Αϊ ντεεε ... αλλάξαμε τη μεριά του δισκού τώρα, ε ; Τώρα είμαι πολλοί ; Δεν είμαι ένας ; Είμαστε πολλά άτομα που γράφουν με το zip, ε ; Ε, καλά, αυτό δεν μπορεί και να επαληθευτεί θα σκέφτεσαι, ε ; ]

Θα θέλεις και αποδείξεις για αυτο που λέω ε Ζιπ? [ Για να δω ... ]

την20/6/11 και ωρα 18.15.18 ανεβάζεις ενα πόστ απευθυνόμενος πρός τον Admin πρώτον και την συντονιστική ομάδα του esoterica δεύτερον.Αφου λές αυτά που θέλεις υπογράφεις: zip® Δηλαδή οτι το μήνυμα το στέλνει ο orijinal Ζιπ και οχι το απλό πιόνι Ζιπ. [ Α, αν έγραφα π.χ zip_ΤΜ, το μήνυμα θα το είχει στείλει ο zip Trademark, ε ; Κι αν έγραφα zip_Obama, θα το είχε στείλει ο Obama. Excellent! Ψάρακας Α Α! ]

Περνάει μέσως αυτο το μήνυμα επειδή μερικά πόστ πιο κάτω ο Admin απενεργοποιεί το θέμα αφου απευθυνόμενος σε εσένα λέει: Ε.Τ phone home. Δλδ σε ελευθερη μετάφραση Γνήσιε Ζιπ πάρε τηλ. Προφανώς ο Admin θέλει να αποφύγει πόλωση και πράττει ετσι. [ Ναι ; Αυτό σημαίνει ; Αυτό είπε ο Admin ; Τι δηλ. ; Θέλει να πάρω τηλ. ; Που να πάρω τηλ. ; Άσε που δεν το ξέρω κιόλας ... Κ έπειτα, γιατί δεν με παίρνει αυτός ; Εγώ υποτίθεται πως έχω δημοσιεύσει και τα τηλέφωνά μου και τα στοιχεία μου και το κινητό μου. ] Οι επιθέσεις που δέχεται το φόρουμ απο τα εν ενεργεία τρολ όπως εσυ και τα διεγραμμένα,που μάλλον του ιδιου αφεντικου σας εντολές εκτελούν είναι επιζήμιες οικονομικά για το φόρουμ,όπως ο Admin είπε, προτίμησε να δώσει τόπο στην οργή. [ Βρε συ, είσαι πολύ γλυφτράκι, το ξέρεις ; ]

"Δεν είναι ανάγκη να το βλέπεις και σαν κάτι τόσο βαρύ! Εξάλλου -και έτσι είμαστε και σύμφωνοι με τη συζήτηση που μας φιλοξενεί- η Λύτρωση μπορεί και να είναι τμήμα μίας Μύησης! Απαραίτητο μάλιστα! Ειδικά εάν η διαδικασία της Μύησης έχει στοιχεία συμμετοχής σε κάποια "δραματουργική δράση"."

Σου γράφει ο Admin αυτο το γεματο νόημα μήνυμα και πάλι απαντας υπογράφοντας: zip® Δλδ πήρες το μήνυμα. [ Αυτό ρε αγόρι μου το λέει στον Πελεγκρίνο, όχι σε μένα ... χαχαχαχαχα! πω, μαλάκα μου ... τι γέλιο! ]

Ομως το κερασάκι ειναι αυτο:zip_A®T Τελικά πόσοι είστε? [ 50 αγόρι μου, στο έχω πει. 25 είναι αυτοί που έχουν τους 25 servers και άλλοι 25 είναι σε διάφορα σημεία της χώρας και στέλνουν μηνύματα την ίδια ώρα που στέλνω κι εγώ ... ] Να υποθέσω οτι το άλφαΑ αφορα ονοματα οπως Ανδρεας,Αλέκος,Αριστος, Αλεξανδρος,Απόστολος κ.λ.π και το Τ,ονόματα οπως Τάσος Τάκης,Τευτων κ.λ.π? [ Όχι, είναι Αντωνία, Αλέκα, Αφροδίτη, Αλίσα, Αλίκη, Άννα, Άρτεμις, Αντριάννα - ξέρεις, ROCKY κι έτσι - Αντριάννα! και το Τ είναι Τέρυ, Τομ, Τζέρυ, Τζον, Τίμης και Τόνυ - ξέρεις, Τόνυ Μοντάνα δηλ. Xαχαχαχαχαχαχαχα! Ρε ψαρούκλα ... ρε ψαρούκλα ... ] Και το μήνυμα που περνα στον σύνδεσμο? Θα ξανάρθω πίσω... [ Ναι, i'll be back ... Άρνολτ, χαχαχα! ]

Λοιπόν εξυπνάκια Ζιπ,οτι και να κάνεις forum admin στο esoterica.gr δεν πρόκειται να γίνεις!!!! [ χαχαχαχα! έτσι με βλέπεις ε ; ]



zip_+/-

.
.
.

*Bασικά, εσύ, κατά πάσα πιθανότητα, ο trexagireve είσαι. Τα μεγέθη της βλακείας δηλ. ταιριάζουν ...

Edited by - zip on 25/06/2011 06:47:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 06:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
amalia

Για πες μας να μάθουμε κι εμείς. [ Δε χρειάζεται προς το παρόν. Κάποια στιγμή, ίσως το κάνω ... ]
Γιατί πραγματικά αναρωτιόμαστε... [ Το ξέρω πως αναρρωτιέστε. Δεν πειράζει. Αυτός που αναρρωτιέται και ρωτάει, κάποτε θα πάρει και την απάντησή του κι αυτός που ψάχνει, κάποτε θα βρει. ]
Η απορία μας είναι καθόλα ειλικρινής (συνεχίζουμε και το ψάχνουμε το ζήτημα πάντως). [ Ασφαλώς. Και καλά κάνετε. ]

Αν έχεις να συμβάλλεις σε τίποτε, μπορείς να το κάνεις και μέσω email αν δε θέλεις δημόσια. Κάθε βοήθεια προς το θετικό είναι δεκτή. [ Άμα έχω κάτι παραπάνω, θα σου πω ... ]

Μπορεί βέβαια, εάν έχει το θάρρος της γνώμης "της" να μας βοηθήσει στο ερώτημα αυτό και η Spacegirl/AFRODIDE1984 [ Ε, εντάξει, αυτό είναι δικό της θέμα ... Ωστόσο, μην ξεχνάτε πως η Spacegirl έχει πει και το εξής : ]

"Και δεν διαλέγω ρε ``ντέ βρέ ντέ`` έναν λογαριασμό από το τσουβάλι αν μου ζητηθεί κάτι τέτοιο και να τους πώ αυτός είναι διαγράψτε τον τι μου το λές δηλαδής?", Απεστάλη στο παρόν θέμα, σελ.2 την 15/03/2011.

[ Μαγκιά, κλανιά κι εξάτμηση ... Πάντως, έτσι και έγραφε ο Αίσωπος στο forums esoterica.gr, θα τα είχε δει όλα κωλυόμενα ... ]


zip_ και πάσης Ελλάδος

Edited by - zip on 25/06/2011 07:02:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 08:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

zip_©ulture

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 10:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zip...

"Bασικά, εσύ, κατά πάσα πιθανότητα, ο trexagireve είσαι. Τα μεγέθη της βλακείας δηλ. ταιριάζουν ... "


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 10:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα που το σκέπτομαι πάντως Νικόμαχε , η μανία με την οποία "κονταροχτυπιέστε" και κυνηγάτε ο ένας τον άλλο , όντως μου θυμίζει εποχές όπου στο φόρουμ υπήρχε ο φίλος Ευάγγελος...
Δεν λέω ότι είσαι εσύ αλλα έχετε κάτι κοινό ως προς αυτό...την εμμονή στο fighting του ενός προς τον άλλο...
Νικόμαχε...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 25/06/2011 10:41:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 11:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Τώρα που το σκέπτομαι πάντως Νικόμαχε , η μανία με την οποία "κονταροχτυπιέστε" και κυνηγάτε ο ένας τον άλλο , όντως μου θυμίζει εποχές όπου στο φόρουμ υπήρχε ο φίλος Ευάγγελος...


Πάρε τη βαριά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 11:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
*Bασικά, εσύ, κατά πάσα πιθανότητα, ο trexagireve είσαι. Τα μεγέθη της βλακείας δηλ. ταιριάζουν ...

Δεν είναι ο τρεχαγύρευε,επειδή εκείνος ήταν απίστευτα θρήσκος άνθρωπος.Βέβαια εσύ για πλάκα το είπες.

Ρε παιδιά δεν κοιμηθήκατε το βράδυ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 11:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
alex22, δες λίγο πότε απενεργοποιείται ο ένας και πότε εγγράφεται στα forums esoterica.gr ο άλλος ...

Δε φτάνει τ' όνειρο να ζεις όπως σ' αρέσει
και η ψευδαίσθηση μπορεί να στη βαρέσει, μάγκα μου!

Edited by - zip on 25/06/2011 11:33:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 11:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινος

Ναι και λοιπόν??
Εκεί κυλιούνται όλοι σχεδόν...στο γρασίδι...
Το ενδιαφέρον δεν ξέρω που βρίσκεται..σε σάς ή ήταν ειδική ποικιλία το γρασίδι???



Δεν ξερω....Βγαλε οτι συμπερασμα θες.....Καλημερα!!

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 11:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά ναι,το είχα παρατηρήσει απο παλιά αυτό,και επίσης σκεφτόμουν,ο τρεχα πώς αντέχει μακρυά απο το forum?.Ωστόσο οι ιδεολογίες τους και οι πεποιθήσεις τους είναι τελείως διαφορετικές.Εκτός και αν έχουμε να κάνουμε με μια τελείως αρρωστημένη προσωπικότητα που παίζει ρόλους εδω μέσα.Απόλυτα σίγουρος για τίποτα δεν μπορεί να είσαι.Πάντως το βλέπω δύσκολο να είναι αυτός.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 11:50:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άλεξ, απ ό,τι φαίνεται, μόνο εμείς ξεραθήκαμε στον ύπνο χθες. Είχαμε κι άλλες εξελίξεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 11:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι,οι άλλοι έγραφαν σαν μουρλοί μέχρι τα ξημερώματα!Ανοιγω το pc κατα 11 και βλέπω αλλες δύο σελίδες γραμμένες!

Edited by - alex22 on 25/06/2011 11:53:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 12:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ζιπ
Εγώ φιλαράκο, ένας είμαι και το ξέρει η Διαχείριση γιατί τουλάχιστον τον δικό μου λογαριασμό, κατά πάσα πιθανότητα, τον έχουν περάσει από κόσκινο.

Αλήθεια Ζιπ?
Ενας εισαι?
Ναι ενας λογαριασμός,με τον οποίο γραφουν 2-3 ατομα?
Γιατι οχι?
Μόνοι σας εκτίθεστε!!!


Θα θέλεις και αποδείξεις για αυτο που λέω ε Ζιπ?

την20/6/11 και ωρα 18.15.18 ανεβάζεις ενα πόστ απευθυνόμενος
πρός τον Admin πρώτον και την συντονιστική ομάδα του esoterica
δεύτερον.Αφου λές αυτά που θέλεις υπογράφεις:
zip®

Δηλαδή οτι το μήνυμα το στέλνει ο orijinal Ζιπ και οχι το απλό
πιόνι Ζιπ.
Περνάει μέσως αυτο το μήνυμα επειδή μερικά πόστ πιο κάτω ο Admin
απενεργοποιεί το θέμα αφου απευθυνόμενος σε εσένα λέει:
Ε.Τ phone home.
Δλδ σε ελευθερη μετάφραση Γνήσιε Ζιπ πάρε τηλ.
Προφανώς ο Admin θέλει να αποφύγει πόλωση και πράττει ετσι.
Οι επιθέσεις που δέχεται το φόρουμ απο τα εν ενεργεία τρολ όπως εσυ και τα διεγραμμένα,που μάλλον του ιδιου αφεντικου σας εντολές εκτελούν
είναι επιζήμιες οικονομικά για το φόρουμ,όπως ο Admin είπε,
προτίμησε να δώσει τόπο στην οργή.


quote:

Admin

Δεν είναι ανάγκη να το βλέπεις και σαν κάτι τόσο βαρύ! Εξάλλου -και έτσι είμαστε και σύμφωνοι με τη συζήτηση που μας φιλοξενεί- η Λύτρωση μπορεί και να είναι τμήμα μίας Μύησης! Απαραίτητο μάλιστα! Ειδικά εάν η διαδικασία της Μύησης έχει στοιχεία συμμετοχής σε κάποια "δραματουργική δράση".


Σου γράφει ο Admin αυτο το γεματο νόημα μήνυμα και πάλι απαντας
υπογράφοντας: zip®
Δλδ πήρες το μήνυμα.


Την 21/6/11 ωρα 16.01.56
Απευθύνεσαι στον Admin μιλώντας για μένα και απροκάλυπτα του λές:

quote:

Κάτι άλλο : Αν δεν σταματήσει να ασχολείται με μένα, να σταματήσει εντελώς ρε παιδί μου, να μην αναφέρει ούτε το nick μου, ούτε υπονοούμενα, ούτε τίποτε, εγώ θα του κάνω τη "ζωή" στο esoterica.gr μαύρη. Αυτό στο λέω, έχοντας πλήρη επίγνωση του ΤΙ λέω και σε ΠΟΙΟΝ το λέω. Ήδη έχει κάνει ένα πολύ μεγάλο λάθος που με θεώρησε διπλό λογαριασμό. Ας μην κάνει και δεύτερο. Ας προσέχει πολύ όταν αναφέρεται σε μένα. Πολύ όμως ..


Φυσικά εχεις πλήρη επίγνωση τι λές και σε ποιόν!!
και υπογράφεις:zip®
Μάλιστα γνήσιε Ζιπ.


Ομως το κερασάκι ειναι αυτο:zip_A®T
Τελικά πόσοι είστε?
Να υποθέσω οτι το άλφαΑ αφορα ονοματα οπως Ανδρεας,Αλέκος,Αριστος,
Αλεξανδρος,Απόστολος κ.λ.π και το Τ,ονόματα οπως Τάσος Τάκης,Τευτων
κ.λ.π?
Και το μήνυμα που περνα στον σύνδεσμο?
Θα ξανάρθω πίσω...


Θα μου πεις οτι βλέπω φαντάσματα ε Ζιπ?
Αφου τα βλέπω τι να κάνουμε?

Ο Admin ομως δεν φαίνεται να μάσησε τον...ταραμα!!
Απάντησε στον κλώνο με κωδικοποιημένο μήνυμα και το
αποτέλεσμα ηταν άμεσο.Ο κλώνος υποχώρησε.

Λοιπόν εξυπνάκια Ζιπ,οτι και να κάνεις forum admin
στο esoterica.gr δεν πρόκειται να γίνεις!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Bρε Νικ... όοοολο αυτο, δεν είναι αρκετά έως απίστευτα πολύ τραβηγμένο?? Δηλαδή, τι έχουν να κερδίσουν οι κλώνοι αυτοί μπαίνοντας στα forums με τον ίδιο λογαριασμό?( του Ζιπ) Και αν ο Admin ξέρει, γιατί να καλύπτει? Και πώς μέσα από όλο αυτό το θέμα, συμπεραίνεις ότι ο Ζιπ στοχεύει στο να γίνει Admin?

Edited by - Narkissa555 on 25/06/2011 12:06:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 12:20:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά ήθελα να απευθυνθώ αρχικά στον ΝΙΚΟΜΑΧΟ(ο οποίος "με έχει συγκλονίσει"...), παρολαυτά μετά τις τελευταίες "πληροφορίες" του zip αναγκαστικά θα πρέπει να ασχοληθώ με αυτά πρώτα...

zip, θα σε παρακαλούσα ιδιαίτερα -και το λέω με πραγματικά καλή πρόθεση αυτό- να αποφύγεις τέτοιου είδους τοποθετήσεις που αφορούν υποθέσεις εργασίας. Αν -το "ΑΝ" με μεγάλο βάρος- θεωρείς πως έχεις στοιχεία για οποιουσδήποτε πιθανώς παραπλανητικούς λογαριασμούς, και "δεν μπορείς να αποφύγεις" να τα δημοσιοποιήσεις, φρόντισε αυτά να είναι αδιάσειστα ή/και σε ισχυρότατο βαθμό αυταπόδεικτα, πριν το κάνεις (μπορείς εξάλλου να μας ενημερώσεις και μέσω e-mail).
Ειδάλλως δεν θα μας αφήσεις άλλο περιθώριο παρά να αντιδράσουμε...

Για τους 2 λογαριασμούς που αναφέρεις, ο 2ος γράφτηκε πριν καν το τελευταίο μήνυμα του 1ου -εκτός και αν "κάνουν πουλάκια τα μάτια μου"(πιθανό και αυτό, με όσα βλέπουν τις τελευταίες ημέρες στον παρόντα όροφο... "της πολυκατοικίας" ). Δεν "πιάνω" -άμεσα τουλάχιστον- τη σύνδεση, και δεν κατανοώ και τον alex22 που λέει στη συνέχεια πως "το έχει παρατηρήσει από παλιά" κιόλας...
Εκτός αυτού, και αυτό είναι το βασικότερο, θα πρέπει να είμαστε πάρα πολύ προσεκτικοί στις αναφορές μας που ίσως εμπλέξουν ανθρώπους που πιθανότατα "δεν χρωστάνε και τίποτα" για τα πρόσφατα εδώ τεκταινόμενα και που ακόμη και για την οποιαδήποτε ταλαιπωρία έχουν επιφέρει στην Κοινότητα παλαιότερα έχουν ήδη δεχτεί την δέουσα αντιμετώπιση και δεν χρειάζονται καμία άλλη. Σ'αυτό πρέπει να έχουμε μία στάση δικαιοσύνης...

Παρακαλούμε όλους και όλες που συμμετέχουν στην παρούσα Συζήτηση -θα μπορούσαμε να την χαρακτηρίσουμε και "ομαδική ερευνητική εργασία" ίσως...- να είστε πολύ προσεκτικοί/ές να μην δημιουργήσουμε ένα περιβάλλον αλλοπρόσαλλων εικασιών, ακατάσχετης συνομωσιολογίας κ.λπ.


Για το τέλος και γενικότερα:
Προσπαθούμε, όπως ξέρετε και θα βλέπετε, να είμαστε Δίκαιοι -και σ'αυτό οφείλεται μερικές φορές και το ότι είμαστε υπερβολικά "προσεκτικοί" έως και πολλοί αργοί- και σας ζητάμε να μας βοηθήσετε σ'αυτό. Καθώς παράλληλα όμως θα πρέπει και οφείλουμε να είμαστε και "ισοβαρείς" -κατά το δυνατόν- στις αντιμετωπίσεις μας (όταν έχει να κάνει με "δίπολα" για παράδειγμα), οι τοποθετήσεις και οι συμπεριφορές των άμεσα εμπλεκομένων δεν μας επιτρέπουν πολλές φορές να εκφράσουμε την ουσία της δίκαιης στάσης.
Το 2ο αντιπαλεύει το 1ο και δυστυχώς δεν γίνεται να πράξουμε διαφορετικά...

Ελπίζω πραγματικά να έγινα κατανοητός, ειδικότερα στο τελευταίο!


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 12:20:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν ηξερα οτι χρειάζομαι αποδείξεις να κατηγορήσω κάποιον
που ομολογεί μια άδικη πράξη,που έκανε.
Και γιατι να μην υποθέσω οτι<<δίνεις>> δυο άλλους παληούς
λογαριασμούς σου,για να καλύψεις και να διαχρονίσεις μερικούς
πιο <σημαντικούς> για σένα?

Εσυ ο ιδιος εδωσες τα δικαιώματα να σε κρίνει κάποιος με τον
τρόπο που σε εκρινα εγω.
Και πάλι σου υπενθυμίζω τον σωστό τρόπο να ζητήσεις συγνώμη.
Ποιείς την νήσσαν!


Και την Nissan μη σου πω. Ναι Νικόμαχε, και όμως, χρειάζεσαι αποδείξεις για κάθε συγκεκριμένη κατηγορία που επιρρίπτεις στους συνδικτύους σου. Το ξέρω ότι σου 'ρχεται κατακούτελα, αλλά έτσι είναι. Μέχρι στιγμής έχεις κλείσει νομίζω 5 άτομα τα οποία πρέπει να αποδείξεις ότι είναι τρόλ (και μάλιστα του Ζιπ). Αντε σου εύχομαι να τα εκατοστίσεις. Μου κάνει εντύπωση πάντως που βλέπεις παντού τρολ, μάλλον όποιος έχει τη μύγα... Τέλος πάντων θα σου δώσω μια βοήθεια ως προς τον έναν τρολ ακάουντ μου, τον οποίο βέβαια γνωρίζει η διαχείριση, αλλά εσύ αγνοείς. Έτσι για να κάνουμε παιχνίδι. Δες εκείνη τη σκηνή ταινίας που παρέθεσα, πάρε τη θέση που πάντα παίρνεις και φόρα τη ζώνη σου...

Α, Και σταμάτα να μου λες τι να κάνω γιατί αρχίζεις να με εκνευρίζεις και θα μου ξεφύγει το χέρι καμιά μέρα.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 25/06/2011 12:22:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 12:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν "πιάνω" -άμεσα τουλάχιστον- τη σύνδεση, και δεν κατανοώ και τον alex22 που λέει στη συνέχεια πως "το έχει παρατηρήσει από παλιά" κιόλας...

Εννοώ οτι είχα παρατηρήσει απο παλιά τo οτι λίγο καιρό αφού διαγράφηκε το μέλος "trexagyreue",έκανε την εμφανισή του το μέλος "Νικόμαχος".Αυτό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 12:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός
Τώρα που το σκέπτομαι πάντως Νικόμαχε , η μανία με την οποία "κονταροχτυπιέστε" και κυνηγάτε ο ένας τον άλλο , όντως μου θυμίζει εποχές όπου στο φόρουμ υπήρχε ο φίλος Ευάγγελος...
Δεν λέω ότι είσαι εσύ αλλα έχετε κάτι κοινό ως προς αυτό...την εμμονή στο fighting του ενός προς τον άλλο...
Νικόμαχε

Δεν γνωρίζω φίλε Εαρινέ, για ποια εποχή και για ποιον “Ευάγγελο” αναφέρεσαι.

Γυρνώντας όμως στην σημερινή εποχή, και με αφορμή την γενική αναταραχή που δημιουργήθηκε στο φόρουμ με αφορμή την συμπεριφορά ψυχοπαθούς ατόμου με έντονα συμπλέγματα κατωτερότητας, ένεκα απωθημένων της παιδικής ηλικίας του (ποιος τάχα ξέρει τι κουβαλά το δόλιο μέσα του), διαπιστώνω να αποκαλύπτονται κάποια μέλη με διπλούς λογαριασμούς troll, και να το παραδέχονται ζητώντας συγνώμη από όσους έβλαψαν άμεσα ή έμμεσα, σε αντίθεση με τον κατεξοχήν τρολλακια, που συνεχίζει να σφυρίζει ανήξερος, με μια εξευτελιστική προσπάθεια δημαγωγίας, και προσπάθειας να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.

Αν και με τον Νικ προσωπικά έχω συγκρουσθεί στο παρελθόν επανειλημμένως, - και σφοδρά μερικές φορές - θεωρώ ατυχή την αναφορά σου σε αυτόν, ιδικά με τον συσχετισμό που γίνεται.

Απλά την γνώμη μου είπα, και στο συμπέρασμα που καταλήγω με τις αναφορές και τις αντεγκλήσεις που διαβάζω.
Καλή σου μέρα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 12:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gianipseftis:
quote:
Δεν γνωρίζω φίλε Εαρινέ, για ποια εποχή και για ποιον “Ευάγγελο” αναφέρεσαι.

Με συγχωρείς gianipseftis και αν μου επιτρέπεις: δεν νομίζω πάντως να αναφέρεται στον Ευάγγελο Βενιζέλο !!
Του οποίου η εποχή είναι σαφώς ΤΩΡΑ! (ότι προλάβει δηλαδή κι αυτός -πριν τον "φάνε" τα trolls)

Να με συγχωρείτε αλλά ταίριαζε, δεν μπορούσα να το αποφύγω!
"Να ευθυμήσομεν κιόλας λιγουλάκι..."


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 12:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το χιούμορ φίλε admin είναι το αλατοπίπερο της ζωής.
Και αλίμονό μας αν εξαντληθεί το αλάτι της γης
καλή σου μέρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 12:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Του οποίου η εποχή είναι σαφώς ΤΩΡΑ! (ότι προλάβει δηλαδή κι αυτός -πριν τον "φάνε" τα trolls)

Ε, δεν είναι και τόσο εύκολη υπόθεση αυτό!
Για προφανείς λόγους, θέλει αρκετό χρόνο για να τον φάνε!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 12:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Smashmouth

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 25/06/2011 13:04:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 13:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τελικά είναι η εποχή "τρελλή" να το πώ..???
Επηρεάζει σε μεγάλο βαθμό???
Ξέρω γώ , όλα πιθανά είναι .... ακόμα και πολλά απο τα αγριο-κάναρα σιώπησαν.....εκεί που παλαιότερα το κελάηδισμά τους έκανε κάποιους να αναφωνούν με θαυμασμό...και ένα τεράστιο χαμόγελο φώτιζε λυπημένα πρόσωπα...
"Οικολογική καταστροφή"...
Το άγχος έχει τις αιτίες του -τελικά- και την έλλειψή του...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 25/06/2011 13:01:30

Edited by - Εαρινός on 25/06/2011 13:02:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 15:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
την συμπεριφορά ψυχοπαθούς ατόμου με έντονα συμπλέγματα κατωτερότητας, ένεκα απωθημένων της παιδικής ηλικίας του (ποιος τάχα ξέρει τι κουβαλά το δόλιο μέσα του)

Αυτά πια τα απωθημένα της παιδικής ηλικίας έχουν γίνει η καραμέλα όλων των ασύδοτων!

Προσωπικά δεν θα δώσω δικαιολογίες στον κάθε μαντράχαλο που τα ξύνει όλη μέρα και μπαίνει όπου του καπνίσει, λέει ότι του κατέβει, και πρέπει οι άνθρωποι που φροντίζουν τον χώρο να ασχολούνται με τα παιδιαρίσματά του λες και του χρωστάνε κάτι.

Ο κόσμος δεν γυρίζει γύρω σου/σας, δεν είσαι/είσαστε το κέντρο του σύμπαντος!
Ο εσωτερισμός σε/σας μάρανε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 16:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr Jekyl
Α, Και σταμάτα να μου λες τι να κάνω γιατί αρχίζεις να με εκνευρίζεις και θα μου ξεφύγει το χέρι καμιά μέρα.


Ντοτόρο μου,δεν νομίζω οτι σαν Dr Jekyl θα κάνεις ποτέ κατι τέτοιο.

Σαν Mr h...δεν ξέρω.Αυτός ο <<ατιμούλης>> δρα ανεξάρτητα.
Το δηλώνει και η φύση του,άλλωστε


Θα έπαιρνα κάποιες απαντήσεις που ψάχνω,αν με αφήσεις να ξέρω,ποιός
απο τους δυο,εγραψε το παρακάτω.
Ο Dr J ή ο Mr H ?

quote:

Ο μυημένος τρίτου βαθμού δεν τον ενδιαφέρει να καλύψει καμιά πληγη, τον ενδιαφέρει η στείρα ικανοποίηση των παθών του. Αυτός ο άνθρωπος δημιουργεί δεύτερο, τρίτο ή περισσότερους λογαριασμούς με συγκεριμένο στόχο, ο οποίος είναι ιδιοτελής, δηλαδή με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, κερδοφόρος.
Αυτή τη τακτική ακολοθούν σε κάποιες περιπτώσεις και άτομα που θέλουν να παραπλανήσουν, αποπλανήσουν ή προσηλυτίσουν(σε κάποια ιδέα, θρησκεία κοκ).
Τέτοια άτομα ίσως και να πάσχουν απο ψυχικά νοσήματα.


ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ:
Πρός τους συνδίκτυους που νομίζουν οτι είμαι ο Τρέχα.

Αν ο λόγος μου εχει κάποια βαρύτητα στην κρίση σας,σας
πληροφορώ οτι δεν εχω καμμία σχέση με τον προαναφερθέντα
τέως συνδίκτυο.
Και με κανεναν άλλον φυσικά!!
Η τάση που εχω,να μην ακολουθώ <διπλωματικές> οδούς διαλόγων,
αλλά να λέω ευθέως αυτο που σκέπτομαι,μου εχει δημιουργήσει
προβλήματα στο παρελθόν,μου δημιουργεί στο παρόν και θα μου
δημιουργεί και στο μέλλον.
Είναι ομως μια απο τις αρχές που εχω επιβάλλει στη ζωή μου.
Δεν μου αρέσουν τα <κουτοπόνηρα>,τα <εξυπνοχωριάτικα> και
όποιες άλλες λέξεις βάλει ο νους σας,που υποδηλώνουν,την τάση
μεγάλης μερίδας ανθρώπων,να προσπαθούν να επιβληθούν,με το <πτωχό>
μυαλό τους σε άλλους <πλουσιότερους τω πνεύματι> και μάλιστα
νομίζουν οτι το καταφέρνουν.
Σ.Σ:εξαιρώ τον εαυτό μου απο αυτο το <<πλουσιότερους τω πνεύματι>>.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 16:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διπλοί Λογαριασμοί
Η πορεία της μύησης


Παρακάτω, θα παραθέσω κάποια στοιχεία που ενισχύουν την υπόθεση πως υπάρχει σχέση μεταξύ του λογαριασμού ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και του λογαριασμού trexagireve. Τα στοιχεία αυτά είναι ενδείξεις - και όχι αποδείξεις - , όμως συγκροτούν από μόνα τους μια λογική βάση ώστε να μπορέσει ο αναγνώστης / χρήστης να σχηματίσει τουλάχιστον ένα αρχικό συμπέρασμα και να καταστεί λίγο περισσότερο υποψιασμένος για το τι πραγματικά συμβαίνει με τους διπλούς λογαριασμούς. Είτε αυτό το συμπέρασμα επαληθεύει την αρχική υπόθεση, είτε όχι, οι ενδείξεις - επαναλαμβάνω - αυτές διατηρούν την αξία τους ως παρατηρήσεις και είναι σημαντικές.

1) Χρονική περίοδος εγγραφής & απενεργοποίησης.

Ο λογαριασμός trexagireve απενεργοποιήθηκε στις αρχές του Δεκέμβρη του 2010. [συγκεκριμένα μετά από ένα μήνυμα την 12/12/2010, βλ. http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=9906&whichpage=55 ] Πρωτού συμβεί αυτό όμως, δηλ. η απενεργοποίησή του, είχε προηγηθεί μια σειρά από "προειδοποιητικά" μηνύματα από την Διαχείριση, μηνύματα που χρονικά είχαν διαρκέσει περισσότερο από έναν μήνα. Συνεπώς, η διαδικασία απενεργοποίησης του, προηγήθηκε σχεδόν όλον τον Νοέμβριο του 2010 μέχρι αυτή να καταλήξει στην οριστική διαγραφή του την 12/12/2010. Ο λογαριασμός ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ δημιουργείται στα forums esoterica.gr τέλη Νοεμβρίου του 2010 (30/11/2010) δηλ. λίγες ημέρες πριν την βέβαιη πια διαγραφή του λογαριασμού trexagireve.

2) Συχνότητα των δημοσιεύσεων.

Ο λογαριασμός trexagireve μέσα σε διάστημα σχεδόν 3 ετών (5/2/2008 - 12/12/2010) απέστειλε 13021 μηνύματα, δηλ. περίπου 13posts/ημέρα. Ο λογαριασμός ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ μέσα σε διάστημα λίγων μηνών απέστειλε 3143 μηνύματα δηλ. περίπου 14posts/ημέρα. Όπως βλέπουμε η συχνότητα των δημοσιεύσεων των δύο λογαριασμών διαφέρει μόνο κατά ένα μήνυμα την ημέρα, είναι δηλ. περίπου ίδια. Πως γίνεται δύο διαφορετικοί άνθρωποι που έχουν δύο διαφορετικούς λογαριασμούς να αποστέλλουν μηνύματα στο forum σχεδόν με την ίδια συχνότητα ; [ Σημειώστε πως επειδή η συχνότητα είναι αρκετά υψηλή για ένα forum, η απόκλιση του ενός post την ημέρα, στην πραγματικότητα δεν είναι απόκλιση και δεν λαμβάνεται υπ' όψην σοβαρά ]

3) Σύνταξη των δημοσιεύσεων.

Παρακάτω παραθέτω δύο τυχαία δείγματα δημοσιεύσεων των δύο λογαριασμών.

quote:
trexagireve, Απεστάλη: 05/02/2009 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10037

Καλησπέρα σου φίλε zip...Η λαική παροιμία,
φίλε μου, λέει ότι "το ψάρι βρωμάει απο το κεφάλι πρώτα"
κάτι ξέρουν, τι λές εσύ;Πάντα η φθορά κι η αντίστροφη μέτρηση
για την διατήρηση της πνευματικής κληρονομιάς, φέρνουν πρώτα
διαφθορά και σημάδια αλλαζονίας στην εξουσία και στην κεφαλή,
ή μάλλον στους γύρω απο την κεφαλή....
Αυτοί οι ιερείς που αναφέρεις, είναι καταδικασμένοι σύμφωνα με την
χριστιανική θρησκεία, αν δεν ήταν ο έρημος ο μισθός, πολλοί
δεν θα ήταν και το ξέρεις...Μιλάμε για ένα ποσοστό "επαγγελματιών"
ιερέων, που δημιουργούν εντελώς άλλη εικόνα για τον κλήρο,
αυτό που έγινε, δεν έχει καμία σχέση με τους λειτουργούς του
Θεού και τους ποιμέες προβάτων, που με το παράδειγμα τους θα
προέτρεπαν τους χριστιανούς στην κατά Θεό ζωή...Κοινώς, πιο
ανθρώπινα, πιο πολύ σαν μια τεράστια οικογένεια που ειμαστε...
Οι σημερινοί ιερείς είναι σημείο των καιρών, αποτρέπουν τον
κόσμο απο την εκκλησία με το παράδειγμα τους...
Γι αυτό και όλοι ξερουμε πως είναι κάποιοι απο αυτούς, δεν είναι καινούργιο,ας πούμε για το έργο που επιτελούν άλλοι...
Υπάρχουν κι αυτοί....


quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 25/06/2011 στο παρόν θέμα.

Πρός τους συνδίκτυους που νομίζουν οτι είμαι ο Τρέχα.

Αν ο λόγος μου εχει κάποια βαρύτητα στην κρίση σας,σας
πληροφορώ οτι δεν εχω καμμία σχέση με τον προαναφερθέντα
τέως συνδίκτυο.
Και με κανεναν άλλον φυσικά!!
Η τάση που εχω,να μην ακολουθώ <διπλωματικές> οδούς διαλόγων,
αλλά να λέω ευθέως αυτο που σκέπτομαι,μου εχει δημιουργήσει
προβλήματα στο παρελθόν,μου δημιουργεί στο παρόν και θα μου
δημιουργεί και στο μέλλον.
Είναι ομως μια απο τις αρχές που εχω επιβάλλει στη ζωή μου.
Δεν μου αρέσουν τα <κουτοπόνηρα>,τα <εξυπνοχωριάτικα> και
όποιες άλλες λέξεις βάλει ο νους σας,που υποδηλώνουν,την τάση
μεγάλης μερίδας ανθρώπων,να προσπαθούν να επιβληθούν,με το <πτωχό>
μυαλό τους σε άλλους <πλουσιότερους τω πνεύματι> και μάλιστα
νομίζουν οτι το καταφέρνουν.
Σ.Σ:εξαιρώ τον εαυτό μου απο αυτο το <<πλουσιότερους τω πνεύματι>>.


Και οι δύο λογαριασμοί δεν εξαντλούν την γραμμή κειμένου και την αναδίπλωση λέξεων αλλά χρησιμοποιούν την αλλαγή γραμμής και την έναρξη νέας παραγράφου.

4) "Απρόσεχτες" δημοσιεύσεις.

Την 13/03/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=6&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10962 γίνεται η παρακάτω δημοσίευση από τον λογαριασμό NIKOMAXO.

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ψευτρακος ε? Οταν θα δεις ποσο κοροιδο εισαι και ποσο σε εχω παιξει δεν θα σου φθανουν τα 1000 νικς να κρυφθεις!


Ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ μας λέει εδώ ξεκάθαρα ότι μας κοροϊδεύει.


Τα συμπεράσματα δικά σας ...
.
.
.
.

zip® και πέφτω κι απ' τον Πύργο τον Λευκό!

Edited by - zip on 25/06/2011 16:50:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 16:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγω είμαι διπλος λογαριασμος, φορές φορές σας γράφω σαν ....Αμαλία!

Ζιπ, στην αρχη που γράφτηκε ο νικομαχος, το μέλος παντυ είχε κατέβει Αθήνα, και μέσω τηλ. Πήγε (ο Νικομαχος) νομίζω προς συνάντηση. Αν θυμάμαι καλα ο τρεχας είναι λαρισσα, η Λαμία, ο νικομαχος είναι στα περίχωρα Αθηνών.

Αν είναι όπως λες, είσαι μεγάλο λαμογιο...γιατί δεν μας λες και για το λουπο? Ποιος είναι ?

Ρε τι γίνεται στο εσωτερικά! Πάντως ζιπ εμένα οι τρίχες ακόμα με τιμούν...είναι όλες στο κεφάλι μου! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 16:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑ

Και εγω είμαι διπλος λογαριασμος, φορές φορές σας γράφω σαν ....Αμαλία! [ ΠΛΑΤΩΝΑ, εγώ φίλε δεν αναφέρομαι στο ύφος των μηνυμάτων. Εγώ αναφέρομαι στη σύνταξη κατά την πληκτρολόγηση των μηνυμάτων. Έχει διαφορά. Πολύ μεγάλη διαφορά ... ]


ΠΛΑΤΩΝΑ, φίλε,

εγώ έκανα κάποιες απλές παρατηρήσεις. Αν το συμπέρασμά σου είναι αυτό που γράφεις παραπάνω ... ok, κανένα πρόβλημα από μένα.

.
.
.
.

*τυχερός είσαι με τις τρίχες ...


Edited by - zip on 25/06/2011 16:59:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 17:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα

Καλή η επισήμανσή σου,αλλά δεν χρειάζεται,οταν ο Ζιπ λέει
τις γνωστές του ηλιθιότητες.
Είδες πόσο σοβαρές είναι οι ενδείξεις?
Ο πνιγμένος απο τα μαλλιά του πιάνεται.

Το μέλος pandy πράγματι ήλθε Αθήνα και επικοινώνησε μαζί μου
τηλεφωνικά,αλλά δεν κατέστη δυνατό να συναντηθούμε,λόγω του ξαφνικού
θανάτου του πενθερού μου.
Μιλήσαμε ομως και εγω και η σύντροφός μου μαζί της και αφήσαμε
ανοικτό το θέμα της συνάντησης στο μέλλον.
Εδω είναι ας το επιβεβαιώσει!


Αυτό το στοιχείο οτι ο Τρέχα ηταν στην Λάρισσα,δεν το ηξερα.
Οταν κι εσυ ηλθες κοντα σε μενα στην Ερέτρεια,παραλίγο να βρεθούμε
στην Σκάλα Ωρωπού,αλλά ηταν μέρα που ήρθαν τα παιδια και δεν τα
καταφέραμε.

Δεν πειράζει ομως αυτο τον Ζιπ!
Κατι άλλο θα βρεί!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2617188
Maintained by Digital Alchemy