ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Το κείμενο με το μήνυμα από την Πανορθόδοξη Σύνοδο στην Κρήτη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 00:43:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αναρωτιέμαι:
Αυτόν/ους ( ηγέτες και αξιωματούχους ) που επιτρέπει στον οπαδό του Χάρυ Πότερ και του Αβραάμ, να επιτελεί αξιόποινες πράξεις,στο όνομα των παραμυθιών, πως πρέπει να τον αποκαλώ?

Αν οι αξιόποινες πράξεις έχουν στόχο τους αντιπάλους του δικού του παραμυθιού, θα τον αποκαλείς "Μάρτυρα".
Ή ίσως "Αγιο".

Edited by - Συνοδινός.1 on 26/08/2016 00:47:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 00:51:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ:

Με λυπεί το γεγονός, πως τώρα που επιστρέψατε από την "ερημιά" και έχετε πάλι πρόσβαση στο ιντερνετ, είδατε μόνο τα "αδικήματα" του DSM και του Αίολου και όχι του πραγματικού ενόχου.



Έγραψα εγώ ότι επιστρέψαμε;
Πώς το έβγαλες το συμπέρασμα;
Το αντίθετο ισχύει!

Το προηγούμενο μήνυμα το έγραψα με σύνδεση κινητού και τη συζήτηση τη διαβάζω όταν μας κάνει χάρη το ίντερνετ να λειτουργήσει. Γιατί στα γράφω όλα αυτά;
Διότι πολλοί εδώ μέσα κάνετε υποθέσεις που δεν ισχύουν.
Υποθέσεις περί προτιμήσεων, περί ασυλίας κάποιων έναντι άλλων, περί εμπάθειας, ακόμα και υποθέσεις ότι μπορεί να έχουμε δει κάτι πολύ στραβό και να το ανεχόμαστε αβασάνιστα.
Νομίζω όμως πως αυτά που ήδη έχω γράψει στο προηγούμενο μήνυμά μου, αν τους δώσεις πράγματι προσοχή και δεν τα ερμηνεύσεις βιαστικά όπως έκανες με το σχόλιό μου περί απουσίας και δυσκολίας πρόσβασης, θα υπάρξει μια καλή πρώτη βάση συνενόησης. Αλλιώς... μαζί θα μιλάμε, χώρια θα καταλαβαινόμαστε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εωσφοριστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

n/a
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 00:52:04  Εμφάνιση Προφίλ
Πολύ καλά τα λες!

Όμως...

Ο Χριστός ΑΝ και ποτέ δεν ήταν ιστορικό πρόσωπο, υπάρχει στις συνειδήσεις των χριστιανών.

Αυτό τον κάνει "υπαρκτό" με τα ολέθρια αποτελέσματα που προανέφερες τα οποία εδώ και Αιώνες ποτίζονται με το αθώο αίμα ανθρώπων.

Άρα κατά την εκτίμησή μου, ο Jesua από την πίσω όψη του είναι ο άρχοντας του σκότους, ή αλλιώς ο Σατανάς, ο οποίος απλώνει στους ανθρώπους το σκοτάδι, τον εξευτελισμό, την αυτοταπείνωση, τέλος πάντων τον δρόμο για τη λύτρωση μέσα από έναν αέναο Γολγοθά που όλοι οι πιστοί πρέπει να υπομείνουν και βέβαια μιά τυφλή υποταγή στους διεστραμένους αφέντες, αυτά γράφουν μέσα οι γραφές, αυτά διδάσκει ο Σατανάς Jesua.

Από την άλλη ο Εωςφορισμός ή αλλιώς Απολλωνισμός, είναι εκ διαμέτρου ΑΝΤΙ θετος με το σκλαβο-χριστιανικό δόγμα.
Συνεπώς, όταν ακολουθείς τον Εως-Φόρο, δηλαδή τα φιλοσοφικά ρεύματα του Απολλωνισμού, είσαι αυτομάτως ΑΝΤΙ του Χριστού, στον αντίπόδα πως το λένε.

Τώρα γιατί ο Θεός Απόλλωνας, βαπτίστηκε Σατανάς και δαιμονοποιήθηκε, είναι κάτι που εύκολα κανείς μπορεί να βρει στον τόμο της εκλησιαστικής ιστορίας, τόμος IIII, "διατάγματα αυτοκράτορος Θεοδόσιου Ι".

Με απλά λόγια ένας κοντός διάλογος μεταξύ λόγιων και Θεοδόσιου:
-Όλοι οι αρχαίοι Θεοί είναι Δαίμονες!!!!
-Που θα το στηρίξουμε αυτό μεγαλειότατε?
-Το λέει ο αυτοκράτορας, ποιά άλλη στίριξη χρειάζεσθε?

Κι αν τολμούσες ας έφερνες αντίρηση...ΟΧΙ ΑΝ ΤΟΛΜΟΥΣΕΣ ΑΣ ΕΛΕΓΕΣ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΛΕΞΗ!!!

Γι' αυτό οι αδαείς θεωρούν τον Θεό Απόλλωνα ως τον έκπτωτο αρχάγγελο του Γιαχβέ, διότι οι νομάδες της ερήμου δεν τον έλεγαν εωςφόρο Απόλλωνα αλλά σκέτο Εωςφόρο, αργότερα οι φαρισαίοι της Ιουδαίας με την προτροπή του ύστερου Βυζαντίου, επανέλαβαν τη δαιμονοποίηση του Απόλλωνα ΚΑΙ στα δικά τους κατάστοιχα.

Η πλάκα είναι οτι ο φωτοδότης Απόλλωνας (εωςφόρος Απόλλων), είναι φιλοσοφικά και εκ των πραγμμάτων ο ΜΕΓΑΣ ΕΧΘΡΟΣ του Σατανά και του σκότους, παρ αυτά οι άνθρωποι αναγκάστηκαν διά πυρός και σιδήρου, να γονατίσουν στο απατηλό πρόσωπο του Ναζηραίου, ο ποίος τάζει στους ανθρώπους αγάπη και αιώνια ζωή, αλλά το μόνο που έκανε ήταν να σπείρει στην ανθρωπότητα μίσος και θάνατο.

Το μεγαλύτερο όπλο του Jesua είναι η άρνηση του ανθρώπου να καταννοήσει τη σκοτεινή φιλοσοφία του χριστιανισμού, ή έστω να διαβάσει τας γραφάς του.
Ο αναλφαβητισμός και η άγνοια, γεννάνε Ναζηραίους και οι Ναζηραίοι γεννάνε σκότος και μανιώδες μίσος για τον συνάνθρωπο, δηλαδή ΑΓΑΠΗ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εωσφοριστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

n/a
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 00:55:57  Εμφάνιση Προφίλ
Αμαλία, μη στεναχωριέσαι, θα βρούμε μιά λύση, κάπως πιστεύω οτι θα βρούμε μιά λύση....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εωσφοριστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

n/a
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 01:02:48  Εμφάνιση Προφίλ
Συγνώμη ήθαλα να πω και κάτι ακόμη.

Τα αρχαία ελληνικά φιλοσοφικά ρεύματα ήταν ο προάγγελος του εν μέρει αθεϊσμου της εποχής εκείνης.
Αν αυτά τα ρεύματα είχαν επιβιώσει για 2-3 Αιώνες παραπάνω, η βιομηχανική και επιστημονική επανάσταση θα είχε έλθει 20 Αιώνες νωρίτερα.

Στάνταρ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 01:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Αίολος:

Αμαλία
Εκτιμώ την θέση σου. Αν διαφωνείς σε κάτι από τα ανωτέρω, είμαι διαθέσιμος.
Ουδέποτε είπα το παραμικρό εναντίον του φορουμ και της δουλειάς σας, την οποία εκτιμώ.
Με την συγκεκριμένη επιλογή σας έχω θεματάκι


Αυτό το λες για να σε πιστέψω;
Ή για να "στολίσεις" με άλλοθι την απαράδεκτη συμπεριφορά σου απέναντι στον Αιθεροβάμωνα;
Δεν πείθεις. Τον έβρισες και τον απαξίωσες με πολύ άσχημο τρόπο και ο συγκεκριμένος άνθρωπος προσπάθησε να κάνει ότι θεώρησε πιο σωστό και δίκαιο για τη συγκεκριμένη προβληματική κατάσταση που δημιουργήθηκε. Στις επεμβάσεις πάντοτε υπάρχουν δυσαρεστημένοι. Η διαφορά ανάμεσα στο μέλος που μπορεί να συζητήσει και στον νταή είναι ο τρόπος αντίδρασης. Και ο δικός σου ήταν πολύ άσχημος.
Οι συντονιστικές επεμβάσεις φυσικά και μπορούν να συζητιούνται αλλά σε καλόπιστα πλαίσια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 01:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:

Αμαλία, μη στεναχωριέσαι, θα βρούμε μιά λύση, κάπως πιστεύω οτι θα βρούμε μιά λύση....




Καλώς τον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εωσφοριστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

n/a
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 01:23:10  Εμφάνιση Προφίλ
Καλώς σας βρήκα.

Ρίξε και μιά βουτιά για μένα, (6ος χρόνος άνευ διακοπών).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 01:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Heretic

Επίσης η διαχειριστική θέση (amalia) επιβεβαιώθηκε ξανά, και είναι απολύτως ξεκάθαρο πως αυτή που βλέπεις παραμένει η πολιτική διαχείρισης του esoterica.gr. Αρα και οι συντονιστικές ενέργειες θα κινούνται σε αυτό το πλαίσιο, όποιος και να εκτελεί καθήκοντα συντονιστή. Όποιος λοιπόν χρήστης συμφωνεί παραμένει, όποιος διαφωνεί αποχωρεί.

(επίσης μπορεί να τρολάρει διακριτικά, με τον ίδιο ή άλλο λογαριασμό, γιατί όπως είδα και σε αυτά υπάρχει ανοχή, και κάποιοι την χρησιμοποιούν)


Το τι γίνεται συντονιστικά έχει να κάνει και με το τι ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ την εκάστοτε στιγμή. Επίσης, κάθε συντονιστής δεν παίρνει οδηγίες από κάποια κεντρική επιτροπή, συζήτηση που εμπλεκόμαστε η συντονιστική ομάδα γίνεται όταν χοντραίνει ένα πρόβλημα. Και είναι και λογικό αυτό, δεν μπορεί να γίνει αλλιώς πρακτικά, διότι το να εμπλακεί κάποιος απαιτεί να διαβάσει τουλάχιστον το θέμα που δημιουργήθηκε το πρόβλημα και αυτό απαιτεί χρόνο. Οι ολιγοήμερες απενεργοποιήσεις και οι διαγραμμίσεις μηνυμάτων είναι σχετικά απλές συντονιστικές επεμβάσεις που δεν απαιτούν και κάποιο συμβούλιο.

Άρα,
Όχι, δεν είναι το ίδιο οι παρατηρήσεις και επεμβάσεις μικρής κλίμακας για κάθε συντονιστή. Είναι μεν στο ίδιο κλίμα, αλλά διαφοροποιήσεις υπάρχουν αρκετές γιατί κάθε ένας είναι διαφορετικός άνθρωπος. Αλλά δεν υπάρχουν διαφορές στα σημαντικά, στην κεντρική πολιτική συντονισμού. Επίσης, υπάρχουν παραλείψεις. Ναι, αυτό ισχύει! Γιατί είμαστε ελάχιστοι και όχι πάντοτε διαθέσιμοι λόγω χρόνου και άλλων προβλημάτων. Μακάρι να γίνουμε (ξανά) περισσότεροι.

Για την ανοχή στα τρολλ τι θες να σχολιάσω;
Το βρίσκεις εύκολο όταν γίνεται επίθεση να βρίσκουμε ποιος είναι, αν είναι τρολλ, να μετακινούμε μηνύματα, να απενεργοποιούμε, κ.λπ.;
Το θέτεις λες και θέλουμε να αφήσουμε τα τρολλ να καταστρέφουν τις συζητήσεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 01:40:31  Εμφάνιση Προφίλ
Αμαλία

Ας δούμε την ουσία και όχι το αν επέστρεψες ή υπήρξε παροδική σύνδεση στο διαδίκτυο.

Οταν έχω απέναντί μου έναν έξυπνο άνθρωπο, τον σέβομαι για δύο λόγους.
Σαν νοημοσύνη και σαν οντότητα.
Εχω όμως θεσπίσει κάποια όρια, σε προσωπικό πάντα επίπεδο, σύμφωνα με τα οποία ο σεβασμός μου προς την νοημοσύνη είναι σταθερός ή ευμετάβλητος.
Ως προς την οντότητα ισχύει πάντα. ( ο σεβασμός )

Πέραν της μίας δεκαετίας, διαχειρίζεσαι ένα φόρουμ πολλών θεματικών ενοτήτων.Εχω διαβάσει κάθε θέμα, ανάρτηση προς ανάρτηση, σελίδα προς σελίδα.

Διαπιστώνω πως πρόκειται για ένα ωκεανό από "think tanks".Χρησιμοποιώ πληθυντικό, επειδή πολλά από τα απλά μέλη του esoterica, της Σ.Ο και Δ.Ο, είναι το καθένα ένα ολόκληρο think tank από μόνο του.Εξ' ου και το ωκεανός.

Δεν θα έπρεπε, αυτά τα πολύτιμα μέλη, να προστατεύονται από τις νοητικές κακώσεις, που εσκεμμένα προκαλούν, οι ανεγκέφαλοι εκ πεποιθήσεως και οι στρατευμένοι φανατικοί με χαρακτηριστικό γνώρισμα, το άκρον άωτον της ηλιθιότητας?

Δεν κατάφερα στην πολυτάραχη ζωή μου και δεν πρόκειται να το καταφέρω σε όση μου απομένει, να δεχθώ το "αξίωμα" << Ο βλάκας είναι αήτητος>>.

Οσα πλήγματα και να δεχθεί η νοημοσύνη μου, ακόμη και αν την απωλέσω πλήρως, ένα θα ξέρω.
Απέναντι στην βλακεία, θα είμαι πάντα ο νικητής.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 02:03:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν κατάφερα στην πολυτάραχη ζωή μου και δεν πρόκειται να το καταφέρω σε όση μου απομένει, να δεχθώ το "αξίωμα" << Ο βλάκας είναι αήτητος>>.

Οσα πλήγματα και να δεχθεί η νοημοσύνη μου, ακόμη και αν την απωλέσω πλήρως, ένα θα ξέρω.
Απέναντι στην βλακεία, θα είμαι πάντα ο νικητής.



Να διακόψω την όμορφη συζήτησή σας, γιατί το παραπάνω αξίωμα μοιάζει καταπληκτικά με αυτά που παρέθεσα πιο πίσω, περί ηλίθιων και αήττητου και πρέπει αναγκαστικά να κάνω μια πολύ σοβαρή φιλοσοφική διευκρίνιση σε ότι αφορά την δική μου παράθεση...
Δεν αποτελεί γενική παραδοχή ότι "ο βλάκας είναι αήττητος" αλλά ότι "ο ίδιος ο βλάκας νομίζει ότι είναι αήττητος".

Edited by - Συνοδινός.1 on 26/08/2016 02:04:02

Edited by - Συνοδινός.1 on 26/08/2016 02:04:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 09:13:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Συγνώμη ήθαλα να πω και κάτι ακόμη.

Τα αρχαία ελληνικά φιλοσοφικά ρεύματα ήταν ο προάγγελος του εν μέρει αθεϊσμου της εποχής εκείνης.
Αν αυτά τα ρεύματα είχαν επιβιώσει για 2-3 Αιώνες παραπάνω, η βιομηχανική και επιστημονική επανάσταση θα είχε έλθει 20 Αιώνες νωρίτερα.

Στάνταρ!




Δεν θα το αποκαλουσα αθεισμο αλλά πανθεισμο. Θα υπηρχε επισης μια ωφελιμη συγκλιση με τις ανατολικες πεποιθησεις, κυριως βουδισμο και ταοισμο. Κατα τα αλλα ναι, θα ειχαμε αποφυγει την συσκοτιση μιας 1000ετιας τουλαχιστον.

Abyssus Abyssum Invocat

Edited by - Heretic on 26/08/2016 09:15:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

JesusIsLife
troll


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 10:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους JesusIsLife
____________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ.
26/08/2016
____________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
JesusIsLife
troll


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 10:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους JesusIsLife
____________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ.
26/08/2016
____________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vassilis_1
Διαγραμμένος Λογαριασμός


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 16:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vassilis_1
quote:

Συνοδινός.1:

εσύ ο ίδιος δεν παραδέχτηκες ότι ήσουν κύτταρο στην κοιλιά της μαμάς σου


Παράπεμψέ με στο μήνυμά μου, στο οποίο παραδέχομαι αυτά που ισχυρίζεσαι.

Στην κοιλιά της μητέρας μου αυξήθηκα σύμφωνα με τις διαδικασίες που όρισε ο Θεός.

Τώρα σχετικά με την «επιστημονική» θεωρία της εξέλιξης, καθώς και των άλλων «επιστημονικών» θεωριών, του big-bang, του πρώτου μορίου, και της χρονολόγησης δισεκατομμυρίων ετών, όλες αυτές οι θεωρίες αποδείχθηκαν ότι είναι σκέτες «επιστημονικές» αμπελοσοφίες. Κοίταξε εδώ: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=44&TOPIC_ID=11379
Απεστάλη: 26/06/2015, 12:52:16

quote:

Συνοδινός.1:

Η ζωή μπορεί να προέλθει, είτε από τον ίδιο τον πλανήτη, είτε από κάποιο άλλο σώμα που πέρασε ή κατέπεσε στον πλανήτη αυτό (όπως τουλάχιστον ισχυρίζονται κάποιοι).


Αυτά φίλε Συνοδινέ είναι εικασίες.
Η επιστήμη ως γνωστόν το βάσει εικασιών, και όχι μόνο, συμπέρασμα το θεωρεί άχρηστο: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=32&TOPIC_ID=12133 Απεστάλη: 20/05/2016, 18:47:56

quote:

Συνοδινός.1:

Αν πάντως κάποιος απορρίπτει και την δεύτερη εκδοχή, τότε πρέπει να φέρει τα στοιχεία του που οδηγούν σε αυτό το συμπέρασμα και παράλληλα να φέρει τις αποδείξεις


Πολύ ευχαρίστως. Οι αποδείξεις βρίσκονται εδώ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=4&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=12285 όπου η επιστήμη επέδειξε αληθείς τις βάσει της Αγίας Γραφής κοσμογονικές θέσεις της Ορθόδοξης Εκκλησίας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 16:22:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Heretic

Επίσης η διαχειριστική θέση (amalia) επιβεβαιώθηκε ξανά, και είναι απολύτως ξεκάθαρο πως αυτή που βλέπεις παραμένει η πολιτική διαχείρισης του esoterica.gr. Αρα και οι συντονιστικές ενέργειες θα κινούνται σε αυτό το πλαίσιο, όποιος και να εκτελεί καθήκοντα συντονιστή. Όποιος λοιπόν χρήστης συμφωνεί παραμένει, όποιος διαφωνεί αποχωρεί.

(επίσης μπορεί να τρολάρει διακριτικά, με τον ίδιο ή άλλο λογαριασμό, γιατί όπως είδα και σε αυτά υπάρχει ανοχή, και κάποιοι την χρησιμοποιούν)


Το τι γίνεται συντονιστικά έχει να κάνει και με το τι ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ την εκάστοτε στιγμή. Επίσης, κάθε συντονιστής δεν παίρνει οδηγίες από κάποια κεντρική επιτροπή, συζήτηση που εμπλεκόμαστε η συντονιστική ομάδα γίνεται όταν χοντραίνει ένα πρόβλημα. Και είναι και λογικό αυτό, δεν μπορεί να γίνει αλλιώς πρακτικά, διότι το να εμπλακεί κάποιος απαιτεί να διαβάσει τουλάχιστον το θέμα που δημιουργήθηκε το πρόβλημα και αυτό απαιτεί χρόνο. Οι ολιγοήμερες απενεργοποιήσεις και οι διαγραμμίσεις μηνυμάτων είναι σχετικά απλές συντονιστικές επεμβάσεις που δεν απαιτούν και κάποιο συμβούλιο.

Άρα,
Όχι, δεν είναι το ίδιο οι παρατηρήσεις και επεμβάσεις μικρής κλίμακας για κάθε συντονιστή. Είναι μεν στο ίδιο κλίμα, αλλά διαφοροποιήσεις υπάρχουν αρκετές γιατί κάθε ένας είναι διαφορετικός άνθρωπος. Αλλά δεν υπάρχουν διαφορές στα σημαντικά, στην κεντρική πολιτική συντονισμού. Επίσης, υπάρχουν παραλείψεις. Ναι, αυτό ισχύει! Γιατί είμαστε ελάχιστοι και όχι πάντοτε διαθέσιμοι λόγω χρόνου και άλλων προβλημάτων. Μακάρι να γίνουμε (ξανά) περισσότεροι.

Για την ανοχή στα τρολλ τι θες να σχολιάσω;

Το βρίσκεις εύκολο όταν γίνεται επίθεση να βρίσκουμε ποιος είναι, αν είναι τρολλ, να μετακινούμε μηνύματα, να απενεργοποιούμε, κ.λπ.;
Το θέτεις λες και θέλουμε να αφήσουμε τα τρολλ να καταστρέφουν τις συζητήσεις.


Πάνω σε αυτό θέλω να επεκταθώ λίγο. Για δύο συγκεκριμένες περιπτώσεις. Πρώτα από όλα του γνωστού στο νετ "Χρίστου Ελ", που τον τελευταίο χρόνο πατάει σε τρολάρισμα τρίτων για να πραγματοποιεί τις ατέρμονες επιθέσεις εκτοπλασματικής μλκιας στη σελίδα. Πρέπει να βρεθεί κάποιος μόνιμος τρόπος αντιμετώπισής του και αυτό μπορείτε να το κάνετε μόνο εσείς. Θα μπορούσαμε κι "εμείς" αλλά καλύτερα "εσείς". Πιστεύω. Το ότι πρόκειται για το ίδιο trol από τότε που διαγράφτηκε η τελευταία του επίσημη προβιά, κάποιος Julius Caesar (πρώην Διονύσιος Σκυλόσοφος) αν θυμάμαι καλά, νομίζω ότι αυτό είναι αυτονόητο, έτσι;

Το δεύτερο trol/spammer είναι ο Vasillis_1 και αν δεν οριοθετηθεί και αυτός -προσοχή, δεν λέω διαγραφεί- δεν θα σταματήσει και θα συνεχίσει να δημιουργεί αυτό το χάλι που είδατε στο θέμα αυτό που οδήγησε και στις κόκκινες και στην έκρυθμη συμπεριφορά από σχεδόν όλους μας, και στο -ελπίζω χρήσιμο- προβληματισμό. Δεν πρόκειται για "χρήστη", ούτε καν όπως τον ευνοείτε εσείς και απορώ για τον λόγο της ανοχής του. Πρέπει να περάσει κάποιο αριθμό δημοσιεύσεων αυτή η περίφημη "κοσμογονική θέση της εκκλησίας" για να αρχίσει να μετράει σαν spam; Ή τα γνωστά quote των quotes, με την άτοπη απαγωγή σε άτοπο; Ας πούμε μετά τις 200 φορές είναι spam;

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vassilis_1
Διαγραμμένος Λογαριασμός


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 16:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vassilis_1
Αγαπητέ Ιωάννη, όσες φορές κάποιος μου ζητεί αποδείξεις, φυσικό είναι να τον παραπέμπω στο κατάλληλο μήνυμα στο οποίο υπάρχουν αποδείξεις.

Επί τέλους, δεν υπάρχει πουθενά το επιλήψιμο.
Τι θέλεις δηλαδή; Να υπάρχουν της επιστήμης αποδείξεις, και να τις αποσιωπώ;!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 18:25:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Παράπεμψέ με στο μήνυμά μου, στο οποίο παραδέχομαι αυτά που ισχυρίζεσαι.
Στην κοιλιά της μητέρας μου αυξήθηκα σύμφωνα με τις διαδικασίες που όρισε ο Θεός.

Τα θρησκευτικά παιχνιδάκια με τις λέξεις είναι για το κατηχητικό, τις εκκλησίες, τα τζαμιά, τις συναγωγές και τις παιδικές χαρές, τσαρλατάνε καλόγερε.
Πές το όπως θες, αυξήθηκες, διογκώθηκες, πρήστηκες, φούσκωσες σαν σαμπρέλα, εξελίχθηκες, μεταμορφώθηκες, σημασία έχει ότι προηγουμένως ήσουν ένα κύτταρο. Ξέρεις τι είναι το κύτταρο;
Αντιγράφεις τους Μουσουλμάνους "επιστήμονες" βρε..; Έχει γεμίσει ο τόπος από αυτούς.
Αυτά, τα "φούσκωσε και αυξήθηκε το μικροσκοπικό ανθρωπάκι" τα έλεγαν οι Ιμάμηδες πριν από δεκαπέντε χρόνια. Σας έχουν φάει λάχανο οι Ταλιμπάν και τα Τσεμπέρια.
Αν θέλεις να μάθεις κι άλλα ωραία επιχειρήματα κατά της εξέλιξης να ψάξεις στο διαδίκτυο τις Ισλαμικές ιστοσελίδες, έχουν και σκίτσα πως γίνεται το φούσκωμα.
Άντε στο καλό τώρα και να επιστρέψει αφού διαβάσεις τις Ισλαμικές ιστοσελίδες και αντλήσεις καινούργια επιχειρήματα, ώστε επιτέλους μας πεις και καμιά καινούργια κοτσάνα κατά της εξέλιξης του κυττάρου.


Edited by - Συνοδινός.1 on 26/08/2016 18:32:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 19:31:58  Εμφάνιση Προφίλ
Ξερετε τι λεω ρε παιδια; Να μην του μιλαει κανενας. Μην του απευθυνετε το λογο, αν μπορειτε κι αντεχετε φυσικα. Θελω να δω οταν δεν ασχολειται κανενας μαζι του, τι αλλη προφαση θα βρει για να γραψει ακομα μια φορα τις μπουρδες του. Τοτε θα φανει αν κανει spamming ή οχι.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εωσφοριστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

n/a
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 21:44:29  Εμφάνιση Προφίλ
Να πω μιά γνώμη?

Ένα μέλος, σε μιά κοινωνία μικρή ή μεγάλη, ανάλογα τη νοοτροπία του, "κολλάει" με κάποιους ανθρώπους, ενώ με κάποιους άλλους όχι.

Ο Βασίλης με ποιόν να ταυτιστεί?
Σίγουρα όχι με εμάς λόγω νοοτροπίας-ιδεολογίας...

Βλέπετε εσείς κάποιον με τον οποίο θα μπορούσε να συνοδοιπορήσει?

Εμένα η γνώμη μου είναι απλά, εφ' όσον τον θεωρείτε ανεπιθύμητο, να μην του απευθύνετε τον λόγο, με ευγενικό τρόπο να κλείσετε τον κύκλο μας, εκτοπίζοντάς τον διακριτικά.

Κι εγώ ας πούμε ΔΕΝ κολλάω σε έναν κατηχητικό κύκλο, τι θα γίνει?
Θα πάω να μπαστακωθώ στα κατηχητικά με το "έτσι γουστάρω" γιά να τους κάνω σπάσιμο?

Δε πάει έτσι....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2016, 22:57:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ξερετε τι λεω ρε παιδια; Να μην του μιλαει κανενας. Μην του απευθυνετε το λογο, αν μπορειτε κι αντεχετε φυσικα. Θελω να δω οταν δεν ασχολειται κανενας μαζι του, τι αλλη προφαση θα βρει για να γραψει ακομα μια φορα τις μπουρδες του. Τοτε θα φανει αν κανει spamming ή οχι.

Διαφωνώ Heretic
Τους καλόγερους τους ενδιαφέρει να λένε το ποιηματάκι τους. Όσο δεν του απαντάς και δεν του υπενθυμίζεις ότι είναι μόνο ένα ανόητο παπαγαλάκι θα έχει πετύχει τον σκοπό του. Να υπάρχει εδώ μέσα δηλαδή και να ψαρεύει τελείως αγράμματους Χριστιανούς.
Βέβαια, δεν μπορούμε να του απαντάμε σαν να πρόκειται για κάποιο ηλικιωμένο ή σοβαρό άτομο, αφού όταν δεν έχει από που να αντιγράψει, τότε πέφτει σε πανικό και οι απαντήσεις που δίνει είναι της νοημοσύνης ενός οχτάχρονου παιδιού σε παιδικό καβγά.
Όπως για παράδειγμα, η απάντηση που δίνει όταν τον ρωτά κανείς αν ο ίδιος είναι προϊόν κυττάρου. Εδώ φαίνεται καθαρά το επίπεδο της δικής του νοημοσύνης, αφού σε αυτή την περίπτωση δεν έχει από που να αντιγράψει.
Πρέπει να του συμπεριφερθούμε, όποτε έχουμε χρόνο και διάθεση βέβαια, σαν να επρόκειτο για ένα οχτάχρονο παιδί κατηχητικού. Έτσι, θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι, κι αυτός, κι εμείς και οι συντονιστές.


Edited by - Συνοδινός.1 on 26/08/2016 22:58:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2016, 00:15:42  Εμφάνιση Προφίλ
Το θέμα Συνοδινός είναι ότι το μόνο τους κοινό έχει αποδειχτεί ότι είμαστε εμείς. Δεν υπάρχουν άλλοι. Για εμάς τα γράφουν. Κι όταν τους απαντάει άλλος, εκτός από εμάς, θα είναι κάποιο troll σε χειρότερη κατάσταση από αυτούς, που ψάχνει για αποκούμπι. Η απαντήσεις του είναι απλά δόλωμα για περισσότερα νεύρα, τίποτε άλλο. Υπάρχουν δυο τινά:
Ο τύπος είναι εντελώς κακόβουλος και τρολάρει ασύστολα, οπότε πρέπει να φύγει, ή είναι παρανοϊκός (ή κάπου ανάμεσα). Αφήνοντας τον να το κάνει ανενόχλητος, το εκλαμβάνει σαν επιβράβευση, οπότε συνεχίζει να επεκτείνεται στο ίδιο μοτίβο, βλάπτοντας πρώτα τον εαυτό του, και μετά τον χώρο που βρίσκεται. Οπότε και στη μία και στην άλλη περίπτωση θέλει οριοθέτηση.

Συμμετέχοντας ενεργά σε αυτό που κάνει, θέλοντας να τον νουθετήσεις, να τον απωθήσεις, να τον ξεφτιλίσεις ή απλά να τον ξεχέσεις για να εκτονωθείς, του δίνεις περισσότερο καύσιμο. Το χειρότερο απ' όλα είναι αν κάποιος σαρδόνιος admin ήθελε εμμέσως να σου πει ότι θεωρεί πως "είστε οι διαφορετικές όψεις του ίδιου νομίσματος", σε αφήνει με αυτόν το τρόπο να το καταλάβεις μόνος σου. Οπότε, μένει να αναρωτηθείς τι κάνεις εδώ μέσα. Συνεχίζεις, αποχωρείς ή κάτι άλλο; Ποιό θα ήταν αυτό;

Ας περιμένουμε λοιπόν, μέχρι το επόμενο:


Αγαπητέ Συνοδινός.1 έχω εξηγήσει αναλυτικά στον Ιωάννη, στο παρακάτω δοκίμιό μου

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=12285&whichpage=4&ARCHIVE=

που βρίσκεται το λάθος σας. Η κοσμογονική πρόταση της ορθοδόξου εκκλησίας είναι αληθής, αλλά τα παράγωγα του πανεπιστημίου που θεωρείτε "επιστήμη" δεν σας αφήνουν να το καταλάβετε. Μην ανησυχείτε όμως, για το δικό σας καλό παραμένω εδώ παρ' όλες τις ύβρεις. Έχω την υπομονή του Ιώβ και το πείσμα γαϊδάρου.

Abyssus Abyssum Invocat

Edited by - Heretic on 27/08/2016 00:18:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εωσφοριστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

n/a
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2016, 01:13:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Να υπάρχει εδώ μέσα δηλαδή και να ψαρεύει τελείως αγράμματους Χριστιανούς.

Μα αυτοί παντού χώνονται γιά να ψαρέψουν κόσμο επιρεπή στον προσυλητισμό.

Η πλάκα είναι οτι ο προσυλητισμός είναι νομικό και μάλιστα συνταγματικό αδίκημα, αλλά στο ελλάντα του 2016, ποιός δίνει σημασία...Ε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2016, 02:01:47  Εμφάνιση Προφίλ
Ο συγκεκριμένος καλόγερος, που έχει φιλοδοξίες περιθωριακού Ιεροκήρυκα, χρησιμοποιεί τακτικές που έχουν εφαρμόσει εδώ μέσα στο παρελθόν άλλοι Παπάδες και Καλόγεροι και αφού τους σπούδασε όλα τα προηγούμενα χρόνια, τώρα τους αντιγράφει.
Δηλαδή, όλη αυτή η προκλητική κουτοπονηριά, η θρησκευτική ψευτοευγένεια, οι τακτικές που ακολουθεί με τα λίνκ, η κοπτοραπτική και οι πολλαπλές και άσχετες αντιγραφές, με στόχο την κούραση και τον εκνευρισμό των άλλων, είναι γνωστή.
Οι προηγούμενοι βέβαια, οι δάσκαλοί του, κουράστηκαν και έσπασαν και οι ίδιοι κάποια στιγμή, ενώ ο συγκεκριμένος είναι αγαθούλης από την φύση του και μέχρι να κουραστούν πλέον και οι συντονιστές από το μονότονο κουτοπόνηρο ποιηματάκι του, θα ζει και θα βασιλεύει.
Τώρα βέβαια, όταν ο ίδιος, ως γνήσιος κατεργάρης καλόγερος, γνωρίζει ασφαλώς ότι θα εκνευρίσει και δηλώνει ότι οι ύβρεις και η γελοιοποίηση του είναι, επί της ουσίας, παράσημα γι αυτόν και διαβατήριο για μια καλή θέση στον παράδεισο, δεν μπορώ να καταλάβω ούτε κι εγώ γιατί πρέπει να τιμωρούνται αυτοί που φροντίζουν για τα παράσημά του.
Γενικά, η πονηριά και η προπαγάνδα είναι δύσκολο να τιμωρηθούν και επομένως, ότι κι αν πούμε, το πρόβλημα θα υπάρχει πάντα. Ακόμη κι αν φύγει αυτός, ενδεχομένως θα εμφανιστεί ο επόμενος συλλέκτης παρασήμων, με πιο εξελιγμένα τα θρησκευτικά τεχνάσματα και πιο οργανωμένη την Παπαδίστικη κουτοπονηριά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vassilis_1
Διαγραμμένος Λογαριασμός


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2016, 13:09:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vassilis_1
Γελοιοποίηση;;;;;;;;!!!!!!!!!

Φίλε Συνοδινέ, για να γελοιοποιηθώ από εσάς,
πρέπει να εμφανίσετε τις αποδεδειγμένες θέσεις σας,
στο θέμα της κοσμογονίας. = Πως και πριν χρόνο δημιουργήθηκε το σύμπαν και η ζωή.
Λοιπόν περιμένω να τις εμφανίσετε.
Αν δεν τις εμφανίσετε, είναι ευνόητο ποιοι θα έχουν γελοιοποιηθεί…..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εωσφοριστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

n/a
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2016, 18:57:46  Εμφάνιση Προφίλ
Vassilis_1

Συγνώμη φίλε να σε ρωτήσω κάτι?

Εσύ έχεις κάποια χειροποιαστή απόδειξη χριστιανικής προέλευσης, για το πως δημιουργήθηκε το σύμπαν και η ζωή?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2016, 18:57:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

... τολμώ να πω θα φτάσει μέχρι και την ατομική καταστροφή μερικών μελών του φόρουμ


Abyssus Abyssum Invocat


Ξέρω έναν σίγουρο.

«Πάτερ, εἰς χεῖρας σου παρατίθεμαι τό πνεῦμα μου»


υγ. βρέθηκε ο Λιαντίνης ανοίξτε κάνα τόπικ επί του θέματος γιατί εμένα δεν μου σέρνονται...
http://www.zarpanews.gr/%CE%B2%CF%81%CE%AD%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-%CE%BF-%CF%83%CE%BA%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%84%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%84/

Edited by - ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ on 27/08/2016 19:02:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2016, 19:51:58  Εμφάνιση Προφίλ
Ελάχιστε, είναι παλιά ιστορια αυτη. Νομίζω πως πάνε 10 χρονια τουλαχιστον. Δεν μου ηταν συμπαθης παντως ο καθηγητης, ειδικα με αυτο που έκανε.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2016, 21:04:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ξέρω έναν σίγουρο.

Χμ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2016, 21:06:40  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε, καλώς τον Βασιλάκη!
Τι γίνεται βρε στο Μοναστήρι; Όλα καλά; Τις χτυπήσατε τις καμπάνες; Ξέρεις εσύ... ντιν, ντον, ντιν, ντον.
Τι καινούργιο θα μας πεις σήμερα;
quote:
Φίλε Συνοδινέ, για να γελοιοποιηθώ από εσάς,
πρέπει να εμφανίσετε τις αποδεδειγμένες θέσεις σας,
στο θέμα της κοσμογονίας. = Πως και πριν χρόνο δημιουργήθηκε το σύμπαν και η ζωή.
Λοιπόν περιμένω να τις εμφανίσετε.
Αν δεν τις εμφανίσετε, είναι ευνόητο ποιοι θα έχουν γελοιοποιηθεί…..

Ποιος βρε να σε γελοιοποιήσει εσένα; Τον αήττητο; Μα τι λες τώρα; Παρεξήγησες τα λόγια μας βρε Καλογεράκο.
Αφού, έτσι κι αλλιώς, δεν κατανοείς, ούτε φυσική, ούτε Βιολογία. Ένας άσχετος πονηρός καλογεράκος είσαι, που παπαγαλίζεις ότι ψαρέψεις από τους Ιμάμηδες και τους Παπατζήδες δεξιά και αριστερά για να παριστάνεις τον Ιεροκήρυκα. Δεν είναι για σένα αυτά τα σπορ.
Εμείς οι δυο άλλωστε, έστω και με έμμεσο τρόπο, συμφωνήσαμε τελικά στα πιο απλά, στα αυτονόητα. Έστω και αν με κούρασες, αφού η νοημοσύνη σου είναι δεν είναι ούτε για τα πιο απλά πράγματα, κατάλαβες τελικά ότι είσαι προϊόν Κυττάρου.
quote:
Παράπεμψέ με στο μήνυμά μου, στο οποίο παραδέχομαι αυτά που ισχυρίζεσαι.

Βρε παμπόνηρε καλόγερε, πάλι τα ίδια;
Δεν πιστεύω να υπονοείς αυτό που υποψιάζομαι..;
Μήπως υπονοείς ότι δεν είσαι προϊόν κυττάρου και ντρέπεσαι να το πεις; Μάλλον δεν θα άκουσα καλά!
Επαναλαμβάνω την ερώτηση Βασιλάκη...
Τι ήσουν στην κοιλιά της μαμάς σου πριν φουσκώσεις και αυξηθείς;
quote:
Στην κοιλιά της μητέρας μου αυξήθηκα σύμφωνα με τις διαδικασίες που όρισε ο Θεός.

Ναι εντάξει αυτό! Το καταλάβαμε. Κάνε ένα κλικ πίσω τώρα, πάνε στο πριν. Το πριν θέλουμε να μας πεις. Πριν σε φουσκώσει ο Θεός με την τρόμπα και αυξηθείς, τι ήσουν;
Που κοιτάς βρε, σαν αεροπλάνο; Εδώ θα κοιτάς. Λέγε, λοιπόν...
quote:
Στην κοιλιά της μητέρας μου αυξήθηκα σύμφωνα με τις διαδικασίες που όρισε ο Θεός.

Μα τι διάολο, μήπως ξέχασε ο Θεός την τρόμπα μέσα στον εγκέφαλό σου;
Για να σε δω... Χμ, σαν παραφουσκωμένος μοιάζει ο εγκέφαλό σου! Θα έχει πάρει πολύ αέρα.
Νάτος πάλι! Που κοιτάς βρε;
Εδώ ευθεία θα κοιτάς. Εκεί που κοιτάς εσύ, είναι το ταβάνι.
Εδώ, έτσι μπράβο!
Λοιπόν, άκου προσεχτικά τώρα...
Πριν φουσκώσεις και αυξηθείς στην κοιλιά της μαμάς σου, τι ήσουν; Ήσουν κύτταρο; Ήσουν κοπριά; Ήσουν λάσπη; Σκατά; Τι ήσουν βρε;
quote:
Στην κοιλιά της μητέρας μου αυξήθηκα σύμφωνα με τις διαδικασίες που όρισε ο Θεός.

Μάλλον πρέπει να βγάλουμε λίγο αέρα από τον εγκέφαλό σου.
Που πας τώρα; Γύρνα πίσω. Έλα πίσω βρε. Δεν μας απάντησες ακόμη αν ήσουν κύτταρο. Στάσου μην τρέχεις. Στάσου, κύτταρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy