ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Το κείμενο με το μήνυμα από την Πανορθόδοξη Σύνοδο στην Κρήτη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2016, 07:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
quote:

quote:
οι <<επιστήμονες>> δηλώνουν πως η νοημοσύνη είναι περιττή για την δημιουργία του κόσμου

Διότι το μυαλό τους δεν είναι ταλιμπανάδικο, ένας ταλιμπανάς δεν μπορεί να δεχθεί ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ οτι οι φυσικοί κανόνες άνεϋ νοημοσύνης είναι ανώτεροι από τη νοημοσύνη, η οποία είναι απαύγασμα της εξέλιξης.


Έχεις απόδειξη από την πραγματικότητα γι' αυτό που λες;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2016, 07:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
quote:

Έφτιαξε κώδικα ο Θεός πάνω στην λάσπη; ποιος το λέει αυτό; Ο Ιμάμης;


Η επιστήμη το λέει. Έχει ανακαλυφθεί ο κώδικας του dna.

Φίλε Synodinos.1 εγώ φταίω που προσπάθησα να συζητήσω μαζί σας. Αν και έχω πολύ ανώτερη νοημοσύνη, την θυσίασα για να βοηθήσω άτομα κατώτερης σαν και εσάς, αλλά φαίνεται πως δεν το εκτιμάτε και βρίζετε.

Δεν υπάρχει λόγος να εξηγώ, μια και όχι μόνο έχετε μυαλό κουκούτσι αλλά και αρνείστε πεισματικά να ακούσετε διαφορετικές απόψεις.

Σας παραδίδω στα χέρια του Vassilis_1. Im done with atheistic stupidity and bigotry.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2016, 12:15:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
Λοιπόν, φίλοι Εωσφοριστής, Sesostris και Synodinos.1 θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια.

Από την απάντησή σας θα κριθούν 2 πράγματα

1)ποιος είναι ο βλάκας και καθυστερημένος όλα αυτά τα χρόνια στα φόρουμ. Οι χριστιανοί ή οι αθειστές και αρνητές ενός προσωπικού Δημιουργού.
2)αν θα συνεχίσει να υπάρξει εκ μέρους μου προσπάθεια επικοινωνίας μεταξύ μας

Εισαγωγή στο ερώτημά μου:
Μια μουσική σημειογραφία γνωρίζουμε ότι είναι προιόν νοημοσύνης (ενός καλλιτέχνη). Η ελληνική γλώσσα το ίδιο. Οτιδήποτε αποτελεί κώδικα προέρχεται από νοήμων οντότητα. Έχουμε να κάνουμε με ΑΛΛΗΛΟΥΧΙΑ ΣΥΜΒΟΛΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΟΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ. ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΟΜΗΜΕΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ.

Ερώτηση:
Αν λοιπόν από την εμπειρία μας και την κοινή λογική, γνωρίζουμε ότι κάθε κώδικας οφείλεται στην ύπαρξη νοήμονος οντότητος, ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ;;;

Απαντήστε με ΝΑΙ ή ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΙΤΙΟΛΟΓΕΙΣΤΕ. Αν απαντήσετε όχι και πειστώ από την αιτιολόγησή σας, θα παραδεχθώ πως εγώ είμαι ηλίθιος.

Σε προσπάθεια υπεκφυγής, ΚΕΡΔΙΖΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vassilis_1
Διαγραμμένος Λογαριασμός


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2016, 14:41:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vassilis_1
quote:

Άν έπαιρνε χαμπάρι η Ιερά σύνοδος Χρηστάκη τη ζημιά που κάνετε στη θρησκεία σας


Ακολουθούμε την Θρησκεία μας. = Την Ορθόδοξη Εκκλησία.

Και να σου θυμίσω: Όπως η Πανορθόδοξη Σύνοδος της Κρήτης, δοξάστηκε με το που σαφέστατα απέρριψε τις φανταστικές και αστείες «επιστημονικές» θεωρίες, περί big-bang, πρώτου μορίου, εξέλιξης, και χρονολόγησης δισεκατομμυρίων ετών, ως μη έχουσες τη δυνατότητα να λύσουν τα βασικά υπαρξιακά θέματα, το ίδιο κάνουμε και εμείς. Δοξάζουμε την Ορθόδοξη Εκκλησία, γράφοντας κείμενα (http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=44&TOPIC_ID=11379
Απεστάλη: 26/06/2015, 12:52:16), όπου διατυπώνονται ακαταμάχητα επιχειρήματα, δια των οποίων κονιορτοποιήθηκαν όλες οι πάνω θεωρίες.

Αλλά εκείνη που προκάλεσε την πιο μεγάλη δόξα στην Ορθόδοξη Εκκλησία, είναι η επιστήμη, που με το συμπέρασμά της, αφάνισε όλες τις «επιστημονικές» θεωρίες, περί big-bang, πρώτου μορίου, εξέλιξης, και χρονολόγησης δισεκατομμυρίων ετών, και απέδειξε αληθείς τις κοσμογονικές θέσεις της Ορθόδοξης Εκκλησίας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2016, 15:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Vassilis_1
κολουθούμε την Θρησκεία μας. = Την Ορθόδοξη Εκκλησία.

Και να σου θυμίσω: Όπως η Πανορθόδοξη Σύνοδος της Κρήτης, δοξάστηκε με το που σαφέστατα απέρριψε τις φανταστικές και αστείες «επιστημονικές» θεωρίες, περί big-bang, πρώτου μορίου, εξέλιξης, και χρονολόγησης δισεκατομμυρίων ετών, ως μη έχουσες τη δυνατότητα να λύσουν τα βασικά υπαρξιακά θέματα, το ίδιο κάνουμε και εμείς. Δοξάζουμε την Ορθόδοξη Εκκλησία, γράφοντας κείμενα (http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=44&TOPIC_ID=11379
Απεστάλη: 26/06/2015, 12:52:16), όπου διατυπώνονται ακαταμάχητα επιχειρήματα, δια των οποίων κονιορτοποιήθηκαν όλες οι πάνω θεωρίες.



Όταν Βασίλη έγραψα, "Άν έπαιρνε χαμπάρι η Ιερά σύνοδος Χρηστάκη τη ζημιά που κάνετε στη θρησκεία σας μ' αυτά που γράφετε εδώ μέσα, θα σας έπερνε με τις πέτρες", δεν το έγραψα τυχαία.
Συγκεκριμένα στον κύκλο των γνωριμιών μου συγκαταλέγεται και ένας ιερέας, ανοιχτόμυαλος άνθρωπος, τον οποίο γνωρίζω από τα φοιτητικά του χρόνια πριν παντρευτεί και χειροτονηθεί, και τον εκτιμώ βαθύτατα ως άνθρωπο. Ο συγκεκριμένος εκτός από θεολογία, έχει σπουδάσει και φιλολογία στο πανεπιστήμιο Αθηνών. Στην συνάντηση που είχαμε λοιπόν τις προάλες, θέλοντας να τον πειράξω, τύπωσα μερικές από τις παπάρες που γράφετε εσύ και ο Χρηστάκης και του τις έδωσα να τις διαβάσει. Ξέρεις Βασιλάκη πως σας χαρακτήρισε;
Ψυχοπαθείς θρησκόληπτους που μ' αυτά που γράφετε κάνετε ζημιά στην ορθή πίστη και τον χριστιανισμό γενικότερα, γιατί δεν πρέπει να στεκόμαστε στο γράμμα αλλά στο πνεύμα του χριστιανισμού.

*

Edited by - Sesostris on 19/09/2016 15:39:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vassilis_1
Διαγραμμένος Λογαριασμός


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2016, 17:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vassilis_1
quote:

quote:

Άν έπαιρνε χαμπάρι η Ιερά σύνοδος Χρηστάκη τη ζημιά που κάνετε στη θρησκεία σας


Ακολουθούμε την Θρησκεία μας. = Την Ορθόδοξη Εκκλησία.

Και να σου θυμίσω: Όπως η Πανορθόδοξη Σύνοδος της Κρήτης, δοξάστηκε με το που σαφέστατα απέρριψε τις φανταστικές και αστείες «επιστημονικές» θεωρίες, περί big-bang, πρώτου μορίου, εξέλιξης, και χρονολόγησης δισεκατομμυρίων ετών, ως μη έχουσες τη δυνατότητα να λύσουν τα βασικά υπαρξιακά θέματα, το ίδιο κάνουμε και εμείς. Δοξάζουμε την Ορθόδοξη Εκκλησία, γράφοντας κείμενα (http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=44&TOPIC_ID=11379
Απεστάλη: 26/06/2015, 12:52:16), όπου διατυπώνονται ακαταμάχητα επιχειρήματα, δια των οποίων κονιορτοποιήθηκαν όλες οι πάνω θεωρίες.

Αλλά εκείνη που προκάλεσε την πιο μεγάλη δόξα στην Ορθόδοξη Εκκλησία, είναι η επιστήμη, που με το συμπέρασμά της, αφάνισε όλες τις «επιστημονικές» θεωρίες, περί big-bang, πρώτου μορίου, εξέλιξης, και χρονολόγησης δισεκατομμυρίων ετών, και απέδειξε αληθείς τις κοσμογονικές θέσεις της Ορθόδοξης Εκκλησίας.


Φίλε Sesostris, για εμάς τα μέλη της Ορθόδοξης Εκκλησίας, σημασία έχει η θέση που έχει εκφράσει η Επίσημη Ορθόδοξη Εκκλησία. Και όπως βλέπουμε πιο πάνω, η Επίσημη Ορθόδοξη Εκκλησία, εκφράζοντας τη θέση της, απέρριψε τις φανταστικές και αστείες «επιστημονικές» θεωρίες, περί big-bang, πρώτου μορίου, εξέλιξης, και χρονολόγησης δισεκατομμυρίων ετών, ως μη έχουσες τη δυνατότητα να λύσουν τα βασικά υπαρξιακά θέματα. Και όχι μόνο αυτό. Τη θέση της Ορθόδοξης Εκκλησίας τη σφράγισε και η επιστήμη με το αποδεικτικό συμπέρασμά της.

Από εκεί και πέρα, ό,τι και να πει ο οποιοσδήποτε (όπως αυτός ο άνθρωπος στον οποίο αναφέρθηκες), διαχωρίζοντας τον εαυτό του από τη γραμμή της Επίσημης Ορθόδοξης Εκκλησίας, για εμάς τα μέλη της, είναι τελείως άνευ σημασίας.

Και το σημαντικότερο. Πες σ’ αυτόν τον άνθρωπο, αν νομίζει ότι μπορεί να στηρίξει τις απόψεις του, να πάρει μέρος στο διάλογό μας. Θα τον περιμένω με χαρά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2016, 19:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Vassilis_1
Φίλε Sesostris, για εμάς τα μέλη της Ορθόδοξης Εκκλησίας, σημασία έχει η θέση που έχει εκφράσει η Επίσημη Ορθόδοξη Εκκλησία. Και όπως βλέπουμε πιο πάνω, η Επίσημη Ορθόδοξη Εκκλησία, εκφράζοντας τη θέση της, απέρριψε τις φανταστικές και αστείες «επιστημονικές» θεωρίες, περί big-bang, πρώτου μορίου, εξέλιξης, και χρονολόγησης δισεκατομμυρίων ετών, ως μη έχουσες τη δυνατότητα να λύσουν τα βασικά υπαρξιακά θέματα. Και όχι μόνο αυτό. Τη θέση της Ορθόδοξης Εκκλησίας τη σφράγισε και η επιστήμη με το αποδεικτικό συμπέρασμά της.

Από εκεί και πέρα, ό,τι και να πει ο οποιοσδήποτε (όπως αυτός ο άνθρωπος στον οποίο αναφέρθηκες), διαχωρίζοντας τον εαυτό του από τη γραμμή της Επίσημης Ορθόδοξης Εκκλησίας, για εμάς τα μέλη της, είναι τελείως άνευ σημασίας.

Και το σημαντικότερο. Πες σ’ αυτόν τον άνθρωπο, αν νομίζει ότι μπορεί να στηρίξει τις απόψεις του, να πάρει μέρος στο διάλογό μας. Θα τον περιμένω με χαρά.


Η βλακεία είναι ασυναίσθητη και υποτροπιάζει. «Ο κίνδυνος της βλακείας προέρχεται από τον βλάκα που δεν ξέρει ότι είναι βλάκας. Αυτό δίνει μεγαλύτερη δύναμη και αποτελεσματικότητα στην καταστρεπτική δράση της. Ο βλάκας δε γνωρίζει τα όριά του, παραμένει προσκολλημένος στις πεποιθήσεις του και δεν ξέρει πώς να αλλάξει, με αποτέλεσμα να επαναλαμβάνει επ’ άπειρον τα ίδια λάθη. Από το "Δοκίμιο Περί Ανθρώπινης Βλακείας" του CARLO CIPOLLA.

Πόσο δίκιο είχε ο άνθρωπος....!!!


*

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2016, 20:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Μόλις τώρα είδα ένα απειλητικό email που μού είχε στείλει στις 25/08 το αυτιστικό...με απειλεί ο καθυστερημένος ότι "θα καταλήξω με σπασμένη μούρη σε κανά πεζοδρόμιο".

Επίσης βλέπω και κάτι άλλο που έγραψε το σίχαμα στις 16/09


quote:
Απέδειξε τί ψεύτικος φίλος και απόγονος καταδότων είναι

του το είπα στο μέιλ, ας του το πω και εδώ δημοσίως...


ανώμαλε και καθυστερημένε αντρεδάκη, "φίλοι" υπήρξαμε μονάχα στο άρρωστο μυαλό σου...με είχες ζαλίσει στα email σαν απελπισμένη γλίτσα το 2013...και το αποκαλείς αυτό 'φιλία' βρε μαλάκα? εδώ δεν με έχουν πει "φίλο" άλλοι και άλλοι


και όπως σού είπα, καταδότη να πεις τον γύφτο τον πατέρα σου που η η μεγαλύτερη ντροπή του είναι που έχει εσένα υιό...το κατάλαβες μόγγολο;;; και όσο δεν έχεις την αξιοπρέπεια να φύγεις και όσο οι άλλοι δεν σε διώχνουν τέτοια θα ακούς...και τις απειλές ότι "θα με δείρεις" ξέρεις πού να τις βάλεις...ταλιμπανάκο της φακής που θα μάς απειλήσεις ότι θα καούμε και στην κόλαση...


παρμεμπιπτόνως, το καρκίνωμα του φόρουμ, που έχοντας αλλάξει διακόσιους λογαριασμούς τώρα πλέον γράφει σαν Creationist, θα έπρεπε να έχει διαγραφεί...προ πολλού έχουμε καταλάβει ποιός είναι, το παραδέχτηκε και ο ίδιος, και όμως αλωνίζει ακόμα...και όχι τίποτα άλλο, αλλά θα ακούσει και άλλα και αυτά δεν είναι ωραία πράγματα...το έχω γράψει από παλιά ότι είναι η πιο προβληματική περίπτωση που έχει περάσει από εδώ μέσα...και ο παραληρηματικός αυτός τύπος πλέον έχει αποθρασυνθεί εντελώς βλέποντας ότι δεν τον πειράζει κανείς από την διαχείριση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2016, 21:15:39  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιά διαχείρηση Kost?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2016, 21:22:43  Εμφάνιση Προφίλ
Μια παραπομπή στη ΔΗΕ είναι. Θα γλυτώσουν 20+ Ελληνικά φόρουμ από αυτόν, άσε που αν κάποτε η Google αρχίζει να χρεώνει τα email account της, θα είναι εξαιτίας αυτού και της ράτσας του. Φαντάσου πόσα toll accounts κάθε μέρα, 1$ να εισέπραττε θα ήταν σημαντικό έσοδο.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2016, 21:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Μάριε αναφέρομαι κυρίως στο παρακάτω μήνυμά του πριν από τρεις ημέρες. Το απίστευτο θράσος του δείχνει και μία σιγουριά ότι δεν πρόκειται να τον διώξει ποτέ κανείς...τι να πω...εντωμεταξύ ειδικά με αυτόν το ξέρουμε πολύ καλά ότι η προτροπή "μην ταίζετε τα τρολ" δεν πιάνει...όσο περισσότερο τον αγνοούν όλοι τόσο περισσότερο βρωμίζει τα πάντα μέχρι να γίνει το επίκεντρο...δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα εδώ μέσα...ποτέ...και το πιο γελοίο είναι τώρα πλέον έχει αρχίσει να θίγεται και να απειλεί!!....

quote:
Εάν κάποιος διαχειριστήςς του forum δεν επιθυμεί την συμμετοχή μου να επικοινωνήσει εδώ christos.andreadakis@gmail.com
Οποιοσδήποτε άσχετος με την διαχείρηση... μόκο.

Ο άλλος τώρα ο ντεντέκτιβ με την κρυστάλλινη σφαίρα, ας μην νομίζει ότι φοβερίζει παιδάκια 15 χρονων. Και αν είναι αστυνόμος σαίνης ας <<ξεσκεπάσει>> κανένα εγκληματία και δολοφόνο.

Απέδειξε τί ψεύτικος φίλος και απόγονος καταδότων είναι. Από εκεί και πέρα δεν με ενδιαφέρει το προβληματικό άτομό του και να πάψει να μου απευθύνει τον λόγο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2016, 21:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Και απαιτεί και σοβαρό διάλογο τρομάρα του!!! Λες και υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα κάποιος από εμάς να μπει σε σοβαρό διάλογο με αυτόν που επί ένα χρόνο φώναζε ότι η γη είναι το κέντρο του κόσμου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2016, 23:48:18  Εμφάνιση Προφίλ
Ψυχοπαθής Κώστα.
Και δεν χρειάζεται πτυχίο ψυχιάτρου για την διάγνωση.

Βέβαια ο Ανδρέας θα έχει διαφορετική άποψη, αλλά θύμα είναι κι αυτός.
Θύμα των...ψεκασμών!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εωσφοριστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

n/a
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 00:17:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το απίστευτο θράσος του δείχνει και μία σιγουριά ότι δεν πρόκειται να τον διώξει ποτέ κανείς...τι να πω...

Γράφτον, η αλήθεια είναι οτι αν δε φάει ξύλο, αυτός δεν αλλάζει.
Το θέμα είναι οτι για να τον βρεις πρέπει να ψαχτείς πολύ.
Αξίζει άραγε?

ΟΚ, στα δικά μου λημέρια αυτά λύνονται με αντρικό τρόπο, τα γνωστά face to face και αρχίζει το τράνταγμα.

Εδώ όμως τα πράγμματα είναι αλλιώς, έχεις μιά σκατόκοτα η οποία κρύβεται πίσω από μιά οθόνη και σου κάνει πόλεμο νεύρων.
Τι θα κάνεις?
Θα αρχίσεις να ψάχνεις τα κοτέτσια για να τη βρεις?

Να σου πω εγώ μιά γνώμη?
Επειδής τέτοιοι υπάρχουν πολοί στο ίντερνετ, αν αρχίσεις να τους κυνηγάς θα χάσεις όλο σου το χρόνο και όλη σου τη ζωή.
Λοιπόν...ρίχτους κι εσύ μπινελίκια και ας τους να αφρίζουν.

Το καλύτερο στο έχω για το τέλος, δείξτους μιά ονειρεμένη ζωή που έφτιαξες μόνος σου, με τα χέρια σου και άφησέ τους να ζουν στις μαλακισμένες κατακόμβες τους που τους αρέσει κι όλας.

Και τώρα την κάνω για έξοδο και πάω να περάσω καλά.
Καλό σου βράδυ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 05:57:19  Εμφάνιση Προφίλ
Στη περίπτωση του συγκεκριμένου δεν φταίει αυτός. Από τρελάρες γεμάτη η Ελλάδα. Η τακτική των Ελληνων γονιών "άστο το παιδί", "τίποτα δεν έχει, θα στρώσει αργότερα" ή "έτσι ήταν κι ο πατέρας του στα νιάτα του" είναι γνωστή. Άστο το παιδί, για να το τρώνε στη μάπα όλοι οι υπόλοιποι συμπολίτες του καθημερινά. Φαντάζεσαι να έχεις γείτονα έναν τέτοιο προβληματικό; Ο αποκλειστικός φταίχτης εδώ είναι αυτός που δεν σέβεται το κοινό του φορουμ του. Καταλαβαίνω απόλυτα την άποψη "και τι θες να κάνω ρε φίλε, να τον διώχνω 24/7"; Προτάσεις μέχρι και να στηρίξουμε οικονομικά προσπάθεια αναβάθμισης του φόρουμ υπήρξαν... καλή θέληση για βοήθεια υπήρξε... ουδεμία ανταπόκριση. Τώρα είναι αργά. Αυτοί είναι το κοινό του esoterica και όχι εμείς. Και για να το σκεφτώ καλά, αυτό ήταν πάντα. Ενας ζωολογικός κήπος προβληματικών, που μια χούφτα νορμάλ άνθρωποι, προσπαθούν να συζητήσουν εν μέσω μιας μόνιμης οχλαγωγίας ανοησιών. Να το προεκτείνω και λίγο, για μένα αποτελεί πια ντροπή, να μπαίνω σε σοβαρή συζήτηση σε τέτοιο χώρο.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 08:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
Εωσφοριστής, μην περιμένεις να σου απευθύνω πάλι τον λόγο μετά από αυτά που έγραψες.

Sesostris έκανες ήδη υπεκφυγή και έχασες.

Τελευταία ελπίδα σας ο Synodinos.1

Φίλε Synodinos.1 αποφεύγεις και εσύ το ερώτημα με το οποίο θα αποδειχθεί ποια <<πλευρά>> του φόρουμ είναι η αυτιστική, η προβληματική και η καθυστερημένη?


Μια μουσική σημειογραφία γνωρίζουμε ότι είναι προιόν νοημοσύνης (ενός καλλιτέχνη). Η ελληνική γλώσσα το ίδιο. Οτιδήποτε αποτελεί κώδικα προέρχεται από νοήμων οντότητα. Έχουμε να κάνουμε με ΑΛΛΗΛΟΥΧΙΑ ΣΥΜΒΟΛΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΟΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ. ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΟΜΗΜΕΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ.

ΕΡΩΤΗΣΗ
Αν λοιπόν από την εμπειρία μας και την κοινή λογική, γνωρίζουμε ότι κάθε κώδικας οφείλεται στην ύπαρξη νοήμονος οντότητος, ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ;;;

Απαντήστε με ΝΑΙ ή ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΙΤΙΟΛΟΓΕΙΣΤΕ. Αν απαντήσετε όχι και πειστώ από την αιτιολόγησή σας, θα παραδεχθώ πως εγώ είμαι ηλίθιος.

Σε προσπάθεια υπεκφυγής, ΚΕΡΔΙΖΩ

και αποδεικνύεται στους αναγνώστες πως οι αυτιστικοί, οι προβληματικοί, οι καθυστερημένοι, οι κανίβαλοι είναι αυτοί που τρολάρουν εμένα και τον Vassilis_1.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 08:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
Ψυχασθενής και προκλητικός είναι αυτός που νομίζει ότι ένα φόρουμ είναι γκέτο και λημέρι του και απαιτεί (ως τί?) να μην γράφουν διαφορετικές απόψεις από τις δικές του. ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΞΑΝΑ kost και νιμομαχε!

Όσο για το ηλίθιος, βλαμένος, καθυστερημένος, δεν ήταν δική μου ιδέα. Εγώ ποτέ δεν θεωρώ τα άτομα διαφορετικών απόψεων ως ηλίθια, αλλά μια και επιμένουν κάποιοι για ηλιθιότητα και χαμηλό iq, αναγκάζομαι να θέσω αυτό το ερώτημα - πρόκληση, με το οποίο θα αποδειχθεί ποιος ΥΣΤΕΡΕΙ σε επίπεδο νοημοσύνης (μια και είχαμε επιμονή πάνω στο θέμα νοημοσύνης Creationist και Vassilis_1).

Ο Εωσφοριστής απερρίφθη αμετάκλητα μετά τις ακατανόμαστες ύβρεις προς αγνώστους. Ο Sesostris έκανε τις γνωστές υπεκφυγές. Τελευταία ελπίδα ο Synodinos.1, αν και δεν μου πολυγεμίζει το μάτι ότι μπορεί να ανταπεξέλθει στην ερώτησή μου.

Φίλε Vassilis_1 σε περίπτωση που θα με απογοητεύσει και ο φίλος Synodinos.1 δεν θα υπάρχει πλέον ενδιαφέρον εκ μέρος μου για συζήτηση, εκτός και αν εμφανιστεί κανένα νέο άτομο φυσιολογικό και ευγενικό, με το οποίο μπορούμε να συζητήσουμε ευγενικά και φιλικά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 09:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
Kost είδα τα μηνύματά σου στο mail.

1)Μην μου ξαναστείλεις email εφόσον δεν γράφεις ΠΟΙΟΣ είσαι και ΓΙΑΤΙ έχεις φάει κόλλημα μαζί μου.*
2)Θες να ζητήσεις συγγνώμη για τις βρισιές και τις απειλές σου ή θέλεις να κάνεις αυτά που γράφεις στο mail?


Το αγαπημένο ΣΟΥ φόρουμ, είναι και αγαπημένο ΜΟΥ. Αν βλέπεις σαν οργάνωση και σέχτα ένα δημόσιο φόρουμ στο οποίο νομίζεις ότι είσαι το αφεντικό, εσύ έχεις το πρόβλημα. ΚΑΝΕΙΣ δεν εισήλθε στον ΧΩΡΟ ΣΟΥ. Όπως μπορείς να γράφεις ελεύθερα και να εκφράζεις τις δικές σου απόψεις σε ένα ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΩΡΟ, έτσι μπορώ και εγώ ελεύθερα να γράφω και να εκφράζω τις δικές μου απόψεις σε ένα ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΩΡΟ.

Τώρα αν δεν μου αρέσουν οι δικές σου απόψεις δεν θα καθήσω να κάνω αυτά τα ανεκδιήγητα που λες. Χέστηκα αν είσαι φεμινιστής, άθεος και δεν πιστεύεις στον Χριστό. Τί με νοιάζει εμένα? Θα καθήσω να κάνω αυτό που κάνεις? Με ενδιαφέρει το πρόσωπό σου?

Το θεωρείς εσύ σοβαρή συμπεριφορά ενηλίκου να με απειλείς πως αν δεν σταματήσω να γράφω σε δημόσιο φόρουμ, θα αρχίζεις να ανεβάζεις φωτογραφίες, βίντεο, βιογραφικά, διευθύνσεις οικίας κτλ??? Είσαι σοβαρός?

Όχι τίποτε άλλο, αλλά γίνεσαι και σκνίπα τώρα και με αναγκάζεις να ασχολούμαι με τα ασόβαρά σου.

Άντε παράτα μας λοιπόν και εσύ και κοίτα την δουλειά σου και την ζωή σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 10:05:38  Εμφάνιση Προφίλ
Οδηγίες εκτάκτου ανάγκης
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Κλείσε αμέσως το pc που έχεις μπροστά σου.
Βγες έξω από το δωμάτιο που είσαι.
Πήγαινε μέχρι την εξώπορτα του σπιτιού σου.
Άνοιξέ την και βγές έξω.
Αν δεν είναι μονοκατοικία,
κατέβα τις σκάλες της πολυκατοικίας,
αν μένεις ψηλά πάρε το ασανσέρ.
Βγές έξω στο δρόμο.
Εντόπισε τον πρώτο πράσινο κάδο σκουπιδιών που υπάρχει.
Άνοιξε το καπάκι.
Σκαρφάλωσε και μπές μέσα.
Αν δεν φτάνεις, μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος περαστικός,
αν όχι, προτείνω βουτιά με το κεφάλι.
Δεν θα πάθεις τίποτε (άδειο είναι).
Περίμενε το απορριμματοφορόρο.
Το πολύ σε 24 ώρες,
θα έχεις βρεθεί στον φυσικό σου χώρο.
Καλή διαμονή με τα υπόλοιπα του είδους σου.
Χαιρετισμούς στα adidas που πέταξα χθές,
αν τα πετύχεις πουθενά.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 10:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
Εν τω μεταξύ κατάλαβα εξ' αρχής ποιος είσαι στο metaldome.info. Εσύ που κοροιδεύεις τους άλλους, τί έχεις βγάλει να σχολιάσουμε και να κριτικάρουμε? Προφανώς τίποτα.

Συνέχισε το τρολάρισμά σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 10:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
Kost θα συμφωνήσεις να μην ξανασχοληθείς σε καμμιά περίπτωση μαζί μου (ούτε εδώ ούτε πουθενά)
ή δεν σε σταματάει τίποτα και
θα τα βγάλεις στην φόρα τα στοιχεία του <<θρασύτατου δράστη>> που μπήκε στον χώρο σου?

Ελπίζω να μην το βλέπεις σαν αδυναμία ότι σε έχω ανεχτεί έως τώρα και έχω προσπαθήσει να σε συγχωρέσω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vassilis_1
Διαγραμμένος Λογαριασμός


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 15:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vassilis_1
quote:

Εσύ που κοροιδεύεις τους άλλους, τί έχεις βγάλει να σχολιάσουμε και να κριτικάρουμε? Προφανώς τίποτα.

Συνέχισε το τρολάρισμά σου.


Έθεσες το θέμα στη σωστή του βάση φίλε Creationist. Για να βγάλουν κάτι πρέπει από κάπου να το αντλήσουν. Οι συνομιλητές μας, καθώς πατρονάρονται από τους επαγγελματίες καρπαζοεισπράκτορες (http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=44&TOPIC_ID=11379
Απεστάλη: 26/06/2015, 12:52:16), από το «πανεπιστήμιο» (http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=30&TOPIC_ID=12133 Απεστάλη: 08/05/2016, 17:33:21) και όλα τα παράγωγά του, τα οποία πολεμούν την μόρφωση (http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=15&TOPIC_ID=12285) και ως είναι φυσικό διακατέχονται από τον σκοταδισμό της αμορφωσιάς, αυτόν τον σκοταδισμό της αμορφωσιάς έχουν επιβάλει και σε όσους πατρονάρουν. Οπότε, γι’ αυτό οι συνομιλητές μας δεν έχουν κάποιο επιχείρημα να διατυπώσουν, ώστε να μπορούν να συζητήσουν, με φυσική συνέπεια να καταφεύγουν στην προσφιλή τους μέθοδο, στο τρολάρισμα. Άντε κανένα ειρωνικό/υβριστικό σχόλιο, νομίζοντας ότι έτσι θα αποδιώξουν την ήττα τους. Χωρίς επιτυχία βέβαια, διότι η ήττα τους έχει γίνει αισθητή από όσους παρακολουθούν τη συζήτηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 15:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
Γύρισα από την Γάδα.

Μου είπαν να ηρεμήσω και να μην κάνω τίποτα (τουλάχιστον προς το παρόν).

Σε περίπτωση που συνεχίσεις ΕΣΥ (ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΘΑΜΩΝΑΣ ΦΟΡΟΥΜ που το παίζει διαχειριστής των φόρουμ της Ελλάδας, εκπρόσωπος <<θιγόμενων>> οργανώσεων και δεν ξέρω και εγώ τί άλλο)

να ασχολείσαι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ, να με ΔΥΣΦΗΜΕΙΣ και να με ΑΠΕΙΛΕΙΣ, χωρίς να σου έχω κάνει τίποτα προσωπικό, τότε θα αναγκαστώ να υποβάλλω μήνυση.

Φρόντισε να σταματήσεις εδώ το γκανκστεριλίκι και την ενασχόλησή σου ΜΑΖΙ ΜΟΥ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 15:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
quote:

Οπότε, γι’ αυτό οι συνομιλητές μας δεν έχουν κάποιο επιχείρημα να διατυπώσουν, ώστε να μπορούν να συζητήσουν, με φυσική συνέπεια να καταφεύγουν στην προσφιλή τους μέθοδο, στο τρολάρισμα. Άντε κανένα ειρωνικό/υβριστικό σχόλιο, νομίζοντας ότι έτσι θα αποδιώξουν την ήττα τους. Χωρίς επιτυχία βέβαια, διότι η ήττα τους έχει γίνει αισθητή από όσους παρακολουθούν τη συζήτηση.

Φίλε Vassilis_1 δήλωσα δημόσια πως εάν οι διαχειριστές του φόρουμ εκπροσωπούν κάποιο χώρο, ο οποίος ενοχλείται από τις ιδέες μας, τότε πολύ ευχαριστώς να αποχωρήσουμε. Δεν είμαστε σε καμμιά περίπτωση εισβολείς ούτε έχουμε σχέση με γκανγκστερικές οργανώσεις χριστιανών ή νεοπαγανιστών.

Αν όμως βρισκόμαστε σε ένα δημόσιο φόρουμ μη συγκεκριμένης κατεύθυνσης και ιδεολογίας, και μπορούμε να καταθέσουμε ελεύθερα μια οποιαδήποτε ιδέα (όσο ηλίθια ή έξυπνη κι αν φαντάζει στην πλειοψηφία) τότε δεν έχει δικαίωμα ο κάθε kost και ο κάθε heretic, δηλαδή απλοί χρήστες σαν και εμάς,
να μας απειλούν πως θα μας ρεζιλέψουν, θα μας βγάλουν φωτογραφίες, οικία διαμονής, θα μας δείρουν και άλλα κουλά, σε περίπτωση που συνεχίζουμε να εκφράζουμε τις χριστιανικές μας απόψεις.

Αν τα άτομα αυτά ανήκουν σε εξτρεμιστικές αντιχριστιανικές οργανώσεις, δεν με αφορά καθόλου και τους καλώ να απομακρυνθούν ένα δισεκατομμύριο μίλια από κοντά μου.

Μπορεί στο παρελθόν να έχω δείξει υπέρτατη ανοχή και σεβασμό σε πολλούς, αλλά ως ενήλικας πλέον δεν περνάνε σε μένα το θράσος και οι απειλές κανενός γκάνγκστερ νταβατζή, τον οποίο ουδέποτε ενόχλησα και ούτε κατά διάνοια έχω όρεξη να ασχοληθώ.

Συνέχισε να γράφεις τις απόψεις σου και να τους αγνοείς πραγματικά και ολοκληρωτικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 16:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Γύρισα από την Γάδα.
Μου είπαν να ηρεμήσω και να μην κάνω τίποτα (τουλάχιστον προς το παρόν).

Σε περίπτωση που συνεχίσεις ΕΣΥ (ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΘΑΜΩΝΑΣ ΦΟΡΟΥΜ που το παίζει διαχειριστής των φόρουμ της Ελλάδας, εκπρόσωπος <<θιγόμενων>> οργανώσεων και δεν ξέρω και εγώ τί άλλο)

να ασχολείσαι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ, να με ΔΥΣΦΗΜΕΙΣ και να με ΑΠΕΙΛΕΙΣ, χωρίς να σου έχω κάνει τίποτα προσωπικό, τότε θα αναγκαστώ να υποβάλλω μήνυση.

Φρόντισε να σταματήσεις εδώ το γκανκστεριλίκι και την ενασχόλησή σου ΜΑΖΙ ΜΟΥ.


τράβα χάσου ρε φουκαριάρη...που τόλμησες να μού στείλεις και απειλητικό εμαιλ...τα απαράδεκτα τραγουδάκια που γράφεις θα τα σχολιάζω όσο θέλω και όποτε θέλω (και χάρη τεράστια σού κάνω πού τους κάνω την τιμή να τα σχολιάζω)...τους 200 διαγραμμένους λογαριασμούς σου που έχουν παραβιάσει όλους τους κανόνες συμμετοχής θα την σχολιάζω όποτε θέλω και όπως θέλω...εδώ εσύ όπου βρεθείς και όπου σταθείς έχεις βρίσει το esoterica και όλους εμάς μαζί, και θα μάς επιβάλλεις και λογοκρισία ρε πατσαβούρη;; ρε ουστ από δω γελοίε...

Και επειδή είσαι και ηλίθιος θα το ξαναπώ, στις 25/08 μού έστειλες το εξής απειλητικό email:

επιμενεις να ασχολεισαι μαζι ΜΟΥ παλιοπορδη
χωρις να ασχολουμαι εγω με την σιχαμενη βρωμοφατσα σου και την ηλιθια ζωη σου
δεν καταλαβαινω
γιατι εχεις εμμονη
να καταληξεις με σπασμενη μουρη σε κανενα πεζοδρομιο
.


Με απείλησες σε εμαιλ μωρή πατσαβούρα επειδή στις 24/08 έγραψα στο φόρουμ το εξής:


Εντωμεταξύ ο άλλος ο τρόφιμος έχει ανοίξει εκατό λογαριασμούς μέσα σε ένα μήνα...η διαχείριση έχει το ονοματεπώνυμο του, η ταυτοποίηση είναι πανεύκολη, τι άλλο θέλει...μία απλή καταγγελία στη Δίωξη ΗΕ και τελειώνει εκεί το πράγμα, όμορφα κι ωραία...τι να πω...


Οπότε τράβα στη γαδά να κλαφτείς, το όνομά μου το ξέρεις και κάνε τη μήνυση να τελειώνουμε, να γελάνε και οι πέτρες...και φουκαριάρη μην διανοηθείς να μού ξαναστείλεις απειλητικό μέιλ...που νόμιζες ότι θα κοπρίζεις ένα ολόκληρο φόρουμ για χρόνια σαν ανώνυμος μασκαράς...έτσι σε έχουνε μάθει, ώρα να ξεμάθεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 17:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Και για να το γλεντήσουμε λίγο ακόμα,

εκεί στην ΓΑΔΑ που λες γελοίε ότι πήγες τούς είπες ότι μεταξύ πολλών άλλων έχεις γράψει ότι

quote:
Όλη η αστυνομία είναι μέσα στην βρωμιά και πληρώνεται για να συντηρεί κυκλώματα ναρκωτικών, νυχτερινών κέντρων, παρανομίας


Την επόμενη φορά να τους το πείς. Επίσης μην ξεχάσεις να αναφέρεις όλο το κήρυγμα μίσους που έχεις κάνει για το τι θα πάθουν οι μη-Χριστιανοί στην επόμενη ζωή.

Επίσης πατσαβούρη να μην ξεχάσεις να πεις ότι μεταξύ πολλών άλλων απίστευτα προσβλητικών και αηδιαστικών πραγμάτων έχεις γράψει ότι

quote:
αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα κρυφτώ για το τι πιστεύω γιατί δεν φοβάμαι κανένα. Δακρύζω μπροστά στο σύντομο αλλά συγκλονιστικό μεγαλείο των Ναζί και των Φασιστών, όπως δακρύζω για την μεγάλη Ρωμαική Αυτοκρατορία του Καίσαρα και το Κάμελοτ. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μισώ τον άνθρωπο όπως διεστραμμένα νομίζεις κάποιος εκπεσών ευρωπαίος. Τον άνθρωπο τον μισούν αποδεδειγμένα οι σημίτες είτε είναι εβραίοι είτε είναι μουσουλμάνοι. Με δυο λόγια αυτοί είναι οι "σκατόψυχοι" που λέμε.

Εγώ πιστεύω στον πολιτισμό του αγνού πνεύματος και όχι στον πολιτισμό της βαρβαρότητας.

Χάσαμε την μάχη αλλά όχι και τον πόλεμο. Από τις στάχτες μας θα αναδυθεί ένας νέος Χριστός που θα φέρει επιτέλους την πολυπόθητη ελευθερία και ειρήνη και θα ενώσει όλους τους λαούς της Ευρώπης στην μεγάλη Αυτοκρατορία της αγάπης και της ειρήνης, απέναντι στα ασιατικά κρατίδια του μισανθρωπισμού, της κτηνωδίας και της βαρβαρότητας.

Ο Έλληνας Χριστός θα συντρίψει τον Αντίχριστο Εβραίο και τον Αντίχριστο Μουσουλμάνο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 17:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Και στο τελευταίο μήνυμα γυφτάκι σού ανέβαζε ο Dsm φωτογραφίες πτωμάτων από το Δίστομο και τα Καλάβρυτα ξευτιλισμένε, αλλά ούτε και έτσι καταλάβαινες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 17:39:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
Πάλι ονειρεύεσαι ότι είσαι η διαχείριση, πάλι <<εμείς>> αντί για <<εσύ>>?

Εδώ μιλάς με ΕΜΕΝΑ. Είμαστε ΕΓΩ και ΕΣΥ και δεν υπάρχει άλλος γύρω μας να υποστηρίξει ούτε εμένα ούτε εσένα.

Αφού δεν είσαι ΟΥΤΕ η διαχείρηση, ΟΥΤΕ κάποιος εκπρόσωπος μιας οργάνωσης ή εταιρείας που έχει θιχτεί από εμένα...
Σε ρώτησα γιατί ασχολείσαι με ΕΜΕΝΑ και τί έκανα εγώ σε ΕΣΕΝΑ?

Απάντησε μωρή λουλού σε αυτό το συγκεκριμένο που σε ρωτάω.

Συνεχίζεις την θρασύτατη προσωπική δυσφήμιση και δημοσίευση στοιχείων, χωρίς να δίνεις λογαριασμό για το ποιο λόγο ασχολείσαι προσωπικά μαζί μου? ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΡΕ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ???

Λοιπόν, θα διαβάζεις εδώ Creationist και θα πηγαίνεις παρακάτω, θα με βλέπεις στο δρόμο και θα γυρίζεις από την άλλη.

Ούτε θα μου μιλάς ούτε θα με κοιτάς. Μακρυά από εμένα! Τέλος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 17:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

ασχολούμαι με τη γελοία ύπαρξή σου διότι εδώ και δύο χρόνια έχεις επανειλημμένα προσβάλλει την ηθική, την νοημοσύνη και την αισθητική τη δική μου αλλά και πολλών άλλων ανθρώπων...διαγράφεσαι και αμετανόητα επιστρέφεις σαν πρεζάκι...η περίοδος της ανώνυμης κοπριάς σου τελείωσε, πάρτο χαμπάρι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Creationist
Διεγραμμένος λογαριασμός


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2016, 17:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Creationist
quote:

ασχολούμαι με τη γελοία ύπαρξή σου διότι εδώ και δύο χρόνια έχεις επανειλημμένα προσβάλλει την ηθική, την νοημοσύνη και την αισθητική τη δική μου αλλά και πολλών άλλων ανθρώπων...διαγράφεσαι και αμετανόητα επιστρέφεις σαν πρεζάκι...η περίοδος της ανώνυμης κοπριάς σου τελείωσε, πάρτο χαμπάρι...


ΝΑΙ, ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ Η ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΑΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΦΑΤΣΑ ΣΟΥ.

ΡΕ ΑΣΕ ΤΙ ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

ΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ??? ΣΟΥ ΕΝΟΧΛΗΣΑ ΤΗΝ ΖΩΗ? ΑΥΤΟ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy